Keresés

Részletes keresés

botsinkai Creative Commons License 2008.04.15 0 0 292
A "olló" volt a "hibás". Kb ugyanaz a folyamat, mint nálad, csak gyerekek nélkül. :-)

(Nálam kőkemény, sőt acélba öntött alapszabály: gyereket csak akkor vállaljon valaki, ha el is tudja tartani, fel is tudja nevelni s ehhez az anyagi alapokat már lerakta.)
Előzmény: Törölt nick (290)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.15 0 0 291
Szia Mh!:-))
Új hír, hogy ráálltam az itthoni sütkérezésre:-))egyenlőre:D
kelesztés közben olvasgattam...mit találtam?

Quarterlife crisis=kapunyitási pánik:D

A kapunyitási pánik valamilyen bizotnságosnak vélt rendszerből kikerülő egyén válsága.

Maraggyunk mondjuk a nőknél.:D
A válság akkor következi be, amikor az addigi megküzdési stratégiák az új helyzetben már nem működnek.
A társ elvesztése (valamilyen okból), hirtelen céltalanná és üressé teszi az életet. Aki azonnal nem fordul valamilyen új kapcsolat felé, az egy ideig magában marad. Ez egyrészt nagyon jó, mert időt nyer a gyógyulásra, megmenekül a cseberből-vederbe szindrómától. Másrészt viszont alaposan megnövekszik annak a lehetősége, hogy nem mer tovább lépni.
Az új egyedülálló helyzet eléggé védtelen érzetet kelt. A megszerzett tapasztalatok beleégnek a lelkünkbe, a bizonytalan jövő nem egy hívogató kép.
Nos, hogyan lehet ezen úrrá lenni és folytatni az életet normálisan?
Mindenkinek lehet ötletelni...:-))
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.14 0 0 290
Nem is az idő....
Az Te rajtad is telik....nem csak a NŐKÖN:-))
Hanem inkább, MI játszott közre abban, hogy megváltozott...?
A TÁRSA(férfi) vagy a közös "olló", hogy emlékezzünk régen írt soraidra....?:-))
Vagy a közösen vállalt gyerek...?
Vagy a "jótékony" családi háttér...?
Stb...
Előzmény: botsinkai (287)
imars Creative Commons License 2008.04.14 0 0 288

 

  Természetesen mindent, úgy ezt a dolgot is  megbeszéltük.

 

  Ő azt mondja, hogy teljesen különböző emberek vagyunk, mármint én és a volt asszony. Egész más természet, felfogás,  problémamegoldó képesség , életvitel.

Az ő kapcsolatuk nem működött, többszöri próbálkozás ellenére sem.

 

Bennem pont az általad leírtak fogalmazódtak meg, hogy netán bennem is a volt

feleségét keresi, nem csak a megszokás miatt téveszt nevet!? Ezt ki is mondtam, de

Ő azt állítja, hogy  a szívében én vagyok. Pont azt szereti bennem, hogy más vagyok, mit akit régen szeretett, de nem tudott a TÁRSA lenni.

 

Én hinni akarok és hiszek is neki, ha 20 évvel fiatal volnék, akkor teljes szívemből hinnék, így az évek negítív tapasztalat miatt egy  csöpp bizonytalanság, vagy félelem a bizalom mellé szegődött!     

 

Én Vele lezártam ezt a témát, megbeszéltük, nem szeretnék a ló másik felére átesni,

állandóan előhozni ezt dogot. Láttam rajta, hogy Őt is bántotta. 

 

Ezért írtam le Nektek,  annyi okos gondolatot olvastam a soraitokból, kíváncsi voltam  a véleményetekre. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (286)
botsinkai Creative Commons License 2008.04.14 0 0 287
Hmmm. :-)

Pl a volt exemet abban az állapotában, ahogy megismertem, én is el bírnám viselni. :-)
Csak hát az idő könyörtelenül telik. :-D
Előzmény: Törölt nick (286)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.14 0 0 286
Hát én ettől egy kicsit lehangolódtam, mármint nem Tőled, hanem a helyzettől, amit körülírtál. Nekem az élményeim inkább azt a feltételezést támasztották alá, hogy az új kapcsolatban is a régit kereste a férjem.
A derültség kedvéért WW a nevem és a szeretőt is így hívták. Ez még hagyján. Nekem van egy hajszínem és a férjem kérésére a szertő is ilyenre festette, ilyen fazonra vágatta.. még ez is hagyján... engem a férjem még régen a szerelem idején becézgetett (saját maga által kitalált névvel), a válás idején viszont már csak parasztosan WW-nek hívott. Ami rosszabb. Többször volt úgy , hogy a szeretőt is a becézett néven nevezte telefonban én előttem.....huhhhh.....
Megkérdeztem egy tudóst, aki azt mondta valószínűleg a férj azt az állapotot szeretné újra megtalálni, amiben boldog volt egykor az eredetivel és ezért a körülményeket igyekszik azonossá tenni. Én ettől rosszul lettem mikor átgondoltam, mert a nevekkel körülményekkel lehet játszani, de személyek azért nem cserélhetőek!....Brrrr...
De ez az én "élményem" és véleményem és marhára remélem, hogy nálatok EZ nem így van! Ha van rá mód beszéld át Vele a megnyugvásig.
Előzmény: imars (283)
imars Creative Commons License 2008.04.14 0 0 285

