Keresés

Részletes keresés

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.20 0 0 342

Tudom,nem láncfűrészes de ma készült az Alpok között meló közben!

dobó27 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 341

Ez tényleg brutál kis gép:-)

Van egy ryobi 3335-ös fűrészem és egy elektromos rollerem kiindulásnak :-)))

A fűrész beindul csak a végfordulatot le kell korlátozni a karburátornál mondjuk 3000-re amit láncosáttétellel mondjuk negyedelni kell .

És így is a sebességea gépnek mondjuk 20 cenits kerékátmérővel 600x 0,2x 3,14=376 méter per perc ha ezt szorzom hatvannal mert egy óra annyi akkor 22 km/h az elméleti sebessége.

Gyakorlatban szerintem elég lenne a fele is bőven.

 

Atyus 77 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 340

Ötletes kis szekér. Szerintem marha gyors lehet még ezzel a viszonylag nagy áttételel is.

Előzmény: kioritzecho (339)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.18 0 0 339
Atyus 77 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 338
Előzmény: dobó27 (331)
Atyus 77 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 337

Nekem is benzines ,de már ráférne egy generál .Melegen,alapjáraton már ég az olajnyomás lámpa. :)

Egyébként szerintem nagyon fasza ez a gyári  motor bele ,csak a fogyasztás sok egy kicsit . :)

Előzmény: dobó27 (331)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.18 0 0 336

Nem kellett felitatni,kb egy korty ment ki belőle... :-)

Előzmény: ak.negyvenhet (335)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.03.18 0 0 335

Remélem volt kéznél egy szivacs és gyorsan felitattad, nem ment kárba a folyékony kenyér!

Előzmény: kioritzecho (332)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.18 0 0 334

A két kiegyensúlyozó tengely hatásos,bár eleve gátat szabnak a magas fordulatnak.

Amennyire én tudom nem volt elterjedt,egyesek szerint csak a Tajgában vannak.

Nem koppintották,hanem lemásolták,majd saját szájuk íze szerint fejlesztették,variálták.

Értem világosan a kérdést,

szubjektív véleményem? :-)

Csak senki félre ne értse.

Leírok pár dolgot az általad előbb megemlített gépekről.(Tudnák többről is de most nem teszem)

 rezgés szempontjából(ahogy megemlítetted):

-JOBU: 1979-es gépről beszélünk ami jóval megelőzte a korát.Könnyű és erős kis gép ,ipari kialakítással,és egy szétvert,szétszabott,felvásárolt és tönkretett múlttal.

Puha,gumiágyazású rezgéscsillapítással rendelkezik,szerintem nagyon pöpec kis gép,én ezt érzem a legközelebb a mai gépekhez.

-JONSEREDS: Gondolom a korábban videózott 1968-as JONSEREDS 75 -re gondolsz.

Semmiféle csillapítás,csupán a nyers erő,nyomaték,súly,és átgondolt technikai megvalósítás akkori megnyilvánulása.

SEMMI!!!CSILLAPÍTÁS a markolatok közvetlenül kapcsolódnak a motorhoz,általában az ilyen öreg JONSEREDS-eknél a hátsó markolat elreped mindig.

-MS 210:Hát igen,ez egy kifinomult,ultrakönnyű,rezgésmentes,sima,légbuborék amivel fűrészelni is lehet.Természetesen ennek vannak korlátai a motor teljesítményének függvényében.(Akár egy orvosi szike)

Annyira kifinomult,hogy a karaktere nem rendelkezik semmivel ami miatt megmaradna benned az emlék,hogy használtál egy ilyet is. :-)

-OLEO MAC 937:Nekem jobban a kezemre állóbb,picúr,kicsit olyan mint egy kisebb köbcentis Fiat. Minden a helyén,számomra rezgésmentes(lehet egy érzéketlen tapló vagyok?),amúgy meg SZERINTEM klasszisokkal jobb mint a paletta alján lévő Stihl-ek.

-Tajga 245: Hát igen,ismét le kell írnom.....

