Keresés

Részletes keresés

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.23 0 1 12228

"A viadal mindhárom magyar résztvevője a 32 között kezd. A kétszeres címvédő Szilágyi Áron a japán Josida és a venezuelai Quintero párharcának továbbjutója ellen lép pástra, míg a 2017-es világbajnok Szatmári Andrásra az iráni Ali Pakdaman, Decsi Tamásra pedig a németek Európa-bajnok és világbajnoki harmadik versenyzője, Max Hartung vár.

 

Amennyiben Szatmári és Decsi is sikerrel veszi az első asszóját, a 16 között egymással találkoznak majd, a negyeddöntőben pedig újabb tisztán magyar csata következhet Szilágyival.

A világbajnoki címvédő, világranglista-vezető dél-koreai Oh Szang Ukkal az elődöntőben kerülhet össze valamelyik magyar."

 

https://olimpia2020.24.hu/olimpiai-hirek/2021/07/23/olimpia-2021-ferfi-kardvivas-sorsolas-szilagyi-aron-szatmari-andras-decsi-tamas/

 

Ez a Josida a filmben is szerepel. 2019-ben a budapesti vb-en, legyőzte Áront (32-es). :-(

Az első harmadban még 5:8 volt az állás Szilágyi javára, aztán...

 

Itt az asszó videója:

 

2019 246 T32 09 M S Individual Budapest HUN WCH GREEN SZILAGYI HUN vs YOSHIDA JPN

https://www.youtube.com/watch?v=26CBZXD5iUg

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.23 0 1 12227

A szerdán vetített dokumentumfilmben Áron elmeséli, hogy egyetlen (?!) rituáléja van: a fontosabb versenyek előtt elmegy Gerevich sírjához. Elképzelhető, a profilkép-váltás is ennek a része, vagy alváltozata.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (12226)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.23 0 1 12226

 

"Szilágyi Áron megváltoztatta a profilképét. (17 órája)
 Nevelőedzőmmel, Gerevich Gyuri bácsival"

 

"A ma kezdődő XXXII. olimpiai játékokon Szilágyi Áron magyar kardvívó holnap harmadik egyéni olimpia bajnoki címéért küzd. Áron tegnap az alábbi képet osztotta meg, mellyel fiatalon, 2008-ban elhunyt nevelőedzőjéről, Gerevich Györgyről emlékezett meg.


Bármi is legyen holnap az eredmény, Gerevich György nemcsak kiváló vívót, de remek embert is nevelt. Bármi is legyen holnap az eredmény, köszönjük Gerevich György és Szilágyi Áron." [Vívómúzeum]

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.23 0 1 12225

"...minden edzés végén 20-30 perc küzdelemmel

 (védőfelszerelés nélkül, valódi erőhasználattal)..."

 

Fogvédő? Könnyű kesztyű??

Előzmény: Kiss Zsolt Kf (12221)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.23 0 1 12224

Újraolvastam.

 

Nem igazán értem, hogy mire gondolsz, amikor ezt írtad:

"Ez most megint olyan, mint a szúrás esetében, olyasmivel vitatkozol, amit nem mondtam."

 

Egyébként számomra nem annyira izgalmas, hogy Áron mennyire ismeri töviről-hegyire pl. a Saolin kolostor történetét, hanem sokkal izgalmasabb, hogy európai vívóként érdeklődve elemzi a kínai vívóforrásokat. És mit talál hasonlónak? Meg mit eltérőnek??

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (12217)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.23 0 1 12223

Ui.:

Lehet, hogy épp az Ars Ensis edzőtáborában van és a Free Scholler fokozatra vizsgázik (majd), ezzel lezárva az első 4-éves képzési ciklust. Hamarosan kiderül.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (12222)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.23 0 1 12222

"Ez most megint olyan, mint a szúrás esetében, olyasmivel vitatkozol, amit nem mondtam."

Tényleg?

