Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 13516

 

 "2. tételezzük fel, hogy nem nyúlok a rendszerhez. Akkor mit csináljak az új radcsival, amiben nem kering le a víz?"

 

A radiátort köttesd keresztbe,a torlót cseréltesd ki golyóscsapra,a termoszelepről jó lenne egy fénykép úgy,hogy a fej nincs rajta.(a kötés gondolom 1/2",de javíts ki,ha tévednék,továbbá arról is jó lenne fotó)

 

Mivel épületgépész boltban dolgoztál(ol),nem hiszem hogy gond lenne normális mestert találni.

Előzmény: SzöKöKe (13513)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 13515

"2. tételezzük fel, hogy nem nyúlok a rendszerhez. Akkor mit csináljak az új radcsival, amiben nem kering le a víz?"

Má tegnap volt...nem emlékszem..DE nem arra írtad, hogy szép nagy és nincs keresztbe kötve ?

Mondjuk attól se keringene arra jobban a víz..  :-)

Lehet, hogy az "oda meg el menő" cső keresztmetszetén kéne csak változtatni..

Mondom úgy, hogy annyit értek hozzá mint a "terveződ" !  :-))

Ezért lenne jó egy rajz ! Mi honnan hova...

DE lehet ha hőszigetelnél, akkor már az is elég lenne..

 

Előzmény: SzöKöKe (13513)
SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.28 0 0 13514

és igen: a padlófűtésem pont emiatt nem fog megvalósulni:-(

Előzmény: joevagyok68 (13512)
SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.28 -1 0 13513

1. az épületgépész? - hát az megérne még egy misét, pont egyik nap beszéltem vele telefonon egy teljesen más ügy kapcsán és kérdezte mi van a fűtéssel. Mondom neki, hogy így +10C környékén már lehet is érezni....Erre ő: nem baj, majd megyünk és megcsináljuk....nem tudom, hogy fogom lenyomni a torkán, hogy akármit is csinálok, azt már NEM velük szeretném kiviteleztetni (gyakori vendég nálunk)....

 

2. tételezzük fel, hogy nem nyúlok a rendszerhez. Akkor mit csináljak az új radcsival, amiben nem kering le a víz?

(tudom-tudom: télen vastag zokni:-)

 

3. a hőszigetelést mindenképpen megcsinálom.

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (13512)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13512

1. Az "épületgépész" azóta el lett temetve ? arccal lefelé ....

2. "A fűtési rendszert pedig úgy szeretném felújítani, hogy megfelelően túlméretezett radiátorokra váltanék a mostani szerintem 70/90-esre tervezettek helyett."

Ha hőszigetelsz - kisméretűt 15cm-es fehérrel, vagy 12cm-es grafitossal,lábazat 10 cm, födém 25-30 cm - akkor szerintem a radiátorokhoz nem igazán kéne nyúlni !

Felesleges pénzkidobás !

3."ide padlófűtést tennék,"

Az alá IS illenék 10 -15 cm hőszigetelés ! Nem  kis meló , rombolás !

 

Előzmény: SzöKöKe (13494)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13511

Milyen tervezőről beszélsz. ? Itt ilyen nem szokott lenni(falu) fütésszerelő mester kijön , hasraüt , hegeszt..... Most vettük a házat, 15 éve épült....

A meglévőt kell okosan (ki)használni, minimális ráfordítással. Eddig csak 1 millába van....

Előzmény: Wattocsak (13484)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13510

Kondis kazánhoz puffertartályt ? Minek ? Szénkazánhoz Igen. de gázhoz pazarlás és fölösleges.

Előzmény: SzöKöKe (13494)
nixon70 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13509

Szívesen!

Előzmény: SzöKöKe (13508)
SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13508

köszönöm szépen a segítségedet!

Előzmény: nixon70 (13507)
nixon70 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13507
Előzmény: nixon70 (13506)
nixon70 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13506

A falakra,lábazatra ki kell számolni pld ezzel:

http://www.austrotherm.hu/letoeltesek/winwatt/index.html

 

Ahogy hallottam,a grafitos amennyivel drágább,annyival nem jobb.

 

Nyugi,jön a hétvége és a segítőkész emberek.:-) (akár Győrből is)

 

Addig rajz,winwatt program alkalmazás,esetleg a hőszigetelés topic.

Előzmény: SzöKöKe (13505)
SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13505

Nyílászárókat 4 éve cseréltünk, Gealan k=1.0 W/m2k (ezt úgy puskáztam:-))

A falakra milyen vastag szigetelést ajánlasz? Gondolkoztam még 2X7 cm-esben, vagy esetleg grafitosban.. állítólag ebből vékonyabb is elég? Nem tudom, még csak a fűtési rendszerbe ástam bele magam.....:-)

Előzmény: nixon70 (13503)
SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13504

De sajnálom, hogy az ilyen segítőkész emberek az ország túlsó felén vannak!!!!!!!!! (Győr környéke)

Előzmény: nixon70 (13502)
nixon70 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13503

Akkor első a szigetelés.

