Keresés

Részletes keresés

Geyza Creative Commons License 2002.03.26 0 0 253
Nana, kedves figyelő!

Hol éltél Te az elmúlt 12 évben?

Az Antall-kormány alatt mást se lehetett hallani, mint a náciveszéllyel való riogatást és azt, hogy a jóravaló konzervatív (bár kissé ügyetlen) bácsik milyen antik szamiták, stb.

Szóval, van itt bunkó nácizás is.

Előzmény: figyelő (250)
livefast Creative Commons License 2002.03.26 0 0 252
okszi :-)
Előzmény: Törölt nick (248)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2002.03.26 0 0 251
Ez olyan jó, hogy nem tudok mit hozzátenni.
Előzmény: pindiy (241)
figyelő Creative Commons License 2002.03.26 0 0 250
"Nácizás" mint olyan, nem létezik, vagy alig.
"Nácizás": alaptalanul, sőt, kifejezetten rosszhiszeműen, rágalmazón nácinak minősíteni valakit; biztos elő-előfordul ilyesmi, de ritkán.
Az a néhány csirkefogó, akiket rendszeresen nácinak minősítenek, azok is.

A fentiekkel szemben létező idiotizmus az "idegenszívűsözés", "nemzet-, ill. hazaárulózás" meg az ehhez hasonlók.
Ezeket a minősítéseket kizárólag a politikai alvilág képviselői (pl. fideszcsikes maffiózók, karrierlovagok), továbbá idióták, ill. náci(szimpatizánsok) használják; a minősítés csak a minősítőt jellemzi, annak tárgya a aljas/hibbant/náci agy szüleménye.

Előzmény: Törölt nick (226)
krz Creative Commons License 2002.03.26 0 0 249
kimaradt a gyakorlatnak szo:(
Előzmény: krz (247)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.26 0 0 248
Előzmény: livefast (240)
krz Creative Commons License 2002.03.26 0 0 247
szal tovabbra sem ertem, hogy a magyarorszagi nyomtatott sajto az europai es eszak-amerikai megfeleloen miert ne tehetne kozze valasztasok elott szerkesztosegi cikkben azt, hogy az adott valasztasokon melyik part gyozelmeert szorit???
HitetlenTamaska Creative Commons License 2002.03.26 0 0 246
Kedves mondolat
Szerintem, nincs igazad.
Irod:
"BaSand - illetve a Gondola - felhívása valóban abból indul ki, hogy országunkban demokrácia van. "

Szerintem meg abból, hogy BaSand - illetve a Gondola - felhívása valóban abból indul ki, hogy országunkban Bambula van.

Nos nincs bambula, illetve nincs alultájékozottság a lakosságban a sajtóviszonyokat illetöen, és az a demokrácia és sajtószabdság felfogás ami abban nyilvánul meg, hogy MI ELDÖNTJÜK, hogy mindenki cimkézze meg magát, épp azt a fajta torz demokráciafelfogást tükrözi, ami kormányközeli fejekben él, és -nem véletlenül- a Pokol és Répássy féle törvénytervezetekben mutatkozott meg.

Előzmény: mondolat (223)
Geyza Creative Commons License 2002.03.26 0 0 245
tamáska,
te ismét hülyének nézed az olvasót és a ténylegesnél nagyobb befolyásolási szerepet tulajdonítasz a sajtónak. tipikus paternalista gondolkodásmód.

Igen. Lásd még: majd a sajtó "elmagyarázza", ki győzött az Orbán-Medgyessy vitában és mit hallottunk voltaképp.

Előzmény: papirsarkany (243)
Geyza Creative Commons License 2002.03.26 0 0 244
Nyomorúságos egy segg vagy te ezzel a "fogtok"-kal...

Nem tudod felfogni, hogy vannak itt olyanok is, akik a saját nevükben írogatnak és nem azért, mert egy pártot, gyülekezetet képviselnek vagy netán a gauleitered utasításait követik...

