Keresés

Részletes keresés

atinform Creative Commons License 2005.07.26 0 0 44

Egy kis közvéleménykutatás (nem reprezentatív!):

 

Ti mit gondoltok a MAN R07-es turista buszok (KVRT.)-s fényezéséről, mintájáról? Ha minden igaz, az Ipar utca művei azok a festmények, amik a gépek oldalaira kerültek.

Személy szerint nekem tetszik, igen formabontó a dolog és egy ilyen (futurikus, modern) buszhoz, (sz.tem) nagyon illik.

Ti szívesen látnátok ilyet például a 260-asokon?  :)

Üdv: ati

 

(Ha valaki nem tudná mi a fenéről beszélek, az nézze meg DTomesz lapját!) http://www.tombusz.fw.hu/

atinform Creative Commons License 2005.07.26 0 0 43

Elég ritkán írunk... NEM?!  :)

Hamár KVRT:

 

 

ati

atinform Creative Commons License 2005.07.22 0 0 42

Értem. Köszi!

ati

Előzmény: Törölt nick (39)
Dtomesz Creative Commons License 2005.07.22 0 0 40
Előzmény: Törölt nick (39)
atinform Creative Commons License 2005.07.22 0 0 38

Erre fölösleges választ adnom, mert ez így igaz...  :(

ati

Előzmény: Törölt nick (36)
atinform Creative Commons License 2005.07.22 0 0 37

Ejjha. ezt nem tudtam... (bocsánat érte!)

Tök jó dolog lenne, ha tényleg azt a 4 darabot le tudnák gyártani! Gondolj bele: Úgy építhet magának buszt a Vasi, hogy az ne legyen "típusidegen"! Ízlés szerinti főegység, meg ilyenek. Ha ez összejönne, akkor a szerelők is jobban hozzá tudnának szólni, majd az esetleges javítások alkalmával! Szerintem ez tök jó dolog lenne.

Egyébként van még egy pár Volán társaság, aki meg tudna építeni egy buszt. Ugye?

Üdv: ati

Előzmény: Törölt nick (35)
atinform Creative Commons License 2005.07.21 0 0 34

Szombathelyen? Ott ki/mi fogja a típust legyártani? Erre bizony kíváncsi vagyok! :)

CREDO: idő kérdése minden. Meglátjuk, milyen szerepet kap majd a piacon a jármű... Én arra leszek elsősorban kíváncsi, hogy mennyire fog érvényesülni az a lojalitás a Volán vezetők részéről, amit a Kravtex kér tőlük... (remélem/-jük/ fog)

Üdv:ati

Előzmény: Dtomesz (31)
atinform Creative Commons License 2005.07.21 0 0 33

Erre ilyen későn már nem tudok jó választ kitalálni...  :)

Majd holnap...  :)

Üdv: ati

Előzmény: Törölt nick (32)
Dtomesz Creative Commons License 2005.07.21 0 0 31
A KRAVTEX (is) egy vállalkozás. Buszokat gyárt, és szeretne a piac (elsősorban a magyar) igényeinek megfelelő járművet készíteni. Ez mint minden vállalkozás kockázattal jár. A most elkészülő csuklós is egyfajta kockáztatás, ami vagy bejön, vagy nem. Nyílván nem lehet úgy kifejleszteni, hogy beülök egy szobába, magamra zárom az ajtót, és nem veszek tudomást a "környezetről", piacról. A magyar buszpiacon, pontosabban bizonyos szegmensein hiányok vannak. Ez nem jelenti, hogy nincs olyan jármű, amely ezt a hiányt ne tudná betölteni. A "kék debreceni csuklós" pedig Szombathelyen fog gyártódni, előbb-utóbb ebből is lesz valami. Az tény, hogy a Kravtex előbbre jár.
Előzmény: atinform (30)
atinform Creative Commons License 2005.07.21 0 0 30

Hangsúlyozva: tényleg f***ság lenne pár darabokat beszerezni belőle...

ati

Előzmény: atinform (29)
atinform Creative Commons License 2005.07.21 0 0 29

Szia!

