Keresés

Részletes keresés

apafej60 Creative Commons License 2003.04.20 0 0 495
Sza irregular! De jó, hogy itt vagy! Nehéz lesz a mai napom. Ha minden jól megy, a feleségem felébred és beenged, akkor az apósomékhoz megyünk a telekre. Ők iszogatnak rendesen, de nem okoz gondot nekik. Nekem sem, mert az ő társaságukban és sosem iszom, mindenki tudja, hogy botrány lenne, ez rég lefutott ügy. 5-re vissza kell érnem, mert meeting lesz. Nagyot hibáztam, hogy a tegnapi napot nem tudtam átvészelni a gyűlésig, és kihagytam. Nekem most tényleg fanatikusan kell járnom egy ideig. Nekem nem megy egyedül.
Előzmény: irregular (494)
irregular Creative Commons License 2003.04.20 0 0 494
Érdekes,nekem is megvoltak régen a telefonálgatások,én is ittam autóban,sokszor arra ébredtem,hogy egy másik helységben vagyok,hogy kerültem ide, rendőrség kipipálva ,az akkori mennyiségeket már irtam,olyan üres voltam belülről,a lelkem,hogy csak úgy kongott,gyorsan tele is ontöttem sörrel,és akkor már nem kongottam...Akkor még nem tudtam volna abbahagyni,talán most te is ezt érzed.
Azért próbálj valamilyen választ adni magadnak,hogy most miért csináltad?Talán azt érzed,hogy vannak körülötted,de iszonyúan magányos vagy?Foglalkozzanak veled,figyeljenek rád,de ugyanakkor hagyjon már mindenki békén?
Előzmény: apafej60 (490)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.20 0 0 493

0

apafej60 Creative Commons License 2003.04.20 0 0 492
Amikor józanodott, ő is kidobálta, eladta a kedvenc zenéit, amiket mindig részegen hallgatott. Egy évig nem hallgatott zenét a nemivása elején, aztán kezdett megint, egész másokat... És visszatérek a nagy számokhoz is. Nézzünk szembe a tényekkel!
Előzmény: apafej60 (491)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.20 0 0 491
Most beszéltem egy AA-s társunkkal, aki négy éve nem ivott. Egy órán át beszélt hozzám, hogy éljem túl a mai napot, igyak sok vizet meg üdítőt, zuhanyozzak le, menjek gyűlésre és ne adjam fel, tudja mi a függőség. Ismeri azt az állapotot, amikor a családban már nem beszélünk róla, mert úgyis reménytelen... És mégis kimászott a gödörből. Egy órán át beszélt hozzám telefonon, hogy ne maradjak a gödörben, ne adjam fel...
apafej60 Creative Commons License 2003.04.20 0 0 490
A legrosszabb az egészben a filmszakadás. Már megint nem tudom, kinek telefonáltam, miket mondtam. Ha jól látom 17:00-kor van gyűlés a Haller utcában. Nagyon fáj, hogy a tegnapit kihagytam. A feleségemnek küldtem SMS-t, hogy jelezze, ha hazamehetek. Ha éjszaka nem vagyok otthon, bezárja azt a zárat is, amihez nincs kulcsom, nehogy rájuk törjek részegen. Ő ilyenkor még alszik, a fiam már lehet, hogy ébren van és nézi a Minimaxot :-(((((((((((( Régen, amikor még nem volt meg ez a lyuk, sokszor az autómban ittam le magam. Egyszer kihívták hozzám a rendőröket, mert bömböltettem a magnót, és ordítoztam az utcán hajnalban. De mire kijöttek, már elcsendesedtem és felmentem a lakásba. De mikor legközelebb megint ott ittam éjszaka, megállt mellettem a rendőrautó és igazoltattak. Az egyik rendőr megjegyezte, hogy a múltkor miattam kellett kijönniük (onnan tudta, hogy a nevemet is ordítoztam, név szerint jelentettek be az előző alkalommal). A pszichiáterem a múltkor azt mondta, hogy az alkoholizálás tünet. Nagyon téved. Az AA-ban tudják, hogy nem tünet, hanem halálos betegség. Ezért (is) jó ott lenni. Egyszer telehánytam az autómban azt a szép kis mélyedést, ami a kardánboxon van...
apafej60 Creative Commons License 2003.04.20 0 0 489
Most kezdek kólát inni. Maradék söröket kiöntöm. Szeretnék rendbejönni. Ilyenek vagyunk, mi alkoholisták. Nehezen telik az idő. Ha itt van a feleség, miért nem megy már, hogy ihassunk. Ha nincs itt, mikor jön már, hogy együtt legyen a család. Stb.
apafej60 Creative Commons License 2003.04.20 0 0 488
Bocs. Most látom, hogy már a nyugati csücskén is.
Előzmény: apafej60 (487)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.20 0 0 487
Sajnos akkor épp "nem voltam itt". Most itt vagyok. Van egy földgömbös képernyővédőm, úgy látom India keleti csücskén már hajnalodik.
Előzmény: Menoitész (485)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.20 0 0 486
Kedves tölgy! Kösz, hogy még mindig szóba állsz velem, mea culpa, stb.
Előzmény: tölgy (484)
Menoitész Creative Commons License 2003.04.19 0 0 485
szia apafej, ha itt vagy valahol, akkor írhatnál arról mi van veled. Esetleg ha van kedved beszélgethetnénk is.
tölgy Creative Commons License 2003.04.19 0 0 484
válaszod stílusa nem lep meg.:-)

első kérdéseim egyszavasan megválaszolhatók lettek volna-tehetségmentesen is!:-)

