Kicsit off a dolog, de nagyon bosszant: milyen okosságot kell elkövessek ahhoz, hogy ne kelljen minden alkalommal bejelentkeznem a fórumba? Hiába teszek pipát a "bejelentkezve marad" mezőbe, minden bekapcsolásnál újra kéri a nicket és a jelszót.
A debreceni börzén szert tettem egy 99 csatis VHF-es Yaesu VX-1000-re. Szinte ugyanaz, mint az ismertebb FTL-2011. A rádió ugyan fel van programozva a rádióamatőr frekikre, de szeretnék rajta igazítani, betenni pár CT-kódot átjátszókra, meg átrendezni a csatikat, szóval programozni szeretném.
A netem találtam is hozzá kábel-rajzokat, meg a CE7-es programot, de arra sehol se találok pontos infót, hogy milyen számítógép kell ehhez. Sokan azt mondják jó az én XP-s P4-esem, de van aki azt mondja valami régi lassú gép kéne hozzá, ami nekem nincs. No meg vannak olyan rajzok amiben BC 413, 548 tranyók, meg MAX 232-es IC van. Melyikkel érdemes megépíteni? A MAX232-őt hallom sok helyről emlegetni, viszont a tranyós áremköröket egyszerűbb kivitelezni. Ezeknek van esetleg köze a számítógépigényhez?
Sosem csináltam még ilyet, de szívesen kisérleteznék vele, csak érdekelne, hogy belekezdjek-e a "gyors" számítógépemmel, vagy inkább vigyem el szakihoz, aki pár ezresért megoldja nekem. De én magam szeretném, ha tudom. Viszont lassú gépem nincs, meg nem is igen lesz.
Ez a nick az enyém, nem a kollégák hozták létre. Hogy miért új, az hadd legyen az én dolgom. Amúgy csak ez az egy van. Persze nekem tök mindegy, mit hiszel.
Nagyon jó ez a jobb 1-es spamszűrő, de kénytelen vagyok hozzászólni:
1. A szűrő hatékonyan kikapcsolja a gyökérkönyvtárat :-))
2. Spanunk már több ízben fikázza a rádióamatőr területen tevékenykedő olvtársainkat, bár hozzászólásaiban felemlegeti a sangyem, triasuny stb. kimagasló RH-vevőit, mintegy felevenítve régi rádiós múltját :-))))))
3. Ha ennyire nem képes egy(részben személyes ismeretséget is megvalósító) topik virtuális etikai szabályrendszerét elfogadni, az:
3. Kereshet másik topikot a gyanútlan áldozatok céltalan kivesézének céljából.
Figyelj te nagyon doki! Én elhiszem, hogy te egy überokos, mindenhez értő polihisztor vagy. De tulajdonképpen mi a bánatért kötekedsz te állandóan? Nem akarok neked utasításokat adni, mire való ez a fórum ill. topik, de biztos nem arra, hogy megpróbáld mindenki fölé helyezni magad. Esetleg állj neki valamilyen készüléket építeni, vagy ha megengedheted magadnak, akkor vedd meg és a rádióhullámok hátán szerzett tapasztalataiddal gyere ide.
1. Akik létre hozták, azért tették, hogy a rádiózás ill. az ún. rádióamatőr-mozgalom eredményeit és gondjait itt megbeszéljék.
2. Aki meg idelátogat és nem profi vagy nem évtizedes rádióamatőr, az azért teszi, hogy tanácsokat kérjen vagy ha új ötlete van, azt megossza a többiekkel.
Megkérlek, ha az egód engedi, akkor a bomlasztásból menj át valami más stílusba!
Onnan hogy engem cikizni kezdtél, a kérdezőt (32476) pedig nem segítetted semmivel, hasznos hozzászólásod nem volt.
Se tények se alternatívák se semmi. Csak azt mondtad hogy amit én mondok az nem igaz, de ennek bizonyításával nem strapáltad magad.
.
Valóban elsőre egy kínai hamisítványnak néztem, mivel ilyen díszes átlátszó/fényes megoldást még nem láttam. De egy fél megapixeles fotóból nemis igen látni jobbat. Fél megapixeles fényképezőgépek már egy évtizede is elavultak voltak. Itt 500kB a max fotóméret, abba 6-10Mpixel el szokott férni nálam, nemcsak fél Mpx. A többiek se foglakoztak mással csak hogy nekem ellentmondhassanak, de tények és alternatívák keresésével nem strapálták magukat.
.
Linkeket egyikőtök se adot ezzel a felszólítással: "Így lenne a helyes"... se nekem se a kérdezőnek..
"Ezt nem olvasom, ezt írom. Ugyanis abban az antennában, aminek a saját készítésű fotóját betettem, ott volt"
Ja az más. Azt hittem fordítva érted, úgy hogy kiszerelték az általad látottból, a linkeltben meg benne lenne, mert az valóban valószínűtlen lett volna. De hogy egy antennához építenek antennaerősítőt amit láttál, azt szinte természetesnek találom.
De eddig az antennáról, és nem az antennaerősítőről beszéltünk.
Kérdés is volt: "Ennek a szélessávú antennának a méretezése sokunkat érdekelne."
Próbáltam a megnevezésével (tölcsér=horn antenna) és linkekkel segíteni, de olyan elfogultsággal és rosszszándékkal találkoztam köztetek mintha cigányliszkára tévedtem volna... :(
Keresgéltem egy plexi-antennát, ahol a plexi csak tartóelem, a dipól és a reflektor egy sztaniolcsík, golyóscsapágyon forog és kiváló lesz UHF-DF-re...
Ezt nem olvasom, ezt írom. Ugyanis abban az antennában, aminek a saját készítésű fotóját betettem, ott volt. Nem univerzális antenna, kifejezetten egy meghatározott vevővel történő együttfutásra, csak vételre lett kialakítva. De biztos neked van igazad, hiszen nem láttad...
Ha jobban megnézed az antennafejet (meg a leírást, hogy az antennafejben előerősítő van), láthatod, hogy ez az antenna nem az az antenna. A Tempest antenna kifejezetten ehhez a vevőhöz és ehhez a méréshez egyedileg készült...
Ez egy demonstráció volt, a "Tempest" problémakör szemléltetésére. Az összeállítás a kis vevővel és egy NYÁK lepkeantennával egy kb. 6 méterre lévő LCD minotor képét rekonstruálta valós időben:
Volt egy "nagy" SDR is kifejezetten Tempest célokra (ehhez volt a nagy antenna), amelyik ugyanezt 100-120 méter távolságról tudta megtenni...
Sajnos elég rossz szögből sikerült lekapni, de csak itthon vettem észre, hogy a tükröződések miatt első ránézésre átlátszónak tűnik... Eléggé el voltunk foglalva a mérés összeállításával...