 

12216. hsz.:

Idéztelek, idéztem Áront meg Annatart és azzal zártam:

"Ezek után elég sok kérdőjel meredezik a szingapúri csapattal kapcsolatban."

 

Úgy tűnik, itt egyáltalán nincs vita.

 

12217. hsz.:

Idéztelek: "Gyakorlatilag ahhoz is kevés a tudása, hogy rájöjjön, hogy mennyire nem érti azt a témát..."

 

Na, itt viszont igen. Áron bőven rendelkezik azzal az európai vívótudással (!), ami a kínai vívóforrások elemzéséhez kell. Itt most nem a pusztakezes -- kungfus -- dolgokról beszélünk. A podcastot csak ~20. percig hallgattam végig, de eddig nem találtam benne kifogásolható dolgot. Tényleg izgalmas lenne egy kellemes vita köztetek pl. a podcast témáról.

Előzmény: Kiss Zsolt Kf (12221)
Kiss Zsolt Kf Creative Commons License 2021.07.23 0 0 12221

Ez most megint olyan, mint a szúrás esetében, olyasmivel vitatkozol, amit nem mondtam.

 

A szingapúri csapatról ezt mondtam: Jack Chen (chineselongsword.com) értelmezéseivel, meg úgy általában a mozgásával én sem vagyok kibékülve, de nagyon sok régi anyagot előásott.

A fordításai fizetősek, nekem nincsenek meg, a tanulmányhoz sem használtam.

 

A Kung-fu modernkori történelméről sokat írtam, és magam is olyan stílusokat tanultam, amik a mandzsuellenes harcok során jöttek létre, a legkorábbi az 1700-as évek első felében. 

 

A Kung-fu Magazin szerkesztőségében úgy 20 évvel ezelőtt volt szerencsétlenségem együtt dolgozni több sinológussal. Beszéltek kínaiul, lelkesen olvasták és fordították a döntően népi kínai anyagokat, amit készpénznek is vettek, hiszen le van írva, és valóban el is hitték, hogy már tudják, hogy miről van szó. Egy életre elég volt belőlük.

 

Amikor én kezdtem a harci művészetekkel foglalkozni, heti 3x3 óra edzés volt kezdőként, minden edzés végén 20-30 perc küzdelemmel (védőfelszerelés nélkül, valódi erőhasználattal). Havonta jött 10-15 új ember, és majdnem annyi le is morzsolódott. De mindenki azért jött, mert "valódi bunyót" akart tanulni. 

Aztán jópár évig dolgoztam is olyan helyeken, ahol kellett az efféle rutin. Emiatt soha nem is érdekeltek az akrobatikát, ezotériát, meg fitnesst oktató iskolák, és némileg zokon is veszem, ha ilyesmivel azonosítanak. 

De tudomásul veszem, hogy a többi őskövülettel együtt mi már kihalásra ítélt dinoszauruszok vagyunk. Aki ma bunyózni akar, az elmegy MMA-ra, vagy egyéb divatos rendszerre, harcművészetre meg leginkább az téved le, akit megfogott a japán szöveg a szellemi útról. Ők általában rövid időn belül csalódottan odébb is állnak. 

Azt még megteszem, hogy leírom, vagy elmondom a saját verziómat arról, amivel foglalkozom; amíg van olyan, aki meg akarja tanulni a rendszeremet, addig hajlandó vagyok oktatni is, de már régen nem izgat, hogy hányan maradtunk, és a "külsősök" mit akarnak követni.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (12217)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.23 0 1 12220

* Utána egy érdekes összefoglaló a Saolin kolostorról, XV. sz., a kolostor mint földbirtokos

   magánhadsereget tartott fenn, a katonák -- adóoptimalizációs célból ;-)) -- szerzetesi besorolást

   kaptak, néha dezertáltak, közben megtartották a külsőségeket, és rablókként éltek.