Előzmény: apafej60 (483)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.19 0 0 483
Túl aprólékos vagy. 18:30-ra ott kell lennem, de nem szólhatok hozzá. Nem hiszem, hogy jóba lettem volna a nagyon tehetséges férjeddel. Üdvözöl: apafej60.
Előzmény: tölgy (482)
tölgy Creative Commons License 2003.04.19 0 0 482
AA után azonnal vettél 10 üveg sört?????
nem mondod komolyan!

(a másik topikban olvasom, hogy nem mennek a billentyűk szo. du. 3/4 3 kor!
ez hány sör után van?
de komolyan ismét az a kérdés:

mi volt ami a boltba vitte a lábaidat?
és nem vissza a gyerekekhez?

mikor vetted a sört??? péntek este?
azóta az irodában vagy?
-bár a gépnél nem voltál, annak nincs nyoma.:-(

mit nyomsz el az itallal?

persze kérdeztem már a múltkor is:
mitől félsz???

nem kell leírd ide, csak Magadnak!!! de meg kell fogalmaznod! leírva!!!

és a :
kire is haragszom? kérdést!!

aztán:
kit, miért is büntetsz??

Előzmény: apafej60 (481)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.19 0 0 481
Aztán vettem helyette tízet, és most azokat iszom. 19-re is tettem a naptáramba egy nagy kék pontot. Megint kiesett 48 óra az életemből.
Előzmény: Boszorka (478)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.19 0 0 480
Csütörtökön reggeltöl estig dolgoztam, "rendes" munkahelyen. Pénteken de. biciklizni voltam a fiammal, du. kiöntöttem a 3 maradék sört az irodámban, aztán mentem AA meetingre. Dióhéjban ennyi...
apafej60 Creative Commons License 2003.04.19 0 0 479
2
Boszorka Creative Commons License 2003.04.18 0 0 478
Hol vagy tegnap reggel óta??? Figyelek ám minden felé!
Előzmény: apafej60 (470)
Menoitész Creative Commons License 2003.04.18 0 0 477
Szia,

köszi, hogy gondolsz ránk!
Nálam egyelöre minden rendben, családi programok vannak, nagyon jó a hangulat. Úgy néz ki vasárnap estig nem fenyeget az ivás, remélem akkor sem lesz gond.
Megyek vissza társasozni, márcsak a porszívó hiányzik a teljesen berendezett lakáshoz :)

Előzmény: Ghanima (476)
Ghanima Creative Commons License 2003.04.18 0 0 476
apafej! Menoitész, merre vagytok?
Még ha nem is írok, azért amikor csak gép közelbe jutok, benézek ide, és... mit is csinálok? „Szorítok nektek” vagy „izgulok”? Ezek talán közhelyesült kifejezések, itt vagyok és kész!
Ne hagyjátok magatokat!
üdv,
Ghanima
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 475
Apafej!

Kitartást a húsvéti ünnepekre mindenképpen!

irregular Creative Commons License 2003.04.17 0 0 474
Kitartást,és sikert kivánok nektek!
Ezt hagytam le.
Előzmény: irregular (473)
irregular Creative Commons License 2003.04.17 0 0 473
Azért nem vagyok ám olyan mimózalelkű!:))
A csak iszomot úgy értettem,hogy nálam mindig bejött az alkohol és 3-4 év alatt teljesen függővé váltam,aztán-legalábbis eddig-nem tudtam erősebbnek lenni nála.Ahogy elnézem,manapság egy átlagfiatal sokkal többet iszik hétvégén,mint én kezdőkoromban.Köztük is lesz újabb "generáció",aki majd nem tud leállni.Igazad van,hogy mindenkinél más a kivezető út,azt csak maga tudja megtalálni.Nem szabad feladni a próbálkozásokat,az a fő.Ha hetente párszor beiktatsz,persze lightosabb sörözést,mert másképp nem megy,hát akkor úgy megy.Nálam úgy volt,hogy megiszom három sört,nem is veszek többet,aztán persze lementem utánpótlásért,és bevásároltam.Szóval igazad van,nem osztom az észt,mindenki csinálja meg a maga módján.
Én suli után már csak a munkának éltem-jó,és keresett szakmám van-nem tartottam sajnos szükségesnek egy baráti kört,és mindent elrontottam,amikor otthon"lazitásképp" pár sört ittam.Aztán gyakrabban,és többet,és szépen besétáltam a málnásba.Nem okot keresek,mert az nincs az ivásra,csak biztos vagyok benne,hogy az ivás hajlam kérdése.A multkor meggondolatlan voltam,mert nekem is hiába mondta volna eddig bárki,hogy ne igyak,szedjem már össze magam,sehogyan se ment volna.Amit ennyire akartok,az sikerülni is fog.Egyébiránt nekem se volt egy nyugis életem,mindig is szomorú gátlásos kissrác voltam,eléggé megviselt szüleim évekig tartó brutális válása.dehát ettől még lehettem volna normális is,én rontottam el.
Előzmény: Menoitész (472)
Menoitész Creative Commons License 2003.04.17 0 0 472
Kedves irregular,

