Keresés

Részletes keresés

repcsepista Creative Commons License 2010.01.07 0 0 436

Szija bija gyerekek, örök s öreg csilkói az égnek?

 Ami dobbenetes, hogy ha 1 pinnyalatra is felébred az ombre -cilkó, akkor megtudta oldani a piramis titkot, mert mig pupuzol, addig vagy... na itt már megagadtam, mert mindenki biztat, hogy tuid meg hogy ki vagy, ami nem vitás, mert ki nem?

 Az egység, vagy titokzatos mértékegység??? - csiklandoz, mert minden csilkó feje kong, vagy az ürességtől, vagy ha már kong, akkor Kingkong, mikor feltétlen be kellett kongjon valami, a piramis épitőknek, amit én tudok, mert ... bekongott, de ahoz meg kellene kongatni, a hangvillákat,  s akinek füle van, mégis csak az hall, de ha hal, az hal a vizbe, de pocsojájájájájjjjj....

 Amit kifektetett engemet, is, hogy nem minden a szarkográfia, ha az illető, tudta hogy miért épitette, (é piti) ami nem valami nagy dolog, (jah, ma megtudnák már csinálni, de minek, sőt, ime az uj babel toron, nos ezek honnan kapták az ötletet, mert minek...) mintha ha csak a pora maradt... sárból por?

 Ime a hellzet, ami leszürhető, hogy hiába az az őrült tudás?- meg technika?- ha ő is megmurgyált, s az utókort is uralni akarnák? - mert mellik fontosabb, hogy a M.pirre. sakk, matt, vagy amit pupuzott, mert zerintem, minden az... az? -eddig? -sárvár? - sivárság,  közel a sivatag?

 Feltétlen, maga a méretek, meg mértékegységek, de megint, az elképzelés? - hogy miért, mert... mert legyen bármilyen épitkezés, ha épitői, eliszkolnak, vagy ... na, ők esetleg, tudnának sugni valamit, de nekik is sugtak?

 Mi? -az örök szirtre, épitenünk? -van olyan? -de ha lenne, csak 1 dombó, vagy mindenkinek 1 piramis? -de sose mássz ki?

 Titkos mérték 1?-s + ég?

Előzmény: repcsepista (429)
bélla Creative Commons License 2010.01.07 0 0 435
A senkit módosítsuk kívülállóra, már csak a precizitás kedvéért.
Előzmény: Rejtélyvadász (431)
joy Creative Commons License 2010.01.07 0 0 434
Azért a "Csillagok háborúja" ne akarjon már eltünt földi civilizációvá lenni!
Előzmény: Rejtélyvadász (432)
joy Creative Commons License 2010.01.07 0 0 433

"Nehogy azt hidd, hogy bárminek a kutatásához kevesebb ész kell, mint annak tagadásához."

Nem hiszem, tudom!

 

Ez látszik írásodon is.

 

Tudás nélkül bármit lehet tagadni, a valós bizonyítékokat figyelmen kívül hagyva.

Aki nem tud, az hisz, és tagadja a tudást ész nélkül.

 

Valóban évezredeken át a tudást a vallásos hatalom kisajátította, bitorolta, és kegyetlenűl gátolta fejlődését, amikor nem egyezett az ő hazugságaikkal, érdekeikkel -azaz mindenben.

Mióta a tudás a szélesebb néprétegekhez is eljuthat, megszűnt a keményen ellenőrzött hittételi kényszer, sokkal gyorsabb fejlődése, mint eddig bármikor az ember történelme során!

Előzmény: Rejtélyvadász (423)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2010.01.06 0 0 432
Előzmény: menroting (413)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2010.01.06 0 0 431


Igaz. De az is igaz, hogy a " tutinak" nagyon sok vonatkozásban még csak a közelében sem jár senki.

Előzmény: bélla (427)
astronom Creative Commons License 2010.01.06 0 0 430
Hát igen........... több hülyeség....... de mindig lesz közönsége, akik képtelenek különbséget tenni a tudás és a hülyeség között...........
Előzmény: Rejtélyvadász (426)
repcsepista Creative Commons License 2010.01.06 0 0 429

Szija bija Rejtéllyvadász, vadász tacskók - vizslák -vadász kutatók...

 Te nem Rejtő Jenci rokona vagy? -mert én igen! -Adamról s Éva...vagy Lili -Puti?

 Ime, amit a magyarok eltemettünk magunkba, hogy HANGggg... -ára, van ára? Igen, mert ismerd meg magadat... tregyük vissza az 50-ass Aien Rukutyu Mutyuk, most köszönhttük hogy selel a selepünk, a dicó SSS...sietta? -meg a prata: agi zirt meg zaporozsja...mindennap 1 nap, de ne harapj be, hanem rágjad az vasöklödet?

 Teszem fe a krd. a piramisokat meg minden ami ócka salak meg vacak, azt mind mi (is) csináltunk, vagy a mi őseink, ami nem feltétlen fedi, a mi szüleink, mert vágjuk magunkat eggenesbe, akkor... nemcsak istent cseréltettek velünk, akik uj istenek, hanem szülőket is, amit lehet?