   Az igazi szerzetesek nem voltak harcművészek.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (12219)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.23 0 1 12219

* Mennyire ősi? (~7:20)

   Egyfelől igen, ősi, másfelől azt, amit ma ismerünk, az a XVIII-XIX. sz. alakult ki.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (12218)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.23 0 1 12218

Az év elején már linkeltem.

 

"Most egy érdekes podcast. (A szomszéd topikban láttam meg. Még tavalyi, de olyan témáról, ami elég időálló...)"

 

Orient Expressz #80: Mennyire ősi az ősi kínai harcművészet? – Somogyi Áron

 

Érdekesebb részek:

* A harcművészet definíciója (~3:40)

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (12217)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.23 0 1 12217

"Nem tudtam először hová tenni a Somogyi Áront, aztán rájöttem, hogy ő az a filológus, akivel a Salát Gergely az Orient Expressz adásában riportot készített. Nagyon finoman fogalmaztál vele kapcsolatban. Gyakorlatilag ahhoz is kevés a tudása, hogy rájöjjön, hogy mennyire nem érti azt a témát, amiről ő az egyetemen kurzust is tartott." :-DD

 

Khmm... Mivel róla már többször írtam a topikban, így rendkívül könnyű utánajárni a dolognak. ;-)

 

1. OK, filológus.

2. Tud kínaiul. Nem hátrány.

3. Ért az európai kardvíváshoz!

    "AE-tag, 2020-ban adta le a Scholler III dolgozatát"

 

    Az AE címertár szerint megvan a Scholler III fokozata (+címer): emberi nyelvre lefordítva =

    legalább 3 éve rendszeresen eljár edzeni, több fajta európai kardvíváshoz ért. Szóval, tök világos

    a vívás témához egyértelműen többet ért, mint egy átlagos kungfus. ;-)

 

Nagy valószínűséggel bőven elégséges tudással rendelkezik ahhoz, hogy ránézzen a szingapúri vívók anyagaira és eldöntse azok hasznosságát. Ehhez nem szükséges valami hatalmas kungfus múlt.

(Plusz lásd a csapattal kapcsolatos kérdőjeleket.)

 

Ui.:

Egyébként örülnék egy udvarias vitának közted és Áron között.

Előzmény: Kiss Zsolt Kf (12215)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.23 0 1 12216

"...meg úgy általában a mozgásával én sem vagyok kibékülve, de nagyon sok régi anyagot előásott."

 

Annatar:

"...azt tudtommal hogy kitől tanult szablyát, nem akarja elárulni, ha jól emlékszem..."

 

Áron:

"A régi kínai harcművészeti kézikönyvek interpretálásával foglalkozik a szingapúri Historical Combat Association társaság, amely forrásait és egyes szövegek angol fordításainak részleteit a chineselongsword.com oldalon teszik közzé.

 

A kutatási módszertanukról azonban nem árulnak el információt.

 

A honlapjukon található angol fordításokban számos jelentősebb hibát fedeztem fel, videókon publikált interpretációik pedig inkább keltik a taijijianhez hasonló, harcművészeti gyökerű, de táncszerű mozgásformák benyomását, mint katonai vívórendszerét; véleményem szerint koncepcionálisan hibásak. A fenti okokból kifolyólag az eredményeik figyelmen kívül hagyása mellett döntöttem."

 

Ezek után elég sok kérdőjel meredezik a szingapúri csapattak kapcsolatban.

Előzmény: Kiss Zsolt Kf (12215)
Kiss Zsolt Kf Creative Commons License 2021.07.23 0 0 12215

A formaneveket nem tudom, csak láttam tőle pár videón, ahogy bemutat technikákat. Pár mozgás egyébként van benne, amit az európai vívókönyvekben viszont lehet látni, ellenben kínaiaknál más tartásokkal, mozgásokkal oldanak meg helyzeteket. De annyira azért nem vagyok otthon a Hung Ga-ban, hogy erről komolyan vehető dolgokat mondjak, csak megmaradt bennem az, hogy egy európai katonáktól átvett eszközről van szó.

