Keresés

Részletes keresés

ValamiV2 Creative Commons License 5 napja -1 1 239842

Én még csak nem is megbecsülésre gondolok, az  már egy magasabb szint lenne.

 

Arra gondolok, hogy

 

1. tekintsék az én munkámat is munkának

2. tekintsék értékesnek

 

Ez a kettő tűnt el az elmúlt úgy 5-8 évben. Ez most komolyan akkora elvárás? Miért lennék én hasznosabb talicskázva?

 

(Ez zárójel ide, de kapitalizmus ide vagy oda, azért ma is vannak olyan munkakörök, amit nem a piac áraz be. De  ez most itt off.)

 

Ez a mi nehéz, meg miben lehet elfáradni vonal később lett behozva, az én kiindulópontom ez a kettő, szerintem nem túl nagy "elvárás" volt. Pl. a takarító néninél, vagy a talicskázásnál evidens.

Előzmény: Macua Huitl (239838)
Bodza*** Creative Commons License 5 napja -1 1 239841

Attól,   vmi kemény, meg nehéz, meg priman le lehet nezni, meg eleve, ezek totalvnegativ fogalmak.

Előzmény: Törölt nick (239840)
Törölt nick Creative Commons License 5 napja -1 4 239840

Nem értelek. Itt jóformán én vagyok az egyetlen tanulatlan proli, de még én sem nézem le a tanulást, vagy a szellemi munkát.

 

 

"A tudást, magas képzettséget igénylő munkákat sok ember nem tekinti munkának, lenézettek (csak a fizikai munka a valódi munka), na ez most nagyon durván kijött itt."

Szerintem nem.

 

"Ez a befektetett munka sincsen elismerve, ez is bebizonyosodott itt."

Szerintem ez sem igaz. Az, hogy azt mondják, adott esetben könnyebb tanulni, mint vadállat fizikai munkát végezni, az nem azt jelenti, hogy a tanulást ne ismernék el maximálisan,

ne tartanák nagyon sokra. Miért ragaszkodsz ennyire a keménységhez, nehézséghez, mintha csak az lehetne az értékmérő? 

 

 

A különféle tevékenységek különféle nehézséggel rendelkeznek. Általában a fizikai munkákat nehezebbnek tekintjük, de ettől miért ne ismerhetnénk el a szellemi munkát?

Ha te napi öt perc alatt, fütyörészve, milliárdok életét teszed jobbá, megduplázod a gdp-t, mittudomén, akkor megállapíthatjuk, hogy könnyebb a helyzeted, mint a lángososnak,

és közben, ezzel párhuzamosan, csodálhatjuk a munkádat, végtelenszer nagyobb produktivitásodat, tudásodat, kreativitásodat, hatásodat a világra.

Ez a legfurcsább az egészben, hogy tanult emberként azt gondolod, ha nem tartják nehéznek, akkor lenézik, nem ismerik el, mintha te mondanád tanult emberként, hogy csak az

az érték, ha nehéz. Egészen szürreális.

Előzmény: ValamiV2 (239771)


Bodza*** Creative Commons License 5 napja -1 1 239839

Már eleve, az, h vmi megerőltető, az nem egy pozitív jelentés tartalmú, megbecsülo kifejezés.

Előzmény: Macua Huitl (239838)
Macua Huitl Creative Commons License 5 napja -1 0 239838

Azért itt is leíródott néhányszor, hogy a lángossütőnek nehezebb, mint a szelleminek, ami vagy igaz, vagy nem, de mindenképpen szubjektív megítélés, és igen, egyfajta relatív lenézése a szellemi munkának, a lenézés szó tételes említése nélkül. Persze ez véleményes, hogy egy munka nehézsége az önmaga jelentésén kívül egy értékítélet-e, és kell-e társadalmilag jobban megbecsülni a "nehéz" munkát, vagy mindenki a saját sorsának kovácsa, és a kapitalizmusban minden tevékenység beárazódik.

Én is tapasztaltam már a ValamiV2 által tapasztalt lenézést. Mondjuk oda-vissza (fizikaiak-szellemiek), meg, amit írtam, még a szellemin belül a HO kapcsán is. :)

Hiába, csak mink vagyunk a helikopterek. :)

Előzmény: Sevelese (239835)
Bodza*** Creative Commons License 5 napja -1 1 239837

Pár hete volt olyan, hogy egy telefonos érdeklődést kellett megejtenem délelőtt 9-10 között(csak akkor lehetett).

