Keresés

Részletes keresés

nyman Creative Commons License 2024.04.15 0 0 1172

OFF

Pedig hasznos.

Fintech bankolás (Revolut, TW, N26 stb) - Index Fórum

 

One card to rule them all (curve.com)

 

Kifiztetek azon keresztűl valamit az "A" hitelkártyával. Akár jöhet a jóváírás is. Majd a "B" hitelkártyára terhelve az "A"-ra csinálok egy jóváírást. Pont ma kattintottam 2 x 740 ezret.

 

A "B" kártyám forduló napja április 10 volt. Ott visszafizettem az 1,5M-es keretet, tehát az OK. Az "A" kártyámon meg 20.-a fordulónap. A március 20-i "A" kártyámmal kifizettettem ez a 2 x 740 e-res költést. Így a 20-ig (a héten 19-re) eső fordulónapon ezzel az összegel kevesebb lesz a törlesztő. Tehát csak 1x kellett befizetnem, de két kártyánál is javítok a tartozásokon.

 

Csak egy alkalommal lehet ezt megtenni egy tranzakciónál.

 

Csomagtól függően lehetnek még extrák. Lást a fenti oldalt. Akár ezzel is szerezhető visszatérítés.

Előzmény: partyone_ (1169)
JeeEm Creative Commons License 2024.04.14 0 0 1171

Jelenleg nincs jó 5letem. Én a 2033/I-vel befixáltam a kamatot egy időre, így csak jövő januárban kell megoldást keresem. Idén még jól fog hozni. 3M 20%, tehát jön belőle 600e. Utána meg meglátom érdemes-e tovább tartani. Simán lehet, hogy érdemes lesz.

Mellette hozam nélkül forog körbe a pénz, de a DKJ hiány ott is kihívásokat tartogat.

 

Persze lehet, hogy közben olyan szintre jut a megtakarításom, hogy már a hitelkártyákat mind fogom tudni törleszteni. Akkor újra előjön a probléma, hogy mit kezdjek a pénzzel/hitelkerettel.

 

Revolut segítségét nem javaslom, valszeg elég hamar kipattintanának, vagy még rosszabb, nem kapnád időben vissza a pénzt, és nem tudnád törtleszteni a HK-t időben.

Előzmény: partyone (1167)
TyggeR Creative Commons License 2024.04.14 0 0 1170

dobj egy emailt pliz a publikus cimemre

Előzmény: partyone_ (1169)
partyone_ Creative Commons License 2024.04.14 0 0 1169

A curve mire jó? Nem ismerem...

Előzmény: nyman (1168)
nyman Creative Commons License 2024.04.14 0 0 1168

Én még megtakarítási számlával és 1 hóra lekötött betéttel tudok valamennyit játszani. Most 5%, de másfél hete még 6-6,5% volt. Illetve a Curve-el. Meg ügye a fizetésem. (ha mostanában ki nem rugnak)

 

Mivel ház felújításból még vannak munkák, erre van "félretéve" pénzem. D egyre inkább szűkűlnek be a lehetőségek, amit te is írsz.

Előzmény: partyone (1167)
partyone Creative Commons License 2024.04.14 0 0 1167

7 db hitelkártyával csinálom...kijött belőle egy-két wellness hétvége a családdal az elmúlt bő egy évben :) Viszont ezek a ritkuló lejáratok feladják a leckét. Sikerült vkinek vmi okosságot kitalálni, hogy hogy lehetne fenntartani a rendszert? 10 milliónként 50-60e lehetne fogni havonta még ilyen DKJ hozamszintnél is, viszont, ha nem tudjuk a visszafizetés lejáratához (nálam: 23-a, 26-a és 30-a) optimalizálni a DKJ lejáratot és lejárat előtt kell visszaváltani, akkor a Kincstár lekap belőle 0.2-0.3%-ot, gyakolatilag lefelezve a kamatot...a bosszantó az, hogy a bankszámlám jegybanki -0.5%-kal kamatozik, így nem is kellene DKJ-vel foglalkozni, csak vhogy átrántani a hitelkereteket a bankszámlámra...

Előzmény: JeeEm (1159)
nyman Creative Commons License 2024.04.03 0 0 1166

OFF

"Már alig van, aki ad rá vissztérítést vagy az állampapír kamata kárpótól?"

6% körül már nem sok. 1M-ként havi 5 ezer a kamat. 5,1M a hitelkeretem, amiből 2-400-at jellemzően a váratlanabb kiadások miatt nem használok fel.  

