Keresés

Részletes keresés

FifiTheReal Creative Commons License 2022.08.11 0 0 842

Nálam nem volt mit összekeverni, mert az efyetlen tranzakció helye "OTPMOBL*ICSEKKPOSTA BUDAPEST HU", tehát elvileg 9402 MCC.

Majd megírom, hogy mi lett a panaszom eredménye.

Előzmény: TyggeR (841)
TyggeR Creative Commons License 2022.08.11 0 0 841

amugy valoszinuleg az is csak kavarja a dolgokat, hogy visszaallt a ketfele mcc az icsekkben, 9402 es 4900 is van (icsekkposta vs. icsekk applikacio). a 4900 egyebkent ki van zarva a visszateritesbol, de a 9402 nem, igy osszekeveredhet a szamolas

 

de meg egyszer: igazi amatoroket kell ahhoz alkalmazni, hogy ezt a nehany feltetelt ne tudjak normalisan leprogramozni. igy minden honapban kezelhetik a panaszokat

Előzmény: Zegzug (838)
TyggeR Creative Commons License 2022.08.11 0 0 840

igen, a barion alapértelmezett mcc-kódja a 7299. pedig amúgy a barionon is be lehet állítani a megfelelő mcc-t (ez nyilván a kereskedő dolga lenne): vettem már úgy többször belépőjegyeket (oneticket), hogy azok a helyes, szórakozásnak megfelelő kódot kapták

Előzmény: djmythos (839)
djmythos Creative Commons License 2022.08.11 0 0 839

Nekem hasonló tapasztalatom volt Barionnal. (Mármint nem icsekk, csak úgy ha egy webshopban rajtuk keresztül megy a fizetés.) Mintha MCC szempontból valami teljesen irreleváns kategóriában kerülnének könyvelésre az üzlet kategóriájától függetlenül is. (Akár Curve-n keresztük, akár direktben.)

Előzmény: TyggeR (836)
Zegzug Creative Commons License 2022.08.11 0 0 838

Egy bank esetén ennek automatikusan egy algoritmus szerint kellene mennie, hibamentesen.

Legtöbb költésemet Curve kártya alatt fizetem (többnyire a Garmin órám miatt) és múltkor sok családi csekket fizettem ki. Arra persze különösen ügyeltem, hogy 50e Ft-ig Curve nélkül menjenek az icsekk fizetéseim. Miután akkor is egy totál hibás összeget utaltak, a reklamációmra válaszul a  telefonos kiscsaj be is próbálkozott, hogy hát a Curve (természetsen "c"-vel ejtve részéről :) ) miatt nem kaptam meg a nekem járó összeget. Akkor felvilágosítottam, hogy nézzenek jobban utána, mert annak ez esetben semmi köze hozzá, jobb kifogást keressenek.

Előzmény: FifiTheReal (835)
FifiTheReal Creative Commons License 2022.08.11 0 0 837

Egyetértek.

Ha én táblázatkezelőben tudtam feltételes formázást és függvényt írni arra, ha a posta string szerepel a tranzakció szövegében, akkor más legyen a háttérszíne és 5%-ot számoljon visszatérítésre a többinél meg csak 1%-ot, akkor nekik is kellene, hogy menjen.

Előzmény: TyggeR (836)
TyggeR Creative Commons License 2022.08.11 0 0 836

macerás egy kártya ez. teljesen biztos vagyok abban, hogy az icsekkes fizetések "otpmobl" része zavar be, de egészen elképesztő, hogy olyan idiótákat alkalmaznak fejlesztőként, akik erre nem tudnak leprogramozni egy scriptet

Előzmény: FifiTheReal (835)
FifiTheReal Creative Commons License 2022.08.11 0 0 835

Én telefonos ügyfélszolgálaton adtam le a panaszt, diktáltam, mintha titkárnőm lenne a banki alkalmazott hölgy. ;-)

 

Nálam teljesen egyértelmű a helyzet:

1.  iCsekk alkalmazásban közvetlen az instant kártya adataival (nem simple fiók, nem curve stb.) egyösszegű 49.444,-Ft-os fizetés volt

2. Volt egy 500,-Ft-os postai költés (aktiváláskori sorjegy) -> 5%, azaz 25,-Ft visszatérítést jóváírták

3. Egyéb postán kívüli költések tételenkénti egész forintra kerekített 1% visszatérítése 2.491,-Ft lenne, de 2.500,-Ft-ot írtak jóvá

 

Fentiek alapján számomra egyértelmű, hogy az iCsekkes fizetést sima 1%-os kategóriában kezelték, így kaptam a vártnál ott több visszatérítést.

 

A 10eFt használatösztönző jóváírást már megkaptam (pedig van még rá 20 napjuk), a 4000 posta hűségpontot még nem.

