Keresés

Részletes keresés

Rorarius Creative Commons License 2012.03.26 0 0 55

Sziasztok!

 

A következő problémával keresnélek meg Titeket.

Nemrég kaptam egy JVC GZ-HM330SE típusú videokamerát, mindennel meg vagyok vele elégedve, kivéve, hogy , a konvertáló programmal (Everio Media Browser HD Edition), amit adtak vele, készített DVD-t egyetlen DVD lejátszó sem játsza le (eddig hat DVD-n próbáltam), csak számítógépen működik. Lehet, hogy valamit rosszul állítottam be, nem tudom, már több ilyen DVD-t készítettem, de mindig ez a helyzet.

Ha valaki tudna segíteni, megköszönném.

 

Nagy Edgár Creative Commons License 2010.12.14 0 0 54

Sziasztok!

 

Az alábbi témában szeretnék segítséget kérni tőletek!

 

MKV kiterjesztésű fájlban adva van egy 720p-s video. Sajnos az LCD tv-m nem tudja lejátszani a kép mellett a hangot.  Számítógépen MKV Player-el van hang is. A kérdésem az lenne, hogy és milyen programmal lehetne kizárólag csak a hangot átkonvertálni mondjuk mp3-ba, hogy a videóm mellé legyen hang is? Kezdő vagyok ezen a téren és ha lehetne külön megköszönném ha részletesen írná le valaki a megoldás menetét!

 

Köszönöm!

denes123s Creative Commons License 2010.10.31 0 0 51
Üdv!
Tudtok ajánlani egy olyan convertert, ami a gépen lévő Blu-Ray videót át tudja konvertálni mkv-ba. Eddig a Pavtube-bal próbálkoztam, de a free verzió beégeti a logóját a videóba és sehol sem találtam hozzá crack-et.
Köszi!
miki_ng Creative Commons License 2010.09.09 0 0 50
Kezdőknek való video szerkesztő programot keresek.
az iWisoft Free Video Converter majdnem megfelel, mert azt tudom kezelni

csak kellene még a képkockánkénti léptetés előre/hátra, tekerés, és a hangerő növelés
tudnátok valami ajánlani, ami nem túl bonyi?
mimi_bacsi Creative Commons License 2010.08.28 0 0 49
Ha van egy felvétel, amit egy az USA-ból hozott kamerával vettek fel (vélelmezem, hogy NTSC módban) és egy (szerintem PAL) Canon MD255E típusú kamera kockásan, szaggatottan, nem élvezhető minőségben játssza le, akkor mi a teendő, hogy élvezhető legyen a felvétel? Hogy lehet átkonvertálni? Milyen programmal?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.28 0 0 48
Előzmény: Unown (47)
Unown Creative Commons License 2010.08.28 0 0 47
Sziasztok!

Tudtok olyan szoftvert, ami lehetővé teszi, hogy mkv-ból konvertálás nélkül kiszedjem a video és egy hang sávot, és egy sima avi legyen a vége?

A lényeg a konvertálás nélküliségen lenne.

Kösz
Intricate Creative Commons License 2010.07.29 0 0 46
Hali!

Adott egy video 720*480-as felbontas *.mpg, amit atkonvertalok avi-ba azonos parameterekkel, de a problema a kovetkezo:

Ha a videot autoban, illetve otthoni LCDTV-en nezem, vagy a gepen Fullscreenen akkor a video szellebol minden esetben hianyzik kb 0,2-0,3 cm-es anyag! (Ez a TV-re igaz, ertelemszeruen az autoban ennek a joval kisebb aranyos megfeleloje)
Tehat ugy szeretnek konvertalni, hogy megmaradjon az eredeti videom teljes kepernyos modban is!

A valaszokat elore is koszonom!
tacsak Creative Commons License 2010.07.15 0 0 45
Köszi a segítséget, megoldódott. :o)
Előzmény: gedegomba (44)
gedegomba Creative Commons License 2010.07.12 0 0 44
Te dvd formátumot szeretnél, nincs szükséged arra, hogy avi legyen.
Egy dvd formátumot, nagyon sok programmal elő lehet állítani. Gondolom windows-ban gondolkodsz. Abban viszont nem tudok segíteni, mert a mac-es programokban vagyok jobban otthon.

