Keresés

Részletes keresés

bartolo12 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 621

ja bocs, nem mondtam, hogy nekem se az elalvással szokott problémám lenni, hanem azzal, hogy felébredek első álmomból és forfolódok, meg megindul az elmém, aztán odaülök a gép elé, bár erről már elkezdtem leszokni, s próbálok inkább csak a kényelmes testhelyzetre oncentrálni s elalszok, ha sikerül :)

tehát ez az ugynevezett átalvási probléma, vagyis hogy lefekvéstől kelésig egyhuzomban aludd ki a 7-8 órát....ez romlik a korral, sajna :/

Előzmény: ghepard (617)
ghepard Creative Commons License 2015.02.09 0 0 620

Ja, és köszi a képet a sszemekről, ezt még nem láttam, nagyon részletes, majd teleszívom magam vele.......

Előzmény: Semmisem (614)
ghepard Creative Commons License 2015.02.09 0 0 619

Nézd az előbbi hsz-t....... Nálam volt a kezdetekkor, mikor kint télen a táj csupa hó, világosban - olyan teljes órán át ezt gyakoroltam megállás nélkül, de mindig mikor megnyomtam a szemeimet lefelé néztem, meg akkor rengeteget álltam kézen, meg lógtam fejjel lefelé a  hídon (lábakon beakasztva, ha leestem volna a patakba, akkor az nem lett volna kellemes, de nem estem le). Tehát még olyan fordítottan (gravitáció szempontjából) is próbáltam hatni a szemekre, hogy egy kicsit visszahozzam a deformált görbületet......

Előzmény: indexer (615)
ghepard Creative Commons License 2015.02.09 0 0 618

Én úgy szoktam, hogy mikor már elönti az egész látóteret a fény, akkor pár mp után elveszem az ujjaimat a szemektől és nézem, hogy hogyan alakulnak a fények. Próbálom minél tovább megtartani a receptorok rezgését, tehát, hogy lássam a fényt. Ez átvált mindenféle színbe is, ahogy lassan tompul a receptorok rezgése. Ha ügyes az ember, akkor bizonyos idő után szépen kirajzolódik a receptorok elrendezése a szemekben. A legsűrűbben a látögödörben (az alig fél mm csak) vannak és ott csak gyakorlatilag piros és zöld receptor van, ezért a közepén lesz egy sárga pötty (piros és zöld keveréke a sárga szín). Aztán ritkábbak (ott már vannak kék receptorok is, tehát kék fényre érzékenyek) és ott bizonyos idő után már nem fognak világítani. Olyan 15-20 fok körül a legsűrűbbek megint és azok még mindig világítani fognak, pont azért mert sokan vannak. Tehát a középső sárga pötty körül lesz kb 15-20 foknál olyan 7 fok vastag gyűrű, melynek színe változni fog, ahogy gyengül a rezgés (csökken az elktromosság és így az impulzus ereje is, ami megy az agyba). Ezt azért csináltam sokat, hogy csökkenjen a szemnyomásom és így rugalmasabb lehet a szemgolyó, ami áltan jobban tudom befolyásolni a látásomat.  A receptorok rezgésének gyakorlását lehet úgy is, hogy egy sötétebb helységben (de minden simán kivehető) kinézünk az ablakon egy bizonyos pontra (kint világos van) kb 10-17 mp-re. Nem pislantunk, hanemm  egy pontra nézünk folyamatosan. Most becsukjuk a szemeinket és pár mp (sokszor rögtön is) után kapunk egy ún negatív képet. Itt fel fogjuk ismerni az összes tárgyat, csak negatívan - s ezt megpróbálni tartani. Ha tudunk hatni a receptorainkra (jók a szemeink mikromozgásai), akkor akár egy percig is tartani tudjuk a belső negatív képet. Nekem vonatban ez jó móka néha néha, de egy kétszer majd mindig lefigyelem, hogy jól megy e... 

 

Sötétben is látod azokat a mirigyeket, meg a szemgolyó ereit? Sötétben én nem látom, világosban azonban igen........

Előzmény: Semmisem (614)
ghepard Creative Commons License 2015.02.09 0 0 617

Mikor fiatal voltam, akkor se volt nagyon jó a sok fekvés alvás, ülés, pihenés stb. Mikor felkel az ember, akkor olyan gyenge, lusta stb - s ez hatványozottabban érvényes a kor haladtával. Emlékszem olyan 9-11 éve a foci után a vonatban olyan fáradtnak éreztem magam, hogy mozdulni se volt kedvem. Na és mikor ki kellett szállnom (50 perc után) - azt hittem néha, hogy fel se fogok tudni kelni. Na mióta egy kicsit kisérletezek a rezgésekkel a foci után is bevetem, a vonaton is és szinte frissen kelek fel az ülésről. Ilyen hidegben (most csütörtökön mínusz 7 fok volt), mint most vannak este 20 órakor (addigra érek haza), majd megfagytam - most meg már a kabátomat is a táskába rakom a foci után is - és frissen, tele erővel szállok ki a vonatból. Most télen (tegnap kegyetlen idő volt, hófúvás, erős szél, marha hideg - de klassz volt kint és a gerely is repkedett rendületlenül) hazajövök hétvégén olyan 13-14 óra között, dumálgatok a feleségemmel, eszek iszok, zuhany és megyek nézni a TV-t - tehát gyakorlatilag 16 órát az ágyban vagyok reggelig.