NEHÉZ,ROBOSZTUS,de ténylegesen rezgésmentes érzetet adó fűrész,nem a rezgés fáraszt le,hanem a súly.(legalábbis azokat akiknek nem tartozik az életmódjukhoz a nagyobb súlyok mozgatása) Olyan rugókon áll az egész szerkezet ami azért komolyabb mint a Husqvarna rugózott korabeli típusain.

Lehet,hogy a ruszkik a láncfűrész témában nem annyira remekeltek,de ez tényleg másabb érzés mint más korabeli "Nyugati" gépeken.Tipikus Orosz.akár a Lada,az AK-47,a T-72.

Előzmény: ak.negyvenhet (330)
Atyus 77 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 333

Ez nem rossz eredmény ,..azt hittem össze is tört ...:)

Előzmény: kioritzecho (332)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.18 0 0 332

Másodikra...

Az első is kinyilt,csak eldőlt utána. :D

Előzmény: Atyus 77 (329)
dobó27 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 331

Parancsnoki uaz eredeti benzinmotorral vettük kb 2-3 hónapja.

A gyujtás orosz elektronikus.

És meg van emelve a hasa 10 centivel így elég jól megy árkon bokron átt.

Tervben van a motor kicserélése csak donort kell hozzá keresni .

Merciből nem akarok belerakni rossz motort csak valami jobb állapotut.

Akkor 5 literből elszaladgál a gépezet:-)

Igaz terepen nem a fogyasztás a lényeg hanem a feladat leküzdése :-)

 

Előzmény: Atyus 77 (326)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.03.18 0 0 330

Kioritzecho!

 

Beszéltetek korábban a gép által keltett rezgés káros hatásairól.

 

Kérdezném, hogy a Tajgába beépített 2 db kiegyensúlyozó tengely szerinted hatásos? Tényleg elnyeli a rezgést?

 

Ilyen kiegyensúlyozó tengely alkalmazása elterjedt volt az akkori fűrészekben, vagy ez valami egyedi Ruszki megoldás?

 

Illetve ha jól tudom, akkor a Tajgát egy korabeli Husqvarna fűrészről koppintották. A régi Huskykban is benne volt a 2 db tengely?

 

Szubjekjtív véleményedre lennék kíváncsi, ha monjuk a kezeddel is érezhető rezgés szempontjából sorba kellene rakni a fűrészeket, akkor hogyan nézne ki ez a lista? vegyük pl. a Jobu-t a Jonsereds-et, az MS210-est, az Oleo 937-est, és a Tajgát, melyik rezeg lejobban illetve legkevésbé?

 

Jó tudom, ez a lista nem lehet objektív, melyiken milyen lánc van, milyen fát vágsz vele, milyen fordulaton használod, eleve mennyi a gép saját súlya stb.stb. szal itt qva nehéz megyenlő feltételeket teremteni, és a dolog nem is mérhető stopperral, mint pl. az, h mennyi idő alatt vágsz át egy adott fát egyikkel illetve másikkal, szal ez a rezgés teszt eléggé szubjektív, viszont én kíváncsi lennék a véleményedre.

Atyus 77 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 329

Fasza . :) ...(Hányadiknál sikerült ? :-)

Előzmény: kioritzecho (327)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.03.18 0 0 328

Dobó!

 

Mi itt Miskolc környékén megúsztuk a dolgot néhány apróbb kellemetlenséggel, szal szerencsénk volt...... olvasom az írásodban, h :

 

 

"De az biztos hogy ha legközelebb ilyen vagy hasonló dolog történik tudni fogom mi a tehendő.

Nem szabad várni semmire azonnal a hivatalba kell menni szervezni a csapatokat anyagokat ellátást stb."

 

Hát ja, az a biztos, amit az ember megtesz a környezetében élőkért és saját magáért.... ha csak várunk a segítségre, abból sok jó nem sülhet ki.

 

Felénk a 2010.-es árvizes időszak volt hasonlóan tanulságos.

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.18 0 0 327

Munka után egy sör mindig jól esik,a kinyitás módja pedig csupán stílszerű.... :-)

Atyus 77 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 326

Üdv.

 

Lényegében igazad van ,..de én már az Uaznál elakadtam. :-) Arról is mesélj egy kicsit .