Teljesen igazad van, de nem teljesen értek egyet... :)

Magyarországon, senki nem gyárt jelenleg csuklós autóbuszt! Ezt persze így kijelenteni felelőtlenség, mivel a Kravtex épp most pl. gyárt, az Egyedi mondjuk tudna, a Debreceni kékségből, viszont (egyelőre legalábbis) nem lett semmi. Szóval, ha a magyarországi buszgyártást nézzük (tegyük azt) akkor csak a Kravtex szeretne komolyabban csuklós gyártásával foglalkozni. M.O.-n a csuklósok körében a Rába, az MAN, a Merci , na meg persze az Ikarus van elterjedve. A felsorolt márkák közül csak kettő (német cégek török gyárai) készít jelenleg csuklós buszokat. A másik kettő (magyar gyárak) nem. Úghogy ha szeretnének a Volán-vállalatok (egy kicsit is magyar), csuklós buszt venni, akkor sajnos szembe kell nézniük egy ideig (kissé sok idő...) a típusidegenséggel... Ez nagy hátrány, főleg, kisebb darabszám esetén. Ha viszont, neadj' isten nagyobb darabszámok készülnének az említett típusból, akkor nem lenna olyan nagy ez a probléma.

A hozzászólásom lényege: Ha szeretnénk -végre- (ha nem is teljesen de-) magyar csuklós buszt látni, magyar utakon, akkor meg kell szokni egy ideig biztos a típusidegenséget...  (SZ.V.SZ.)  :)

Üdv: ati

Előzmény: Törölt nick (28)
atinform Creative Commons License 2005.07.21 0 0 27

Szia(sztok)!

Hát, a "magyar" az talán túlzás, mivel a licensz, a tengelyek, a motor és még nagyon sok más külföldi termék. Viszont érdemes elmondani, hogy magyar tervező(k) szabták át a buszt, magyar igényekre! (érdemes megnézni a cseh változatot...) Ezenkívül a teljes vázszerkezet is Magyarországon (Mosonmagyaróvár, Kühne) készül.

Szerintem a BN 12-es következő példányai még egy kis finomítás után a mostanitól is sokkal jobbak lesznek! Remélem (még a közeljövőben) jópár példány fog Győrött forgalomba állni!

 

MÁS: Ha már CREDO, akkor ti mit vártok a hamarosan elkészülő BN 18-as tolócsuklóstól? Örülnék ha tudnám a véleményeiteket! (A busz elképzelhetőleg ősszel fog elkészülni!)

 

Üdv mindenkinek, jó fórumozást: ati

Előzmény: Hpr-725 (26)
Hpr-725 Creative Commons License 2005.07.21 0 0 26
Legalább a Kisalföld Volán még vesz magyar buszokat.
Előzmény: atinform (25)
atinform Creative Commons License 2005.07.20 0 0 25

Figyelem!!

Az első, győri CREDO BN 12-ES megkapta a rendszámát!

FRSZ: JTG-464

Üdv mindenkinek: ati

atinform Creative Commons License 2005.07.14 0 0 24

OFF

...

ON

Előzmény: atinform (23)
atinform Creative Commons License 2005.07.14 0 0 23

Egyetértek azzal és örülök is neki, ha minél több fotó jelenik meg az interneten a Kisalföld Volán rt. autóbuszairól. Főleg, ha azok helyesen vannak kezelve, legalább annyira, hogy egy szerző nevét (legalább) feltüntetjük. Ezzel tiszteljük a másik munkáját és nagyobb is lesz az összetartás közöttünk. Ha legalább a becenevem ott lett volna a munkám mellett, akkor én köszöntem volna meg Nzsoltinak, hogy megjelentette képemet. Sőt, ha ez egy internetről összegyűjtött fényképgyűjtemény lenne és ez megfelelően fel lenne tüntetve, még a nevemre se lenne szükség. Nade, ha én már öt éve hajolgatok ilyen képekért és a munkám egy magánoldalra kerül be (a saját oldalamról amit szeretnék éppen most népszerűsíteni) úgy, hogy az más fotójának tűnhet, akkor nekem igényem az hogy az a 7 betű ott legyen és ezáltal további munkára ösztönözzön. Ez az én véleményem.