Amit plexinek nézel, az maga az antenna, polírozott ezüstözött vörösréz. A kosár körülötte Faraday-kalitkaként próbálja kizárni az oldalról jövő jeleket. A polárváltó és az előerősítő az antennafejben van. A szerkezet a Prágai Műszaki Egyetem laborjában készült...
A Budapest Fővárosi Rádióamatőr Klub az utánpótlás biztosítása érdekében évente több alkalommal tart rádióamatőr vizsgára felkészítő tanfolyamokat, amelyek jó alapot nyújtanak a rádióamatőr engedély megszerzésére. Az ilyen tanfolyami képzés alatt a résztvevők megtanulhatják az analóg és digitális technika alapjait, rádióforgalmazási tapasztalatokat szerezhetnek, és olyan berendezéseken gyakorolhatnak, amelyeken a rádióforgalmazást élesben is átélhetik. A tanfolyamok végeztével lehetőség van vizsgát tenni az NMHH-nál.
A következő rádióamatőr vizsgafelkészítő tanfolyam kezdése 2013. október 05. szombat 10:00.
A szkennerek sok esetben a saját kis antennájával dolgoznak csak jól. A nagy erejű adók bezavarnak minden hullámsávba egy tetőantennáról.
Érdemes mindig olyan sávú antennát használni, amit épp figyelni akarsz. Ez is ad egy jó előszűrést. Repsávra egy 60 centis botantennát, 400 megára egy 16 centis pálcát és így tovább.
- A MIPS gyorsította az IRQ kiváltódását is további árnyékregiszterekkel. Aki nem ismeri: ekkor nem kell a hardvernek regisztert mentenie, automatikusan multiplexálódik be az IRQ-ba ugyanazon néven egy másik regiszter bank. - a 480 Mbps sebességű High Speed USB-t is támogatni fogja. - I2S (A/D és D/A chip) fogadása 50 MHz-es I2S órajelig. - a processzor rész fogyasztása a MIPS adatai alapján 0,16 mW / MHz körül fog alakulni. Ez 10 mA alatti processzormag fogyasztást fog eredményezni 3,3 V-ra vetítve.
Kézi szkennerrel belehallgattam este a 108-400mhz-e sávba.Azt hittem,a rep sáv szent,ott nincs műsorszórás,így meglepődtem,hogy zene,és műsorszó adók is vannak ott.Nem zavarják a légiközlekedést?Miért adnak am-ben műsort?
Tovább szeknnelve 400mhz ig vannak adók.
Néhány példa:
108,66 MhzVOA
108,7125 Mhz Magyarul olvasott fel híreket valaki,aki vélhetőleg nem tud magyarul,csak olvassa.
Tovább menve:246,2125-angol,265,4625 francia,329,46 valami meccs közvetítés talán törökül?Azt hittem,140Mhz felett már mindenki fm-ben ad.
Vagy nem jó a szkennerem?Próbáltam,veszi a petőfit,ott ahol kell,cb freikit is,kaputávot is.Szerintem jó.
Nem tudtam menni, pedig készültem. Ránk maradt a 15 hónapos felügyelete, mert a szülők kaptak egy hosszú hétvégét, Rómába repültek. Mire hazajöttem a reptérről, a nővérkéje lázasan került elő az iskolából Így nem hagyhattam egyedül Hajnira őket, hisz akkor ki szalad boltba, patikába...
Qq, az én víruskeresőm nem vett észre semmit, biztos az is KGB befolyás alatt van :-)
UA0KGB-vel én Friedrichscafenben személyesen találkoztam (olyan hívójelű kitűzőt csináltatott magának ott a helyszínen egy német amatőrtárs).
Akkor támadt derültség, amikor oroszul szóltam hozzá, és nem tudott válaszolni.
Lehet hogy csak valóban karácsonyi ajándékként fog elkészülni nálam is ez a Motorola A.2000 átalakítás,ha csak valaki tényleg nem segít hozzá az átalakításhoz szükséges Eprom tartalomhoz,vagy egy már beégetett kész darabhoz.
Sajnos mivel programot írni nem tudok,így aztán marad a várakozás ez ügyben,no meg a keresés a külföldi hasonló fórumokon.
A mai világban sajnos mindent azzal a festett papirossal,amit pénznek hívnak lehet ilyen dolgokhoz hozzájutni,nyilvánvaló hogy én is áldoznék rá józan érték határokat figyelembe véve,de még ezidáig nem kaptam visszajelzést ez ügyben.
Ami a PMR-t illeti én a 446.08125/CTCSS141.3/ vagyok helyileg elérhető.
A 2 méterre most készül az antenna hogy Z.egerszeget valamint a Fonyodi átjátszót is elérjem.
A Petyaművekkel már felvettem a kapcsolatot korrekt segítőkész volt,az átalakítással kapcsolatban is megtaláltam nála a hasznos dolgokat a készülékhez,azonban eprom tartalommal ő sem tudott szolgálni.
Ez itt a sarkalatos pontja az egész dolognak.Sajnos még egy eredeti kapcsolási rajzot sem találtam érdemben a készülékhez.
Hiánycikk,vagy nem publikus...mint ahogy az átalakításhoz szükséges eprom tartalom is... :-)
Mindenestre köszönöm az infót,kutatok tovább hisz amiket eddig összeszedtem az átalakításhoz,sejteni engedi hogy valahol valakinél létezik az a kis bin.file ami az eprom tartalmat illeti,de nincs publikálva.
Ma regeltem be ide így új jövevényként,még senkit sem ismerek.
Egy kissé beleolvastam a topicba és talán jó helyen kopogtatok a problémámmal.
Keresek már jó ideje egy használható eprom tartalmat a Motorola Associate 2000 tip 450 telefonhoz, amivel használni lehetne PMR frekin a CTCSS-l együtt.Ehhez már találtam egy használható doc.leírást is de semmi egyebet.
Ha valaki tudna némi infóval szolgálni hogy hová,vagy kihez forduljak a keresett eprom tartalomért,azt megköszönném.
Azt hiszem, legalábbis ha az emlékezetem nem csal, nekem meg van a komplett javítási kézikönyv. Abban minden beállítási adat benne van. Elvi és beültetési panelrajzokkal együtt, ma délelőtt megnézem, úgy is esik az eső. Ha kell küldöm. Különben köszi a csomagot, email majd megy.
A használtak az érdekesek nyilván. Abban viszont van érdekes. Egészen jó szkópok 250 ojró körül. S ezek nem bóvlipiacos nepperárak.
Fele, mint a Dózsa Gy. úti pincében.
Ilyet évtizedekre vesz az ember.