Nyílászárók?

A födémre mehet simán 25-30cm üveg,vagy kőzetgyapot,Ha a falad kisméretű,arra szvsz karcsú a 10 cm.

Előzmény: SzöKöKe (13501)
nixon70 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13502

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9054448

 

Ide is tedd be a kérdésed,esetleg az alaprajzzal majd,jön a hétvége és sok a segítőkész ember,csak türelmesnek kell lenni.:-))

Debrecen környékén tudok segíteni.

Előzmény: SzöKöKe (13500)
SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13501

Igen, az előre menőt kénytelen voltam feljebb állítani, például a mai napon 53C-os előremenő mellett volt ittbent komfortérzet. A +10 C-os kinti hőmérséklethez soknak találom....

Előzmény: nixon70 (13499)
SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13500

A kettős beállításút nem tudom pontosan mit jelent, ne haragudj. Igen, ezek szerint nincsen keresztbe kötve...

Előzmény: nixon70 (13499)
nixon70 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13499

A termoszelep kettős beállítású?

A torló megöli az áramlást,mert 6mm-es lyuk van csak rajta,egy ekkora kályhának kell vízmennyiség azért.(simán elmegy a szivattyúmunka a könnyebb irányba)

Ezek szerint kereszbe(felül be,átlós oldalon alul ki)sincs kötve.

A kondenzációs kazán előremenőjét hidegebb napokon nyugodtan feljebb emelheted,sima kazánként üzemel,kevesebb kondenzátummal(ezen hideg napok egyre kevesebbek,a téli átlaghőmérséklet kb+3°C,tehát a fűtésidény nagy részében teszi a dolgát a kondis kazán.

Előzmény: SzöKöKe (13495)
SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13498

próbálok majd egy alaprajzot becsatolni, amire írok csőméreteket is. Erre én is gondoltam, hogy máshova bekötni, de az a baj, itt lett kiütve a fal....:-) Szóval a vastag csöveknél pont a szobák vannak, így ott nem igazán lenne ideális a hely. A másik, ami miatt a fürdőszobára esett a választás az volt, hogy ne legyen messze a vizesblokktól a melegvíz miatt

Előzmény: nixon70 (13497)
nixon70 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13497

Előbb szigetelj,a puffer ráér azután is.

Talán annyit megérne átalakítani,hogy a kondenzációs kazánt a vastagabb csővezetékekbe köttetnéd be.(előrét-visszát)

Azt írtad,hogy a vegyes 50°C-al is kifűtötte simán.

Látni kellene a rendszer egészét,mert így.....csak találgatás.

Előzmény: SzöKöKe (13494)
SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13496

és igen, az iszapleválasztót azóta gyakran ellenőrzöm...

Előzmény: nixon70 (13493)
SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13495

A szivattyú a gázkazánban 3-as legerősebb fokozaton megy.

A keresztben kötés nem tudom pontosan mit jelent, egy ugyanazon oldalon van a bemenő és a visszatérő is ott jön ki, felül termosztatikus szelepet kapott, termofej teljesen nyitva, alul rendes torló szelep, teljesen nyitva.

Előzmény: nixon70 (13493)
SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13494

Szóval én mindezek után nő létemre nem adtam fel a reményt. A célom az, hogy idén felújítsam a fűtési rendszert. Ha lehetőségem lenne rá, a ház egyik oldalát egybe nyitnám egy konyha-nappalinak, ide padlófűtést tennék, a szobákban pedig radiátoros lenne. Sajnos az anyagi lehetőségek korlátozottak, ezért csak radiátoros fűtésben gondolkozom, főként azért, mert a szigetelés is megoldandó lenne idén.

A történet tanulságai számomra:

-magas hőigényű rendszeren ne akarjak alacsony előremenővel fűteni, mert megfagyok

-az alacsony előremenőmmel semmire sem fogok menni, ha nem szigetelek.

Szóval a célom az idei évben a szigetelést megcsináltatni: falakra 10 cm-est, a födémre 15 cm-est tervezek. A fűtési rendszert pedig úgy szeretném felújítani, hogy megfelelően túlméretezett radiátorokra váltanék a mostani szerintem 70/90-esre tervezettek helyett. Ebben kérnék tőletek pár jótanácsot, hogy mire figyeljek oda az új rendszernél. Hallottam például  olyan megoldásról - mivel a vegyes kazán is megmaradna - hogy esetleg egy pufit építeni a rendszerbe. Van aki azt mondja, komfortosabb érzet van általa, van aki pedig azt mondja, hogy kondenzációs kazánnál pazarlás. Esetleg ha ezzel kapcsolatban is lenne ötletetek, megköszönném.