 

Nálam mondjuk olyan gyakorlatilag nincs, hogy nem tudok elaludni. Az jó dolog, hogy rendezed a gondolataidat, azt én is megteszem, de én még rendezem a testemet is - és ha jó állapotba rezgetem ringatom, vibrálom  - friss és kipihentebb lesz, mintha csak úgy heverne ott, mint egy darab fa. Tehát mondhatom azt, hogy gyakorlatilag végigmegyek az összes testrészemen és próbálom azokat úgy finoman bevibráltatni, azok olyan kis rezgések, hogy nem is látni kívülről - ezt meg lehet tenni bármely testhelyzetben. Van egy helyzet, melyben kimondottan vigyáznom kell, nehogy elaludjak (sokszor nem is sikerül és elalszom) - mert akkor nem tudom folytatni a ringatást.......

Előzmény: bartolo12 (613)
ghepard Creative Commons License 2015.02.09 0 0 616

Hát igen, a hétvége az egy kicsit más, de mondjuk én minden nap gyakorlok ezt azt.......

Előzmény: indexer (612)
indexer Creative Commons License 2015.02.08 0 0 615

Medig szabad elmenni ... en is kivancsi vagyok ...

Előzmény: Semmisem (614)
Semmisem Creative Commons License 2015.02.07 0 0 614

MEgpróbálkoztam a huvelkyujj + mutatoujj nyomássla felfelé. Kérdésem, h szabad e elmeni addig, h a zinlátó receptorok után ahogy azok "kisülnke", cskaigy gondolom, biztos bután, valahogy az egész kép átvált monokrómba! nagyon nagyon érdekes geometriák és látások merülnke fel, főleg érdeke smikor abbahagyoma  nyomást de csukv amarad a szem. végig látom a szemgolyó ereit, és valamilyen mirigy alakzatot, máshoz nem tudom hasonlitnai. mit mondasz?

Előzmény: ghepard (606)
bartolo12 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 613

s mit teszel, ha nem tudsz elaludni, s mégis friss maradj? én megbarátkozom a fekvéssel, csendesitem a gondolataimat, s úgy fogom fel, hogy ez is pihenés, aztán el szoktam aludni...:)

Előzmény: ghepard (609)
indexer Creative Commons License 2015.02.06 0 0 612

Igy ertheto.

Vegre hetvege, melo semmi ... lehet gyakorolni.

Előzmény: ghepard (610)
ghepard Creative Commons License 2015.02.06 0 0 611

Nem keletre van Galántától a városkám, hanem nyugatra.....

Előzmény: ghepard (609)
ghepard Creative Commons License 2015.02.06 0 0 610

Ja, akkor inkább azt lehetne mondani, hogy összenyomod, vagy egymásnak feszíted a szemhéjakat. Azért, mert akkor több bőr és más szövet lesz az ujjad és a szemgolyód között. Tehát amolyan kíméletesebb lesz a nyomás.

 

A könnytermelést a pislogással is lehet fokozni, mikrorezgésekkel, hangokkal, csukás nyitással, érzelmesen (előidézni, mintha sírnál). Nagyon sok van erről írva a Szemszárazság  (k.lencse) című topikban itt az Indexen a Szemészeten. Valami 160 hsz van ott, nagy része az enyém.

 

Itt az Indexen valami 4900 hsz-om van csak, de sokat írtam Vén Péter oldalára, de nem tetszett neki, hogy én másképp láttam azokat a dolgokat. Azokat is megtalálta az a fickó. Majd megkérdezem Tőle, hogy elküldhetem e másnak is mailban, amit csevegtünk. Neve nélkül meg ilyesmi. Február közepére talán jelentkezik, mert ha jól emlékszem, írta hogy kilencedikéig valahol máshol lesz, ahonnal nem ír vagy ilyesmi. Most is kiszedhettem volna onnan is sorokat, de egyszerűbb volt  a fejemből összerakni a mondókámat.....

Előzmény: indexer (608)
ghepard Creative Commons License 2015.02.06 0 0 609

Köszi, azt hiszem most már kb meglehet érteni, mit írok. Az elején 2007-ben egész katasztrófa volt, mikor megkértek Magyarországról, hogy fordítsam le a saját írásomat (számgépes progikról) - szinte minden harmadik szavat meg kellett néznem fordítóval, na akkor valami megmozdult bennem.....

Hát megnéztem, Nemesgomba kb 10-15 km-re lehet délnyugat felé tőlem. Én Galánta mellett lakom Diószeg (Szlovákul Sládkovičovo) nevű városkában - 6km-re van keletre Galántától.

 

Igazad van, az alternatív dolgokban sok lehetőség rejlik, csak nagy erőkkel próbálják elnyomni. Nemcsak a reflux topikban, hanem rengetegben az van, szinte mindenhol vannak, akik lehengerelnek mindent - néha az az érzésem, hogy azért vannak ott...

 

Három éve a szomszédom meghalt rákban, hazaengedték a kórházból és azt mondta a feleségemnek (szoktak beszélgetni a erkélyekről), hogy inkább meghal, minthogy még egyszer végig kelljen mennie azokon a kemoterápiákon meg miegymáson. Ezt az orvosok nagyon jól tudják, ezért nem meglepő az amit írsz.

Előzmény: bartolo12 (607)
indexer Creative Commons License 2015.02.06 0 0 608

Erdekes amiket irtal, amivel foglalkozol.

Gyorspislogast mar csinalom.

Szemek nyomasa, "osszehuzod a szemhejadat" ez hunyoritas NEM???

Nyomtam az elobb, igazad volt, fenyjelensegek ...

 

"könnytermelés javítása és fokozása"

Mikeppen csinalod?

 

Az a 6000 koruli hsz szep es megertelek. Ismetles mindig jo dolog. En nem vagyok nagy irogato, lenyegeben lattam irasaid, ezert vagyok itt.

 

Az osszefoglalo konyv nagyon erdekes, kiindulasnak mindekeppen. A 70 oldalas iromany ... valamikor lehet megosztod velunk. Reszletekben rejlik az igazsag.