Be ,,kellett,, szervezni mast tartaleknak.

 

Nem is értettem, hogy gondolták, hogy én vagy bárki tetszőleges számban tud telefonalgatni nekik, mikor elfoglalt?

 

 

Macua Huitl Creative Commons License 5 napja -1 0 239836

Na azok olyan irodai munkák is. :)

Túl van ez misztifikálva. Betanított munkából van fizikai és szellemi is... ha valakinek túl sok a tétlen ideje munkaidőben, ott szar a munkaszervezés, vagy csókos. Ismerünk ilyet fizikaiban is...

 

 

Előzmény: Bodza*** (239833)
Sevelese Creative Commons License 5 napja -1 4 239835

"Az egész több napot beszélgetés eredménye továbbra is a szellemi munka lenézése. Akár hogyan csűrjük, csavarjuk."

 

Egyedül te csűröd, csavarod, hogy de akkor is lenézzük a szellemi munkát, miközben senki nem írt olyat, hogy lenézi azt. 

Előzmény: ValamiV2 (239784)
Macua Huitl Creative Commons License 5 napja -1 0 239834

Csillagászati pénzeket lehet keresni ezekkel a szakmunkákkal. Esetenként jóval többet, mint 1-2 diplomával a zsebben.

De az idénymunkák sem fizetnek rosszul. Hát igen... mozdulni kell rá, és megbízhatónak kell lenni, akire lehet számítani, és lelkiismeretesnek.

Azért hallani sok kókány melóról, mert túl sok a fóka, és emiatt setétebb árnyalatú eszkimók is kapnak megbízást... jobb híján.

Előzmény: Intarziás vágódeszka (239831)
Bodza*** Creative Commons License 5 napja -1 1 239833

Irodai munkákkal erre jóval nagyobb az esély, fizikai munkánál meg nagyjából semmi.

Előzmény: Macua Huitl (239832)
Macua Huitl Creative Commons License 5 napja -1 0 239832

Én szellemi/irodai munkát végzek, és nincs időm se social media életet élni, se "utalgatni", örülük, ha időben végzek a melóval. Úgyszintén nem a munkahelyen tervezem meg a nyaralásomat, a konyhaszekrényt, stb., még ebédelni sem járok ki.

Nem lenne időm a munkám elvégzésére, és egyébként nem is vágyom olyan munkahelyre, ahol erre lehetőség van...

Előzmény: Bodza*** (239830)
Intarziás vágódeszka Creative Commons License 5 napja 0 1 239831

Szerintem egyik sem bonyolult, csak kb. csinálni kell. Meló van mindegyikkel, nem is kevés mert jó sok anyagot meg kell mozgatni, beépíteni.

Pl a villanyszerelésnél pár szabványt egy két mérést meg kell tanulni, pl védőföld PEN ellenállás stb. de igazából ilyen ált iskola 5.-ben tanult zseblámpakapcsolások halmaza.

Van egy kapcsoló felkapcsolod ég a lámpa meg van 6 marék konnektor azokat be kell vezetékelni.  Az egész elején van egy biztosítéktábla hogy minden le legyen biztosítva ne égjen olvadjon le semmi. Szellemileg kb késő általános osztályos kihívás fizikailag már azért jóval keményebb.Mivel hiányszakma kb 3-5x jobban keres mint egy gyengeáramú műszerész. Aki minimum 4 évet tanul ahhoz meg utána még gyakorlatban nem árt eltölteni vagy 3-5 évet, hogy egy őskövület manapság már kb. nem létező 7 tranzsztoros sokol rádió kapcsolási rajzából megértse a különböző részegységek működését, beállítását javítását: 

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/SOKOL_%28r%C3%A1di%C3%B3%29

 

 

Előzmény: Bodza*** (239824)
Bodza*** Creative Commons License 5 napja -1 1 239830

sztem amugy teljesne érthető, hogy ami időt tud az ember és belefér, kihasznál másra és akkor nem otthon kell.

 

Csak azért írtam, h kapjunk már a fejünkhöz, hát csomó munkakörnél ez se egy alap feature, hogy akkor ügyintézel közben, pl. utalás, társasági élet, stb, ezek is mind-mind a munkaidőből mennek le.

Előzmény: Macua Huitl (239827)
Macua Huitl Creative Commons License 5 napja -1 0 239829

Van egy sor szakma, amiben nehéz jó szakembert találni, de vannak fokozatok.

