Keresés

Részletes keresés

vidramam Creative Commons License 2005.12.21 0 0 342
Na, elmegyek én is, megnézem a tyúkjaimat, jól vannak -e! Jó éjt!
vidramam Creative Commons License 2005.12.21 0 0 341

Jaj, de jó!!! Örülök, hogy mégis mjaradsz még egy ideig!

 

Már miért ne lenne fogyókúrás? Csak a tejszín, ami hízlal benne, de az csak 2 dl. A többi tiszta gyümölcs, meg narancslé... Na, ilyenkor rémülök el igazán a fogyókúrától, mikor kiderül, hogy még egy ilyen narancsleves is hízlal. :((

 

Na, akkor Móka, légy szíves, áruld már el, hogy végül is Te melyik mézeskalácsot gyúrtad?

 

Hogy milyen csomagolás? Növényeket kapnak, cserepestül, nyolcan vannak. A 9 órában benne van az is, hogy a kaspók és a cserepek véletlenül nem passzoltak össze, így némelyiket át kellett ültetni. Ehhez le kellett gurulnom a gazdaboltba földért (2 kg 47 kemény magyar forint volt!!!) és agyaggolyóért. Aztán egy tévésdobozból kisakkoztam 8 kisebb dobozra valót, a majdani külső felét leragasztottam csomagolópapírral, majd kivágtam sniccerrel (úgy dobtam le magamról közben a pulcsit, hogy ihaj - a karton majdnem 1 cm vastag volt!) Utána kiigazítottam őket, hogy doboz lehessen belőlük, és kétoldalú ragasztóval összeragasztottam. Bele a cserép, körbeteker papírzsinórral. A növények kilógó részét csomagolópapírsüveggel rejtettem el, ehhez ki kellett vágni a papírt, a dobozra újabb 2oldalú ragasztó, majd ráapplikálni a papírt. A végén a papír tetejét behajtogatni, leragasztani. És akkor már csak az volt hátra, hogy ráírjam a neveket a dobozok sarkába ezüst filccel. Röviden (?) ennyi. Erősíts meg a hitemben, hogy nem vagyok komplett! :)

Előzmény: Moka25 (338)
vidramam Creative Commons License 2005.12.21 0 0 340

Legalább ízlett Neki?

Köszi, bár néha nagyon kiakadok, van, hogy tényleg kellemes, de ma estére pl. eléggé idegroncs lettem... Azért persze szeretem ezt a felhajtást, pörgést, sürgés-forgást. Olyan furcsa, mikor elmúlik a karácsony, és minden elcsöndesedik.

Előzmény: Anzán (337)
Moka25 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 339
Jaj, lemaradt:
Anzán, Cserge, ne haragudjatok, nincs most energiám a mailekre válaszolni, már nagyon fáj a szemem az álmosságtól. Majd holnap este.

Jóéjt Mindenkinek!!
Moka25 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 338
Sziasztok, szép estét Mindenkinek!:)

Egyelőre még vagyok, most még csak szabira küldték Páromat, úgyhogy eltűnés majd vszű januárban várható.

Vidramam,
jól hangzik ez a narancsleves!! De ahogy elnézem, nem vmi fogyókúrás!;)))) (Hallod, Cserge?;)) Remélem, már beszerezted a hozzávalókat!;)))
Azon viszont szemem se rebben, hogy "otthonülő kismamiként" nem volt időd megírni a képeslapokat!!;))) Én most szedem össze a címeket, holnap reggel fel kéne adni....:S

Hókifli nyamm!!!:-P Köszi az ötletet!!!:)) (Nem is tudtam, hogy kelttészta...)

Jófej öregek: képzeljétek, úgy örülök, ma barátnőmnél nézegettük az esküvős képeket, amiken Nagypapám is rajta van. Kérdezgettem, mennyinek gondolja, aszonta, úgy 80 körül!!:o)) Koppantak az állak, mikor mondtam a 91-et:)

Vidramam,
milyen csomagolás az, ami 9 óráig tart???!!! Jesszusúristen...
Előzmény: vidramam (317)
Anzán Creative Commons License 2005.12.21 0 0 337

Na ez ismerős. :-) Én a főnököm névnapjára éjjel 1-ig sütöttem a sütiket...

 

Sajnálom, hogy nem tudsz jönni holnap jógára; kellemes karácsonyi készülődést!!

Előzmény: vidramam (336)
vidramam Creative Commons License 2005.12.21 0 0 336

Nem vagyok normális... Kereken 9 órán keresztül csomagoltam a munkatársaknak az ajándékot. Valójában déltől csináltam mostanáig, de levonok két órát kajára, hátpihentetésre, pisilésre, táncolásra, stb. Nem is érdemlik meg. Nem is fogják tudni, hogy én ebbe ennyi melót raktam. Csak hát ha egyszer az ember valamit kitalál, és elkezdi csinálni, félúton már nem lehet azt mondani, hogy basszus, ez így túl pepecs, máshogy csinálom. Ehh, mindig beleesek ebbe a csapdába: kifundálok valamit, hogy az majd milyen gyors lesz, és mégis milyen különleges, aztán egy nagy fenét lesz gyors (a különleges azért úgy 70%-ban be szokott jönni).

