Keresés

Részletes keresés

irregular Creative Commons License 2003.04.05 0 0 331
Szia Apafej,és Menoitész!Azért nem kell az önmarcangolás,igaz ennyit nem kellett volna.Nem akarok most Atyáskodóan okoskodni,de most ugye tapasztalhatjátok megint,hogy nőtt a fejben levő bizonytalanság?Engem elsősorban TI tartotok vissza,és az a szörnyű állapot, érzések,zavarodott bizonytalanság,stb,stb,tudjátok?Ha nem beszélhetnék itt veletek,és a többiekkel,én sem birnám ki.De most a sarokba vagyok szoritva,minden múltbeli ivással kapcs. tetteim,szavaim felevenedtek és szembesitem velük magam.Tudom,aki iszik,annak a legnagyobb hülyeség azt mondani,hogy ne igyon,de az hogy most minden sokkal szarabb,az remélem legközelebb visszatart.Mást hirtelen nem tudok mondani,értem én az érzéseiteket,honapokkal ezelőtt én is két és félnapos ivászatok után nemgyőztem szánni-bánni mindent,aztán már három-négy nap múlva megint kezdtem.És ez ment szinusz-görbe szerint.De azt tudom hogy az alkohol akkor/is/legyengitette akaraterőmet/is/,ha mindig utánpótlást adtok,nem fogjátok tudni legyőzni!Apafej,hazamenés-ügyben hogy állsz?Szó nélkuli gyilkos csend,vagy a standard szembesitős szöveg?
apafej60 Creative Commons License 2003.04.05 0 0 330
Az a baj az orvosokkal és pszichológusokkal, hogy akikkel én találkoztam nem hajlandók önálló betegségként tekinteni az alkoholizmusra. Ők is abban a tévhitben élnek, hogy csak az az alkoholbeteg, akinek püffedt az arca, iszonyatos a vérképe, és egy fél napot se bír ki pia nélkül. Könyörgöm: az ilyen már harminc éve alkoholista!
apafej60 Creative Commons License 2003.04.05 0 0 329
Már megint szól a fejemben, attól hogy eszembe jutott így másnaposan :-(((((
Előzmény: apafej60 (328)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.05 0 0 328
Ja és kb. két hónapja, mielőtt elkezdtem ezen a nicken írni, volt egy hosszú ivászatom, miközben folyamatosan a Wish You Were Here-t meg a Dark Side of the Moon-t hallgattam. Borzalmas volt, hogy utána egy hétig szólt a fejemben, akár akartam, akár nem. Na ezért mondom, hogy vannak nagyon szép és értékes dolgok, amiket ki lehet dobni a kukába a sörökkel együtt, ha olyanom van.
Előzmény: Menoitész (319)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.05 0 0 327

0

apafej60 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 326
"Mellékszál, de kiderült, hogy a Pink Floyd sok kollégánál bejön. Talán ide vezetnek a szálak?"

Answer is yes. Nagyon fáj, de erre jutottam. Élni meg kell. Bármekkora kulturális érték, az én 85 kilóm többet ér.

Előzmény: Menoitész (319)
irregular Creative Commons License 2003.04.04 0 0 325
Csokoholista!!!:)
Előzmény: Ghanima (299)
filippaa Creative Commons License 2003.04.04 0 0 324
Már tegnap is be akartam másolni, de asszittem, hogy ti is olvastátok:

"A kialakult alkoholizmus visszaesésekkel gyógyuló betegség." !!!!!!

Sovány vigasz, de a szakemberek számára ezexerint nyilvánvaló tény. És most már számunkra is... :)))

Előzmény: apafej60 (323)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 323
Helló. Itt vagyok, és meg vagyok zavarodva, ahogy "írják".
Előzmény: filippaa (322)
filippaa Creative Commons License 2003.04.04 0 0 322
Teljesen így működött nálam is a mechanizmus.
Előzmény: Ghanima (307)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 321
Nem tudom. Az egyetemes emberi kultúra része. De ha úgy érzem, hogy gyengít, akkor kidobom az ablakon. A neten úgyis ott lesz. Ha meg nem, akkor úgyis mindegy.
Előzmény: Menoitész (319)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 320
Igen. Ez a kezdődő sértegetés, és agresszivitás jele...

