Keresés

Részletes keresés

Babco Creative Commons License 2009.11.17 0 0 403
Hannah Montana nálunk nem játszik, mert nincs benne állat. (illetve egy liba van benne, de ez az én külön véleményem. :-))
Pár hónapja jött haza azzal a nagy, hogy az oviban meséltek róla, egy ideig rágta a fülem, hogy mi az, a barátnői ilyet játszottak, meg megnézhesse. Egyszer mondtam, hogy oké, nézzük. Szerencsére nem tetszett neki, csak a zene, azóta nem is kérte hogy nézhesse. Én utálom a nyálas amerikai szarokat, a Titanicot sem tudtam végigszenvedni(ellentétben a férjemmel aki többször is végigkönnyezte). A Hannah-borzalmat is végigrinyáltam, hogy ez iszonyatos. A High School Musicalnak még ellenálltam, de azt nem is feszegeti szerencsére.
Előzmény: Gabiiiiii (402)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.11.17 0 0 402
az enyem is ezeket nezi,na meg azt az idiota Hanna Montanat:)
Előzmény: Babco (401)
Babco Creative Commons License 2009.11.17 0 0 401
"kőszike a sok tippet.bár lányom 7 éves lesz és nem régen közölte hogy ezek a mesék már nem neki valók."

Nálunk most a Róka és a gyerek ami bejött, nagyon szép film. (http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=92730)

Az én 7,5 éves leányom állatmániás, imádja a Natural Geographic és az Animal Planet csatornát.
Előzmény: Heenny (397)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.11.14 0 0 400

elismerem,a Minimaxon is van annyi szemet,agreesziv reklam,hogy gyozze az ember a gyereknek elmagyarazni....

 

de szvsz nem elzarni kell tole,hanem segiteni neki feldolgozni es akkor nem fordul elo,hogy a gyerek sititva toporzekol egy aruhazban,hogy a reklemban latott szart megvetesse a szulovel

 

Előzmény: medroller (384)
Heenny Creative Commons License 2009.10.29 0 0 399
nekem is a fiam 4.5 éves de ő amugy is teljesen más mint lányom.de imádják egymást,jó néha bunyoznak de aztán kibékülnek.de ilyenkor olyan jó őkel látni.fiam inkább dvd szeret nézni ha esetleg van kedve,de csak a kedven meséit mást mostanában nem.csak a szőrny rt,toy storit.és itt bezárult a kör.tv-ben a reklámokat nagyon szereti.
Előzmény: Aminah (398)
Aminah Creative Commons License 2009.10.27 0 0 398
7 éves láy ügyben tanácstalan vagyok, az enyémek fiúk, 4,5 évvel bezárólag :-)
Előzmény: Heenny (397)
Heenny Creative Commons License 2009.10.27 0 0 397
kőszike a sok tippet.bár lányom 7 éves lesz és nem régen közölte hogy ezek a mesék már nem neki valók.kicsit meglepödtem rajta,de mivel van egy 4és fél éves fiam az meg imádja az olyan meséket amiket leirtál.igy hát mindig megbeszélik hogy ki minimaxot ki disney csatornát fog nézegetni...a diázás viszont minden este elmaradhatatlan nálunk elalvás előtt és még mi felnőttek is imádjuk.
Előzmény: Aminah (395)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.26 0 0 396
Micsoda fertő.
Előzmény: Aminah (394)
Aminah Creative Commons License 2009.10.26 0 0 395
Ja, és nagyon ajánlom mindenkinek a diafilmeket, a gyerkeim oda meg vissza vannak érte, háát...sok régi klasszikusban van banya meg ilyesmi, de ott is sok van, ami teljesen erőszakmentes.
Előzmény: Heenny (390)
Aminah Creative Commons License 2009.10.26 0 0 394
"sőt már a lányom kérdezi hogy miért nincs olyan mese amiben nincs egyetlen szőrny ill rossz ember sem?"

Nos, ez esetben ajánlom szeretettel az alább kritizált Minimaxot, tele olyan mesékkel, amikben nincs egyetlen szörny sem:

Fifi virágoskertje, Thomas a gőzmozdony, Magyar népmesék, Tesz-vesz város, Koala brothers, A kis királylány, Ormányos család, Mi micsoda, Bindi a dzsungel lánya, Franklin, Chuggington, Vizipók-csodapók, Symfollies, Pingu, stb,stb,..