Előzmény: Zegzug (831)
TyggeR Creative Commons License 2022.08.11 0 0 834

ez vicces, én is hasonlót írtam :) valami olyat, hogy kérem a korrekciót, és azt is, hogy gondoskodjanak arról, hogy ez ne ismétlődhessen meg :)

Előzmény: Zegzug (833)
Zegzug Creative Commons License 2022.08.11 0 0 833

Viccesek, én a netbank felületükön küldött levélben jeleztem múltkor is a panaszomat. Akkor korrigáltak és elnézést kérve utalták a hiányzó összeget. Most ismét ott írtam nekik, de ezúttal már megírtam nekik azt is, hogy szedjék össze magukat a pontosságot tekintve.

Előzmény: TyggeR (832)
TyggeR Creative Commons License 2022.08.11 0 0 832

itt 0 huf jott 52e postai koltesre. akkor irhatok en is, szuper!

Előzmény: Zegzug (831)
Zegzug Creative Commons License 2022.08.10 0 0 831

MKB Énpostám kártyánál megint elb*szták a postai költés kedvezményemet. Komolyan, ezt most egy Gizike ott papíron számolgatja, vagy hogy megy ez? Ha volt 3 icsekkes költésem júliusban összesen 53eFt értékben, akkor miért olyan nehéz automatikusan a 2.500 Ft visszatérítést megkapnom? Helyette egy fogalmam sincs mire behasalt 1.973 Ft-ot utaltak. Ez 3 hónap alatt már második olyan hónap, hogy meg kell reklamáljam. Nem ezzel gazdagszom meg, csak hát az elvek.

Előzmény: Zegzug (785)
FifiTheReal Creative Commons License 2022.08.10 0 0 830

2022.07.18. napján voltam a postán (3,5 hete) Énpostám HK-t igényelni.

Helyszínen hitelbírálat és az instant kártya aktíválása megtörtént.

 

Névre szóló kártyám még sehol.

Ma hívtam a telefonos ügyfélszolgálatot, mely szerint még le se gyártották, így ne aggódjak, nem keveredett el a postázás során :-D

FantomKommandó Creative Commons License 2022.08.09 0 0 829

Nekem az eddig megjelent hírek alapján nem volt világos, hogy a Sberbank >>> MKB átvétel kapcsán mi lesz a hitelkártyákkal: maradnak vagy kuka? Korábban még itt többen arról számoltak be, hogy pár hete még a KHR-ben mintha benne lett volna a Sberbank hitelkeret. Nos, én tegnap voltam CIB-ben egy új hitelkártyát igényelni, és ott egyértelművé vált nekem, mert saját szememmel láttam: a Sberbank hitelkártyakerete nincs már az aktív KHR listámban. Ez még mindig nem atombiztos eredmény, de egyre erősebb a gyanúm, hogy a hitelkártyákat nem veszik át. Hozzáteszem a hírekben sem nevesítették, de az mondjuk önmagában nem jelent semmit.

ronaldinhogaucho Creative Commons License 2022.08.08 0 0 828

Köszönöm a tippet!

Előzmény: nyman (827)
nyman Creative Commons License 2022.08.08 0 0 827

A fő és a társkártya díjakat nézném és a visszatérítést.

 

A bankmonitoron nincs ilyen összehasonlítás (vagy csak nem találok), de ezeket listázza 500 ezres nettóig alap kártyára.

 

Hitelkártya kalkulátor 2022 - Találd meg a legjobb hitelkártyát! | Bankmonitor

 

A társkártya max annyi, mint a főkártya, de több esetben kedvezőbb. Eszerint az MKB GO nem tűnik rossz választásnak. Van kedvezőbb díj is pl. a CIB Optimumnál, de a visszatérítés kevesebb.

Előzmény: ronaldinhogaucho (825)
ronaldinhogaucho Creative Commons License 2022.08.08 0 0 825

Sziasztok!

 

2 hitelkártyát használok jelenleg, Erste Maxot és Erste Wizzairt. Tudom, a Wizzairt már rég kukáznom kellett volna, most viszont már lépnék.

Most viszont már lépnék, a cél az lenne, hogy a feleségemnél is legyen bankkártya tök általános célokra. Az MKB Go!-t találtam, van esetleg jobb ötletetek? Köszi előre is a javaslatokat!

kapasz Creative Commons License 2022.08.03 0 0 824

Igen, a többi bankhoz képest mindenképp. Hétvégén Revolut helyett ezt használom.

Előzmény: edkedk (822)
JeeEm Creative Commons License 2022.08.03 0 1 823

Ha EUR akkor MNB árfolyam.

 

Ha nem EUR akkor a Mastercard váltja át EUR-ra amit a Cetelem átvált forintra MNB EUR árfolyamon, tehát dupla konverzió, akkor már annyira nem jó.

 

Hogy tisztességes-e, azt nem tudom.

Előzmény: edkedk (822)
edkedk Creative Commons License 2022.08.03 0 0 822

Jól tudom, hogy a Cetelem tisztességes árfolyamon váltja a külföldi költéseket?

JeeEm Creative Commons License 2022.08.01 0 1 821

Múlt hónapra csináltam 9+2 visszatérítést, kiváncsian várom a hó közepét, hogy visszaveszik-e akkor a 10 feletti részt.

