Keresés

Részletes keresés

Aruncus Creative Commons License 2014.10.13 0 0 9783

Rendben, nekem is karácsonyi téma legyen.

Egymásnak küldjük, vagy hogy képzelted? Kik fognak játszani?

Vagy csak megmutatjuk, mi készült?

Ha küldjük, csak képeslap legyen, dobozt kicsit macerás feladni, -szerintem.

Előzmény: 4Hópihe (9772)
Aruncus Creative Commons License 2014.10.13 0 0 9782

Ez fantasztikus! Gratulálok hozzá. Remek ötlet. Biztos tetszik a gyerekeknek is!

Előzmény: 4Hópihe (9766)
Aruncus Creative Commons License 2014.10.13 0 0 9781

Várom a házi desszertes ötleteidet.:-)

Előzmény: Törölt nick (9765)
Aruncus Creative Commons License 2014.10.13 0 0 9780

Ezüst színű kontúrmatricát használok. Szeretem, mert mutatós.

 

Sok a rokon és készülnek mindenféle alkalomra a lapok.

A munkatársaim néha kérnek, meg egy-két ismerős.

Előzmény: anlu2 (9762)
Aruncus Creative Commons License 2014.10.13 0 0 9779

Bocsi! Nem vettem észre, hogy ez egy folder (domborító sablon) ilyenre gondoltam én is, csak nem tudom, hogy kapható-e.

Megrajzolni és kivagdosni olcsóbb lenne, mint beruházni egy gépre emiatt.

Ezt nektek kell eldönteni. :-)

Előzmény: nyílméregbéka (9757)
Aruncus Creative Commons License 2014.10.13 0 0 9778

Szia!

Nekem egy húsvéti puzzle mintás lapom van elmentve már jó régóta.

Ilyen............

 

 

Valami hasonlót tudnék elképzelni, kert-kirakva puzzle darabokkal, közepe kivágva szívformájúra, (nem nagy szív, csak 5-6 cm-es) ahogy írtad, a nyúl helyett menyasszony-vőlegény kép, akár 3D kép is lehetne, a szív mintából kikukucskál a ragasztott kép a másik oldalról, - gondolom a házasulandók képe kerülne oda.

Ennyi az ötletem.

A puzzle darabokat rajzolni kéne, és ollóval kivágni, hát elég sok időt venne igénybe, de biztos mutatós lenne, megérné bajlódni vele, biztos jól mutatna.

Egyet el kellene készíteni, és ha nem tetszik, ki lehet találni valami mást.

Nekem van gépem, de a műanyag sablont se nagyon mintázza ki, nagyon halványan látható a minta, nem szép!!! Csak akkor érdemes gépet venni, ha kapsz puzzle foldert, amit még eddig láttam, de ez nem azt jelenti, hogy nem létezik. Talán a többiek láttak valahol.

Előzmény: anlu2 (9754)
Aruncus Creative Commons License 2014.10.13 0 0 9777

Nagyon jók az ötleteid, csak gratulálni tudok! :-))

Előzmény: 4Hópihe (9745)
Aruncus Creative Commons License 2014.10.13 0 0 9776

Szia! Sziasztok!

A gömbök 3D képek.

Talán azért tűnnek félgömbnek, mert a szélein vékonyabb 0,5 mm-es szivacskockával készültek, a közepén 1 mm-essel.

Örülök, hogy tetszettek. :-))

Előzmény: 4Hópihe (9742)
4Hópihe Creative Commons License 2014.10.11 0 0 9775

hurrá neked!!!

Előzmény: Törölt nick (9774)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 9774

Jó ötlet, - benne vagyok. Én a karácsonyi témára szavazok, .... :D

 

Előzmény: 4Hópihe (9772)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 9773

Igazi tündéres album lett, ... nagyon szép. Sok munkád van benne, de érződik a szeretet és a törődés. :)

 

Előzmény: 4Hópihe (9770)
4Hópihe Creative Commons License 2014.10.09 0 0 9772

Idén még nem játszottunk semmit sem.

 gondoltam,hogy ha van kedvetek akkor most egy olyanba kezdhetnénk,hogy mintasablon alapján készüljön el a képeslap vagy doboz,vagy bármipapirból ami ránézésre követi a az elöre megadandó sablont..

hogy karácsonyi téma legyen e vagy sem-azt is megbeszélhetnénk..

ehhez mit szólnátok? hmm???

4Hópihe Creative Commons License 2014.10.09 0 0 9771

köszönöm a figyelmet!

:o)

Előzmény: boldizsara (9769)
4Hópihe Creative Commons License 2014.10.09 0 0 9770

és elkészült a boritó is.

 

Előzmény: 4Hópihe (9768)
boldizsara Creative Commons License 2014.10.08 0 0 9769

Fantasztikus!!

