Keresés

Részletes keresés

tothgun modells Creative Commons License 2024.07.15 0 5 58215

Üdvözletem!

 

Igazad van, meg nincs is. Pontosabban, háromnegyed részben igazad van...

 

2022/23-as képek Tapolcáról

 

Akkuláda felőli oldal:

Üzemanyag tartály felőli oldal:

 

2017. áprilisában Karcagon

Csak hogy még érdekesebb legyen a kilincs és korlát színezés...

 

Üdv, tothgun

 

Előzmény: benbe (58214)
benbe Creative Commons License 2024.07.15 -2 3 58214

De miért akarná bárki sárgára festeni, ha az eredetin is krémszínű? A mellékkocsik és a vezérlőkocsi kapaszkodói sárgák.

 

Amúgy vicces, hogy STModell promóvideójának a borítóképén is foszlik a festék róla.

Előzmény: tothgun modells (58212)
Kultúrsznob Creative Commons License 2024.07.15 0 1 58213

Nem értek egyet! Jó durung lesz, ha még alapozót is kensz rá! Olajbázisú, minél kevésbé behigitott, fényes, és semmiképp sem matt lakk alkalmas, megfelelő zsirtalanítás után, pl. Revell. Persze érzék és kézügyesség is kell hozzá, hogy a tűecsettel pont annyit és pont addig futtasd a lakkot, ameddig kell, szépen egyenletesen terüljön és homogénen befedje a drótot. Keveseknek sikerül, mert csak egy próbálkozás adatik! Utána begrízesedik és ... gány lesz az egész. ;-)

Előzmény: tothgun modells (58212)
tothgun modells Creative Commons License 2024.07.15 0 3 58212

Üdvözletem!

 

Gyárilag megkönnyítik a dolgát annak, aki át akarja az ajtóknál lévő kapaszkodókat festeni autentikus sárgára...

 

Fémet fém alapozó (pl. Mr. Hobby Metal Primer) nélkül egyébként sem érdemes festeni. Gyárilag sem...

 

Üdv, tothgun

Előzmény: John Howard (58208)
szergely22 Creative Commons License 2024.07.15 -2 6 58211

Ilyeneket szeretnék olvasni többet...

Off

A szergely az Szergej, a nicknevem pedig direkt van "rosszul" írva.

On

Előzmény: hory004 (58210)
hory004 Creative Commons License 2024.07.15 0 7 58210

Nekem jobban bírja, mint a csörgő, mondjuk eddig csak egy Schicht kocsit cipelt, az m41-es meg rakott tehetkocsikat r1/r2-es ívek+ emelkedőn.

 

(az elejére: inkább fordított a sorrend, főleg az elmúlt pár hét termését nézve. 

Legyen helyesen írva, akkor legalább nem kötnek bele. [interneten vagyunk, én át tudok ugrani egy ékezet nélküli szöveg felett is.]

Nem személyeskedő. Na ez itt nem nagyon megy :(

Közérthető, nem terjengős. Akit érdekel, ki tudja hámozni a lényeget, a többieknek ott a görgő, page down, esetleg a piros X. Csak ne legyen meglepi, ha a bejegyzések felét nem látja az ember :)

[nekem is van itt olyan topiktárs, akit máshol olvasva tiltottam, aztán kiváncsiságból megnéztem ki az.]

 

Nézzük mi jött ki mostanában. 

Szegedi szili, erről talán volt szó, ugye ízlése mindenkinek sajátja, talán ennyi variáns mellett elfér egy ilyen gép is,

Md, Digitools hang, ami az egyik legjobb anyaguk szerintem, egy szó se esett róla.

Roco csíkos szergely, + vékony csíkos kocsik.

Piko narancs szergely,

 

Utóbbi kettőről mondjuk szívesen olvasnék, mondjuk egy Tilliggel összehasonlítva.

Előzmény: szergely22 (58206)
tupolev Creative Commons License 2024.07.15 0 2 58209

Engem inkább az zavart, hogy túl világos volt az a szürke.

Előzmény: John Howard (58208)
John Howard Creative Commons License 2024.07.15 0 3 58208

Valamivel homogénebb lett a megjelenése. De az én szememet a valóságban (tehát nem csak itteni kép alapján!) sem bántotta különösebben a "háromféle" szürke, nagyon kicsi, alig-árnyalatnyi csak az eltérés. Jobban bosszant a kapaszkodók lepergő festése - ha jól látom, Nálad is dobja lefele a krémszínt a fém. Még a dobozból való első kiemelés előtt is már ennyire "sérült" volt nálam is az egyik (felém néző) oldali, aztán az első óvatos kézbevétel után a másik is "levette szép ruháját, csendesen levetkezett", mint ahogy a költő mondta az őszi fáról... :-/

Előzmény: tupolev (58185)
imi972 Creative Commons License 2024.07.15 0 10 58207

NETIKETT!