A blog annyiban jo h keresheto, kategorizalhato (cimkek) de a fenti is nagyszeru lesz!

 

 

 

Előzmény: ghepard (606)
bartolo12 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 607

37 évig nem is írtam magyarul

 

Hát akkor gratula, mert tökéletes és igényes az irásod, én már csak értek hozzá :)

Az apósom Nemesgombáról származik, azt sejtem Te is arrafele lakozol:)

 

Ezekben a tapasztalati természetgyógyász módszerekben sokkal nagyobb érték kumulálódik, mint mondjuk egy mezei orvos erősen könyvszagú és gyógyszerdirektivák által vezérelt "tudásában", s ha ehhez még hozzáadjuk a fogyasztói társadalom által rájuk kényszeritett (elvtelen) pénzmohóságot, akkor erősen megundorodhatunk tőle. Ezért kezd az intelligensebbje vonzódni az alternativ módszerekhez (amikkel kapcsolatban mérhetetlen tudatos ellenállást tapasztaltam a reflux fórumban). Most olvastam, hogy pl a megkérdezett orvosok 80 százaléka nem alkalmazna magán kemoterápiát, ha daganatos megbetegedést diagnosztizálnának nála...ők már csak tudják :)

Előzmény: ghepard (606)
ghepard Creative Commons License 2015.02.06 0 0 606

Vegulis barmit csinal az ember az jo! Csak csinalja. Azonban konkret peldak is erdekelnek. Az ujjakkal adnal parat?

Hát mondjuk azért bármire nem lehetne ráfogni, hogy jót tesz vele magának az ember. De rengeteg olyan dolog is van, amiről azt gondolja az ember, hogy semmit se ér, közben meg nagyonis pozitívan hathat. A kézujjak nagyon kifinomult és összetett mozgásra képesek, az agy segítségével sok mindenre megtaníthatóak. Egyik legbonyolultabb a zenevirtuózok ujjmozgásai – zongoristák, hedegű, gitár stb stb.  Én a magam (testem) javára gyakoroltatom őket (a lábujjaimat is) – ez idős korban szinte létfontosságú. Nemcsak a finomságra, hanem az erőre is edzem őket minden nap. A kézujjakkal szinte bárhova elérsz, lehet kopogtatni bármely testrészedet, finoman úgy is , hogy egyszerre az összes ujj koppan, majd mindegyik máskor, felvehetnek köralakot a kiválasztott hely felett stb. Aztán csak úgy meg lehet próbálni remegtetni alig észlelhető kilengésekkel – ezt az erőt kihasználhassuk, ha valahova ráhelyezzük a testre, így a rezgés átmegy oda is, gyakorlatilag az egész testre. Ha erőteljeseb hatást akar az ember, akkor nagyobb kilengésekkel mozgatja. Ezekhez már gyakorlatilag az egész kéz összeforrott mozgása társul. Az ujjaiddal mérheted a pulzust, saccolhatod a vérnyomásod (három középső ujjal csinálom a jobb halántékomon már 12 éve majd minden nap éjjel). Ezeket kb éjjel is csinálom, összekapcsolva légzéssel, gondolatokkal. Mivel 2012 májusában kezdtem el gerellyel dobálgatni (minden hétvégen helyből, főleg azért, mert nincs hol nekifutással), az ujjaim hatalmasat fejlődtek erőben is és ügyességben is. Tavaly októberben már elértem az ún virtuális világcsúcsot is, amit úgy számítottam ki, hogy az érvényes korosztályos világcsúcsokból kivontam azt, amit hozzátettek nekifutással. Több helyen érdeklődtem (világcsúcstartóknál is), hogy az mennyi legyen. Ezen kívül 5 kilós vasgolyóval is dobálgatok (nem lököm tehát) a hétvégeken, kb úgy mintha gerely volna a kezemben, meg minden nap a pincében is, csak ott nem engedem el. Ez még erősebbé és rugalamassabbá tette a kézujjaimat. Ehhez hozzájárult a minden munkanapkori kézenállások is - kétszer olyan 40-50 másodperc. A láb ujjait is mozgatgatom, no meg naponta próbálgatom azt a csukott szemmel való egy lábon állást (nem szabad ugrálni és nem szabad semmihez érni), ami nagyon jól mozgassa az ujjakat is. Ha eljutsz a két percig, emelem kalapom. S mindenzeket a mozgásokat csak úgy valami közepette csinálom (TV nézés, vonatravárás stb stb), tehát gyakorlatilag  semmi különidőt nem vesztek ezzel. A tudás a részletekben és a sok gyakorlásban rejlik – hogy kitapasztald, mikor, hol, mennyit, milyen irányban, meddig stb.....

 

 

A nem pislogast csak lefele nezeskor ajanlatos alkalmazni?

Hát én azt csinálom minden hétvégén, az mindig hatamas élmény – szinte hihetetlen kategória milyen közel és milyen pici dolgokat látni tűélesen. Normális tartásban is megtanultam, de akkor nagyon oda kell figyelni egyszerre több dologra, mert másképp nem sikerül - de ráébreszthet arra, hogy teljes mértékben felfogd, hogy milyen törékeny és összetett dolog a könnyfilm szétterülése és egybenmaradása. Én simán megcsináltam a vonatban majdnem 20 percig, embertpróbáló, lejjeb le van írva, hogy hogyan......

 

 

Szemek nyomasat meg soha nem probaltam, mint irja bartolo12 masok is bevetik. Mennyire erossen nyomjam es mennyi ideig? Tobbszor naponta???