sok igazság van abban amit írsz, söt valószínüleg mindenben igazad van. Mégis azt mondom talán egyszerüen csak arról van szó, hogy nálad másképp müködnek a dolgok, talán akarateröben jobban állsz mint én és ugye azt te is írod, hogy te "csak úgy" ittál. Annyit még megjegyeznék, hogy az elsö "komoly" elhatározástól számítva nálam elöször 5, majd - a bukás után - 9 száraz nap telt el (és a 2. alkalommal 2x buktam el, de ugyanakkor 2x meg is álltam. Még most is itt van az asztalomon az 5. - félig teli - sörösdoboz, emlékeztetöül). Nem tudom folytatódik-e ez a tendencia, de azért azt, hogy megvan bennem a szándék a leszokásra, azt ne vitassa el senki, még te sem. apafej az AA-hoz jár, ha lesz gyülés, akkor hétfön én is megyek. Sajnos nekem az AA nem lehet állandó megoldás, mert nem Bp-en lakom és hétköznap leghamarabb este 7 körül indulhatnék el egy gyülésre. Ezért max. hétvégén jutnék el hozzájuk, akkor meg inkább a családdal lennék. Nem akarok magyarázkodni, tény, hogy nehéz megállnom sörözés nélkül. Most könnyü, mert családi napok vannak, ilyenkor nem is hiányzik a pia. Tudom, hogy ez nem tart sokáig és jönnek majd a nehezebb idök. Mit mondhatnék még? Igyekszem, drukkolok apafejnek és neked is.

Ui. Nem sértödtem meg azon, hogy leteremtettél, érzem a jó szándékot. Csak egy kicsit vitatkozom, remélem én sem bántottalak meg ezzel.

szia.

Előzmény: irregular (463)
irregular Creative Commons License 2003.04.17 0 0 471
Tegnap 2x is voltál?Ha az első hónapokban mindennapi programként beiktatod,akkor sikerülnie kell!Addigra erősebb is leszel,és elégedettebb,büszkébb magadra.Nekem ez az első hónap elég nagy tartást adott.Amit az agyaddal elhatározol azt a test mindig szolgaként teljesiti.Az eddigi előzmények után egy hónap múlva teljesen másképp fognak nézni rád otthon,nem irnak le,kezdenek bizni benned,és egy kicsit,ha még félve is,fellélegeznek.Az ivás hatalmas önzőség.Magunk miatt félelemben tartjuk szeretteinket?Járj a gyűlésekre szorgalmasan kihagyás nélkül,most ennél fontosabb nincs is,és keress apró mindennapi kapaszkodókat a legapróbb jót,örömöt is tanuld meg becsülni,foglalkozz sokat a gyerekeiddel!Én most szerencsés vagyok,mert olyan erősre sikeredett az elhatározásom,hogy semmiféle erőfeszitést nem kell tennem,egyszerűen megy és kész.
Nekem bejött,hogy félretoltam,leirtam a múltbeli életem,kitéptem,és összegyűrve kihajitottam mint egy füzetlapot,és egy tiszta lappal mindent újrakezdtem.Ha inni akarsz,fogd a fiad/lányod,és azon a pénzen amit italra költenél vidd el fagyizni,vagy vegyetek valamit,tudod hogy fognak örülni?
Előzmény: apafej60 (470)
apafej60 Creative Commons License 2003.04.17 0 0 470
Jó reggelt! Tegnap este is voltam AA meetingen. És csak megerösit minden alkalom, hogy folytatnom kell. Én nem érzem magam olyan erösnek, hogy 27 év után egyedül próbáljak tovább harcolni ezzel az alattomos szörnyeteggel.
apafej60 Creative Commons License 2003.04.16 0 0 469
Délelőtt voltam AA gyűlésen. Nekem ezt kell folytatnom. Egyedül nem megy. Ha menne, miért iszom 27 éve? irregular, neked gratulálok, és örülök a sikerednek!
filippaa Creative Commons License 2003.04.16 0 0 468
Ha nem kancatej erjesztve, akkor nem gáz. :)
Előzmény: fkmaster (467)
fkmaster Creative Commons License 2003.04.16 0 0 467
Reggeli, vacsora után tej a kúra:)
Előzmény: filippaa (466)
filippaa Creative Commons License 2003.04.16 0 0 466
Én gyógyteázom pótcselekvésként perpill.
Előzmény: irregular (463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!