 

Kiemelés tőlem:

- Légy tömör anélkül, hogy túlságosan lényegre törő lennél!

- Használj szóközt, ékezetet is! (Felsorolásban a vessző nem helyettesíti a szóközt!)

A küldött üzenetek lehetőleg rövidek és helyesen írottak legyenek.

 

Béke!

szergely22 Creative Commons License 2024.07.15 0 12 58206

Halkan megjegyzem, a normális (közérthető, lényegretörő, a témához kapcsolódó, lehetőleg nem terjengős, nem személyeskedő, lehetőleg a magyar helyesíránsak megfelelő stb.) hozzászólás is egyfajta tiszteletadás a többi fórumtársnak. Erre kéne törekedni, ha valaki elvárja ugyan úgy a többiektől a kölcsönös tiszteletet! 

Több szakmaiságot és kevesebb önérzetet kéne belevinni már ebbe a fórumba!

 

Pl az új Md- ről meg nem olvastam itt, hogy pályán hogy viselkedik.

Milyen a meghajtás, hogy bírja az íveket, hogy tud vontatni közelkapcsolóval, hogy bírja az emelkedőt, stb.

Ellenben már napok ota ismét átmentünk közgadasági osztályba, ami termeli a személyeskedéseket.

Tyapa Creative Commons License 2024.07.15 -2 2 58205

Én is elolvasom és ahogy láttad tökéletesen tudom magamnak dekódolni, hogy mit akart írni. Nem cseszegettem, nem küldtem el sehová, sőt adtam egy pluszt a hozzászólására a tartalom miatt. Ettől még borzasztó modorosan és körülményesen ír, de tudomásul vettem, hogy jó tanácsra nem tart igényt. Ha mégis megsértettem azzal amit tanácsoltam, ezúton elnézést kérek tőle. A tudása miatt tisztelem, de mindannyiunknak egyszerűbb lenne az élete, ha igyekezne ezt közérthetőbben megosztani velünk.

Előzmény: Geronimoo (58204)
Geronimoo Creative Commons License 2024.07.15 -5 3 58204

OFF

 

En speciel elolvasom amit dave_domper ir, es elfogadom hogy ilyen a stilusa. Nem jatszok tanitonenit hogy szamonkerjem "hej, kisfiam, nem konform a stilusod!".

Az irasai nem hivatalos publikaciok, es sohasem serteget szemelyeskedoen, tehat azon tul nem varok, varhatok el tole semmit ezen a forumon. Viszont azt erzem hogy rengeteg tortenelmi ismeret van mogotte.

 

ON 

Előzmény: Tyapa (58200)
Bakterbisztro Creative Commons License 2024.07.15 -5 5 58203

Csatlakozhatok?

Hihetetlen hogy még mindig azon a szar guglis szövegen rugózol. Nem tudsz tovább lépni?

Most meg neki állsz védeni azt aki képtelen értelmes magyar mondatokat megfogalmazni mindenféle érthetetlen, magyartalan és fölöslegesen nagyívű körül írások nélkül, miközben a múltkor egy egyszerű mondat üzenetét sem tudtad értelmezni. Irányba kéne fordulni azon a lovon...

Előzmény: Bad Schandau (58201)
rm40 Creative Commons License 2024.07.15 -1 14 58202

Tudom, hogy kánikula van, meg minden, de kérem, hogy fejezzük be a személyeskedést, inkább térjünk vissza a topik tárgyához.

Bad Schandau Creative Commons License 2024.07.15 -9 6 58201

Hát fiúkák ! Gondolok itt Sz-TOMek, V46 010, Tyapa, szergely22 fórumtársakra. Igen csak furcsa kettős mércével tekintetek a világra. Egy Google fordítóval készült gyakorlatilag érthetetlen szöveget kritizáltam, majd el lettem küldve a csipába, miért hőzöngök. Ezekután ír egy társunk egy olyan szösszenetet, amire a szöveg bonyolultsága miatt cseppet oda kell figyelni, hogy pontosan megértse az ember és ti - persze kizárólag jobbító számdékkal -  rögtön elkülditek őt is oda, ahová engem, csak mert nem olyan általatok preferált, elsősöknek is egyszerű stílusban fogalmaz mint a Blikk. Sőt van aki még cenzúrát is szeretne - bár mint kiderült a fogalom értelme nem teljesen volt tiszta a számára. Most akkor ez hogy is van srácok ? A Goolelal fordított magyartalan szöveget viszitek lábon féknyom nélkül, ha pedig valami igényesebb jön akkor kiég a biztosíték ? Én is Geronimoo véleményét osztom és örömmel olvasom dave_dömper hozzászólásait. Várom személyeskedéssel teli válaszaitokat.

