Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.09.13 0 0 38

en az apeh-ot megkerdeznem

nekem is valaszoltak mar, ha volt kerdesem

 

irsz nekik egy email-t

 

udv

Előzmény: everyman (37)
everyman Creative Commons License 2004.09.11 0 0 37
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, erről mi a véleményetek? Ti biztos jobban értetek az ilyen dolgokhoz.

„A családi pótlékot, a gyermeknevelési támogatást, valamint a gyerekek után járó adókedvezményekre szolgáló összegeket össze kívánják vonni, majd újraosztani. A családi pótlék összege gyerekenként 9100 forint lenne, ami hét éven aluliak esetében 3000 forintos életkori pótlékkal egészülne ki 12 100 forintra. A családi pótlékot "bruttósítva" a jövedelemadó hatálya alá helyeznék.”

Hát lássuk csak! Én a legmagasabb adósávba tartozó jó magyar „átlagfizetéssel” egyedül nevelem 15 éves gyermekemet. Jelenleg évi 13 alkalommal kapom az „emelt” 5 700 Ft családi pótlékot + az évi 36 000 Ft adókedvezményt, ami össz.: 110 100 Ft-ot tesz ki. Jövőre – ha jól értelmezem – az eddigi összegeket összevonva havi 12 100 Ft-ot kapok (9 100 + egyedülállóságra 3000 Ft). Ez évi 157 300 (13 x 12 100). Bruttó… Ez a 38%-os adósávban (az összjövedelemmel összevont sávos adóztatás számítása most nekem kicsit bonyolult, de ha kevesebb is, úgy érzem az nem sokat számít) megadóztatva évi 97 526 Ft bevételre jön ki. (Remélem TB-t stb. nem kell belőle fizetni…) Most rosszul értelmezem a leírtakat, vagy tényleg „nő” mínusz jó pár ezer Ft-al a támogatás??? Profibb gazdasági ismeretekkel rendelkezőktől szívesen fogadnék amatőr számításaimra cáfolatot…

FOGI Creative Commons License 2004.09.09 0 0 36
Szia! A "brókercéget" nem épp úgy gondoltam, hogy én alapítanék 1-et, hanem egy olyan meglévő cég, amelynek megvan minden feltétele és terjeszkedni akar, rajtam keresztül venné fel a megbízásokat az adot városban, aminek a vonáskörzete több tízezer fő. Ez mennyire lehet reális? Meg lehet-e oldani, és megérné-e? Az olvasgatással remélem jutok valamire a hét végén, mert jövő pénteken le kell adnom az évfolyamdolgozatomat (még sehol nem tart), a párom pedig tüszős mand. gyulladással fekszik, úgyhogy agyam százfelé... de eljön az ideje. Üdv, Fogi
Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.08 0 0 35

hali

 

>az mozdult meg a fejemben: megérné-e itt csinálni egy kis brókercéget.

>(a családban egy vállalkozás már van, csak bővíteni kellene)

 

ez azert nem ilyen egyszeru dolog:

http://www.eco.hu/szotar/indexn.html

"

bróker

Eredeti angol jelentése szerint értékpapir-bizományos, aki megbizói számára alkuszdij ellenében köt tozsdei vagy adott esetben tozsdén kivüli ügyletet. Tágabb értelemben értékpapir-kereskedo, aki emellett saját számlás ügyletet is köthet. Az új Épt. szerint elobbihez legalább 20, utóbbihoz 100 M Ft-os jegyzett toke szükséges, valamint olyan szakember (maga a bróker), aki rendelkezik tozsdei szakvizsgával, egyéves értékpapir-piaci gyakorlattal és erkölcsileg feddhetetlen. Értékpapir bizományosi és kereskedoi tevékenység Magyarországon csak társasági formában folytatható, ám az árutozsdén egyéni brókerek is lehetnek tagok.
"

 

>Mit jelent a banki hátterű? Például egy Erste bankos bróker iroda?

 

peldaul

de az ebroker is banki hatteru

 

de szoba johet meg esetleg a concorde (www.cd.hu) is, ami nem banki hatteru, de szerintem jo kis ceg

 

>És még egy kérdés: jutalék? befektetett összegtől függ, vagy a bróker határozza meg a nyereség százalékában?

