Keresés

Részletes keresés

ghmiccs Creative Commons License 2020.08.15 0 0 333

Sziasztok!

 

Vonóhorogra szerelhető 3 biciklis tartó vásárlásán gondolkodom. Mivel úgy tűnik, beleférek a 45 kilóba, a THULE Euroride 943 és a THULE Rideon 9503 között vacilálok. Utóbbi rögzítési rendszere talán kicsit szimpatikusabb is, mert férfi, női és gyerekvázat is fel szeretnék rá rakni. Van valakinek tapasztalata ezzel a két típussal? Esetleg más, kipróbált típus ebben az árkategóriában?

ms.toideus Creative Commons License 2020.07.27 0 0 332

Sziasztok!

Manapság hol lehet BuzzRack quattro tartót venni Magyarországon? 

A webáruházakból eltűnt.

Artid Creative Commons License 2020.05.24 0 0 331

Sziasztok,

 

tudom, itt a vonóhorgos szállítás a téma, de nem találok csomagtérajtós topikot.

Szóval emelt csomagtérajtóra szerelhető megbízható tartót keresek 3 biciklihez. VW Golf 7 kombihoz kellene, hogy ne takarjon ki se lápómpát, s rendszámot.

Ez mennyire megvbízható?

https://www.testbike.hu/velemeny/kerekpartarto/peruzzo-venezia

 

Köszi.

korzo Creative Commons License 2020.05.06 0 0 330

Nekem BuzzRack van. Jó, szeretem.

Zárható, billenthető, erős, könnyű föl-, leszerelni. Cserébe nem lehet annyira összehajtogatni, mint pár másikat.

Előzmény: KFeri_2+4 (329)
KFeri_2+4 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 329

Sziasztok!

 

4 kerékpár (2 felnőtt és 2 gyerek) szállításához keresek vonóhorogra szerelhető tartót Renault Trafichoz. Szeretném, ha zárható (a tartó és a biciklik is) és dönthető lenne. Az ár alapján a következőket találtam (eddig):

 

Amos Giro 4

BuzzRack Quattro

Buzz Rack Eazzy4

Pro-User Amber IV

 

Van valakinek tapasztalata ezekkel a típusokkal kapcsolatban? Esetleg más javaslat hasonló ár-kategóriában?

zsolti1021 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 328
zuzik Creative Commons License 2019.06.10 0 1 327

Szia Tibike,

 

Nőként két gyerekkel járok biciklizni, ami nem könnyű feladat, de aki egyedülálló, annak ehhez is hozzá kell szokni. Vonóhorgos biciklitartóból a BuzzRack Eazzy 3 kerékpártartót vettem, nagy segítségemre és a család örömére van. Féltem, ha megérkezik mit kezdek majd vele, a szomszédnak kell majd összeszerelni. De nagy meglepetésemre nem így volt. Használatra kész állapotban van a dobozban csak a lámpákat kellett egy-egy csavarral rögzíteni, utána minden ment magától, szuper kis családtag. A használati videó hasznos, de nem nagyon kell tanulgatni, gyorsan megy az egész. Szívesen megyünk vele messzebbre is bringázni és a tárolás miatt fontos volt, hogy összecsukható legyen ez hasznosnak bizonyult olyankor is, amikor a csomagtartóba raktam be, hogy ne legyen szem előtt. Csak ajánlani tudom neked ezt a márkát. :-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=J-p-WtRAhgo

 

 

Szép napot!

Zuzik

Előzmény: NoteosTibike (323)
maxusz Creative Commons License 2019.06.10 0 0 326

Kedves Ákos,

 

Ha nem szerepel a gyártó ajánlásában az az autó amire neked eladták, mindenképp javaslom, hogy írásban legyen rá megerősítés a kereskedőtől. Ha nincs, csak szóban mondták és valami baj történik, akkor tiéd lesz a felelősség, hogy nem megfelelő autóra szerelted fel. Amire még mindenképp figyelj, hogy a hátsó lámpákat és a rendszámot ne takarja a kerékpártartó és a kerékpárok sem. Külföldön ezt elég szigorúan veszik. Volt olyan ismerősöm, akit az Osztrák autópályán leállítottak és leszereltették vele a bicikliket. Szerencséjére egyterű autóba szétszerelve be tudta tuszkolni a bringákat és nem kellett otthagyni. A zsanérokat és a lökhárítót nem erre találták ki, biztos, hogy nem tesz jót hosszú távon, persze nem hiszem, hogy egy út után már fogod tapasztalni. Az első bosszantó jelek általában a kerékpártartó beakasztott kampói által lekoptatott fényezés szokott lenni. Persze mindezek ellenére nem mondom, hogy ez egy rossz megoldás, mert minden szállításnak megvan az előnye-hátránya.

 

Üdv.