Tyapa Creative Commons License 2024.07.15 -2 12 58200

Off

 

A gondolatmenetedben csak egy bakugrás van.

 

Igazad van, hogy mindenkinek joga van úgy írni ahogy akar. Abban az esetben ha ez pl. az önkifejezés eszköze. Ha verset írok nem érdekel, hogy eljut-e mindenkihez a mondanivalóm, mert nem az a célja.

De ez egy fórum, amit itt írok azzal infót akarok megosztani másokkal, tehát mindenkinek írom. Ezért kicsit furcsa, hogy nektek írom, de lesz@rom, hogy elolvassátok-e, akinek nem tetszik ne olvassa el.

 

Szóval ha tudom magamról, hogy a stílusom nem szokványos, legalább törekednem kellene rá, hogy faragjak rajta, különben nem érem el célom. Ezért próbáltam segíteni, de úgy néz ki félrement.

Remélem ez lehet ebben a témában a végszó és végre a magyar modellekről esik majd szó.

 

On

Előzmény: Geronimoo (58199)
Geronimoo Creative Commons License 2024.07.15 -7 2 58199

Semmilyen okbol sem feltetelezem hogy dave_domper olvtars es hozzaszolo ur nem probalja meg a legjobbjat amikor ir.

Ha masnak esetleg nem tetszik az eloadasa, vegye tudomasul hogy dave_ nem tartozik itt senkinek!

Előzmény: Geronimoo (58198)
Geronimoo Creative Commons License 2024.07.15 -7 4 58198

Meg szeretnelek erositeni abban hogy nem az igenytelenseg miatt ekezetmentesesk az irasaim.

 

Maskulonben, mivel publikus es altalanos hozaferesu (nem privat) forumrol van itt szo, tessenek szivesek lenni egy kicsit tobb toleranciaval birni masok hozzaszolasaihoz.

Dave_dompernek teljesen jogaban all temaba illo posztokat feltenni ugyanugy mint masnak.

A lektoralas, helyesirasi kritizalas es igazitas senki masnak nem a feladata.

 

Ha nem tetszik a bizonyos hozzaszolas vagy a forrasa, nem kell elolvasni! Javaslom ez legyen az iranyelv.

Előzmény: Bobóka13 (58195)
szergely22 Creative Commons License 2024.07.14 -1 9 58197

Látod, kedves fórumtárs, ismét sikerült bizonyítanod az írasaid nagyreszének fölösleges mivoltát!

Elöbb még azt írtad, hogy akkor először elküldöd nekem a hozzászólásodat, hogy lektoráljam (vagy mi...), aztán fellengzően elküldesz melegebb éghajlatra. Pedig én csak annyit írtam, hogy szívesen segítek neked....

Egy jótanács; a szófosástól nem fogsz okosabbnak látszani!

 

Vicces, hogy pár ember elvárja a masiktól az "alkalmazkodást", de visszafelé már nem akar müködni a dolog...

Előzmény: dave_dömper (58193)
Tyapa Creative Commons License 2024.07.14 0 2 58196

Tényleg csak a jó szándék és az őszinte segítőkészség vezérelt és kár, hogy félreértetted.

Előzmény: dave_dömper (58193)
Bobóka13 Creative Commons License 2024.07.14 0 6 58195

Nagyon-nagyon off.

 

Egyetlen utolsó gondolat. Nem a terjengős, túl cicomázott, mesterkélten választékos előadással van itt a gond (ez még lehet vicces is, mondjuk John Cleese-től), hanem azzal az igénytelenséggel, ami helyesírási és elütési hibáktól hemzsegő hsz-ok elküldéséhez szükségeltetik ugyebár. Egyébként pont Geronimo olvtarsunk ekezet nelkuli klaviaturaja is kapott némi kritikát anno.

 

On

 

Hajrá magyar modellek!

 

 

Előzmény: somytomy (58194)
somytomy Creative Commons License 2024.07.14 0 1 58194

Szerintem meg az inkább szerkesztés, amikor a lényegi közlendőt nem érintő módon írjuk át a szöveget (esetünkben pl. lényegretörőbb formára). A korrektúra sajtóhibákat korrigál, a lektorálás meg a szövegben szereplő tények, adatok helyességét ellenőrzi.

