Keresés

Részletes keresés

kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 111

Lehet - nem tudom -, hogy ezt kikerülendő a topiknyitóé legyen a  moderálás joga és ő határozhassa meg, hogy milyen hangnemet tart elfogadhatnak.

 

(persze lehet, hogy ez meg technikailag megoldhatatlan, meg egyébként is az én hülye fejemet)

Előzmény: AAAaaa (108)
AAAaaa Creative Commons License 2010.03.31 0 0 110

ki az a "törpe"????

 

Orbant emlegetik igy egyesek (kulsot a nacik gunyolnak)

Előzmény: derekbell (101)
Fórumterapeuta Creative Commons License 2010.03.31 0 0 109
Bocs, közben rájöttem magamtól is a válaszokra.....
Előzmény: Fórumterapeuta (106)
AAAaaa Creative Commons License 2010.03.31 0 0 108

nem a nicket kellene torolni, hanem a hozzaszolasat

most eppen a sajat topikomrol van szo, de a problema, hogy kinyitod es a top 20 hozzaszolasbol 17 tole es masik hasonszoru nicktol szarmazik. bele fogsz olvasni, hogy van-e ott erdekes is az anyazason kivul?

ilyen modszerrel a neked nem tetszo topikokat nagyon hamar le tudod jaratni

(hasonlo modszer, amikor egyszerre felesleges 20-30 topikot tartanak a tetejen felesleges hozzaszolasokkal)

Előzmény: derekbell (101)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 107

A szólásszabadság az Emberi jogok egyetemes nyilatkozata (1948) szerint elidegeníthetetlen jog. „Minden személynek joga van a vélemény és a kifejezés szabadságához, amely magában foglalja azt a jogot, hogy véleménye miatt ne szenvedjen zaklatást, és hogy határokra való tekintet nélkül kutathasson, átvihessen és terjeszthessen híreket és eszméket”.

Az Európai Emberi Jogi Bíróság egy 1976-os határozata úgy fogalmaz, hogy „a szólás szabadsága nemcsak azokra az 'információkra' és 'eszmékre' vonatkozik, amelyeket az emberek jó néven vesznek […], hanem azokra is, amelyek bántják, felháborítják vagy zavarják […] a lakosság bármely részét”.

A szólásszabadság összetevői
  • a szabad véleménynyilvánítás (latin: ius murmurandi)
  • a cenzúra hiánya
A szólásszabadság nem vonatkozhat
  • a személyes adatokra
  • a katonai- és államtitkokra
  • a bűncselekményre való felhívásra
  • a gyűlöletbeszédre
  • a nemzeti szimbólumokat és a közerkölcsöt sértő kifejezések használatára.
Fórumterapeuta Creative Commons License 2010.03.31 0 0 106

Akarsz moderálni?

 

Tulképp mi a te problémád?

Előzmény: Törölt nick (98)
Fórumterapeuta Creative Commons License 2010.03.31 0 0 105

Ezt tőlük kéne megkérdezned, az én véleményem viszont az, hogy ha kurvaanyázdát hagyunk csinálni a fórumból, akkor szintén csökkenni fog a kattintásszám, azzal a különbséggel, hogy ebben az esetben a kultúráltan akaró és tudó közönség fog távozni.

 

Te melyiket választanád?

Előzmény: Törölt nick (97)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 103

szerintem nincs.

Nem kötelező reagálni rá.

 

Előzmény: AAAaaa (95)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.03.31 0 0 102
1, Van olyan fórum a neten, ami köztulajdon? :))
Előzmény: santaclausiscoming (91)
derekbell Creative Commons License 2010.03.31 0 0 101

Bocsi, szánom-bánom, de: ki az a "törpe"????

 

Egyébként: nem, nem kell ide moderáció... Ő egy ilyen stílusú "embertársunk"... Mondjuk büszke nagyon ne mvagyok reá, hogy ő is "emberből" vn, de hát istenem...

 

Nem kötelező őt olvasni, legegyszerűbb a SCROLL gomb használata.... Egy ilyen született agressziv, eléggé mocskos tollú egyén (még ha olykor halkan amúgy egyet is érthetnénk vele...) a köv. pillanatban visszajön más nickkel. Fölösleges erőlködni...

 

Ha az ilyen indokok adják a létjogosultságot azelszántan lökdösődő pankrátoroknak, akkor inkább kösz, nem kell moderáció...

 

Mert az ilyen emlőkön nvelkedett és szocializálódott "moderátor" legközelebb tégesd is úgy fog kivágni, hogy nyekkenni sem lesz időd...

