Keresés

Részletes keresés

figyelő Creative Commons License 2007.04.19 0 0 164

Hát ez attól függ, hogy a javasolt módosítás tárgyi alapja inkább a becsületsértéséhez vagy inkább a rágalmazáséhoz fog hasonlítani.

Ha az előbbihez, akkor az utolsó kurva is perelhet gyalázkodás miatt, ha valaki kurvának nevezi. Ha az utóbbihoz, akkor ha bizonyítható, hogy az illető társaság "rohadt hungarista gój söpredék", akkor szophatnak.

Előzmény: mutymurutty (129)
figyelő Creative Commons License 2007.04.19 0 0 163

Piszkos süketelés.

Amit műveltél, az kb. olyan, mintha egy közismert személyiséget "lovagias" párbajra hívna ki egy álarcos terrorista.

Dehát nincsenek véletlenek: valóban undorítóak vagytok, mint a tökfőzelék vagy mint a kukoricagölödin.

Előzmény: kerekerdö (139)
figyelő Creative Commons License 2007.04.19 0 0 162

Szerintem sem, sőt.

De ha látod, hogyan tombolnak itt a nyilasok, miket képzelegnek az általuk indítható perekről, akkor belátod, hogy javaslatotok súlyosan problematikus.

És persze semmiféle megoldást nem jelent azokra az esetekre, amikor Kövér vagy Orbán gyalázkodik.

Előzmény: Szabó G. Zoltán (130)
figyelő Creative Commons License 2007.04.19 0 0 161

Vitray...

A "föl"-lel pedig semmi baj sincs.

Előzmény: Törölt nick (151)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2007.04.19 0 0 160

Így azért egyszerűbb, és rövidebb lenne, nem? Ne szerénykedj.

Leírjátok, mi ildomos, elég lesz egy T is, nem kell három, ami nem tartozik bele, az tiltott. Hehe.

 

Előzmény: Szabó G. Zoltán (138)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.04.19 0 0 159

Nézd...

 

A szereplési vágy, bizonyos fokú exhibicionizmus minden politikusra jellemző. Ez olyasfajta személységjegy, ami nélkül aligha is vállal közszereplést valaki.

 

Az, hogy a stílusom nem tetszik, a te dolgod. Én nem akartam eladni neked.

 

Ami a semmittevést illeti, ez közkeletű előítélet a képviselőkről. Megvetem az előítéletes gondolkodást, de két dolgot megtanultam. Az egyik, hogy bizonyos fokú előítélet mindenkiben van, a másik, hogy az előítélet a tényekről nemigen vesz tudomást. Így aztán hiába is írtam meg neked, hogy én most szabad időmben netezem (még öt percig), ahelyett, hogy a büfében kávéznék, délben meg ahelyett fórumoztam, hogy ebédelni mentem volna, te a tényektől mit sem zavartatva magad kárhoztattál engem semmittevésért. Egészségedre, remélem, jól esett.

 

Végül szeretném, ha idéznéd, hol csúsztattam ebben a topicban, ha meg ezt nem tudod megtenni, akkor eltakarodnál a mea culpába.

Előzmény: kerekerdö (154)
nitwit Creative Commons License 2007.04.19 0 0 158
Ha nem érted, hát nem érted.
Előzmény: kerekerdö (154)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.04.19 0 0 157

OFF

Sajnálom.

Én úgy tanultam, hogy a magyar nyelvben aránytalanul sok az "e" hang, ezért, ha egy szó egy adott pontján egyenértékűen lehet az "e" és az "ö" hangot használni, akkor használjam az utóbbit.

Így szoktam meg, nem is szereték leszokni róla.

 

Ami meg a "szeretnők" használatát illeti, én nem vagyok a magyar tanárnőd, úgyhogy most találkoztál. Az, hogy valamit sokat használnak helytelenül, még nem ok arra, hogy én is úgy használjam. (Bár lehet, hogy ez már az autópályán a forgalommal szembehajtó rengeteg hülye esete :-))

ON

Előzmény: Törölt nick (151)
nitwit Creative Commons License 2007.04.19 0 0 156
Szerencsére. :-) Olvasgass magyar költőket a matyica szlovenszka szeánszok helyett. :-)))
Előzmény: Törölt nick (155)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.19 0 0 155
Sajnos. :-(
Előzmény: nitwit (153)
kerekerdö Creative Commons License 2007.04.19 0 0 154

Te vagy a második aki nyiltan lehülyézte ezt a képet. Ez a te véleményed (is).

Engem a stílus, a csúsztatások, a szereplési vágyban kicsúcsosodó semmittevés stb... az ami zavar. Nem erre esküdtek fel.

Előzmény: nitwit (149)
nitwit Creative Commons License 2007.04.19 0 0 153
Idegesíteni éppen idegesíthet, de nyelvhelyesség szempontjából teljesen rendben van.
Előzmény: Törölt nick (151)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.04.19 0 0 152

Ez korrekt volt, csakúgy, mint Ejelhar -é.

 

A kép egyébként nyilvános, mint említettem volt, akkor készült, amikor egy tucat parlamenti képviselő beállt két órára karácsonyi ajándékot csomagolni szegény gyerekeknek. A Vöröskereszt szervezte az akciót, Habsburg Györgyről is készült akkor hasonló fölvétel.

