Keresés

Részletes keresés

GLückPeter Creative Commons License 2024.04.11 0 0 5191

Nem helyette kell kötni!

Előzmény: fistic (5187)
peterch Creative Commons License 2024.03.24 0 0 5190

Szia !

 

Azt írja a leírás , hogy 5 mp a gyári beállítás , amit állítani nem tudsz .  Itt az utolsó leírásban olvashatod : https://www.kapu24.hu/custom/kapu24/image/data/product/leirasok/twist230.pdf

 

Nem lehetséges , hogy záródásnál nagyobb erő kell az egyik szárnynak az induláshoz és az végett van ez a jelenség ? Én megpróbálnám a motorok erejének az állításával tesztelni .

Előzmény: I30CW (5189)
I30CW Creative Commons License 2024.03.24 0 0 5189

Sziasztok! Két napja vettünk egy kétszárnyas kapuhoz egy szettet. Twist 230 vezérlővel és gatepro motorokkal. Nyitáskor jól működik a késleltetés ( Bal szárny hamarabb nyílik kb. 4 mp-el mint a jobb ), becsukásnál viszont egyszerre kezd záródni mind a két szárny. Tudnátok segíteni,hogy mi lehet a gond?

fistic Creative Commons License 2024.03.24 0 0 5188

Ez a régi vezérlő:

 

Bár nem értek az elektronikához, teljesen világos hogy hogyan van bekötve, fentről lefelé haladva:

1-2: táp

3-4: motor

5-6: izzó, bár nem tudom minek

7-9: a kapu megállító mechanizmus, mindkét irányból.

 

A kérdés csak az, hogy ezeket miként kötném be egy ilyen újabb fajta vezérlőbe.

Előzmény: GLückPeter (5186)
fistic Creative Commons License 2024.03.24 0 0 5187

Kinéztem egy ilyet:

https://youtu.be/c32nI2O4LCQ?si=uloPux-ZUUSCaEX6

Kínából olcsón ideér, tudja a főkapu sávját. Kettő féle jelet tud fogadni/adni, azaz két gombos távirányítóval lehet használni. Ez mind szép és jó, bár nekem egy gomb is elég szerintem.

 

Viszont amit nem értek, hogy hol fogadja az egység a dróton érkező jelet? Másként fogalmazva hova kötöd be az infra vagy nyomás szenzor jelét ami megállítja a kapu csukódását ha valami az útban van?

 

 

Előzmény: GLückPeter (5186)
GLückPeter Creative Commons License 2024.03.12 0 0 5186

Szia! Ezt nem ismerem, de valami ilyesmit igen!

Előzmény: fistic (5185)
fistic Creative Commons License 2024.03.11 0 0 5185
Előzmény: GLückPeter (5184)
GLückPeter Creative Commons License 2024.03.11 0 0 5184

szia! Sajat garazsba tennek egy radiovevot 433 Mhz-est .erre tanítanam fel a fibejarat taviranyitot! Koltsegtakarekos, egyszeru!

 A teremgarazs motorjat nem piszkalnam! 

Előzmény: fistic (5183)
fistic Creative Commons License 2024.03.09 0 0 5183

Sziasztok,

 

Tanácsot szeretnék kérni tapasztaltabbtól, hogy milyen irányba próbálkozzak.

 

Alapfelállás:

Társasházi teremgarázsomba úgy tudok bejutni, hogy a főbejáratot egy 433.92 MHz es nyitoval nyitom, a saját beállómat pedig egy 40.685 MHz es nyitóval, ami mellesleg kicsit sporadikusan müködik.

 

Na mármost szeretném kicsit ésszerűsíteni az életem e tekintetben.

1. jó lenne ha létezne egy multi frekvenciás távirányító, ami mindkettőt tudná nyitni.

2. Az is boldoggá tehetne ha egy Bluetooth modul mindkét kapun amikkel telefonról (is) lehetne nyitni mindkét kaput.

3. Esetleg borulni más javaslat amit a nálam okosabbak tennének.

 

Előre is nagyon köszönöm.

76zoli76 Creative Commons License 2024.02.26 0 0 5182

Sziasztok!

CAME 3199ZC3 Vezérlésnek keresem a leírását valaki tud ebben segíteni?

Előre is köszönöm!

eadams Creative Commons License 2024.02.19 0 0 5181

Értem.

 

Alapesetben a twist nem fogad el akármilyen kódot, a saját kódtípusán belül sem.

