Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2012.01.17 0 0 299

Na itt van az igért ábra.

 

 

Az első ábra azt mutatja, hogy van egy tökéletes sejtünk a szaruhártya legkülső részén.

 

Ha sokat fogjuk 180 fokban (250. hsz) tartani a fejünket, szemünket, akkor a második ábra szerint fogja megváltoztatni az alakját. Ebben az esetben a fény (sárga nyilak) alulról jön és a gravitáció (piros nyilak) lefelé hat, mint mindig. Tehát kicsi sejtünk a gravitáció hosszútávú hatására megnyúlik lefelé, tehát kidomborodik és jobban fogja törni a fényt, pontosan ez kell a közeli látáshoz.

 

Most ha megfordítjuk és hosszan fogunk felfelé nézni (nulla fok a 250. hsz), akkor bizonyos idő után egyenes lesz majd ha még tovább úgy vagyunk, akkor már szinte behorpad a felső rész. Ezt a helyzetet mutatja a 3. ábra. Na ennél az esetnél meg a domború alak szórja a fényt, ami a távollátáshoz kell. Ebben az esetben tehát a fény felülről jön, de a gravitáció megintcsak lefelé hat – ezért behorpad.

 

Erről egyszerűen meg lehet győződni, ha két 50 cm-es vonalzóra teszünk egy A4-es papírt úgy, hogy a papír szélei a vonalzók szélein lesznek. Egy piros kereszttel megjelöljük az egyik oldalán és először ezt tesszük alulra. Most ha felemeljük, akkor látható lesz, hogy a papír még a saját súlyától is begörbül lefelé és a kereszt felőli rész lesz a dombos. Ha most a keresztet felfelé tesszük és megismételjük a kisérletet, akkor látható lesz, hogy a kereszt most egy völgyben lesz.....

 

Előzmény: Semmisem (294)
ghepard Creative Commons License 2012.01.17 0 0 298

Hát úgy próbálkozom, hogy a kezeimet egy kicsit oldalirányba rezegtetem. Ez berezegteti az egész testet. Együtt a lábbal nem megy, mert kioltják egymást és megáll a tudomány. Tehát vagy a lábakat igyekszem oldalirányban rezegtetni - vagy a kezeket. A rezgés szerintem nagyon fontos, mert felgyorsítja a mozgásokat és sokkal hamarébb indulhatnak meg a lerakódások - most felfelé (mert lefelé vagyunk).

 

A szemeknél pár mp és beáll a könny a gravitáció irányába, mert sokkal ritkább, mint mondjuk a szaruhártya első rétege (a könny alatti) - az epithelium. Ez a réteg valami hámsejtekből van. 15-30 perc is kell, hogy megforduljanak a gravitáció irányába. De ha rezgek, akkor sikerül már 1-2 percen belül is. Tehát Te egy nap alatt is nagyszerű eredményt produkálhatnál annak érdekében, hogy jobban láss távolra. Az a kevés D, ami van Neked azt hiszem egy kettőre kiradírozható lehetne. Ha beállítod az epitheliumot is a gravitáció irányába, akkor azok a sejtek homorúbbak lesznek és aztán jó ideig tartani fogják az irányt, még akkor is mikor visszaállsz 90 fokba. Tehát sokkal többet kellene a szemeidet a nulla fok felé irányítani. Ha megy az ember, elég egy kicsit felbiccenteni a fejet, senki se veszi észre - és a szem még rátehet 40-50 fokot és simán nézheted a fejed feletti eget fát, plafont stb. Ha nem fogsz 90 fok fölé menni (tehát nem fogsz lefelé, vagy lejjebb felé nézni) - akkor azt fogod észrevenni, hogy a nap folyamán folyamatosan javul a távolbalátásod. Fiatal vagy és még mindig fejlődhetsz (kb 33 évesen lehetsz a fizikai képességeid csúcsán). Kiegyensúlyozhatod ezt a torzulást a szemeiden - sokkal könnyebben, mint én, hisz én már 60 leszek az idén és mégis megy a dolog és egyre jobban és  egyre kevesebb energiával...... Mert egyre jobban tudom használni a gravitációt (ezt nem tudok termelni, meg kell fordulnom irányába) és az elektromágneses erőt (melyet hangokkal, rezgésekkel, vibrálásokkal gerjesztek magamban).....

Előzmény: Semmisem (297)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.16 0 0 297

hogy rezgeted magad kézen állásban?

Előzmény: ghepard (296)
ghepard Creative Commons License 2012.01.16 0 0 296

Igazat adtam neki a diagnózisban, de abban nem, h nem fogok rajta változtatni.

 

Nagyon helyes, fogsz tudni változtatni. Sok tolókocsis embert is visszalehetne hozni a sok mozgással, kitartással - de a többségük feladja. Ha némelyik be is megy fél vagy egy órára valamilyen masszásra, vagy mit tudom én mire - na az kb annyi mint halott tökinek a fogdozás. S ott többnyire még mindenféle gyógyszert kapnak, ami csak még jobban rakódik rájuk.

 

A szemről is asszzongyák az orvosok, hogy ha hosszabb vagy rövidebb a szemgolyó - azt már nincs ember, aki kijavítja - pláne 25-28 év felett. A kisgyereknél már sokkal gyorsabban mehet a dolog, mert azoknak még szinte olyan a szaruhártyájuk, szemlencséjük, csontjaik stb - mint a gumi, puha. Egy kettő rossz irányba nyúlik, ha sok a rosszirányú hatás, akkor nem áll vissza - de egykettőre ki lehetne a kisgyereknél kompenzálni.

 

Na ahhoz nem is kell ember - lehet elég a gravitáció is meg a sok mindenirányú mozgás - csak használni kell ezeket a dolgokat. A gravitáció és a mozgások, rezgések mindet megmozgatnak a testben. Nem létezik, hogy a szemgolyót a benne lévő cuccokkal kihagyják. Hát hogyan hagyhatnák ki?

