Keresés

Részletes keresés

soul-tan Creative Commons License 2005.05.31 0 0 103
http://www.dpreview.com/news/0505/05053104kodakslrdisc.asp

Kodak befejezte a gyártását a két FF-es gépének.
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.05.31 0 0 102
Monnyuk kapásból az összes nagylátószögű meló. Addig nem is teccik érteni, amíg bele nem teccik nézni croppos után ff keresőbe...
Előzmény: F4ke (100)
Twr Creative Commons License 2005.05.31 0 0 101
Pl. árokásás.
Fullfrém gép érzékelője x-szer határozza meg az árok mélységét. Persze lapát meg csákány,ásó is kell.
Előzmény: F4ke (100)
F4ke Creative Commons License 2005.05.31 0 0 100
Mely "melók" azok, ahova Full Frame szükséges és nélkülözhetetlen?
Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 99

bocs, halódnak az ámítógépeim, a pc a szokásos, a vadiúj mac meg le-lefagyogat, úgyhogy kiszámíthatatlan vagyok... :(

 

qrva jó minőségűek ezek a mai cuccok, kamera-csere, lefagyós macintosh, jól belenyúltam...

(a nikonhoz, canonhoz adott profilok negyede gyárihibás: a fejlécük szintaktikailag, nagyrészük javíthatatlanul. ez van.)

 

most rögtön megnézem a mélemet, ha meg telszám kell, 100ha, abrash, képkovász, majdnem,... és sokan tudják.

 

egyébként illúzió várni a kívánalmakra - $1000 alatti ff - ...

 

amúgy a profiknál meghalt a film, a laborok fotopapírra szart produkálnak: fehér helyett szürke az alapfátyol és sehol a fekete, a színekről nem beszélve.

(a múlt héten nekem is megjött az eye-one pro, a hétvégén jön a legújabb méteres canon tintaköpködő. vasárnap elviszi ajándékként egy kollégám a papírhívógépemet, folytassam?)

 

fullfrémes melóról nem tucc? nekem jó lenne a jóval $1000 feletti is... :)

Előzmény: NJani (97)
NJani Creative Commons License 2005.05.30 0 0 98

egyébként elbújhat a hasselblad is a d2x mellett. VOLT sokáig hassy szettem, van összehasonlítási alapom. ennyit a nagymellényemről.
hamarosan lesz fekete-fehérre is érkezésem...

 

No ezt kéretik kifejteni! Sikerült valamilyen tesztet csinálni? Tapasztalat? Egyébként ő is úgy érzi, hogy a mai csúcs dslr a középformátumot kóstolgatja:

http://www.wlcastleman.com

 

Érdemes eztet megkukkolni:

http://www.wlcastleman.com/equip/reviews/eos1dsm2/parkingweb/Garage/building.htm

 

Jani

Előzmény: Törölt nick (96)
NJani Creative Commons License 2005.05.30 0 0 97

Alhazen,

 

Írtam méjlt a fríméjles címedere. Müxik?

 

Jani

 

nncomp.bt@chello.hu

 

 

Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.30 0 0 96
skie: a d2x-szel annyi volt a bajom, hogy az első példányom GYÁRILAG HIBÁS VOLT. egyébként az eos 1dsmk2 nem produkál jobb képeket - eltekintve a látószög ill. gyutáv okozta eltérésektől, ami egyébként eleve diszkvalifikálhatja bármelyik gépet.
viszont ha már a másodiknál d2x-nél tartok, bizonyára nincs ellenemre. :)

a d2x szenzora piacérett már több mint KÉT ÉVE (!!!), ezt ne feledjétek.
a sony más úton jár a cmos-szal és nem biztos, hogy a canoné a jobbik út...
majd kiderül, elég nyereséges-e canon...

a dsmk2-t viszont nem hajítják utánad, várni kell rá.
míg ki nem jön a 22 megapixeles canon... :)))

szóval előreláthatólag mire 1000 dolcsi alá esik a ff ára, addigra gigapixelekben fogják mérni... :)

(egyébként elbújhat a hasselblad is a d2x mellett. VOLT sokáig hassy szettem, van összehasonlítási alapom. ennyit a nagymellényemről.
hamarosan lesz fekete-fehérre is érkezésem...)