Nekem 2 paltós van , az egyik rendszámos a másik már nyugdíjas.

 

Itt nálunk Nógrád megyében nem sok hó esett és a szél is csak egy fél napig volt erős ...,,most elég jó szakad a hó.

Előzmény: dobó27 (325)
dobó27 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 325

Jól mondod ha rá kényszerülnek!!!

Nállunk is szegény szerelőcsapat szinte azt sem tudta hová jön!

Ide jöttek egy kisteherautóval :-)

Olyan helyre vittem be őket ahová nyáron száraz időben sem igazán lehet bemenni .

Az uaz is kinlódott végig!

Amikor visszaértem az utra ott gyülekeztek a nagy arcok akiknél még nem volt áram ott hőzöngtek!

Arra egyiknek sem volt esze hogy egy termosz forró teát vagy ne aggy isten egy tálca zsíros kenyeret készítsen és azzal segítse a dolgozókat!

A fiuk mentek még máshová is nem hiszem hogy sokat pihentek az elmult 2 napban biztos jól esett volna nekik.

Én amit tudtam megtettem .

De az biztos hogy ha legközelebb ilyen vagy hasonló dolog történik tudni fogom mi a tehendő.

Nem szabad várni semmire azonnal a hivatalba kell menni szervezni a csapatokat anyagokat ellátást stb.

Most olvasom most jelentették be hogy bevetik a hunor mentőcsapatot itt szabolcsban :-)

Eddig hol voltak?

Már rég a honvédségi agregátorokat ki kellett volna osztani kb 2 napja hogy a lakosság legalább néhány órára el legyen látva villannyal.

Ha nem is mindenhol de azért a települések nagy részén a legnagyobb gond a fűtés volt .

Ha kihírdették volna hogy óránként más településrészek kapnak áramot akkor semmi baj nem lett volna de csak szigoruan fűtési rendszer üzemeltetésre nem tv internet stb.

Az háztartásonként 100W vagy kevesebb.

Egy 63KVA-es agregátor így 630 háztartást tud ellátni.

Ha huzgálják eggyik trafótól a másikig akkor 2-3 óránként lett volna fűtés ami még elviselhető lett volna.

Nappal sütött a nap ezért még a fagyasztókat is be lehetett volna dugni egy kicsit és utánna 2 napig ujra biztonságban a hus.

Na de nem én irányítom a honvédséget :-)

 

 

Előzmény: &rash (324)
&rash Creative Commons License 2013.03.17 0 0 324

,,Ez a pár nap alatt kicsit átértékelte az ember az értékrendjét:-)"


Az biztos. Kiderült, hogy a természet még mindig a leghatalmasabb úr. 
Kiderült, hogy képesek összefogni az emberek, ha rákényszerülnek :)
Nagy kár, hogy csak akkor.
"Jó" kis teszt volt ez...

Előzmény: dobó27 (323)
dobó27 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 323

Ugy érzem ráfókuszáltak a dunántulra azon belül is az autópályákra.

És a kutyát nem érdekelte mi folyik itt szabolcsban. :-(

Most olvasom hogy jön a segítség :-)

Ide már minek?

Kicsit elkéstek.

Tegnap előtt 100 településen tegnap már csak 77 ma már csak 76 településen nincsen villany!

Ez katasztrófa!

A gázkazánok nem mennek a keringetőszivattyuk álnak rengeteg helyen nincs fűtés.

Nekünk ivóvíz és fűtés volt mert a vastagcsöves rendszer az isten!!!

Ennél aki jobbat mond az hazudik :-)

A nagybáttyám fűtésszerelő és nállunk járt melegedni hála a szuper vékonyycsöves rendszerének:-)

A szenyvizaknák az uton megteltek és néhol ki is öntöttek.

Gázon melegedett a fürdővíz és a teraszon volt az ideiglenes hűtőszekrény:-)

Volt gyertyafényes vacsora és tanulás gyertyavilágnál.

Ez a pár nap alatt kicsit átértékelte az ember az értékrendjét:-)

 

 

 

 

Előzmény: kioritzecho (322)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.17 0 0 322

Dehogyisnem!