Előzmény: Semmisem (294)
ghepard Creative Commons License 2012.01.16 0 0 295

Azon kívül, hogy nagyon sokat énekelnek (óriási hangerővel) fejjel lefelé, még két dolog jut most eszembe. Már ez az egy is valahogy jótékonyan hathat rájuk  (úgy mint rám is a saját hangjaim, rezgéseim). Ráadásul ők fejjel lefelé, de tegnap és tegnapelőtt már megint hallgattam (6 nap fel se mertem tenni), de most lefelé voltam sokat, a hallgatók meg a füleimen és semmi bajt nem észleltem. Sőt...... Már hétközben észrevettem, hogy akkor fáj a legjobban a fejem, mikor abban a helyzetben vagyok, ahogy hallgattam a zenét, tehát kb 30-40 fok - na és akkor a legjobb, mikor pont a fordított helyzetben vagyok. Tehát 180-210 fok között. Innen jött az ötlet, hogy így fogom hallgatni a zenét és 9 óra hallgatás után sem emelkedett a pulzusom az éjjel.......

 

Ezen kívül a bálnák még sokat merülnek alá hoszabb ideig és nagyon mélyre - mert bírják. Valahogy úgy néz, hogy a vízilovakból fejlődtek tovább. Tehát a kezdeti 4-5 percből mára (ki tudja mióta) 45 perc lett. Tehát ennyit kibírnak egy lélegzettel és 600-800 méterre is lemerülnek. Na és mikor mennek lefelé - nem farokkal lefelé mennek, hanem fejjel lefelé. Felfelé meg fejjel felfelé jönnek. Tehát jobban csinálják mint én vagy Te, vagy mindenki más.......

 

Nekem mondjuk mindegy milyen idő van - megyek. Télen, nyáron, esőben, hóban, fagyban, sötétben, világos nappal stb.......

 

Hát szerintem nagyon nagy marhaság azt mondani egy fiatalnak, hogy ne próbáljon mozogni futkározni - azzal eleve mindennek vége. Az embernek sose szabad feladnia. Ha volt módja, hogy valami elcsesződött, akkor lehet valami amitől jobb lehet......

 

Hát mit mondjak, egész boldog voltam ettől a guggolástól. A focin egyáltalán nem gátolt a dolog, futhattam, rugdálhattam cselezhettem sttb stb - de nem tudtam leguggolni. De most 20-25 év után elég hajmeresztő, hogy minden nehézség nélkül lemehetek - na ez tényleg klassz.

 

Menéztem a videókat. Nagyszerűek. A harmadik azt hiszem már volt múltkor. Látni, hogy nagyon edzett emberek, mozgékonyak, hajlékonyak. Én is mindefélét csináltam fiatalkoromban. Most inkább arra hajlok, hogy ugyanazt elérjem a legkisebb energia kiadásával.

 

 Minél több dolgot, mozgást (és minél többirányút) fogsz csinálni, annál kisebb az esély, hogy valami, valahol nagyon lerakódjon a testedben.......

 

Majd beteszek ábrákat még, hogy jobban el tudd hinni a gravitáció szemre történő hatását is......... Az elektromágneses erők (a hangokkal, rezgésekkel magunk is gyárthatunk magunknak) több irányban is hatnak ránk, mert ide oda járkálunk, ezt azt veszünk. De a gravitáció kegyetlenül mindig csak lefelé hat ránk. Azt nem tudjuk megfordítani - sajnos nekünk kell megfordulnunk.....

 

Előzmény: Semmisem (294)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.16 0 0 294

Igen, érdekel, h mit gondoltál ki a bálnákról!

 

Hát a térdemmel ott tartok, hogy újra bírja a futást, és ez alatt edzést értek. A múlt héten is valami 4-5ször futottam. De biciklivel megyek midnenhova (olyat sem csináltam soha , ilyen hidegben már leraktam), ja ésnincs olyan kerekezés h ne hűtsem le a szemeket és follyon könnyem nyálam.

 

Azt mondták a dokik, sőt a legnagyobb ortopéd főorvos is, hogy ezzel a térddel már ne fussak életemben, de legalábbis versenyszerűen ne. meg h 50 éveseknek van ilyen térde mint nekem. Igazat adtam neki a diagnózisban, de abban nem, h nem fogok rajta változtatni. Ennek már 1 éve, de már akkor is előre doglzotam, tehát ma azt mondhatom 1,5 éve én minden nap tornázom speciálisan a térdemnek segítek. Közben egy percre sme feledem el, h a Mi örökké fenntartónk és az értelem nélkül semmi sem valósulhat meg, úgyhogy az érdemekkel csinyán vagyok. De ez sem kis dolog. NYujtok, erősítek, egyensulyozok, csinálok minden félét. Berakok neked ide 1-2 videot, nézd meg rajta a mozgásokat.

Új ideám, h a csipő egy nagyon nagy szerepet játszik, olyan is motoszkál a fejemben, h még a gondolkodásra is kihat a z állapota. de a test össz rezgésére biztos nagy hatással van. Ha kellően laza és erős egyben, akkor minden más! Sosem gyakoroltam spárgát, de multkor játszadoztama  földön mindenféle gyakorlattal egyszer csak ott voltam, h ha kinyujtom előre a lában akkor megnézhetem francia spárgában mit tudok, hát ledöbentem, erőlködés nélkül, mindkét oldalra olyan 10-15 cmre megközelitettema talajt.

