Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2014.01.05 0 0 843

Ezert nem ertem en, mert szerzodni kell ra. Marpedig gondolom csak akkor szerzodsz, ha szukseged van ra. Ezek szerint nincs. Akkor viszont miert irtad ala, amikor a szamlanyitaskor az orrod ala tolta'k? Szemet modon tudjak beallitani az ugyintezok, mintha kotelezo tartozek lenne... de azert a papirozasnal mar kilog a lolab.

Előzmény: 64estuja (842)
64estuja Creative Commons License 2014.01.05 0 0 842

Köszi, az "Ólomlábú" topictárs már megválaszolta. Ez jár a folyószámlával együtt, a havi bejövő 3-4 szeresét állítják be, kb. 3-400 Ft a rendelkezésre állási díj, évente 1-2-szer veszem igénybe (de ekkor sem létkérdés), ezért fölöslegesen fizetek. (Próbálok inkább előre gyűjteni.)

Előzmény: Axióma (839)
64estuja Creative Commons License 2014.01.05 0 0 841

Köszi szépen !

Előzmény: bankvilági idegenvezető (840)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2014.01.05 0 0 840

Nem bankfüggő a dolog. Bármikor szabadon rendelkezhetsz a hitelkereted felől,tehát csökkentheted  (felére,negyedére,akár nullára,tehát meg is szüntethető) hisz ez egy opcionális lehetőség.

 

Nyilvánvalóan a bankok ahol csak tudnak,élnek a felajánlás lehetőségével és a számok ezt is bizonyítják,mert aki igénybe veszi,az általában bele is ragad és elég gyorsan lemerítik,azután jön a 23-28% közötti éves kamat rá.

 

Nyugodtan csökkentheted,retorzió nincs belőle.   (eljárás-bemégy és kb 10 perc alatt elintézik,egyszerűen kéred a keret lecsökkentését,amennyire szeretnéd)

 

Üdv-Ólomlábú

Előzmény: 64estuja (838)
Axióma Creative Commons License 2014.01.04 0 0 839

Altalaban, nem tudom az otp-ben pontosan mi a modszer.

A hitelkereted szerzodeseben mi van? Ott fogadtad el (alairasoddal) a keretet, vagy az abszolut erteket, vagy a szamitasi modjat.

Es biztos a hitelkeret a legjobb megoldas szamodra? Mire hasznalnad? Mennyi az a sok dij?

Előzmény: 64estuja (838)
64estuja Creative Commons License 2014.01.04 0 0 838

Kicsit bankérdek elleni kérdés.

Bejön havi X Ft, amire beállítanak Y Ft folyószámla-hitelkeretet. Én ezt sokallom (a rendelkezésre állási díj miatt), csökkenthetem én ezt az összeget jelentősen (on-line)? Nincs erre valami retorzió?

Köszi szépen!

dernol Creative Commons License 2013.12.30 0 0 837

Ma valóban teljesült a tranzakció, és kiderült, hogy miért nem látszott a lekérdezések alatt: azért, mert alapban az van beikszelve, hogy a tőzsdei tranzakciókat mutassa. Ez elég hülyeségnek tűnik, mert a userek többsége bizonyosan nem tőzsdézik, hanem értékpapírozik. Eszembe sem jutott, hogy alapbeállítással a tőzsdei tranzakciókat mutatja, ezért nem foglalkoztam vele, de mint kiderült, kézzel át kell állítani az opciót "nem tőzsdei" tranzakciókra  a lekérdezés előtt.

 

Előzmény: czll (836)
czll Creative Commons License 2013.12.29 0 0 836

Üdvözlet, ott kell lennie a megbízásnak. Legalább a üzenetek menüben "Értékpapír ügylet állapota" levélkének. Már múlt szombaton sem volt mér értékpapír forgoalmazás, teljesítve holnap (hétfőn) reggel 8 óra után lesz.

Előzmény: dernol (831)
ac07 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 835

Ha nincs értéknap és nincs ár, akkor sajna neki sem mindegy. Egyébként nem ismerem a rendszert ilyen mélységig, hogy most hol csücsül a megbízás.

Előzmény: pobeda (834)
pobeda Creative Commons License 2013.12.28 0 0 834

A számítógépnek nem  mindegy?

Előzmény: ac07 (832)
dernol Creative Commons License 2013.12.28 0 0 833

Akkor szerepelne a feldolgozásra várakozó tranzakciók között, de ott sincs semmi, úgyhogy vagy nem fogadta be a rendszerük a tranzakciót, vagy befogadta, de a tranzakciók lekérdezése funkció nem megy.

