Keresés

Részletes keresés

Téli nap Creative Commons License 2022.03.07 0 0 5494

 

 

 Na kérlek azért ezt is fontold meg mielőtt ilyen kategorikus kijelentést teszel  :

 

 

  " gázkonvektor van, amit mindenképp szeretnék lecserélni.   "  volt szerencsém a múlt hónapban  egy vidéki  kisvárosban egy  65 nm -es lakában  7 napot tölteni.

 A halódó  kádárrendszer végnapjaiban épült a ház.

 

  3 db. konvektorral kitűnően kifűtve a lakás.  1db. 5 kW és kettő úgy 2,5 -2,5 kW.

 

 Karbantartás  2 évente.

 

 A konvektor majd örök élet.... igaz valamivel többet fogyaszt, de az azért nem mérvadó.

 

 

 Persze csak 1 db konvektor van az nagyon gáz.

 

 Vagy az elképzelés mondjuk másfél milla.

 

Előzmény: Rdzs (5485)
Sony Black Creative Commons License 2022.03.07 0 0 5493

Hallod, abban a Mikában a legdrágább cucc a kazán test, és az is max 25e ft :)

Úgyhogy nem tudom mit rendelt bele neked, de ami miatt kialudhat a láng, az pár ezer forintos összeg.

Egy stemkó bele úgy 2e ft, meg egy thermo elem is kb annyi, ha oxiprotektoros akkor kb 6e ft. A thermo mágnes lehet olyan 8e ft :) Sajnos olyan messze nem tudok segíteni. A parapetet is meg kellene nézni hogy tiszta e, rendesen, mert ha minimális füstgáz visszaáramlás van akkor is tilt!

Ezt a kazánt bármilyen gázkészülék szerelőnek meg kellene tudnia csinálni, mert egy faék egyszerűségű!

A test nagyon fontos! Ha az szakad meg az égésbiztosítás során, akkor is lekapcsol, főleg ha oxiprotectoros, mert az különösképp érzékeny arra ha szakad az áramkör, vagy ha ingadozik. Valahol megoxidálódik a vezeték és annyi. Át kell nézni az egészet rendesen. Műszerrel ki kell mérni...

Előzmény: dalipapa (5490)
Sony Black Creative Commons License 2022.03.07 0 0 5492

Vagy a parapet tré :)

Előzmény: VVVVPPPO (5491)
VVVVPPPO Creative Commons License 2022.03.07 0 0 5491

Milyen "hidraulika vezérlés" van a mikában?? :)

Őrlángos mika ha gyakran leáll, az 99%-ban sztemko és (vagy) termoelem csere.

Előzmény: dalipapa (5490)
dalipapa Creative Commons License 2022.03.07 -1 0 5490

Mika 6 e mini kazánom van, ami többet áll mint megy. Az őrláng ég, de nem indul be a kazán. Amíg a szerelő ott van ő elindítja, pár óra múlva leáll. Most rendelt bele egy komplett hidraulika vezérlést 39 e ft- ért, de ugyanúgy leáll a kazán pár óra múlva. Sopronban lakom, itt nincs is szakszervize, már nem tudom kihez forduljak. Ha meghallják hogy Mika kazán, már le is 

passzolnak. Van valakinek javaslata?

 

Milko2014 Creative Commons License 2022.03.04 -1 0 5489

Sziasztok! 

Egy Mika 6eu kazán van nálam 3 radiátorral és egy törölközőszárítóval! 

Beüzemeléskor a szaki nem mosta át a rendszert, sima víz van benne.

Eddíg üzemelt gond nélkül, viszont 3 hónapja elkezdett szarakodni a rendszer: a távolabbi radiátorok nem igazán akartak átmelegedni a tetejük meleg volt az aljuk hideg a visszatérő ág csövei hidegek voltak, valamint, ha kézzel megfogtad őket, érezhetően rezonáltak. 3 napja elkezde dobálni az E05 hibakódot és egyre sűrűbben leállt!

Tegnap este végképp feladta! A szerelő 3 hete ígérgeti, hogy jön, de valahogy nem akar ideérni a gyerekre meg nincsen fűtés!

Tudtok esetleg valakit aki SOS-ben megnézné a rendszert, átmosná, beszabályozná és a megfelelően adalékolt folyadékkal feltöltené a rendszert? (Tudom, ilyenkor ez az álmodj királylány kategória, de hátha) Szolnokon lenne a munka!

Előre is köszi!

Üdv! 

Leo1234 Creative Commons License 2022.03.02 0 0 5488

Erről az SD 6 kondis kazánról mit lehet tudni? Valaki már telepítette? Meddig bírja? Nem lyukad? 

Előzmény: Sony Black (5465)
Sony Black Creative Commons License 2022.03.01 0 0 5487

"de ahhoz új kéményt kéne kialakítani (ki kell fúrni a tetőre, engedélyeztetni, egyebek), emiatt ezt az ötletet elvetettem. Jelenleg a MIKA kazán és az elektronos fűtés (ADAX neo fűtőpanel) között vacillálok. Ami biztos, hogy beszerelésre kerül majd egy GREE hűtőfűtő légkondicionáló."