Egyébként megnyitottam egy új topikot, ha van kedved, gyere. Jó volt a kérdés, megint többet tudok magamról, és arról, hogy ez az irogatás itt többet ér, mint a cihológus...

Előzmény: Menoitész (318)
Menoitész Creative Commons License 2003.04.04 0 0 319
Mellékszál, de kiderült, hogy a Pink Floyd sok kollégánál bejön. Talán ide vezetnek a szálak?
Én most Waters-től a Perfect Sense c. dalt hallgatom, illik a hangulatomhoz.
Menoitész Creative Commons License 2003.04.04 0 0 318
Nekem az Internet Security van fent, az meg disabled, mert különben nem tudok ide írni.

Jelent az nálad valamit, ha minden mondatot úgy kezdel, hogy: "Te! ..." :)

Előzmény: apafej60 (317)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 317
Te! Az irodai gépemen elkezdett őrjöngeni a Norton Antivirus! Tehát péntek van! Ettől féltünk annyira, és be is jött!!!
Előzmény: Menoitész (314)
Menoitész Creative Commons License 2003.04.04 0 0 316
Mármint hogy ne itt randalírozzunk?

Mi legyen?

1. Holnaptól nem iszom!

2. Leszokni akarók - ivás közben

3. Utálom, hogy iszom - de most mégis...

4. Abbahagyom. Majd egyszer...

5. Ma is megbuktam (ismét az alkoholról)

Szerinted?

Én benne vagyok, de olvastad már a topicnyitó hozzászólást? ;)

Előzmény: apafej60 (315)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 315
Helló!

A topikcim nekünk most épp nem éppen büfé.. Nyissunk másikat?

Előzmény: Menoitész (314)
Menoitész Creative Commons License 2003.04.04 0 0 314
2002-ben? Akkor már nem is volt Népsport. Azt hiszem ez egzakt bizonyítéka annak, hogy a főnököd annak idején "idegen tollakkal ékeskedett" :)

Népsport copyright még:

kapus = cerberus, hálóőr
labda = pettyes, bőr, gömbölyű játékszer
sérült = maródi, lsd. még maródiak listája

és végül a legszebb:

"a közönség a legjobb szeizmográf" :))

Előzmény: apafej60 (313)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 313
"(lsd. még "homok került a gépezetbe" copyright by Népsport) már elkopott, hagyjuk az ideológiát."

Homok került a gépezetbe? (C) Népsport? Most komolyan, ez nekem új. 2002 nyarán jól elküldtem a francba a korábbi főnökömet, persze részegen. Egy hónap múltán visszahívott, és közölte, hogy nincs probléma érezte, hogy csak "homok került a gépezetbe"

MNindenki monnyon le!

Menoitész Creative Commons License 2003.04.04 0 0 312
OK, így már értem, bocs.
Előzmény: irregular (309)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 311
Jó, én értem hogy valamilyen lelki szinten ugyanazzal a problémával küzdünk (csoki=alkohol=heroin), csak én már nagyon durva TESTI, FIZIKAI, BÜNTETŐJOGI, ÉLETEMET FENYEGETŐ dolgokat is tapasztaltam, és ezért vagyok így megijedve.
Előzmény: Ghanima (307)
tölgy Creative Commons License 2003.04.04 0 0 310
apafej!
nem hozom át a 40-be irtakat, pedig valahogy egybe lenne jó (látni később, 2 év múlva pl, saját magadnak!!)na nem ez a gond.

"most akkor se leszek agresszív!"
ezt most inkább mégis add ki!!
és inkább itt!
vagy ha ciki, és kötözködős kedved van, beszólnál másoknak, de nem akarsz "lebukni" akkor tedd más nicken!
(nem arra gondolok, hogy itt az általad eddig megjárt topikokban):-)

van benned nagyon sok indulat, érvelni is tutira tudsz ilyenkor tán még jobban felpörögsz, nos ez egy kis szelepnyitási lehetőség.
Mankó!

bár engem az igazi apafej indulatai is érdekelnek, tehát ahogy jónak látod!
itt nem fog senki megsértődni ha beszólsz!:_)

egyébként nem kell nagy dolognak lennie a "feladáshoz vezető mozdulat" kezdő löketéhez.