 

 Köszi  a gyors és megnyugtató  választ!

 

 Ugye, még mi is rövid ideje, 5-6 hónapja vagyunk együtt, és talán ez a névcsere

 ebből adódik. Igaz, Ő mindta, hogy amikor  a gyerekeiért ment,  a volt asszonyt meg  az én nevemen szólította. 

 

Ezeket a dolgokat egyébként eddig én is humorosan reagáltam le, és Ő is zavart volt, de  most a napokban,  sajna egy nagyon kellemes együttlét után szólított a másik nő nevén. Na ezen nagyon  felháborodtam, Ő pedig nem győzött bocsánatot kérni, de engem nagyon  megviselt a dolog.

 

A gyermek láthatás pedig eddig is úgy működött, hogy kéthetente a hétvégét vagy nála, vagy nálam töltjük  gyerekeinkkel együtt.

A hétközbeni  látogatásokat talán sikerül úgy megváltoztatni, hogy az iskolába vagy iskolából viszi haza a gyerekeket a kedvesem, így többször találkozhatnak, de mégse a régi otthonukban. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (284)
imars Creative Commons License 2008.04.14 0 0 283

 

 Szívesen olvaslak bennetek, egy -két alkalommal én is leírtam a véleményem.

 Úgy érzem, hogy megtaláltam azt a személyt, akit keresek, remélem Ő a

 TÁRSAm lehet, de  az örömömbe kicsi üröm is vegyül.

 

 Ennek az oka társam volt élettársa.  Több, mint 12 évet együtt éltek, két közös gyerekük  született, jó viszonybann  szakítottak.  Különélésük után is többször próbálkoztak az újrakezdéssel, de nem lehetett megmenteni a kapcsolatukat. Szakításukat követően  páromnak több alkalmi kapcsolat, próbálkozás  után  én vagyok az  első tartós kapcsolata. Szerinte,  Velem gyógyult meg  a lelke. Megismerhettem  a gyermekeit , akikkel jó kapcsolat  alakult ki, ki merem jelenteni, hogy megszerettek, sőt az én gyermekeimmel is jól érzik magukat.     

 

Ennek ellenére irtóra zavar, hogy  a volt felesége minden apró ügyben telefonon zavarja, segítségét kéri. ( most neki nincs tartós kapcsolata)

Hetente két alkalommal pár órát felugrik  a gyerkekhez a párom és náluk tölt

1-2 órát.   Természetesen örülök annak, hogy  a gyermekeivel jó viszonyt akar ápolni,  de jobban örülnék, ha elvinné magával a lányokat. 

 

A másik, amitől  megőrülök, az hogy többször is előfordult, hogy összekeverte a

keresztnevünket, és a volt asszony nevén szólt hozzám.

Terrmészetesen szóvá tettem a dolgot, de Ő elintézte azzal, hogy csak szótévesztés történt, a régi berögzött szokás hatalma. 

 

Viszont én más több csalódás után nagyon   féltem a kapcsolatom.

 

Érzem , hogy szeret, hogy velem akar minél több időt lenni, hogy nagyon jól érezzük

magunkat együtt, akár a mindennapokban, akár az ágyan.

Ennek ellenére belém bújt a kisördög és elkezdtem azon gondolkodni, hogy  esetleg nem a régi asszony iránt érezhet-e még valamit? Miért  történik ez a szótévesztés!?

Lehet, hogy csak én reagálom túl?

  

Természetesen ezt megbeszéltük, Ő megnyugtatott, hogy lehet,hogy a hosszú évek megszokása, az agyában még biztos egy kicsit bennemaradt  valami, de az biztos, hogy a szívében csak én foglalok helyet. 

Én is így érzem, de jobb félni, mint megijedni.

 

Mi erről  a véleményetek?

 

  

sitonthefence Creative Commons License 2008.04.11 0 0 282
.
Előzmény: Törölt nick (281)
sitonthefence Creative Commons License 2008.04.10 0 0 280
Szó nincs lebukásról. Csak örültem, hogy nem csak én vagyok így ezzel.