 

"Már DKJ-k is csak 2-3, inkább 3 hónapos van csak"

Igen, rendesen besszükült. Korábban jó eséllyel tudtam venni a visszafizetési határidő előttit, most már nehezebb. A Curve még tud javítani a cash flow-n, a visszafizetés elhúzható, de már azzal is egyre nehezebb. Eddig még nem kellett idő előtt eladnom, de ahogy most nézem a kínálatot, kezd felborulni az egyensúly. 

 

Még 2-3 kamatcsökkentés és vége. Ha nem történik valami, akkor ez kb. egy év.

Előzmény: halilali1 (1165)
halilali1 Creative Commons License 2024.04.03 0 0 1165

Mindkét említett banknál lehet zárolni a kártyát.

Erste igen, MBH volt Bb igen, MBH volt MKB nem találom,de lehet, hogy van

 

Most még a hitelkártyáknál az egy relatíve biztonsági funkció, hogy szinte a keret egészéből állampapírt veszek, így az egyenleg is alacsony.

Már alig van, aki ad rá vissztérítést vagy az állampapír kamata kárpótól?

 

Ezek kártyák oda voltak regisztrálva?

Dehogy volt

 

 A saját fiókodban nem volt nyoma?

nem az enyém, nem volt nyoma

 

A bank nem tudott mondani semmit, hogy hogy használták? A telefonhoz nem fértek hozzá?

nem mondták, nem fértek hozzá

 

a kártyákat persze rögtön tiltottam

 

A revolut  kártyás feltöltésre kapok visszatérítést Ertse, MBH, Cetelem? 

Már DKJ-k is csak 2-3, inkább 3 hónapos van csak

 

Előzmény: nyman (1164)
nyman Creative Commons License 2024.04.03 0 0 1164

Mindkét említett banknál lehet zárolni a kártyát. Az Ersténél ez egy pár hónapos feature. Kényelmetlen is, ha napi szinten használná az ember a kátryát. 

 

"Ti milyen biztonsági funkciókat használtok?"

A limiteket tartom alacsonyan, 100 ezer körül. Nagyobb költések jellemzően tervezettek. Az Ersténél ugyan jó a 24 órás limit emelés, de sajnos csak zárolni lehet, nem pedig fixen beállítani. Régebben, szerintem még a George előtt volt ilyen opció. Pl. a Maxnál a fix ATM felvét limite 1 Ft, a napi költés 100 e. nálam. A Platunumnál ez nem működik. 

 

A 100 ezres keret sajnos a kisebb összegűek ellen még nem véd. A költésekről jönnek az üzenetek, ez az Ersténél és az MBH-nál ügye fizetős. Ekkor már megtörtént a vásárlás, de csak jobb időben értesülni róla.

 

Nagyobb magyar oldalakon a saját kártyámat vagy Curve-öt használok. Kisebb, kevésbé megbízható kereskedőknél a Revolutot, ott is egyszeri, vagy párszor használt virtuális kártyát. Külföldi oldalakon Revolutot. A Curve-ot nem használom külföldi kötéseknél, mert rosszabbul vált, mint a Revolut. Jelen pillanatban csak az Erste kezd el kamatot számolni a Revolut feltöltés után, a többi szerencsére még nem. 

Most még a hitelkártyáknál az egy relatíve biztonsági funkció, hogy szinte a keret egészéből állampapírt veszek, így az egyenleg is alacsony. Az Erste az trükkös, ott a fordulónap után meg kell csinálni a visszatérítéses költéseket, de arra ott a Curve. Nagyobb összeg sokszor csak percekig, órákig van a számlán.

 

"foglaltak a Bookingon, a másikkal egyik éjjel  valami tik tok előfizetések újultak meg"

Ezek kártyák oda voltak regisztrálva?

 

A Bookingon kinek a nevében foglaltak? A saját fiókodban nem volt nyoma?

 

Érdekes, hogy nem jött jóváhagyó (3D Secure code). Bár ez nem minden esetben jön. A Revolut már függesztette fel a kártyámat egy gyanúsnak tűnő Bookingos foglalásnál. Én voltam, csak amikor a fizetés határideje jött el, akkor a valószínűleg a szállodában valami manuálisan próbálták meg terheli. 

 

A bank nem tudott mondani semmit, hogy hogy használták? A telefonhoz nem fértek hozzá?

 

Amit első körben csinálnék, hogy alaphelyzetbe állítanám a telefont és kártyákat cserélnék. Itt pedig követném, hogy melyiket hova regisztráltam be.

 

 

Előzmény: halilali1 (1161)
halilali1 Creative Commons License 2024.04.03 0 0 1163

És a curve mögött minden kártya ad visszatérítést? Legalább azt a nyomorult 1 %-ot?