 

NAgyon jó, h le tudsz guggolni, az az egyik legjobb nyujtás, abban az állapotban lenni. A keleti népek csipője nagyon laza, nem is ismerik az ortopéd betegségeket ( a szerzettet), csak itt nyugatona hülye találmányok miatt van midnen. Azok a földön ülnek, guggolva dolgoznak, de tudnak ülni egyenes derékkal keresztbe tett lábbal.

 

Van egy csipő lazitás ha érdekel: ha háton fekve csinálod kezdetben, akkor felhuzod a 2 lábat talpakat össze illeszted, és a 2 térded engeded h a gravitáció huzza, a 2 oldalra lefelé. Mindne este elalvás előtt, olvasás közben csinálom. Van egy olyn variáció is, h ugyan ez és a kezeket mellkas előtt összetenni, mint imádkozásnál. Tapasztalatom szerint örületes  hatása van. van h erősen felmelegszik a 2 kézfejem, mintha energia gyülne össze.

 

A videok:

http://www.youtube.com/watch?v=HDG8HacqGx4&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=cyTi73__-vA&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=_2_XE9iBOCg

Előzmény: ghepard (293)
ghepard Creative Commons License 2012.01.16 0 0 293

Nekem se kényelmes hason elaludnom, de gyakorlom. Neked meg a fordítottja nem smakol, mert nem ezt szoktad meg. De a látásoémért megteszem, hogy minél többet legyek lefelé. Mondok most olyasmit, ami lehet Téged is érdekel. A térd, tudom, hogy Neked is van vele probléma. Tudod, hogy én már nem tudok leguggolni (de már írhatom, hogy megint tudok). A térdsérülésem után, mely 1974-ben volt. Elvagyok vele, mindent megtettem, amit tudtam rezgéssel, ütögetéssel, hanggal stb stb. De ha leültem egy székre és felhúztam a lábam, akkor a valagam és a sarkam között nem tudtam elérni kisebb, mint 25 cm távolságot. Na tegnap ez a távolság 15-17 cm volt. Az eszem megállt. Egy kis maszera után simán leguggoltam. Tehát a sarkam is és a hüvelykujjam is a földön volt és a fenekem majdnem a földet súrolta. Tehát nyugodtam úgy maradhattam tovább is. Lesz ez még jobb is. Azt a hétszentségit - ez jó 25 éve nem sikerült. Néha néha leguggoltam nagy nehezen a sérülésem óta is, de fájások közepette és aztán néhány napig nem is tudtam szinte még nyugodtan járni se. De 20-25 évtől közelebbire nem emléksze...... Most egész más a helyzet. Csak úgy meglegyzem, hogy már én is kézre állok, de rezgek, vibrálok is közben........ Úgy látszik, hogy a térdet is kezdi helyrepofozni......

 

Szerintem nem kell pár év, mint nekem, mert most lehet elkerülheted azokat a hibákat, melyeket én sokszor csináltam. Például mondok egyet. Tudtam hogy minden irányban kell mozognom, néznem, rezegnem stb  - de nem mindegy, hogy mikor hogyan. Hogy kivesézzek egy dolgot, azt sokat kell művelni, míg az ember észrevegye a hatást. Elkezdtem melóbamenet felfélé nézni. Még az épületben is a plafonon járt a szemem. 1-2 hónapnak kellett eltelnie, míg észbekaptam, hogy most nekem ez nem jó, mert rögtön reggel rosszabbul láttam a monitort - eleinte fel sem tűnt, hogy miért. Na akkor még nem tudtam, hogy miért, abba is hagytam. Most viszont már tudom, hogy miért volt - és a fordítottját csinálom melóbamenet, sőt már azóta, ahogy felkelek....

 

 Majd még írok, ebből nagy dolog lehet, most eszembe jutottak a bálnák. Ha olvastad összefoglalómat, akkor tudod miért írom. Lehet megvan, hogy miért élnek olyan sokáig. A hangot már említettem - de a gravitációt nem. Na és azok az óriások meg fejjel lefelé énekelnek maguknak órákig. Sőt.............. Majd később.........

 

Előzmény: Semmisem (292)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.13 0 0 292

az alvással már macerálok egy ideje én is. régebben is próbálkoztam a háton alvással, de nem volt kényelmes, volt h el sem tudtam úgy aludni.

 

Na most már jo ideje ezt csinálom én is, h pörgök forgok. Megpróbálok eleve háton elaludni, és valahogy minden forudlás jegyezve van, kivéve a mély álomkor. nekem a jobb oldalamra fekvés esik jobban, a balt nem szereti a testem valahogy, de azért szoktam úgy is lenni kicsit.

Tovább fogom erőltetni a háton alvást, h szokássá váljon, és majd meglátjuk, biztos kell neki pár év h hasson. MAjd beszámolok ilyen kapcsolatban is, h mit vettem észre.

Előzmény: ghepard (291)
ghepard Creative Commons License 2012.01.13 0 0 291

Viszont emlékszem amiket a poziciokról montál, nekem pont h háton kelelne emiatt aludni, mert elvileg hosszukásab kicsit a szemgolyo , nem?

 

Mondjuk, ha egész éjjel a hasadon alszol, az már nem nagyon jó. Legjobb alvás a forgásos, tehát, hogy bizonyos időközökben más és más testhelyzetben alszol. Tehát nem megvárni, míg elzsibbad a fél test. Én oldalt szoktam elaludni, többnyire bal felé fordulva. Na most hason próbálgatok s méghozzá jobb felén. Ha éjjel felkelek, akkor direkt 2-3 órát is nem alszom és változtatom félóránként a helyzetemet és figyelek. Így sok dolgot észreveszek. Aztán alszom tovább stb...... De már jó ideje felkelek hamarébb mint kellene és onnantól kezdve egész a melóbaérésig a közellátásom a cél - azt használom a melóban 8 órát és fontos, hogy jól lássam a monitort meg az iratokat. Ezért a lefelé dolog jár az eszemben 2 és fél órán át,  míg a melóba érek. Tehát igyekszek minél többet a 110-280 szögek között is tartani a fejet (a 250 hsz szerint). Ebből a 110-160 megy gyaloglás közben is, semmi gond. A 180-280-hoz már megállok és most már csak az egyik lábam van a talajon, fej lefelé stb néhány mp erejéig. Ma megint megállt az eszem - újabb 5 méter ráadás, tudod mire. Ez már kezd elképesztő lenni, tehát nem létezik hogy ne működjön a szemeknél is......