Sem társsal, sem anélkül nem egyszerű az élet. Ez nem panaszkodás, csak ténymegállapítás. De sajnos, sokan nem értik.
1. Ha nincs, az a baj. Ha van, az, hogy "jajjmilesz ha elveszítjük"...
2. Aztán: nem megszerezni nehéz, hanem megtartani. Az ám a művészet ... melynek eredményességéről csak halálunk pillanatában győződhetünk meg, addig bármi lehet.
3. Sokan nem értik, vagy nem tudják, vagy elfelejtették, hogy az igazi boldogságért (is) minden átkozott hétköznapon qvára meg kell harcolni. Nem van ingyen, teccik tudni.
csak ehhez fel kéne végre nőni ...

Ne aggódj, ez a tiráda nem neked szól, hanem csak úgy általában elelmélkedtem arról, mit is tapasztaltam egyes emberek /nem itteni topiktársak!/ hozzámállásában azóta, amióta újra párkapcsolatban merek boldog lenni :-)


Előzmény: Törölt nick (279)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.10 0 0 278
A a macera ebben a társas viszonyban (ami később társas iszonnyá lesz), hogy az ember inkább arra nincs felkészülve, hogy mivé formálja az élet az olvtársát és magát.
Meg van az ásó-kapás gondolat majd tett, aztán jönnek a dolgos hétköznapok és egyszer csak az ember azon kapja magát, hogy a külső dolgok miatt egyre csak csúszik szét belül is minden.
....és ha ennek nincs időben elkapva a nyaka... jöhet sírás-ivás-menekülés-stb
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.10 0 0 277
és most mit fogsz csinálni? Mit csinálsz ha egy szép napon rájössz, hogy aki eccer igazi társ volt, most meg már nem az?
Jó kérdés...
Előzmény: MyaVall (267)
sitonthefence Creative Commons License 2008.04.10 0 0 276
Annak, aki ismeri ... :-)
Előzmény: botsinkai (275)
botsinkai Creative Commons License 2008.04.10 0 0 275
Azt hittem, hogy evidens. :D
Előzmény: sitonthefence (274)
sitonthefence Creative Commons License 2008.04.10 0 0 274
Lehagytad a vicc végéről, hogy mindketten qvanagyot tévednek! :-)))
Előzmény: botsinkai (269)
sitonthefence Creative Commons License 2008.04.10 0 0 273
Csak nem nőből vagy te is? :-)
Előzmény: Törölt nick (264)
MyaVall Creative Commons License 2008.04.10 0 0 272
Köszönöm :)
Előzmény: botsinkai (269)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.10 0 0 271
Kedves Botsinkai! (Ó mily szépen megadjuk a formáját)

A 269-s is kimeríti az én kérdésemre adott lehetséges választ.:))
Nem tudom van e kedved/időd megfogalmazgatgathatnánk:-D egy, a társ és a partner közötti különbséget, kettő, körbeírhatnánk, mért több a társ az egyéb viszonyoknál, mert egyrészt ez egy "szaktopic", három, mivel társtalansági viszonyban leledzünk itt egy jó páran , jó az alapokat elméleti szinten kikísérletezni, hogy a gyakorlat már biztonsággal menjen....:D
A szavak, ha van bennük szellem és tartalmazzák a "dolgokat", nagyon kreatívvá tudják tenni az embert.
Én még most is az "asszertív" szó hatása alatt vagyok.:-D
Előzmény: botsinkai (270)
botsinkai Creative Commons License 2008.04.10 0 0 270
Kedves WW!

Teszel itt fel nekem mindenféle bonyolult kérdéseket... :D

Én személy szerint a társ fogalmát a közös jövőképpel, közös célokkal kapcsolnám össze.
Előzmény: Törölt nick (268)
botsinkai Creative Commons License 2008.04.10 0 0 269
Bocsánat az értetlenkedésért, tegnap már siettem és emiatt kapkodtam kissé.

Valahol leírtam már, hogy a társ-érzet szerintem egy pillanatnyi állapotot jellemez. Komoly, közös (!) "munkával" ez a pillanat szinte tetszés szerint elnyújtható. :-)
Eme dolgok leginkább "fejben dőlnek el", már a szándékok szintjén. Akarod-e, hogy a társad is legyen, ne csak a partnered? Esetleg nyitottabb vagy valami másra, újra?

