Keresés

Részletes keresés

feroka88 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 22
Sziasztok!

Légyszi segítsetek nekem!
youtube-ra szoktam tölteni videokat, de a feltöltött anyag minősége mindig más és más. és nem mindig értem miért
most pl mpg2 formátumot (NTSC) vágtam meg ugyanúgy mpg2 (NTSC)be. a a feltölött video minősége már túl rossz.
majd ugyanazt aviba már jó.fel is kínála a HQ gombot is. de így hatalmas a file mérete. 3 percnek is 600mb általában. hogyan kicsinyíthetném??
a program amit használok a CyberLink PowerDirector.

Arra kérném tehát a hozzáértőket, pár tanáccsal aranyszabállyal segítsenek nekem a konvertálással kapcsolatban. hogy legyen a legjobb minőségű a videóm.ami a youtubeon on kellően minőségi lesz.
NAGYON szépen köszönöm!
DJG Creative Commons License 2008.12.26 0 0 21
Először is, milyen formátumban ment le a kamera? Mivel próbálod lejátszani? Ha a Windows Media Playerrel, akkor először is próbáld ki valami rendes lejátszóval, nem azzal a vacakkal (például VLC Player, KMPlayer). Lehet, hogy úgy jó lesz, a WMP-t meg amúgy is legjobb elfelejteni.

Másodszor, nincs véletlenül valami kodekcsomag telepítve a gépedre? Ha igen, akkor előbb az operációs rendszer teljes újratelepítésén kezdj el gondolkodni, a többi majd utána jön...

Ha ezt már tisztáztuk, akkor majd lépünk egyet tovább, hogy mire lenne szükséged, de ez attól is függ, miből kell kiindulni, és attól is, hopva kell eljutni.
Előzmény: GoldenRetriever (20)
GoldenRetriever Creative Commons License 2008.12.22 0 0 20
 

Sziasztok, feltennék egy kérdést. Előre is elnézést, ha pongyolán fogalmazok, de ilyen mélységekig nem értek a témához.

Szóval van egy Odys MC-HD 800 kamerám. A felvett videókat a számítógépem hülye színekkel játsza le. Ekkor rájöttem biztos konvertálni kell. Adtak is hozzá egy szoftvert media konverter 2 néven, amivel ha átkonvertálom készít egy új file-t a program és azt gyönyörűen le is játsza a jó színekkel.

Problémám az, hogyha bezérok mindent, vagy pl. kikapcsolom a gépet és másnap bekapcsolom az újonnan létrehozott file ugyanolyan szar színekkel van, mint konvertálás előtt.

Mi lehet a probléma?

Remélem én vagyok a béna és ez nem azt jelenti, hogy a konvertálás egy alkalomra szól és minden egyes megnézés előtt konvertálni kell a file-t!??

Az már régóta feltűnt nekem, hogy általában amit adnak ilyen technikai cuccokhoz szoftvert az szar. Esetleg tud valaki valami egyszerűszoftvert, ami az én képességeimet sem haladja meg és egyszerű vele maradandó konvertálást végbevinni, amit aztán cd-re vagy dvd-re kiírva el is tudom tenni úgy hogy nem kell újra konvertálni?

Vagy esetleg valami lejátszót tud valaki ami eleve jól játsza le?

Asszem MPEG4 Video Codec xVid vagy mi kell hozzá.......