Viszont ha rákeresel arra, hogy mov2dvd biztos találsz valami megfelelő programot, vagy legalább lesz valami alapod a dologról.
Előzmény: tacsak (43)
tacsak Creative Commons License 2010.07.12 0 0 43
Igen, jó egész minőségű az anyag. Azzal tisztában vagyok hogy ha tizedére csökkentem, akkor nem várható el ugyanaz a minőség. Igazából arról van szó, hogy szükség lenne arra is hogy a felvétel asztali DVD lejátszóban is lejátszható legyen, ha a szükség úgy hozza és mivel nem igazán szoktam videót konvertálni nem tudom mire kell odafigyelni hogy azért a lehetőségekhez képest jó minőséget hozzak ki a dologból. Abban sem vagyok biztos hogy az avi a tökéletes megoldás csak arra tippeltem mint legegyszerűbb verzió.


Azt hogy a .mov mivel sikerült nem tudom mert a vágást nem én csináltam (ahhoz sem értek :o) )
Előzmény: gedegomba (42)
gedegomba Creative Commons License 2010.07.12 0 0 42
Gondolom azért 44 giga mert a minősége is nagyon jó. Ha azt akarod, hogy ebből 4,5 giga legyen (dvd) akkor a minőség romlani fog, persze könnyen lehet, hogy fel sem tűnik majd.

Milyen programmal sikerült megszülni a mov formátumot? Én például iMovie-val értem el hasonlókat, aztán többet nem is exportáltam mov-ba.
Előzmény: tacsak (41)
tacsak Creative Commons License 2010.07.12 0 0 41
Üdv,

kis segítségre van szükségem.

Van egy kb. 44 Gb-os .mov kiterjesztésű 3 és 1/2 órás vágott videó anyagom amit szeretnék átkonvertálni olyan fájlformátumba hogy azt lehetőség szerint egy dvd-re kiírva asztali dvd lejátszóban való lejátszásra is alkalmas legyen. Gyanítom hogy .avi kiterjesztés lesz az én emberem, de nem igazán vagyok tisztában azzal hogy milyen beállításokra van szükségem ahhoz minél kisebb minőségromlás mellett konvertáljam a videót.

Valaki tud segíteni pár szóval? Esetleg olyan weboldalra irányítani ahol érdemes olvasgatnom.

Előre is köszönöm.
hapuska Creative Commons License 2010.07.04 0 0 40

Nálam bejött Panasonic DMC FZ7 és Kodak CX7525 típusú fénykezőgépekkel készült videoklipeknél a következő:

 

 

TotalCommanderban kijelölöd a *.mov fájlokat,

majd SHIFT+F6-tal átnevezed *.mpg kiterjesztésre.

Előzmény: Asleigh (38)
börzeinfó Creative Commons License 2010.06.25 0 0 39
Üdv.
Én a FormatFaktory 2.20 ingyenes progit használom. Egyszerű, szinte mindent mindenre konvertál, és akinek számít (pl nekem) magyar nyelvű.
Keress rá
Előzmény: Asleigh (38)
Asleigh Creative Commons License 2010.06.25 0 0 38
Nem tom jó helyre írok-e, de nekem lenne egy olyan problémám, hogy van egy videóm MOV formátumban. És szerettem volna berakni egy videó készítő programba de nem tudja olvasni. Hogyan tudnám átrakni másik formátumba???
legenyanya Creative Commons License 2009.12.01 0 0 37

Lehet hogy VOB konténerben több audiósáv van, vagy esetleg az audió sáv dolby digital 5.1. Először ki kellene szedni a VOB konténerből a videót és a sztereó audiót egy demuxer-el ...
A Sony Vegas vagy a Vegas Movie Studio tesztverzióját harminc napig használhatod, az egyszerűbben megoldaná a problémádat.

Előzmény: Dart69 (35)
eref Creative Commons License 2009.12.01 0 0 36
És mit ír ki a Youtube? Próbálkoztál többször is (mert néha hülyéskedik)?
Előzmény: Dart69 (35)
Dart69 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 35
Ez úgy néz ki a DVD-n, hogy van 2 mappa 1 VIDEO és egy AUDIO nevű mappa.
A VIDEO nevű mappában van 4 db különböző hosszúságú VOB végződésű videó file, ebből az egyiket sem tudom feltölteni, pedig valamelyik csak 120 megás!
Előzmény: eref (34)
eref Creative Commons License 2009.11.30 0 0 34
Én már töltöttem föl a Youtube-ra direkt DVD-ről *.VOB fájlt. Nem lehet, hogy túl van a Youtube határain (1 GB, 10 perc)?
Előzmény: Dart69 (33)
Dart69 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 33
Saját videó, egy tanfolyamomat vette videóra egy kisrác, amolyan hobby videós, de így ahogy megírta nekem dvd-n nem igazán működik a youtube-ra ezért kellene vmit csinálni vele. Tehát ha jól értem nevezzem át Mpg2-re? és úgy próbáljam meg?
Előzmény: DJG (32)
DJG Creative Commons License 2009.11.26 0 0 32
A VOB valójában MPEG2, át lehet nevezni simán, csak attól még túl nagy lesz a feltöltéshez meg a YouTube ízléséhez. Esetleg valami DivX-et vagy hasonlót lehetne csinálni belőle, VirtualDubMod, például. De ha DVD-n van, akkor ez valami jogdíjas film? Akkor a YouTube nagyon fog neki örülni... :-)
Előzmény: Dart69 (31)
Dart69 Creative Commons License 2009.11.24 0 0 31
Sziasztok!