Hozzászólni nehéz, de azzal, ha hozzászólsz, legalább a magadban kavargó gondolatokat-érzéseket kérdés formájába öntöd. A kérdések válaszokat adnak s ezek a válaszok talán új kérdéseket vetnek fel, amelyeket újra meg kell válaszolni...
Ez a tanulás-változás folyamata. Ha a jelenlegi partnereddel együtt szeretnéd azt végigjárni, akkor vele (is) meg kellene ezeket beszélni, ellenkező esetben egyre inkább távolodni fogtok egymástól ("nyílik az olló két szára") s rájössz, hogy a melletted élő nem a társad, hanem "csak" a partnered.
(Elhibázott dolog ugyan, de a legtöbb ember (különösen a nők) annyira fél az egyedülléttől, hogy bevállalja a partneri viszonyt, remélve, hogy "majd kialakul" a társi jellege is.)
Gondolom, ismerős a vicc, ami kb így hangzik:

Házasságkötéskor (kapcsolat kialakulásakor):
-a nő azt gondolja, hogy a férfi majd megváltozik.
-a férfi azt gondolja, hogy a nő majd nem változik meg.

Ha gondolataid, kérdéseid vannak, akkor írd le nyugodtan...
Előzmény: MyaVall (267)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.09 0 0 268
botsinkai!
Ha lehúzzuk a vacsora-beszélgető-szex partneri jellemzőket, Te hogy jellemeznéd a lehetséges társat?
...hogy egy kicsit gyengéden - asszertív legyek:-))
Előzmény: botsinkai (260)
MyaVall Creative Commons License 2008.04.09 0 0 267
Naaaaaa, hát azt hittem, hogy érthető volt... A ki is vagyok én látom nem volt szimpatikus. Arra irányult, hogy az ember tán el is felejti a hosszú évek alatt, amikor ráébred, hogy nem is társ a társ?! Én csinálom egyáltalán?
Csupán ennyi. Erre irányult a keresés szó is. Megvolt valaha benne a társ, vagy csak egy illúzió volt. Keressem benne? Megvolt benne.

Ezt próbáltam megfogalmazni.
Így tényleg nehéz hozzászólni...
Előzmény: botsinkai (266)
botsinkai Creative Commons License 2008.04.09 0 0 266
Naaa...
Akkor most társad van vagy épp nincs? Ha van, akkor hogyan keresel, illletve nem keresel? Hiába, ez nekem bonyolult. :-)
Az utolsó kérdésedre keresd meg először a választ...
Előzmény: MyaVall (265)
MyaVall Creative Commons License 2008.04.09 0 0 265
Sziasztok!!

Engem nagyon is érdekel a téma!!! Csak tudjátok könnyebb olvasgatni, mint írni. Mármint, hmm nem is tudom. Szóval tök jó, amiket írtok, csak nehéz hozzászólni.
Pedig annyira szeretnék!!
Nekem olyan "társ"am van, aki mellett azt is elfelejtettem kit is keresek??!!! Milyen is egy társ?! Hogy kell? Ki is vagyok én valójában?!

:(
Előzmény: botsinkai (260)
botsinkai Creative Commons License 2008.04.09 0 0 263
Hmmm, ezt egyes kélgyók, kölyökkutyák és cirkuszi gumigerincű akrobata pasik tudják megtenni... :-)
Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.09 0 0 262
Írok már egy sort....sose lehet tudni...:))
Előzmény: botsinkai (260)
botsinkai Creative Commons License 2008.04.09 0 0 260
Úgy látszik, hogy mostanában ez a téma nem érdekli az istenadta népet. :-)
Aki épp társkapcsolatban él, az úgy véli-reméli, hogy a mellette szuszogó hús-vér alakzat az TÁRS is egyben, nem csak vacsora-, beszélgető- és szexpartner.
Aki egyedül (vagy legalábbis "carpe diem") él, azt nem érdekli a kérdés.
Aki társat keres, az a kereséssel van elfoglalva.
Aki csak szeretne társat, de (reális) esélye sincs rá különböző okok miatt, az itt írogat. :-)
Előzmény: Törölt nick (259)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.08 0 0 259
nem létező író-és olvtárs hiányában ez a topic is beoffolt.
Átpártolok a faodvában hamutszórók topicjába. Ott még érdekes témákat lehet találni.:))
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.08 0 0 258
Akitől motort szerezhetnék az elérhetetlen távolságban van, úgyhogy ez is ki lőve. Marad a fagyasztó. :) Derékig dőlök bele.:) Az megteszi.:)
Előzmény: botsinkai (257)
botsinkai Creative Commons License 2008.04.08 0 0 257
Esetleg jeges borogatás segít? :D

(Bár ebben az időben elég, ha póló-strandpapucsban mész egy kört motorral, borogatás sem kell... :D )
Előzmény: Törölt nick (256)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!