Köszönöm annak is, aki képes volt és végig olvasta a történetemet.

nixon70 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13493

Szivattyú a kazánban milyen fordulatra van állítva?

Iszapleválasztó tiszta?

A nagy radiátor keresztbe van kötve?(szelep felül,golyóscsap alul?)

Előzmény: SzöKöKe (13492)
SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13492

Igen, a kondenzációs előremenőjében rugós, a vegyes előremenőjében is ugyan ilyen volt, de a második felfűtésnél beragadt, aztán volt parázs kilapátolás, meg anyázás, meg szerelő visszahívás és golyóscsapra cserélte, szóval azt váltásnál nyitni-zárni kell.

Előzmény: nixon70 (13490)
SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13491

Persze ez már egy másik szerelő volt, nem az, aki annak idején a kazánt beszerelte.

Csóválgattak tovább, hogy nem értik mi a gond, aztán szétkapták a gázkazánt és kiderült, hogy eltömődött a hőcserélőnk (iszapleválasztó van a rendszerben), sürgősen ki kell pucolni a kazánt. Meg is csinálták egy hét múlva, megnézték a beszabályozásokat is.Közölték, hogy az egész rendszert át kell tisztítani. Kiderült, hogy az egyik radiátort nagyobbra kell cserélni, mert nem elég. A házunk olyan elosztású, hogy középen egy előszoba húzódik végig, egyik oldalon a szobák, a másik oldalon konyha, fürdőszoba, étkező. Az étkezőben egy 20 tagos radiátor volt, és ez nem volt ott elég, ott volt egyébként a helységek közül a leghidegebb, pedig a kazánhoz legközelebb eső radiátor. Ráadásul neki nem csak az étkezőt kellett volna kifűtenie, hanem az előszoba egy részét is, mert ott csak egy 10 tagos radiátor van, az is hátul.

A radiátor cseréjét is végrehajtották a rendszer tisztításával egyidejűleg. Igen ám, csak hogy a gázkazán szerintem szerencsétlen helyre is van bekötve: a fürdőszobában, gyakorlatilag "előtte" van az egész rendszer bővülő csövekkel

és csak egy radiátor van "mögötte" az, ami az étkezőben ki lett cserélve. Ráadásul a fürdőszobában bővül az előremenő 1"-ról 5/4"ra és pont a bővebb részében van a becsatlakozás (ahogy már írtam a fizika gyenge oldalam volt, de abban biztos vagyok, hogy a víz az nem hülye és elmegy a vastag cső felé), úgyhogy az étkezőben hiába lett egy böszme nagy radiátorunk (Dunaferr DK 600/2200), nem kering le benne rendesen a víz, mivel oda csak visszacsordogál valamennyi. Már a jó magasságos atyaúristenre is fojtást tettem, de így sem tudok annyi nyomást visszapréselni, mint kellene.

Folyt. köv.

 

nixon70 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13490

Egyelőre egy kérdés:

Van-e a vegyes,ill.a kondenzációs kazán előremenőjében visszacsapó?

Előzmény: SzöKöKe (13489)
SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13489

Jött a következő tél. Fűtés gázzal-nagy elánnal. Mindaddig nem is volt gond, míg a kinti hőmérséklet el nem érte a fagypont körüli értéket. Addig 50C-os előremenővel ketyergett a kazánom, nem mondom, hogy keveset fogyasztott, de ezt annak tudtam be, hogy van vagy 300 l víz a rendszerünkben, a benti hőmérséklet 23C körül szokott lenni és ugye a ház szigeteletlen.

Amikor hidegebbek lettek egyszerűen gázzal nem tudtuk kifűteni a házat. Már feljebb vettem az előremenőt, mindent csináltam, beszabályoztam, fojtottam, ami torló szelepek híján Mofém golyóscsapokkal azért valljuk be nem volt egyszerű játék (anyagismeretem előző életemből van: épületgépészeti boltban dolgoztam). Karácsony körül találkoztam sokat emlegetett épületgépészünkkel, akit közben többször is próbáltam telefonon elérni, mondanom sem kell, hogy nem lehetett, vissza persze egyszer sem hívott. Szóval ha már így összefutottunk kérdezi, hogy mi újság a fűtéssel, mondom neki, hogy kaki. Hát persze, hogy miért nem szóltam neki eddig.......Kérdezi mi a gond. Mondom neki, hogy 50C-os előremenővel vegyes kazánnal simán kifűtöm a házat, gázzal halott ügy. Erre elkezd velem kiabálni, hogy ugyan máááá ne akarjam én meghazudtolni a fizikát.....Mondtam neki, hogy akkor szépen eljössz hozzánk és megtapasztalod, amit én már sokszor megtapasztaltam: hogy lefagysz a lakásban.