 

Na, úgyhogy ma sem mézeskalácsozás, sem ünnepi levélírás-képeslapszerkesztés nem volt. Mikor fogom ezeket bepótolni??? :((( Sóóóóhaj.

Mikolt Creative Commons License 2005.12.21 0 0 335
gyerek, hetvege, unnepek, ezmegaz. nem utalom en ot, olyan kis egyszeru.
Előzmény: Cserge. (331)
Cserge. Creative Commons License 2005.12.21 0 0 334

Végre itt is látlak...;))

 

Tedd fel a kérdést Gábornak itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9041994

Előzmény: NormaC24 (333)
NormaC24 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 333

Sziasztok!

 

Tegnap 1 óra 50 perces volt a jóga, igy már pláne megéri.

Nálam is okés minden, mint Csergénél, baba jó méretű meg minden stimmel amiről tudunk. Annyi gáz van, hogy kiújúlt a méhszáj-gyulladásom. Van esetleg ötletetek, hogy mivel lehetne segiteni rajta? Doki felirt Betadin kúpot, de ez tapasztalatom szerint 1-2 hétre enyhiti a tüneteket aztán visszaáll a régi rend.

 

Norma

Cserge. Creative Commons License 2005.12.21 0 0 332
Hova tűnt alább a hivatkozás???
Előzmény: Mikolt (328)
Cserge. Creative Commons License 2005.12.21 0 0 331

De miért is kell Neked 3 éve minden nap beszélned az exikével? =)

Samu mama Creative Commons License 2005.12.21 0 0 330
Kösz a recepteket!
devil_vs_angel Creative Commons License 2005.12.21 0 0 329
ajjaj :D
Előzmény: Mikolt (328)
Mikolt Creative Commons License 2005.12.21 0 0 328
nezd devil, ha neked kene velem 3 eve nap mint nap beszelned, te is hozzaszoknal egy ido utan a stilushoz:)
Előzmény: devil_vs_angel (327)
devil_vs_angel Creative Commons License 2005.12.21 0 0 327
na és hogy fogadta? megnéztem volna az arckifejezését;))
Előzmény: Mikolt (326)
Mikolt Creative Commons License 2005.12.21 0 0 326
persze, hogy megmondtam:)
Előzmény: devil_vs_angel (325)
devil_vs_angel Creative Commons License 2005.12.21 0 0 325

ha te ilyeneket beszólsz menten lefordulok a székről...

így frankón megmondtad neki : lyuksógornő?

behalok:D:D:D:D:

Előzmény: Mikolt (314)
Cserge. Creative Commons License 2005.12.21 0 0 324
Válaszoltam a másikban. Na, most aztán találd ki, melyiket csinálod...;)))
Előzmény: Samu mama (321)
Mikolt Creative Commons License 2005.12.21 0 0 323
ez parades lett, de a lenyeg ott van. amit keresel az a hokifli.
Előzmény: Mikolt (322)
Mikolt Creative Commons License 2005.12.21 0 0 322

<!-- --> <!-- var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write(''); //--> on error resume next ShockMode = (IsObject(CreateObject("ShockwaveFlash.ShockwaveFlash.7"))) Sub banner_86219_FSCommand(ByVal command, ByVal args) call banner_86219_DoFSCommand(command, args) end sub

hírek ˇ a konyha ˇ konyhalexikon ˇ gyártók, forgalmazók ˇ játék ˇ ajánló ˇ fórum ˇ tárgymutató
<!-- var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write(''); //-->

<!-- var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write(''); //-->
Hókifli
  • Hozzávalók:

    50 dkg liszt
    20 dkg margarin
    1 dl tejföl
    1 ek cukor
    2 dkg élesztő
    pici só
    kevés tej
    ízlés szerint baracklekvár, darált dió vagy mák a töltelékhez
    kb. 10 dkg vaníliás porcukor

  • Elkészítés:

    Az élesztőt a cukros tejben megfuttatjuk.

    A lisztet elmorzsoljuk a margarinnal. Hozzáadjuk a cukrot, a sót, az élesztőt, a tejfölt és annyi tejet, hogy összeálljon.

    Hagyjuk egy órát pihenni.

    3 mm vastagra kinyújtjuk, és pogácsa szaggatóval kiszaggatjuk.

    Megtöltjük a lekvárral, dióval, mákkal és kifliket formálunk belőle.

    200 fokra előmelegített sütőben megsütjük, és még forrón megforgatjuk a vaníliás porcukorban.