DVD-n: Frakk, Kukori és Kotkoda, Verdák, Garfield (a mozifilm), Dóra a felfedező, Pampalini, stb.
Előzmény: Heenny (390)
Aminah Creative Commons License 2009.10.26 0 0 393
Ja, aszittem beszélgetni fogunk, de ha csak agymenésed van, akkor jobbulást.
Előzmény: medroller (391)
Babco Creative Commons License 2009.10.26 0 0 392

Mi jól megnézzük, különösen a Bindit és a Mi micsodát.

Ha pedig épp valami agyatlan vackot adnak, akkor kikapcs. Eccerű.

Előzmény: medroller (391)
medroller Creative Commons License 2009.10.26 0 0 391
Wahahaha-hi. Muhaha, másképpen. Nyehehe. Nézzed még a minimaxot jól :D
Előzmény: Aminah (388)
Heenny Creative Commons License 2009.10.26 0 0 390

sziasztok!most csatlakoztam közétek...nekem is van kétt gyermekem,és hát igen ritkán hagyom hogy egymagukban tévét nézzenek!sőt már a lányom kérdezi hogy miért nincs olyan mese amiben nincs egyetlen szőrny ill rossz ember sem?pl:összes barbi mesében ott a gonosz bibircsokos bany és hát olykor rémisztőnek tartom.és hát inkább nálunk a közös játszás rajzolás stb bevált..de kitartás mindenkinek.

Babco Creative Commons License 2009.10.22 0 0 389
Biztos megijedt, hogy a Bindi a dzsungellányban mutattak egy kígyót. :-)
Előzmény: Aminah (388)
Aminah Creative Commons License 2009.10.19 0 0 388
Mi akasztott ki? :-DDDD
Mesélj! :-)
Előzmény: medroller (384)
medroller Creative Commons License 2009.09.11 0 0 387
Ez tényleg annyira szuperjó egy pici gyereknek? Reklámok? Többezer óra reklám, az miért jó? Konkrétan, miért is?
Előzmény: Torrente (386)
Torrente Creative Commons License 2009.09.09 0 0 386

Van azért olyan is, amin a gyerekek is jól szórakoznak.

A kislányom szerette a legutóbbi Pilóta-reklámot, most pedig ez a kedvencünk:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Lopaq0NgocE

 

M.

mélybepotty Creative Commons License 2009.09.02 0 0 385
Nem hiszem el hogy nem lehet eggyeztetni.Amikor a gyerek eszik vagy alszik,pl.a szülő,netezik.Ha már be lett válalva az a szerencsétlen,foglalkozni is kéne vele.Azt pl.nem hinném hogy a 24ből 25 óra megy a netre el.Lehet hogy az én elmém ehez gyenge,de ha már gyereket vállalok,akkor törődöm is vele.Nem csoda hogy tele van a híradó enyhén szólva is neveletlen kölykökkel,amikor a szülő széles ívben szarik a frakkra.
Előzmény: medroller (383)
medroller Creative Commons License 2009.09.02 0 0 384
Miután a nyáron láttam, hogy milyen "értékeket" sugároz a Minimax nevű adó, azóta még kevésbé látom értelmét, hogy erre a hozzászólásra reagáljak :(
Előzmény: Aminah (380)
medroller Creative Commons License 2009.09.02 0 0 383
Tipikus, hogy nagyrészt nem beszél a felnőtt a gyerekhez a tévéről se, épp itt lehet ezt tetten érni a topicban: hiszen nem tud foglalkozni a gyerekkel, ezért ülteti a tévé elé. Hogyan tudna akkor beszélgetni a műsorról, ha a gyerekkel nézeti és ő maga nem nézi?
Előzmény: niké08 (382)
niké08 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 382
Nem az a hülye aki tévézni hagyja a gyereket,hanem az aki nem magyarázza el hogy mit lát.Külömben is a "tv-nek mindíg igaza van".
Aminah Creative Commons License 2009.01.07 0 0 380
"Mindenkinek arra van ideje, amire szakít."

Na ez tipikusan az a duma, ami jól hangzik, de semmi értelme.