 

Valami nem stimmel a netes rendszerükkel, az biztos.

Előzmény: ac07 (832)
ac07 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 832

Lehet, hogy azért, mert ma nincs munkanap? Nézd meg a hirdetményben a teljesítési határidőket. Szerintem ma csak befogadták a megbízásodat és majd a következő munkanapon (hétfőn) teljesítik, ha lesz rá fedezet, stb...

Előzmény: dernol (831)
dernol Creative Commons License 2013.12.28 0 0 831

Tapasztalt valaki már olyat, hogy az online felületen vesz valamilyen befektetési alapból, rendesen végigmegy a tranzakció, kiírja, hogy befogadva, aztán nem történik semmi? Nincs nyoma a tranzakciók között (sem a végrehajtottak, sem a várakozóak között), a pénz sem mozgott, semmi sem változott, mintha nem csináltam volna semmit.

Pocok75 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 829

A mai nap megyünk az OTP-be egy elbaltázott Lakásépítési Támogatást (szocpol) gatyába rázni. 5 év lenne eredetileg a felhasználási idő, de a szerződésünkre 1 évet írtak rá és annak idején, mert az ügyintéző úgy tudta, hogy csak ennyi ideig lehet felhasználni. A kormányrendelet szerint 5+1 év. Az ügyintéző nem volt képben, mert abban az évben indul a szocpol amikor kötöttük. Macerának érezte foglalkozni a szerződésünkkel, hitelt se igényeltünk mert a támogatott hitel 14% körüli THM-el bírt. Mivel nem sikerült teljesen befejezni a házat, (pénzt nem adnak, amíg nem 100% a ház), hosszabbítás felől érdeklődtem, akkor derült ki, hogy eredetileg 5 év lett volna a felhasználási idő.  A másik ügyintéző mondta, hogy mi annak idején mit beszéltünk a korábbi ügyintézővel, arról nincs semmilyen írás, vagy bizonyíték. Belenéztünk a leadott papírokba, hogy milyen befejezési időt vállaltunk, akkor derült ki, hogy hiányos a kitöltés és aláírások is hiányoznak bizonyos papírokról. Felületes volt az ügyintéző. A másik ügyintéző és a fiókvezető megígérte, hogy költségmentes lesz a hosszabbítás, de ez is csak szóbeli megállapodás. Félek, hogy a hosszabbítás költségét ránk terheli és csak a saját házuk táján szeretnének rendet tenni, az ügyfelet meg lepattintani. Bár ez a bejegyzés se lehet bizonyíték, de több mint a semmi.

hu/cooper Creative Commons License 2013.08.17 0 0 828

Én segítettem volna a magyar népnek, de már gyűlöllek benneteket.

 

bindera Creative Commons License 2013.08.12 0 0 827

Felkötheti a gatyát Csányi úr.

Előzmény: alaszka51 (825)
harzol Creative Commons License 2013.08.02 0 0 826

Gabika te vagy az?

 

Nem is tudtam, hogy kormányszóvívőként dolgod ide írogatni. :)

Előzmény: alaszka51 (825)
alaszka51 Creative Commons License 2013.08.02 0 0 825

A multik minden téren a nyereség nagy részét kiviszik a saját országunkba. Vannak akik Magyarország kiárusításából gazdagodtak meg. Az emberek szívesebben tartják a pénzüket hazai pénzintézetnél, az otp-ben sokan csalódtak, azoknak kedvező lehet a takarék.

net91 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 824

MC OTP Klub kártya éves díj: szeptember 03-ig: 5.004,- forint

                                             szeptember 20-ig  5.590,- forint

                                             szeptember 21-től 6.630,- forint.

 

 

Axióma Creative Commons License 2013.07.28 0 0 823
net91 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 822

Az OTP-nél szeptemberben három alkalommal változik a lakossági bankszámlák költségei. Az emeléseket a 2013. évi CXXIII. törvény 10. §-a szerinti módosítása és az általa okozott költségnövekedéssel indokolják.

 Hosszú lenne leírni azokat, amiknek emelkedett az ára.