Mikor az itthoni HAMEG 1005-öt kerestem, hónapokig bóklásztam a neten. Európában egyetlen normális nem volt. Végül az USA-ban találtam. Annyiért, mint egy fatengelyes alap 20 megást bármelyik itthoni boltban. Légifuvarral, vámmal volt 45 ezer.
S egy német műszerkereskedő cégben jobban megbíznék, mint egy Vaterás nepperben.
Vannak szép dolgok csak az a kérdés, hány olyan műhely van az országban ahol ezeknek az árát ki lehet termelni. Nem a katonaság-rendőrség-állami cégekre gondolok mert ott a pénz nem számít és a fizetős telekom cégekre sem.
Tekintettel arra, hogy az analóg rádióim nagyrészét eladtam és a dolgaim rendezgetése közben ráakadtam erre-arra.....itt egy kis szedd-magad akció az érdeklődő, bütykölni vágyó amatőrök számára, akik érdeklődési köre nem ragadt meg a fingling és puxiwuxi rádióknál...
Feltöltöttem az egyik weblapomra (www.stornophone.hu) a Stornophone 6000 és Motorola Mc Spectro rádiókhoz általam átmókolt, magyar nyelvű és frekvenciát kijelző programot...ezúttal a VHF változatot töltöm fel....
...egészen addig, amíg meg nem látom, hogy valaki a saját neve alatt henceg vele! Akkor kőkeméyn seggberúgás és barátai hadjárat indul. De ezt ugye senki sem akarja :) Mennyivel jobb helyette rádiózni!
Helyette kellemes rádiózást kívánok!
És még valami: csak és kizárólag az "EF" verziós alaplappal (control panel) szerelt rádiókban működik!
Ha probléma van a letöltésekkel, akkor kéretik jelezni!
Annyira nem hw gond hogy a kínai rádióhoz való kínai progit indítva tökéletesen olvassa-írja a rádiót, nem nyúlok a kábelhez, se arádióhoz, csak a kínai programból kilépek, a linkelt commander programba belépek és nem kommunikál vele (épp hogy csak megvillantja a rádió ledjeit ha helyes portra van beállítva).
Egyébként laptop usb-rs232 átalakítóval, termináltrogival letesztelve --> tökéletesen működik. Több gépen is ugyanez a hibajelenség a fenti programokkal. De win7-64 alatt a CHIRP esetén se jelenik meg a portbeállító menü, csak LiveCD-jéről.
Több infós topicot is megjárt már ez, de megoldás nem született. :(
szerintem ne is kezdjük úrja mert úgyse lesz megoldás, csak kioktatnak hogy használjak múzeális gépet XP-vel.. :((
A hivatkozott programok felépítéséről nyilván nem tudok semmit, de a sajátom alapján állíthatom, hogy nem sok elrontani való van a soros port programozásban. Az viszont felettébb gyanús, hogy ennyi program nem működik nálad. Szerintem a soros portoddal lesz valami driver, vagy fizikai probléma. Asztali gép, vagy laptop? Milyen soros port? Látszik az eszközkezelőben és az megfelelően működőnek mondja?
Milyen Win alatt nem megy? Sok gépen teszteltem, Xp, W7 és Wine alatt mindegyiken ment, W8-at nem próbáltam (de nem is fogom). Írj, ha gondod van vele, ha nem tudok róla, akkor nem tudok segíteni.
Na igen BSA. Majdnem elfelejtettem. Akkor helyette csak egy lényegre törő leírás lesz. Abban nem lesz sem Windows telepítés sem pedig serial number. Arra ott a torrent!
Igény éppen lenne, de a bsa hamar a nyakad szorongatná...
Inkább a CHIRP fejlesztése haladna gyorsabban, a tervbevett rádiók kompatibilitása ügyében. Az live-CD vel jól fut nálam (a wines verziója szintén nem megy).
Sokszor gondolkoztam már azon, hogy írok egy kis beszámolót az ún. virtuális PC-k lelki világáról. Lehet, hogy ezt most meg is fogom majd tenni. Mellékelek hozzá egy frissen telepített Win XP-t, amin minden rádiós progi szinte elfut ami Win alapú, és mivel virtuális, ezért bármilyen Windows oprendszeren futtatható. Nem is rossz gondolat.
CSAK nem minden win alatt megy a progi, és nem minden PC-n... Én is így jártam, hiába van tökéletesen működő programozó..
de ezt régebben már kitárgyaltuk.
Nekem eddig minden rádióval működött, nem volt gondom szerencsére. Szuper a program. Már nincsen egyetlen Yaesu FTL2001 rádióm sem, eladtam mindegyiket. Már csak RH rádiók vannak analógban.
Néhány készüléket a jelenleg publikus szoftver nem tud programozni. Elméletileg megvan rá a megoldás, de még nincs teljesen letesztelve, ezért nem raktam ki. Ha összefutsz egy problémás rádióval, akkor dobj egy mailt, és küldök egy frissített programot.
Látogass el az alábbi linkre, ott van egy WIndows alapú program és egy kis programozó kapcsolás is. 5 perc alatt megépíthető....és sokkal jobb mint a FYG-4
Segítséget szeretnék kérni FYG-4 programozó (Yaesu) lelkivilágát illetően.
A freki kiolvasás rádióból az érthető számomra és működik is.
De, hogyan lehet és miket kell "nyomkodni" a programozón, hogy pl. frekit tudjak átírni, csatorna számot bővíteni, kimenő teljesítményt változtatni stb.?
Még nem jöttem rá, és nem szeretnék napokat eltölteni a lelkivilágának a megértésével...:-))
Van valakinek esetleg egy magyar (saját tapasztalati) leírása, (amit meg is osztana velem) mit és hogyan?
Sziasztok! Jelvények gyűjtésével foglalatoskodom és nemrégiben hozzám került egy pár darab rádióamatőr szövetség vagyis ország kitűzője.Mivel én ezeket nem gyűjtöm gondoltam írok hátha valakinek kellenének.
Bizony ott egyes utcák csak elektronikai kereskedésekkel vannak tele. Egymás mellett állnak a Corvin Áruház méretű üzletházak. Mindegyikben 2-300 (!) kicsi és nagyobb kereskedés. Minden kis biszbasz több tucatnyi gyártó kivitelezésében.
Ha egy banánhüvelyt akarsz venni, abból is 200 féle van. Együtt a hipergagyi 0.01 centért és az aranyozott akár 0,5 dollárért.
Pont a Baofeng UV-5 legalább 100 kivitelező gyártásában még több néven. Az ott hasonló nemzeti szabvány lehet, mint a SzU-ban annak idején a Sokol rádió vagy a VL-100 kistévé. Gyártották Lembergtől Vlagyivosztokig a GOSZT szerint.
Akinek lett vagy észt gyártmány jutott (jattért) az boldog volt, akinek a távolkeleti, az szívott a hitvány minőséggel.
