Keresés

Részletes keresés

irregular Creative Commons License 2003.12.24 0 0 1170
Nektek is!
Sajnos lassan lehal ez a fórum,de azt hiszem elérte célját.Remélem azért még valaki/k/ fel-fel hozogatják,és továbbiakon is segiteni fog.
Előzmény: tölgy (1169)
tölgy Creative Commons License 2003.12.24 0 0 1169
Zökkenő mentes Ünnepeket Mindenkinek!
(le a kalappal előttetek!)
:-)
irregular Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1168
Őszintén szólva irattam fel Anthaetylt,reggel mindig egy fél,és igy tényleg könnyebben megy,mivel mindig ott a gátló tényező.Aztán egy idő után a nemivás lesz megszokott.Tudom hogy mindig ott a veszély,de ahogy a szervezetet rászoktattuk úgy arra is rá lehet szokni,hogy ne hiányozzon,mert igy tényleg nagyon jó.Biztos te is igy vagy.
Előzmény: apafej60 (1167)
apafej60 Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1167
211. Könnyen, de a tanulságokat nem feledve.
irregular Creative Commons License 2003.12.19 0 0 1166
HATVANÖT.Könnyen.
apafej60 Creative Commons License 2003.12.15 0 0 1165
Hát, eléggé leálltunk... Nem baj, nálam semmi különös újság, és itt vagyok, figyelek.
irregular Creative Commons License 2003.12.08 0 0 1164
Most lefoglalnak teljesen korábbi ballépéseim jogi-anyagi vonzatainak lerendezései.Idén teljesen le szeretném ezeket tudni,mivel csak igy indulhatok tiszta lappal,és lehet nyugalmam.
Már nem katasztrófaként fogom fel ezeket,hanem vannak,nem lehet őket visszacsinálni,végig kell járni,és letudni,ez is erősit.
Korábban már szóltam erről,hogyha valaki sokat,és rendszeresen iszik,hiába egy józan hét,nem tud megfontoltan,előrelátóan,és helyesen komoly döntést hozni,hiába akar.Mivel már átitatta az egóját,egyéniségét az ital.Idei év végén még "csak" 75 napom lesz,de ez már elég tisztulás a tervezéshez,mivel kell a cél,a motiváció.Ami meg is van.
Fresco Creative Commons License 2003.12.07 0 0 1163
Igy, ahogy mondod! Visszaesni mindig lehet, ez a betegség egyik alapvető jellegzetessége: erős hajlam a visszaesésre. Az A.A.-ban van egy-két szép sztori, egy ismerősöm 7 év józanság után egy ártalmatlan vendéglői szituációban kettesben volt barátnőjével és lazán a rendeléshez hozzátette: ja és egy unicomot is kérnék. Előtte hét évig nem ivott és tudatos józanodó volt...Utána meg az özönsörborrövid!

Hát, drága barátaim, éberség!!!

3277, Csak ma!

Előzmény: irregular (1161)
apafej60 Creative Commons License 2003.12.07 0 0 1162
Szia irregular!!! Na végre, hogy előkerültél! Nagyon örülök, hogy itt vagy! A legfontosabb az értelmesen, tartalmasan eltöltött 24 óra, mégpedig a saját értékrendünk szerint, nem valaki másé szerint. Én most mintegy két hónapja vidéken élek, az ország legnyugatibb sarkában. Most hétvégén itt voltak a gyerekeim. Szombaton Kehidakustányban voltuk a termálfürdőben, vasárnap pedig kisebb autós túrát tettünk Ausztriában. Azt hiszem, nagyon jól érezte magát mindenki. Így könnyű.
Előzmény: irregular (1161)
irregular Creative Commons License 2003.12.06 0 0 1161
Szia!
Igen,ez már egy biztató szám,én sem dugtam ide a képem,mig legalább ennyi nap meg nem lett,csak szemléltem a topicot.De irni kell,azért is mert már szinte csak Fresco irt,nagyon kár lenne a topicért,de ugye jópáran vagyunk,akik nem fogjuk hagyni,hogy lehaljon.
Apafej!
Nagyon örülök hogy meghozta gyümölcsét a küzdelmed,és sikerült!!!Öröm olvasni,hogy ki sem látszol a munkából,és nem hagytad el magad önsajnálva!Bár te nem is olyan vagy,mert tudod,aki csak iszik,annak előbb-utóbb rögeszmélyévé válik,hogy minden,és mindenki ellene van,ráadásul ezek tetejébe semmi nem jön össze,ugye?Nem látja a fától az erdőt eset.
Fresco!
Tőled mindig kérdezni akartam,úgy irsz az ivásról,mintha múlt héten hagytad volna abba,pedig az az immár 9 év minden tiszteletet megérdemel.Bár visszaesni,és zuhanni tiz év után is lehet,mélyebbre mint ahonnan jön az ember.
Előzmény: semjon (1160)
semjon Creative Commons License 2003.12.05 0 0 1160
Hm, most hogy olvastalak utánaszámoltam és én is éppen 50 napos vagyok. :)
Előzmény: irregular (1158)
tölgy Creative Commons License 2003.12.05 0 0 1159
szia!!!!
a beköszönésed is örömöt okoz!
gyötrödés meg ugye hozzá tartozik ama Életnek nevezetthez!
gratulálok az 50 hez.
jó, hogy van segítőd!botlásnál is nyújthatod felé a kezed!
Előzmény: irregular (1158)
irregular Creative Commons License 2003.12.05 0 0 1158
Siasztok!
Nagyon eltűntem közületek.Gondolom nem kell nektek ecsetelni,mi történt.
De most hoztam 50 napot.Időközben megtaláltam azt a szakembert,aki segitett,úgyhogy nagyon rendben vagyok,kitűnően érzem magam.De biztos ami biztos,minden reggel beveszek fél anthaetylt/is/.Rengeteget változtam.
Fresco Creative Commons License 2003.12.05 0 0 1157
Az is jól van, és mi ujság a mai nappal?!
Előzmény: Törölt nick (1156)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.05 0 0 1156
... Meg tegnap még egyet! :)
Előzmény: Fresco (1153)
apafej60 Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1155
Helló!