 

 

Előzmény: Orosz Ákos (324)
maxusz Creative Commons License 2019.06.10 0 0 325

Kedves NoteosTibike,

 

A Winny Plus kerékpártartó vonóhoroghoz való rögzítése gyorsabb, erőkar lenyomásával történik. Viszont, véleményem szerint a Buzz Rack kerékpártartók rögzítése sokkal stabilabb, megbízhatóbb. Igaz rá kell szánni azt a néhány másodperccel több időt, hogy a rögzítőcsavart meghúzzuk, de utána biztos lehetsz benne, hogy akár hová is mennél, az ott lesz mögötted. :-)

 

Winny Plus leírás, videó:

 

https://autofelszerelesbolt.hu/auto/autos-kerekpartartok/kerekpartarto-vonohorogra/3-as-kerekparszallitok/Menabo-Winny-Plus-vonohorgos-kerekpartarto

 

Buzz Rack Wing 3 leírás, videó:

 

https://buzzrack.hu/termek/544-buzz-rack-wing-3-kerekpartarto-vonohorogra

 

 

Üdv.

Előzmény: NoteosTibike (323)
Orosz Ákos Creative Commons License 2019.05.27 0 0 324

Sziasztok!

Nem pont ide vág a kèrdèsem, de èn egy hátsóajtóra szerelhető Aguri Advans 3-t vásároltam nemrègiben, azzal a szándèkkal, hogy majd jól elviszünk 2 db kerèkpárt egy olaszországi 4000 km-es körútra.Az alany egy 2004-es 4 ajtós sedan Mondeo. Az autó nem szerepelt a gyártó által megadott listán, de az ügyfèlszolgálaton azt mondták, hogy termèszetesen jó rá. Arra lennèk kíváncsi, hogy egy ilyen hosszú utat, pályán, szerpentineken, egy esetleges hirtelen fèkezèst pályasebessègnèl , hogyan tolerál ez a szerkezet, illetve a hátsóajtó zsanèrok ès a hátsó lökhárítót mennyire terheli meg.

Mindenfèle tapasztalatra illetve tanácsara, èszrevètelre kíváncsi vagyok!

Előre is köszönöm a segítsèget! :D

NoteosTibike Creative Commons License 2019.05.14 0 0 323

Sziasztok!

Most készülnék venni vonóhorgos kerékpárszállitót.
A Menabo Winny Plus 3-as szállitó, és a Buzz Rack Wing 3-as között vacilálok. Melyiket érdemes venni? Vagy kb 100 ezerig milyen 3-as kerékpárszállitót lehet még venni, ami zárható a vonóhorogra is+a kerékpárok is zárhatóak, és dönthető is.

Köszönöm segitségetek!

maxusz Creative Commons License 2019.04.12 0 0 322

Szia,

 

Ha érdekes még, van már magyar üzletben is Buzz Rack buzzwing 3 kerékpártartó.

 

Itt találhatsz ilyet:

 

https://autofelszerelesbolt.hu/buzz-rack/buzz-rack-buzzwing3-kerekpartarto

 

Üdv.

Előzmény: T7 (303)
Popej01 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 321

Menabo rapid,,most vettem. Nem szorul rá a csatlakozó a vonohorog fejre megfelelően.Mi a teendő?

KecskemétiRobi Creative Commons License 2018.08.13 0 0 320

Én jobbnak tartom a Quattro t mint a buzz típust a vázhoz Való rögzítés miatt, ami a képen is van nálad nálad

Előzmény: korzo (318)
KecskemétiRobi Creative Commons License 2018.08.13 0 0 319

Szia Ahogy látom nálad is van olyan ami nem 15 kg hanem több Akkor én sem aggódom amiatt hogy az enyém Egyik 19 kg. Ősz Súlyban én sem akarom túl lépni a 60 kg ot valami hasonló felállás van nálunk is mint a fotón látható két kicsi bicikli és 2 nagy.

Köszönöm robi

Előzmény: korzo (318)
korzo Creative Commons License 2018.08.13 0 0 318

Igaz nem én voltam a megszólított, de nálam 2x28 és 2x20 a járatos (a képen még egy 14-es van), de nőnek a gyerekek és nemsokára 28-28-24-20-14 lesz a felállás (igen, öt darab ;)

Előzmény: KecskemétiRobi (317)
KecskemétiRobi Creative Commons License 2018.08.13 0 0 317

Szia egy kérdés én a Quattro-t néztem ki mivel stabilabbnak látom a váz rögzítését a csavaros rogzitessel mint Recés szijjal viszont az én biciklim 19-20kg a tobbi bőven 15 alatti mivel 2 frlnott és két gyerek bicikli lenne. Te mekkora bicikliket cipeltel vele.

Köszönöm szépen üdv Robi

Előzmény: maxusz (297)
kzdeb Creative Commons License 2018.07.10 0 0 316

Előzmény: kzdeb (315)
kzdeb Creative Commons License 2018.07.10 0 0 315

Sziasztok!