Én rengeteget. 2009-ben, mikor a véletlen folytán elkezdtem a szemeimmel is foglalkozni, akkor voltak napok, amikor 50-60-szor is elvégeztem ezt a mókát. Nagyon sokszor éjjel, de kint a természetben is. Én igyekeztem, hogy mikor nyomom, akkor lehetőleg lefelé vagy felfelé legyen a fejem, hogy a gravitáció szempontjából szimmetrikusan terhelődjön a szemgolyó. Eleinte szinte fájt, meglehet nagyobb volt már a szemnyomáson a kelleténél. De pár hét után (de nemcsak ezeknek a nyomásoknak köszönhetően) egész döbbeneteset javult a helyzet. Ugyanazt a fényjelenséget elő tudtam hozni úgy, hogy már nem is kellett megnyomnom a szemeimet. Tehát kezdheted úgy, hogy először összehúzod a szemhéjaidat olyan erősen, ahogy tudod. Most helyezd rá a hüvelyujjaidat körömmel a szem felé (balt a bal szemre, jobbat a jobbra). Tehát  a körmöd lesz a szemeid orr felőli sarkában és a hüvelykujjad vége meg szinte a halántékodon. A mutatóujjadat tedd rá a hüvelykujjadra és lassan növeld a nyomást, de a szemhéjakat ne engedd el, azok továbbra is feszüljenek össze. Ha kezd fájni, akkor ne növeld  a nyomást, hanem vedd el és egy kis pihenés után újból. Egy bizonyos nyomásnál hatalmas fényjelenségre lehetsz figyelmes, sárgás fényt kellene látnod, fokozatosan betöltve az egész látóteret. Persze ez nem lesz olyan homogén, hanem mintha valamiféle tüzijáték lenne, piros, zöld, kék, lila meg más színű mondjuk úgy hogy csillagocskákat fogsz látni felvillanni és eltűnni.  Mikor ez megvan, akkor engedd el a nyomást, de ne nyisd ki a szemeidet. Fokozatosan halványodni fognak a fények és jópár mp után már csak a receptorokkal legsűrűbben „benépesített“ területeken. Így még a vakfolt is kirajzolódhat, ha csak az egyik szemmel próbálkozol – annak a helye nem fog világítani. Na egy idő után elértem, hogy elég volt ha összeszorítottam a szemhéjaimat egymásnak. Jópár hónap után elértem azt is, hogy már az se kellett – úgy be tudtam már vibráltatni a szemeimet, hogy ezek nélkül is látom ezeket a fényjelenségeket. Pusztán csak a szemek mikromozgásai által el tudom ezt érni, de ehhez hosszú út vezet. A legnagyobb nyugalom és kikapcsoláskor lehet ezt elérni – ha ezt tartom pár percig, akkor egész biztos, hogy már alszok is. Már azt is elértem párszor, hogy amire gondoltam az megjelent fény formájában a retinán és így tudatosítottam azt, amire gondoltam. Hogy ez miért van így, azt meg is lehet magyarázni, mert már sok ismeret összegyűlt a szemekről....

 

Ghepard, amennyi hsz elkovettel, nem is tudom. Latva milyen egyedi dolgokkal kiserletezel SIKERESEN, s latva mennyire segitokesz vagy itt az emberekkel, helyedben egy blog keretein belul kapcsolnam ossze tudasomat.

Hát nekem ez is megfelel, az Index egy elég népszerű fórum úgy látom és sokkal többen olvassák a topikjaimat is (meg másokat is), mint ahányan írnak is valamit.

 

Aztan nem kellene annyiszor leirni. Attol meg szivesen vennenk itt is a hsz -kat.

Ismétlés a tudás anyja, ez nem zavar annyira, ha van időm akkor válaszolok. 2007-ben fordult meg először a fejemben, hogy el kellene kezdenem irogatni magyarul, mert már szinte elfelejtettem. Magyar vagyok, de Szlovákiában élek és kb 37 évig nem is írtam magyarul, csak otthon csevegünk a feleségemmel magyarul (de sokszor keverten) meg itt ott másokkal is, de írni nem írtam. S ide meg nem keverhetem a szlovák meg a magyar szavakat. Meglepően tapasztaltam, hogy mennyi mindent elfelejtettem a 37 év alatt, de belerázódtam egy kicsit a magyarba és jó érzéseim vannak anyanyelvemen csevegni...... Az indexre 2009 elején jöttem....

 

 

Na, lehet nem vagy benne, de hidd el sokan orulnenek neki.

Egyenlőre elég nekem így is, le van itt írva minden és sok topikban van hsz-om, de igazad van így az összkép elveszhet. Jópáran mailban is felkeresnek (nekem publikus), most leutóbb egy fickó, aki nagyon kitartóan kérdezgetett a legapróbb részletekig. Valami miatt nem akart a topikokba irogatni, de hogy minden egyes topikból összegyűjtötte az összes beszólásomat és át akarja tanulmányozni (hát nem semmi, van már valami 6000 körül). Pár nap csevegés után kezdtem elrakni WORDba, hogy miket irogattunk – már 70 oldalnál tartunk, ez kétszer annyi, mint a 35 oldalas összefoglalóm, amit könyvnek nevezel lejjebb..

 

Konyved nagyszeru amit irtal, de nem sok konkret dolgot kaptam. Sokan vagyunk ugy hogy szankba kellene nyomni a tennivalot. Lustak vagyunk mi kiserletezni.

Az csak amolyan öszefoglaló, a kulcs a részletekben rejlik – s azok ott gyakorlatilag nincsenek. Pontosan úgy volt, ahogy leírtam, de ha ezt az ember nem érzi, nem tapasztalja, akkor nem érti meg. Ahhoz meg rengeteget kell mindenfélét gyakorolni. Mint mondani szokás, gyakorlat teszi a mestert. A 12 év alatt rengeteg dolgot megtanultam és még mennyit fogok – az a fellegekben van, már holnap felfordulahtok. De élvezem az életet és van ez a hosszútávú tervem, ami brutális volna, ha sikerülne a módszeremmel. Tehát mindenféle dopping, teljesítménynövelő, brobiotikumok, vitamintabletták meg mit tudom én mit vetnek be a nagyobb teljesítmény érdekében - tehát ezek nélkül. Tehát nyugodtan kérdezhetsz Te is a legapróbb részletekig, mert a szemekkel gyakorlatilag szinte minden összefügg, úgy is lehet mondani, hogy minden mindennel összefügg..

