Keresés

Részletes keresés

Vagdalthús Creative Commons License 2007.08.26 0 0 904
Igazi ősállat. Nem is tudom, hogy maradt fenn, szerintem már a teremtés első napjától fogva létezik, ezzel a külsővel :-))
Előzmény: Törölt nick (898)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.08.26 0 0 903

Ezt a pontot mielőbb módosítani kell. Egyébként csak nálunk van így, határainkon túl sehol. A kerékpárút az kerékpárút.

Meg is nézem, hogy a vár alatt lévő szakaszon milyen tábla van, emlékeim szerint tiltó, motorosoknak, de nem esküszöm meg rá.

Előzmény: gma (900)
gma Creative Commons License 2007.08.26 0 0 902
Az autónak egyértelműen semmi keresnivalója ott a kresz szerint. A quad ha 50ccm-es, lehet segédmotor kerékpárnak minősíteni. Más kérdés, hogy az már szerintem is óriási túlzás. Ha én lennék lusta disznó és ott akarnék menni, max. egy elektromos robogóval tenném. Az belefér, nem? :)
Előzmény: Törölt nick (901)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.26 0 0 901

Elég baj ez minden kerékpárosnak, hidd el. :((( KRESZ ide, KRESZ oda, a bickliúton ferde szemmel fogják nézni a bringások a motorosokat, ha segéd, ha nem.

És mi a helyzet a quadokkal meg az autókkal?...

Előzmény: gma (900)
gma Creative Commons License 2007.08.25 0 0 900
A KRESZ szerint segédmotorkerékpárral max 40-nel rá lehet menni a kerékpárútra. Ez van.
Előzmény: Törölt nick (899)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.25 0 0 899
Max. Simson. De egy biciklisnek az is éppen elég büdös, még akkor is, ha ebből a motoros mit sem sejt, és magában megveregeti a saját vállát, hogy milyen rendes gyerek volt, lassan hajtott a bicikliúton... Kisvácon meg, ahol fürödnek a népek, egy csomóan autóznak rajta. Sokan egészen a vízpartig lehajtanak kocsival, ott előkapják a nyugágyat, és boldog önelégültségben heverésznek, esznek-isznak egész nap. Aztán, gondolom, csodálkozik, hogy hiába tölt annyit időt a természetben, mégsem tud fogyni egy dekát sem... :))) Tudom, hogy toleránsabbnak kéne lennem, de nem szeretem sem a benzinszagot és a motorberregést bringázás közben, sem az autókat a Dunaparton. De a legjobban a quadokat utálom.
Előzmény: gma (896)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.25 0 0 898
Dehogynem! Azok  még a randák!... Brrr...
Előzmény: Vagdalthús (897)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.08.23 0 0 897
Csodálom, hogy még nem fogtál gébet... este 19:30-20:00-ig csak ezek a szerencsétlen külsejű ősállatok jönnek, hogy apadna már a létszámuk.
Előzmény: Törölt nick (894)
gma Creative Commons License 2007.08.23 0 0 896
Nagymotorral vagy 50-es robogóval?
Előzmény: Vagdalthús (885)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 895
De most elköszönök, mert sürgősen úsznom kell egyet, fölpiszkált, hogy annyit emlegettük a Dunát! :))
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 894

Úgy-úgy! :)

Igazából snecit akartam fogni a macskámnak, de csak ezek a kis csúnyák jöttek... Ja, pl. a börtön alatt is! Meg följebb, a Kálvin u. környékén.

Előzmény: Vagdalthús (893)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.08.23 0 0 893

Fenéken, csontival?

 

A kisváci szakaszon csak egyszer horgásztam, a cementkirakónál.

Bár a börtön alatt már többször is, az is Kisvác...

 

Előzmény: Törölt nick (892)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 892

Ez igen, gratulálok!

A paptetű Kisvácon is megterem... :)

Előzmény: Vagdalthús (891)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.08.23 0 0 891

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9001983

 

Itt, a szaktopicban van 1-2 fénykép is egy múlt heti pecámról + beszámolók is, van benne hal bizony szépen, s bizony 1-2 igazán combos egyed is lehetett volna, ha nem szakít... de nem panaszkodom, az elmúlt hetekben jól megy.

 

Paptetűt érdekes csak a sződligeti szakaszon fogtam eddig, Vácon nem.

