Keresés

Részletes keresés

Palási Creative Commons License 2019.10.03 0 0 3842

 

Akkor a korábbi aggályodra :

  

 

"2.)Ha eltörik egy tetőléc vagy pala... vagy neadjisten egy szarufa alatta. Ami a megemelkedett páraterheléstől simán megesehet... "  a pára terheléstől nem törik el semmi. Csak a lecsapódó párából keletkező nedvességtől..... elkorhad !!

 Az viszont már régen rossz. De nedvesség kerülhet a tetőszerkezetbe a héjalás sérülése miatt is. Szintén korhadás az eredménye.

 törött , de inkább csak  túlterhelt szarúfát első körben nem cserélünk. Ott hagyjuk és   kétoldalt  deszkával erősítjük. Mint a törött lábat  !

 

  " Lehet alulról is javítani akár szarufát akár lécet !"

 

 Mint korábban írtam.

 A  csere és a javítás nem azonos !!

Előzmény: Dockworker (3841)
Dockworker Creative Commons License 2019.10.02 0 0 3841

Szervusz!

 

Nem akarok nagyon mélyen bele menni. De nem csak gondolom hanem csinálom is :)

 

1,) Egy jól kivitelezett lemezfedést ezzel azért ne keverj össze.

2,) Szarufát azért ne cserélgess alulról. Aki tudja, hogy miért az már lassan megél belőle...

3,) Veszélyes hulladékra: azbesztes palát le lehet adni. Drága, de le lehet... A bitumenes zsindelyt szintén le lehet. Na és a kettőt egybe sütve? Gondolkodj...

4,) Van pala javításra szakember. Tetőfedőnek hívják. A szakmában ezek alap mozzanatok.

5,) Miért ne kerülhetne egy pala tetőre napelem? A napokban voltam egy palatetőt megnézni ami 20 éves manzárd szerkezeten van és cseréltetni akarták. Holott csak lecsúszott pár db pala. A fedésben a laikus a mohás tetőt látta, Én meg adok a fedésnek még 20évet minimum... Tehát javítottuk és nagynyomású mosóval le lesz takarítva. Miért ne kaphatna napelemet? 

 

Nagyon szívesen.

 

Üdv.:

DW

Előzmény: Palási (3839)
Gabor781 Creative Commons License 2019.10.01 0 0 3840

Sziasztok, megszületett a megoldás. 

Lapostetőnek tökéletes, aminek 2-5°közötti szöget ajánlanak.

Szigetelés 20 as osb re egy alapozó+ öntapadós 3mm es 

Vízzáró+ tetejére rámelegíteni egy oxidált bitumines

Zárólemezt.Ezzel foglalkozók szerint így maradhat a tároló. 

Pedig fejben már vissza is bontottam.... .

Palási Creative Commons License 2019.10.01 0 0 3839

 Ezeket  te komolyan gondolod ?

 Régen is voltak  pl. lemez fedések. Ott sem párásodott be az alatta lévő tér. Persze a padlást jól ki kell szellőztetni.

 

 a 2. re  .

 

   Lehet alulról is javítani akár szarufát akár lécet !

 a 3 .-ra veszélyes az a bitumenessel és a nélkül is.

 

 

 

"10el elosztod kb minden évben ki tudsz hívni egy szakit aki a sérült palákat-lécezést javítja-frissíti."  nem állja meg a helyét az hogy erre lenne szakember. De az sk. javítás megoldható.... csak ne legyen az illető szédűlős !!

 Azt azért meg kell jegyezni , hogy aki ilyen pala fedéssel rendelkezik az  napelembe nem gondolkodhat.

 Az egy más világ.

 

Előzmény: Dockworker (3821)
Házas Ember Creative Commons License 2019.10.01 0 0 3838

A 8 fokos lejtő az százalékban kifejezve (a lejtés % = 100 * tg ß képlettel számolva) 14 %-os lejtőnek felel meg, tehát az már kiváló.

 

A 4 fokos lejtő viszont csak 6,9 %-os, tehát az nem jó!

Előzmény: kiggyo (3837)
kiggyo Creative Commons License 2019.10.01 0 0 3837

nekem 8 fokos lindab lemez van (toldás nélkül, teljes hosszban) egy bazinagy garázson (100+m2), tökéletes. A lényeg hogy ne legyen hosszirányban toldva a lemez, menjen az aljától a tetejéig.

 

Tovább megáll rajta a hó mint egy nagyobb lejtésű tetőn de ki nem tojja le, majd elolvad.

 

szóval simán jó az,nem tudom milyen hosszú tetőfedő anyag kellene oda, lehet a hullámpala is kiadja, az is tökéletes.