Előzmény: AAAaaa (95)
AAAaaa Creative Commons License 2010.03.31 0 0 95

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?o=2&aq_text=&aq_cre=&user_id=1098867&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=1

 

egy ilyen esetben peldaul kell-e moderacio szerinted?

egy nick, akinek egy celja van csak, hogy szemelyeskedjen es szetverjen topikokat.

Előzmény: kutykuruty brekege (-)
zzombie Creative Commons License 2010.03.31 0 0 93
Talán kétszer voltam büntiben. Egyszer valamit bénáztam az egy felhasználóhoz tartozó nickek-hez és tudtomon kívül beleszaladtam valami szabálytalanságba. Amikor e-mailben érdeklődtem, hogy mégis mi történt, röviden, de tényszerűen tájékoztattak és utána még segítettek is helyrepofozni, amit rosszul csináltam.

Egy másik alkalommal már nem is emlékszem, pontosan miért, de ott is hasonlóan tömör, de normális választ kaptam, érveléssel a kitiltásra.

Modiktól kérdezném, hogy nekem volt csak szerencsém, vagy azért tényleg létezik válasz a kitiltásokra?

(Hozzátenném, hogy nem anyázó stílusban vontam kérdőre őket, csak információt kértem a kitiltásom okát illetően, hogy tudjam, mit ne ismételjek meg a jövőben.)
AZS Creative Commons License 2010.03.31 0 0 92
te biztos nagyon okos ember vagy. csak rendkívül ügyesen leplezed ;-)
Előzmény: Törölt nick (89)
santaclausiscoming Creative Commons License 2010.03.31 0 0 91
ne hari, de rettenetes butaságot írsz...

annak ellenére, hogy az index moderációjával-finoman szólva is- nem értek egyet, azért vannak tények, amiket nem szabad elfelejteni.


1, az index.hu egy magáncég. Azt csinál amit akar a törvények betartása mellett. Ha azt vezetteti be a moderátorokkal, hogy ne engedjenek beírni egy darab K betüt sem, akkor az van. Ha nem tetszik az embernek-mivel ismétlem magántulajdon- akkor el kell menni. AZ egészség fontosabb és nem ér ennyi stresszt az egész.

2, Az egy másik kérdés, hogy ha azt mondja magáról h a szólásszabadságot támogatja, akkor nem moderál orrba szájba. Vallás modiknál különösen vicces, hogy milyen alacsonyan van az érzelmi küszöbjük.

Összegezve ez úgy kapcsolódik a butasághoz amit beírtál, hogy amíg egy állami rendszer ellen ha nem tetszik csak a tiltakozás marad, viszont ez MAGÁNCÉG aminél a világon semmit nem tehetsz.

Csak az index jóhiszeműségén múlik, hog y jelenlegi moderátori gárdát megfegyelmezi, támogatja vagy hagyja, hogy had forrongjon a felhasználó.

Azt meg mindenki felejtse el, hogy így vagy úgy igaza van, mert amíg nem lehet egy moderációs lépés után semmit sem tenni, addig úgyis az van amit a modik akarnak. Ebbe viszont BELE KELL TÖRŐDNI, vagy csinálni egy bakfitty.hu websiteot szabad fórummal.
Előzmény: Törölt nick (89)
ex-andras1977 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 90
Mindenki monnyonle!
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.31 0 0 88
"Mert önbírásokodás szaga van."

az.

Előzmény: kutykuruty brekege (-)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.03.31 0 0 87
Ez így van, én is szívesen beszélgetnék pár témáról, de ha nem engedik, akkor nem engedik, majd beszélgetünk róla máshol.

A moderációval meg nem kell foglalkozni az adott. Szerintem ha valakit kitiltanak -akármennyi időre is -, s ezen megsértődik, a moderáció ekkor éri el a célját, nem pedig magával a kitiltással...
Előzmény: locsemege (74)
locsemege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 86
Miért, megvan a konklúzió? Minden kétséget kizáróan tudod, hogy Teremtés volt vagy Ősrobbanás, esetleg valami más?
Előzmény: Qqberci (85)
Qqberci Creative Commons License 2010.03.31 0 0 85
Elvileg. Az emberiség...
Előzmény: 297 (84)
297 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 84
Na igen. Ha valaki evolúcióról beszél, vagy ősrobbanásról, az is hasonló kategória. Volt egy időszak, amikor az ilyesmiért megégették az embereket, de elvileg ezen már túl van az emberiség.
Előzmény: santaclausiscoming (83)
santaclausiscoming Creative Commons License 2010.03.31 0 0 83
miért nem lehet egy vallásról olyan véleményem ami esetleg más gyalázásnak hív??????