Előzmény: Törölt nick (890)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 890

Ezt örömmel hallom! Vajon mikorra készül el?

 

És vajon lehet a Dunában halat fogni? Nekem még csak paptetűt meg snecit sikerült... Igaz, a nagyobbakkal félnék is damilos összeköttetésben lenni...

Előzmény: Vagdalthús (889)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.08.23 0 0 889

Hm, a Buki környékén nem tudok ilyen forrásról, pontosabban nem hallottam, persze az attól még nyilván létezik. A Kompkötő-sziget és a Buki-holtág is izgalmas hely.

Én is horgászom aktívan, bár nekem az említett ártéri erdő melletti rész a kedvencem a Dunán.

 

A tanösvény valóban tovább ért, bentebb, viszont megkezdték a felújítását, s ismét elérhető lesz a régi végpont, már tettek le új pallókat.

Előzmény: Törölt nick (888)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 888

Látom, hogy a tanösvénnyel amúgy is sok a gond. Mármint sok gondozást igényel, merthogy időnként elmossa az ár. De régebben mintha hosszabb lett volna, nem igaz? Úgy emlékszem, volt még egy leskunyhó is.

Nekem sajnos soha nem volt szerencsém a tanösvényen különleges és ritka madarakat láthatni, de a Kompkötő-szigeten igen: kócsagot, szürkegémet, vörösgémet, meg ki tudja, még mit, amit nem sikerült felismernem... :) Azonkívül a horgászok itt holmi iható forrásokról is beszámoltak (a Buki-tó környékén).

Előzmény: Vagdalthús (887)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.08.23 0 0 887

Sajnos nem tudok semmit.

Imádok én is áttekerni az ártéri erdőn egyébként, annak amúgy is különleges atmoszférája van, továbbá nagyon ritka az ilyen jellegű növénytársulás, ami megmaradt a Duna mentén, nem véletlenül a Duna-Ipoly Nemzeti Park része. Csak persze az erre utaló táblát a tanösvény elején lenyúlták, mit ad Isten...:-((

Előzmény: Törölt nick (886)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 886

Pedig nagyon-nagyon szeretünk erre biciklizni! Gyönyörű a Dunakanyar, és pl. a váci ártéri erdőn átkerekezni is nagyon üdítő!

Erről a bicikliút - nem biciklút kérdésről tudsz esetleg valamit?

Előzmény: Vagdalthús (885)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.08.23 0 0 885
Nem mintha a dunamenti kerékpárúton betartanák a játékszabályokat a motorosok... néha -nem is néha...- többen mennek rajta, mint a kerékpárosok.
Előzmény: Törölt nick (884)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 884

Halihó, váciak!

De jó, hogy Rátok bukkantam!

Nem tudja valamelyikőtök véletlenül, hogy a bicikliút kisváci szakasza tényleg bicikliút lett-e? Mintha hallottam volna valamit fél füllel, hogy volt valami pör, és a várost kötelezték rá, hogy engedje be oda az autókat, az ottlakók miatt.

Mi igaz ebből?

Gyanús ugyanis, hogy az utóbbi időben igencsak megsokasodtak rajta az autók, a sárga csík a széléről pedig ugyancsak lekopott... :((

gma Creative Commons License 2007.08.22 0 0 883
21-én éjjel ezt berakni hihi :)
Ma pont Vácott jártam és éltem is volna az alkalommal, de nem mindig vagyok net közelben. Sajnálom...
Előzmény: Choco Cafe (882)
Choco Cafe Creative Commons License 2007.08.21 0 0 882
Ingyen Cappuccino nap!
Augusztus 22. szerda

Felszolgálóink kávés továbbképzésen vettek részt, mely keretében új technikákat sajátítottak el. Hogy gyakorolni tudják a tanultakat, augusztus 22-én, szerdán minden* cappuccinót ingyen szolgálunk fel.

Legyen vendégünk és hívja meg barátját is egy Cappuccinóra!

*Az akció az ízesített, koffeinmentes vagy elvitelre készült cappuccinóra nem vonatkozik. Egy vendégnek maximum három ingyenes cappuccinót szolgálunk fel a nap folyamán. Az akciós cappuccino mellé nem szükséges más terméket rendelni.