 Jamit akartam, hogy a HANG (szó) adja a formát, de már a hang is, ami ha fénye, van kényelme, ha nincs fény, van fém?

 Hod is mondod, titokzatos mérték-egység = munka egység, vagyis, ha lehetne szabadon gondolkozni, mozogni is, mint azok a fényes jelenségek, akik nem létezhetnek, mert akkor mi lesz a nagyságokkal, akik kik... mi vagyunk?

 Csak szeretettel... akkor is, ha haparós a téme, mert ki pinálta a piramist, először miért, aztán hod dan? - hisz valami őtlete, kellett legyen az épitőknek, akik... na mi az hogy Marad Dandi?

 Mellesleg hogy a porhülye... hevehülyejüket... ezzel elárultak mindent, mert már ők is matarialisták, öcce koccantanak?

 Titokzatos mértékegység: hang x fény?

Előzmény: Rejtélyvadász (415)
tengelykereszt Creative Commons License 2010.01.06 0 0 428
Ezzel el is árultad magad és elvtársaidat.

Csak idegesíteni akartok, nulla tudással, pontosan úgy mint Daniken. :)
Előzmény: Rejtélyvadász (424)
bélla Creative Commons License 2010.01.06 0 0 427
Az attól függ, hogy milyen konzekvenciákat von le.
Előzmény: Rejtélyvadász (417)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2010.01.06 0 0 426


Hát igen....... neki a kisujjába is több van..........

Egyébként szenzációsak a megszólalásaid :)))))

Előzmény: astronom (425)
astronom Creative Commons License 2010.01.06 0 0 425
meg amit az ujjából szopott................
Előzmény: Rejtélyvadász (424)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2010.01.06 0 0 424


"...Daniken nem ásott és nem is merülgetett sehol tudtommal,...."

Ez igaz. De azzal is elég sok személyt felidegesitett, amiket a föld felszinén talált..........


Előzmény: Törölt nick (420)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2010.01.06 0 0 423


Szeretnélek emlékeztetni, hogy a tudást sok - sok ezer éven keresztül a papok, illetve az azokhoz közelállók jelentették.

Olyan dolog nem történt a nagyvilágban, melyről ne tudtak volna, és ha az olyan volt, azt megszerezték, kisajátitották, majd titoktárba tették.

Ezért van az, hogy rendszeresen olyan, az emberrel és a világgal, illetve annak keletkezésével kapcsolatos konferenciákat rendeznek, melyen igen sok, az úgynevezett " mai tudománnyal " foglalkozó személy, tudós vesz részt.

Éppen ezért, ha a Vatikánban kijelentenek valamit, azt illik komolyan venni a világnak.

Nem vagyok abban biztos, hogy az ugynevezett "Vatikáni tudomány" légvárakra épül és nem kell komolyan venni.

A világon a legtöbb tudós ma is a Biblia, illetve a különböző Szent könyvek kutatásával foglalkozik.

És ezeknek a kutatásoknak a lényege általában a Világmindenség keletkezése, az ember eredete.

Te állandóan az észre hivatkozol :

".... Lazán el lehet kenni a tudást hittel-képzelődéssel mindenütt, ahol nélkülözni jobb az ész helyett a képzelgést. "

Nehogy azt hidd, hogy bárminek a kutatásához kevesebb ész kell, mint annak tagadásához.

Előzmény: joy (421)
joy Creative Commons License 2010.01.06 0 0 422

Csodálatos az Ókor ókor.

Történelmünk milliónyi rejtélyt rejt, de nem fedik föl autonaisták, hívők, akik csupán saját képzelgéseiket traktálják másokra, hiteles, ásatag történelmi bizony ítékok nélkül.

Előzmény: Törölt nick (420)
joy Creative Commons License 2010.01.06 0 0 421

"...Tehát, valami titokzatos jelenségek mértékegységeiről lehet szó..."

 

Igen.

Titokzatos mértékegységek, és metafizika.

 

Lazán el lehet kenni a tudást hittel-képzelődéssel mindenütt, ahol nélkülözni  jobb az ész helyett a képzelgést.

:o/

Előzmény: Rejtélyvadász (415)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.06 0 0 420
Daniken nem ásott és nem is merülgetett sehol tudtommal, csak elment helyszínekre és fotózgatott, meg agyalt, kombinált, fantáziált és ontotta a bulvár szintű, tévedésektől és manipulációktól hemzsegő fantaszta könyveit... legalábbis a szakma szerint...

Én egyedül nem fogok kutatni, csakis olyan team-el, amiben van legalább egy vérprofi elméleti szakember... Ha a magamfajta kontár kalandor megy egyedül kutatni az valóban félremehet... ;)

Ám töredelmesen bevallom nekem is ő hozta meg a kedvem a prehisztorikához (pl. Rejtélyes Elődök, Istenek Ivadékai Vagyunk), de persze csak lelkes dilettáns olvasgatásra, meg e fórum színvonalának rontására, semmi többre egyelőre... 8)
Előzmény: Rejtélyvadász (419)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2010.01.06 0 0 419


" Akkor nincs más hátra mint előre. Menjünk terepre! Ezek engem is izgatnak...."