Segítséget kérek!
Videót szeretnék a youtobe-ra tölteni!

Jelenleg dvd-n van VOB formátumban.

A youtube hibát jelez. Tehát arra gondoltam wmw-be konvertálnám, méretre vágnám stb. Hogyan és mivel érdemes neki állni, vmi ingyenes megoldás érdekelne!


Esetleg még érdekelne, hogy feliratokat mivel lehet egy filmhez adni? Itt most olyasmire gondolok, hogy pl webcímet beleírni a filmbe stb.

Válszokat előre is köszönöm!

Üdv:
Dart69
Hechizada Creative Commons License 2009.06.23 0 0 30
Én ehhez a ConvertXtoDVD  programot használom. Szerintem nagyon jó és nem bonyolult a kezelése.
Előzmény: Yoru-nya!XD (26)
slaci Creative Commons License 2009.06.19 0 0 29
Esetleg próbáld meg ezt: DVDFlick, nekem eddig mindent megevett (.mkv-t is), egyszerű, mint a faék.
Előzmény: style99 (24)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.19 0 0 28

...beimportálom bármilyen videó szerkeztő programba akkor csak a hangot jeleníti meg de a képet nem!!!

 

 

Előfordul, ha nincs a telepítve a Windowsban megfelelő kodek, mondjuk egy ffdshow általában elég neki. Egyébként nem muszáj kiabálni, anélkül is hallható a panasz, kijelentő mondat végére pont való.

 

De az Any Video Converter például saját kodeket használ, mplayer alapú program.

Előzmény: Yoru-nya!XD (26)
DJG Creative Commons License 2009.06.18 0 0 27
Mivel semmit nem tudunk a formátumáról (az AVI csak a külső csomagolás, szinte bármi lehet belül), így válaszolni sem nagyon tudunk. Azt sem tudjuk, mi lesz vele a végső szándékod (mondjuk, ha nem nagyon muszáj, akkor ne konvertálgasd sokat, például egyszer MPEG2-be, abban szerkeszd, és hagyd is abban).
Előzmény: Yoru-nya!XD (26)
Yoru-nya!XD Creative Commons License 2009.06.18 0 0 26

Hello! Nem tudom, hogy jó helyre irok-e, de nekem olyan problémám lenne hogy leszedtem a torrnetről 1 videót avi formátumban és átszeretném konvertálni, de ha átkonvertálom bármilyen fájlá akkor nagyon ronda és kockás lessz a kép,pedig (többször is) jól adtam meg az adatokat konvertáláskor mint például a kép magassága, szélessége stb.! Azért kellene átkonvertálni, mert ezt a videót össze akarom vágni és 1 új videót csinálni belőle, de hogyha beimportálom bármilyen videó szerkeztő programba akkor csak a hangot jeleníti meg de a képet nem!!!Van valami olyan progi amivel ugy lehetne konvertálni, hogy ne romoljon meg a kép minősége vagy valami más??? Vagy ez megoldhatatlan???Kérem segítsen valaki, mert teljesen elvagyok veszve!!!:) Elöre is köszönöm!!!:)

DJG Creative Commons License 2009.05.16 0 0 25
Furcsán nagy, nem szokott, hacsak nem nagyon hosszú vagy valami nagy felbontás. Kezdd a GSpot programmal, hogy megtudd, milyen kódolás van benne pontosan, aztán pedig csak azt lehet javasolni, hogy olyanná konvertáld, amiről tudod, hogy a lejátszód elfogadja – elég nehéz a távolból megállapítanunk, hogy ez mi lehet.

Egyébként számítógépen egy rendes lejátszóval (például VLC Player) megy?
Előzmény: style99 (24)
style99 Creative Commons License 2009.05.16 0 0 24

Hello!

Remélem tud valaki segíteni nekem.

 

Van egy igen nagyméretü (3,5 giga) ....dvdrip.xvid.avi file-om. Ezt szeretném ugy dvd-re rakni hogy az asztali dvd lejártszó lejátsza. Mert igy nem játsza le. Mire kéne átkonvertálnom ???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!