A kínai áruknál is van a "belpiacos" minőség és az export kategória is. Elég felmenni az alibaba.com oldalra.
Van néhány axióma, de ezektől függetlenül hihetetlenül szeszélyes egy sáv. Annak való, akinek van ideje egész nyáron a rádió mellett ülni és figyelni a terjedést, ami lehet, hogy csak 10-15 mp-ig tart, de az is lehet, hogy órákig.
Ami pedig az axiómákat illeti. 1000-1500 km-ig 10W és egy körsugárzó elég lehet, de DX-elni CSAK vízszintes polarizációjú irányított antennával (inkább antenna csoporttal...) és (hm. hogyan is fogalmazzak) ütőképes teljesítménnyel lehet. Fel lehet sorolni egy-egy extrém kivételt, de ha valaki komolyan akar 50MHz-en dolgozni és tényleg sok országot össze akar kalapálni, ahhoz sajnos komoly felszerelés kell.
Én eddig a 10W/GP kategóriába tartoztam (sőt előtte a 80m-es dipólommal osztottam az angolokat :) ), de volt alkalmam normális állomáson is QSO-zni, ég és föld a különbség. A jövő évi szezonra szeretnék elkészülni egy min. 100W-os végfokkal és egy 6 elemes yagi antennával, azzal már legalább az esélye meg lesz a nagyobb dx-eknek.
10 évvel idősebb barátomnak szerezetm be a 6 m-es konfigurációt.Nem szeretném ha miattam ütné meg a guta mert RN-n cfm 310 országa van amit 1 db FT757gx2+ W3 dzz-vel
csinált meg-Mondtam neki, hogy a 6 m-es dxcc a cél, hogy soká éljen.
Azért érdeklődök, hogy milyen teljesítmény túllépések ,antennák tennék számára kissé gördülékenyebbé a az 50 Megás munkát.Olyanná teszem számára a berendezést mert nekem nincs semmi tapasztalatom.Nem valami 5. személy meséjére vagyok kíváncsi vagy beszúrt linkre, hogy 2011-ben(Ekkor még nem lehetett mindenkinek 50MHz-t használni csak külön kérvény alapján már ha jól tudom) egy-két embernek sikerült a dx.
Én DXCC-zek és a cfm 215 ország esetén szükségtelen állandóan a rádió mellett gubbasztani.A 6 m is csak elvileg érdekel de van már 2 QSO-m (F8) a 14 Megás gp-vel.
A magyarokat állandóan hívom de nem állnak szóba velem.
A Frekvencia oldal is valószínűleg a hatóságtól szerzi meg a teljesítmény adatait és a telephelyet (pl.Sas-hegy), de hogy miért nem ad teljeskörű tájékoztatást, azt csak sejteni lehet, de elfogadni nem. Az NMHH által kiadott minden adóra kiadott Rádióengedély több olyan adatot (pl. teljesítmény, sugárzási karakterisztika, telephely, stb.) tartalmaz, ami a szakma számára érdekes lehet.
A minap a gyerekekért autóztam Tatabányáról Ferihegyre, az ő kocsijukkal. Abban már nincs középhullám, csak urh, az is csak scanneres. Rögtön a szűzmáriarádiót fogta meg, bomba térerővel, itt TB-n. Egy darabig bírtam hallgatni, semmi ingadozás nem volt a térerőben.
Honnan lehet megtudni, hogy melyik műsorszórónak hol a QRA-ja?
"Mi a véleméményetek a Grundig Mini Boy 62 rádionkkal tapasztalt következő viselkedésről. Az Info Rádió (88,1 MHz) vételét teljesen elnyomja a Mária Rádió (94,2 MHz). Mindkét adó itt, Dél-Budán kb. 2 km.-re van tőlünk. Más rádiókkal más adókkal a vétel zavartalan"
Sajnos tévedsz kedves Tóni, a 88,1 MHz a jó. Azóta gondolkodtam, de változatlanul kiváncsi vagyok a véleményetekre. Most azt valószínűsítem, hogy a 88,1 mellett nagy szinten ott van a bemeten a 94,2 és keresztmodulálja, mégpedig igen intenzíven.
Mi a véleméményetek a Grundig Mini Boy 62 rádionkkal tapasztalt következő viselkedésről. Az Info Rádió (88,1 MHz) vételét teljesen elnyomja a Mária Rádió (94,2 MHz). Mindkét adó itt, Dél-Budán kb. 2 km.-re van tőlünk. Más rádiókkal más adókkal a vétel zavartalan.
Egy kis segítséget szeretnék kérni UM9415 típusú RF pin dióda beszerzésében. A nemrég beszerzett UM9401-esek bár papíron bírják a 100W RF kimenőt, még párhuzamosan kapcsolva is piszkosul melegszenek (így nem mertem 50W fölé állítani a rádiót). Nem vagyok biztos benne, hogy tartósabb használat mellett nem nyiffannak ki, ezért kellene az 1 kW-ra méretezett UM9415 típus.
Az RF partsnál ugyebár rendelési összeg-limit van, a többi himihumi csingcsang kínaiban pedig nem bízom, hogy eredeti alkatrészt küld...
Tud valaki segíteni ebben?
Email:
cserebere (qkac) stornophone (pont) hu vagy p25 (qkac) p25 (pont) hu
Én egyszer voltam valami BNV-n a CB korszak csúcsidőszakában. Egy cég árult barkács CB-t. Kristályos, 6 csatornás AM-es volt és az ára kb akkor annyi volt mint egy Stalkeré. Kérdeztem a kiállítót, hogy ezt a lemezdobozos bigyót ki veszi meg mert az sík hülye. Azt a választ kaptam, hogy más szempontokat is kell nézni. Azt nem mondta, milyenek azok a szempontok.
Ez a magyar ipar és kereskedelem állatorvosi lova.
A Stalkereket sokáig árulták "eredetiben". Aztán bedobozolva csak. Jó pár ezer példány került ebbe a gyönyörűséges szinvonalú dobozba. Nyilván a csókos "gyártónak" volt ez buli. Minőség: hitvány. Ár: drága mint a fene. Desing: NDK levehetőajtós.
Behalok, mik nem kerülnek elő... :-) Ez valami barkács doboz amiben van talán SWR mérő, tápegység, stb. Az értéke szinte semmi. Én is építettem rőgen ilyen ketyeréket, adtam neki valami hangzatos nevet de a felépítését már régen elfelejtettem. Fel kéne dobni az adok-veszek topikba de ajánlatos lenne valami szagértővel megvizsgáltatni. Amúgy van rá kereslet valamennyi mert a Stalker nem rossz rádió.
Abban a dobozban biztosan normális állapotban megmaradt a Stalker IX CB.
