Keresés

Részletes keresés

gyuri83 Creative Commons License 2004.10.29 0 0 69

Egy kicsit nincs neked nagy arcod haver? Azt hiszed, hogy te vagy a nagy tőzsdecápa? Nem keller, hanem KELER! Kicsit vegyél visszább!

Nem forrásom van, hanem kárpótlási jegyem, és van brókercégem is, igaz nem milliókkal játszok. A brókerrel meg akkor találkozok amikor pénzt teszek be vagy veszek ki.

Kárpótlási jeggyel meg a ...szom se foglalkozott, most is véletlenül szereztem párat.

 

u.i.: ne nézz le másokat, mert te is csak egy kis hal vagy itt!

Előzmény: andek (68)
andek Creative Commons License 2004.10.28 0 0 68
OK. ha te is tudod, akkor??
Tehát a BÉT-en 2 féle Forrás részvényt jegyeznek.
1. kb. 1100ft.
2. kb 640ft.
Neked kell tudnod, hogy neked milyen tipusu van.


Kárpótlási jegy, csak 1 fajta van, volt, itt már mint írtam az "aranykorona" O tehát semmit nem jelent, nem is kell szóbahozni - szerintem.

Mivel állítod, hogy értesz a dolgokhoz, sőt van is brókercéged, ezekután nem értem a kérdésedet !

Benn vagy a bróker cégednél, beszélsz a brókereddel, átadod neki a papirokat, Ő beküldi a kellerbe / csak ezekután meg ne kérdezd mi az a keller / 2 nap alatt lefut a dolog, bekerül a papirjaid közé, s ekkor eladási megbízást adsz, a brókerednek, eladja, a 3. munkanapon átveheted az árát, ennyi.

Én leírtam, de miért, ha te mindezt tudod.
andek
Előzmény: gyuri83 (67)
gyuri83 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 67

Azt én is tudom, hogy mennyin forognak jelenleg a BÉT-en, de azért köszi!

Tehát azt mondod, hogy egy 10 meg egy 2000 aranykoronás kárpótlási jegy is kb. 1100 Ft-ot ér? Ez nem túl logikus.

Ha van pár a birtokomban és szeretném eladni a BÉT-en, akkor nyilván rá kell tenni az értékpapírszámlámra, de hogyan?Szólni kell a brókercégemnek?

Előzmény: andek (66)
andek Creative Commons License 2004.10.28 0 0 66
Most így nem tudom mi volt a xserénél az átváltási arány DE, hogy hány aranykorona volt mögötte az sem lényeges ma már.
Mai ára a tőzsdén! 1108 ft. tehát ma !! ennyiért tudnád eladni.
Előzmény: gyuri83 (65)
gyuri83 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 65

Sziasztok!

Ki tudja, hogy a Forrás részvény-kárpótlási jegy csere lebonyolításakkor mennyi kárpót jegyet kellett adni egy forrás részvényért? Rémlik valami 1:1 arány, de nem biztos. És mi van akkor, ha a kárpótjegyen aranykorona van? Szóval hány aranykoronás kárpót jegy ért egy forrást vagy mennyiért tudnám a tőzsdén eladni?

andek Creative Commons License 2004.10.28 0 0 64
Én valóban a materiális szészvényekre gondoltam, ezekből még sok van otthon asz embereknek!!!! például, az ÉMÁSZ-ból.
Nem az OTP-nél, vagy bárhol tartják, a fejük alatt van.
Előzmény: Analizátor (61)
Analizátor Creative Commons License 2004.10.27 0 0 63

"Úgy számoltam ki, hogy most havi 100.000 tudnám kiadni, ez pedig gondolom emelkedne.
14 M a mostani ára(berendezve,parkolóval) illeték nem számova.
Jól menő termálfürdőhely."

 

Mennyi önrészt tudsz beletenni? A maradékot milyen feltételekkel hitelezik neked? (THM? törlesztőrészlet?)
Az épület állapota? Fenntartási költségek?
Ezekre szerintem szükség van a megfontolt döntéshez.

 

Egyébként jól hangzik!

Előzmény: brendi2 (62)
brendi2 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 62

Kösz a választ.

Úgy számoltam ki, hogy most havi 100.000 tudnám kiadni, ez pedig gondolom emelkedne.

14 M a mostani ára(berendezve,parkolóval) illeték nem számova.

Jól menő termálfürdőhely.