IDE való,mert velünk,veled,velük történt..... Az egész országgal.

Finoman és röviden:Azok akik illetékesek nem éppen voltak a helyzet magaslatán.

 

Előzmény: dobó27 (321)
dobó27 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 321

Ujjj de jó lett volna nekem ez :-)

72 órát voltam áram nélkül az elmult napokban.

A telefonon halgattam a rádiót hogy mi az aktuális helyzet.

Pár órája lett villany de addigra lett agregátor és a fagyasztót is sikerült ujra lefagyasztani.

Itt szabolcsban nagyon rossz a helyzet vanahol egéssz oszlopsorokat borított ki a szél és a jég.

Most jöttem haza egy ilyen helyről !

Vitttünk uazzal szerelőket be a nagy mocsaras hófuvásos területre.

Az oszlopot meg traktorral huztuk a földön magunk után :-)

Régi fa oszlop de ideiglenesen jó.

A tanulság az egészből hogy nincs segítség mindig csak magára számíthat az ember .

Ezt a manővert 2 nappal ezelőtt már rég megoldottuk volna csak 1 db eon szerelő kellett volna semmi több.

Traktor ember oszlop minden rendelkezésre ált.

Most sem eon szakemberek jöttek hanem külsősök azok meg minden segítséget elfogadtak.

A lényeg hogy van villany és legközelebb azonnal az embereknek kell kézbe venni a dolgot.

Ez nem ide való csak úgy kikivánkozott belőllem :-)

 

Előzmény: kioritzecho (320)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.17 0 0 320

Nem láncfűrész hanem csak úgy.... :-)

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.17 0 0 319

 

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.17 0 0 318

"Szibériában a helyi kolhoz fakitermelõ brigádja vásárol egy láncfűrészt az USA-ból. Lefordíttatják a kezelési utasítást, melyben az áll, hogy ezzel a fűrésszel egy munkás naponta legalább 12 köbméter fát tud kitermelni. A brigádvezetõ odaadja a fűrészt a legjobb munkásnak:
- No, Iván, mutasd meg ezeknek a nyamvadt amcsiknak, hogy mit tudunk! Iván bemegy az erdõbe, reggeltõl estig vágja a fát az új fűrésszel. Este lemérik a teljesítményét, hát, csak 8 köbméter. Másnap jobban rákészül, megiszik egy üveg vodkát, egész nap megállás nélkül dolgozik, este a mérés: csak 10 köbméter. Bedühödik a brigádvezetõ, hogy milyen bóvlit sóztak rájuk, és ír a cégnek egy reklamáló levelet. A gyártó cég erre elküldi egyik szakemberét, hogy kivizsgálja a panaszt. Mikor megérkezik, bemutatják neki Ivánt, és elmennek kipróbálni a fűrészt. Az amerikai beindítja a fűrészt, mire Iván:
- Mi ez a zúgás?"

Atyus 77 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 317

Üdv.

 

Jók ezek a balták . A kolegámnak 25-ös van ,azzal hasogat itt a melóhelyen ,, de van itt a telepen egy 17-es is ,az inkább egykezezni jó. 

Spekulálok rajta én is hogy be kéne ruházni egy 25-ösre. :)

Előzmény: kioritzecho (316)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.16 0 0 316

Igaz nem láncfűrész de azért köszönőviszonyban vannak.......Ráadásul egy kicsit más szemszögből :)

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.16 0 0 315

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.15 0 0 314

Akkor itt a láncfűrészeddel kapcsolatban is a legjobb helyen jársz. :-)

Előzmény: TRETONIN (312)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.15 0 0 313

Otthoni felhasználásra is csak mértékkel alkalmas egy ilyen öreg gép,én is csak úgy használom őket.

Viszont ha az a típusa amit leírtál akkor itt van róla egy pontosabb adatokat tartalmazó leírás:

http://www.acresinternet.com/cscc.nsf/ed1d619968136da688256af40002b8f7/de68794bd98e77e788256afc001d09d9?OpenDocument

Itt 69 cm3-nek írják.

Valamint csak manuális olajzásúnak.

 

Előzmény: TRETONIN (311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!