 

Ja, Révész Máriuszról is.

Előzmény: nitwit (149)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.19 0 0 151

OFF

ja, ezt a "szeretnők"-et nekem is így tanították, csak sajnos a magyar tanárnőmön kivül élő emberrel még nem találkoztam aki, használta is volna. :-)

 

Engem végülis csak a "föl"-özés idegesít. pl "följelentés". brr.

ON

Előzmény: Szabó G. Zoltán (140)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.04.19 0 0 150

Remélem.

Éppoly szigorúan, mint ha valaki személyesen Gipsz Jakabot nevezi genetikai selejtnek.

Előzmény: nitwit (147)
nitwit Creative Commons License 2007.04.19 0 0 149
Nem, az egy másik meccs. Ident olvtársakról nem teszünk be hülye képet, mert ez ollan, mintha fegyvertelen emberrel párbajoznánk, szvzsz.
Előzmény: kerekerdö (139)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.04.19 0 0 148
Ezzel sem neked tartozom elszámolni, de történetesen 1-ig volt munkaidőm, aztán 2-3 között, és majd 5-kor lesz megint.
Előzmény: Szul (131)
nitwit Creative Commons License 2007.04.19 0 0 147

Megnyugodtam. Itt valamék olvtárs az egyik topicban genetikai selejtnek nevezte az arisztokrata származásúakat - a törvénymódosítás hatálybalépése után az ilyesmire a törvény teljes szigorával le lehet csapni.

Előzmény: Szabó G. Zoltán (143)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.04.19 0 0 146

Jó, tisztázd.

 

Azzal meg, hogy a szabad időmben mit csinálok: egy nyilvános internetes fórumon vitatkozom-e, vagy a Magyar Vöröskereszt és elnöke, Habsburg György kezdeményezésére indított jótékonysági akción karácsonyi ajándékot csomagolok-e szegény gyerekeknek, nem neked tartozom elszámolni.

Előzmény: kerekerdö (121)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.04.19 0 0 145

Mint említettem volt, nem vagyok jogász.

 

És azt hiszem, e szabályokat a becsületsértés esetében sem a Btk tartalmazza.

 

Előzmény: nitwit (126)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.19 0 0 144
Szvsz, de nem itt. A belterjes Indexen helyzeti előnyt élvez minden nem ident nick, mivel nem tud pl. a másikról egy hülye képet benyomni.

dd
Előzmény: kerekerdö (139)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.04.19 0 0 143
Miért pont ők ne minősülnének annak?
Előzmény: nitwit (124)
nitwit Creative Commons License 2007.04.19 0 0 142

"Fölhívnám szíves figyelmedet, higy a Btk arról szól, mit nem szabad, és nem arról, mit igen."

 

Nem, a Btk arról szól, hogyha ezt meg ezt, így és így csinálod, akkor ez és ez fog veled történni. Az a Biblia, amiben benne van, mit nem szabad: Ne ölj. A Btk csak annyit mond, hogy, aki mást megöl stb.

Előzmény: Szabó G. Zoltán (138)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.04.19 0 0 141
Olvasd el. Megadtam a linket.
Előzmény: Törölt nick (123)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.04.19 0 0 140

Bizony, szeretnők.

Az, hogy te nem tudod, mi a különbség az alanyi és a tárgyas ragozás között, hogy az igéknek föltételes mód, többes szám, első személyben csak az alanyi (szeretnénk) ragozású formáját ismerede, a tárgyast (szeretnők) nem, a te dolgod.

 

Különösebben nem lep meg, mert itt a fórumon rendszerint a legnagyobb magyarok azok, akik nem tudnak magyarul.

Előzmény: tolongó (119)
kerekerdö Creative Commons License 2007.04.19 0 0 139
A mentelmi jog, meg a visszahívhatatlanság súlyosan kiegyenlíti az erőviszonyokat. Sőt!
Előzmény: Törölt nick (136)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.04.19 0 0 138

Fölhívnám szíves figyelmedet, higy a Btk arról szól, mit nem szabad, és nem arról, mit igen.

Továbbá, hogy csinálni mit nem szabad, nem arról, hogy gondolni, álmodni, képzelni.

 

A miheztartás végett.

Előzmény: mb3rgyulolo (118)
kerekerdö Creative Commons License 2007.04.19 0 0 137
Ugyan hol lesz az már...:)))
Előzmény: Szul (133)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.19 0 0 136
Ez így öv alatti. Ha majd te is ident nickkel nyomulsz, akkor minden további nélkül, úgy fair lenne. De így!?
Előzmény: kerekerdö (121)
kerekerdö Creative Commons License 2007.04.19 0 0 135

Ugye? Itt hazudozik, csúsztat a mi pénzünkön. Ráadásul olyan beképzelt, hogy már magával is alíg áll szóba.

A zuslág meg úgy van ahogy volt. Köszöni szépen nagyon jól. Ezeknek bármit lehet, bármikor és főleg bűntetlenül. Legalább is azt hiszik!

Előzmény: Szul (131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!