Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.21 -1 0 669

"...Alapíts Te is:..."

 

Ja, én nem fáradok vele...ami a többi szentnek jó volt, jó az nekem is....:)

Előzmény: ErkölcsTan (668)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.21 0 0 668

Aham már értem. Legendás vadnyugati kóvbój és ifjú szájhős, de még senki effektus. :-)

 

Nos a fórumokon azt kell tenni, amit én teszek.

Nem egy hanem több száz vallást "találtam" fel gyűjtöttem össze. Alapíts Te is:

 

Alapíts Te is Vallást, Egyházat !

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (667)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.21 -1 1 667

"...De nem válaszoltál, hogy mi az ami fáj?..."

 

...nekem nincs bajom, te rohangálsz össze-vissza, néha elpottyintasz egy-egy linket...a "vitapartnerért" mindent...

 

(gondolom azért tanátá fel vallást, kövessenek...gyakorlatozok.:D)

Előzmény: ErkölcsTan (665)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.21 0 1 666

Ide is linket raktál, akkor én is.:)

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150297067&t=9239635

Előzmény: ErkölcsTan (664)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.21 0 0 665

De nem válaszoltál, hogy mi az ami fáj?

Hogy gyógyítani tudjunk.

Vagy csak itt akarsz ingyen társalkodni és megúszni az agykurkászok óradíját?

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (663)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.21 0 0 664
Előzmény: Törölt nick (663)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.21 0 1 663

"...Vagy csak üldözési ateista ellenvallási üldözési mániád van?..."

 

...dehogy...gondoltam az érveidet itt sorolod föl, amit a többi totyikban elfelejtettél...türelmesen megyek utánad és várok.:)...amoda ide irányítottál a linkkel...elfelejtetted?...kavinton jó rá...:)

 

 

"Ha ellenállásba ütközöl, akkor se hátrálj meg, legyen hited!"(én)

 

...mondjuk ha nem hiszel semmiben, úgy nehéz lesz...:)

Előzmény: ErkölcsTan (662)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.21 0 0 662

Ide is ide jöttél, tehát jól írtam.

Miben segíthetünk neked?

Ki akarsz gyógyulni valamelyik izmusodból, istenedből, istentagadásodból?

Vagy csak üldözési ateista ellenvallási üldözési mániád van?

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (661)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.21 0 1 661

...azé ha magaddal nem tudtál odacsalogatni embereket, akkó engem csak ne hasznájjá má ki.:)

Előzmény: ErkölcsTan (660)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.21 0 0 660

Bejelentkezett a Szórakoztató Valláskritika topikba egy gyógyulni vágyó páciens. :-)

Érdemes figyelni.

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.21 0 0 659
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.20 0 0 658

Nagyon nem jó a levezetésed.

Most nem jövök helyesbítéssel,

mert az tapasztalom rá tudsz jönni önmagad is.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (657)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.20 0 0 657

Még egy nyelvi félreértelmezés, fogalom-túlgondolás, és nem fogok válaszolni az ilyen észrevételekre. Igyexem pontos fogalmakat használni, mint ahogyan a szomszéd topicban is tettem. Arról már nem én tehetek, ha én használom a piros fogalmát, és azon azt a színt értem, amivel kiemeltem, mások fejében meg megjelenik a zöld szín. Ez nem az én betegségem, hanem másoké!

 

 

Ha most azzal jössz, h málnapirosra, vagy meggyszínre gondoltam-e, vagy smaragd-, vagy fűzöldre, és ha utóbbi, akkor sportgyepre, vagy pázsitra, akkor bizonyisten kiixellek! :)

 

Előzmény: ErkölcsTan (656)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.20 0 0 656

Az emberek eleve keverik a hit és a bizakodás fogalmakat is.

Persze ezt direkt csinálják is, hogy keverve legyen.

 

Ebben a kevert jelenlegi téves köznyelvi értelemben is:

 

hinni lehet az józan észben, logikában és az értelemben is.

Az meg nem feltéltenül káros és gyógykezelendő,

hanem inkább követendő.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (655)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.20 0 0 655

Hiten vmilyen téveszme valóságnak való megélését értem. Valamilyen nem létező dolog valóságosnak való elképzelése. Annak különböző tulajdonságokkal való felruházása. Az azzal való egyoldalú beszéd, beszélgetés. 