Ill a revolut feltöltésnél ad vagy nem számít kp felvétnek (revlutot nem nagyon ismerem)

vagy gondolom bankja válogatja

 

booking-nál curve-t szoktam megadni és fizetés előtt 1 nappal szoktam megváltoztatni, de gondoltam már fizetés curve-re és bepakolni mindent mögé

Előzmény: JeeEm (1162)
JeeEm Creative Commons License 2024.04.03 0 0 1162

Én kizárólag curve-val fizetek mindent online, ami kicsit is problémás weboldal ott meg revolut eldobható kártya.

 

Ha a booking.com-on használod a kártyád, és esetleg azt gondolod, hogy az biztonságos, a booking.com nem az. Sokszor elkérik a kártyaszámot, de mondják, hogy most nem kell fizetned semmit, az azért van, mert emailban elküldik a bankkártya adatokat a szállásadónak (tapasztalat).

 

Előzmény: halilali1 (1161)
halilali1 Creative Commons License 2024.04.03 0 0 1161

Sziasztok

van valamilyen javaslatotok arra, ha kizárólag hitelkártyákkal fizetek online, szerintem mindig megbízható oldalakon és már 2x előfordult 1 év alatt, hogy visszaéltek kártyáimmal

mindkét esetben jóváírta a bank, bár azt hallottam, hogy ez bankfüggő

az egyik Erste, a másik MBH (volt BB) volt  (ez egyikkel egy egynapos Barcelonát foglaltak a Bookingon, a másikkal egyik éjjel  valami tik tok előfizetések újultak meg)

 

Egyre inkább foglalkoztat, hogy milyen módon lehetne ezeket kivédeni vagy a kockázatot legalábbis minimálisra szorítani.

 

Amit le lehet ideiglenesen az appban tiltani ingyen, azt  azóta le szoktam mostanában, 

van ami curve mögött van és azt off olom

 

más ötlet esetleg, (a cél a visszatérítés, mert hát azért használok hitelkártyát, tehár amire nem adnak, az nem opció)

 

Ti milyen biztonsági funkciókat használtok?

 

 

 

nyman Creative Commons License 2024.04.03 0 0 1160

Igen, az nekem is feltűnt, hogy nagyon megritkult a kínálat pár hete.

Előzmény: JeeEm (1159)
JeeEm Creative Commons License 2024.04.03 0 1 1159

Vigyázzatok a DKJ-val mostanság, mert úgy tűnik a kamatcsökknés kora lejárt. Simán lehet, hogy minuszosan váltod vissza a DKJ-t, ha nem várod ki a lejáratot, és előbb kell.

 

Ami könnyen előfordulhat, mivel DKJ sivatag van a webkincstárnál (csak távolabbi lejáratok), bár a nagy kereslet, meg hogy az államnak kell még extra 1500mrd még bezavarhat.

nyman Creative Commons License 2024.04.01 0 0 1158

CIB: Részvételi Szabályzat a 2024. évi hitelkártya akcióról_Q2 (cib.hu)

 

Részlet

 

"Nem minősülnek bankkártyával történő vásárlásnak a készpénzfelvételek, illetve az egyéb, bankkártyához kapcsolódó szolgáltatások díjai, továbbá fogadási / szerencsejáték típusú tranzakciók, tőzsdén és tőzsdén kívül kereskedett pénzügyi instrumentumok: értékpapírok (pl. a Magyar Államkincstár), tőzsdei indexek, árupiaci termékek (pl. arany, olaj stb.), devizák vételére vonatkozó vásárlási tranzakciók és bármely pénzügyi szolgáltatást nyújtó intézmény által kibocsátott prepaid kártya (pl: Revolut kártya) feltöltés."

Előzmény: flanaganflair (1157)
flanaganflair Creative Commons License 2024.04.01 0 0 1157

Melyik régi hk konstrukciókkal lehet még visszatérítést kapni a mák befizetésnél államkincstar?

Cib optimum hk?

Cetelem hk, régi minimum 2-3 éve vagy régebbi?

Mbh Én postám hk?

 

Előzmény: Arturxx (1134)
nyman Creative Commons License 2024.03.22 0 0 1156

pazola-igazinak tettem be még az MBH-os topikba.

 

Hitelkártyák összehasonlítása: melyik a legjobb? - money.hu

A cikk fél éves. Az Erte Max, és a MBH Tesco nem igaz már. De lehet már akad más is, ami azóta változottot. 

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (1154)
punk anderson Creative Commons License 2024.03.20 0 1 1155

Sziasztok!

 

Csak amolyan hasznos infonak: nemzetiútdíjas autópályamatrica vásárlásra nem ad az egykori BB UPC kártya visszatérítést.

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2024.03.17 0 0 1154

Szerintem van benne pár pontatlanság, de összefoglalónak jó.