 

Ha megis erdekelne a blogos, segitenek elinditani, esetleg kitalalni. Na de rajtad mulik, lehet idod sincs, kedved sem, de ez a tudas valahogy egyben lenne az igazi ... s megmaradna az utokornak is ...

Én is úgy gondolom, hogy egyben lenne az igazi, mert most szét van szóródva vagy 30 topikban. Az az említett fickó is így látja, akit fejjebb említettem. Nem vagyok ellene, nem tudom meddig lesz lehetőségem és kedvem NETezni, de most már megszoktam ezt ahogy van. Remélem, meglássuk majd, mi lesz 20-30-50 év múlva...

Előzmény: indexer (604)
ghepard Creative Commons License 2015.02.06 0 0 605

Mindig mindenben vannak tartalékok, mindig csinálhatunk valamit jobban, hatásosabban. Gondolom azért alkalmazzák a vizsgálatnál, hogy továbbra is meglegyen az engélyük vezetni azt a gépet.  Mint írtam, szerintem az élet kialakulásánál nem volt semmi, ami agyalhatott volna, tehát csak anyagok voltak, erők (főleg elektromágneses) meg a mozgás, ami valahogy bizonyos körülmények közepette rendezetté vált – s végül elképesztően rendezetté. Ezért is próbálkozom a rendezett gyors icipici kilengésű mozgásokkal (rezgéssekkel, vibrációkkal, hangokkal stb) – hogy rendezettebb mozgást leheljek (tehát életet, jobb anyagcserét stb) a problémás testrészeimbe. Az első élőlények picik voltak, egysejtűek stb. Mi is gyakorlatilag egysejtűek vagyunk, csak rengeteg van bennünk egyszerre. Valami 75 miliárd vagy mennyi, ez az, ami mi vagyunk – de  még hogy ennél is jóval több számú pici él bennünk - baci, vírus, parazita, gomba stb – vagy 2000 fajta és összsúlyuk több mint egy kiló – na ezekkel is békében és összhangban kell élnünk.

 

Pontosan, aki megadja magát – az gyakorlatilag a vég kezdete. Én is a lassan jársz tovább érsz elvét követem. Szeretek elmenni a határokig, de ezt a legkisebb energia ráfordításával akarom elérni. Ezzel a megközelítéssel akarom megpróbálni elérni azt a brutális teljesítményt is a gerelyben, amit hosszú távra elterveztem – helyből próbálom meg elérni korosztályom országos csúcsa kétszeresét (amit nekifutással értek el) s talán még később még valami brutálisabbat..... Lassan nagyon lassan......

Előzmény: bartolo12 (603)
indexer Creative Commons License 2015.02.05 0 0 604

"Sokszor éjjel is felkelek csak úgy és próbálgatok ezt azt"

Vegulis barmit csinal az ember az jo! Csak csinalja. Azonban konkret peldak is erdekelnek. Az ujjakkal adnal parat?

 

A nem pislogast csak lefele nezeskor ajanlatos alkalmazni?

 

Szemek nyomasat meg soha nem probaltam, mint irja bartolo12 masok is bevetik. Mennyire erossen nyomjam es mennyi ideig? Tobbszor naponta???

 

Ghepard, amennyi hsz elkovettel, nem is tudom. Latva milyen egyedi dolgokkal kiserletezel SIKERESEN, s latva mennyire segitokesz vagy itt az emberekkel, helyedben egy blog keretein belul kapcsolnam ossze tudasomat.

Aztan nem kellene annyiszor leirni. Attol meg szivesen vennenk itt is a hsz -kat.

Na, lehet nem vagy benne, de hidd el sokan orulnenek neki.

Konyved nagyszeru amit irtal, de nem sok konkret dolgot kaptam. Sokan vagyunk ugy hogy szankba kellene nyomni a tennivalot. Lustak vagyunk mi kiserletezni.

 

Ha megis erdekelne a blogos, segitenek elinditani, esetleg kitalalni. Na de rajtad mulik, lehet idod sincs, kedved sem, de ez a tudas valahogy egyben lenne az igazi ... s megmaradna az utokornak is ...

Előzmény: ghepard (601)
bartolo12 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 603

a szemek nyomásában vannak tartalékok, vadászrepülők között, ha öregszenek, akkor régi trükk, hogy az időszakos látásvizsgálatoknál megnyomják 10 mp-re a szemgolyót s élesen látják a távoli betűt, ezt a jelenséget magam is tapasztaltam..... az ütögetésekben, rezgetésekben sok tartalék van...de a mozgás a legfontosabb, ahogy gephard mondja: a mogás maga az élet! s ez a lényeg!