 

az ugylet nagyasagatol fugg. cegenkent eltero

nezd meg az egyes brokercegek kondicios listajat

 

eleg szeles tartomanyban vannak a jutalekok

 

0,25%-1%

minimumdij is szokott lenni:

150-2000HUF

 

javaslom, hogy a fent emlitett szotart olvasgasd

es ezt is legyszi:

http://www.origo.hu/uzletinegyed/befektetes/jotudni/20000711001730svkg.html

Előzmény: FOGI (34)
FOGI Creative Commons License 2004.09.08 0 0 34

Szia Analizátor!

 

A vállalkozással kapcsolatban félreértettél, mert profilját tekintve teljesen más irányban gondolkodtam (pl. kocsma, temetkezési vállalat, v. bármit írhatnék).

 

> Minek? Adózás miatt??

Igen, és ha jól emlékszem ez az első hozzászólásban volt.

 

A brókercéggel kapcsolatban (nincsa a környéken), megoldható az online kapcsolat, és minden hónapban vagyok Bp.-n, tehát ezzel nincs gond, de nem is ezért írtam, hanem az mozdult meg a fejemben: megérné-e itt csinálni egy kis brókercéget.

(a családban egy vállalkozás már van, csak bővíteni kellene)

 

> A pénzed egyik sem lopja el.

Egy Nyiregyi ismerősöm mondta épp ma, hogy egy London nevű bróker cég benyelte a lóvét, de az állam állt 1 milliót és így nem bukott. (szerencséje volt).

 

> ....hacsak nem nagyon sok pénzt fektetsz be

Nem akarok sokat befektetni két okból: teljesen kezdő vagyok, a párom nem kimondottan rizikós típus (minden pénzügyi dolgot megbeszélünk, és ketten  döntünk)

 

Mit jelent a banki hátterű? Például egy Erste bankos bróker iroda?

És még egy kérdés: jutalék? befektetett összegtől függ, vagy a bróker határozza meg a nyereség százalékában?

Neked is köszi a segítséget!

Fogi

 

 

 

 

Előzmény: Analizátor (32)
Analizátor Creative Commons License 2004.09.08 0 0 33

A legjobb tanács, amit kezdőként a tőzsdéről olvastam ez volt:

 

Mindig gondold át, hogy ki áll az ügylet másik oldalán. Ahhoz, hogy egy részvényt megvegyél, kell valaki, aki eladja. Ha szerinted nyilvánvaló, hogy a papír nagyszerű jövő előtt áll, akkor miért akarja eladni az a másik fickó?! Talán a mostani ár már tükrözi a rózsás jövőt? Vagy csak ámítás az egész?
Ki tudja?! Talán a másiknak van igaza...

 

Szóval csak óvatosan a lelkesedéssel és a tuti tippekkel! A tőzsdét nem arra találták ki, hogy csak úgy teletömjék pénzzel a zsebed. :-)
Sok türelem kell hozzá.

Analizátor Creative Commons License 2004.09.08 0 0 32

Szia!

 

"A brókercéggel kapcsolatban: nem merném magam megtenni az ajánlatot, de hol találhatok olyan személyt akit megbízhatok (ügynököt)?. Biztos brókercégnél, de olyat akiben megbízok?"

 

Brókert pl. itt találhatsz: tozsde.lap.hu

Hogy érted azt, hogy akiben megbízhatsz? A pénzed egyik sem lopja el.

Válassz banki hátterűt, ha ez aggaszt, de szerintem ez nem szempont, hacsak nem nagyon sok pénzt fektetsz be.

 

"Érdekes, ma utánajártam, és a környéken (ahol lakom) nincs brókercég, szerintem itt még nem terjedt el az emberek között az efféle befektetés,  (sz-sz-b)."

 

Megbízást úgyis telefonon vagy interneten adsz...

Van ahol a szerződést is meg lehet online kötni (pl. Equitas). A személyazonosságodat a Posta igazolja egy űrlapon. Már ha nagyon nem akarsz felutazni Pestre.

 

"Lehet megérné egy kis céget alapítani? Persze ehhez sok minden kell.... "

 

Minek? Adózás miatt???

 

Lehet, hogy félreértelek, de mintha azt hinnéd, hogy Te (vagy a céged) közvetlenül mehetsz a tőzsdére.