 

Te annak ellenére fiatalon felszedtél egy kis D-t, hogy amint látom rengeteget sportolsz, főleg eddig az úszás a menő, 25 év nem semmi. De mondjuk olyan röpladba egész másképp hatna a szemekre is. Vagy olyan gimnasztika..... Az úszásnál sokat fekszel hason főleg ugyebár és a fejed sokat van lefelé - és kicsi korodtól úszol. Na erre meg egy jó nagy lapáttal ráteszel az alvásal, mint a másik topikban írtad  - hogy szinte csak hason tudsz aludni. 

 Azt hiszem, hogy nem csak elvileg, hanem gyakorlatilag is többet nézhetnéd a plafont vagy a felhőket. Tehát valahol nulla és 90 fok között tartani a fejet minél többször, tovább....... Nekem elég jó volt a távollátásom még olyan 7-10 éve is, de a 8 órás meló (a monitor mögött, amit már 35 éve űzök) után mindig gebasz, mert 8 órát közelre nézek ugye. Tehát amint vége a melónak, a távollátásom igyekszem helyrepofozni - mégpedig onnantól kezdve inkább felfélé igyekszem rakni a fejem. Még a TV-t is úgy nézem. Kb 30-45 fokos szögben (a 250-ik hsz szerint). Ezért látom kristálytisztán a TV-t 350 cm-ről akár 6-8 órán át is......... Tehát nagyon nem mindegy - mit csinál egy távollátó és mit csinál egy rövidlátó a nap 24 órájában..........

Előzmény: Semmisem (289)
ghepard Creative Commons License 2012.01.12 0 0 290

Nem muszáj, hogy el van tolódva a két szem tengelye. Egy szemmel is láthatsz 2-3 szellemet is, sőt még 10-et is. Még az is lehet, hogy a különbözően lerakódott utakon, nem lesz egyforma az út a két szemből az agyba. Már 1 mikronos eltérés is homályt okozhat. Vagy a nagyobb záródás miatt az egyik szemből gyengébb impulzus megy az agyba és máris nem jó a helyzet........ Rengeteg dolog közbejátszik.......

 

Ha nyugalomban vagy, akkor kisebb erőtől is berezegnek. Például látom most már, hogy a légzés ritmusától függően is élesebb vagy halványabb sárgát látok. Ezért (is) vészhelyzetben (mert szaporább lesz a légzés) az ember jobban lát. Ha megijedsz stb. Például az ejtőernyősök aszongyák, hogy az ugrás előtt nagyon élesen látnak. Én ezt a vészhelyzetet sokat gyakoroltam. Például bicajon csukott szemmel mentem 50-60 métert, csukott szemmel fel az emeletre stb......

Előzmény: Semmisem (289)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.11 0 0 289

nagyon érdekes! Ezt a sárgás telitődést én is tapasztaltam! De msot h irod, h mi van a háttérben így értelme is van. 

 

Godnolkoztam az éles látásra... olyan esetre emlékszem h ülök egy medence lelátóján, és nincs nálam a szemüvegem, tehát nem is látom a tuloldali lelátón élesen a tárgyakat. MAjd kicsit ellazulok, mélyeket lélegzek, épp nem is bezsélek senkivel, és hirtelen, az egyik szemem valahogy a másikhoz állítva ki tudom élesitenia  képet. Ezt ilyenkor meg is tudom ismételni. viszont más alkalmakkor csak úgy nem sikerült. Lehetséges, h a két szem tengelye el van állítodva egymástól? Vagy inkább akkor a nyugalmi állapothoz van köze és ahhoz amit lentebb irsz?

 

Előzmény: ghepard (288)
ghepard Creative Commons License 2012.01.11 0 0 288

A szemgolyó hátulján vannak a szín és fényérzékelő receptoraink. Mikor kezdtem a szemeimmel foglalkozni 2009 elején, akkor nagyon nehéz volt látnom, hogy hogyan vannak elosztva. A közepén csak színérzékelők vannak, majd pár foktól a fényérzékelők is megjelennek. Maximum valahol 15-17 fok táján van. Ezek legjobban olyan sárgás fényre tudnak berezegni, tehátt erre a legérzékenyebbek. Tehát a közepén kellene látnom a sötétben (mikor nyugodt vagyok) egy kisebb sárga pontot, meg olyan sárga sávot kb 17 fok távolságban. Na ezt csak 2009-ben úgy tudtam elérni, hogy a hüvelykujjaimmal egy kis nyomást gyakoroltam szemeimre. Akkor berezegtek és sárga fénnyel betöltődött a látóterem. Ahogy gyengült a rezgés, úgy feketedett a látótér, majd csak a központi kis kör és a 17 fokban körülötte lévő sáv (még a sárga folt is kivehető, ott megszakad a sáv) majd végül az is eltűnt.  Az volt a vágyam, hogy ezt elérjem ujjak nélkül. Kb 2 év alatt sikerült mindössze úgy, hogy egy kicsit erősebben becsuktam a szemeimet. Három hónapja már sikerült enélkül is, de ehhez nagy nyugalom és türelem, sok gyakorlás kell. Azt hiszem ez a fejlődés is mutatja, hogy most sokkal érzékenyebbek a receptoraim  és jobban tapadnak a szemgolyóhoz és így az impulzus hatékonyabban mehet az agyba feldolgozásra.