Ne kótyavetyéld el. Egy nem lelakott Stalker ma is az egyik legstabilabb és legszebb hangú rádió. Ráadásul alig maradt olyan, amit nem buheráltak szét.
Sokan fognak pofátlanul olcsó ajánlatot mondani, ne dőlj be.
Kisebb hibái lehetnek a sok év állás miatt de ezek pár ezer forintból javíthatók és jó áron el lehet adni.
Neked van egy Stalker IX rádiód ami nem amatőr készülék hanem CB rádió. Állapottól függően érhet 5000Ft-ot vagy 25000-t is.
Az a POLYGOM izé az még a guglinak is ismeretlen. Én 30 éve foglalkozom ilyesmivel de soha nem hallottam róla, nem tudom mire való így az értékét sem tudom.
Pontosan kéne leírni a tipusát.
Van olyan topik, hogy rádiós adok-veszek. Ott érdemes próbálkozni.
Teljesen ismeretlen állapotú készüléket csak nagyon nyomott áron vagy sehogy nem lehet értékesíteni.
A hirdetők között rengeteg az álomkergető tehát az árak csak fenntartásokkal fogadhatóak el irányadónak.
A segitségeteket szeretném kérni. A mai napon szert tettünk egy:
STARKER IX. tipusú cb rádiót, amely egy POLYGOM PS 401 CB SET tipusú "dobozba" van épitve. Ránézésre működik, világit, súg-búg, recseg, meg ilyesmik :)
Nekünk nincs rá szükségünk, ezért szeretnénk megtudni, hogy ezzel mit is lehet kezdeni.
Hol érdemes értékesiteni, és kb mennyiért? (neten találtunk egy-két árat csak a rádióra, de igy egészben semmit...)
Elég nagy jövés - menés volt ma 50 Megán.Midenki CQ-zott és QSO nem sok.
Gondoltam, hogy a CQ nekem is megy mert ebben akár az élvonalba is kerülhetek.
A legjobban a 14 Megás gp-vel hallotam mindenkit.A fő csapás azért az antenna építés volt de 2 Franciát azért összehoztam..1,5W/ 14M gp.
Az antenna elkészült de ennyi munkával ilyen sz@rt csak az utóbbi időben tudok produkálni.A 14 Megás gp sokszorta jobb pedig annál is kiakad az SWR mérő.
E ddig a legjobb az 50 Ohmos műterhelés volt de azzal nem CQ-ztam................
"Még nem is olyan régen létezett egy eléggé aktív társaságnak mondható kis klub a XVII. kerületben. Rákosmenti Rádióklub volt a nevük, a weblapjuk pedig a www.qso.hu.
Voltak kitelepülések, találkozók, kirándulások, barátságos kis társaság volt. Mostanság az éterben sem hallani őket, a weblapjuk sem frissült már vagy fél éve...."
Az elektromágneses hullámok mindkét irányban ugyanannyi csillapítással terjednek (ugyanazon útvonalon); az antenna ugyanannyit 'erősít' akár adnak akár vesznek egy antennával.
Az inkább lehetséges hogy más a vevők érzékenysége, más a QRM, más az adóteljesítmény, más az antennaillesztés, terjedési sajátosságok (inkább RH-n), stb..
Még nem is olyan régen létezett egy eléggé aktív társaságnak mondható kis klub a XVII. kerületben. Rákosmenti Rádióklub volt a nevük, a weblapjuk pedig a www.qso.hu.
Voltak kitelepülések, találkozók, kirándulások, barátságos kis társaság volt. Mostanság az éterben sem hallani őket, a weblapjuk sem frissült már vagy fél éve....
Tud róluk valaki valamit? Vagy őket is megemésztette a nagy érdektelenség?
Régi négyelemes TV1-es Yagi "R1-es" forgatóval, 1:6 balun, a szovjet-amerikai barátság jegyében :-) kicsit megműtött R-111. Talán mégse annyira szemétre való? :-))))
Köszönöm szépen a válaszokat, én egy német nyelvű listára gondoltam, ahol 0-órától 24 óráig fel vannak sorolva az állomások, frekvenciák, milyen nyelven adnak, stb. Sajnos magyar nyelvű adások már nincsenek, talán Kina ad még magyarul.
Magyar nyelvű adásokra gondolsz? Mert olyan nem sok van. A CRI (Kína)-nek van magyar adása, a honlapjukon megtalálod, mikor, melyi frekvencián. Esetleg még az Oroszország Hangja. De sajnos az a tendencia, hogí az elmúlt két évben egyre többen szüntették be a magyar adásokat. A mi rövidhullámú adónk meg tudod, milyen sorsra jutott? Éppen hordják szét a színesfémesek. Evvan, itt az É-Balkánon.
A három fórum nem konfliktusmentes létre jötte egyszerű érdeklődésbeni szegmentálódás. De, ha te politikai kédésként fogod fel, ha azzal bíztak meg, hát lelked rajta!
Amatőr vagy nem amatőr? Egy biztos, nem amatőrkén, hivatalosan biztos, hogy nálad előbb vettem távíróbillentyűt a kezembe, hozzám képest előhaladott korod ellenére. Amire talán büszke is lehetnél, ha!
Van műszerem (eladó is) csak hogyan juttatnád el a rádiót hozzám?Postáskiasszonyokat kérjük kímélni az rtg-től, így is elég kevés gyermek születik HU-n.
Hallgatni persze lehet őket, van kb. rengeteg frekvencia amikben az a közös, hogy rajzuk illetéktelenül adni terrorcselekmény. Ha a taxisoknak nyomkodsz legfeljebb szidnak, elzavarnak de a repülés az tabu. Ha megfognak az életedet börtönben töltheted.
Az a helyzet,hogy egy szibériában dolgozó embertől vettem,aki ott használta a rádiót.Egy Kenwood TK-2170 kézi rádióról van szó.Szeretném átvizsgáltatni az emlitett műszerrel.
Keresek olyan szakit,akinek van Geiger-Müller műszere és hajlandó átvizsgálni egyik rádiómat.Az anyagi részt megbeszéljük.Lehet privátba is irni.Köszönöm, hogy elolvastad.
Miért van némelyik átjátszó ferkvenciáján (pl.: 145,700 MHz, 145,6375 MHz) folyamatos zaj a nap több időszakában is? Olyan erős, hogy a legmagasabbra állított zajzárat is nyitja.
Nem ildomos a szándékos zavarás, guglin rákerestem, ki kérte a HA2013AIR alkalmi hívójelet. Ahogy az utóbbi időben lejáratták több rádióamatőrtársu(n)kat is, nem csodálkozom...