 

aki megadja magát s elpuhul, annak annyi, pl Bicsérdy Béla az erdélyi egészségnevelő akivel a vegetarianizmust itthon összefüggésbe hozzák, nos ő még 80 évesen is nehéz súlyzókat emelt, s fiatalos maradt...én is rendszeresen súlyzózok a kardiós mozgások mellett, de egyre inkább a slow-mozgalom értékeire figyelek, vagyis mindent lassan érdemes csinálni: edzést, étkezést, szerelmet, stb

Előzmény: ghepard (602)
ghepard Creative Commons License 2015.02.05 0 0 602

Én csak úgy helyezkedem el, mikor már eldöntöttem, hogy megyek aludni. De kitartok abban a helyzetben jópár percet, mikor hogyan, de sokszor el is alszom úgy, de többnyire már oldalt kelek fel. Még abban a helyzetben is próbálok lötyögni, ez szinte elringat és elaltat, pedig csak abban a helyzetben akarok lenni az elalvás előtt - de ez sokszor nem is sikerül, mert idő előtt elalszom. A fejem majdnem lefelé van, mert a vánkus felett van a fejem egyik fele. Ajkam alatt is vánkus része van s így a fogaim nyomják egymást (horkolni így lehetetlen). Meg sokszor TV nézés közben (mikor zenét hallhgatok, azt mostanában nagyon sokat, hisz be kell pótolnom azt az 59 évet) is hasra fordulok és akkor a kezemmel is elérhetem, hogy lefelé legyen a fejem és ne fulladjak meg.......

Előzmény: bartolo12 (599)
ghepard Creative Commons License 2015.02.05 0 0 601

Hát van ott elég, ráadásul sok hsz-om igencsak hosszúra sikeredett.

 

Én gyakorlatilag az egész TV nézés közben gyakorlatozok (fekve nézem a TV-t), ez hétvégeken 4-6 óra egyfolytában. Sokszor éjjel is felkelek csak úgy és próbálgatok ezt azt, ez hatásosabb is, mint az alvás. Ha már elment a kedvem, akkor alszom tovább. Azok csak olyan ici pici mozgások, szinte lötyögések. Hol a lábaimat, hol csak az ujjaimat, hol a kezemet, kézujjakat (néha a testemen rajta, néha a test mellett), hol csak a rekeszizmot mozgatom gyorsan, hol csak egy bizonyos izmot a lábon, hol mikrorezgetem a szemeket, hol a füleket belülről pár mp-ig, hol marha gyorsan lélegzek (szinte csak a rekeszizom mozog és így ki be megy gyorsan a levegő), hol nagyon lassan. Hogy ez miért tűnik nagyon jónak, azt itt is próbáltam elmagyarázni lejjebb - meg van egy másik topikom is a rezgésekről és a hangokról, van rá link is valahol lejjebb. Eleinte minden nagyon görcsösen megy, de sok gyakorlással olyan szerveket (belsőket is), izmokat stb  is meg tud az ember mozgatni, amiről azt gondolja, hogy az nem megy. Tehát a cél az, hogy minden porcikát a testemen uralni tudjak és gyakorlatilag mintha agyhullámokkal meg tudjam mozgatni pici kilengésű nagyon gyors mozgásokkal (20-50 ide oda mozgás egyetlen mp alatt). A hang is nagyon klassz – annak a rezgéstartománya 90-3000 Hz. Húsz alatt meg mehetnek az ütögetések, kopogtatások, nyomások, dörzsölések stb........

  

Igen a gyorspislogás alatt pontosan azt értem, hogy a lehető leggyorsabban és a legtovább tartani a sebességet. Ezt rengeteget csináltam a kezdetekkor. Majd pihensz kicsit és újból, ameddig be nem döglik. Egyre kell csak vigyázni – legyen elég könny. Nekem a kezdetekkor volt, mert télen kezdtem kint a hidegben – ott meg ömlik a könny, ha előtte becsukod pár mp-ig a szemeidet, majd kinyitod teljesen tágra. De lehet úgy is aztán gyakorolni, hogy a szemek nem nyílnak ki, csak mintha pislogna az ember - a szemhéjaknak remegniük kell. Ez elvezethet majd a mikrorezgésekig – amikor csak a szemgolyó remeg ide oda úgymond szinte magától. Gyorspislogásnál elérheted a 3-8 mozgást 1mp alatt, de ha beindul a szem, akkor az 20-40 is lehet egyetlen mp alatt.

 

Fordított pislogás alatt azt értem, mikor csukott szemekkel próbálsz létezni huzamosabb ideig, tenni a dolgaidat és csak minden 5-10 másodpercben nyitod ki a szemeidet a pillanat erejéig. Ez sok helyen megoldható. Épp mintha lefényképeznéd az újabb környezetet, tehát mintha fordítva pislognál.  Normálisan nyitva a szemek és mikor pislantunk, akkor összeérnek a szemhéjak, majd pillanat múlva szétnyílnak. A fordítottnál meg csukva a szemeink és egy pislantás erejéig nyissuk ki gyorsan és máris csukjuk be. Na ez egy kicsit embertpróbáló, de a szem szempontjából nagyon jó gyakorlat.

 

Még emberpróbálóbb a nem pislogás gyakorlása. Ettől szinte írtóztam, hisz mérésekkel igazolva van, hogy a könnyfilm kb 15-18 mp alatt elpárolog. Nos normális esetben. Ha azonban ügyes az ember, akkor megoldható akár egy egész óra is pislogás nélkül és a szemeidnek semmi baja sem lesz ebből. Na ez még ma is a kedvencem, mint írtam hétvégeken még mindig gyakorlom a lefelénézéses olvasást – mégpedig úgy, hogy közben hosszú percekig nem pislogok. Ilyenkor gyakorlatilag nem szárad ki a szemed, mert a könny pont a pupilla közepén gyűlik össze és tökéletes felületet alkot a közellátáshoz. S nemcsak a könny áll be, hanem az összes cucc a szemekben  - olyan látásélményben van ilyenkor részem, ami szinte hihetetlen kategória. Pont ezért annyira vonzó. Persze az elején ez nem megy olyan simán, mint ahogy most leírtam, de ha van kedved rávezethetlek lassan, hogy mire is kell ügyelni. Na és 10-15 percig nem pislogni normális tartásnál (mikor a pupilla-látógödör tengely vízszintes) már nagyságreddel nehezebb feladat. De ezt is meg lehet tanulni, valahol erről is van lejjebb jópár sor.....