Üdv: ati

Előzmény: atinform (22)
atinform Creative Commons License 2005.07.14 0 0 22

Igazad van, részben...

ati

Előzmény: Dtomesz (21)
Dtomesz Creative Commons License 2005.07.14 0 0 21
OFF
Ati: nem kellene ennyire drákói "szigort" alkalmazni! Tőlem is legalább 20 kép van fenn. Az oldal elég "rég múltra" tekint vissza, még anno szegény P. Roland kezdte el, aki egy szerencsétlen balesetben egy pár évvel ezelőtt meghalt. Őt ismertem, és ő kezdte el "gyűjteni" minden KV-s buszról képet. Ha ez segít, hogy összejöjjön, hát használja a képeimet...
Bár részben igazat adok neked amiatt, hogy egy harmadik személyt ne rójon meg így.
ON
Előzmény: atinform (20)
atinform Creative Commons License 2005.07.14 0 0 20

OFF

Kedves Nzsolti!

Az oldalad böngészve új képemre bukkantam, mely az ISF-328-as CREDO LC 11H-t ábrázolja. Ezt a fotót minden bizonnyal oldalamról másoltad saját oldaladra. A képet, háttérképnek is beillesztetted, Így megkérlek, hogy már ne kíséreld meg képeim szerzőjének (magam) feltüntetését, hanem minden képemet, haladéktalanul távolítsd el oldaladról!!!

ati

ON

Előzmény: Nzsolti (15)
atinform Creative Commons License 2005.07.13 0 0 19

OFF

Szia!

Kérlek nézz be az oldalamra!

http://www.credobusz.atw.hu/

Üdv: ati

ON

Előzmény: Credo BN 12 (14)
atinform Creative Commons License 2005.07.13 0 0 18

Kedves Nzsolti!

NAGYON MEGLEP HOZZÁSZÓLÁSOD, MIVEL AZ OLDALADON LÉVŐ KÉP MELLETTI SZINTÉN A BN 12-ESRŐL KÉSZÜLT FELVÉTEL AZ ÉN FOTÓM, TEHÁT AZ ÉN TULAJDONOMAT KÉPEZI MÉG AKKOR IS, HOGYHA NINCS RÁVEZETVE A NEVEM. AMIT TE A SAJÁT OLDALADON (HANGSÚLYOZOM! NEM FÓRUMODON, HANEM OLDALADON) SZÚRSZ BE KÉPET, AMI MÁS TULAJDONÁT KÉPEZI ÉS ERRŐL NEM HOGY ENGEDÉLYT NEM KÉRSZ, MÉG EGY "FOTO:ATI" FELIRATOT SEM BÍRSZ BEILLESZTENI, AZ MEGLEP, ELKESERÍT, ÉS FELHÁBORÍT, ÚGYHOGY VAGY ODAÍROD AZ EMLÍTETT 7 BETŰT, VAGY ELTÁVOLÍTOD A KÉPET AZ OLDALADRÓL!

Üdv: ati

Előzmény: Nzsolti (15)
Dtomesz Creative Commons License 2005.07.06 0 0 17
11
Előzmény: Hpr-725 (16)
Hpr-725 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 16
2001-ben hány 260-ast vett a KV?
Nzsolti Creative Commons License 2005.07.04 0 0 15

Kedves Credo BN 12!

 

Ha legközelebb képet szúrsz be a honlapomról, kérlek írd oda, hogy honnan van.

 

Üdv, Nzsolti

Credo BN 12 Creative Commons License 2005.07.02 0 0 14

Tök király ez a busz!

Remélem több is lesz a Kisalföld Volánnál.

Dtomesz Creative Commons License 2005.06.30 0 0 13
Előzmény: Credo BN 12 (12)
Credo BN 12 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 12

Egyik keresőben találtam őket, csak nem tudom hogy hol

 

Most voltam azon az oldalon elöször

Előzmény: Dtomesz (11)
Dtomesz Creative Commons License 2005.06.30 0 0 11
Előzmény: Credo BN 12 (10)
Credo BN 12 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 10

Soha se zudok ezzel menni

 

 

Credo BN 12 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 9

 

Na rájöttem hogykell

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!