 

Innen már azzal fogok próbálkozni, hogy milyen változás zajlik a rezgésekre és milyen a gondolatokra. Fogom e tudni látni a retinán azt, amire gondolok, vagy egyáltalán bármiféle alakzatokat - mindezt csukott szemmel koromsötétben? Na ez izgalmas dolog, most vasárnap mintha sikerült volna (már valami volt 2 hónapja is, de abban nem voltam biztos, hogy nem álmodtam e). A sárga háttéren megjelentek olyan sötét alakzatok, melyek legjobban egy kisebb tűlevelű fenyő agára emlékeztettek. És a hangok is megváltoztatták a sárgás kör alakját. Na, ez kezd izgalmas lenni.......  

 

 

ghepard Creative Commons License 2012.01.10 0 0 287

Áthoztam ide is a válaszomat, amiről a másik topikban dumcsiztunk.  Ez nagyon is érinti a szemeket is.

 

Számomra is nagyon értékes információkhoz és tapasztalatokhoz jutottam, de úgy néz ki, hogy egy kis ideig most le kell fújnom az akciót. Most már rengeteg dologra figyelek, nem úgy mint 2004-ben. Akkor 12 nap után figyeltem fel, hogy baj van és már nem tudtam kivédeni - le van írva az összefoglalómban. Most csak 5 nap hallgattam és még annyit se, mint akkor és még nem is teljesen a füleimen voltak a hallgatók. Vasárnap (új év napja), hétfőn, szerdán, pénteken és megint most vasárnap. De már kedden a megfigyelések alapján éreztem (!), hogy valami nem stimmel, este nem is tettem fel a hallgatót (mindig csak otthon, melóban nincs is). Azt hiszem, hogyha most meg is vizsgálnának a legkorszerűbb eszközökkel - semmit se tudnának kimutatni. Én viszont érzem, hogy ha folytatom, megint nagy baj lehet.

Nagyon jól figyeltél. Most én is rögtön észrevettem: rajtam a hallgató: becsuktam a szemeim, ugyanazt hallottam (hisz a hallgató nem mozdult el) - de szinte semmit nem tudtam kivenni, hogy mit mondanak, mit énekelnek (de a rezgést továbbra is nagyon jól éreztem). Most levettem a hallgatót és hiába láttam, mit mondanak nem értettem szinte semmit - egy két szavat azért kivettem, pláne ha szemben volt az egyén. Most feltettem a hallgatót és a szemeim is nyitva - mindent tökéletesen láttam és hallottam is (tehát minden szavat értettem). Sőt az volt az érzésem, mintha jobban is láttam volna. Na ezért próbálkozom a hallgatóval. De most egy kis ideig lefújom a akciót, az egészségem mindennél fontosabb.......

De mit zólsz ehhez? Most vasárnap kint voltam és a síneken a távolban tisztán láttam (pontosan 5.5 km-re van onnan az átjáró), hogy egy személyautó megy át a vonatsíneken (olyan tisztán láttam, hogy szinte mellbevágott). De ami még jobban mellbevágott - tisztán hallottam (ez képtelenség, csak az az érzésem volt), hogyan megy át a síneken tudom milyen hangot adnak ki akkor az autók (mert odafelé nekem is át kell mennem egy átjárón). S még azt is hallottam, hogyan megy le a dombról (hogy ad gázt, hogyan gyorsít stb) - ezt már onnan nem is láthattam, de tudom hogy megy le a dombról, mert sokszor voltam ott is bicajon.......

Előzmény: Semmisem (281)
ghepard Creative Commons License 2012.01.10 0 0 286

Számomra veszélyes dologba kezdtem pont Új Év napján.
A szilvesztert még hang nélkül néztem. Új év napján megyek a túrámon és olyan erős késztetésem lett, hogy 7 év után megint nekimenjek a TV-t nézni és hallgatni. 2004-ben majdnem az éltetembe került a dolog. Most több az ismeretem és megpróbálom kivédeni, hogy ne csináljon az az óriási rezgés kárt az agyamban (lerakódásokat, amik elzárnak utakat), 2009-ben 92.9% halláskárosodást állapítottak meg, amin azt hiszem javítottam egy kicsit. A hallás összefügg a látással is, lehet jobban látnék, ha többet hallanám, hogy mit mondanak a TV-ben...... Már vagy 25 éve teljes csendben nézem a TV-t, nincs rajta hang.
Most nem a füleimre teszem a hallgatókat hanem mellé és hallok tökéletesen mindent. Mindjárt az első nap 5 órát hallgattam, de közben egyensúlyoztam (gravitációval, lefelé stb). A mai napig kb 16 óra óriási rezgés van a füleimben és az agyamban. Fáj is a fejem egy kicsit, de igyekszem korrigálni és egész jól megy. Nekem az akkora rezgés, mintha egy normálisan halló ember mellett tank menne.... Ha hárommal több lesz a pulzusom percenként a használat után, akkor abbahagyom. Most már kettővel több azon az éjjelen, mikor használom (eddig minden másnap). Nem tudom, mi lesz ebből de belekezdtem - a szemeim miatt is........

ghepard Creative Commons License 2012.01.09 0 0 285

Csak úgy magától romlott, de ekkor még nagyon lassan. Később sokat olvastam és számítógépet is használtam, reggeltől-estig, informatikus vagyok. Valószínű, hogy az utóbbi időben ez miatt is romlik, nem tudom.

 

Gondoltam, ha műszaki vagy, ilyet nem fogsz írni. Csak úgy magától romlott - na ezt nehéz elhinni. De az idézet végén már ott is a válasz - nem tudod......

