Ezt valahogy hasonlóan gondolom. Ha egy kormányzó párt mondjuk a parlamenti választáshoz képest két évvel eltolt helyhatósági választásokon eredményt szeretne elérni, akkor kénytelen volna folyamatos teljesítményt felmutatni. Permanens kampány csak szavakban lehetséges. Az meg nem olyan hatékony egy idő után.
Ami gond lehet(ne), hogy a komoly, és "véráldozatot" is igénylő, érdeksérelmeket kiváltó struktúrális reformok eredményének nem volna ideje beérni a következő megmértettetésig.
Bár, ha jobban belegondolok ilyesmire utoljára 1995. márciusában volt példa. Még azt is elbukták '98-ban.
Ami igaz az igaz, eddig bizonyos mértékig megtörtént az, hogy aki nyeri atavaszi választásokat az "viszi" az őszit. És hogy ez megtörténjen, ahhoz a tavaszi győztesek mindent meg is tesznek. Mondom ezt kicsit szomorúan. Ezért ha eltolnák az önkormányzati választásokat, ez valószínűleg nem történne meg. Persze az is lehet, hogy a "permanens" kampány akkor nem félévig, hanem két évig tartana.
Van azonban még egy demokratikus érdekesség is, ez pedig a ciklikusság. Ahol a helyi választások el vannak tolva a parlamentitől, ott kevésbé befolyásolja az országos politika a helyi választásokat , ezért a helyi választások sokkal inkább szólnak a helyi emberekről.
És ez lehet, hogy jó.
A legroszabb dolog az, hogy politikai zsákmánynak tekintik az önkormányzatokat (Franciaország)
Ahogy a jelenlegi ellenzék és a kormányzópártok viszonyát elnézem, ha ötven év telne el két választás között, akkor sem biztos, hogy kialakulna az általad említett "együttműködési kényszer".
Ha még ehhez hozzáveszed az olyan attitűdöket, melyek a közélet és a demokratikus intézményrendszer folyamatos és tervszerű aláásásával foglalkoznak, hááát...
Csupán néhányat említenék ezek közül:
- a megfigyelési ügy,
- a lényegtelen mellékkörülményekbe csimpaszkodó és így a joggal való visszaéléssel megnyert sajtóperek,
- a legfőbb ügyész munkája,
- az ellenzék nélkül is működő parlament (amire a Fidesz elnöke szerint amúgy sincs szükség, mert az „emberekkel” kell foglalkozni),
- az Orbán vagyongyarapodását vizsgáló bizottság, amiből a vizsgált személy levelére való hivatkozással kivonult a Fidesz,
- a parlamenti vizsgálóbizottságok munkája és tevékenységük eredményessége általában, és így tovább...
Szerintem, ez a bizonyos "együttműködési kényszer" semmi egyéb, mint illúzió!
Magyaroszágon nem alakult ki (pedig tulajdonképpen egy politikai elit van szerintem:) az együttműködés kényszere. Ez egy tanulási folyamat lenne a politikában.
Úgy tűnik eddig, hogy magától ez nem megy, ezért legalább 2 (minimális programként 1) év különbség kell a 2 választás között.
Szerintem a legfontosabb az, hogy az önkormányzati választások arról szólnának, amiról kellenének (a hely szelleméről:), s egy parlamenti nyertes sem esne kisértésbe, hogy igérgetéseivel, osztogatásaival valós (társított) előnyökhöz jutassa pártját.
A másik:
megtanulna a választott politikai csapat egymással együttműködni, közösen célokért harcolni, lobbizni. (Pl. nem kellene az alább közölt hirdetésekre pénzt pocsékolni)
Ha a TÖOSZ-nak sikerülne az álláspontját érvényesítenie, akkor nem egy évig, hanem két évig terhelnék a választások a közéletet.
Szerintem tudjuk le ezt a politikai ámokfutást az idén és négy évre felejtsük el. Őszre egyébként is úgy belefásul már a közélet és a közbeszéd ebbe az őrületbe, hogy mindenki azt mondhat, amit akar...
,,Hasonlóan Sólyom László köztársasági elnökhöz, a Területi Önkormányzatok Országos Szövetsége is úgy látja: az egy éven belüli "kettős választás" tovább terheli a politikai közéletet. Ám amíg az államfő úgy véli, hogy előrébb kellene hozni a hjelyhatósági választások idópontját, addig a TÖOSZ amellett érvel, hogy inkább egy évvel halasszák el azt - írja a Népszabadság."
Botka Lajosné polgármester a FIDESZ részére megírt levelét, politikai hirdetésként is megjelentette az Új Néplapban.
bátorság biztonság igazságosság
Kedves Fidesz, tisztelt Orbán Viktor!
Olvastam az újságban a bűnbánat-kampányukról. Önök fogadkoznak, hogy nem követik el újra azokat a hibákat amelyeket egyszer már elkövettek. A fogadalom megtartásában talán segíthet Önöknek, ha tudják, hogy az emberek mit tart ilyen hibának.
Például azt, hogy:
1. Átpolitizálták az életünket, megosztottá tették az országot.