Előzmény: pazola-igazi (1153)
pazola-igazi Creative Commons License 2024.03.17 0 0 1153
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.01.31 0 1 1152

ErsteMax változások 2024 márciusban!

bobby342 Creative Commons License 2024.01.29 0 0 1151

Az expressone hoz ma nekem egy csomagot utánvéttel, a futárnál fizetve cure-ön át 4111-es MCC szokott lenni, ami jó.

Van lehetőség a kézbesítés mai érkezésének értesítő e-mailjében lévő linken keresztül előre kifizetni az utánvétet. Kérdés, hogy akkor milyen lesz az MCC kód? Van valakinek tapasztalata ezzel?

Előre is köszi!

JeeEm Creative Commons License 2024.01.17 0 0 1150

Mivel cashback már nem jár papír vásárlásért (tisztelet a kivételnek), ezért én inkább PMÁP-ot vettem a keret 75%-ért ami még jobban hoz, mint a DKJ.

Most is még 14.75%, pár nap múlva meg 17.85%-ot. Tehát ha a teljes keretet nézzük akkor kb 13%-ot hoz.

A 25% meg segít fenntartani a likviditást a törlesztésekhez.

Előzmény: nyman (1149)
nyman Creative Commons License 2024.01.17 0 0 1149

"Soha még ilyen magas összeggel – egy kártyára vetítve több, mint 130 ezer forinttal – nem tartoztak a hazai hitelkártya-tulajdonosok, mint 2023-ban"

 

Kicsit össze van mosva a dolog.

 

A hitelkártya kereteim 5M+. Mióta megugrott az infláció, általában 2-300 ezer forintot tartok csak, hogy a napi kiadásokban, esetleg 1-1 kicsit váratlanabb összegben ne legyen fennakadás. A többiért DKJ-t veszek. A 10% feletti éves hozam azért jöbb volt, de még ez az évi 6-6,5% is még egy kisebb bevásárlásnyi összeget hoz havonta. A visszatérítések bőven fedezik a költségeket. Ha majd visszaesnek ezek a hozamok, illetve csökkennek a visszatérítések, akkor majd lehet redukálom. 

 

Két éve kb. a fordított arány volt. Ott volt a magas keret, de néhány nagyobb kiadások kivételével alig használtam belőle. Csak forgalom generálás volt a visszatérítések miatt.

Előzmény: JeeEm (1145)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.01.17 0 0 1148

A lejárt türelmi idős hitelek nagyságrendjében nem látok katasztrófát, azért 20% infláció mellett és valamekkora nominális bérkiáramlás növekedés esetén ez még rendben is van.

 

A 100 hitelkártyára eső elmaradt visszafizetések számát részben magyarázza, hogy éppen az infláció és a magas banki folyószámla hitel kamatok miatt kisebb a két hitelforma közötti "büntető" kamatkülönbség. Nem annyira visszafogó erő a karácsonyi lázban...

Előzmény: JeeEm (1145)
JeeEm Creative Commons License 2024.01.17 0 0 1147

1 Millió+ kártyáról beszélünk, és a többség nem olyan mint te :)

 

Igaz ez usa, de elég jól példázza szerintem a helyzetet globálisan:

https://www.youtube.com/watch?v=bkYx9R2k5pk

 

Egy fejős tehenen miért változtatnának? Szerintem a bankok teljesen tisztában vannak mi éri meg jobban nekik. Több kártyabirtokos több probléma is->ügyfélszogálat, panaszok kezelése, stb.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (1146)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.01.17 0 0 1146

Köszi, így már világos. A lejárt tartozások...

Az viszont meglepett, hogy 100 kártyából kb 45-nél a tartozás a türelmi időn belül nem lett befizetve.

Ha ez igaz, akkor lassan emelhetnék a vásárlás után járó visszatérítéseket vagy csökkenthetnék a kártyadíjakat. Van bőven bevétel és csak jobban járnának a bankok a több becsábított kártyabirtokossal...

 

Azért értetlenkedtem a 130 ezer Ft/kártya körüli "horror" összegen, mert nekem a hitelkártya költéseim mindkét kártyámon jóval efelett van, az egyiknél kb 3x nagyobb.

Viszont pontosan visszafizetem...

Előzmény: JeeEm (1145)
JeeEm Creative Commons License 2024.01.17 0 0 1145

Az eredeti cikkben ott az infó:

https://biztosdontes.hu/elfogyott-a-csaladok-tartaleka

 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (1144)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.01.17 0 0 1144

Na most már csak az a kérdés, hogy a LEJÁRT tartozások emelkedtek ilyen nagyot vagy a pillanatnyi hitelállomány?

 

Nagyon nem mindegy!

Előzmény: The Dark Side of the Moon (1143)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.01.17 0 0 1143

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!