Keresés

Részletes keresés

Mókus87 Creative Commons License 2006.03.28 0 0 28

Sziasztok!!

Nem tudja vki, hogy lehet grapefruitmag-olajjal irrigálni?

Előre is köszi!

fityoerika Creative Commons License 2006.03.09 0 0 27

Sziasztok!

 

Látom, hogy itt esett szó a fagyasztásról. Én 1,5 hete estem túl ezen. Eddig minden "mellékhatást" tudtam "produkálni", amire az orvos felkészített. (Erős folyás, első nap pici hasfájás..)


De, nekem eddig a menstruációm mindig pontosan 28 napra jött meg (a fogamzásgától szedése előtt is, és mióta befejeztem egy éve, azóta is abszolút rendszeres)

Most meg pontosan egy héttel korábban jött meg. Semmi másra nem tudok gondolni, minthogy a fagyasztástól van.

Gondolom, hogy ilyenkor a nőgyógyászhoz sem tudok menni, mert ilyenkor megvizsgálni sem tud.

Valakinek nincs esetleg tapasztalata fagyasztással kapcsolatban?

 

Köszi Fityoerika

flamingo10 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 26

Szia Laura!

A kédésedre sajnos nem tudok válaszolni, de javaslok neked egy "élő" topicot, ahol sokan vannak, ráadásul egy nőgyógyásztól is lehet kérdezni. Itt az indexen fut a következő néven:Szülészet-nőgyógyászat-Mr Spock.

Sok sikert! Vera

Előzmény: laura21 (25)
laura21 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 25

Sziasztok!

Üdv mindenkinek! Én most vagyok itt először és egy kérdést szeretnék feltenni. Március 21én fognak műteni PCO-val, laparaszkóposan. Volt már valakinek ilyen műtétje? Mik a tapasztalatok? Tényleg sikerül teherbe esni a műtét után? Nagyon szeretnék már babát és nagyon bizom ebben a műtétben. Akinek van valamilyen tapasztalata, kérem irja le! Köszönöm, Laura

Compulsive Creative Commons License 2005.11.11 0 0 24
Nem kell ám akkora hely egy mütéthez sem, ügyesen meg lehet csinálni. :)
Előzmény: Álom polgár (23)
Álom polgár Creative Commons License 2005.11.10 0 0 23
Köszönöm szépen, igen, a műtét érdekel jobban, szerintem ott azért a "helyigény" miatt kicsid durvább a helyzet. Már ami a nyitást illeti... De tényleg: köszi!
Előzmény: Compulsive (22)
Compulsive Creative Commons License 2005.11.08 0 0 22

Kedves "Álom polgár"!

Speculumos vizsgálatnál értelemszerüen annyira kell feltárni a hüvelyt, amennyire ahhoz kell, hogy normálisan hozzá lehessen férni a méhszájhoz, illetve az épp vizsgálandó területhez. Ez orvosonként változik valamennyit. Kb. 4-5 cm-re gondolnék, ez operációnál lehet kicsivel több, ill. lehet hogy ott nem is speculumot, hanem "lapocokat" fognak használni. A lapoc szintén arra való, hogy a hüvely normálisan összefekvö falait elválasszák egymástól. Nem hiszem egyébként hogy ettöl tartani kellene, ha vettek már cytologiai mintát, akkor tudod milyen ez. Operációnál meg nyilván érzéstelenítenek vagy altatnak. Egyébként ha a startlapról elindulsz, akkor fogsz találni olyan oldalakat, ahol erröl lehet olvasni, söt van valahol egy egész részletes ismertetö, asszem vagina.lap.hu a címe (elég bizarr, tudom...) és a vaginizmusnál. Hülyén hangzik, de hasznos lehet. Remélem segített valamennyit.

Előzmény: Álom polgár (20)
Álom polgár Creative Commons License 2005.10.06 0 0 21
Elnézést kérek, a vizsgálathoz használt eszköznél a speculum-ra gondoltam.
Álom polgár Creative Commons License 2005.10.06 0 0 20

A következőket szeretném kérdezni:

1.,általános camescope-os vizsgálatnál 2., méhszájseb operációnál illetve 3.,varratszedésnél mennyire kell kiszélesíteni a hüvelyt centiméterben. Hol lehet a neten erről leírást ill. orvosi képeket-magyarázattal találni.

Köszönöm szépen.

Deibler úr Creative Commons License 2005.09.20 0 0 19

Sady, bontsuk a kérdést kettőbe. Az elsőre kapsz gondolom egy elvi választ abban a topikban, amelyet javasoltam. Ha tudnám, hogy melyik városban laksz, akkor javasolhatnék esetleg megfelelő szakembert, akihez fordulhatsz. Ugyanez igaz a második kérdésedre. Ezt látatlanban nem lehet eldönteni, de feltétlenül érdemes foglalkozni vele. Ehhez az kellene, hogy a nickedhez rendelt mailcímedre kapott levélre válaszolj. Általában (város nélkül) nem tudok konkrét javaslatot tenni. Ha pesti lennél, akkor az egyik egyetemi női klinikán levő speciális részleg felkeresését javasolnám, mert szerintem van még pár fel nem tett kérdésed is, és ők esetleg nem muzulmán nőgyógyászati módszerekkel erre válaszolni is tudnak. Ennek alapján már lehet a következő kérdéssel is foglalkozni.

 

A gyermekeddel kapcsolatos szétszórtságon nem érdemes ebben a formában gondolkodni, mert ha egy gyermek annyira szétszórt, akkor azt is szakemberhez kéne vinni, aki nem prekoncepciók alapján dolgozva talán kideríti ennek az okát.