 

Korábban írtad, hogy a távirányítón ha megnyomod a gombot a vezérlőn villan a led - ez csak azt jelenti, hogy hcs keelooq a kód, de attól még lehet nem jó a twistnek.

Bízzunk benne, hogy a távnyitódon minden gombon olyan kód van ami nekünk most megfelel.

 

Próbáld meg így felprogramozni a gombokat:

 

tartsd nyomva a program gombot

11 villanás, miután kiaszik a led engedd fel, kettőt villan és kialszik - programban vagyunk

10 villanás, miután kiaszik a led engedd fel - engedélyezed az egy gombhoz több kimenetet

újra nyomd 1 villanás után miután kialszik a led akkor engedd fel -a led újra kigyullad -tanítsd hozzá a kétszárnyat

újra nyomd 2 villanás után miután kialszik a led akkor engedd fel -a led újra kigyullad -tanítsd hozzá az egyszárnyat

Előzmény: thothzoltan (5180)
thothzoltan Creative Commons License 2024.02.18 0 0 5180

Köszönöm a segitő készségedet,és a türelmedet! :) Nem rajtad múlik,ha egy laikus nem ért valamit..    szóval ez egy utángyártott távirányitó,ami négy gombos,és az első gombon a 2 szárnyú kapu nyitás van. a második gomba a garázskaput programoztam fel,mert akkor még nem gondoltam rá,hogy a "kiskapu"funkció is jó lenne. De valamiért nem engedi,hogy másik gombot rendeljek a kiskapunak..

Előzmény: eadams (5178)
thothzoltan Creative Commons License 2024.02.14 0 0 5179

nem ez több éve így megy... most néztük a 11-est is.

Előzmény: eadams (5178)
eadams Creative Commons License 2024.02.14 0 0 5178

Tehát alapból a programozás nincs engedélyezve nincs is rá szükség.

Olyan dolgokat tartalmaz csak ami sem egy mezei alap beállításnál, sem a távirányító tanításánál nem szükségesek.

 

Ha engedélyezve van, akkor megtörténhet, hogy nem megy a kiskapu, de nem a programozás engedélyezése miatt, hanem pont fordítva: mert így akarták és azért van engedélyezve a programozás. Stimm. :-)

 

Amikor a helyszínen van valaki akkor látja hogyan működik, és tudja mi a szitu, de ilyenkor csak kérdez, hogy közeledjen a megoldáshoz:

 

tudod miért van engedélyezve a programozás?
illetve miért kellene törölni a kettes gombot, talán másik kaput vagy valamit működtet?
és melyik gomb indítja a nagykaput?

 

Hm.. Egyébként meg áramszünet után úgy emlékszem kilép a programozásból. Gondolom az évek alatt volt áramszünet.
Vagy ez friss telepítés?

Előzmény: thothzoltan (5177)
thothzoltan Creative Commons License 2024.02.14 0 0 5177

ezt megnéztük,engedélyezve van.

Előzmény: gss (5176)
gss Creative Commons License 2024.02.14 0 0 5176

Nekem ugy rémlik hogy annak a programozása olyan idióta hogy először a programozást kell engedélyezni a menüjében. (talán 11es menüpont!?) 

Lehet hogy téged is ez szívat.

 

Előzmény: thothzoltan (5173)
thothzoltan Creative Commons License 2024.02.14 0 0 5175

Akkor neki futunk így... :) illetve  ha a 2-es gombon van valami,akkor azt el kell távolítani,törölni?

Előzmény: eadams (5174)
eadams Creative Commons License 2024.02.14 0 0 5174

A twist vezérlésre alapból elég feltanítani a távirányító bármelyik gombját.

Minden esetben az egyes gomb lesz majd a két szárny, a kettes a kiskapu.

Tehát ha a gyári állapotú vezérlésnél a nagykapu megy, a kiskapunak is mennie kell.

 

 

A fentiek abban az esetben nem igazak, ha a vezérlést a telepítő átprogramozta pl. úgy, hogy a hármas gomb a két szárny.

Akkor más a helyzet.

 

Előzmény: thothzoltan (5173)
thothzoltan Creative Commons License 2024.02.14 0 0 5173

Sziasztok!