F4ke Creative Commons License 2005.05.30 0 0 95
Ezt tényleg nem tudjuk.

Köze lehet hozzá az biztos, hogy a képek szélein nem olyan részletgazdag bizonyos obikkal a FF-es géppel készült kép, lehet nagyon drága és költséges dolog olyan obit csinálni, ami mindig mindenhol jó, míg egy 1.3 vagy 1.6-os szorzóval levágódik az a torzabb rész és nem kell komoly pénzeket költeni a tökéletesítésre.

De valamilyen szinten biztos dolgoznak ezen, hogy legyen ilyen gép is, csak most látszólag nincs piaca ennek, mert a 300D/350D nagyon pörög, meg a Nikon és többi cég alsó kategóriás DSLR-je.

Érdekes, hogy USA-ban a 20D-t úgy veszik, mint itt a 300D/350D-t. Többi kis saját HP-n olvasom, hogy "érdekel a fotózás, kezdésnek vettem egy 20D-t meg pár obit", és ott van csomó jó béna kép :) Ezt kevesebben engedhetik meg maguknak...

EGY FF-es gépről nem is beszélve.
Ki az, aki FF-es gép + 1 obit venne egy Canon 20D + 4 obi helyett? :-)

A váz ára lehet leesik 1-2 éven belül, míg az obik tartják az árukat, főleg ha L-es bevált obik.

Tesco gazdaságos DSLR FF-es gépnek még nem jött el az ideje...
Előzmény: Skie (94)
Skie Creative Commons License 2005.05.30 0 0 94

"Ha a Nikon szerette volna, semmiből sem tartott volna, nagyobb méretű szenzort csináltatnia a Sonyval."

 

Lehet, hogy semmiből sem tartott volna, de lehet, h pár trilliárd dollárral többe került volna. Az meg lehet, h nem hiányzott volna neki, mert az is lehet, hogy nem az ő eladásai a legjobbak jelenleg. Ezekről tényleg keveset tudunk, de mókás, ahogy találgatunk, tippelgetünk ( beleértve magamat is ), védjük az "igazunkat", amiről valójában elég keveset tudunk. Nincs belelátásunk. Lehet, h az van, amit írtál, de az is lehet, hogy nem.

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (92)
Skie Creative Commons License 2005.05.30 0 0 93

Hallottam már olyat "cseppet sem" elfogult nikonos kollégától, hogy a nikon nem azért nem gyárt ff-es gépet, mert nincs rá lehetősége, hanem, mert inkább a kissebb szenzorméretre kiszámolt obik irányában fejleszt. Nem tudom, h mi az igazság, én ezt nem hiszem el, hanem azt hiszem el, hogy ekkorát kapott és ezért nem volt más választás, mint erre a méretre való obikat kiszámolni. Lehet, h pusztán üzletpolitika, és akkor bejön, mert Alhazen, mint felhasználó elégedettebb volt a d2x-szel, mint a DsMkII-vel. De azt hiszem egyszer eljön az ideje annak, h a nikon is fejlesszen ebben az irányban, vagy muszáj lesz, vagy lesz rá lehetősége, vagy vmi. Egy idő után meg kell, hogy oldják, h ff-en nagylátóval a kép széle is rendben legyen. Mindkét vezető gyártó jár egy úton, mi meg találgathatunk, gyárthatunk "urban legendeket", tök mindegy, ők tényleg mindig megoldják, hogy a fotós megvegye a méregdrága motyót, amiről ők kijelentik, hogy "profi" és ami közben negyedannyit nem ér. 

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (92)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.05.29 0 0 92

"hanem azért, mert ekkora szenzort kapott"

 

Hát szerintem ezzel is lehetne vitatkozni.

D2X szenzorát Sony tervezte, szállítja.

Más gépben ez a típus nincs.

Ha a Nikon szerette volna, semmiből sem tartott volna, nagyobb méretű szenzort csináltatnia a Sonyval.