 

Ja még eszembe jutott, amit tegnap kihagytam a sorból:

 

hátrafelémenet

 

szemek nyomása

 

saját szemeim receptorainak a látása és megfigyelése (még a vakfolt is látható csukott szemekkel sötétben, vagyis az a hely nem világít)

 

a könnyfilm tanulmányozása és a legjobb mozdulatok elsajátítása annak érdekében, hogy a lehető legjobban kenődjön szét a könnyfilm

 

Valami még mindig kimaradhatott, de azt be lehet sorolni a tegnapi utolsó pontba

Előzmény: indexer (600)
indexer Creative Commons License 2015.02.04 0 0 600

OK ertem. Hat rengeteg hsz van a topikban, megprobalom olvasgatni.

A gyakorlatok amelyeket kerdeztem a "Ha nem megy az alvás valamiért, akkor lehet helyette finom dolgokat gyakorolni úgy ahogy vagy az ágyban" referaltam. Erdekelnenek, mit is lehet az agyban "gyakorolni".

 

A szem gyakorlatok erdekelnek. Nem hordok szemcsit, pedig szukseg lenne ra. Jo lenne javitani a szemeken es latom neked sikerult, jopar dolgot felsorolsz, kerdeznek is ha szabad s kozben meg bujom a topikot.

  • gyorspislogas, ez magatol ertheto, szoval 1000-rel kell pislogni
  • forditott pislogas, na ez mar nem ertheto!
  • nem pislogas, huh 15 percig?

Kössssz!

Előzmény: ghepard (596)
bartolo12 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 599

...én is hasonfekve alszom, de nem masszázságyon, amin egy lyuk van kialakitva a lefelé néző arcnak, :) vagyis oldalt van a fejem s innen kezdve bukom a lefelé nézést :/

Előzmény: ghepard (598)
ghepard Creative Commons License 2015.02.04 0 0 598

Pontosan, tehát máshogy hat ha pont lefelé és máshogy ha pont felfelé nézünk - de mindkét esetben szimmetrikusan deformálódik. Mert mindkét esetben a pupilla közepe és a látógödör közti egyenes pont függőleges. Csak egyszer a pupilla van fent, másodszor meg a látógödör. A szemgolyó alakjának tökéletesnek kell lennie ahhoz, hogy jól lássunk. Én a lefelénézést gyakoroltam sokat (még ma is hétvégeken), mert elsősorban a közellátásomat szerettem volna jobbá tenni, sokkal jobbá. Ez sikerült is. A felfelénézés a távollátást segíti elő, mint ahogy írtam, persze ezt én gondolom így, de ez logikus magyarázat, ahogy leírtam. TV-t fekve nézek minden nap és majdnem felfelé van a fejem, reklám közben majdnem mindig pont úgy teszem, hogy kb pont felfelé legyen és a szemk is.

 

Bármilyen helyzetben vagy, a szemek akkor vannak jó helyzetben, ha a pupilla és a látógödör egyenese merőleges az arcod síkjára - és e körül mozog ide oda gyorsan. Ha mindig úgy néznél, hogy a fejed kicsit lehajtanád, de a szemeidet egészen felnyomnád a homlokodig majdnem, akkor az egy idő után kellemetlen volna és bizonyos szemizmok igencsak megfeszülnének mások meg elernyednének, ami gyorsabb deformációhoz vezethet....

 

Nem mondom, hogy úgy kell feküdni, de én igyekszem úgy lenni és néha úgy elszunyókálni. De ha már megyek aludni, akkor mindig hason kezdem. Tehát igyekszek a legtöbbet lenni abban a két helyzetben, vagy megközelítőleg abban a 2 helyzetben. 

 

Előzmény: bartolo12 (597)
bartolo12 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 597

"két speciális helyzet van csak, amikor szimmetrikusan deformálódik a szem: mikor pont lefelé nézünk (a fejünk is pont lefelé) és mikor pont felfelé. Ebben a két helyzetben az olvasás gyakorlása  - a borotvaéles látás (akár 150-200%) beállítása és tartása korlátlan ideig" - ezen gondolkozva felvetődött bennem, hogy a szemre nem ugyanilyen hatással van, ha hanyattfekve felfelé nézünk (tehát a szemgödörben előre áll a szem) vagy hasonfekve lefele, ezekben az esetekben ugyanis a szemgolyó nem áll szögben az arc sikjában, pontosabban 90 fokos szögben van az arc-sikkal...feküdjünk tehát sokat hanyatt a plafont bámulva? :)

 

Előzmény: ghepard (596)
ghepard Creative Commons License 2015.02.04 0 0 596

Hát most mindenféléről csevegünk itt, de az is valahogy azért összefügg a szemnekkel. De minden egyes dolog, amit próbálgattam és amivel kisérletezgettem a szemekkel kapcsolatban az ebben a topikban le van írva. Csak elég sok már itt az írás, tehát eltartana jó ideig míg megtalálnád az egyes dolgokat. Gondolom a látásoddal szeretnél valamit kezdeni, javítani.Megpróbálom összeszedni, hogy miket próbálgattam és kisérleteztem és majd szólj, hogy melyikről írjak bővebben:

 

gyorspislogás,

 

fordított pislogás,

 

nempislogás hosszú ideig (10-15 perc)

 

csukott szemmel való járás,

 

egy lábon állás csukott szemekkel,

 

kézen állás

 

gyorslégzés,

 

lassú légzés,

 

a szem mikrorezgéseinek látása és gyakorlása,

 

az ún negatív kép látása (ezt nevezik valakik aurának)

 

a negatív kép zavaró hatásának kiküszöbölése (saját PDF animációk),

 

PDF animációk az olvasásra,

 

programok a színes olvasásra (minden betű más színű, de egy betű mindig ugyanolyan színű)

 

két speciális helyzet van csak, amikor szimmetrikusan deformálódik a szem: mikor pont lefelé nézünk (a fejünk is pont lefelé) és mikor pont felfelé. Ebben a két helyzetben az olvasás gyakorlása  - a borotvaéles látás (akár 150-200%) beállítása és tartása korlátlan ideig

 

könnytermelés javítása és fokozása

 

az egész test teljesítményének fokozása - mert akkor a szemek is javulnak.