 

Ahhoz nem kell olvasni, számgépezni, hogy torzuljon a szemgolyód. Már elég az is, ha nem mozogsz, de nem csak egy irányban, hanem mindenféle irányba. Például, ha csak gyalogolni fogsz, akkor minden csak egyirányban rázódik és rakódik le benned. Ha már úszol sokat, akkor már más irányban is.  Ha meg röplabdázol is, akkor még felfelé is rázódnak anyagok benned, mert ott sokat kell ugrálni. Mondjuk olyan gimnasztikában minden benne van.....

 

Ha a nap nagyobbik részét úgy töltöd, hogy a szemeid 90 fokban vannak (a nemrég betett ábra szerint, 250edik hsz), akkor ennek az iránynak megfelelően fog lassan lassan laposodni. Nálad a két szem között már most is óriási a különbség - ami azt sugallhatja, hogy a két szemet hosszantartóan nem egyforma hatás éri/érte. Nekem volt mit csinálnom, hogy azt a fél dioptriát (lehet több is volt az) kielemezzem, hogy miért van nap mint nap, vagy most már inkább miért volt......... 

Előzmény: névtelen nick (270)
ghepard Creative Commons License 2012.01.09 0 0 284

Az a baj, hogy nem tudom, mit kell csinálni.

 

Az nem olyan nagy baj, hisz szinte senki se tudja mit kellene pontosan csinálni. Se én, se a szemtrénerek, se az orvosok. De Te tudhatsz meg a legtöbbet magadról, mert mindig magaddal vagy, mindig érzed magad - csak figyelned kellene jobban erre arra - hogy aztán megtudd, hogy merre. Ezért én nagyon igyekszem, hogy ne legyen egy lépés előre és két lépés hátra. Ezt szokja mondogatni Péter is a látástrérning oldalán - lehet azért, mert maga se tudja, hogy mikor mi hat és azt sem, hogy kb hogyan, miért........

 

Az orvosok meg csak passzívan hatnak rád. Ők csak nyisszantanak s a többi a természet meg a a Te dolgod továbbra is. Azzal hogy szemüveget adnak, vagy kt, vagy leégetnek pár mikrót a szaruhártyáról - semmi se történik abban az irányban, hogy jobb legyen a saját látásod. A szemlencséd továbbra se lesz képes a nagyobb kilengésre, a szemgolyód továbbra is torz marad. Neked például már tetemes a D-d. Kb 70 mikrót szednének le, de továbbra is hosszabb maradna a szemgolyód, ha hosszabb. Ha meg hosszabb, akkor a szemgolyó fala nagyobb erővel nyomja a retinát is, ami hamarébb meglazulhat. És a szemlencséd se fog továbbra se laposodni, mert akkor nem fog kelleni igyekeznie........

 

Én rengeteget kisérletezek, mozgok, rezgek, vibrálok - és figyelek. Azt hiszem, nagyon úgy néz ki, hogy minden a mozgásokon múlik. Hogy mozogsz, milyen irányban - hogyan tudja az ember kikompenzálni a 24 órán át reá ható erőket...........

Előzmény: névtelen nick (271)
ghepard Creative Commons License 2012.01.09 0 0 283

99.9%-ra hogy egyformák vagyunk anyagilag, de az hogy mindenki máshol van, máskor van/lesz, más más környezeti hatások érik és így a végén hatalmas különbségek lesznek/lehetnek két ember között.....

Előzmény: Semmisem (280)
ghepard Creative Commons License 2012.01.09 0 0 282

Pontosan, valami vagy működik vagy nem. De szerintem ez a hit dolog is működik. Ha hiszel valamiben, tudsz valamit, tapasztaltál valamit, akkor az bizalmat, nyugalmat, békét árászt feléd (mert kb tudiod mi lesz). Ha valamit csinálsz vagy valami ér és nem hiszel, nem tudsz, nem tapasztaltál - akkor az bizalmatlanságot, nyugtalanságot, sztresszet áraszt feléd. Ha meg sztresszes vagy - akkor nem jól működik a test.

 

Itt van egy drasztikus példa. Nevekre, részletekre már nem emlékszem. Egy hajó szelte valamelyik óceánt. Az egyik alklamazott még hogy kimegy a fedélzetre elszívni egy cigit. Az alacsony korláthoz támaszkodva rágyújtott, de közben akkora széllökés lett, hogy átpenderült a korláton be a tengerbe. Tudott egyet mást, tehát nem is kiabált feleslegessen, mert tudta, hogy úgysem hallanák. Gondolta, hogy észreveszik majd , hogy nem jön be és megfordulnak. A víz kellemes volt, de pár perc után valami hozzáért. Egy kis idő múlva rájött, hogy 3-4 cápa köröz körülötte. Nehéz leírni milyen érzések kínozták. A cápák nem bántották (lehet előtte jóllaktak), tudott valamit, hogy mit kéne csinálnia. De akkor is, ez valós helyzet volt és még sose élte át. Kb 40-50 perc múlva kaptak észbe, hogy nincs sehol. Kb 2.5-3.0 óra múlva találták meg. Amúgy semmi baja se volt, de 3 hónapi kezelésre szorult az átélt helyzettől, pedid azt lehet mondani, hogy a cápák csak masszírozták egy kicsit azzal hogy hozzásimultak néha.......

Előzmény: névtelen nick (278)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.05 0 0 281

Egyébként, azt észrevetted, h nem neked címeztem ezeket a zsavakat? :D

 

Ohh, ha tudnád pedig mit jelent, egy igazi tanító áldása!, még én sme tudom személyesen. :D (nem tudom h benedek ilyen e) Többek között tudós emberek mérték ilyen tanítók, vagy bölcsek megfelelő bőrfelszíni feszültségét... egész érdekes jelenségre bukkantak, minden esetben, összahasonlítva egy "normál" hétköznapi emberrel. Végeztek másféle méréseket is "objektiv"/legalábbis a modern tudomány számára hiteles gépekkel, és szintén sok érdekességet találtak...