Nem így van, erre van a bróker.

Számlát nyitsz nála, átutalod neki a pénzt és időnként utasítgatod, hogy mit/mennyiért adjon/vegyen neked a tőzsdén. Ő pedig végrehajtja. (És levonja a jutalékát.)

A részvényed is csak egy számlán lesz, nem kapod a kezedbe.

 

De bocs, ha félreértettelek...

Előzmény: FOGI (31)
FOGI Creative Commons License 2004.09.08 0 0 31

Szia,

 

Mivel más hozzászólás még nem született, akkor én köv..

Csak ismételni tudom magam: köszönöm a segítségedet,

 

A brókercéggel kapcsolatban: nem merném magam megtenni az ajánlatot, de hol találhatok olyan személyt akit megbízhatok (ügynököt)?. Biztos brókercégnél, de olyat akiben megbízok?

 

Te ezzel foglalkozol?

 

Érdekes, ma utánajártam, és a környéken (ahol lakom) nincs brókercég, szerintem itt még nem terjedt el az emberek között az efféle befektetés,  (sz-sz-b).

Lehet megérné egy kis céget alapítani? Persze ehhez sok minden kell....

 

A MSFT-tel kapcsolatban pedig annyit hogy látom te jobban átlátod a dolgokat, viszont ha nagy lóvékat fognak kifizetni, ami miatt lelassúlhat a cég, akkor egy nagyobb összegű kifizetés után sokan rákapnának a részvényre, ekkor lehetne eladni.

(írd meg ha homlokegyenest másként kell gondolkodni) :) *

 

>szerintem, legalabb 3-4-5 befektetesbe szet kell osztani

 

A több befektetésnek viszont örülök, mert én is így gondoltam :)

Ebből a 3-4-ből 1-et megtennék olyat ami kicsit rizikós de hozhat (ha bukik, a többi stabil még egyensúlyozhat)

* ide is vonatkozik

Üdv,

Fogi

 

Ja még a levelezéssel kapcs. azért írtam a címet, hogy ha van v.mi ami személyesebb, akkor oda jöhet.

 

 

Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.07 0 0 30

hi

 

>Köszönöm a gyors választ, és a segítséget, már belekezdtem a kutatásba, és elég

>sok mindent letöltöttem, de még nem rágtam át magam rajta;

 

hosszu ut elott allsz, ami nehez, draga, de ha nem adod fel, nem kapkodsz, hideg fejjel tudsz majd donteni, akkor meg fogja erni.

 

> A bróker megbízása nélkül tőzsdézni nagy rizikó?

 

bocs, de a kerdest nem biztos, hogy jol ertelmezem.

konkret szemelyt?

vagy brokerceget?

 

brokerceg nelkul, nem lehet tozsdezni, ugyanis a tozsdere brokerceg(ugynoke)-en keresztul adhatsz be megbizast

 

ma mar vannak brokercegek (pl. equitas) ahol te adod be emberi beavatkozas nelkul az ajanlatot a tozsdei rendszerbe, de az is a brokerceg rendszeren megy keresztul

 

>Azt hallottam, hogy a Microsoft részvénybe megéri fektetni, véleményed?

 

azt hallottad? kitol? :)

s ha en azt mondom, hogy nem eri meg?

akkor kinek fogsz hinni?

 

ezt nevezik pletykának vagy minek, amire meg lehet hallgatni, de nem szabad neki nagy jelentoseget tulajdonitani.

 

mindig csak magadban, az altalad osszegyujtott informaciokban bizzal.

azokbol alkoss egy kepet a celpontrol es TE donts.

 

egyebkent nem tudom, hogy megeri-e MSFT-t venni.

egy vagyont fognak osztalekban kifizetni.

van egy rakas cash-uk. es termelik a cash-flow-t.

de az, hogy elkezdik kifizetni, egyben azt is jelentheti, hogy le fog lassulni a ceg novekedese, es a penzt se nagyon tudjak jelenleg elkolteni (ertelmes befektetesre).

 

hmm. nemt'om.