 

biztos valamit kifelejtettem, kezdetnek lehet ennyi elég, válassz valamit vagy kérdezz és megpróbálok válaszolni, ha van azzal tapasztalatom......

Előzmény: indexer (594)
bartolo12 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 595

hát az alvás fontos számomra, de ennek ellenére vannak rosszabb éjszakák, azonban azt megfigyeltem, hogy az éjszaka a nappal folytatása, hiszen az agy továbbműködik, csak alacsonyabb üzemmódban...ha nyugtalan vagy túlpörgős a napom, akkor az éjszakám is olyan lesz, nem tudom leállitani az elmém, tovább agyalok a problémákon....ha viszont  tudatosan relaxálok, meditálok, akkor sikerül átaludni mondjuk 1-2 technikai szünettel a 7-8 órát s ez szupi!

 

azon nem gondolkoztál el, hogy a testmozgásod mennyire optimálisan SZAKASZOS? tehát dobsz egyet 80-90 százalékos intenzitással, aztán lassan sétálsz 10 percet, utána ismét felugrik az intenzitás....lehet ez a jó, de kiugrásokat tartalmaz mondjuk a 3 órád....

én pl lefutottam most erdőben hóban a 6 km-t, de egyenletes intenzitással, s ez kenegeti a lelkemet-testemet, mert mindig a kiugrások fárasztanak, egy focista profi haverom mondta hogy a tavaszi zsirégető futások lényege: 1. tartsanak minimum 40 percet

2. a lehető leglassabban történjenek 3. rendszeresen, naponta...

Előzmény: ghepard (593)
indexer Creative Commons License 2015.02.04 0 0 594

Kedves Ghepard visszaolvastam par oldalt, s nem talalvan semmi konkret gyakorlat leirast, megmondanad hol nezzek utanna ezeknek? Koszonom.

Előzmény: ghepard (593)
ghepard Creative Commons License 2015.02.04 0 0 593

Én is tulajdonképpen vegyesen űzöm, hisz már 4 éve fülhallgatókkal hallgatom a TV-t, Mégpedig óriási hangerővel, kb 110-115dB, mert csak így élvezetes a hang számomra – ugyanis 70-75dB a hallásküszöböm. Ez az óriási hangerő meg szinte pusztító, ha nem j´pl van használva és adagolva. Nem tudtam jól használni és sokszor ráfizettem, most már tudom, hogy azért, mert mindig csak egy irányban tartottam a fejem hallgatás közben. De már 4 éve semmi gondom és most a javamat szolgálja – a téli hétvégeken sokszor 4-6 órát is nézem és hallgatom a TV-t, hétköznap olyan 1-3 óra – mintha be akarnám hozni azt, hogy erre 59 évig nem volt jó lehetőségem. S mivel a szemek is közel vannak, azok is rendesen kapnak a rezgésekből.....

 

Nagyon jól állsz neki, van egy terved és véghez is akarod vinni, sikerülni is fog, ha kitartó leszel. Én sose voltam túlsúlyos, csak 1-2 kiló volt több, mint most. Olyan 92-94 voltam évtizedekig, most azonban a hosszútávú tervem miatt egy kicsit jobban oda teszem magam, hogy tartsam a teljesítményemet a gerellyel. Ez meg 3 év alatt azt eredményezte, hogy most 90 kiló körül vagyok és jóval rugalmasabb, erősebb mint voltam  2012-ben.

 

Én például majd mindig jól alszom. Te szoksz rosszul is aludni? Ha nem megy az alvás valamiért, akkor lehet helyette finom dolgokat gyakorolni úgy ahogy vagy az ágyban (párat írtam már) és akkor ugyanolyan kipihenten kelhetsz fel, mintha aludtál volna. Ezek olyan gyakorlatok, melyek közben van mit csinálnom, hogy ne aludjak el tőlük.

Előzmény: bartolo12 (592)
bartolo12 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 592

azt hiszem vegyesen a legjobb, egyikkel sem állok le...

hanem anélkül, hogy az orthorexia vádja érne, most óriási tartalékokat fedeztem fel a ketogén étrendben, amikor az energiát minél szénhidrátmentesebben és cukortalanul biztositom a szervezetemnek, főként szalonna töppörtyű és zöldés, gyümölcs formájában....szünnek a kisebb puffadások, zsirosodások, amelyeket a futás sem old (jó én nem maratonokat futok), frissebb vagyok és a metabolikus szindróma várható tüneteit is remélem ezzel megelőzni, vagyis a magas vérnyomit, túlsúlyt, vérzsiremelkedést stb

 

reggel egy kis töppörtyű (persze jófajta, házi, paprikába forgatott, vagy libat) és egy alma, meg képoszta, olajbogyók, esetleg némi sajt, kenyér feledve, azt veszem észre, hogy könnyű és friss vagyok egész délelőtt, sőt nap, anélkül hogy fáradnék, éheznék...

persze tudni kell, hogy ha jól alszom, akkor én a Gellérthegyet elhúzom ha megfelelő istrángot aggatnak rám, ha pedig keveset, akkor fejbevert légyként kóválygok....:/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!