Olvass vissza itt, a PMR és a "rádiózás mással" topikban. Sokat beszéltünk róla, kiveséztük. Még a wiki is elég sok infót tartalmaz. Meg a mi általunk használt progik (sdrsharp és hdsdr) oldalain.
Sok mindenben nagyon jó az sdrsharp. De az AM vétel AGC-je nulla! Már 4-500 uV-nál fullad. A másik sokkal procidő rablóbb, de ez abszolut korrekt, majd' 1 V-ig jó!
Már régóta olvasgattam ezeket az SDR hozzászólásokat. Nyilván nem nyújtanak olyan érzékenységet és szelektivitást, mint egy speciálisan az adott sávra hangolt rádió.
Jó lenne olvasni (esetleg egy mérésekkel tarkított) beszámolót ezeknek a kis kütyüknek a lelki világáról.
Ugyanazokkal a beállításokkal SDR sharp-pal sokkal szebben lehet venni az állomásokat, mint HDSDR-ben. Ez a digital noise reduction plugin-nek köszönhető szerintem. HDSDR-hez van hasonló plugin? A Noise reduction plugin-ja elég gyenge az SDR Sharp-os pluginhoz képest..
Néhány alkáli elembe sztem a töltés megakadályozására valami bombát építenek mert a töltési kisérlet közben néha majd a fejemet vitte le olyant szólt... :-)
Ezek az újkori 1,5 körüli tölthetős alkálik is pont ilyen töltővel operálnak. Próbáltam sima DC áramgenerátoros töltővel, de simán kifolyt a trutyi belőlük még jóval a telítődés elött.
Mert e technológiában benne van párszori korlátozott újraélesztés.
Emlékszem, gyerekkoromban a szomszédunk (EMG-s volt, HA5BA édesapja) aszimmetrikus, eltolt nullpontú váltófesszel tudta egészen jól újraéleszteni a szén-cink elemeket...
Oszt mit akarsz evvel mondani? A kis önkisülésű ugyanúgy 1,2 V-os, mint a "hagyományos". Tökéletesen azonos töltőkkel, karakterisztikákkal.
A 1,5 vagy még újabban 1,6 V-os tölthető ELEMEK egész más világ. Azok fizikájukban is sokkal közelebb állnak az alkáli szárazelemekhez, mint a lúgos aksikhoz. Ne keverd Gizikét a gőzekével.
Egyébként rossz nyelvek szerint pl. alkáli ELEMEK gyártásában külön feladat volt olyan összetételt kitalálni, ami lehetőleg megakadályozza az újratölthetőséget. Mert e technológiában benne van párszori korlátozott újraélesztés.
kérdező: - van-e róla valahol ékes szóló magyar nyelven egy kis tudásbázis? (itt szerintem leírásra doksira gondolt)
reakciód: - küldtem egy programot
Ez egy olyan tipusú viselkedés amit azok alkalmaznak akik meg akarnak valakit fertőzni vírussal, kémprogrammal...
A helyes az lett volna ha megadod a linket egy leíráshoz, vagy txt/rtf/pdf filet küldesz neki.
De így megtehetted hogy a kérdező gépére bejuttas egy billentyűfigyelő progit, az elterelő programba ágyazva, mostantól látod a bankügyeit, magánbeszélgetéseit, levelezését, szekszuális szokásait, bármit...
Szó szerint. De pont evvel jelzik a "gyárilag feltöltve" árult aksikat. Szakmai nevükön kis önkisülésű cellákat. A márkanevek sokfélék, de ez mindegyiken rajta van.
Én régen a fényképezőgéppel jártam úgy hogy AA ceruzaelemet (1.5V) lehetett beletenni, de a sima alkáli ceruzaelem nem volt jó hozzá, csak a triplaannyiba kerülő erősáramú elem (1.5V) vagy a ceruzaaksi (1.2V) (NiCd/NiMH). Csak ezekkel ment, mert pár másodpercig sokat fogyasztott.
Érdekes módok vakuban csodát tud. Kis kompakt gép kis fityfiritty villanóval és nagy 6 cellás külső nagy vakuban egyaránt. Ez pedig igen dinamikus terhelés.
A megszűnt Biczó trafós helyett kaptam a közelmúltban valakitől egy telefonszámot és egy körülbelüli címet, valahol a VI. ker-ben. Mire esedékes volna, elkallódott a cím. 0630-as volt és sok 9-est tartalmazott.
Azt azért tudd hogy az Eneloop aksik jóval kevesebb áramot tudnak leadni (egyszerre, csúcsban, bárhogy).
Amíg egy NiCd vagy NiMH aksi nagy áramok leadására képes (akár fél óra alatt leadja a teljes tárolt energiáját) addig az alacsony szivárgóáramúak nem, azokat hosszú idejű de alacsony fogyasztású készülékekhez tervezték.
Csak AA, AAA ill. szabványos méretben kaphatóak vagy egyéb, komplett akkupakk-ként is pl. ha mondjuk egy VX160-hoz akarom megvenni és csak rápattintani a műanyagházat?
Valami akkor nagyon nem gömbölyű. Most amit javítok, azt éjjeliőrök kezelik. A VX160 aksijai még használhatók, pedig 6 éve csak arra az időre vannak levéve a fatengelyes primitív töltőről, amíg körbesétál a lúzer. Szakszerűtlen, laikus üzemben bírnak ki 3 évet az átlagos aksik nagy szolgáltatóknál, ahol bérbe adnak ki rádiókat. Pedig a kuncsaft ott sem a sajátjaként kezeli, gondolhatod.
Próbáld ki ezeket az önkisülés nélkülieket. Komolyan mondom, elfelejtesz minden mást!
Nincs részvényem egyik gyártónál, kereskedőnél sem, hidd el.
Amíg nem próbáltad, tényleg nem tudod milyen 2013-ban egy jó aksi!
Néha kissé unalmas, hogy félévente-évente lehet kidobálni a kézirádiók akkujait annak ellenére, hogy nem kínait rendelek és igyekszem az akkutöltés aranyszabályait betartani.
Miért hangzik jól? Qva drága. 25-30 (!!!) töltést bír ki. Drága, spec töltője van. Ha 3-szor véletlenül tök lemeríted, mehet a kukába. Kapacitása kicsi, a nagyáramú üzemet nem komálja.
Komoly ipari célra (forrfüles) senki nem használja.
Nem vagyok paranoiás (annyira). Ezeket mindig először egy virtuális Linux alatt nyitom meg, levíruskeresőzöm és utána megy a virtuális vagy a valós Windows alá :) Hála ennek, már vagy 10 éve nem volt vírusom :D
A napokban elkezdtem utánaolvasni az APRS-nek egy kicsit részletesebben. Azt tudom, hogy páran foglalkoztak már vele mint pl HA1DFN vagy HG4FC. No de van-e róla valahol ékes szóló magyar nyelven egy kis tudásbázis? Mert én nem találtam :(
Az 1,5 és az 1,6 voltos tölthető "elemek" igen ritkák. Nagy zsákutca, mert nem váltak be. Csak spec töltővel lehet tölteni, ezért mindíg ki kellvenni hozzá. Így használhatóak egyébként, a rádiót "elem" üzemmódba téve.