 

Nem kell ezen nagyon aggódni szertintem, főleg hogy nem lakóépület lesz

Előzmény: Házas Ember (3836)
Házas Ember Creative Commons License 2019.10.01 0 0 3836

Szerintem 4 fokos lejtés nagyon kevés.

 

Ha megnézed a korcolt lemezfedés honlapját, akkor ott sem ajánlják a korcolt lemezt 6 fokosnál kisebb lejtésű tetőkre, pedig ez a korcolt lemez aztán tényleg 100 %-osan vízzáró felületet biztosít.

 

Méterenként 10 cm-nél (10 %-osnál) kisebb lejtésű tetőket nem ajánlott csinálni. 

Előzmény: Gabor781 (3833)
Gabor781 Creative Commons License 2019.10.01 0 0 3835

Igen, csak ez lehet így nehezen kivitelezhető. Vagy vannak egyben 5x5 ös vagy 4x4 méteres szigetelő anyagok ?

kunzoo Creative Commons License 2019.09.30 0 0 3834

Ilyen kis lejtésnél szerintem az a fontos hogy a tető anyaga folytonos legyen, ne legyenek illesztések. Ahol illesztés van, ott egy hóolvadásnál tuti befolyik a víz.

Előzmény: Gabor781 (3833)
Gabor781 Creative Commons License 2019.09.29 0 0 3833

Akkor az a lényeg, hogy 4° os tető szöge maradhat, csak jól kell

kivitelezni a tető lefedését.

Gabor781 Creative Commons License 2019.09.29 0 0 3832

Köszönöm, kb 25 m2 a tető teljes felülete.

kunzoo Creative Commons License 2019.09.29 0 0 3831

Zircen láttam egy szerszámos tetejét szendvicspanelból. Az alu borítás örök darab, egyben megvan a hőszigetelés is. Most már van több szín amiből választhatsz. Nem olcsó, de minimális alátámasztás kell neki mert maga a szerkezet egész merev. Ha nem túl nagy a felület a drága anyagár kompenzálja a munkát, egyéb járulékos anyag költséget.

Előzmény: Gabor781 (3827)
ton____jo Creative Commons License 2019.09.29 -3 0 3830

Sok helyen gyártják.Pl:http://badog-center.hu/termek/korcolt-lemezfedes/

Telibe deszka+alátét lemez.https://www.youtube.com/watch?v=-Mbunf2_Q_k

Pontos hosszra gyártják.

Előzmény: Gabor781 (3829)
Gabor781 Creative Commons License 2019.09.29 0 0 3829

Korcolt lemez? Azt hol gyártják? Talán 

Pontos méretre fogják gyártani és egy

darabban lesz? Ugyan úgy telibe kell deszkázni

a szarufákat + valami alátét lemez?

ton____jo Creative Commons License 2019.09.29 -2 0 3828

Korcolt lemez?

 

Előzmény: Gabor781 (3827)
Gabor781 Creative Commons License 2019.09.29 0 0 3827

Sziasztok! Fontos kérdésben kereslek benneteket.Életem első szerszámosát építem sajnos a tető dőlésszöge 4 ° ra sikeredett.

Mit tegyek? Bontsam le vagy zsindelyfedéssel + Alátétlemezzel 

elmegy így is? Szarufák fent vannak le vannak jól szegelve.

Esetleg valakinek ötlet dőlés szög emelésében?

ton____jo Creative Commons License 2019.09.29 -3 0 3826

Azért mennyi lehet a zsindelyes ár és a cserepeslemez közti ár.

Az biztos, hogy a zsindelyes nagyon randa.

Előzmény: Julian86 (3824)
ton____jo Creative Commons License 2019.09.29 -2 0 3825

Sziasztok !

 

Ha már cserepeslemez...

Hány fokig lehet ezeket felrakni?

Kelle félni a hőtágulástól, pl ha hidegbe csavarozom, nyáron meg lesz vagy  70 C°-os a lemez.

 

 

 

Julian86 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 3824

Köszönöm szépen a hozzászólásokat lehet akkor mégsem csináltatom meg ezzel a módszerrel, ha ennyire negatívak a tapasztalatok. Cserepeslemez lesz akkor a másik alternatíva, amit meg fogok nézni és erre fogok árajánlatot kérni.

Zöldár Creative Commons License 2019.09.25 0 0 3823

 Más ! nem vagyok híve bizonyos anyagok leszólásanak, de vannak ezek a dicsőséges kanadai   bitumenes  zsindely fedésnek.

 Nagyjából úgy készítik , hogy  folyamatos deszka fedésre ráviszik ezt a csoda zsindelyt,  aztán majd a Nap melege rásüti , ráolvasztja .

 Sok panasz hallottam,  amikor a szél kikezdte,  csúnya lett,  meg egyéb külső hiba  . Néha  3 - 5  vagy 10 év után is.