Előzmény: Samu mama (321)
Samu mama Creative Commons License 2005.12.21 0 0 321
OFF: nemtom, ki ismeri, de van egy porhanyós süti, dió is van benne, kifli alakú és porcukros a teteje. Nem tudja vki véletlenül a receptet? ON A dióról jutott eszembe...
Előzmény: Samu mama (320)
Samu mama Creative Commons License 2005.12.21 0 0 320
Na, ha már receptek... újsütetű terhesdiétám mai menüje csőben sült brokkoli. Nem tudom, mi lesz viszont karácsonykor: "régen" abszolút nem voltam oda az édességekért, csokiért. Hát, ez mára megváltozott: minden jöhet, ami diós - és "sajnos" a bejgli is az. Majd elzárom valahova, a kulcsot meg eldugom, úgyis mindent elfelejtek - még mindig. Majd jó lesz nyáron találkozni egy mocorgó bejglidarabbal....
Cserge. Creative Commons License 2005.12.21 0 0 319

dőlés lemaradt:

annyira tudtam, hogy megkapom ezt a "narancsleves" dolgot! :)

:)

Előzmény: Cserge. (318)
Cserge. Creative Commons License 2005.12.21 0 0 318

annyira tudtam, hogy megkapom ezt a "narancsleves" dolgot! :)

Bocsánat, úgy látszik nagyon egyszerű vagyok...;)

De már látom, azért írtad, hogy rákérdezzek a tudományodra.

És akkor holnap úgy veszem, nyár van és megcsinálom.

Én meg isteni baracklevest tudok. De azt hiába írnám le most.

 

Namajd januárban egyeztessünk jógára!

 

Jó készülődést! (Nekem még 150 levelet kell írnom az ügyfeleknek. MEg a könyvszekrényt  összeszerelni, meg gyertyát önteni, meg a kalács... Jajj, nekem!

Vizsgázni sem mentem...)

Előzmény: vidramam (317)
vidramam Creative Commons License 2005.12.21 0 0 317

Cserge, annyira tudtam, hogy megkapom ezt a "narancsleves" dolgot! :) Még gondolkodtam is, miután leírtam, hogy zárójelben megmagyarázzam -e, de aztán gondoltam, nem, úgyis mindig mindent túlmagyarázok... De, amúgy, nem tudom, frusi tud -e, de én tudok narancslevest! A legkedvencebb és leggyorsabb nyári kánikulakajánk! Úgy készül, hogy egy 2 dl-es tejszínt öntök az egyik üvegtálunk aljára, aztán fogok egy literes 100%-os narancslevet, és először csak nagyon apránként, később már bátrabban keverem hozzá a tejszínhez (azért kell az elején apránként, mert különben a tejszín nem oldódik fel benne rendesen, hanem olyan kis darabokban marad). Ha ez kész, csak fogok valami épp kapható gyümölcsöt (pl. barack, alma, körte, stb., többfélét is lehet), és beledarabolom. Ha a hozzávalókat előtte már eleve hűtőben tároltad, már fogyasztható is, ha nem, akkor össze kell hűteni az egészet. Kb. 10 perc alatt kész, és nagyon finom! :)) Na, kifogtam Rajtad? ;)

 

Anzán, én a héten nem megyek jógára, mert teljesen kicsúsztam az időből a karácsonyi készülődéssel. Ahhoz képest, hogy december eleje óta itthon vagyok, és azt hittem, kockásra fogom unni magam, még képeslapokat sem volt időm írni, az összes karácsonyi díszünk (mármint a lakásdíszek) kint pihen a sufniban, a megvásárolt adventi koszorú alapanyag pedig a szekrényben, ugyanabban a szatyorban, amiben megvettem... Most próbálom behozni a lemaradást, ráadásul csütörtökön céges karácsonyozás lesz, úgyhogy aznap nem érnék rá. De akkor most már értem, miért írt a csaj február 2-át a bérlet lejártára. Szóval jan. 2-től lesz újra? Nem baj, egy hónap alatt simán beiktathatom azt a 3 alkalmat!

 

Móka, kár, hogy nem leszel, hiányozni fogsz! Gyere, amint tudsz!!! Boldog Karácsonyt!

 

A többi témához most nem szólok hozzá, mert rengeteg dolgom van mára, talán este még beolvasok. Mármint beleolvasok a történtekbe. Aztán lehet, hogy beolvasás is lesz, ki tudja? ;)) Legyetek jók!

Cserge. Creative Commons License 2005.12.21 0 0 316
A varázs csak egy dolog. Ezer ellentétel lenne, ami kárpótolna a karácsonyi játszámért...:)
Előzmény: devil_vs_angel (313)
Mikolt Creative Commons License 2005.12.21 0 0 315
miert, hazasparkent nem balhezhatnanak karacsonykor?:)
Előzmény: devil_vs_angel (313)
Mikolt Creative Commons License 2005.12.21 0 0 314
miert ne?:) tegnap delutan a nagylany karacsonyi unnepsegen voltunk a suliban. hazafele jovet a ferjem exneje berangatott valami turkaloba, mert kinezett nekem egy terhesfarmert. utana elegedetten mondta a kocsiban, hogy erdemes vele sogornonek lenni. aztan kijavitottam, hogy max lyuksogornok lehetunk:)
Előzmény: devil_vs_angel (311)
devil_vs_angel Creative Commons License 2005.12.21 0 0 313

ebbe nem gondoltunk bele.

és biztos vagyok abban hogy nem is akarjuk;)

jobb ez így.

hiszen akkor hol lenne a varázsa ennek az egésznek?

Előzmény: Cserge. (312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!