Igazán nagy tömegben az 1,2-es aksik terjedtek el. Erre alapoznak a gyárak. A nagyon igényes helyeken a 3,6-os lítium aksik terjednek.
3 db 1.5 V-os AA ceruzaelemmel is működik a készülék (van hozzá pack)...a kérdésem az, hogy 3 db 1.5 V-os újratölthető elemet (van ilyen) miért nem lehet belerakni a packba...
Az Alinco DJ-X11E scanner kézikönyvében nem javasolják az újratölthető (1.5 V-os) ceruzaelemek használatát / csak a sima (nem újratölthető)1.5 V-os AA-alkaline elemekét.
Mi ennek a műszaki indokoltsága? Nagyon eltérő a két elemtípus terhelhetőségének karakterisztikája...? Tönkrevágnák a készüléket az újratölthető elemek, vagy csak nem működne az tőlük rendesen...?
Alapvető, hogy a TUNE vételi freki mindig kicsit más legyen mint a LOcal. Ez 20-30 kHz és 1 MHz közötti eltérés legyen. Akkor nem zavarja önmagát. Ha semmit nem buzerálsz el benne, akkor csak erre kell figyelni.
Nem vagyok vezetőségi tag, így nekem nemigen áll módomban ezt megtenni :) De kritika helyett én produkálok is. Igaz, hogy nem MRASZ szinten, csak kicsiben. Akit érdekel, az meg úgyis kérdez-csatlakozik. Nem kell ehhez MRASZ :)
Nálunk a technikai haladás jegyében minden olyan rádióberendezés nagyrészt ment a hulladékba ami kivonásra került. Akinek sikerült ezt-azt megmenteni az aranyáron árulja a börzéken. Egy nagyobb híradó laktanya felszerelése lefedné az amatőr igényeket akkor is ha pár ezerért adnának mindent. A rendőrség, tűzoltóság, határőrség, honvédség, meteorológia, Westel 450, stb. teljes készülék állománya kb. 10x akkora lehet mint azoknak a száma akiket egyáltalán érdekel a rádiózás. Ha valamit megőriznek jutott volna itt is RKSz készülékekre.
Itthon az MRASZ csak egy báb, pár ember szalonnasütögető helye. És mivel ők az a szerv aki hivatalosan tehetnének valamit a különféle események, gyakorlatok szervezéséért....és nem tesznek semmit....nos nem meglepő az eredmény.
Az elmúlt év őszén egy szakkiállításon volt kinn egy oszták amatőr kolléga a kitelepülős állomásával, egy leselejtezett, de kiváló állapotú katonai rádiós felépítményű pótkocsival.
Tele mindenféle rádióval, "minden frekire".
....és működik az a rendszer is..... (no meg az aktív tűzoltó / elsősegélynyújtó(!!!) is, kisgyermektől - nyugdíjas korúig)
Szeretném kérdezni a tisztelt társaságot,hogy a Kenwood TK-2170 kézi rádiót csak számitógéppel lehet programozni,vagy a billentyűzetről is be lehet irni a kivánt frekit.Ismerősöm nevében kérdezem,mivel nem boldogul vele.Én sem :)
Mégsem vagyok akkor olyan hülye, annak ellenére, hogy sosem másztam bele a TETRA elméletébe :) Köszönöm a kiigazítást! A kritika mindig hasznos még akkor is ha negatív. Szerencsére most még pozitív is volt :D
Ahogy ezt az országot ismerem a végszükség esetén senki nem törődne a baj elhárításának a módjával de majd amikor a hatóság fellélegzik egy kicsit akkor kezd törődni az előzményekkel. Ugye láttuk, amikor végveszélyben menekült valaki az üldözői elől aztán valami idióta ügyintéző eljárást indított mert telefonált menet közben. Tudom, hogy biztosan nem lett semmi az ügyből, egy ügyvédbojtár is lesöpri az asztalról az ilyen dolgokat de akkor is...
Köszi az infót :) Legjobb tudomásom szerint a TETRA-t DMR-nek is szokták emlegetni, talán tévesen, talán nem. Nem akarok vitatkozni, mert én nem láttam a terveket, csak a készüléknek néztem utána alaposabban.
Sajnos az amatőr világban valóban kevés a Digital Voice felhasználó (direkt hangsúlyozom, hogy Voice azaz nem APRS, nem PSK31, nem SSTV sem semmi egyéb). Ezen szeretnék kicsit javítani, vagy a tájékozottságot segíteni egy most készülő weblapommal ami már majdnem a publikálás fázisában van. Már csak a saját eredményeket kell a laikusok számára is érthető formába hozni és hajrá :)
Aztán ha arra sem lesz érdeklődő, akkor legalább magamnak összeszedtem egy jól megfogalmazott formában a tudást :D
Úgy kedztem, hogy "Azért van sok előnye. " Ebből csak 1-et fejtettem ki, így szerintem egyérteklmű, hogy tovább is jutottam a gondolatsorban.
Az érdekteleség meg sajnos igaz. Nem baj, a környező országok már rendesen beelőztek rádióamatőr DMR rendszerek ügyben, pl Romániában most üzemelik be.
Futár meg nem tetra, hanem DMR. Én csak a terveket láttam, ott konkrétan 150 Mhz-re tervezték a rendszert. Eddig csak egy polgári tetra van Budapesten, az meg a 4-es metró rádiórendszere.
Dehogy nem. Az az eset, amikor az elkövetett törvénysértéssel közvetlen életveszélyt, nagy anyagi kárral járó katasztrófát vagy súlyosabb bűncselekmény elkövetését akadályozod meg.
Nem mintha venni akarnék magamnak, mert annyira már nem érdekel. Csak mint érdekesség tűnt fel a 72-es trolin tegnap. Ha már digitális, akkor másban utazom :)
Szerintem nincs külön BKK-s TETRA és másmilyen TETRA. A cég ami felépítette adott helyet a rendvédelemnek és ugyanazt a rendszert használja más is. Ez egy ikszedik mobil rendszer amihez polgári személy csak horribilis pénzért kapna készüléket és hozzáférést. Persze ez sem lehet drágább mint a közönséges telefon de ezt az árszínvonalat az állami mutyihoz igazították tehát azt mégsem mondhatják, hogy az állami cégek 300e-ért kapnak egy készüléket, a magánszemély pedig 10000-ért. Persze lehet, hogy tévedek és ez egy másik okosság...