Choco Cafe Váci Csokizó
2600 Vác, Március 15. tér 20.
Tel: 27/305-839
Nyitva: V-Cs: 10:00-22:00; P-Szo: 10:00-23:00
www.chococafe.hu
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.05 0 0 881

Őszinte részvétem,  nem semmi pechszéria....

 

A temetőre mindenki figyeljen az utastérben semmit sem szabad hagyni, (a szomszédasszonyomnak ugyanígy betörték az ablakot a táskáért) nekem csak a négy szelepsapkát lopták el, aránylag olcsón megúsztam... Mindent amit benne hagyok a csomagtartóba rakok és még így sem hagyok benne semmi értékeset.

Még a forgalmit is magammal viszem....

 

Itt is szép az ősz...... haloványan süt a napocska a medence leugrott 24 fokra (de azért ma is fürödtem)

Előzmény: Pipacsvirág14 (879)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.08.03 0 0 880

Megértelek, a fényképeket én is sajnálnám, nekem a telefonomat tüntették el tavaly, benne még gépre nem másolt fotókkal, amit a bükki üdülésünkön készítettünk.

 

Igen, XXI. század, hurrá de szép :-(((

Együttérzek veled, mint rutinos betörés-áldozat :-((

Előzmény: Pipacsvirág14 (879)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 879

Üdv mindenkinek a XXI. századból!!!

Sok idő után újra itt vagyok a fedélzeten!

 

Nagggyon zaklatott napjaink voltak. Kezdve azzal, hogy a temetőben betörték az autóm ablakát és ellopták a táskám, persze a cuccossal együtt, ami benne volt.

Na, mire mindent lerendeztem, amit ilyenkor kell (zárcserék, bankkártya csere, telefon stb. - és persze ugrott az összes tel.szám is), elmentünk a Balatonra nyaralni. Azaz őszölni, mivel sikerült kifognunk az az 1 hetet, amikor nem 40 fok volt, hanem totál ősz.

Hazajöttünk és újabb istencsapása jött, megadta magát a laptopom. Totál.

Az összes fényképpel rajta.

A törpéről ugye még lesznek képek, na de a párom képei is rajta voltak, amitől rögtön idegbajt és szívinfarktust kaptam.

Ismerős hozzáértő nem tudta megcsinálni, végül Kürtéknél kötött ki (azaz exkürt dolgozóknál). És megjavították!!!!

Ezt a földöntúli örömöt, nem is tudjátok elképzelni.

Lehet mutogatni Apaképet a kisfőnöknek, mert persze előhívott nem sok van.

 

Szóval most kaptam vissza a gépemet, még nem ok rajta minden, este telepítünk, aztán megpróbálom cd-re írni a képeket, mert még egy ilyen és a mentő visz el.

(nem a gépet sajnálom - ok, azt is, de az pótolható, még ha drága is), hanem a fényképeket. Főleg a férjem miatt.

 

Úgyhogy reszkessetek, jövök ám ide:)

A 40 fokban - Vagdalhtúsékhoz hasonlóan - mi is 1/2 5-kor mentünk ki a strandra, jó volt.

 

Sekat nem felejtettelek, és bocsánat. Hívni foglak, de egyszerűen most mindenfelé rohangáltam.

 

ronaldinhogaucho Creative Commons License 2007.07.30 0 0 878
Köszönöm, a Lyra-ból sikerült beszereznem! Nagyon jó kis hiánypótló kiadvány.
Előzmény: Vagdalthús (877)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.07.27 0 0 877

Ha ott nem találsz, esetleg a Tourinform-irodában sem, én tudok adni, most van nálam.

Előzmény: ronaldinhogaucho (876)
ronaldinhogaucho Creative Commons License 2007.07.27 0 0 876
Kösz a tippet.
Előzmény: Vagdalthús (875)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.07.25 0 0 875

Én ma kapok belőle egy adagot, s viszem aktív túrázóknak, egyesületekbe, stb.

Bíró Gyuri visz belőle a Líra Könyvesházba, szerintem ott már van is belőle.

 

1-2 dolog még hátra van, az eső miatt nem végeztek minden munkával. Egy új jelzett út felfestése még hátra van (S+ a Pádimentom-kő felé), továbbá 16 jelzéssel, felirattal ellátott tábla kihelyezése, ezeket szombaton festettük fel, s majd ahogy idő van, folyamatosan viszem ki és teszem fel, illetve én fogom felfesteni az említett jelzést.

Előzmény: ronaldinhogaucho (874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!