A szúrásokkal kapcsolatban én továbbra is csak arányokról és lehetőségekről beszélek, nem csak "igen-nem" változat lehetséges.

 

Annak örülnék, ha megtalálod a szablya és pajzs könyvet! Minden régi harci/harcművészeti anyagot gyűjtök.

Jack Chen (chineselongsword.com) értelmezéseivel, meg úgy általában a mozgásával én sem vagyok kibékülve, de nagyon sok régi anyagot előásott. Elvileg amúgy harcművészetet gyakorló családból származik, és az apjától tanult volna, de inkább pénzkeresetnek tűnik ez nála, nem valós gyakorlatnak.

 

Nem tudtam először hová tenni a Somogyi Áront, aztán rájöttem, hogy ő az a filológus, akivel a Salát Gergely az Orient Expressz adásában riportot készített. Nagyon finoman fogalmaztál vele kapcsolatban. Gyakorlatilag ahhoz is kevés a tudása, hogy rájöjjön, hogy mennyire nem érti azt a témát, amiről ő az egyetemen kurzust is tartott. Már a felvezetőben elvérzik az egész téma, amikor a látványos bemutatókkal és az akrobatikával azonosítja a Kung-fut.

Előzmény: Annatar (12210)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.22 0 1 12214

Árak & bérek.

 

"Amíg az előkelőbbek által viselt hegyestőr ára az 1688. évben 45—75 frt volt, a köznapi használatban levő példányokat jóval olcsóbb áron számították. 1685-ben egy hegyestőr ára 4—4,5 frt-ot tett ki. [...]

 
A kassai csiszárcéh 1635-ben egy négyélű, sok kötővasra készített hegyestőrért 2 frt-ot, pallos-hegyestőrért 1 frt 60 dénárt írt elő. Amelyeknél a fokél a hüvely feléig ért fel, annak az ára 1 frt 60 dénárra rúgott." (165. o.)

 

Thury György idejében egy lovas katona havi zsoldja 3 forint 20 dénárt volt.

1568-ban 60 kg búzáért 1 forintot kértek, ugyanannyi zab, árpa, rozs 40 dénárba került.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (12211)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.22 0 1 12213

"...örülök, hogy pörög a topik..."

 

Ennek én is örülök.

Előzmény: Annatar (12210)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.22 0 1 12212

"...azt tudtommal hogy kitől tanult szablyát, nem akarja elárulni..."

 

Hát... ez egy elég intő jel. ;-P

 

Áron:

"A kutatási módszertanukról azonban nem árulnak el információt.

 

A honlapjukon található angol fordításokban számos jelentősebb hibát fedeztem fel, videókon publikált interpretációik pedig inkább keltik a taijijianhez hasonló, harcművészeti gyökerű, de táncszerű mozgásformák benyomását, mint katonai vívórendszerét; véleményem szerint koncepcionálisan hibásak."

Előzmény: Annatar (12210)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.22 0 1 12211

Kimondottan jó cikk.

 

"...de a magyar huszár az sose volt a leggazdagabb réteg"

Egy apró részlet.

 

"Dillich Vilmos művében a XVI. századvégi magyar huszártiszt képét adja. A nyereg alatt a ló jobb oldalán látjuk a hegyestőrt. Külső formájában megegyezik a század második felében használatban volt nagyméretű markolatgombbal felszerelt hegyestőrrel. (33. ábra 1.)"

Előzmény: Annatar (12210)
Annatar Creative Commons License 2021.07.22 0 3 12210

Sziasztok,

 

egyben szeretnék válaszolni a felmerült dolgokra, de örülök, hogy pörög a topik:

 

Ulrich: Somogyi Áron előadását hallottam élőben is AE edzőtáborban, és bár sok eredményével egyetértek (például hogy a ma megmaradt fegyveres hagyomány egy jó részénél a HEMA-hoz hasonló alapos és legalapabb dolgokból kezdődő kutatás kell, mert gyakran csak a forma maradt meg, a tartalom nem, és kb ugyanúgy vissza kell fejteni, mint a vívókönyveknél, csak előnyösebb helyzetből indul), de azért van némi fenntartásom is, ami elsősorban abból fakad, hogy ő sosem tanult kungfut, ezért az ebben való tapasztalása nem elsődleges.