Előzmény: névtelen nick (278)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.05 0 0 280

Félre értettél, de az nem nagy baj.

Én értelek. Hogy a bizalom és hit mennyire gyakorlati kérdés arra, majd úgyis választ kapsz vagy nem ,D Ha más nem a rezgések tanulmányozása során, akár mint minőségek közötti külömbségek, de ebbe ne is menjünk bele. Minden különbözés megértés beli, szóval egy cseppet sem baj, ha külömbözünk.

Előzmény: névtelen nick (278)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 279

Még mielőtt megyek haza.....

 

Ha lenne tutti biztos módszer, ami használ, hajlandó lennék követni, akár komoly áldozatvállalással is, , de rengeteg energiát és időt befektetni olyan dologba, aminek az eredményessége több, mint kérdéses, sőt kifejezetten valószínűtlen, esetleg még ártalmas is lehet, na ilyen dolgokkal nem szívesen kisérleteznék hónapokig, évekig.

 

Hát a tuti módszert neked kellene magadra kiszabnod és kikisérletezned. Én helyettem se csinálta meg senki. Adhatnék esetleg egy két javaslatot, de nem gondolom, hogy komolyan gondolod, hisz a lézerműtéten spekulálsz. Ha belekezdenél valamiféle javító programba, akkor a lézerműtét nem ajánlatos, mert nem lesz stabil a szemed két évig égész biztos, gondolom javulna. De lehet, ha ügyes volnál, lehet nagy eredményt produkálhatnál. A gravitáció tuti hogy hat, a szemnek meg minden oldalról szimmetrikusnak kell lennie. De ha sokat vagy bizonyos szögekben, akkor nincs esélye. Megint mondom, a nap 24 óráig tart...... Az utolsó képes hsz-om azt hiszem megtámadhatatlan. Ha nem úgy van, akkor a levegőnek nehezebbnek kellene lennie, mint a víznek. Lehet tudod, hogy a víz nehezebb a levegőnél.........   

Előzmény: névtelen nick (271)
névtelen nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 278

>HA pedig van bizalom, akkor a hit is beterít mindent, 

 

Nem akarlak megbántani, de nekem ez nem hit kérdése. Szokás mondani, hogy "hinni a templomban kell". Nem akarok hit és filozófiavitába keveredni, mert az nagyon messzire vezet. Én mérnök vagyok és az én 'vallásom' az, hogy valami vagy működik, vagy nem. Működhet valami úgy is, hogy nem tudjuk megmagyarázni (egyelőre), hogy miért működik. Tudom, hogy kell akarat, a gyógyulást alapvetően befolyásolja, de vannak dolgok, melyek a legnagyobb hit és akarat és elszántság esetén sem fognak összejönni. Hiába szeretnék nagyon-nagyon szárnyakat növeszteni és repülni ha maga XVI Benedek pápa személyes fog megáldani a siker érdekében, akkor sem fog összejönni.

 

Szóval summa summarum, én nem tudok, nem akarok és nem is fogok vakon hinni számomra roppant kétséges dolgokban, nekem ennél több kell. Az ilyen spirituális izéket inkább mellőzném.

Előzmény: Semmisem (273)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 277

Ráadásul ha sokáig erőltetem a szemem lencse nélkül, nagyon elfárad és fáj is.

Ez rendben van, ez természetes. Ez jelzi, hogy megindult a tisztulás felé, a más irány felé és ahogy máshova mennek az anyagok érzed, de ez elmúlik majd.......

 

A wiki és más orvosok is kifejezetten károsnak tartják, ha valaki nem korrigálja a fénytörési hibát, mert a látóidegeknek nem tesz jót, ha sokáig nem kapnak éles képet,

Na azt hiszem, hogy ez is egy kis hülyeség. A látóidegeknek tök mindegy, hogy milyen foton éri őket, attól berezegnek és az elektromos impulzust továbbmegy és kész. Honnan a francból tudhatja a látóideg, hogy abból a fotonból éles kép lesz. Szinte megáll az eszem.......

 

Senki se tud többet magadról, mint Te - így nem nagyon lehet valami érdemleges mondani,  hogy mit rontottál el.......  Maj még beteszek egypár képet, csak megcsinálni kell. MAjd hétfőn jövök.....

 

Előzmény: névtelen nick (271)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 276

Igen, a gének sem itélet felettünk. Nagyon sok függ a környezettől, a környezeti hatásoktól és az információk átíródhatnak. Az utódsejt már más lehet. De ha nem teszünk semmit, akkor nem lesz változás..........

 

A sztresszes szem dolog is egy kicsit sántít szerintem. A fénynek abszolút  mindegy, hogy sztresszes vagy vagy nem, meg a gravitációnak is. A szemlencsében se vér se idegek nincsenek, az akkor mi a franctól volna sztresszes. A szaruhártyán meg csak szárazság érzékelő receptorok vannak, vér ott sincs, tehát az se lehet sztresszes - pedig ezektől függ, hova fog menni a fény.......

Előzmény: Semmisem (273)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 275

Igen, megint szépen írsz. A legtöbbet mindenki saját maga tehet saját magáért. Senki sem érzi azt amit érez az ember, senki sincs annyit vele, mint saját maga. Tehát a legjobban mindenki saját magát ismerheti meg. Ha nem tud magán javítani, segíteni, az azt jelenti hogy nem ismeri magát. Én már 32 éve nem járok orvosokhoz, nem szedek gyógyszert, nem iszom gyógyteákat - mégis klasszul érzem magam, és még jobban is lehet, csak többet kell megtudnom. Seni sem csinálja meg helyettem......