Előzmény: HitetlenTamaska (237)
papirsarkany Creative Commons License 2002.03.26 0 0 243
tamáska,
te ismét hülyének nézed az olvasót és a ténylegesnél nagyobb befolyásolási szerepet tulajdonítasz a sajtónak. tipikus paternalista gondolkodásmód.
Előzmény: HitetlenTamaska (236)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.26 0 0 242
Gondolod, hogy a Népszabadság, letéve a garast, nem hatna a lakosság minden rétege irányába? (Szvsz még ha nem tenné le a garast akkor is. A társadalom széles rétege szerint a legszentebb igazság az ami ott megjelenik, a társadalom másik része szerint ótvaros hazugság. S tegyük hozzá az újságot játékból összefirkáló kisbabákat és a pottyantós wc-ben kiteljesedett felhasználókat is. Ez elég széles réteg.) Primitív gondolkodási model, ha egy politikai napilap bevállalja azt, amit mindenki tud? Enyém a gyerek, fizetek, mint a katonatiszt.
Előzmény: HitetlenTamaska (236)
pindiy Creative Commons License 2002.03.26 0 0 241
Kedves András, nem véletlenül írtam azt amit, írtam.
Egy ujság a nézetem szerint, egy értékrend mellett álhat és nem egy oldal mellett.
Egy ujság nem drukker.
Egy ujságíró, ha lyó, akkor szintén nem az, hanem szintén valamilyen értékrendetben gondolkodik.
Ha a te elképzelésed szerint történnének a dolgok és egy ujság azt hirdetné, hogy ő a szociknak, de maradjunk a slendriánság mellett, mondjuk a balnak drukkol, nos, akkor elvesztené azt a lehetőségét, hogy egy értékrend mellett bírálhasson, hanem egy pártlappá züllik.
Bizony nézve a sajtóklubbot lyó pédát láttam erre, amikor is Bolgár is meg Mészáros is rendesen helybenhagyta a szocikat, mert nem voltak hajlandók a vitát lefolytatni, valami két monitor miatt, ahelyett, hogy megtépték volna a ruhájukat és mindenáron azt akarták volna bizonygatni, hogy a párt milyen bölcsen cselekedett.

Visszatérve Kecskés általam idézet szösszenetére a Gondola ars poéticáját kijentve:

"...A gondola.hu egyik fő céljának a magyar és európai identitás megőrzését, erősítését tartja, a konzervatív-liberális értékeket követi, tehát a Fideszt és szövetségeseit, jelöltjeiket, valamint Orbán Viktort támogatja. ..."

Azt mondja tulajdonképpen, hogy a Fidesz a konzervativ-liberális értékeket valja, szemben Orbánnal, aki legutoljára éppen Széchenyire meg Bethlenre hivatkozva állította, hogy se nem konzervativ se nem liberális hanem magyar, ha most lyól emléxem.
Az én meglátásom szerint, meg a Gondolának kellett volna lenni az elsőnek, ha valóban a Fidesz mellett áll, hogy ezt kifogásolja.
Nagy különbségek ezek, bármennyire is nem értem a Kecskés szerint::))
Értékek mellett kell kiállni, mert az még a politikusnak is inkább lyót tesz, mint a brummogtatás.
Persze tudom, ahhoz olyan politikus is kell, aki ezt megérti.
No majd 1x.

Előzmény: Törölt nick (220)
livefast Creative Commons License 2002.03.26 0 0 240
absoluteshakespeare.com

KING RICHARD THE THIRD
ACT II. SCENE I.
LONDON.

THE PRINCE OF WALES, THE DUKE OF YORK, HIS BROTHER, DUKES OF GLOSTER AND BUCKINGHAM, CARDINAL BOURCHIER, LORD HASTINGS, THE LORD MAYOR, AND HIS TRAIN.

Úgy tűnik, hogy mégsem :-)

Előzmény: Törölt nick (238)
papirsarkany Creative Commons License 2002.03.26 0 0 239
kedves tamáska.

az angol lapok éppenhogy azért közlik szerkesztőségi cikkben, hogy kire voksolnának, hogy az elfogultság látszata se vetődjön fel velük kapcsolatban. ha nyíltan kiállnak valamelyik jelölttel kapcsolatban, akkor nem lehet a többi cikküket - ha egyébként rendesen van megírva - politikai elfogultsággal vádolni. ezért kéne Mo-n is ezt bevezetni. az világos, hogy kötelezővé nem lehet tenni, ez önkéntes dolog.

Előzmény: HitetlenTamaska (221)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.26 0 0 238
akkor az el?bbi pikírt megjegyzés visszavonva
az "eredetiben" Gloucester van, nem gondoltam volna, hogy magyarul a fonetikus átírás a standard
Előzmény: livefast (218)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2002.03.26 0 0 237
offtopic
Tudtam, hogy ilyen olcsó ziccert nem fogtok kihagyni. :-)))
Előzmény: Geyza (234)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2002.03.26 0 0 236
András ne dühits, azt irtam, amit 208-ban.

Hülyeség lenne, ha egy ujság amelyik a maga intellektuális sulyával a lakosság minden rétegében hatni kiván, primitiv gondolkodásbeli modelleket kényszeritene az olvasóra.
Nem ez egy (nem párt)ujság szerepe.

Előzmény: Törölt nick (232)
livefast Creative Commons License 2002.03.26 0 0 235
Szvsz a háromból minimum kettő keveredik benne.
Előzmény: Geyza (234)
Geyza Creative Commons License 2002.03.26 0 0 234
minden gyakorlatilag kontroll nélkül müködö beszélgetős fórumon hemzsegnek nácik, örültek, és grafomán önjelölt zsenik

Ez igaz! Tükörbe néztél? Gratula...

