Keresés

Részletes keresés

GoldenRetriever Creative Commons License 2007.06.06 0 0 295
Ja és mivel beláttam, hogy a rotán kívül a többi cuccot nem használom, amit adtak hozzá vásárláskor így

eladó:

a korábban már mutatott töltögető eke cuccaival együtt, a traktorhoz lévő 2 új kerék, az utánfutó(gyári használatlan 750kg-s,autóra is jó), és az utánfutó 2 új kereke!!!
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.06.06 0 0 294
Na már megy a gépezetem. Hazahoztam csapágycsere szimering csere után és 10 méter után leállt,azt hittem szétvág az ideg. Ezt ismételte 3szor ls ekkor elhoztam a szerelőt csináljon vele valamit mert szétvágom darabokra.Kiderült, hogy az úszóban az a kisfém szelep vagy mi, amit az úszó fel le húz annak az a kis tányér része tört le és nem húzta le az úszó vagyis nem jött anyag a karburátorba. Tehát megint összesen 1740 forintomba került, összesen már vagy 5000ezret ráköltöttem, persze ezt nem negatívan értem és most szinte teljesen új a gép, csak idegesítő, de kicseréltük ezt a vackot és utána 30percet rotáltunk vele most megy mint az állat...Sajnos beesteledett,de ma reszekessetek gazok.

Még annyit mondott a szerelő, hogy egy nagyobb hőfokú gyertyát vegyek, néha attól is leáll a gép ha túlmelegszik. Ez igaz lehet?
wolfinger Creative Commons License 2007.06.05 0 0 293


Még nem,te tudsz küldeni?
Előzmény: misikt (292)
misikt Creative Commons License 2007.06.05 0 0 292
Küldött valaki?
Előzmény: wolfinger (291)
wolfinger Creative Commons License 2007.06.03 0 0 291


Ha valaki tud segíteni,akkor erre az e-mail-re küldje:wolfurfi@freemail.hu

Köszi!
wolfinger Creative Commons License 2007.06.03 0 0 290

Sziasztok!Új"földbirtokos"vagyok és szeretném,ha valaki segítene!Szükségem lenne egy ROBI 52-es kapa karburátorjának robbantott ábrájára!Előre is köszi a segítséget!
rysy100 Creative Commons License 2007.06.01 0 0 289
Minden megoldódott szerencsére egy rokon segítségével!
Előzmény: misikt (275)
Pityorka Creative Commons License 2007.06.01 0 0 288
Örülök neki, hogy megvan a hiba. A keverékolaj meg AROL 2T néven futott, most nem tom, lehet e kapni, nekem SPRINT 2T-t adtak a MOL-nál.
Előzmény: GoldenRetriever (287)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.06.01 0 0 287
Na megvan a gond a gépben. 2csapágy és 2 szimeringet kell ma délután vennem és összerakja holnap. Kb.2000 ft lesz. Ennyi volt a baja. Szétkapta a motort teljesen, azt mondta ilyet még nem látott, a dugattyú, a gyűrűk és a henger szinte új, pedig 20 éves. Megjegyzem a szerelőnek is egy ilyen 20 éves cucca van, azt mondta ezek bírják, ezek nem mennek szét és van bennük erő.Azt mondta olyan kompresszió van benne,meg az enyémbe is, hogy ez még örök élet meg egy picike. Volt nála épp egy robi, az meghalt a földjétől, állandóan lefulladt, nem ment javítás után, az enyém meg elásta magát 30 cm mélyre és még ott lent is ment negyed gázon! Szóval nincs komoly baja hála istennek. Az egyik csapágy szorult meg egyébként az okát is tudjuk. Én barom olyan olajat vettem bele a benzinkutas javaslatára,ami robogóba való,vékonyabb vagy mi, hogy a robogó szivattyúja is elbírja, a rotába viszont ez semmit nem ér, oda a vastagabb kell valami Aro2t vagy mi. Tiszta száraz volt a csapágy,leült a vékony olaj hiába volt felkeverve, mire gondoltam kevés az olaj raktam bele még, ez arra volt elég, hogy a másik csapágy megúszta meg a blokkban is volt már olaj rendesen az utántöltés miatt, de a csapágyig már nem jutott el. Vasárnap már rotálok végre!:-)Amúgy normál csapágy való bele, szám viszont nem volt rajta, a szimreing is kapható 500-600 ft azt mondta a szerelő.Minden jó haa vége jó.
Előzmény: GoldenRetriever (286)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.05.30 0 0 286
Már szerelőnél van a gépezet, ráadásul mikor leraktuk a gépet megkérdezte nem tudok-e valakit aki kocsit akar venni,mert el akarja adni, sógorom meg épp kocsit akart venni, tegnap már össze is jött az üzlet, úgyhogy jutalékként nagyon olcsó lesz ez a szerelés nekem, csak győzzem kivárni mert a szőlő között már olyan gazos,hogy...ha kész lesz beszámolok mi volt,amúgy ő azt mondta, hogy a 35ös aránynak elég kellett, hogy legyen, úgyhogy nem majd ha szétkapja derül ki mi lehetett a baja.
Előzmény: misikt (285)
misikt Creative Commons License 2007.05.30 0 0 285