Nemrégiben állt szolgálatba a BKK új rádiórendszere, amit FUTÁR néven emlegetnek. Az már világos, hogy TETRA alapú és a mobilkészülékek Hytera MT680 típusúak (szóljatok ha tévedek). A netes doksik alapján az MT680-as 806-870 MHz között üzemel amit kicsi hazánkban eléggé valószerűtlennek tartok.
Mi az igazság?
(Tudom, odaát van. Ezt Mulder és Scully is megmondta :)
A hajókon is van telefon de a műholdas kissé drága lenne egy Afgán matróznak. A kikötőkben pedig egyszerűbb a VHF rádió. Szabványos! A tengeren nincs egyszerű mobil térerő. :-) A légiforgalomnál is van telefon de a levegőből a földi mobilhálózat macerásan érhető el. A hadsereg békeidőben biztosan használ telefont. Maradjunk a földön. Hazánkban lehet, hogy 1 millióból 1x fordul elő, hogy hajózási-légiforgalmi-katonai segítséget kérnek amit nem lehet telefonon megoldani. Nyilván lehet vízionálni olyan helyzetet ahol egy amatőr is segíthet. Itt kell megemlíteni azokat (akik nem kevesen vannak) akik rendelkeznek különféle működőképes rádióval, tudják is használni de nincs amatőr engedélyük. Pl. én. Melyik az a pillanat amikor félretéve a jogi macerákat mégis csak megszólalhat?
Nem hülyeség amit a világ számos amatőre csinál: vészhelyzeti kis szettet készít, egy ütés-, víz- és egyébálló műanyag dobozba belepakolnak zselés akkut, többsávos rádiót, némi kis vezérlő elektronikát az akkutöltéshez és valami könnyen telepíthető mobil antennát URH-ra, esetleg RH-ra. Jópofa. Én is valamit ilyesmit barkácsolok egy ideje, csak a megfelelő doboz nincsen meg amibe bele lehet pakolni. Az alukoffer túl nehéz és drága.
Pontosan a Te véleményed alapján gondolkodnak manapság.Minden szuper.Minden biztonságos mert gépek végzik.Hajók, repülők,hadsereg miért nem telefonon inézi a dolgait?
A valóság az, hogy ha nincs internet és telefon akkor a mai ember halott.
Persze az RKSZ nem old meg semmit mert a megoldás súlya nemzetközi.
Egy az biztos, hogy minél jobban a technikai bravúrokra van van bízva az emberiség annál jobban sebezhető.
Ez az egész RKSZ dolog kicsit túlhaladott. Amíg a telefon luxus volt, a mobil telefon pedig sci-fi addig még volt értelme de az, hogy történik egy baleset és pont nincs ott mobilteló senkinek de pont arra megy egy rádióamatőr akinél pont van rádió és el is ér vele valakit arra annyi az esély mint, hogy felrúgok egy labdát és pont eltalálok egy madarat. Ha már a telefon rendszerek sem működnek akkor az már nem sima katasztrófa hanem világégés.
Volt sok hasonló tréfa. Kisebb és durvább is. Szerencsére a legtöbbször egy jó közös röhögéssel előjött a szomszéd szobából a fantasztikus DX operátora.
"Nincs villany, órákig, napokig. Olyan készülék kell, ami 12-24V-ról üzemel. Az akkutelep állandóan töltött állapotban legyen. A készülék adója ne legyen túl nagy teljesítményű, hogy minél tovább üzemképes lehessen. Tehát valamilyen QRP állomásra van szükség. Ennek persze az is feltétele, hogy létre jöjjön egy rádióháló QRP készülékekkel, hogy azért messzebb is meghallják a kérést. Viharálló antenna, ami ebben az esetben pl. RH-n nem lehet egy félhullámú dipól, mert az nem sokáig maradna az árbocon."
Nem minden gép ad teljes info csomagot magáról. Pláne nem nemzetiség szerint. A magasban a nemzetközi járatok általában adnak. Azok viszont kisebb-nagyobb késéssel felkerülnek a fr24 képeire is.
Itthon a kisgépek igen ritkán használják az S módú transzpondert. Még ritkábban az ADS-B üzemet.
Ha az eredeti kis antennapálca helyett egy 60 centis drótot teszel rá, a gépeket is hallhatod.
Használd a HDSDR progit, az jól bírja a nagy jeleket is, amikor közel van hozzád a gép.
Tud esetleg valaki egy olyan oldalról vagy progiról ami a magyar, éppen aktuális repülőgépeket mutatja? Gondolok itt azokra a gépekre, amik nem jelennek meg pl a flightradar24-en.
Más: 10 dollárért rendelt sdr vevő gyönyörű szépen veszi a gyári antennájával többek közt, a nyugati tájékoztatót, Győrből.
A csájna elég hitvány CB-ket gyárt a saját nevén. Ha ismertebb neveknek készít, némi szellemi alapokra, akkor lehet jó. Bár a modernek közt se igen láttam igazán normálisat mostanában. A sok kékledvisszhangcsicsamicsa nem számít ide.
Na látod :) örülök, hogy sikerült az operáció. Így most már van 2 tökéletes rádiód, 1 áráért :D
Nekem van FRB-2070 programozóm. Ha esetleg egyszer erre jársz akkor majd előtúrom. Valahol szerintem még megvan a dobozok és a szekrény legalján (évek óta nem láttam már).
Vagy alternatív megoldás: annakidején én a külső kézimikrofonjának a csatlakozójából építettem programozót évekkel ezelőtt. A kézimikrofon típusa Yaesu MH-20, itt egy link:
A "halk" 2070-est megoperáltam. Az volt a hiba amit írtál és azóta jól működik. Még egy akksit felújítunk hozzá. Az antennát most találtam meg a már kidobott dobozban. Még jó, hogy nem tél volt mert akkor ment volna a kazánba. Már csak valami programozó procedúrát kell találnom hozzájuk.
Considerate...never knowingly operates in such a way as to lessen the pleasure of others.
Loyal... offers loyalty, encouragement and support to other amateurs, local clubs, and his or her national radio amateur association.
Progressive... with knowkedge abreast of science, a well-built and efficient station and operation above reproach.
Friendly... slow and patient operating when requested; friendly advice and counsel to the beginner; kindly assistance, cooperation and consideration for the interest of others. These are the hallmarks of the amateur spirit.
Balanced... radio is an avocation, never interfering with duties owed to family, job, school, or community.
Patriotic... station and skill always ready for service to country and community.
Written by Paul M.Segal, W9EEA, in 1928.
Azért van itt eredetiben, nehogy azt gondolja valaki, hogy én találtam ki. Csak úgy a Rádióamatőr topic útravalójaként. És mint megfigyelő ... hmm!