Őszintén szólva néha nekem is sok az olvtárs terjengős stílusa, de azért bírjuk már elviselni egymást :-)

Előzmény: G368 (58189)
dave_dömper Creative Commons License 2024.07.14 -13 0 58193

Már önmagában azzal is leköteleznél, ha csupán változatlan formában - tartalommal továbbítanád (mivel

az írásomra reagáló kolléga az egészet illetően sem emelt a tárgyi irománnyal szemben semmi kifogást,

sőt még elmarasztaló jellegű észrevételt se tett, így szükségtelennek ítélem az általad ajánlott korrektori közbeavatkozást. Esetleg majd akkor, abban az esetben, ha a Fórum ezirányú tevékenységének büszke moderátori rangjával leszel felruházva. Addig semmiképpen sem - már megbocsáss, mert akármennyire

is kandidálnál a feladatra, ez valóban szigorúan véve egy tipikusan moderátori beavatkozást igénylő ügy lenne, és ez is csak abban az esetben, ha egy ezzel kapcsolatos nézeteltérés során az érintett felek bát,-

- akármelyike ezt igényelné. Részemről azonban ilyesmiről szó sincs. És hasonlóképpen, ugyancsak nem tartok igényt a melletted hozzászoló, másik két delikvensnek, az eredeti írásommal kapcsolatos, értékes tanácsaira sem. Maradtam a továbbiakban is köszönettel és köteles tisztelette. dd.

Előzmény: szergely22 (58187)
Bobóka13 Creative Commons License 2024.07.14 0 6 58192

OFF

 

A Török Szultán is megirigyelné ezt a pár soros szösszenetet! :-D

 

ON

Előzmény: dave_dömper (58186)
Bobóka13 Creative Commons License 2024.07.14 0 4 58191

Az Albert Modell kb fél éve hozta be a 665 középszámú Fals kocsit, ha jól emlékszem talán 5 változatban (az egyik -002- már ki is futott talán). Közben a beharangozott változatokkal együtt azóta 42(!)-re bővült a kínálat. Egyetlen bánatom, hogy összesen csak 7 darab V. korszakos, a többi mind későbbi, egy normálisabb szerelvény nem áll össze belőlük. Abból a hétből is csak négy a magyar (665001, 023, 024, 025), 2 cseh (665008, 009) és egy román (665020). Van ugyan egy kis lyuk a sorban, mert a 018-as és 019-es sorszámúakról sem a Mediker sem az Albert honlapján nincs infó, lehet, hogy azok még javítanak a statisztikán. 

Ezzel együtt nagyon örülök, hogy ilyen lendületben van a cég és a lehetőségeimhez képest támogatom is.

 

 

szergely22 Creative Commons License 2024.07.14 -1 2 58190

Jogos, köszi!

Előzmény: G368 (58189)
G368 Creative Commons License 2024.07.14 -2 3 58189

Off2. Vagy lektorálás. On.

Előzmény: G368 (58188)
G368 Creative Commons License 2024.07.14 -1 8 58188

Nagyon OFF

Az nem cenzúra, a cenzúra tartalmat rostál. Amire gondolsz az a korrektúra - nyelvtani, formai módosítás.

ON

Előzmény: szergely22 (58187)
szergely22 Creative Commons License 2024.07.14 -1 1 58187

Ha szeretnéd, nagyon szívesen cenzúrázom a mondanivalódat!

Legközelebb küldd át nekem, és formailag ( és nem tartalmilag) emészthetőre faragom.

Előzmény: dave_dömper (58186)
dave_dömper Creative Commons License 2024.07.14 -9 1 58186

Kedves Geronimo, (ismeretlenül is) tisztelt Barátom !

 

Köszönöm, amit itt leírt. Sajnálatos módon, ezidő szerint nem tudom személyesen önnek eelküldeji az irományaimat (amint azt szergely 22 kolkléga javasolta az elébb), miután nem látom a ptivát levelező postafiók - címét. Minden esetre annyit megígérhetek, hogy - miután igen tisztelt kollégánknak (akinek szergej22 itteni nickje), publikus a postafiók cíne, előbb neki fogdom elküldeni minden egyes tárgybeli megnyilvánulásomat annak reményében, hogy amennyében, ő majd úgy véli, hogy annak tartalma tán megérdemli a figyelmét, esetleg szíveskedik önnek továbbküldeni. És ezt jó-előre is megköszönöm neki.

 

Szíves, baráti üdvözlettel maradtam :

 

DD

Előzmény: Geronimoo (58183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!