Előzmény: Semmisem (272)
ghepard Creative Commons License 2012.01.05 0 0 274

Na és melyik volt az az év, hány éves voltál és miért javult? Az alatt mit értesz, hogy lusta voltál? Nem mozogtál, futottál, ugráltál, úsztál, játszottál, kézen álltál, cigánykerekeztél stb....? A nap 24 órát tart? Ha számgépezel, az még nem baj, ha ugyanannyit aztán kint vagy és mozogsz. Én már 1977 óta számgépezek a melóban minden nap és mégis sikerült rendberaknom a szemeimet. Bevallom, az első 5-6 hét kegyetlen volt......

Előzmény: névtelen nick (270)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.05 0 0 273

Új felismerés a "tudósok" körében, h nem is vana nnyira a DNS-be vagy gének be szent írva minden! MEgállapították, h jelentős változásra képes., még az egyed életében. MAgam is hajlok rá, h ezt logikusnak tartsam, holott világ életemben az elelnkezőjét szajkózták.

 

Csak hát, oda  a mentsvár h tanácstalanság esetén nem lehet a génekre fogni :D Olyasmiket vettem kia szavaikból, h olyan is van h gén átveszi a másik gén szerepét. a változás összetettsége ily módon elképesztően bonyolult. de nem is kell ismerni.

 

pl írjátok, hogy stresszes a szem, mármint 1-1 "tudós" szerint. Hát még csak tudni sem kell róla. Ha vesszük a természet rendjét egyensúlyát. világos, hogy adott terhelés melllé annak megfelelő pihenés kell. Tehát egy jól "irányzott" meditáció máris kihat mindenre nem csak a szemre. Annyi apró darabból állunk, h az egész működését kell tudni segiteni, az a leghatékonyabb ... mintha kaidnánk a feladatot a sok kis miniatürnek. Ez biztos h bizalom kérdése is. HA pedig van bizalom, akkor a hit is beterít mindent, akkor már egy normál "élés" is másféle rezgés.

Előzmény: ghepard (266)
Semmisem Creative Commons License 2012.01.05 0 0 272

PEdig itt van elásva a kutya. Sok minden információt már felsoroltál magadról, bele kell ásnod magad a probléma legmélyébe. összahsonlitani gondolkodni, megtalálni az első lépcsőfokot. Nem úgy kell csinálni szorol szóra mint ghepard, hanem megtalálni a törvényzserűségeket és magadra alkalmazva tovább fejleszteni. MEg tudod csinálni, kell h legyen mód! minden ezsközt megkaptunk, csak nem tudjuk hogyan hazsnáljuk. Persze vanank véletlen szerencsétlenségek. De a koraszülöttséged pl biztos kiindulópont, vizsgáld meg minden információját mivel jár hol hat, hol nem hat... analógiákat kell keresni.

 

Azt ne gondold, h nem jár veszéllyel a kísérletezeés, mármint irtad h ezt tudod, én arra célzok, h nem lehet enélkül. Ez is az árak között van. Van egy nagyon sikeres sportoló, ő mondotta: "I have a Phd in me..." tehát phd-m azaz doktorim van saját magamból. Eza zt jelenti ha területek specialistáji sem tudhatnak mindent, vagy annyit mint te. MErt az alkalmazás rajtunk áll. Hányszor de hányszor cáfoltam meg a sok sok doktort! PEdig sok mindent tudnak... de nem mindent.

 

hajrá!

Előzmény: névtelen nick (271)
névtelen nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 271

Az a baj, hogy nem tudom, mit kell csinálni. Az én paramétereimmel nem lehet csak úgy kidobni a lencsét, nélküle nem tudok dolgozni, autót vezetni, stb. Remeteként élhetnék talán vakoskodva. Ráadásul ha sokáig erőltetem a szemem lencse nélkül, nagyon elfárad és fáj is. A wiki és más orvosok is kifejezetten károsnak tartják, ha valaki nem korrigálja a fénytörési hibát, mert a látóidegeknek nem tesz jót, ha sokáig nem kapnak éles képet, szerintem a bal szemem ezért is gyenge. Viszont 3 dioptria feletti eltérést meg nem tud kezelni az agy, sőt sokaknak 1 dioptria felett már gond van. Én edzett vagyok ilyen téren, de 3 dio már nekem is sok.

 

Egyébként arra gondoltam, hogy a lencsét lehet negyed dioptriánként vásárolni, veszek egy picit kissebb értékűt. (bár dokik ezt sem ajánlják, de 1/4 dioptria nem sok, aztán fokozatosan negyedenként csökkenteni jó volna, csak kérdéses, hogy működik-e)

 

Ha lenne tutti biztos módszer, ami használ, hajlandó lennék követni, akár komoly áldozatvállalással is, , de rengeteg energiát és időt befektetni olyan dologba, aminek az eredményessége több, mint kérdéses, sőt kifejezetten valószínűtlen, esetleg még ártalmas is lehet, na ilyen dolgokkal nem szívesen kisérleteznék hónapokig, évekig.

Előzmény: ghepard (267)
névtelen nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 270

Koraszülött voltam, így nekem már eleve hátrányos a helyzetem. De egész kis koromban nagyon gyenge szemüveget hordtam csak. Egyetlen év volt, amikor sokat javult a szemem, a többiben romlott. Általános iskolában még elég lusta voltam, nem nagyon lehet az olvasásra, közelnézésre fogni, még számítógép sem volt. Csak úgy magától romlott, de ekkor még nagyon lassan. Később sokat olvastam és számítógépet is használtam, reggeltől-estig, informatikus vagyok. Valószínű, hogy az utóbbi időben ez miatt is romlik, nem tudom.

Előzmény: ghepard (266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!