 

:)))

Előzmény: Skie (91)
Skie Creative Commons License 2005.05.29 0 0 91

Múltkor találkoztunk ( Lajoséknál ) és akkor egyáltalán nem voltál megelégedve a d2x-szel, elég roszakat mondtál és épp azt fejtegetted, h visszatérsz analógra, ha komoly munkáról van szó. De javíts ki, ha rosszul emléxem.

 

A nikon nem ff szenzorairól még annyit, hogy a jól csengő áltudományos marketingdumával, ellentétben nem azért nem fejleszt a ff irányába, mert az nem jó ( ahogy nekem múltkor a nikon hazai képviseletének egyik kérdésekre jól kiképzett munkatársa mondta ), hanem azért, mert ekkora szenzort kapott. 

 

Ez talán nem urban legend. De lehet.     

Előzmény: Törölt nick (88)
gbrumi Creative Commons License 2005.05.29 0 0 90

Hali!

 

Nincs tárhelyem, de ha tudsz valami FTP helyet akkor lehet hogy fel tudom tölteni. Csak idő kérdése.

 

Amúgy az igazi élmény akkor jön ki ha a kezedbe foghatod a gépet! :o)

 

Brumi

Előzmény: F4ke (81)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.28 0 0 89

Mindkét előzőre: köszönettel vettem. Ezek bizony valós bajok.

 

(Még várni kell, amíg emberi árak lesznek az FF-es gépeknél. Addig érvényes az, amit a fotósok hét szintjében lehet olvasni a 7000 dolláros Contax FF-es gépről.)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.28 0 0 88
nem lehet megvenni.

ahogy az eos 1dsmk2-t sem. próbáld csak meg. félévet vártam....
oszt d2x-et vettem, azt legalább MEG LEHETETT VÁSÁROLNI.

ennyit a piacról.

szóval várom a tesco-gazdaságos rolls royce-ot, azzal megyek ócsó ff-ért... :)
Előzmény: Törölt nick (86)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.28 0 0 87
A Contax-szal van baj. A jelenlegi tulajdonos bejelentette, hogy megszűnik a márka támogatása. Nincs fejlesztés, leáll a termelés. Vannak hírek, miszerint valaki megveszi.
Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.28 0 0 86

Nem Magyarországon ugyan, de a Pentax is forgalmazott egy FF-es gépet Pentax Digital SLR néven. Az Index Digicam hoz róla ismertetést.

 

Mi baj szegény Contax N Digital-lal?

Szeder Creative Commons License 2005.05.28 0 0 85
És tényleg. Nekem meg hamu a fejemre (;
Előzmény: DIE_ROBOTER (84)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.28 0 0 84
No meg a Contax N-digital -ból is eladtak kb. 10 darabot. :) Béke poraira.
Előzmény: Szeder (83)
Szeder Creative Commons License 2005.05.28 0 0 83
"Magyarországon kb hány embernek lehet bármilyen DSLR full frame-es gépe?"
Kérdezd meg a Központi Statisztikai Hivatalt, hátha ők vezetnek erről is valami kimutatást... Honnan tudjuk, úgy mégis? (;

"Ezek főként milyen típusok? Canon?"
Tekintve, h eddig tudomásom szerint csak a Canon és a Kodak rukkolt elő full-frame géppel...

További okos kérdések? (;
Előzmény: F4ke (82)
F4ke Creative Commons License 2005.05.28 0 0 82
Magyarországon kb hány embernek lehet bármilyen DSLR full frame-es gépe?

Ezek főként milyen típusok? Canon?
F4ke Creative Commons License 2005.05.27 0 0 81
Várjuk a képeket! :)
Előzmény: gbrumi (80)
gbrumi Creative Commons License 2005.05.26 0 0 80

RAW-ba nyomtuk a képeket, majd ott mogyorózok velük ha lesz idő és az otthoni monitor előtt fogok ülni, mert az LCD csalóka (az van a munkahelyemen).

De az igazi a műterem lenne (vagy legalább zárt tér fix fényforrásal.