Azért óvatos duhaj légy ! Daniken is így kezdte ! :))))))))

Elindult egyedül kutatgatni, és látod milyen minősítéseket kap. Persze azért én elolvasok mindent tőle.......


Előzmény: Törölt nick (406)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.06 0 0 418
Van itt egy társtopikunk tudod:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9000303

Schenouda olvátrsunk, ősz óta ír egy kis folytatásos esszét az Odüsszeusz elméletéről.
Ebben, ha szépen végigolvasod láthatod, tucatnyi kutatási helyszín van leírva... ;)

Pl Alexandriában a világítótorony környékén lehetne merülgetni és föld alatti lejáratokat keresgetni... Arra sok túrista búvárkodik... ;)
Előzmény: menroting (410)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2010.01.06 0 0 417


Üdvözöllek !

Ezt nem tudom miért mondod. Magánügy.

Még valami. Ha valaki több irányban tájékozódik, akkor az kevesebbet tud ?


Előzmény: bélla (416)
bélla Creative Commons License 2010.01.06 0 0 416
Többek között ezek miatt nem vagyok vallásos.
Előzmény: Rejtélyvadász (415)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2010.01.06 0 0 415


"......Vajon mit jelképezhet az alábbi mondat végén szereplő súlymértékrendszer ? "

Hogy mit jelképezhet ? Jó kérdés. Megpróbálok válaszolni.

II. János Pál egy 1981-ben, a Vatikánban rendezett konferencián - mely a Világegyetem eredetével foglalkozott - a következőket mondta: /: Matematikusoknak és fizikusoknak :/

"....a világ eredetét illetően minden hipotézis, mint például az ősatom feltételezése, amelyből az egész anyagi világ leszármaztatható, nyitva hagyja a mindenség kezdetének kérdését.

Az ilyen kérdéseket a tudomány egymaga nem képes megoldani: amire szükségünk van az a fizikán és az asztrofizikán felülemelkedett, metafizikának is nevezett emberi tudás; ez pedig mindenekfölött az isteni kinyilatkoztatásból ered....... "

Ebben a pápa azt mondja, hogy a mai tudomány csak a kézzelfogható, megmérhető dolgokat fogadja el, holott a világ többet jelent, mint egy puszta fizikai létező.

Pedig a közvetlenül nem vizsgálható dimenziókban folyó titokzatos jelenségek
kulcsszerepet játszhatnak a dolgok keletkezésében.


Tehát, valami titokzatos jelenségek mértékegységeiről lehet szó.


Előzmény: menroting (411)
joy Creative Commons License 2010.01.06 0 0 414

Semmit, mert anno nem létezett semmiféle mértékrendszer. Sem súly, sem hossz, sem térfogat mint mérték"egység" nem létezett, sőt az idő is csupán napokban, de a nagyobb távú már időben is katyvasz volt, legkevésbbé "egység".

http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%81ltal%C3%A1nos_S%C3%BAly-_%C3%A9s_M%C3%A9rt%C3%A9k%C3%BCgyi_Konferencia

Előzmény: menroting (411)
menroting Creative Commons License 2010.01.06 0 0 413
menroting Creative Commons License 2010.01.06 0 0 412
menroting Creative Commons License 2010.01.06 0 0 411
Köszi a linket.

Vajon mit jelképezhet az alábbi mondat végén szereplő súlymértékrendszer ?
"Enoch volt a történelemben elsőként ismert asztronauta, akit az „Úr felemelt”, hogy megmutassa neki „ a föld és az ég titkait”. Úgy tért vissza a földre, hogy ismerte az emberiség „súlymértékrendszerét”."
Előzmény: Rejtélyvadász (401)
menroting Creative Commons License 2010.01.06 0 0 410
Te ismersz ilyen helyeket ?
Előzmény: Törölt nick (406)
menroting Creative Commons License 2010.01.06 0 0 409
Egy "kissé" más itt a helyzet.
Előzmény: joy (407)
joy Creative Commons License 2010.01.05 0 0 408

Az hogy én belinkeltem, nem jelenti azt, hogy a szpíker hablatyolását el is fogadom!

 

Ahhoz nem mondani, hanem az állítást bizonyítani is kellene.

Ez elmarad ebből a filmből is, mint minden hites hamisításból.

Előzmény: menroting (399)
joy Creative Commons License 2010.01.05 0 0 407

Könyörgöm, értsd már meg!

Nem 1 pillanatot, hanem az egész évet szokás ábrázolni az ilyen alkotásokban! Céljuk nem a pillanat megragadása, hanem a hallhatatlanság bemutatása volt mindenkor az építtetőknek!

Ezért készültek a piramisok, templomok, védművek, várak, és az azokat díszítő alkotások is!

Aki saját személyét is megörökíttette, nagyon vigyázokk, hogy ha nem is kortalannak, de fiatalabbnak tűnjön, "örökifjú" maradhasson.

Ez kinek kellene:

Előzmény: menroting (395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!