Nos én itt vagyok, minden rendben nálam, 196 nap. Mostanában sokat dolgozom, irodában vagyok, meg esténként is sok a dolgom, kevesebbet foglalkozom az alkoholizmus(om) kérdésével. Az éberséget azért fenntartom, és itt is mindig jelentkezem pár naponkint. Én is készen állok abban az esetben, ha valaki új bukkan itt fel és esetleg segítséget kér. A topikot nem hagyom kihalni, de ennél többre most nem nagyon vállalkozhatok.

Üdv mindenkinek!

tölgy Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1154
holmi indulat hangzik zikzik???
vagy mégsem??:-)
Előzmény: Fresco (1153)
Fresco Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1153
Jól van Angbet!
Előzmény: Törölt nick (1152)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.03 0 0 1152
Szerintem is. Értem én, Fresco, hogy időnként tele a hócipőd, de én pölö nem szívesen írok be, ha nem száraz a napom, és ezzel szerintem mások is így vannak.. Tegnap viszont megint hoztam egyet...
Előzmény: tölgy (1149)
Fresco Creative Commons License 2003.12.02 0 0 1150
Betérni betérhet bárki, de nem nagyon tér. Sőt az is elmarad aki volt. Nekem ebből elegem van, én itten irogassak mások meg olvasgatnak, ez igy nem működik.

Egy évig csináltam A.A. meetinget egy faluban, a környék tele volt alkival az orvos tudott róla szimpatizált vele, mégsem jött senki. Egy év után abbahagytam, már visszafordult a dolog kezdtem bedühödni.

Ami nem működik azt el kell engedni és működő szisztémát keresni vagy inditani. Nem kell álheroista módon ott tetszelegi. A józanodásra nagyon sok embernek szüksége van, de csak nagyon kevesen akarják!

Ha valaki óhajt valamit, kérjen segitséget!
Szivesen segitek! Csaó: F.

Előzmény: tölgy (1149)
tölgy Creative Commons License 2003.12.02 0 0 1149
ha csendesek is a napok itt >a betérési lehetőséget, az ajtót mégis nyitva kell tartani.
van ki csak olvas, és a hasznát nem mindig tudjuk meg a cselekedeteinknek:-(
fájópont lehet pl a visszajelzések hiánya(komunikáció hiány) itt is, de feladni akkor sem okos cselekedet /ezt sem/ persze:-)

kiegyensúlyozott napot!

Előzmény: Fresco (1148)
Fresco Creative Commons License 2003.12.02 0 0 1148
Egyedül nem lehet életben tartani egy csoportos beszélgetést. Normálisnak is vehetjük, valami elindul , megy, majd elfárad és kihúny.
-3272- Józan napot
Fresco Creative Commons License 2003.11.29 0 0 1147
Drakulálok! Tudod én miért számolom a józan napjaimat?
1., Kérkedek!
2., Elválasztom életem ivós részétől a józanodó részt!

A hétvége mindig pia veszélyesebb, van grá valami stratégiád ha szembejön valami sör vagy efféle!?

Előzmény: Törölt nick (1146)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.29 0 0 1146
Egy pillanatra idetűnök.
2 nap.
Előzmény: Törölt nick (1144)
apafej60 Creative Commons License 2003.11.26 0 0 1145
Helló, itt vagyok. Nincs időm. Csak jelzem, hogy minden rendben. Üdvözlet mindenkinek, Rokkának sok puszi.
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.25 0 0 1144
Nomost, én olvaslak ám titeket!

Hová tüntetek, oh, piás barátaim?