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.07 0 0 19
Az é problémám a következő:
.wmv formátumú file-okat kovertálnék mpeg1-be, vagy mpeg2-be, de a bemeneti file-ok képmérete általában 640x480. Ha ebben a méretben hagyom, akkor asztali lejátszón csak egy fekete frame közepén jelenik meg a képernyőnél kisebb méret. Ha szabvány PAL méretet alkalmazok (352x288) akkor pedig a kép lesz túl randa, pixeles.
Kérdésem:
Milyen képméretet és tömörítési rátát javasoltok, hogy a kép élvezhető maradjon?
DJG Creative Commons License 2008.08.14 0 0 18
Avanti + ffmpeg, de nem kezdőknek való.
Előzmény: Törölt nick (5)
atithebest Creative Commons License 2008.08.14 0 0 17
Sziasztok!
Van egy problémám a vro fájlok konvertálásával kapcsolatban. Az AVS converter progit használom és függetlenül attól, hogy milyen a kimeneti formátum (divx, xvid, dvd, mpeg, DV, stb.) a hang mindig el van csúszva a képtől, és nem egyenletesen. Tud valaki olyan konverter progit amivel átkonvertálhatóak a vro fájlok? Vagy valamilyen megoldást a problémámra?
Köszönöm a segítségeket előre is.
kp78 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 16
Üdv!

Mivel kell és mire konvertálnom a windows movie makerrel készített "videokat" (összefűzött fényképeket), hogy kiírva egy cd/dvd-re egy normál vagy divx-es DVD lejátszón meg lehessen nézni a tv-n is?
A picasa-val készített filmek esetében is hasonló gonddal küzdök.
Köszönöm előre is!
lemonat88 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 15
El is felejtettem írni, de igen, DVD-re gondoltam. Köszi a megnyugtató választ.
Előzmény: Mr.Dimitrij (14)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2008.01.23 0 0 14
Milyen lemez? :-))
Ha DVD-re vagy hasonló optikai elven működő lemezre gondoltál, akkor gyakorlatilag nem. Elméletileg igen, mert a meghajtó, amibe beteszed, megforgatja és súrlódik a levegővel, porral, stb.
De maga a másolás nem veszi jobban igénybe, mint a normál lejátszás. Asztali lejátszók lassabban pörgetik, PC gyorsabban.
Előzmény: lemonat88 (13)
lemonat88 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 13
Üdv, mindenkinek.

Lenne egy kérdésem :
-az eredeti lemezek nem károsodnak a lemásolásuk során, ha többször is sorkerül a műveletre ?
zmagix Creative Commons License 2008.01.22 0 0 12
Közsönöm a válaszod, máris bemásoltam és a főnök fele továbbítottam egy emailben.
Előzmény: Mr.Dimitrij (11)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2008.01.21 0 0 11
Hétvégén nem tudtam megnézni Neked, most meg melózok, de én VirtualDubMod-ot ajánlok hozzá. Nyomkodd a framerate opciókat, ezzel le tudod lassítani, vagy föl tudod gyorsítani a filmet. Aztán mentsd el valami alap codec-kel, hogy minden gépen le lehessen játszani a filmet, azt pedig ágyazd be egy PowerPoint dokumentumba.
Otthon kipróbálom, és leírom a lépéseket, ha elakadsz. De azt most elárulom, hogy ha egy teljes DVD forrásanyag, akkor elég nagy lesz a fájl, még ha a 4x-esére is gyorsítod...
Előzmény: zmagix (10)
zmagix Creative Commons License 2008.01.19 0 0 10
Nos itt a legmegfelelőbb szerintem a kérdésem:

Valaki meg tudja mondani, hogy Vegas vagy bármilyen szoftverrel hogyan oldható meg a következő:

Adott DVD-re írva komplett film.
Ebből kellene egy gyorsított filmet készíteni, majd Power Pointba a filmet play gombbal jeleztve megnézhetővé tenni.

SOS megoldást kérnek tőlem...

Nekem Magix VideoDeluxe van, azt használom.
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2007.12.02 0 0 9

Sziasztok!

 

Tudja-e valaki, hogy VirtualDubMod-ban, ha átméretezek egy forrásanyagot, akkor az mikor, hogyan méretezi át?

Bővebben: Full Process Mode, Compression-nál XViD kiválasztva, felkonfigurálva.

Filters: Resize- Lanczos3, Crop: fekete sávok levesz. Ezutá újra beállítom a Resize alatt a fekete sávok eltávolításakor megváltozott képméretet úgy, hogy a pixelek 16 többszörösei legyenek.