Lédiell Creative Commons License 2013.07.20 0 0 821

Az igazán magas költség ott jöhet pl. ki, hogy pl. megkíván az ügyfél egy cuki kis luxemburgi vagy más külföldi alapot 20 misiért, az up-front fee 1-1,5-2 százalék, de lehet akár 5 százalék is - ez simán belefér. Morningstar 5*, világhírű befektetési guru kezeli, díjakat nyert az alap stb., évtizedek óta veri a versenytársakat... Egy jó privátbank ilyenkor nem jön zavarba, megszerzi a legkurrensebb alapokat is, amelyekbe viszont gyakran eleve drága beszállni. Ezek biztosan nem férnek bele az évi 72 ezerbe. Kérdés viszont, hogy mi fér bele, mert ha csupa fölösleges hülyeség, akkor sok, ha sok hasznos dolog, akkor korrekt.

Előzmény: Törölt nick (820)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.20 0 0 820

Ok, igazad van. Ertekpapiroknal legyen koltseg, de en a tobbihez ragaszkodnek :)

Előzmény: Lédiell (818)
Lédiell Creative Commons License 2013.07.20 0 0 819

Magánnyugdíjpénztárnál most, azt hiszem, 2 ezrelék a vagyonkezelési díj, és ez teljesen veszteséges üzletág. 72 ezer forint 36 milliónak a 2 ezreléke, a PB szint bőven efölött van, szóval ennyiből nem oldják meg szerintem az értékpapírműveleteket sehol. 

Előzmény: Törölt nick (816)
Lédiell Creative Commons License 2013.07.20 0 0 818

Elég irreális elvárásaid vannak, ilyenekkel nem fogsz PB-t találni. 72 ezer forintért pl. 100 milliós nagyságrendű vagyonnál senki sem tud neked ilyen szolgáltatást adni. OK, arany bankkártya meg havi 2 kp-felvétel beleférhet, de hogy korlátlan tranzakciót végezhess ingyen a vagyonnal, az nem fog beleférni. Szerintem az sem fér bele, hogy évente négyszer-ötször átsúlyozd a portfóliót könyvények-részvények-cash között, daytrade meg hasonlók végképp nem. 

Nekem éppen hogy gyanúsan olcsónak tűnik a szolgáltatás, PB-szinten egy rendesebb szolgáltatás költsége évente minimum több százezer forint lehet. 

Előzmény: Törölt nick (816)
társkereső magányos Creative Commons License 2013.07.19 0 0 817

Nem igazán. Ugyan, vannak szolgáltatások, amik 0ft a többihez képest és utazás és baleset  biztosítás is jár hozzá, de a privi tanácsadók tudása pénzügyileg gyenge és csak, saját otp-s papirokat ajánlanak befektetésre.

Ergo, ha sokat utazol külföldre, akkor megéri a biztosítás és aranykártya miatt, de komolyabb befektetési tanácsot, vagy gondos portfólió kezelést ne várj tőlük, mert ez irányba a referensek szarnak rá és hülyék is hozzá.

Előzmény: freepass (814)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 816

Havi 6000 forintert amit en elvarnek: 0 Ft dij mindenert (utalas, kp-felvet, beszedesek, mindenfele szamlavezetes, befalap vetel/visszavaltas, ertekpapir kereskedelem). Kulon kontaktszemely, penzugyi tervezesi lehetosege korlatlan alkalommal. Auto/haztartas es egyeb assistance szolgaltatas. Aranyszintu bankkartyak ingyen, legmagasabb biztositasokkal.

 

Ezenkivul mindenfele egye luxus/extra szolgaltatas is johet, de ugy amblokk kizart hogy evi 72ezer forintot barmilyen banki szolgaltatas megerne.

Előzmény: freepass (814)
Lédiell Creative Commons License 2013.07.18 0 0 815

Meg kell kérdezni, mi jár ezért a pénzért cserébe, és el kell döntened, szükséged van-e arra a dologra. A "kezeli a megtakarításomat" sokféle dolgot takarhat.

Előzmény: freepass (814)
freepass Creative Commons License 2013.07.16 0 0 814

Sziasztok, új vagyok itt.

OTP ajánlgatja nekem, hogy nyissak privátbanki számlát. Havi díja 5900 Ft. Cserébe kezeli a megtakarításaimat. Valakinek vélemény? Megéri?

Köszi

tb797 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 813

Nem bűncselekmény, hanem jogalap nélküli gazdagodás. De az nem bűncselekmény.

 

Bocs, nem olvastam végig, aki az eredeti cuccot beírta: tegyél panaszt írásban, ha nem tetted volna.

Előzmény: Törölt nick (798)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!