 

Kiss Zsolt kf: Mak mester kedvenc formája, a parancsnoki szablya (Zhihui dao) tudtommal - de lehet, hogy tévedek, már bánom, hogy nem jegyzeteltem, csak azt hittem, hogy majd emlékszem mindenre - európai típusú (importált) kardra készült, de nem európai technikákat tartalmaz (van egy rész amit egy az egyben az ötödik testvér botformából vett át Lam Sai Wing amikor kidolgozta). Viszont tanultam egy másikat, a hasító szablyát (pikua dao) ami eredetileg a majom stílusból származik, abban is van szúrás, még ha nem is sok. 

 

A chineselongsword.com-ról szerintem anno én letöltöttem minden kínai anyagot, (de csak kínaiul mert az ingyenes), megnézem majd otthon, hátha megvan a kard és pajzs ha az segít (én nem tudok kínaiul, csak azért szedtem le őket, hogy meglegyen). Egyébként őket követem facebookon is, és azért látszik a fejlődés, bár tény, hogy időnként ködösít (azt tudtommal hogy kitől tanult szablyát, nem akarja elárulni, ha jól emlékszem).

 

 

Sok fegvyer vs kevés fegyver téma:

Ez ugyan nem a korszakról szól, hanem későbbi, de a magyar huszár az sose volt a leggazdagabb réteg, itt mégis azért elég sok fegyvert leír ami egyidejűleg az illetőnél volt:

https://library.hungaricana.hu/hu/view/FoliaArchaeologica_11/?query=pallos&pg=160&layout=s

 

Kínai vívócéhek:

Európai típusú vívócéhek nem voltak, de voltak testőrfalvak, testőrnegyedek, ahol úgy tudom, foglalkoztak képzéssel is, bár azt nem tudom, hogy csak a sajátjaikat-e (tehát kvázi családi stílusként működött) vagy másokat is, ennek sosem néztem utána, lehet, hogy kellene :)

 

 

(UI: igaz, csak teljesen tét nélküli ütögetésnél, de próbálgattam már kínai technikákat alkalmazni HEMA közben, volt, hogy bejött, volt, hogy nem - és bár még egészen kezdő vagyok vívásban, de már most elég egyértelmű, hogy van nagyon sok ami meg ugyanaz)

 

 

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.22 0 1 12209

"Santelli emlékére

 

Emléke él, állja a végtelen évek hosszú sorát, s a rohanó időt...” olvasható annak a meghívónak az első oldalán, amelyet sokfelé kézbesített a napokban a posta. A Magyar Vívószövetség és Italo Santelli vívómester régi tanítványainak baráti köre újból megemlékezik az olasz származású, Magyarországon élt, egykor híres „maestroról”.

 

A magyar kardvívás sikereinek egyik megalapozója volt a felejthetetlen mester, s emlékére a Kerepesi temetőben (11-es parcella) levő sírján felavatják Dabóczi Mihály szobrászművész Italo Santellit ábrázoló bronz domborművét. Az avató ünnepségre november 2-án 11 órakor kerül sor."

 

Békés Megyei Népújság, 1979. október 26. (Hungaricana)

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (12208)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.22 0 1 12208

Az év elején valaki elkészítette Italo Santelli síremlékének adatlapját a Köztérképen.

(Kalaposlány, 2021.01.02. 12:39

 

https://www.kozterkep.hu/42241/italo-santelli-siremleke

 

Pontos adatok, részletes leírás, sok fénykép!

Csak gratulálni tudok.

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.22 0 1 12207

Július 28.:

"Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron (férfi kard csapatverseny) –     

 nyolcaddöntőtől a döntőig"

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (12206)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.22 0 1 12206

Végre van részletesebb program. Vívás. 