2. Szembefordították egymással a vidéket és a fővárost.
3. Radikális politikájukkal sokunkban félelmet keltettek.
4. Saját politikai hatalmuk mindig fontosabb volt a városi fejlődésnél.
5. A 4-es út felújításban nem jutottak tovább táblák és alapkövek elhelyezésénél.
Én a magam részéről azon leszek, hogy a jövőben ne legyen módjuk hasonló hibákat elkövetni.
Üdvözlettel:
Botka Lajosné
Szolnok polgármestere
"Ahogy arra sokakkal ellentétben mindig is számítottam, az utolsó hónapokra teljesen nyílt lett a választási küzdelem kimenetele. Nincs ezen mit csodálkozni, 1994 óta nincs előre lefutott voksolás. Ne feledjük, az MSZP mögött ott állnak örök szövetségesei: a tudatlanság, a kiábrándultság, az irigység, no meg a stabil és nagy szegénység, amely szállítja a lejárt szavatosságú konzervekkel, néhány ezer forint beígérésével megszédíthető szavazókat. Aki pedig tiszta képet szeretne kapni a gazdaság és a társadalom állapotáról, azt egyoldalúan magyarázott felmérésekkel, manipulált statisztikákkal, méregdrága hirdetési kampányokkal igyekeznek elvakítani. "
Az egyik nick miután áttanulmányozta Féja Géza 1942-ben írt, Magyar Irodalomszemlélet c. munkáját, dobott egy hátast, mert felismerte, hogy a "fijugg" 2005-ben ebből a régi anyagból dolgoznak.
Emlékeztetőül: a 2002-ben alkalmazott Fideszes szlogen, "Mindenki hozzon magával még egy embert!", sem volt új dolog.
Szocdem korában Marosán György már alkalmazta ezt a bon mot.
Az ideolólógiák és arcok változhatnak, az eszközök és a módszerek azonban változatlanok...
Orbán Viktor nagyon érdekes dolgokat mondott a Nap Tv-ben.
Minden választókerületi elnöknek kellett egy un. győzelmi tervet - ,,dolgozatot" Lakat T. Károly kifejezése - csinálni.
És ezt ő aláírta, azonban voltak cserék (ott, ahol problémákat érzett).
Vajon megyénkben a 4. ogy. körzet egykori Fidesz jelöltjénél is voltak problémák? Vagy csak egyszerűen kellett a hely Kovács Lászlónak (a jövendő polgármesterjelöltnek)?
Most nem azért, de szdsz -esként azt kell mondjam, hogy nem teljesen értem a hsz-odat. Nekem ugyanis több bajom van a jobboldali radikálisokkal, de ezt semmiképp nem mondanám hogy luxushülyék. Azt a jelzőt meghagynám azoknak, akik balról előzik a baloldalt.
Másrészt mindenkinek Barátságos Családi Karácsonyt kívánok, whiskyben gazdag, politikamentes szilveszteri mulatságot és Szerencsés Boldog Új Évet!
Tudod, a klasszikus vicc szerint kétféle embertípus létezik:
aki két részre kategorizálja a populációt és aki nem.
Ez a "nemzeti", meg "hazaáruló", meg "kirekesztő" baromság a társadalom egy igen jelentős részében süket fülekre talál, vagy éppen ellenszenvet vált ki.
A maradék meg vitázzon csak azon, hogy a másik "fél ország" (szerintük) kinek dől be!
Nem merülnék bele ebbe a vitáta, mert eredendően nem erről volt szó.
Csupán azt bátorkodtam észrevételezni a topicgazda jogán, hogy behánytad ide a szélsőjobb megnyilvánulásainak lelőhelyét, amivel - a magam részéről - nem tudok mit kezdeni.
Persze, ettől még a jövőben is beokádhatsz ebbe a topicba, de azt nem hiszem, hogy itt túl sok vevőt találsz majd rá.
A provokációnak nem dőlnek be az idejáró hozzászólók.
Ki a „hazafi” és „nemzeti” és ki a „kirekesztő” és „nemzetellenes”?
Az a „hazafi” (Gyurcsány Ferenc és az MSZP állítja magáról, az SZDSZ egyetértő bólogatása mellett), és az a „nemzeti” (a „jobboldal”-nak nevezett FIDESZ, MDF és a hozzájuk közeledő pártok és szervezetek nevezik így magukat), aki gyarmati sorunkat – és ezzel a nemzet megosztottságát - fenntartva, bizonyítható anyagi hátrányt okozva akar „változást”, „rendtevést” végrehajtani?
És az a „kirekesztő”, az a „nemzetellenes”, aki nemcsak felfedi és bizonyítja a nemzetárulást, és nemcsak megoldást ad annak eltörlésére, hanem a kiutat is megjelöli egy - mindenkiről jogainak és kötelezettségeinek gyakorlásán keresztül - Gondoskodó Magyarország megteremtésével, amely a hagyományainkat közvetítő Szent Korona eszme alapján az államalapító és államalkotó nemzetek szerves egységeként él?
Gondolkodj el ezen, kedves Magyar Választó!