Előzmény: jay_75 (60)
Analizátor Creative Commons License 2004.10.27 0 0 61

"Én is csak annyit tennék hozzá, igenis sok ember otthon a matrac alatt tartja a részvényeit!! tehát így nézvén jócskán van különbség a nevezett 2 tipus között. "

 

Persze, hogy van. De gondolom, ZolKa nem akarja fizikailag kikérni a részvényeit,

hogy a matrac alá tegye. Az én beírásom csak arra vonatkozott, hogy egy demat részvény ugyanolyan jogokat hordoz, mint egy "papíralapú".


Régebben más fórumon aggodalmaskodott valaki, hogy ha megszűnik a papír alapú részvény, akkor csak úgy eltűnhet a vagyona.
De erről szó sincs. Akárcsak a készpénz és a bankszámlapénz esetében. Ez utóbbi sincs "kinyomtatva", de ezzel sincs semmi gond.

 

Erről jut eszembe: volt régen egy vicc egy parasztbácsiról, akit a sógora rábeszélt, hogy vigye a spórolt pénzét a takarékba és ne a szalmazsákok alatt tartsa. A bácsika rászánta magát, de utána minden hónapban elment, kivette a pénzét, megszámolta és visszatette a számlára. Csak ellenőrizni akarta, hogy mind meg van-e még. :-)

Előzmény: andek (55)
jay_75 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 60

hogy számoltad ki?

jó lehet, de nem feltétlenül a legjobb.

"összehasonlításban egy jól megválogatott részvényportfolió és ingatlan befektetés esetén a 6. évben már utolérhetetlen a részvénybefektetés előnye."

tézis, az elmult jópár évtized alatt eddig állja a helyét.

Előzmény: brendi2 (59)
brendi2 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 59
Mit gondoltok, egy olyan ingatlan (apartman), ami  10 év alatt kitermeli a mostani vételárát kb 14 millió, az jó befektetés?
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.27 0 0 58
koszi a valaszt
Előzmény: gyuri83 (57)
gyuri83 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 57

Én úgy gondolom, hogy amíg az olajár továbbra is repked ill. a dollár padlón van, addig emelkedhet még néhány száz forintot akár nagyon rövid távon is, de egy újabb elmúlt pár héthez hasonló besszhez szerintem meg kell várni a Q3-at.

Egyébként az én célárfolyamom egy 8-10 hónapos perióduson belül kb. 13000 Ft.

 

Ezt kétféleképpen határoztam meg:

1) a közelmúlt MOL szárnyalása ellenére a MOL  még mindig alúlárazott (relatíve olcsó) a nemzetközi olajipari cégek P/E -jéhez képest, így ez a tény egyértelműen előrevetíti a részvény közép-hosszú távú trendjét. 

2) Technikai elemzésre egy általam kidolgozott statisztikai regressziós modellt alkalmazok.

 

Összegezve úgy gondolom, hogy a MOL még mindig az egyik legjobb befektetés a BÉT-en, és jelentős tartalékok lehetnek még benne (főleg a további sikeres akvizíciókra gondolok), ezért vásároltam is magamnak, bízva, hogy a külföldiek vásárlási kedve nem fog csökkenni a következő hónapokban.

 

Üdv

Előzmény: Törölt nick (53)
jay_75 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 56

én meg annyit tennék még hozzá, hogy sok embernek nincsen is részvénye, se ilyen se olyan - GfK szerint a befektetések kevesebb mint 2%-a van részvényekben magyarországon (és csökken). a matracba meg sajnos sok milliárd forint van bevarrva (materializltan :-), de ez inkább :-(( szomorú)

 

de ahogy olvastam eddigi irásaidat te tözsdézel egy ideje, megkérdezhetem,hogy mivel foglalkozol amugy.

udv.

Előzmény: andek (55)
andek Creative Commons License 2004.10.26 0 0 55
Én is csak annyit tennék hozzá, igenis sok ember otthon a matrac alatt tartja a részvényeit!! tehát így nézvén jócskán van különbség a nevezett 2 tipus között.
De most hadd ne soroljam fel őket, aki ért hozzá úgy is tudja melyekről van szó.
andek
Előzmény: Analizátor (54)
Analizátor Creative Commons License 2004.10.26 0 0 54

Szia ZolKa!

 

Hacacare (49)-ben nagyon jól leírta a lényeget, én csak néhány gondolatot tennék hozzá.