4Hópihe Creative Commons License 2014.10.08 0 0 9768

rendkivül jó játék, korosztályonként egy egy scrapbook évkönyvet késziteni,de nagyon kimeritő,és a végére már fogynak az ötleteim.már ami a fecnizést illeti...

 minden hétre jut egy fecni hónaphoz rendelhetö képpel..van egy havi értékelö lap. milyen volt ez a hónap, mi volt rossz, mittanult...

 

mivel ez nagykislánynak készült van benne mensesz naptár,egyszerü családfa,kedvenc idézet olvasmány,telefonszámoklistája, jelszavak listája,fodrász neve cime, stb...

igazából a képek kinálják a témát amiket vadászgatok, és attól függöen hány évesnek készül használom fel...ebben az albumban ami nem sorolható egyik hónaphoz sem az került elöre a háromosztatu zsebekhez... és akkor a hiányzó hónapok:

junius.

julius

ez a könyv közepe igy majdnem szimmetrikusra készitettem, csak a szinárnyalatokkal játszottam..

 

augusztus és a szeptember:

a diszek süthetö gyurmából készültek és arany glitterrel van lekenve..

 

a zipzár uj elem, most probáltam ki elöször...

 már csak a boritó terv hiányzik.

 

Előzmény: Törölt nick (9767)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.08 0 0 9767

Nem csodálom, hogy már nem bírtad tovább tartogatni, ... :D

Rengeteg munka van benne, és még lesz is - amint látom. Gratulálok! - nagyon szépek, praktikusak, logikus az elrendezésük a hónaphoz illően ... nem hivalkodóak, ... :) Tetszik.

Már félkészen nekem is vannak efféle lapjaim, - úgy külön-külön, több témában is, .... talán majd egyszer összeáll a dolog. Ráérek vele,

 

 

Előzmény: 4Hópihe (9766)
4Hópihe Creative Commons License 2014.10.07 0 0 9766

én régen az adventi kalendariumok öntöformáit örizgettem, majd aztán kiderült a felhasználás során,hogy annyira pontatlan öntéshez...

igazából azért gyülik a szilikon mostanság házi passzivmotiváció céljából- játszani és az egyik kölyköcském cukrásznak tanul... bár öt még nem rázta fel ö inkább kézzel formáz- föleg kalácsféléket szeret fonni...

tavaly karácsonykor összevonta a mákosbeiglit a virágkoszorut és a kalácsot..

kalácstészta mákkal töltve és virágkoszorunak formázva.....

------------------------------------

 ujabb scrapbook albumk észülödik és nem birom titkolni a végéig..

 néhány oldallal már készen vagyok.....

a nyitótábla belsö oldala zárva

és nyitva:

 

a virágokat majd zsinór fogja összekötni..

január:

február:

március:

április zárva:és nyitva:

 

május:

 

anyári hónapok hiányoznak még

 

októberzárva és nyitva:

november:zárva és nyitva:

 

 

december:

 és a zárótábla belsö oldala:

 

 

Előzmény: Törölt nick (9765)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.07 0 0 9765

Talán,... :D - még nem tudom. Csak megtetszett.

 

Korábban a gyári csomagolások belső tálcáit használtam erre a célra, .... de, mostanában nincs ilyen tálcám. Elhasználtam mindet a gyöngyözéses korszakomban. Azóta pedig nemigen eszem efféle desszerteket.

Nagyon egyszerűen lehetett bennük formázott házi édességet készíteni.

Különböző csokikat olvasztottam fel, és beleöntöttem - nem túl forrón - a formalyukakba. Rétegezni is lehetett. Vagy a közepébe pottyantani valamit. ... De, összegyúrt masszák formára való dermesztésére is alkalmasak ... pl. a népszerű kókuszgolyó tésztája. Leszoktam róla.

 

Most egy-egy karácsonyi képeslap mellé (vagy bele, ahogy Aruncus is teszi), - jól illik majd a házi desszert. :)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: 4Hópihe (9764)
4Hópihe Creative Commons License 2014.10.07 0 0 9764

hurrá neked.. bonbonozni fogsz???

Előzmény: Törölt nick (9761)
4Hópihe Creative Commons License 2014.10.07 0 0 9763

régebben a rayerben volt bérvágás. érdeklödd meg ott is hátha vágnak nektek és van olyan vágósablonjuk erre a célra ami nektek kell.

Előzmény: anlu2 (9760)
anlu2 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 9762

Aruncus!

A gyönyörü képeslapjaidon az ezüst színü sarkok és a szövegek olyan embossing porral készültek vagy matricák? Nagyon tetszik ez a fajta díszítési mód amit használsz, csak egy puzzlét nem tudok beleképzelni. Szerintem ez csak virágokkal müködik.

Csak kiváncsiságból ha megkérdezhetem: ezek eladásra készülnek vagy ilyen sok a rokon, hogy ennyi féle készül?

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.06 0 0 9761

 

Aranyosak lettek a kis csomagok, ... :) Ma vettem egy gyümölcsös szilikonformát, ... leárazás volt a boltban.

Szappannak kicsi lenne, de bonbonnak pont jók ....