Előzmény: HitetlenTamaska (228)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2002.03.26 0 0 233
Az is egy jó vicc ám, és az egész vita mélyrétegeire mutat rá, hogy a tökéletesen sikertelen és itt makacsul nem iró gondolás urak, egyszerre csak előbujnak, ha egy topic az ö kezdeményezésükről szól.
Ez mintegy modellezi a sajtóban urolkodó viszonyokat: A pártsajtót a kutya se olvassa, a pártsajtó meg irigyli a többieket, és a saját szinvonalára szeretné huzni.
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.26 0 0 232
Így már világos. Tehát, ha a Népszabadság holnapi főszerkesztői kolumnájában kívánatosnak tartja a szoc-lib koaliciót, akkor intellektuális mozgásterét leszűkíti, félreérthető lesz és piaci lehetőségeit korlátozza.

Az intellektuális mozgásteret szűkíti a baloldali eszme? Jó.
Félreérthető? Aligha.
Piaci lehetőségét korlátozza? Minden bizonnyal. A Népszabadság híres a sok kormányközeli hírdetőjéről.

:)

Előzmény: HitetlenTamaska (231)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2002.03.26 0 0 231
Persze, hogy tudom, szerintem semmit nem értek félre:

Mert tökéletesen felesleges, intellekutális mozgásterüket beszükitő, félreérthető, és piaci lehetőségeiket korlátozó lenne, ha saját szerepértelmezésüktől eltérő pártlapok módjára viselkednének.

Előzmény: Törölt nick (229)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.26 0 0 230
Szóltam előre!:-(

Mentségemül felhozom, hogy az ATV, valami ilyesmit csinál az elektronikus médiában?! Egészen nézhető lett! Meg hozzáférhető is vidéken, és ehhez az kellett, hogy Gyárfásékat, kitugják, mindenhonnan!

NAAA?

Előzmény: HitetlenTamaska (227)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.26 0 0 229
Kedves Tamáska, szvsz félreérted a helyzetet. Itt nem a kormánypárti és -közeli orgazmusokról (és finanszirozásukról) folyik a vita, hanem arról, hogy miért nem vállalják be a baloldali lapok, hogy ők azok. Te tudod erre a választ?
Előzmény: HitetlenTamaska (221)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2002.03.26 0 0 228
Szerintem Figyelő utolsó mondata a Polforumra vonatkozik, és annak nincs különösebb jelentősége a jelen vita szempontjából, hiszen, minden gyakorlatilag kontroll nélkül müködö beszélgetős fórumon hemzsegnek nácik, örültek, és grafomán önjelölt zsenik.
Előzmény: Törölt nick (226)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2002.03.26 0 0 227
Első mondatoddal tökéletesen egyetértek. :-(((
Előzmény: Törölt nick (222)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.26 0 0 226
Azt hiszem a magyar politikai újságírók hitelvizsgálatába ne menjünk bele, testközelből ismerem a bankok elbirálási mechanizmusát... :) Te hitelesebbnek tartod Jusztot, én nem tartom egyiket sem annak. Na bumm.

Miért nincs elfogadható jobbos/balos újságíró/politológus? Pindey-nek is írtam, egy történelmileg meghatározott levesből csak így lehet meríteni. Ez egy biológiai kérdés, elvileg, az idő megoldja ezt. Ebben "segíteni" senki sem tud, meg -- gondolom -- nem is akar. Mint a reneszánszban: egy generáció, s tisztul a magyar médiaplacc. Vagy ha nem hát kisnyúl.

"Sosem azonosítottam a Fideszt a nácikkal; régóta azt állítom, hogy aljas gátlástalansággal használják föl a nyilasokat ellenfeleikkel szemben. Ám viszonylag új jelenség a miépes-nyilas érzület behatolása a Fideszbe - ennek számos jelét érzékelhetjük."

Látod milyen eccerű hangsúlyeltolással gyökeresen mást mondani ugyanarról??? Szvsz meg vagyok győződve arról, hogy külön fejezet lesz 200 év múlva a történelemtankönyvekben arról a 20-21. századi médiapolitikai jelenségről, miszerint a politikai ellenfél kinyirásának a legmegfelelőbb eszköze a "nácizás".

Az index náci megszállására magam is kiváncsi lennék. Gerényi Gábor és Uj Péter rohamosztagos lett? :)

Előzmény: figyelő (210)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.26 0 0 225
Amennyiben?
Előzmény: FREEDOM OF PRESS (224)
FREEDOM OF PRESS Creative Commons License 2002.03.26 0 0 224
Nagyon lehangoló ez a topik, mert a sajtó szerepének és természetének teljes félreértéséről tanúskodik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!