Előzmény: Fresco (1143)
Fresco Creative Commons License 2003.11.25 0 0 1143
Magányos igy a nyeregben, hogy kimúlt a ló!

Attól én még alkoholista maradok, és irhatok pl. az örökkévalóságnak, máris sokkal jobban vagyok!

Ez az, a közérzet és annak elviselése, hogy nehezen fogadom el az aktuális állapotomat, mindig mindenen változtatni akarok, még ha jó akkor is, akkor legyen még jobb! Lehetne néhány dekával több...?! Mondá a hentes és rádobta a mócsingot a mérlegre.

Volt ugye, hogy elmentem inni. Megittam egy harmónikus tételt (filharmónikus mert a filemnek kedves hangok, poharak csörrenése az ivóban, vagy mert I feel good - szabadon: Máris sokkal jobban vagyok) Legurult gyorsan a tétel (kezdetnek 1 deka vodka 1 kori ser megteszi, ne siessünk...)
Nem történt semmi baj - hát baj az, hogy szebb és kerekebb ez a randa világ abban a minutumban, mire leér rövid vágta után a rövid, és megmelegíti az férfiszivet!

Nem történt baj! Hát akkor miért ne igyak még egyet!!? Még jobban fogom érezni magam. Most se rosz, de fél berugás kidobott píz (korcsmafiló) és igy tovább a sárga linólejumig.

Aztán a szervezet benyujcsa a számlát. Volt ugye egy (valaha egészséges) máj, egy tüdő (dohányozni kötelező a kricsmiben) ja egy szív is volt ugye a nagyságos úrnak (nagyságos asszonynak sajt volt, vagy mégse) ja és majd elfeledtem volt ugye egy agy, bizony egy valaha penge agy, fejszámolásban erős. Na és volt egy kissé megkopott dicsőséges férfierő is.

Mi maradt fizetés után?

Maradt egy élet amit nagyon meg lehet becsülni, a maradéknak mindig nagy a becsülete. Főleg ha fogyóban van és pl. a májnál nem tudni mennyi még a tartalék.
Azért nem megy az a józanodás ilyen gyorsan, pár hét alatt nem lehet jóvátenni (több) évtizedes ivászatokat. Az én életemben mostanában kezd köszönőviszonyba kerülni a 20 év piálást (kisebb megszakitásokkal, amikor a fiam született 3 évig dobtam a piát) követő máig tartó 9 év józanodás.

Az élet most kezdődik hirdettem ki magamnak az első józanodó hónapok után. És belecsaptam a lecsóba. Óriási élvezet volt tiszta fejjel ébredni és nem remegő kézzel kávézni és munkaképesnek lenni és dolgozni és ha nincs munka mert világgá ment a megrendelő akkor ujrakezdeni, telefonálni, tárgyalni. Felépiteni a romokból az önbecsülést. Minden működött és működik is csak hamarabb elfáradok, ugyanabban a tempóban próbálom csinálni mint 30 évesen (48 vagyok és húsz év piálás még párat hozzáadott a biológiai koromhoz)
Nem birtam mostanáig lelassitani egy kissé magam, a gyorsan meg akarom változtatni a helyemet, anyagi helyzetemet, érzelmi állapotomat ma is ugyanúgy jelen van mint a piás időkben. Ezen kellene most dolgozgatni: benne maradjak az időben a saját időmben dolgimban, nyugalmamban.
Másképp mondva megtalálni a nyugalmat, mert az valahogy még nincs meg.

De ma már tudom honnan fú a szél. Tudatosabbá vált az életem – időszerű volt
Ha éppen nem vagyok ingerült akkor hálás vagyok! És elfüstöl az ingerült düh és ott marad a hála!

Fresco Creative Commons License 2003.11.21 0 0 1142
"Nem az győz, aki kemény marad, hanem aki meglágyul és enged és befogad es felad és feloldja magát... az önfeladás nem a gyengeség, hanem az erő jele..." (Hamvas Béla)

Az én életemet pont ez mentette meg: feladtam a hülye egóm ostobaságait.
Elfogadtam a tehetetlenségemet az alkohollal szemben. Ez volt a "0" pont, innen tudtam elkezdeni ujjáépiteni magam.

Józan napot!

Fresco Creative Commons License 2003.11.19 0 0 1141
Hogy vagytok piások?

Ugyanaz a betegségem mint aki még aktivan iszik, csak más a stádium. - 3305 -
Hála nektek, ma is józanul ébredtem!

Fresco Creative Commons License 2003.11.18 0 0 1140
Hát persze, hogy a megfontoltságom győz. De azt nem tudom mit fog dönteni. Van úgy, hogy jó a válás mert egy mérgező kapcsolat az szörnyű és a miénk az már mérgező. Oda-vissza. Az idő még érleli a dolgot egy darabig. Nem én döntök a jó döntés szinte magától megszületik!
Előzmény: tölgy (1139)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!