Előzmény: djmythos (770)
FifiTheReal Creative Commons License 2022.07.26 0 0 820

Az én olvasatomban az 50eFt-ot meghaladó postai fizetések után semmi nem jár.

 

"Minden, a Magyar Posta Zrt. fizikai kártyaelfogadó helyein (postai
  szolgáltatóhelyek, csekk- és csomagautomaták, csomagkézbesítők) vagy online
  felületein (weboldal, Magyar Posta Mobil Applikáció, iCsekk alkalmazás)
  keresztül (együttesen a továbbiakban postai költések) történő vásárlás után a
  hitelkártya számlára lekönyvelt összeg 5%-ának egészértékét, havi maximum 2.500
  Ft-ot bocsát rendelkezésre kedvezményként a Bank a tranzakciót követő hónap
  utolsó napjáig. Továbbá minden egyéb vásárlás, valamint a hitelkártya számla
  terhére megadott csoportos beszedési megbízás (együttesen a továbbiakban postán
  kívüli költések) után a hitelkártya számlára lekönyvelt összeg 1%-ának
  egészértékét, havi maximum 2.500 Ft-ot bocsát rendelkezésre a Bank az adott
  hónap utolsó napjáig."

Előzmény: edkedk (818)
Zegzug Creative Commons License 2022.07.26 0 0 819

Sajnos úgy tűnik 50e Ft feletti icsekkes fizetésnél visszatérítés szempontjából olyan, mintha nem is költenél a kártyával.

Előzmény: edkedk (818)
edkedk Creative Commons License 2022.07.26 0 0 818

Az 50 ezer fölöttire semmi sem jár?

Előzmény: FifiTheReal (817)
FifiTheReal Creative Commons License 2022.07.25 0 0 817

Ez pech, így kicsit több odafigyelést igényel, hogy kerek 50eFt legyen a postai költés (csekk, újság, sorsjegy, csomagfeladás stb. összértéke, főleg, ha ilyeneket nem is használsz).

 

Én "véletlenül" befizettem ezzel a kártyával egy másik BB HK-ra 49.444,-Ft-ot (ennyi maradt az instant 300eFt-os keretéből) icsekkel. Kíváncsi leszek, hogy augusztus végén megkapom-e ennek 5%-át.

Ha nem akkor kénytelen leszek a közüzemeimnél csekkes fizetésre átállni.

Előzmény: TyggeR (816)
TyggeR Creative Commons License 2022.07.25 0 0 816

hát, ennyi. pedig kiszámoltam, ha a sberbankos nincs kitörölve a khr-ből, a JTM még akkor is 20 százalék alatti :) mindegy, még egyszer nem megyek sehova, akkor ez most ilyen lesz. nyilván ezt kell írni ahelyett, hogy hoppá, becsúszott egy apró hiba

 

Tájékoztatjuk, hogy hitelkeretemelésre személyesen bankfiókunkban van lehetőség, elektronikus csatornáinkon nem áll módunkban kezdeményezni a folyamatot. Felhívjuk a figyelmét, hogy a hitelkeretemelésnél új bírálat indul, így jövedelmét újból igazolni szükséges.
Tájékoztatjuk továbbá, hogy a 300 000 Ft hitelkeret hitelbírálati szempontjaink alapján került beállításra, mint maximális beállítható hitelkeret, nem az instant hitelkerete lett véglegesítve. Ezzel kapcsolatban szíves megértését köszönjük.

Előzmény: TyggeR (815)
TyggeR Creative Commons License 2022.07.19 0 0 815

tényleg nincs akkora jelentősége, de a 350 sokkal kényelmesebb (hát azért azt kértem) :)

 

viszont a 4000 hűségpont izé megérkezett ide is

Előzmény: Zegzug (814)
Zegzug Creative Commons License 2022.07.19 0 0 814

hat ez baromi erdekes, egyre biztosabb, hogy itt valami fakezu az instant kartya keretet allitotta be veglegesre :)

 

Én úgy emlékszem, hogy kezdetben, tehát még instant kártya időszakban a netbankban a kért hitelkeretet mutatja, de költeni csak a 300ezres értékben tudsz.

Én 1milliós hitelkeretet kértem, így tehát nálam úgy nézett ki, hogy mintha az 1milliós keretemet már leapasztottam volna 300e-re, és onnan folytatnám a költéseket. Gondoltam is akkor, hogy remélem hó végén nem azzal jönnek, hogy töltsem vissza 1 milláig :)

Előzmény: TyggeR (809)
JeeEm Creative Commons License 2022.07.19 0 0 813

Illetve ami fontos lehet, hogy az utolsó 3 hónap adatait nézik. Tehát ha pl nincs rendes jövedelmed, de kell HK, akkor opció, hogy bejelenteted magad valahova 3 hónapra+amennyi idő alatt megadják a kártyát :)

Ugyanez igaz lakáshitelre, és minden más hitelre is. ;-)

Előzmény: FifiTheReal (812)
FifiTheReal Creative Commons License 2022.07.18 0 0 812

Lemaradt a röviden után a képlet:

 

Előzmény: FifiTheReal (811)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!