 

Legfelső emeletnél egy szerelt kémény nem a világ! Ha lapostető van akkor ez kb 130e ft-os tétel. Ha sátortető van feletted akkor egy kicsivel több. A Mika ide nem releváns szerintem. Költségben ugyan ott lennél, mint a kondis kombi kazánnal, és az azért egy sokkal komolyabb szint! Elektromos fűtőpanel 3x annyit zabál mint a gáz, tehát felejtős. A klíma mint hőszivattyú már más tészta, de az meg akkor minden helységbe kell egy beltéri, hogy hatékony legyen. Az fújja meleget ne felejtsük el! Tehát szárítja a szemet a bőrt, kavarja a port, és hangja van stb... Cserében nyáron sem fősz meg a 4.-en. Mondjuk hűtésre arra a lakásra lehet elég lenne 1db is. De fűtésre nem!

Bárhogy döntesz ha ez Budapest akkor tudok klímában is, Mikában is, kondis kazánban is segíteni. Katt a nevemre ott az elérhetőség!

Előzmény: Rdzs (5485)
VVVVPPPO Creative Commons License 2022.03.01 0 0 5486

Födémet átfúrni, és egy kondenzációs kombit berakni a legjobb megoldás.

Előzmény: Rdzs (5485)
Rdzs Creative Commons License 2022.03.01 0 0 5485

Sziasztok!

 

Egy szigeteletlen, 4 emeletes tégla társasház 4. emeleti 50 nm-es lakásába (2 szoba) fogok költözni. Jelenleg gázkonvektor van, amit mindenképp szeretnék lecserélni. Semilyen műszaki tudásom nincs, ráadásul eddig csak radiátoros lakásban éltem, így tapasztalatom sincs semmilyen egyéb fűtési rendszerrel kapcsolatban. 

Eredetileg gáz cirkót szerettem volna kiépíteni, de ahhoz új kéményt kéne kialakítani (ki kell fúrni a tetőre, engedélyeztetni, egyebek), emiatt ezt az ötletet elvetettem. Jelenleg a MIKA kazán és az elektronos fűtés (ADAX neo fűtőpanel) között vacillálok. Ami biztos, hogy beszerelésre kerül majd egy GREE hűtőfűtő légkondicionáló. 

Melyik fűtési típust érné meg jobban kiépíteni?

A Mikáról már sok mindent olvastam, és a vélemények alapján nem a legmegbízhatóbb konstrukció. Számomra fontos hogy megbízható legyen a rendszer, mert nem értek hozzá, nem szeretnék folyton szerelőt hívni minden hibajelzés vagy kattogás esetén. Az elektromos panel megbízható, esztétikus és egyszerű a kiépítése. Viszont gondolom télen az áramszámla elég magas lenne. Otthonról dolgozom, így egész nap otthon vagyok és fontos számomra a konfortos és meleg legyen a lakás. Tudnátok esetleg tanácsot adni, hogy melyik fűtési formát válasszam? 

Előre is elnézést ha esetleg butaságot írtam :) azért tettem fel a kérdést hogy tájékozódjak azoktól akik értenek hozzá vagy van tapasztalatuk. :)

Előre is köszönöm! :)

Sony Black Creative Commons License 2022.02.28 0 0 5484

Én meg válaszoltam még akkor... Részletek kellenének!

Előzmény: Szitus89 (5483)
Szitus89 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 5483

Koszonom, irtam!

Előzmény: Sony Black (5481)
Szitus89 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 5482

Igen,koszi, latom, hogy ugyanaz. 

De mit lehet roluk tudni?

Előzmény: VVVVPPPO (5480)
Sony Black Creative Commons License 2022.02.21 0 0 5481

Budapesten telepítek én is.

Ha rákattintasz a nevemre, ott az elérhetőség.

Előzmény: Szitus89 (5478)
VVVVPPPO Creative Commons License 2022.02.21 0 0 5480

gfkv.hu vagy a mika6.eu is ugyanaz a cég.

Előzmény: Szitus89 (5478)
tata222 Creative Commons License 2022.02.20 0 0 5479

Köszönöm a választ.

Előzmény: Sony Black (5473)
Szitus89 Creative Commons License 2022.02.20 0 0 5478

Sziasztok!

 

A GFKV kft-vel van valakinek tapasztalata? Mika kazant szeretnenk beszerelni a lakasunkba. 
A honlapjuk:

 

http://gazkazanok.eu/szolg.html

bbence800 Creative Commons License 2022.02.14 0 0 5477

Köszönöm a választ, sajnos más gondja lesz, mert ezzel a bekötéssel van beszerelve a termosztát vevőegysége.

Érdekesség, hogy minden más nagyobb fogyasztó működik minden aljzatban, nem veri le a fi relét.

 

Egyelőre találgatunk (villanyszerelő is).

 

Mielőtt felkerült a fi relé, nem volt gond a működésével, akkor közvetlen volt rákötve a fő órától a rendszer.

 

 

 

Előzmény: VVVVPPPO (5475)
Sony Black Creative Commons License 2022.02.12 0 1 5476

Csatlakozom az előttem szólóhoz, illetve még annyi, hogy a villásdugót fázis helyesen kell a konnektorba dugni!