 

>Ha gondolod az email címemre is írhatsz:

>fogi@primposta.com

 

szerintem vitassuk meg itt,  mert vegul is erre talaltak ki a forumot

az email jo szemelyeskedesre :)

 

>Találtam egy jó oldalt: privatbankar.hu

igen az sem rossz

 

a www.eco.hu -n ossze vannak gyujtve a napi gazdasagi hirek

 

>Olvastam valahol, hogy először meg kell takarítani a pénzt majd forrást kell keresni.

ezt megint nem ertem

mi az, hogy forrast kell keresni.

a forras az a penz, amit majd eszkozbe fektetsz, tehat, amit osszegyujtottel :)

 

>Megéri-e több helyre fektetni a pénzt a tőzsdén, tehát érdemes-e több lábon állni, vagy mindent egyre felteni?

 

nem szabad mindent egyre feltenni

szerintem, legalabb 3-4-5 befektetesbe szet kell osztani.

 

most egyelore ennyi, mert keso van :)

 

varom a kerdeseket

es varom, hogy masok is hozzaszoljanak a temahoz...

 

udv

Előzmény: FOGI (29)
FOGI Creative Commons License 2004.09.07 0 0 29

Szia Balázs!

 

 

Köszönöm a gyors választ, és a segítséget, már belekezdtem a kutatásba, és elég sok mindent letöltöttem, de még nem rágtam át magam rajta;

az olvasás után jönne a kérdés:

 

A bróker megbízása nélkül tőzsdézni nagy rizikó?

Azt hallottam, hogy a Microsoft részvénybe megéri fektetni, véleményed?

Ha gondolod az email címemre is írhatsz:

fogi@primposta.com

 

Találtam egy jó oldalt: privatbankar.hu

 

Olvastam valahol, hogy először meg kell takarítani a pénzt majd forrást kell keresni.

Megéri-e több helyre fektetni a pénzt a tőzsdén, tehát érdemes-e több lábon állni, vagy mindent egyre felteni?

Üdv,

Fogi

Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.07 0 0 28

hali

 

eloszor is sokat, sokat olvasni.

meg kellene nagyjabol ismerni a befektetesi tipusokat

 

mi az a befektetesi jegy

miben jobb, miben roszabb, mint egy lekotott bankbetet

 

mi a tozsde, hogyan mukodik

 

hoszzutavon gondolkodsz, vagy mar rovidtavon szeretnel sokat keresni

altalaban a magasabb hozam magasabb kockazattal parosul

 

egyaltalan mi az a rovidtav, mi az a hosszutav.

 

befektetes.lap.hu

 

en szemely szerint a tozsdet, azon belul is inkabb a kulfoldet favorizalom,

neked egyelore semmit nem javasolnek. ezt neked kell eldontened - majd.

 

egyelore javaslom a szakmai folyoiratok olvasgatasat.

www.portfilo.hu

www.eco.hu

 

befektetes.lap.hu

 

es a legfontosabb:

tovabbra is kerdezz, olvass, kerdezz, olvass... :)

 

Udv:

Balazs

Előzmény: FOGI (27)
FOGI Creative Commons License 2004.09.07 0 0 27

Üdv Urak,

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek, mivel még fiatal vaok, nehezen összehoztam egy kerek összeget, és most nem tudom mit kezdjek vele, persze elkölthetném, de attól nem lennék előrébb. Szeretném befektetni, de nem tom bank, tőzsde, vagy mi lenne a jó. Ha valaki tudna segíteni megköszönném.

Előre is,

Fogi

Törölt nick Creative Commons License 2004.09.06 0 0 26
Előzmény: KOPPANYI (25)
KOPPANYI Creative Commons License 2004.09.05 0 0 25
Mit az a future(s)? Az Interactivebrokers menüjében is láttam, de nem tudom, mit jelent.
Előzmény: DJ2 (7)
jkl321 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 20

Én a Buda-Cash-nél vagyok. Határidő nyitás, zárás: 750-750Ft, 1 kontraktus.(gyakran trade-elő ügyfélnél 500-500)  Prompt adás-vétel: alapban 1%, de ezt nem igazán alkalmazzák, általában 0,6% vagy még alacsonyabb, persze a mozgatott összegtől és gyakoriságától függ. Day-trade alapban 0,6%.

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.24 0 0 19
Előzmény: DJ2 (15)
DJ2 Creative Commons License 2002.08.23 0 0 15
Köszönöm az előző kérdésemre adott válaszokat!