 

Az hogy egy részvény dematerializált vagy sem, számodra semmilyen gyakorlati jelentőséggel nem bír. Úgyis egy brókercégnél vezetett számlán tartod. Én például még nem fogtam a kezemben soha egyetlen részvényemet sem.

 

A BUX index tulajdonképpen azt mutatja, hogy a magyar tőzsdén forgó részvények "átlagosan" hogyan teljesítettek. Aki a magyar tőzsdén fektette be a pénzét, az "átlagosan" mekkora hozamot érhetett el a vizsgált időszakban. (A költségeket és adókat nem számítva.)

A BUX kosárban a nagyobb forgalmú papírok nagyobb súllyal szerepelnek. (Ha ez nagyon érdekel: BUX kosár összetétele 2004.okt.26-tól)

 

A BUX értékét pontokban mérik, a részvényekét (értelemszerűen) forintban.

Előzmény: ZolKa (46)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.26 0 0 53

nekem celarfolyamom nincs, de az "erzeseim alapjan" meg 2-3000 forint benne lapul a MOL-ban, reszben amiatt, hogy az olajar meg mindig emelkedik

 

tudnad vazolni, hogy mi a te celarad, es ami szamomra meg erdekesebb, hogy hogyan hataroztad azt meg?

 

koszi

Előzmény: gyuri83 (52)
gyuri83 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 52

Sziasztok!

Új hozzászóló volnék, szeretném én is megosztani tapasztalataimat veletek.

 

Rögtön a befektetési alapokat "lehúzó" hozzászólással nem értenék egyet: ha megnézitek az Erste bef.alapjainak elmúlt egy éves hozamát, akkor igen csak szép kis hozamot kínálnak, amihez hozzátartozik, hogy a legmagasabb hozama (24%) annak az alapnak volt, amelyben a források jelentős részét a BÉT papírjai között diverzifikálják. (a legalacsonyabb pedig a külföldi részvényekbe fektető alap volt!!).

 

Természetesen tudom, hogy ez nagyon változó, és éppen az ellenkezője is megvalósulhatott volna, de ennek esélyét azért kellő tudással, tapasztalattal, ismerettel jelentősen lehet csökkenteni.

 

Szeretnék egyben egy új vitatémát is feldobni: kiváncsi lennék, hogy ti mennyire tartjátok még mindig alulárazottnak a Mol-t, és milyen kilátásai lehetnek a papírnak??Nekem van egy véleményem és célárfolyamom, de kiváncsi lennék a tiétekre is.

 

Üdv

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.26 0 0 51
Előzmény: ZolKa (46)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.26 0 0 50

bocs, elhibaztam

 

100-500=50.000

helyett termeszetesen:

100 x 500 = 50.000

Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.26 0 0 49

>nem tudom, hogy mit jelent az hogy dematerizált

 

az, hogy nem tudod a kezedbe fogni a reszvenyt, hanem csak az ertekpapirszamladon van nyilvantartva

 

a BUX egy ugynevezett index kosar, ami a legfontosabb (legnagyobb forgalmu, legmagasabb kapitalizacioju) magyar reszvenyeket tartalmaz.

minden egyes reszvenynek, van egy bizonyos sulya a kosaron belul.

 

erosen lesarkitva, ha a kosarban levo reszvenyek tobbsegenek az erteke novekszik akkor a BUX is novekszik.

 

>Mit jelent az, hogy egy részvény valahány ponton áll

a reszvenyeknek az erteke nem pontban van kifejezve, hanem (BÉT esetén) forintban.

azt jelenti, hogy 1 db reszvenyt ennyi forintert tudsz megvenni

 

pl. ha van egy millad, es ebbol MOL-t akarsz venni, es a MOL eppen 10.000 forinton all, akkor 100 db MOL-t tudsz venni a penzedbol.

 

ha a MOL het vegere felmegy, pl. 10.500-ra, es te ugy dontesz, hogy eladod ezen az aron, akkor 100-500=50.000 forintot nyertel az ugyleten.

Persze ez visszafele is igaz!!!