 

Menabo-nak a sínre felszerelhető műanyag "majdnem végével" küzdök (márhogy nem akar felmenni). Akinek ilyen van, küzdött vele?

Köszönöm a segítséget.

gabeee13 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 314

Sziasztok!

 

A Mont Blanc típusról van valakinek tapasztalata? Hallott valami negatívat? Csak videót néztem róla, persze nincsenek olyan egyszerű és gyors megoldásai mint a Thule-nek, de 2 kerékpár szállítására évente néhány alkalommal talán elegendő... Hallott már róla valaki? Köszönöm előre is!

 

https://www.decathlon.hu/kerekpartarto-tow-voyage-rapid-id_8390992.html

Anneline Creative Commons License 2018.06.20 0 0 313

Sikerülit, köszönöm szépen! Tényleg ott volt a csavar. :)

Előzmény: Akosauto (312)
Akosauto Creative Commons License 2018.06.10 0 0 312

Szia!

Van egy állító csavar, azzal lehet pontosan beállítani, mielőtt ráfordítod a kart. De kell picit játszani vele, hogy pont jól rászoruljon....

Ha nem találod akkor lefotozom a sajátomon valamelyik nap. 😀

Á

 

Előzmény: Anneline (307)
atompyka Creative Commons License 2018.05.24 0 0 311

Igen, a vonóhorog dugaljàról dzsal bele a deróton a petró. :-)

Egyébként ez is Decathlon... :-) 

 

(Régi hülyeségem, hogy ha felszerelek egy ugyanolyan bringaszállító-tartót, mint a kivehető vonóhorog - termèszetesen villanycsatival a lámpa miatt -, ès csak bringaszállításkor van bent a tartógömb, azt kell vizsgáztatni? :-) )

Előzmény: henngergely (310)
henngergely Creative Commons License 2018.05.23 0 0 310

Ez a vonóhorog cstlakozójáról kapja a delejt? Én igaz, mázlival, de elég jó áron vettem vonóhorgos tartót. Decathlon saját márkás, 2 bringa, lámpákkal és rendszámtábla világítással. 

Előzmény: atompyka (309)
atompyka Creative Commons License 2018.05.23 0 0 309

Hello

Takarja, tehàt igen. 10e körül kapsz lámpa+rendszàmtartó kombót.  

Előzmény: SL 283 (308)
SL 283 Creative Commons License 2018.05.23 0 0 308

Üdvözletem! Kis segítségre lenne szükségem ezzel a rendszám meg lámpa átrakással kapcsolatban.. Szeretnék venni egy vonóhorogra szerelhető bringaszállítót. Nem egy komoly darab, de nem is akarok komolyabbat venni, mivel egy db biciklit kéne párszor egy héten vinni vele. Namost, a képen lévőről lenne szó, illetve az autón is hasonló helyen van a rendszám (Suzuki Swift 2008-as). Ennél a kialakításnál is meg kell oldani a rendszám áthelyezést? Mert itt nincs is kialakítva hely neki. Igazából nem nagyon találtam pontos leírást ezzel kapcsolatban. Köszönöm!

Anneline Creative Commons License 2018.05.21 0 0 307

Sziasztok, remélem van még élet errefelé...

Vettem a Decathlonban egy Thule Euroway 3 kerékpárszállítót, ami vonóhorogra szerelhető.

 

https://www.decathlon.hu/kerekpartarto-euroway-3-923--id_8176979.html?gclid=EAIaIQobChMIg5Slo--W2wIV15MbCh0PrQpNEAAYASAAEgI95fD_BwE

 

Az autóm egy 2004 es évjáratú VW POLO, amin bosal vonóhorog van. 

 

Az a helyzet, hogy nem tudom rátenni a bringaszállítót, mert nem lehet lescukni a kart, ami rázárja a vonóhorogra. olyan, mintha a vonóhorog “nyaka” túl vastag lenne, ezért nem lehet lehajtani a kart....

 

Járt már így valaki? Most akkor ki kellene cserélnem a vonóhorgot? És ha igen, milyen adat az, amit néznem kell, hogy most már jó legyen? 

 

 

henngergely Creative Commons License 2018.03.27 0 0 306

Az autó ismeri a fizikát. Lehet, hogy minden gond nélkül feltehető, de kb. 100 kg teher a hátsó tengely mögött azért megviccelhet- főleg oldalszélben. 

Előzmény: T7 (305)
T7 Creative Commons License 2018.03.26 0 0 305

Csak attól félek, hogy erre az lesz a válasz, hogy inkább vegyek egy HRV-t, arra tuti felmegy. :D

henngergely Creative Commons License 2018.03.26 0 0 304

Felkeresném a márkaképviseletet, mi a hivatalos álláspontjuk a 3 vagy 4 bringás tartó(k)ról. Mennyire befolyásolja az autó dinamikáját, stabilitását stb. 

Előzmény: T7 (303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!