A tévézés különben szerintem nem ok, hanem tünet.
A tétlen, magányos emberek boldogtalanok. A tétlen, magányos emberek sokat tévéznek. De nem a tévézéstől lesznek boldogtalanok, hanem a tétlenségtől és a magánytól. Az, hogy sokat tévézik valaki, az csak egy tünet. Ha kidobja a Tv-t az ablakon, ettől önmagában még nem lesz kevésbé magányos és boldogtalan, legfeljebb produkál majd valami más tünetet.
Nem a TV-t kell tőle elvenni, hanem el kell vinni sportolni, moziba, színházba, koncertre, sörözni, mit tudom én. Sokkal jobban fogja magát érezni, akkor is, ha hetente egyszer azért még megnézi a kedvenc sorozatát az ókori Egyiptomról.

"és természetesen, semmiképpen se a tieidről, akik szinte soha nem tévéznek."

Na, ilyet tőlem biztosan nem olvastál, pont azt mondom, hogy igen, az én gyerekeim márpedig néznek tévét, szerintem semmi bajuk nem lesz, ha napi 1-1,5 órára odaültetem őket a Minimax elé, vagy beteszek nekik egy mese DVD-t.

Azt mondom, hogy attól, hogy gyerekem született, a világ nem lett kevésbé veszélyes, az ember megpróbál mindent megadni a gyerekének, megpróbálja mindentől megvédeni, de ez persze egy ponton túl kivitelezhetetlen. A reklámok kártékonyak, ez tény, de messze-messze nem védted meg tőlük a gyereket azzal, hogy otthon nincs TV. Ez látványos, de csak látszatmegoldás, kamu, mert ezzel még messze nem tettél eleget. Legfeljebb hamis biztonságérzetet kelthet benned.
Előzmény: medroller (377)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 379
Nem hiszek ebben a "találva és sértve" okosságban, legalább annyiszor nem jön be, mint ahányszor igen.
(Az emberek többségénél elszakad a cérna, ha olyasmit akarnak csakazértis beléjükdumálni - csűrve-csavarva a szavakat -, ami nem igaz. Osztán jól megkapják, hogy "találva és sértve".)
Előzmény: medroller (376)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.01.07 0 0 378
latod,en nem tagadom,hogy neha TV-zik a gyerek:)
Előzmény: medroller (377)
medroller Creative Commons License 2009.01.07 0 0 377
Mindenkinek arra van ideje, amire szakít. De ezt nem kell magadra venni, meg a topic is a gyerekekről szól... és természetesen, semmiképpen se a tieidről, akik szinte soha nem tévéznek. Hát hogy jönnék én ahhoz, hogy ilyen föltételezzek :(
Előzmény: Aminah (375)
medroller Creative Commons License 2009.01.07 0 0 376
Győzködőhadsereg...
Még mindig jobb, mint a nyomozóbrigád a másik oldalon, meg a "hány gyereked is van? Mit értesz te ehhez? Mi közöd hozzá?" - kórus...
Na de persze, mindenki a saját életmódját, elveit védi.
Aki meg erősen besértődik a tévés megjegyzéseinken, annál meg föltételezhető, hogy a célzás talált, süllyedt. Ugye, hogy ugye? (Kacsints és mosolyogj te is) :D
Előzmény: Törölt nick (371)
Aminah Creative Commons License 2009.01.07 0 0 375
"a magyar népesség napi átlaga 4 és fél óra tévézés (ALSÓ HANGON), ami karácsony környékén napi 6-7 órára is fölmegy."

Ez a napi átlag? 4 és fél óra???? Basszus, kinek van erre ideje???? kérdem én, mint "körömreszelgető" kismama...
Előzmény: medroller (369)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.01.07 0 0 374
egyebkent megnyugtatasul elmeselem a tegnap delutant...hazaertem fel 6-ra,atoltoztem,levittem a gyereket korcsolyazni...kb 1 ora..Felmentunk,egyutt csinaltunk kajat,aztan egyutt levittuk a kutyat....kb fel 9-re ertunk fel,furdes,fekves....Ha 10 percet be volt kapcsolva a TV,sokat mondok:)
Előzmény: medroller (369)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 373
Karácsony környékén, aszongya.
Mondjuk az anyák akkor sem érnek rá :)
Előzmény: Gabiiiiii (372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!