A kérdés, hogy vajon a kódolás az eredeti méreten történik, vagy a Lanczos3 algoritmus az össze-vissza eldobált makroblokkokkal történő kódolás után állítják be a megadott felbontást? Az az érzésem, hogy sajnos az utóbbi lesz, mivel a forrásanyagból nehéz lenne előre átméreteznie, pláne interlaced videonál.

 

Deakkor hogy állítsam be a felbontást, hogy a 16 többszörösének pixelszámával történjen a kódolás anélkül, hogy értékes részt kellene vágnom? Kénytelen vagyok meghagyni emiatt a fekete csíkból pár pixelt, ezzel meghagyva a DCT-nek a kontrasztos éleket?

 

Köszi előre is a választ!

 

Ibolya58 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 8

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy miként lehetne AVI fileból AVM-t csinálni? Annyit tudok, hogy van egy olyan program, hogy AVM converter de az folyamatosan azt írja ki, hogy ERROR amikor elindítom a konvertálást. Mit kellene csinálonom? A telepítés végén kiírja, hogy tegyem föl a Media Player 9-et vagy újabbat ill. Directx 9-et vagy újabbat. Mind a kettő fönn van a gépen és mégsem csinálja. Mi lehet ennek az oka? Van esetleg más convertáló program??

 

Köszi a választ

fvm Creative Commons License 2007.10.25 0 0 7
tudtok valmi jo progit ami videot tudd konvetálni, nekem a save2pc van fent de valmi hiba van benne....
BigFic Creative Commons License 2006.10.30 0 0 6
Legalább 15-20-at kipróbáltam én is, utána jött a :
Blaze Media Pro
Mindent megcsinált.
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.21 0 0 5
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni a hozzáértőktől, hogy melyik most a legjobb VIDEO KONVERTÁLÓ program, amely tudja a kevésbé elterjedt fileformátumokat is (vro,asf, mov, rm), nem csak az agyoncsépelt avi to mpeg stb. lehetőséget, amiből 10 millió találat van a neten. Én az mpg4 Direct Maker-t és a Videozillát használom, de azok sem tökéletesek, ezért szertnék csak 1-et ami minden, sok kevésbé ismert fileformátumot is kezel.
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.15 0 0 4
Heló! Nem tudjátok véletlenségből, hogyan lehet elmenteni a Messengerben folytatott videózást?
frenci Creative Commons License 2006.05.07 0 0 3
Sziasztok ! !

Lehet hogy nem jo helyre irom a kérdésemet , de ha tudtok segitsetek.

A következö a problémám: a net -röl letöltöttem dvd filmeket és szeretném ki irni öket lemezre de tulmagy a fajl , mit csináljak vele, hogy irhatom át video ts formátumba.

Sheme Creative Commons License 2002.08.12 0 0 2
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!

Tényleg, jössz az AntIQ party-ra?
http://www.antiq.hu

Előzmény: yogibear (1)
yogibear Creative Commons License 2002.08.11 0 0 1
Mondjuk beirod a Google-ba, hogy avi2asf és kidob egy csomó cimet. Aztán megnézed ezt, meg ezt az asf/avi konverzióhoz.
Aztán beirod a Google-ba, hogy wmv2mpeg és kidobja ezt a cimet a wmv/mpeg konverzióhoz.
Ja és a Google cime: http://www.google.com.
És akkor még egy progi is a végére: Asftools.

Előzmény: Sheme (-)
tihanyi.tamas Creative Commons License 2002.08.11 0 0 0
jaja ien nekem is kéne........
Előzmény: Sheme (-)
Sheme Creative Commons License 2002.08.11 0 0 topiknyitó
Hali!

Olyan programra, vagy 5letre lenne szükségem, mellyel lehetséges mondjuk asf->avi konvertálás, illetve wmv-mpeg konverzió.

Egyáltalán van olyan program, amelyik minden videoállományból tud ide-oda konvertálni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!