Nos,

mozog már a dugattyú, vagy még tetszhalott?

Előzmény: GoldenRetriever (281)
dj.onil Creative Commons License 2007.05.29 0 0 284
Üdv Mindenkinek!
Itt az utolsó lehetőség!2hetet várok,hogy vigyék egyben vagy alkatrészenként ezt a Robi 56-ost!
Nos a gép 4.5lóerős 4ütemű a hengernek a szelepeknek és semmi másnak nincs baja kivéve a hajtókart ami eltört és kiütött egy kis darabot a blokk olalán!
A kapatagok és azok hajtásának sincsen semmi baja! Képeket kérésre küldök még!
Ha valakinek kérdése lenne az írjon a: dj.onil@citromail.hu e-mail címre
vagy hívjon a : 06-70-251-5926 telefonszámon!
az elérhetőségeimre kérném az ajánlatot!köszönöm!
misikt Creative Commons License 2007.05.29 0 0 283
Kerti gépek topicban vannak Pesti emberkék. Próbálkozz ott is!
Előzmény: Édes Laci (282)
Édes Laci Creative Commons License 2007.05.28 0 0 282
Tudna valaki segíteni? Hol lehet Budapesten berántó zsinórt kapni?
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.05.24 0 0 281
Nem ér rá soha ez a hülye szerelő én meg már rotálnék, a gazok röhögnek és idegesít is, hogy nem tudom mi a baja, mennyibe is fog kerülni,de pontot teszek a végére,elmegyek inkább nem hivogatom!
Előzmény: misikt (280)
misikt Creative Commons License 2007.05.24 0 0 280
Na mondd már, mi a helyzet?!
Előzmény: GoldenRetriever (278)
misikt Creative Commons License 2007.05.21 0 0 279

Lehet, hogy sovány volt neki, de attól megszorulni még nem kellett vona.

Ezt így elég nehéz megmondani, de mindenképpen fura, hogy egyszer leállt, de újra indult. Ez arra utalhat, hogy megszorult, de amint kicsit kihült, összement a dugattyú, és már nem szorult annyira. Ha eltört volna valami, akkor nem indult volna be másodszor. Szét kell sajna szedni, akkor lesztek okosabbak. Egy megszorult dugattyú valószínűleg elég csúnyán elbánik a henger falával.

(Nekem egyszer eltört a Trabimban a főtengely, középen keresztben, de nem állt le a motor, sőtt, mikor leállítottam, újra be lehetett indítani.)

Előzmény: Pityorka (277)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.05.21 0 0 278
Ettől féltem én is, nekem akitől vettem az mondta, hogy ilyen keveréket kell csinálni bele. Ez így mindenképp csere lesz szerinted?Na majd kiderül szólok a szerelőnek.
Előzmény: Pityorka (277)
Pityorka Creative Commons License 2007.05.21 0 0 277
"Az olajkeverék most is olyan volt, mint máskor, 35-ös..."