Előzmény: ErkölcsTan (654)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.20 0 0 654

Nincs olyan értelmes és konkrétan behatárolható halmaz, hogy hit. Az is csak egy gyűjtőfogalom, akárcsak Isten.

Előzmény: Törölt nick (653)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.20 0 0 653

http://mindennapi.hu/cikk/egyhaz/mit-jelent-valojaban-megterni-/2011-12-18/10821

 

Lassan bizonyossággá válik a sejtésem a halálfélelemről.

 

De a betegségem megmaradt, és én elkezdtem félni: Mi lesz, ha meghalok?


A lehető legjobb dolgot tettem, amit ilyen esetben az ember tehet: kértem egy Bibliát édesapámtól. Amikor ínségemben elkezdtem olvasni az Igét, úgy tűnt, hogy minden bibliai vers hozzám szólt. 

 

Én leszek a felfedezője a hit nevű elmebaj okának! :)

Előzmény: Törölt nick (651)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.20 0 0 652
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.20 0 0 651

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150196680&t=9239004

 

Nagy általánosságban azt gondolom, h ez az alapvető probléma a halálfélelem lehet. Vagyishogy ez lehet a középpontban inkább sokféle más probléma mellett. A hit, a vallás ezekre ad félig-meddig "megnyugtató" választ. Úgyhogy sztem a halálfélelmet kellene kikezelni vhogy.

 

http://www.magyarkurir.hu/hirek/hogyan-lettem-katolikus-egy-egykori-ateista-vall-megtereserol

 

Jól sejtettem. 

 

 

 A baba mellett boldogság és remény töltött el. Ám mivel most nem volt mivel elterelni a figyelmemet, rám meredt a tény: sem a fiam életének, sem az enyémnek, sem az iránta érzett szeretetemnek nincs természetfeletti dimenziója. Rá is ugyanaz a sors vár, mint mindannyiunkra: meg fog halni, léte mindenestől elenyészik. 

Hetekig alig tudtam felkelni. Az álmatlanság és a depresszió mozdulatlanságba dermesztett. Egy hajnalban aztán valami szokatlant éreztem. Elfogott a kétely. Kételkedni kezdtem materialista világnézetemben, abban, hogy az emberi életnek nincs természetfeletti dimenziója. 

 

 

A cikk gyönyörűen leírja egy hölgy teljes meghülyülését. 

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.19 0 0 650

Ez már inkább reális cél és úgy is lenne rendjén.

Ezzel teljes mértékben egyetértek.

Előzmény: Törölt nick (649)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.19 0 1 649

Ennek önkéntes alapúnak kell lennie.

Az meg már most is adott.

 

A környezet szennyezett. Azaz a trsdlom és az állam támogatja a krsztny vallást. Be kell szüntetni mindenféle támogatást, és ki kell, h takarodjanak a közoktatásból! 

 

Akkor jöhet az egyén ébredése! 

Előzmény: ErkölcsTan (647)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.19 0 0 648

Ezt jól látod, az eléggé borzalmas lenne.

Magam is gátoltam már meg több ilyesmi próbálkozást, mert az szerintem is terrorba vezetne.

Előzmény: Sharion (646)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.19 0 0 647

Persze, csak először is. Nincs olyan, hogy vallás. Több százezer vallás van.

Tehát vallások vannak. Ugyan ez a helyzet az Istenekkel is.

 

Van egy rakás vallás amivel semmi gond sincs és van amivel van.

Van egy rakás Isten amivel semmi gond sincs és van amivel van.

Van egy rakás istenhit amivel semmi gond sincs és van amivel van.

Van egy rakás ateista akikkel semmi gond sincs és vannak olyanok akikkel van.

 

Meg a mérték is fontos ám. Sok dolog egy bizonyos arányig gyógyszer, azon arányon túl meg méreg.

 

Meg nem gondolom, hogy központi kezelést igényelne. Abból mindig csak gond és visszaélések voltak.

 

Ennek önkéntes alapúnak kell lennie.

Az meg már most is adott.

...de az egyénnek kell először fejlődnie ...

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (645)
Sharion Creative Commons License 2019.01.19 -1 1 646

Bele sem merek gondolni mire épül az ateista ideológia....