Egy kis technikai segítségre lenne szükségem.van egy kétszárnyú elektromos kapunyítónk TWIST230 kétmotoros vezérlő elektronika működteti. azt szeretnénk,ha a "kiskapu"funkció is működne,tehát csak az egyik szárnyat nyitná..de nem sok sikert értünk el eddig,mert nem akarja a távirányító működtetni,pedig összepárosítottuk vel,a jelet adja,mert az ellenőrző lámpa felvillan az alaplapon..a kétszárny működik rendesen,de ezt nem tudjuk előcsalni...

denil Creative Commons License 2024.02.06 0 0 5172

Szia!

 

Igen, a régebbi fotomouse-okkal tökéletesen működött.

A vezérlőn nem változtattam semmit, ezt anno a szaki kötötte így.

 

Mivel most a fotomouse megváltozott és már nem tudok NC/NO között jumperrel váltani, ezért én is azt valószínűsítem, hogy a vezérlőpanelen kell máshogy kötni valamit.

Megpróbálom úgy ahogy mondtad.

 

köszi szépen a segítsed. Jelentkezem,h mi lett az eredmény :)

Előzmény: GLückPeter (5154)
expa Creative Commons License 2024.02.05 0 0 5171

Igazán köszönöm, így már neki merek állni 😁

Előzmény: eadams (5170)
eadams Creative Commons License 2024.02.05 0 1 5170

igen, nyit, megállít, zár

Nem tudom a Te netes modulod hogyan működik.

Van ahol be lehet állítani a relé kimenetét, hogy csak impulzust adjon, vagy billenjen át és maradjon úgy, ezt csekkold le a modul kezelői felületén. (impulzus kell)

Általában lehet állítani az impulzusidőt, állítsd 2mp.-re elég szokott lenni.

Előzmény: expa (5168)
expa Creative Commons License 2024.02.05 0 0 5169

Amit leírtál azt ezt csinálja majd?

nyitás/megállítás/zárás

Előzmény: eadams (5166)
expa Creative Commons License 2024.02.05 0 0 5168

Esetleg még más tanácsod van, hogy mire figyeljek oda? 😊

Kis jártasságom van a témában de mindenkit szívesen meghallgatok.

Köszönöm!

Előzmény: eadams (5166)
expa Creative Commons License 2024.02.05 0 0 5167

Helló!

 

Ilyen egyszerű lenne?
De nagyon szépen köszönöm 😊

Előzmény: eadams (5166)
eadams Creative Commons License 2024.02.05 0 1 5166

Szia!

 

OUT1 COM az EXT input 20-ba

OUT1 NO az EXT input 21.-be.

Előzmény: expa (5165)
expa Creative Commons License 2024.02.04 0 0 5165

Sziasztok!

 

Kérhetnék egy kis segítséget?

Szeretném ha valaki be tudná nekem rajzolni, hogy a Hörmann Rotamatis 2 és a OPEN.ioting okos kapunyitót hogyan kössem össze.

Készítettem egy kis képet, ezen csak össze kellene húzogatnia a csatlakozókat. A 230V egyértelmű, a többiben nem vagyok biztos.

A wifi beállítás egyszerű lesz, azt megoldom.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

 

 

Butyiba Creative Commons License 2024.02.04 0 0 5164

Sziasztok,

 

Van egy Roller 230V tolókapu vezérlőm ami fura jelenséget produkál de csak mostanában kezdte. Több éve került felszerelésre.

Eredetileg úgy van beállítva, hogy a nyitásnál és a zárásnál kb 20-25 cm-re lelassít és lassan tolja a kaput a végállásig. Ez eddig a beüzemeléstől számítva tökéletesen működött.

Azt vettem észre, hogy véletlen szerűen nem lassít hanem teljes sebességgel megy a végpontig és a végállás kapcsoló állítja meg, vagy a lassítási távolság lecsökken.

Ezután újra programoztam ezt a funkciót és most kb 45-50 cm-re vettem a lassítás kezdését. Az esetek többségében ezt meg is csinálja de véletlen szerűen itt is néha teljesen elmarad vagy a beállított távolság össze vissza kisebb lesz. Van amikor kab 20 cm de van, hogy éppen az utolsó 10 cm-en lassít.

A kapu nem szorul mert tavaly szeptemberben lett cserélve újra és új a motor is valamint kézzel is könnyedén lehet mozgatni.

 

Tudtok esetleg tanácsot adni mi a fene miatt van ez a lassítási hiba ?

 

Előre is köszönöm.

GLückPeter Creative Commons License 2024.01.30 0 0 5163

+1

Előzmény: eadams (5161)
rage. Creative Commons License 2024.01.30 0 0 5162

Köszönöm szépen.

Előzmény: eadams (5161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!