Előzmény: bbence800 (5474)
VVVVPPPO Creative Commons License 2022.02.11 0 0 5475

A fázisnak van még egy szabad hely a hármas wagoban, a nullát meg a hosszú csokiban a nullára (jobbról a második kék vezeték) rá tudod kötni.

...az 1.-es, 2.-es vezetéket pedig a termosztát helyére.

Előzmény: bbence800 (5474)
bbence800 Creative Commons License 2022.02.11 0 0 5474

Sziasztok,

 

Most hogy felkerült a fi relé az elosztóba, állandóan lecsapja a kazánt, mindegy melyik dugóra dugom be.  Úgy gondolom, hogy a computherm q7-es termosztát vevője zavarja a rendszert. Van esetleg valakinek hozzá képe, hogy került a vevő egység bekötésre?

 

 

Sony Black Creative Commons License 2022.02.06 0 0 5473

Hidegen, 1,2bár

Pont ennyi idő mire beleég a szar. :)

Meg lehet próbálni savazni, de az a baj hogy ha az új radiátorokban lévő gyantás olajos szutyok égett a hőcserélőbe, akkor annak annyi, mert a sav azt nem oldja. Új hőcserélő kell. Vastagon szedve benne a könyvében, hogy az első indítást követően vegyszerrel át kel mosni a rendszert, azután a sztykos vizet le kell engedni, át kell öblíteni és újra feltölteni tiszta vízzel majd inhibitort kell használni. Legjobb ezekre a Fernox szerei

Előzmény: tata222 (5472)
tata222 Creative Commons License 2022.02.06 0 0 5472

Szia,

Igen olyan, de hol hallani hol meg nem. Hónapokig teljesen csendes volt, pár napja kezdte el.  Mekkora nyomás javasolt a rendszerben? Raktak fel nyomásmérő órát, igy könnyen tudom ellenőrizni.

Ha a kosz égett bele, akkor milyen megoldás létezik a csendesítésre?

Előzmény: Sony Black (5471)
Sony Black Creative Commons License 2022.02.06 0 0 5471

Olyan hangot hallasz amikor a víz forraló elkezdi melegíteni a hideg vizet mikor elindítod?

Akkor az van hogy a kazánba beleégett a szutyok. Nem lett vegyszerrel átmosva a rendszer miután üzembe lett helyezve.

Előzmény: tata222 (5470)
tata222 Creative Commons License 2022.02.05 0 0 5470

Sziasztok,

Késő ősszel lett beüzemelve a MIKA6 kazános rendszer, eddig teljesen tökéletesen üzemelt 4 napja viszont bekapcsoláskor hangosan, serceg zúg a hőcserélő majd kb 10 perc után lecsendesedik olyan szintre mint korábban. A radiátorok légmentesek, az egyik radiátorhoz szerelt nyomásmérő óra 45 fokos víz esetén 1,4 bar nyomást mutat. Valaki tapasztalt már ilyet, esetleg tudja mi okozza a víz melegedésekor a rendkivüli zajt?

Törölt nick Creative Commons License 2022.02.03 0 0 5469

Puffer nélkül dondoltam.

Előzmény: Sony Black (5467)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.03 0 0 5468

Szia. A max 6KW teljesítménye pedig bőven elég lenne akár egy nagy lakás padlós rendszeréhez is szerintem. Nem vagyok szerelő csak műkedvelő :). Saját padlófűtésemből indulok ki. 

 

Előzmény: Sony Black (5467)
Sony Black Creative Commons License 2022.02.01 0 0 5467

Sokféle fajta megoldás lehetséges, de nem a Mikával.

A Mika jellemzően kicsi 30-60 m2-es társasházi lakásokba való. Na most ide, senki nem fog gépészeti helységet kialakítani (beáldozni) hogy neki padlófűtése legyen pufferel, egy ilyen lakásban. Vagy ha igen, az véleményem szerint, finoman fogalmazva sem komplett. De mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja... Ez a kazán arra való, hogy ráakasszunk kb 4db radiátort és csókolom. Ne akarjunk belőle hiper-modern, szuper fűtéstechnikát kicsikarni.

Előzmény: Mrteo (5466)
Mrteo Creative Commons License 2022.02.01 0 0 5466

És ha egy puffer tartályt fűt, amiben van a 40-50 fokos víz az sem működik?Akkor azt fűthetné üzemi meleg vízzel. Persze akkor kell egy külön keringtető a padlófűtéshez.

Előzmény: Sony Black (5465)
Sony Black Creative Commons License 2022.01.30 0 0 5465

Nem, és nem is ajánlom senkinek. Ez a kazán nem kondenzációs (kivétel Mika kon) tehát padlófűtésre direktbe nem jó. Alacsony hőmérsékleten használod tartósan szétrohad a bele. Ha meg egy hőcserélővel/keverőszeleppel visszahűtöd akkor mi értelme? Akkor inkább az SD kondis... Szóval ne gondolkozzál ebben. 

 

Előzmény: cukrosleves (5464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!