Ha én azt mondom h a szűzmária sztori nevetséges mese, azt te esetleg gyalázésnak veszed...

szerintem a szolásszabadság fontosabb mint az érzékenység...


Előzmény: Törölt nick (9)
Qqberci Creative Commons License 2010.03.31 0 0 82
Hát arról, ami nem láccik! :-DDD
Előzmény: Törölt nick (71)
locsemege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 81
off

És minek az a szürke sáv a jobb oldalon, meg a fehér üresség felülre? ;)



on
Előzmény: Törölt nick (71)
locsemege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 80
+1

Kizárólag objektív keretrendszer alapján lehessen moderálni. Szabályok legyenek lefektetve, azok legyenek pontosak, ne gumiszabályok, ne legyen felesleges korlátozás bennük, s a moderátornak legyen kötelező hivatkoznia az MM moderálásra feljogosító pontját.
Előzmény: Törölt nick (61)
Biovadász Creative Commons License 2010.03.31 0 0 79
Moderáció kell, de jó moderáció.

Példaként ott van a technika fórum.

Megjelent az egyik jó szakmai társaságban egy barom, aki vagy totál hülye volt, vagy szándélkosan provokált, mert ezt olyan szinten tette, hogy ennyire hülyének már nem lehet lenni.

Miután a hozzáértő embereknél elszakadt egy idő után sorban a cérna és erősebb hangon oktatták ki (nem kéromkodva), elment sírni a moderátorokhoz és ennek eredményeképpen mindenki ki lett tiltva aki egy kicsit is értett a témához.

És még két dísz a tortán:
Az ezután érkező e-mail szerint olyan címen lehet a moderáció ellen kifogást emelni, ami cím nem is létezik.

A provokátor azóta már a 15. nickjén ír (így minden jó moderátornak feltűnt volna egy idő után, hogy ha valakit ennyiszer kellett elzavarni akkor nem mindenki más a hülye aki szembe jött hanem csak az az egy). Ennek ellenére a miatta történt végleges kitiltások azóta is élnek.
Az értelmes társalgás azóta egy nem-indexes fórumon zajlik tovább.
derekbell Creative Commons License 2010.03.31 0 0 78

Hát ha a fórum gazdájának valaha is a bíróságra kéne járnia, az csakis a moderátori kiváltságokkal felruházott pankrátorai miatt fog bekövetkezni....

 

Ismétlem: technikai-műsazki beavatkozási lehetőségre bizonyára szükség van - de közel sem olyan mértékben és hevességgel és arroganciával, ahogy az történt és történik......

Előzmény: Fórumterapeuta (62)
derekbell Creative Commons License 2010.03.31 0 0 77

Nem tudom, miféle változások álltak volna be és hol....

 

Jópár topicot, ahol korában jártam, éppenaz állandó "moderálások" vágtak tönkre.... A sírós-rívós modis topicokkat hosszú hónapk óta nem "látogatom, mert nem vagyok kíváncsi az arrogáns meg cinikus mellébeszlésékre....

 

A hétmérföldes és messziről bűzlő arrogancia viszont itt és most is méretes nagyságban tapintható kedves kollégáid megnyilvánulási révén..

 

Akkor miféle "hasznos változások" bekövetkeztéről elmélkedsz itt és mostanság???

Előzmény: Fórumterapeuta (63)
locsemege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 76
Ezzel egy hiba van. Néha megjelenik friss nick, amelyik elkezd válogatás nélkül spam-et elhelyezni egy-egy topic-ba. Itt nagyon nagy munka utána törölni, egyszerűbb a nick-et likvidálni.
Előzmény: Törölt nick (42)
derekbell Creative Commons License 2010.03.31 0 0 75
Ha ez humornak lett szánva, akkor inkább szánalmas.......  Ennyire azért nem kell MINDENKIT ennyire hülyére venni, aki meg meri nyomni az Zindex Fórum gombját.......
Előzmény: Wágner úr (65)
locsemege Creative Commons License 2010.03.31 0 0 74
Ami a mocskot illeti, azzal az a probléma, hogy lényegében ott tartunk, bizonyos kérdéseket nem illik, nem szabad feszegetni. Egyesek egyoldalúan mocsoknak neveznek valós érdeklődésre számottartó dolgokat, amelyek bizonyos körök érdekeit sértik, így tabuként vannak deklarálva. Ami azért számomra több, mint furcsa, de amilyen világban élünk, már nem lepődöm meg. Ugyanakkor igen messze van ez a szólásszabadságtól, s igen közel a gondolatrendőrséghez...
Előzmény: Fórumterapeuta (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!