FÉLELMEK azért vannak mögötte persze, de ezt is tudjátok, és önbüntetési motiváció is,hiszen tudjátok a hozzátok tartozók reakcióit.

gurulnak a göröngyök.

kétségek kiírása is segíthet.

ha még kontrolálható, akkor arra odafigyelni-ne sérüljenek a szeretteid.

Előzmény: apafej60 (302)
irregular Creative Commons License 2003.04.04 0 0 309
Amit irtam, magamról irtam.Sajnos én egy iváskor ha a többit is "sör-egységre"váltom,egy nap 12-ig meg sem álltam,de irtam,hogy már másnap folytatnom kellett.Ha 3-6 sört ittam volna nem lett volna súlyos következmény.Mennyiség és kitartás megteszi az idegekre a hatást,sok-sok év után nálam már másként hatott az ital,mindent összezavart,erre értettem a ködöt,nem volt ivás után hosszabb tudat tisztulási szakasz,mert jött a következő.
Előzmény: Menoitész (308)
Menoitész Creative Commons License 2003.04.04 0 0 308
Nem hiszem, hogy ma rossz döntéseket hoznék majd "alkoholmámorban", nem hozok szerintem ma már semmilyen döntést (legfeljebb azt, hogy bontsak-e még egy sört).
A tudatom egyelőre elég tiszta, a 3. sörnél tartok csak.

...az élet kiméletlen,és küzdelmes.Tisztán mégcsak elviselhető,de ködben elviselhetetlenül szar.

Ezt nem mondod komolyan... Érzem én a jószándékot, de néha olyanokat írsz, mint az aki csak boltban látott piát (ha lehet ne bántódj meg, nagyon kedvellek).
Nehéz ilyenkor okosakat írni, (én sem tudok) de az észérvek ilyenkor már nem hatnak, az a bizonyos gépszíj (lsd. még "homok került a gépezetbe" copyright by Népsport) már elkapott, hagyjuk az ideológiát.

Előzmény: irregular (306)
Ghanima Creative Commons License 2003.04.04 0 0 307
Hát, ez igaz! Mármint hogy nem vittek még a kapitányságra.
De az embernek saját maga előtt/számára is lehet irdatlanul rossz érzése ilyenkor.
Azt hiszem, rosszul fogalmaztam a közvetlen okkal kapcsolatban: nem azt értettem rajta, hogy mondjuk ferdén nézett rád valaki és ettől elkeskenyedtél. Nem volt valami trigger (bocs, nem jut eszembe magyarabb szó), valami katt-szerű, egy tárgy, egy mozdulatod, ilyesmi esetleg. Azért kérdem, mert én például reggel még úgy szoktam elindulni, hogy jó kis reggeli, benne valami édes, pl. lekváros-vajas rozskenyér szelet, és azt érzem, hogy édességérzet kipipálva. Aztán egyszer csak, többnyire kora délután, valahol a torkom két oldalán, belül, a nyelvem hátsó, középső részén pavlovi nyálelválasztás indul be, és onnantól kezdve nem tudom kiverni a fejemből a jó csokoládét. Végiggondolom, hogy a Vörösmarty téri Mozartba menjek-e, ahol van Carte d'Or, meg CaféTasse, meg, meg, meg sok más étcsokoládé, vagy kevesebb pénzem van és csak egy-két ischlerre futja. Ebben a fázisban akad, hogy el tudom vonni a figyelmemet a csokiról például a pénzügyeimre, vagy arra, hogy macerás dolog lenne onnan, ahol épp vagyok, elmenni a Vörösmarty-ig, vagy hogy a Szamos meg bezár este hétkor, nem érek oda, vagy hogy az Augustnál ugyan finomak a csokis sütemények, de nagyon drágák és már hatkor bezár. Ha ilyenkor mégis elbukom, akkor irány az Európa, de szerencsére az is csak nyolcig van nyitva, bár volt, hogy bementem a cukrászda-részébe, mert az tízig van és rájöttem, hogy ott sem kell leülni, el is lehet vinni a sütit.
Ha mindezt el tudom kerülni, akkor már nagyjából visszarázódom aznap estére, otthon nem ürítem ki a kristálycukros dobozt sem. :-) Viszont lehet, hogy bezabálok valamit éjjel, a hűtőből.
Na, én így (is).
Egyébként én a másik értelemben vett közvetlen, kiváltó oknak azt szoktam érezni, hogy majd holnaptól úgysem csábulok el, tehát most még megtehetem, jó ötlet. :-(
Itt a mancsom, nem disznóláb!