Előzmény: Intarziás vágódeszka (239828)
Intarziás vágódeszka Creative Commons License 5 napja -1 1 239828

Igaz, viszont a példában említett szakmák mind hiányszakmák jelen pillanatban. 

Előzmény: Macua Huitl (239826)
Macua Huitl Creative Commons License 5 napja -1 0 239827

... és ezek a munkahelyen kvzgatók és kényelmeskedők szólják le a home office-ban dolgozókat, mennyit henyélnek. :) A home office az nem munka, hiszen otthon van, és nem figyel rá senki. :)

 

Előzmény: Bodza*** (239825)
Macua Huitl Creative Commons License 5 napja -1 0 239826

Szerintem ezeknél a szakmáknál (a referencia mellett) azok keresnek többet, akik hiányszakmákban dolgoznak.

Előzmény: Intarziás vágódeszka (239819)
Bodza*** Creative Commons License 5 napja -1 1 239825

és ne álszenteskedjünk: ezek a kis szusszanások 1-2 órát is lecsíphetnek a munkaiődőből, ami még így is lehet eléggé megerőltető

Előzmény: Bodza*** (239823)
Bodza*** Creative Commons License 5 napja -1 2 239824

Tök érdekes, fejemben fordítva lenne, hogy a víz, gáz, villany bonyolultabb dolog

Előzmény: Intarziás vágódeszka (239819)
Bodza*** Creative Commons License 5 napja -1 1 239823

Én ezt írtam:

 

amúgy a fizikai munkákat is úgy fel lehetne lazítani(utópia, meg hülyeség, persze), hogy fél órás kávézással indul a nap a kollegákkal, alapos ebédszünet, közben is kis szellemi fórumos felfrissülés, stb, mindjárt nem lenne olyan rossz :)

 


Én már ott kiakadtam, hogy,a szellemi munkás az kávézás és fórumozik egész nap.

 

Ha ezt nekem írtad, akkor valami nagyon durván, hamis mód elferdítetted. :O

Előzmény: Will Sexpir (239820)
ValamiV2 Creative Commons License 5 napja -1 0 239822

A vacsi szerencsére tényleg megvan, de azért 1 kg husibok a fasírt nem lett meg 15 perc alatt.😃

 

Igen, ezt probaltam mondani, hogy ebben is nagy egyéni különbségek vannak, nem lehet kijelenteni, hogy csak a fizikai munkaban lehet elfaradni. 

Előzmény: Intarziás vágódeszka (239817)
Macua Huitl Creative Commons License 5 napja -1 0 239821

Egyre inkább az az érzésem, hogy ezt nem nem tudják megérteni, hanem nem akarják. :)

 

Az egyes munkák között igenis lehet sorrendet felállítani, itt a topikban is ez történik.

Egyfajta sorrend az, hogy mennyit fizetnek az adott munkáért, ami - valljuk be - a legtöbb munkavállalónál fontos szempont. Ezen kívül vannak más fontos szempontok is, persze.

Kb. minden munkáltató annyi fizetést fizet, amennyiért az adott munkát elvállalják, a munkák magukat árazzák be.

 

Azt az időt, amit az orvos a tanulásra fordít, ő átdolgozza.

 

Hát éppen ez az. Melyek az adott munka elvégzésének minimum kritériumai? A lángossütőnél kb. semmi, az orvosnál 6 év tanulás. Ha valaki orvos akar lenni, 6 évet kell tanulnia (és eredményesen vizsgáznia!), ha valaki lángossütőként, akkor ... holnap 6-tól kezdhet (hogy miért AKAR valaki orvos vagy lángossütő lenni, az más kérdés... vágyak, lehetőségek és kényszerek)

Ha egy munkáltató orvost akar felvenni, akkor van mondjuk 2 jelentkező, ha lángossütőt, akkor 30 ("Érdekel").

Tehát a 6 évet valaki nem munka HELYETT fordította tanulásra, hanem kényszerből, és hogy természetesen megtanulja a szakmát, időt és pénzt égetve erre a célra. Aki pedig átdolgozta a 6 évet lángossütőként, az valószínűleg nem betett a történetbe, hanem kivett, keresett addig is.

A két tag között nemcsak esetleges tehetségbeli vagy családi indíttatásbeli különbség van, hanem szépen forintosítható pénzügyi egyenleg különbség is a 6. év végére.

Orvos: ~mínusz 3x-4x millió Ft, lángossütő: plusz 2x-3x millió Ft.