 

Július 24.:

"02.00: női párbajtőr, egyéni; férfi kard, egyéni (Decsi Tamás, Szatmári András, Szilágyi Áron)

 – 1. forduló, 2. forduló, nyolcaddöntő, negyeddöntő
 11.00: női párbajtőr, egyéni; férfi kard, egyéni – elődöntő, bronzmeccs, döntő

 

Július 25.:

"02.00: női tőr, férfi párbajtőr – 1. forduló, 2. forduló, nyolcaddöntő, negyeddöntő
 11.00: női tőr, férfi párbajtőr – elődöntő, bronzmeccs, döntő"

 

https://www.nemzetisport.hu/tokio-2020/tokio-2020-a-julius-24-i-napi-program-es-a-magyar-indulok-2823699

 

https://www.nemzetisport.hu/tokio-2020/tokio-2020-a-julius-25-i-napi-program-es-a-magyar-indulok-2824421

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.22 0 1 12205

Kimondottan jó film készítettek!

 

Eredetileg úgy terveztem, megnézem a 80-perces dokumentumfilm felé, aztán kiderült, hogy túl érdekes lett az egész. 

 

"Szilágyi Áron rögtön a tokiói olimpia első napján, július 24-én pástra lép, ekkor rendezik ugyanis a férfi kardozók egyéni küzdelmeit. A csapatversenyt négy nappal később, július 28-án tartják."

 

https://index.hu/sport/2021/tokio/2021/07/16/katarzis-drama-edzes---szilagyi-aron-utja-tokioig/

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (12197)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.21 0 1 12204

Egy könnyedebb "kardos" téma, amivel ma szembesültem.

Egy képregény: ........... Az utolsó előtti huszár.

 

 

 

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.21 0 1 12203

És a képen ábrázolt -- klasszikus értelemben vett -- párbajtőrök (Amberger gyűjteménye).

 

https://fencingclassics.wordpress.com/2011/12/21/weapons-eight-dueling-epees/

 

Csak az adatok:

https://fencingclassics.files.wordpress.com/2011/12/epees.jpg 

  

Tartomány: 343-552 g, átlag ~450 g (kiszámolható).

A kosár átmérője: 114 mm.

 

Mostani olimpiai párbajtőr: 495 g, kosár: 117 mm, penge: 88 cm.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (12202)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.21 0 1 12202

És ha már valós harc... Pont szembe jött a FB-on.

 

Hans Temple Das Duel (1886)

 

https://www.meisterdrucke.com/kunstwerke/500px/Hans_Temple_-_The_Duel_1886_-_(MeisterDrucke-364371).jpg

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.21 0 1 12201

Nekem a következő analógia jutott eszembe.

  

Kardos valós harc = egy x cm széles gerendán (>20 m) sétálni 100 m magasban.

(Vagy vívni ;-)

 

Páros gyakorlat ismert partnerrel = a gerenda a földön fekszik.

Egy komolyabb HEMA-verseny = valahol 2-3 m magasban lett rögzítve.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (12195)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.21 0 1 12200

"Személy szerint nekem is nagyon tetszik, egy időben szemeztem is vele, és sajnálom, hogy végül nem kezdtem el."

 

Gondolom, szép fokozatosan is el lehet kezdeni:

 

a) két HEMA vívókard az adott tematikában (szablya, hosszúkard, rapír stb.);

    azokkal már egyre komolyabb páros gyakorlatokat lehet csinálni;

b) két fejvéd;

c) ....

  

Aztán évek alatt fokozatosan.

Előzmény: Kiss Zsolt Kf (12198)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2021.07.21 0 1 12199

"A felvetéseidről egyébként agyaltam én is más dolgok kapcsán, de nem tudom."

 

Per pillanat a mostani legális stressz-szint maximuma: egy komolyabb HEMA verseny.

Aztán meg mindenféle egyéni megoldások...

Előzmény: Kiss Zsolt Kf (12198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!