Előzmény: Törölt nick (645)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.19 0 0 645

Az istenhit vmilyen lelki szükségletet tölt be, és meglévő pszichés zavart fed el. Ezt kellene szakértő pszichológussal/pszichiáterrel kivizsgáltatni, és rájönni a bajok gyökerére! Onnantól kezdve egyenes az út, uis az alapbetegséget kikezelik, és megszűnik a hit utáni lelki szükséglet!

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.17 0 0 644

Pédox vallás időszámítása szerint (+40 ezer év) 42.000 és 42.003 közt tartózkodtam itt többet az index.hu vallás, filozófia fórumán.

 

Nagyon sok minden történt itt és nagyon sok dolgot tudtam megfigyelni, mint változást.

 

1. Nem nagyon bírta a ZombiJézuska hívők többsége a kritikát és elvonult egy külön kis helyre, zárt "intézetbe" -klubfórumba, ahol nem volt fejlődés és motiváció és ott szépen ki is "haltak".

 

2. A moderáció is észhez tért, vagy forradalom történt, mert hát amit csináltak régebben az minden volt, de többnyire borzalom. Gondolom az ottani hatalomért és befolyásért küzdő ateista/teista klikkek mára már átmentek a normálisabb felhasználókkal együtt más helyekre és vissza sem jöttek.

 

3. Mára már csak néhány fanatikus és ínyenc és nosztalgiázó felhasználó van itt, de eleve csoda, hogy sok más hasonló helyhez viszonyítva még ÉL ez a hely. Mert most egész jó már. Nincs zsúfoltság, amit én pölö szeretek, továbbá képedbe mászó reklámok, állandó megfigyelése annak, hogy mit gépelsz,hogy milyen reklámot nyomjanak az arcodba, hogy mit gépelsz. Sőt pénzéhsége sincs az üzelemtőknek, hogy állandóan azt várnák FIZESS!! és reklámozz!!

 

4. Ami megfigyelhető, mint pszichikum. Eltűntek a régebbi "Jézus szeret téged" és hasonló bepalizó szövegek. Eleve ZombiJézuska mítosza alábbhagyott, hanyagolják.

 

5. Megpróbálnak a legtöbben logikai és észérvekkel és feltásó kritikákkal jönni, ami sok esetben hibás persze, de legalább felismerték annak jelentőségét.

 

6. Már nem annyira akarják a kliktagok kikészítéssel és moderációba való bejutással onnét kilőni az ellenfeleiket. Valamiért nem megy nekik, elmentek és máshol csinálják, ahogy látom. Ez már nekik levadászott terület.

 

7. Még engem is alaphangon, de viszonylag békén hagynak társalogni. Most.  Régebben ez nem lehetett, mert állandóan ki akartak nyírni innét az ateisták, vagy a teisták. Persze el is mentem máshova önszántamból. Utánam is özönlött jó nagy hányaduk.

 

8. Alapvetően kielégítő a gyorsaság és a kellékek is. Régebben HTML programozással tudtam csak berakni egy képet, vagy szöveget formázni. Mostanra ez nagyon rendben van. Egyszerű, de elégséges, jól működik. 

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.16 0 0 643

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.11 0 1 642

Óhh, én szorgalmasan látogatom a Szórakoztató valláskritika topicot! :) Nagyon jó, és hű a címéhez! Grt!

Előzmény: ErkölcsTan (641)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.11 0 0 641
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.24 0 0 640

"Aztán fényt kaptam, és rájöttem, h humbukk az egész, és még csodálkoztam is, h hogyan is lehettem olyan bolond, h elhiggyem, h létezik kettéválasztott tenger, cetben élő ember, meg vízen járó ember..."

 

attól hogy még nem láttál fokhagymalewest az nem jelenti aszt hogy nem létezik és nem finom.

 

szerinted madzagon lóg a fószer wagy nem minden fából és wasból wan.

 

https://www.youtube.com/watch?v=gIHI7UoAlt4

 

itt meg wan 1 cikk:

https://index.hu/tudomany/levitate0708/

 

Attól hogy te nem tucc alig semmit nézd. Én általános elsőben én se tudtam hogy wan középsuliban filozófia tantárgy. Meg wan akinek főiskolán, egyetemen......a fene se érti mér ment wizen Jézus és mér monta amiket akkor amikor. Nem, dehogy, ne érezd cikinek magad és eszedbe ne jusson a suli könyvtárába menni. 

 

Előzmény: Törölt nick (631)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!