 

Ja, és melyik munka nehéz? Kinek melyik? :)

A szellemieknek sokféle fizikai munkához nincs ereje vagy monotonitás-tűrése, a fizikaiaknak sokféle szellemi munkához nincs tudása vagy esze. Felelősség lehet fizikain és szellemin is. A tehetség meg akármihez is jól jön.

De pl. egy 40 fokban egész nap árkot tisztító vagy alapozó fizikai is halálra röhögné magát a tip-top-légkondis mekis fáradtságán, vagy a lángossütőén. "Fizikai munka". :)

 

... és persze a munkák sorrendje a kompatibilitásban is felállítható.

Ha minden kötél szakad, lángossütőként azért a legtöbben holnap tudnánk kezdeni. :) De van oda elég munkaerő.

Előzmény: ValamiV2 (239788)
Will Sexpir Creative Commons License 5 napja -1 1 239820

Jó, hogy bírod még VV.

Én már ott kiakadtam, hogy,a szellemi munkás az kávézás és fórumozik egész nap.

Tudnék írni rá, de minek. Komolyan, reménytelennek látom, meg feleslegesnek.

 

Én vitázni akartam veled, hogy nem igaz ez a lenézés, de ma olvastam egy két érdekességet. 

 

Pedig engem azért általában el szoktak ismerni, ahogy írtam is tegnap.

 

Az apámnak amúgy marós a szakmája, tudha itt valaki, mi az?

Dolgozott is benne. Aztán estin elvégezte a jogot és léhűtő ügyvéd lett. Tisztességes marós helyett.

Előzmény: ValamiV2 (239811)
Intarziás vágódeszka Creative Commons License 5 napja -1 0 239819

Azt, hogy melyiket ítélik értékesnek nem feltélen a fizika/szellemi különbségen múlik. Pl. Egy házfelújítás/építésnél a festő és a burkoló van a legjobban megbecsülve, hiszen a falakat, padlót látod az a legnagyobb felület. A gépészeti szerelők mind alul vannak becsülve pl. víz,gáz, villany. 

Folyamatosan megy ez a nem is látszik, csak egy csap csak egy konnektor mi kerül ezen ennyibe? A festők, burkolók brutál bérét sokkal szívesebben és könnyebben kifizetik, mert látványos a végeredmény amit csinálnak. 

Előzmény: ValamiV2 (239811)
ValamiV2 Creative Commons License 5 napja -1 0 239818

En értem, hogy téged ezek erdekelnek, de nem erről volt szó, megintcsak.

 

Ebben nagyon nagy különbségek lehetnek munkáltatótól függően, hiszen vannak gyárak ahol még külön kantin is van, mindenkinek van hol leülnie enni, vagy sajat buszokkal fuvarozza az embereket, így nem kell szagolnod a koszos, büdös hajléktalant, és a munkahely előtt raknak ki. 

Előzmény: Bodza*** (239816)
Intarziás vágódeszka Creative Commons License 5 napja -1 0 239817

"Na megyek vacsit csinálni a konyhába, remélem az kemény munka. :))"

Dehogy. A topik egyik álláspontja szerint az is megvan 15-30 perc alatt. Bocs nem tudtam kihagyni.....

Amúgy nekem mindkettőben(háromban) volt/van részem, fizikai/termelői/szellemi munka.

Szerintem vagy legalábbis nekem a fizikait könnyebb kipihenni mint a szellemit az nekem mindig is ment max. 1-3 nap alatt.

Egy húzósabb szellemi munkás időszaknál kell akár 1-2 hét is mire az ember visszatalál az origóba... Teljesen másképp fárad el az ember. 

Előzmény: ValamiV2 (239796)
Bodza*** Creative Commons License 5 napja -1 2 239816

Engem a valós primer dolgok érdekelnek. Van hol enni? I/N. Van idő enni?

Ki lehet szaladni Wcre?

(((Van kávé? :)))

 

 

Előzmény: ValamiV2 (239814)
ValamiV2 Creative Commons License 5 napja -1 0 239815

Mármint a jó munkakörülmények miatt. 

Előzmény: ValamiV2 (239814)
ValamiV2 Creative Commons License 5 napja -1 0 239814

Azt nem a tarsadalom adja, a társadalom azért is lenez. 

Előzmény: Bodza*** (239813)
Bodza*** Creative Commons License 5 napja -1 2 239813

Erre írtuk, hogy a valós jó munkakörülményeket érdemes nézni, az az igazi megbecsültseg.

Előzmény: ValamiV2 (239811)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!