Egy új információ-igény merült fel. Lehetséges-e valahol követni, hogy a BÉT-en mely brókercégek kötik az ügyleteket? (Azonkívül, hogy felhívom a brókercéget és tőlük megkérdezem.)

Xlen Creative Commons License 2002.08.08 0 0 14
Ez csak akkor van, ha akarsz real-time árfolyamokat is. Egyébként ingyen van minden.
Előzmény: ImmortalSin (13)
ImmortalSin Creative Commons License 2002.08.08 0 0 13
Csekkoltam a www.equitas.hu-t. Elég korrektnek tűnik valóban, viszont ez zavar engem:

Equitas Terminal 2.400 Ft- +Áfa/Hó E.T., j.E.T.i.

Sto eto?

ImmortalSin Creative Commons License 2002.08.08 0 0 12
finance.yahoo.com <<< sztem a best a környéken. 5 évre visszamenőleg historikus árfolyamadatok, technikai elemzést is lehet nagy vonalakban csinálni vele (mozgóátlag RSI MACD ROC W%R, blablabla), szóval én ezt sasolom.

20 perces késleltetés van alapból of coz, NASDAQre 15.

Constn Creative Commons License 2002.08.07 0 0 11
http://money.cnn.com/markets/morning_call/
Előzmény: DJ2 (7)
DJ2 Creative Commons License 2002.08.07 0 0 10
Köszönöm a Nasdaq tippet, megnéztem, nagyon jó!

HunRoadRunner Creative Commons License 2002.08.07 0 0 9
NASDAQ

www.nasdaq.com
Extended trading linkek

Előzmény: DJ2 (7)
DJ2 Creative Commons License 2002.08.07 0 0 8
Hátra=Hátha
DJ2 Creative Commons License 2002.08.07 0 0 7
Hátra tud valaki segíteni.

A következő indexeket/árfolyamokat szeretném az interneten nyomon követni:
-DAX,
-S&P futures,
-USA részvényárfolyamok a normál kereskedési időn túl.

Az első kettőt real-time szeretném. Ha valaki tud valamilyen jó linket, kérem írja meg!
Természetesen ingyenes megoldások érdekelnének.

Kilátó Creative Commons License 2002.07.31 0 0 6
Szerintem is eszméletlen jó az Equitas. Közel két éve vagyok ott, de a legmaximálisabban meg vagyok velük elédgedve. Irtó olcsók, és nagyon jól kötnek (legalábbis nekem majdnem mindig gyorsan és jól kötöttek).
Az alapvető oka, hogy nem mindenki ott van, az, hogy kevésbé számít biztonságosnak, mint a nagyobb brókercégek (pláne a banki hátterűek). Potenciálisan nagyobb esélye van egy csődre azoknál. De azért nem kell megijedni :)) Még sosem ment csődbe :)) Ha meg már csődbe meg, akkor már úgyis késő :))
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.31 0 0 5
Köszi szépen a tanácsokat. Ma vettem Matávot Equitas segítségével. Nekem tök szimpatikusnak tűnnek (igaz, az ugyfélszolgálaton van egy udvariatlan fiatal gyerek, igen primkó...).

Van esetleg valami hátránya az Equitasnak???

Ha ők a legolcsóbbak, miért nem mindenki ott van???

Constn Creative Commons License 2002.07.30 0 0 4
Kezdőt a hatira küldeni... te nagyon gonosz lehetsz :)

Meg a pillanatnyi állapotot is tekinteni kellene :)

Előzmény: lonestar (2)
John Zero Creative Commons License 2002.07.30 0 0 3
Amikor szolgáltatót kerestem, a legolcsóbb az Equitas volt.

Az Internetes regisztrációkor nincs még a 2500 Ft-os nyitási díj sem, amúgy pedig megbízásonként 0,25%-ot kérnek. Ja, és van webes, SMS-es felületük is. Havi díj pedig nincs.

Előzmény: 798081 (0)
lonestar Creative Commons License 2002.07.30 0 0 2
Az OTP-t mihamarabb felejtsd el, ha tőzsdézni akarasz!
Egyébként meg a pénzed pont elég egy kotraktus OTP shortra, néhány nap alatt összehozhatsz a 300-ból 400-at (pillanatnyi állapotot tekintve persze).
Előzmény: Törölt nick (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!