 

 

Előzmény: ZolKa (46)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.26 0 0 48
Előzmény: ZolKa (47)
ZolKa Creative Commons License 2004.10.26 0 0 47
A Concorde 2000, es a Concorde RV részvények milyen befektetési alapok? Hol találok rolla bővebb infót?
Előzmény: Törölt nick (45)
ZolKa Creative Commons License 2004.10.25 0 0 46
Legszivesebben én magam csinálnám egy brókercégen keresztül, csak nem merek belefogni, mert nincs hozzá megfelelő tudásom. Egyáltalán meg lehet ezt tanulni vagy csak idővel tapasztalatokból alakul ki? Több helyen is láttam de nem tudom, hogy mit jelent az hogy dematerizált? Mit jelent a BUX index mit mutat meg? Mit jelent az, hogy egy részvény valahány ponton áll? Egyébként hol érdemes elkezdeni a tanulást, valamilyen oladal / könyv?
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.25 0 0 45

Hali!

 

en viszont eppen a befektetesi alapokat javasolnam, ha annyira nem vagy kepben, ahogy leirtad.

Az, hogy egy bef. alap rosszul teljesitett, az nem jelenti azt, hogy minden bef. alap szar.

En pl. elegedett vagyok a Concorde 2000, es a Concorde RV egyeves hozamokkal (16 es 24 %).

 

kerdes az is, hogy hajlando vagy-e tanulasra?

 

ha igen, akkor eloszor is az a javaslatom, hogy ne csinalj semmit a tanulason kivul.

szanj ra 2-3 honapot, hogy olvassal gazdasagi hireket, folyoiratokat.

tanulj, figyelj, kerdezz, okosodj :)

 

es ne kapkodj. soha.

 

megyegyszer:

kerdezz

udv

Előzmény: ZolKa (42)
andek Creative Commons License 2004.10.24 0 0 44


Szerintem " talán " a legjobb megoldás keresel 1 tőzsdei befektetőt, akinek már van bróker cége / az OTP-t elfelejteni az a legdrágább / barátot, ismerőst, de ha nincs jobb, engem.
Egy mozdulattal át kell vezetni a nevet, azaz átruházni a részvényt. Biztosan nem tudom most de így szerintem nem sokért dematerizálják, s ha megvan el kell adni.
Vagy kapásból eladni 1 tőzsdézőnek, ez az abszolut biztonságos!! Tiéd a pénz, a többi az Ő dolga.
Előzmény: kavics12 (40)
ZolKa Creative Commons License 2004.10.24 0 0 42
Hi! Van egy kis felesleges pénzem, és azon gondolkozom, hogy hogyan fektessem be. Ami alegjobnak tűnik az tösde, de ahoz nem értek. Hogyan lehet egy részvényről megtudni, hogy érdemes e venni? Mert ha mondjuk alacsony az ára és veszek, lehet hogy még lejjebb esik. Gondolom figyelni kell a cégeket, hogy hogyan mozognak és az apján. Mit kell figyelni mondjuk a Matávnál? A másik lehetőség a befektetési alapok. Ez nem lenne rossz , de itt mi alapján tudom ledönteni, hogy melyik lenne nekem a legjobb? A befektetési alapok mennyivel hoznak magasabb hozamozt mint pl. egy banki lekötött betét? Bocs a láma kérdésekért, de nem igazán vagyok otthon ezen a területeten.
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.12 0 0 41

otp-n kuvul mas lehetoseg?

 

utananeztel?

 

lehet, hogy mas brokernek olcsobban vallaljak

Előzmény: kavics12 (40)
kavics12 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 40

Kedves Hozzáértők!

A köv. problémához szeretnék segítséget kérni: édesanyámnak van 35 db 10000 Ft-os ÉMÁSZ-részvénye, amit most dematerializálni kellene. Kérdésem, hogy mi éri meg jobban, most eladni 5-6000 Ft-ért/ db vagy vállalni az OTP-n keresztüli dematerializálást, ami évi 2-6000 Ft költséggel jár, és az eddigi éves nyereség több év alatt csak kétszer volt 6000 Ft-nál magasabb, tavaly pl. 0 Ft volt. A nyereség után adót is kell majd fizetni, ez is plusz költség. Ha nem intézkedik, az év végén a tőzsdén aukcióra bocsájtják a részvényeket.

Szüleim idős emberek, nem szeretnék ez esetleges aranytojást tojó tyúkot kiengedni a kezükből, de a nagy semmire nem akarnak költségeket fizetni.

Mi a legjobb ilyenkor, mennyire lehet előre látni a fejleményeket?

Előre is köszönöm mindenki segítségét!

kavics12

KOPPANYI Creative Commons License 2004.09.15 0 0 39
Köszi!

Üdv.
Koppányi
Előzmény: Törölt nick (26)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!