 Arról a mese viszont nem szólt, hogy az alatta lévő deszka  berohadt volna. Pedig  a tetőtereket be is építik.

 Akkor egy üres padlás térben ahol látszanak a tetőlécek és a szarufák,  miért fülledne be ,

 A padlást természetesen jól át kell szellőztetni . Elmegy a pára nem lesz belőle víz !!

 

Zöldár Creative Commons License 2019.09.25 0 0 3822

 Jó az összeállítás a hibái ellenére is.

 

Tehát nem javasolt !

 

 Nehány megjegyzés azért !!

 

  " Ami a megemelkedett páraterheléstől simán megesehet.. "  

 A pára terhelés levezethető a tökéletes - alapos átszellőztetéssel.

 A fának amúgy nem a pára az ellensége hanem a nedvesség.

 Ennyi erővel  a faszerkezetű emeletközi vagy záró födémekért is aggódhatnák... mint ahogy ha tartósan nedvesség éri azok is tönkre mennek.

 

 "egy új villamos betápkábel vagy kéményseprő járda vagy villámhárító vagy bármi?"  

 

 Kell annyira előre látónak lenni hogy ezeket előbb elkészíttetjük.

 

  "Esetleg  napelem?"  csóró ember napelemet nem telepíttet az ilyen tetőre.

 

 "Drága is."

  Ezzel egyet értek !! 

Hogy mégis miért fanyalodnak erre a megoldásra az emberek ?

 Mert vannak  szar és még szarabb palák.

 A dicsőséges   korban  a   49 és 62  -63 között gyártott palák. Ekkor  az un. rövidszálú azbesztet alkalmazták , ezeknek  a paláknak az élettartalma  20 -   25 év, az semmi.

 A palákat,  a műpalát tömegesen úgy a 20 -as évektől alkalmazzák. Kezdetekben  a hosszúszálú azbeszttel gyártották.

 Ezek élettartalma ? mennyi ?  Utazz egyszer busszal az Asztóriától a Keletit érintve az  Őrs vezér térig és számold meg hány pal fedés van. Sok.

 

 Ja nekem az egyik házamon szintén pala van . Barna,  un. rombusz a fedés 1932 ben készült.     Bizonyos előre jelzés szerint van még 25 év benne, ha nem több.

 tzartaléknak volt valamikor 100 db. de el barkácsoltam. van még 50 db vész tartaléknak és vagy  8 - 10 kúp, de évente nincs  egy db. sem amit cserélni kellene.  54 éve használom a házat talán 10 db. pala lett azóta cserélve. Az elején.  kettő ve 3 db. kúp a szél levitte , most fenn  1 db. kúp, de oda már nem akaródzik felmenni.

 A javítás  ? Hát a szabályos rejtett szegelésses ne,hezen megy ezért nem is vállalják. nem is kell abból nagy ügyet csinálni kifúrni  a lécnél oda szegelni és  kész. Vagy saválló szeggel , vagy a szeget befesteni, de hát kilátja hogy fenn mi van ?

 Egy a lényeg, a tető ne ázzon be. Az én 87 éves palatetőmnél az esztétika harmadlagos szempont.

 Vissza a fanyalodásra !

 van egy csóró akinek atetője  szürke rövidszálú palával készült a dicsőséges szociálizmus ban 1960 -ban vagy 55 .-ben.

 Va vagy  12  törött  , így beázik a tető. Túl van már a harmadik  vagy  4, javíttatáson, senki sem vállalja, mert 3 -at cserél,  erre    kettő megint eltörik.

 Gondolja ez a megoldás majd segít.

 Vagy igen vagy nem. Ha húszévre gondolja, talán.

Előzmény: Dockworker (3821)
Dockworker Creative Commons License 2019.09.25 0 0 3821

Szia!

 

A legjobban arra figyelj, hogy még a gondolatát is elűzöd magadtól.

 

Okai:

 

1.)Berohad alatta a padlástér mivel párazárást kap. Ami addig szellőzött az utána dunsztban lesz. Gondolom nem kell részleteznem, hogy ez nem lenni jó dolog :)

 

2.)Ha eltörik egy tetőléc vagy pala... vagy neadjisten egy szarufa alatta. Ami a megemelkedett páraterheléstől simán megesehet... Akkor miként férsz majd hozzá javítani? Esetleg  napelem? Vagy egy új villamos betápkábel vagy kéményseprő járda vagy villámhárító vagy bármi?

 

3.)Az megvan, hogy ez egy veszélyes hulladék? Ha a palád emellett még azbesztes is akkor egyelőre még nem született meg az az ember aki ezt legálisan le tudja majd neked bontani.