Előzmény: Twr (79)
Twr Creative Commons License 2005.05.26 0 0 79
Gyanítom ,hogy a 20d és az 1d széria alapbeállításai mások..Ha még 1x a kezedbe kerül érdemes lenne tüzetessebben foglalkozni vele :-)
Előzmény: gbrumi (78)
gbrumi Creative Commons License 2005.05.26 0 0 78

Kézi fénymérőm nincs. Viszont az idő borult volt, és amikor ezt a különbséget észrevettem akkor direkt leellenőriztem hogy nem e a fény változás az oka, de nem az volt.

Mindkét gép alap színre volt állítva (bár ugye az 1Ds-nek több paramétere is van, itt a Standard volt beállítva!), a 20D-n bedig minden csúszka középen. Persze a biztos az lenne ha studió körülmények között lenne az összehasonlítás.

 

Előzmény: Twr (77)
Twr Creative Commons License 2005.05.25 0 0 77
A 20d valamint 1DS mire volt állítva (szín,kontraszt,élesség stb..) szerintem ez is okozhat eltérést a színvilágban.. a többi passz. Ha van kézi fénymérőd utánnaellenőrizhettél volna,Lehet csak el volt valami nyomkorászva.
Előzmény: gbrumi (75)
Badmotorfinger Creative Commons License 2005.05.25 0 0 76

"Vagy rosszul gondolom ?"

 

Szerintem igen.

A fényerő nem függ az érzékelő méretétől. Szabad nyílás / gyújtótáv. 

Előzmény: gbrumi (75)
gbrumi Creative Commons License 2005.05.25 0 0 75

Sziasztok!

 

Volt lehetőségem kipróbálni egy 1Ds gépet a saját 20D-m mellett.

Amit észrevettem hogy az 1Ds keresője jóval tisztább és nagyobb képet ad (bár ezt mindenki tudja), továbbá sokkal jobb a fogása annak ellenére hogy az enyémen is van markolat.

A teszt alapja hogy a két gép közti élességbeli eltérést összehasonlítsuk, illetve hogy a 24-70/2,8 Canon és Sigma is össze legyen hasonlítva.

Az észrevételeim:

Amit az 1Ds 1/80-addal exponált az a 20D-n 1/50 volt, vagy 1/400 és 1/250!!!

Ez lehet amiatt is hogy több legyen az érzékelőre bejövő fény, mert azt utána szoftveresen csökkentve kisebb zajt tudnak elérni. Vagy az érzékelő eleve kevésbé érzékeny?

Ez azért nem kevés különbség! Meg kéne nézni egy filmes gépet és egy 10d-t.

(Ebből jött a kérdés, hogy ha a kisebb szenzor elé beteszünk egy ugyan olyan lencsét, akkor az F2,8; F5,6; ... nem ugyan az az érték, hisz ugyan azon a nyíláson nézünk át, de kisebb az érzékelő is.

Vagyis a kisebb szenzorú gépen az nem annak az értéknek felel meg, mert ugye eleve kiesik az objektív széléből egy tartomány! Vagy rosszul gondolom?

Nem tudom ilyenkor mi van, lehet hogy az optika felépítése miatt semmi. Nem tudom összerakni fejben)

A 20D-vel készült képek sokkal szebbek voltak színben, a másik fakóbnak tünt. Persze ez ugye újabb elektronika, tehát nem mérvadó pl. az 1DMII-höz képest.

A 20D-vel arcot fényképezve a szemöldök egybe mosódik, ez az 1Ds-nél nincs! :o(

Azt látni a képeken hogy a 20D jobban összemossa a képeket, gondolom emiatt van.

 

Minden képkorrekció alapon volt, érzékenység ISO400-ra volt állítva.

 

Egyelőre ennyi, ha valakinek van kérdése, gondolata ne kíméljen! :o)

 

Brumi

Szeder Creative Commons License 2005.05.25 0 0 74
"De biztos volt valami logika hogy 1.6-ot választotta a Canon."

Igen, volt. Éppen ezt írta le DIE ROBOTER a hivatkozott hozzászólásban (;
Előzmény: F4ke (68)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!