Előzmény: Sady (12)
nyuszmussz Creative Commons License 2005.09.18 0 0 18
En ugyan nem vagyok szakorvos. De azt tudom, hogy az en anyam is rh negativ, mi meg pozitivak vagyunk. 3-an vagyunk tesok,  es jelentem mind normalisak. (tobbe kevesbe, a hangok is ezt mondjak.) A 2.gyerek pedig pontos,szorgalmas, turelmes. Talan a legnormalisabb kozottunk. (Nem magamat fenyezem :O))
Előzmény: Sady (12)
Deibler úr Creative Commons License 2005.09.16 0 0 14
Nagyhirtelen azt tudom mondani, hogy a http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9041994 topikban kéne addig is kérdezni. Írok neked levelet.
Előzmény: Sady (12)
nyuszmussz Creative Commons License 2005.09.01 0 0 11
Nekem mostanaban elkezdte izgatni a fantaziamat az intik pc. Meghozza az a fajtaja, ami fuggolegesen van atszurva a klitoriszon. De mielott belevagnek, tudni szeretnem, hogy lehet-e barmifele szovodmenye, illetve terhesseg es szulesnel lehet-e gazos a dolog. Valamint lehet-e olyan kovetkezmenye, hogy a klitorisz elveszti az erzekenyseget, es megszunik az orgazmus.
facetious_ Creative Commons License 2005.08.04 0 0 10

Sziasztok!!

 

Tegnap voltam nőgyógyásznál és írattam fel fogamzásgátló tablettát.

Nekem a Mercilon tablettát írták fel.

Szedett vagy szed valaki ilyen tablettát?

Mi a tapasztalatotok vele kapcsolatban? és a véleményetek?

 

Segítségeteket elölre is köszönöm!

 

aniita Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7
Sziasztok!
Én is kérdezni szeretnék pár dolgot.
Ha én tudom már hogy terhes vagyok muszáj egyből a nőgyogyászhoz mennem?Vagy mehetek a kórházi uh-ra és onnan a védőnőhöz,mivel ő állitja ki a kiskönyvet és ráér azután a nőgyogyászhoz menni?
A válaszokat előre is köszönöm.
Anita
tapena Creative Commons License 2005.05.25 0 0 6

Sziasztok!

 

 

Pár kérdéssel fordulok hozzátok. A feleségem terhes, ha minden igaz, kb. 5 hetes. Csütörtökre időzítettük az első vizsgálatot, szóval bejelentettem a Margit korház nőgyógyászatára. Az egyik probléma az, hogy még sohasem járt nőgyógyászaton, a másik, hogy Budán lakunk, de nincs bejelentve a lakhelyünk (még ideiglenesen sem).

 

Szóval, tudja valaki, hogyan zajlik a valószínüsíthető terheseknél az első vizsgálat?

Illik ilyenkor kis borítékot a fehér köpenybe csúsztatni, vagy csak a szülés után a szülészdokinak?

Egyébként más lesz a szülészorvos, mint a nőgyógyász, vagy egyből továbbirányít egy másik dokihoz a terhesgondozóba?

Számít az, hova van bejelentve a lakcímed, kell a háziorvos közreműködése is (ugyanis ő elég messze van)?

 

 

Köszönök minden infót!

TamásD Creative Commons License 2005.05.24 0 0 5

Az UH kicsit sem fáj, annyi kellemetlenséggel jár, hogy az UH szonda egy olyan 2 cm vastag rúd, amit hát be kell juttatni.

A fogamzásgátlókkal általában egy teljes ciklust, tehát egy hónapot kell várni, hogy biztonsággal kifejtsék a hatásukat. Sokan mondják, hogy az újabb egyfázisúak már egy hét után is biztonságosak, de én a helyedben az első hónapban párhuzamosan máshogy is védekeznék.

 

TamásD

Előzmény: seva27 (4)
seva27 Creative Commons License 2005.05.24 0 0 4

Sziasztok!

Tegnap voltam először életemben nődokinál, hát a kenetvétel elég fájdalmas volt...

Kérdésem:

1. még ultrahangot igért, az mennyire fájdalmas? (Belső)

2. Meg felirt MILLIGEST nevü fog.gátlót, tud erről vki vmit? Állitolag uj..

3. nehéz kérdés, de hátha: ha elkezdem szedni, mikortól hat??

egypingvin Creative Commons License 2005.05.13 0 0 3
Ha fagyasztásra gondolt, akkor az nem fáj. Nem kellemetlenebb, mint egy átlagos vizsgálat.
Előzmény: Orsis (2)
Orsis Creative Commons License 2005.05.13 0 0 2

Nekem is lenne egy kis problémám, nem nagy ügy, de érdekelne mások tapasztalata. Voltam rákszűrésen, és a doki észrevette hogy van egy kis sebem a méhszájon. Mondta hogy ha visszamegyek az eredményért, alkalmaz rá kezelést. Na most engem csak az érdekelne, hogy volt-e valakinek ilyenben része? Mire számítsak, mennyire hosszú, esetleg fájdalmas a kezelés? Köszönöm!

Tombolda Creative Commons License 2005.05.07 0 0 1
Nekem meg 1 tapasztalatom sincs...
kiskopi Creative Commons License 2005.05.07 0 0 0
0 hála istennek csak jó tapasztalataim vannak....
Deibler úr Creative Commons License 2005.05.07 0 0 topiknyitó
Ebbe a topikba olyan nőgyógyászati problémákról célszerű írni, amelyekről még nem nyílt külön topik ebben a fórumban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!