 

A szerelőkarikás ötlet remek. Már csak meg kell keresnem a maradék alkatrészeimet, ugyanis régen nem drótozok, gyöngyözök. .... Ha, nem találom meg, majd hajtogatok drótból. Többféle átmérőjű drótom van. Még színes bevonatúak is. :D

 

 

 

 

Előzmény: 4Hópihe (9752)
anlu2 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 9760

Köszi! Akkor lehet, hogy mégis megkockáztatunk egy gépet.

Előzmény: nyílméregbéka (9759)
nyílméregbéka Creative Commons License 2014.10.06 -1 0 9759

Nem akarlak minden áron meggyőzni, meg azt hiszem, nem is kapható már, de ez a matrica nagyon elegáns, víztisztán átlátszó, és arany a szegélye. 

A gépen át lehet tekerni mindent, ami nem túl vastag, és biztos kidomborodna szépen a puzzle körvonala. Domborítottam már kézi sablont is, meg a hőszigeteléshez használatos műanyag hálót is.

Esetleg az is elképzelhető, hogy egy domborító szerszámmal körülnyomkodod a puzzle körvonalait, ahogy a kézi sablont szoktuk domborítani. 

Több ötletem nincs.

Előzmény: anlu2 (9758)
anlu2 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 9758

Nem az én ötletem, abban igazad van, de nekem kell segítenem nekik. A matrica nem kell, mert az szerintem nem eléggé elegáns egy esk.meghívóra. A sablont egy oldalon valahol már láttam amit mutatsz, de a puzzle méreteket túl nagynak találtam (4-5 cm kb) azért szerettem volna megtudni, hogy igazi puzzlét (ami kb 1,5-2 cm nagy) is lehet e használni sablonként. Mivel ez puha és a nyomásnak nem áll annyira ellen, mint egy fém sablon. Gondoltam talán másnak is volt már ilyen hülye ötlete mint nekem és talán már kipróbálta. Nem akarjuk feleslegesen beszerezni a gépet, aztán talán nem is müködik úgy mint gondoltam/-tuk.

Előzmény: nyílméregbéka (9757)
nyílméregbéka Creative Commons License 2014.10.06 -1 0 9757

Találtam matricát, meg domborító sablont is

 

 

Kész képet csak egyet találtam, az valóban óvodásoknak való, de meg lehet ezt oldani elegáns kivitelben is. Kinek az ötlete a puzzle motívum? Ha jól értem, nem a tiéd.

 

Előzmény: anlu2 (9756)
anlu2 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 9756

Köszi! Lyukasztó az lenne úgyis, de hogy néz ki egy szív középen, mellette meg 2 db puzzle? Szerintem furcsa, ezért nem tudom mi lenne a szép. Nincs semmi ötletem, hogy hogyan nézne ki ünnepélyesen a meghívó. Valahogy olyan óvódai szintet érzek ezzel a puzzle témával. Szerintem ezzel nem lehet elegáns ünnepélyes meghívót készíteni. De még gondolkodom. Talán valakinek még eszébe jut valami.

Előzmény: nyílméregbéka (9755)
nyílméregbéka Creative Commons License 2014.10.06 -1 0 9755

A Magna hobbyban volt régebben puzzle alakú átlátszó matrica, az például jó lett volna erre a célra, de most megnéztem a honlapjukat, és már nem látom. Talán máshol még fellelhető. Géppel tulajdonképpen át lehet nyomni mindent, egy összerakott puzzle kontúrjait is, de ha nincs géped... Bár lehet, hogy megérné a beruházás, mert akkor az előlapból is könnyedén ki tudnád vágni egy sablonnal a szívet.

Előzmény: anlu2 (9754)
anlu2 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 9754

Visszanéztem a munkáitokat, és a honlapokon is.  Gyönyörü képeslapokat csináltatok!

 

Bennem ez a puzzle probléma azért van, mert az unokahúgom saját készítésü esküvöi meghívókat akar. A probléma az, hogy ezt a puzzle témát bele szeretné venni. Ezért nem tudom mit is tervezzünk, virágokkal sokkal egyszerübb lenne.

Eddig úgy képzeltük el, hogy a meghívó 15 x 15 cm nagy lesz és balra jobbra nyílik majd. Vagyis van egy 45 cm hosszú lap amit 15 cm re hajtunk össze. A felsö oldal ami a meghívó eleje, arra szeretnének egy nagy szívet vágni középen, amin a belsö oldalra ragasztott kép kukucskál ki. Eddig minden ok, de mit csináljak a puzzle darabokkal? Valahogy semmi ötletem nincs, hogy hogyan lehetne ezt szépen megoldalni. Mindenhol csak szivecskék, galambok, pillangók vannak, nekünk meg puzzle kell. Ezért gondolkodom azon, hogy egy fényes szép papírba a puzzle mintát valahogy belenyomni ezzel a sablonos módszerrel. Talán érti valaki mire gondolok.

Ha valakinek valamilyen ötlete lenne, nagyon megköszönném.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!