Előzmény: apafej60 (302)
irregular Creative Commons License 2003.04.04 0 0 306
Képzeld,múlt héten velem is történtek nagyon nagyon szar dolgok.Amúgy általában olyan pörgős életet élek,hogy ami másnak sok egy hétre,az nekem egy nap.Bocs a kiméletlen hangnemért,de ha szar van,ami ugye mindig van,és iszol,gyengülsz,és kijózanodva a tudatlan mámorból feleszmélve kétszer akkorának hat minden probléma!Én már milliókat vesztettem azzal,hogy pénz dolgokban nem úgy döntöttem,ahogy kitisztult tudattal döntöttem volna.Ha sokszor sokat ittam,menekülve a gondoktól,józanul is ködben éltem,és zűrzavarban.Első dolog tehát kitisztitani a tudatot.Nagyon könnyen azember fölé tudnak tornyosulni a gondok,hiszen az élet kiméletlen,és küzdelmes.Tisztán mégcsak elviselhető,de ködben elviselhetetlenül szar.És nekünk mégis ez a köd kell.Hogyan is értené meg ezt egy"kivülálló"?
Előzmény: Menoitész (304)
irregular Creative Commons License 2003.04.04 0 0 305
Teljesen megértelek titeket.Pályám közepén közel egy évig mindennap ittam.Próbáltam legalább egy nap inni,egy nap szünet,és akármit csináltam,nem tudtam betartani.Igaz akkor még nem hatott súlyosan az agyamra.Nekem is mindig azt boncolgatták mindig,hogy most éppen mi miatt?Most legalább erős vagyok.
Előzmény: Menoitész (301)
Menoitész Creative Commons License 2003.04.04 0 0 304
Ami azt illeti velem ma történt egy olyan dolog, ami - ha nem lennék alkoholista akkor is - önmagában elég lenne arra, hogy most igyak. Nem akarok erről írni, mert nem akarom erre fogni. Az zavar most nagyon, hogy próbáltam erre készülni: jön majd egy nagyon szar nap és akkor kell igazán erősnek lennem. Hát nem sikerült nagyon kevés ellenállást tanusítottam :(
Kicsit lentebb már írtam a 3 összetevőről, nem tudom melyik bizonyult erősebbnek, az eredmény számít...
Előzmény: irregular (303)
irregular Creative Commons License 2003.04.04 0 0 303
Nincs kiváltó dolog,és általában ezt nem értik meg.Megszokás van.Mondják is sok mindenre,hogy:a szokás hatalma,ugye.Van aki pl.2o éve reggel 6-kor kel.És egyszercsak változik vmi,és 8-kor kell kelnie,hétszentség,hogy nagyon sokáig hatkor fog kelni.Aki nem iszik,annak mondom,hogy valami ilyesféle ez a dolog.Egy mélyen belénkivódott dolgot kell megváltoztatni,tehát gondolom Apafej,Meniosztész se azért iszik,mert vmi nagyon rossz,vagy szomorú dolog történt.
Előzmény: Ghanima (299)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 302
Sokat tudsz. De a Jégbüfé miatt ugye még nem vittek be a kapitányságra? Ugye még nem nyomtad tövig a gázt Bp. utcáin részegen éjszaka, full fékezve a piros lámpa előtt (hála istennek legalább ott)? Nem mesélik neked minden buliban, hogy milyen volt, amikor 16 évvel ezelőtt majdnem összetörted a képedet a kőlépcsőn?

Más: mindenki ezzel a közvetlen kiváltó okkal jön. A kiváltó ok az, hogy JÓ ÖTLETNEK TŰNIK!!!

És kösz, és ha a fene fenét eszik is, most akkor se leszek agresszív!

Előzmény: Ghanima (299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!