Nem tudom, de nem volt ez kicsit szegény keverék? A ROBI 151 dokumentációja 1:25 keveréket ír elő. Lehet, hogy a dugó szorulhatott meg. A Tied a RexMaxi kapagép ugye?
Mert szemre a ROBI 151-re hasonlít, abból gondolo, hogy a keveréknek is egyeznie kéne.
Előzmény: GoldenRetriever (276)
GoldenRetriever Creative Commons License 2007.05.21 0 0 276
Kérdésem lenne,amire tudom a választ, illetve sejtem, de megerősítést szeretnék. Tegnap dolgoztam a rotával és a egyszer csak valami fura hang jött a motor felől aztán leállt a gép. A berántózsinorral ujra be akartam indítani, de nem ment, meg volt szorulva az, amit mozgat a berántó, gondolom az van a dugattyún...Egy kis mozdítás után simán elindult, ment is 15 percet, ekkor nem volt fura csörgő hangaj, majd mikor üresbe tettem, hogy a tarackot leszedjem a kapáról leállt újra és azóta nem indul, mostmár meg sem lehet mozdítani. Így látatlanba szerintetek a dugattyú szorulhatott meg?Az olajkeverék most is olyan volt, mint máskor, 35-ös...Vagy esetleg más?Valakivel megnézetem, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre...
misikt Creative Commons License 2007.05.18 0 0 275

Itt vagy még? Sikerült megtudnod valamit?

 

Más: A gépem olyan szomjas volt, hogy 5 liter benzinhez (kísérőnek) megivott 4-5 deci motorolajat, de ez sem volt neki elég, a hajtóműolajat is finomnak találta, és vagy 3,5 deci abból is kellett neki. A hajtóműnek új tömítést készítettem, de ha lesz időm, meg kell gyűrűznöm a motor.

Előzmény: rysy100 (274)
rysy100 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 274
Köszi az utánajárást és a tippet is! Hogy mi haszna van? Fogalmam sincs. Apának kell, én nem értek hozzá. Valami haszna biztos van, mert mérnök, úgyhogy biztos tudja, hogy miért kérdezi.
Előzmény: misikt (273)
misikt Creative Commons License 2007.05.11 0 0 273
Próbáltam tudakozódni, de egyelőre nem tudta senki. Egyébként mi a gyakorlati haszna, ha megtudd, hogy a szekunder tekercsen van 20, vagy 30.000 V feszültség. A Kerti gépek gépek topikban egyébként nagyobb a mozgás, megpróbálhatod ott is megkérdezni, van néhány szaki, meg rengeteg kérdező, akik nem tudják milyen fűnyírót vegyenek így tavasszal.
Előzmény: rysy100 (262)
rysy100 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 272
Semmi gond, vicces volt! XD
Előzmény: dj.onil (269)
Pityorka Creative Commons License 2007.05.10 0 0 271
Küldöm mailben a dokumentációt.
Előzmény: soma821203 (270)
soma821203 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 270

Ha valaki tudna nekem küldeni róla bármilyen dokumentációt, fényképet, műszaki leírást, nagyon hálás lennék!

 

carrer&freemail.hu

dj.onil Creative Commons License 2007.05.10 0 0 269
jajj elnézést valóban!de hülye vok!! nem is figyeltem a neveket!még egyszer elnézést!
Előzmény: rysy100 (267)
soma821203 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 268

Tudna nekem valaki segíteni Robi 151-essel kapcsolatban? Az sem baj, ha nem működőképes. Sőt! Annál jobb!

 

carrer@freemail.hu

rysy100 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 267
Asszem félreértés történt. Én nem akarok kapát venni, csak információra van szükségem, lentebb le is írtam, hogy mi ez az info.
dj.onil Creative Commons License 2007.05.10 0 0 266
:D Akko ok mert én is apum helyett írok:D
Nah szal ha érdekel akkor írj! Ha nem azt is jelezd légyszíves!
Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!