 

4.)Drága is. Egy picit hozzáteszel és cserépfedésed lesz. Ami moduláris szerkezet. Vagyis végtelenszer szétszedhető és összerakható + szellőztethető, stb.. De ha nincs pénzed hozzátenni egy kicsit -> a "vulkanizálás" árát ha 10el elosztod kb minden évben ki tudsz hívni egy szakit aki a sérült palákat-lécezést javítja-frissíti.

 

 

Összegezve: ez a palára kátrány gányolás a szakma szégyene és a kispénzű emberek nettó kirablása. Egyáltalán nem ajánlom. 

 

Üdv.:

DockWorker

Előzmény: Julian86 (3816)
kunzoo Creative Commons License 2019.09.25 0 0 3820

Hamar elkezd felfesleni az illesztések mentén, a kémény körül is sok gányolást láttam. Később még az is gondot okozhat hogy ha le akarod cserélni a tetőt, hogy szedjed szét a palát és a bitumenes zsindelyt. Haverom ebben a dilemmában van, vett egy ilyen házat, ezen agyal hogyan szedje szét. kommunális hulladékba nem mehet a pala miatt, a palát átveszik-e ha tele van bitumennel? Egyáltalán hogy szedje szét? A garanciáról: jellemzően kis cégek csinálják ezt, mire érvényesítenéd a garit addigra lehet Ausztriában mosogat.

Előzmény: Julian86 (3819)
Julian86 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 3819

Az idő próbája mennyit jelent ? 5 év, 10 év? 20? 

Sajnos költségekben elég limitált vagyok, így ez tűnik a jó megoldásnak. 

12 év garanciát adnak elvileg, bár ebben az országban ez sokszor nem jelent semmit. 

Előzmény: kunzoo (3818)
kunzoo Creative Commons License 2019.09.24 0 0 3818

Még sosem láttam ebből olyat ami kiállta volna az idő próbáját. Nincs más megoldás? Szerintem a palára fémlemez tető is sokkal jobb. Arra mindenképp figelj oda miként oldják meg a pára elvezetését a bitumen alól. legyen benne sok kiszellőző mert elrohadhat a tető faanyaga a beszoruló nedvességtől.

Előzmény: Julian86 (3816)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2019.09.23 0 1 3817

Pl. figyelni kell már szerződés kötéskor, hogy a meglévő palatetőt mennyire tisztítják meg. Nem elég csak leseperni hanem magasnyomású vízzel kell tisztítani. Vagy pl. az alsó éleket beszegik e.

 Ezeket le kell írni !

Előzmény: Julian86 (3816)
Julian86 Creative Commons License 2019.09.23 0 0 3816

Sziasztok! Pala tetőt szeretnék szigetelni bitumenes lemezzel, mire figyeljek a kivitelező/anyag kiválasztásánál? Sokféle árat találtam neten. 

Van esetleg akik ajánlani tudtok? Köszi 

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 3815

No kérem !

 Elkaptam az egyik adón egy érdekes beszélgetést.

 Most zajlik a  tetőfedők  egyesületének soros konferenciája. Talán az 5. Mindegy. Egy egyesületi vezetőt interjúvoltak meg. beszélt a szakma gondjairól, nehézségeiről, főleg a szakember hiányról

 Sok mindenben igaza volt főleg a riporter hülye vagy naiv kérdéseire volt nehéz válaszolni.

 végül a magastető felé orientálódott a beszélgetés  -annak ellenére, hogy a meginterjúvolt többször állította, hogy a lapos tető dominál - ez nem igaz, lehet terjed, de a dominálástól messze vanű

 Végül csak afedésről volt szó. Volt azért érdekes megállapítása az ürgének. Mondta, hogy a természetes pala, a kőpala is szóba jöhet.   ha jól emlékszem lakossági építkezésre fókuszáltak a beszélők.

 Tehát természetes pala Mo. -on magán építtettőknek. ne már. talán a csányi úr szóba jöhet.

 

 

 NÁLUNK CSAK NEHÁNY KÖZÉPÜLETEN TALÁLHATÓ , RITKÁN.

csiriprelek Creative Commons License 2019.09.16 0 0 3814

Sziasztok. Creaton Balance cserép van a házamon, egy db cserepet szeretnék kicserélni, mert a parabola tartó oszlopra már nincs szükségem. A többi cserép enged anyit, hogy egyet kivegyek és betegyek egy másikat helyére?

laszlo_gomb Creative Commons License 2019.09.09 0 0 3813

Terrán Rundo típusú betoncserepem van és a csendesítő szakaszon észrevettem hogy páron el van törve a vízelvezető horony és emaitt a tetőfólián csöpög az esővíz.
Nem bírják ezek a rálépést? És vajon hogyan lehetne átnézni hogy vajon hány törött ilyen van még fent? Bentről a fólia megakadályozza hogy lássam... Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!