El is jött, persze értetlenül csóválta kis buksit és annyira nem tudott mit mondani, hogy azt kérdezte mi  a francnak nekem 21C-nál több a lakásban...neki már sül a feje.....

Következő héten visszatért egy szerelővel....

folyt. köv.

SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13488

Első évben még nem nagyon használtuk a gázt, kellő mennyiségű szilárd tüzelőanyag állt rendelkezésünkre.

Csak próbálkoztunk, de fáztunk gázfűtés mellett. Megkérdeztem fent említett épületgépészünket mi lehet az oka, újabb gondos hasraütés után kiderítette, az, hogy 0,5C-os érzékenységű termosztátunk van, vegyünk egy 0,2C-os érzékenységűt és minden happy lesz. Osztottunk, szoroztunk, beruháztunk. Ariston, öntanuló, vezeték nélküli röpke 50 e Ft. Meg is érkezett, kihívtam a kazánost, hogy üzemelje be. Fél napi próbálkozás után megállapította, hogy nem lehet, gyári hibás a termosztát, küldjük vissza. Épületgépész felhív, termosztát visszaszállít. Teltek a napok, hetek. Hívogattam, jöttek a kifogások: az Aristonnál nem látták eddig az ő reklamációját, valami gond volt a rendszerükkel, azért nem reagáltak rá. Utána jött, hogy új jegyzőkönyvet kell felvenni, mert a régi formanyomtatványt nem fogadták el. Aztán kiderült, hogy az Ariston leállt ennek a típusnak a gyártásával, összesen két darab van nekik valahol elfekvőben, előkerítik és küldik. Aztán jött az utazóügynök, persze a Bakonyon keresztül, amikor is találkozott a szarvassal, akivel közelharcba keveredtek, összetörte az autót, tehát megint csak nem ért ide a termosztát....Nem vártam rá sokat, úgy 3 hóvapot......Közben én már olvasgattalak benneteket és rájöttem, hogy a rendszerünk nem volt beszabályozva, és lehet nem a régi termosztát miatt fáztunk.....Szóval végre valahára megérkezett az új termosztát, akkor derült ki, hogy lehet a régivel nem volt semmi gond, csak az Aristonos, aki kijött beüzemelni nem jött rá arra, hogy 5 mp-ig nyomni kell a gombot, hogy felismerjék egymást. De örültünk, végre megvan az új, most már aztán soha többé nem fázunk....

Folyt. köv.

SzöKöKe Creative Commons License 2014.02.27 0 0 13487

Kedves Topictársak!

A segítségeteket szeretném kérni.

Ma már többször is írtam Nektek, de nem tudtam elküldeni:-(((((

Elég hosszú a történetem, lehet ez volt az oka. Most megpróbálom több szakaszra bontani.

Első körben leszögezném, hogy NŐ vagyok, ráadásul a szőke fajtából.:-) Fizikából gyenge voltam, de az élet gyakran állít szembe minket olyan feladatokkal, amiket mindezek ellenére meg kell oldanunk: fűtési rendszeren kell agyaljak. Kérlek segítsetek.

A történetemet nem a képzelet szülte, ez a véres valóság.

Belekezdek. Házunk a 70-es években kisméretű téglából épült tipikus kockaház. Födém, aljzat, falak, szigetelés nélküliek.

Volt egy nyitott, gravitációs fűtési rendszerünk, vastag csöves, acéllemez tagos radiátorokkal.

2 éve vezettettük be a gázt. A rendszert zárttá tettük, egy Grundfos tolja a vegyes kazán fölött az előremenőt. Na itt kezdődött a kálváriám. Egy ismerős épületgépész segítségét kértem, aki gondos épületgépészeti hasraütés után Ariston Genus Premium kondenzációs kazánt ajánlott, 24 kw-os kombit, hogy az majd biztos kifűti a házat.

Szóval a kazán "felakasztatott" a falra. Ebben ki is merült a szerelő szerepe...Azt, hogy ezt a rendszert esetleg be is kellene szabályozni, Tőletek tudtam meg, mikor végső elkeseredésemben a neten próbáltam tájékozódni. Az is volt a baj, most már látom, hogy az épületgépész mindig csak odaküldött valakit, aki elvégezte, amit ő mondott neki, de egyikük sem érezte sajátjának a feladatot.

Folyt. köv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!