Keresés

Részletes keresés

Dr. Klíma Creative Commons License 2007.12.31 0 0 1357
Teljesüljön a kívánságotok 2008-ban is!

baráti üdvözlettel: Dr. Klíma


rnagy8 Creative Commons License 2007.12.24 0 0 1356
Sziasztok!

Tavaly óta olvasom ezt a topicot és láttam sok érdekes megoldást. Ettől "megfertőződve" Kínában óhatatlanul is ilyen szemmel jártam-keltem, hátha lelek egy kis "unikumot". Voltak.
Az első képen az látszik, hogy a klíma előkészítést esetenként továbbgondolják a "becsövezésen" és rákerül a homlokzatra a kültéri tartó "erkély". Ezt persze csak akkor lehet megcsinálni ha a ház építésekor már létezett a split klíma, nem úgy mint a magyar paneloknál... Gyanítom, hogy itt se törvény se önkormányzati rendelet nem tiltja a kültéri kihelyezését.














A másik kettő azt sugalja, hogy a klíma nem mindenhol pénz kérdése. Ha kell mert többnyire meleg van, akkor van a szegényebbnek is (persze nem a legszegényebbeknek, ott sem).

Dr. Klíma Creative Commons License 2007.12.24 0 0 1355










Minden kedves olvasónak Boldog, Békés Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!

baráti üdvözlettel: Dr. Klíma
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.11.26 0 0 1354
LG Art Cool Mirror inverteres klíma....

Ne feledjétek, hogy november 30-ig 45.000,- Ft-os beszerelési kedvezmény jár majdnem minden inverteres berendezés vásárlása esetén. Élj az akcióban rejlő lehetőségekkel :)



üdv.: doki
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.11.26 0 0 1353
Ha a részletek is "napvilágot" látnának, biztos volna jelentkező bőven :)
Előzmény: viricsi (1352)
viricsi Creative Commons License 2007.11.26 0 0 1352
Mondd meg őszintén, vesz valaki ilyen négylábú klímát? :)))
Előzmény: Dr. Klíma (1351)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.11.25 0 0 1351
LG Art Cool Gallery inverter -es klíma, mely Magyarországon a képen látható kivitelben érkezik minden megrendelőhöz.....
és ezután mindenki olyanná varázsolja, amilyet szeretne.....Igény esetén segítek megvalósítani az álmod :)

Dr. Klíma Creative Commons License 2007.11.25 0 0 1350
LG Art Cool Gallery inverteres berendezés, mely 2007. november 30-ig 45000,- Ft-os beszerelési kedvezménnyel rendelhető.
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.11.25 0 0 1349


Így is kinézhet egy LG Art Cool klíma
mr.Baker Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1348
ok
Előzmény: Dr. Klíma (1347)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1347
Elnézést kérek Tőled!

Nem Neked akartam címezni, általános reklámcélra gondoltam. Elcsesztem....

további szép estét: Dr. Klíma
Előzmény: mr.Baker (1346)
mr.Baker Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1346
"Tudom ajánlani nemcsak az allergiás betegségben szenvedőknek, de az "egészségesnek hitt" embereknek is :)"

ezt most miért írtad Nekem?

Előzmény: Dr. Klíma (1345)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1345
A képen a Daikin legújabb légtisztító berendezése MC707VM látható.

Tudom ajánlani nemcsak az allergiás betegségben szenvedőknek, de az "egészségesnek hitt" embereknek is :)



Előzmény: mr.Baker (1340)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1344
A tanúsítványok...


"Daikin Air Purifier model MC707VM is approved by TÜV and BAF for allergy sufferers


Ostend, Belgium, 13 June, 2007 – The Daikin Air Purifier model MC707VM is approved by two reputed testing institutions for specifically restricting or removing high levels of named allergens from the environment of allergy sufferers.

The TÜV Nord Testing Laboratory for Indoor Air Hygiene examined the ability of the Daikin Air Purifier to remove airborne fine particulates, paying special attention to allergenic indoor substances. The examination proved the high efficiency level of the MC707VM.

The British Allergy Foundation (BAF) granted the Daikin Air Purifier MC707VM its Seal of Approval for reduction in exposure to house dust mite, cat allergen, mould, tobacco smoke, pollen and formaldehyde.

“We are delighted that our Air Purifier model MC707VM passed the strict requirements of these reputed testing institutions,” says the product responsible at Daikin Europe NV. “These certifications clearly display our commitment to make products that can improve breathing comfort for allergy and asthma sufferers.”

The MC707VM is the result of many years of investment in innovation. A key reason for its enhanced performance is an advanced 7-layer filtering system. It also incorporates Daikin’s innovative Flash Streamer technology, which decomposes chemical substances such as odours and formaldehyde into harmless by-products. Flash Streamer also promotes a photocatalytic reaction on the surface of the Titanium Apatite Photocatalytic Filter that decomposes bacteria and viruses.

The unit is ultra-quiet, making it suitable for use in bedrooms; portable, so can easily be moved from room to room; low in maintenance; and easy to clean. Its compact, stylish design makes it ideal for a range of interior locations such as homes, hotels, offices and restaurants.



Előzmény: Dr. Klíma (1343)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1343
Szia
Aggodalomra semmi ok.
Az általad említett technológiával működő berendezés már nem kapható. Ahogy fejlődik a világ, úgy egyre inkább kiéleződnek a követelmények is…A most megjelent légtisztító (a képen ez látható) többszörösen bevizsgált és tesztelt termék.

"A TÜF és a BAF jóváhagyta az MC707VM típusú légtisztítónk használatát az allergiás betegek számára.
Az MC707VM típusú légtisztítónkat két nagyhírű intézet hagyta jóvá. A vizsgálatok elsősorban az allergiában szenvedők környezetében lévő anyagok nagymértékű korlátozásának és eltávolításának az ellenőrzésére vonatkoztak.
A TÜV Nord Testing Laboratory megvizsgálta a DAIKIN légtisztító lebegő finomszemcsék eltávolító képességét, különös figyelmet fordítva az allergén anyagokra. A vizsgálatok igazolták az MC707VM nagyhatékonyságú szűrőhatását.
A Brit Allergia Alapítvány (BAF) igazolása tanúsítja a Daikin MC707VM típusú légtisztítójának a házi poratka, allergén anyagok, penész, cigarettafüst, pollen és formaldehid csökkentő képességét.
“Nagyon nagy örömmel tölt el, hogy az MC707VM típusú légtisztítónk megfelelt ezen nagyhírű ellenőrző intézetek szigorú követelményeinek." mondja a Daikin Europe NV. termékfelelőse." Ezek a tanúsítványok világosan jelzik elkötelezettségünket, hogy olyan terméket készítsünk az allergiában és az asztmában szenvedőknek, amely könnyebbé teszi számukra a légzést.“
Az MC707VM a sok éves innovációs munka eredménye. A készülék nagyobb teljesítménye alapvetően egy új kifejlesztésű, 7-rétegű szűrőrendszernek köszönhető. Ez magában foglalja a Daikin vadonatúj "Flash Streamer" technológiáját, amely ártalmatlan termékekké bontja le az olyan vegyi anyagokat, mint a szagok és formaldehidek. A fotokatalitikus reakciót a Flash Streamer is elősegíti a baktériumokat és vírusokat lebontó Titánium Apatit Fotokatalitkus Szűrőn.
A készülék rendkívül csendes, akár hálószobában is használható. Hordozható, így könnyen áthelyezhető egyik helyiségből a másikba, kevés karbantartást igényel, könnyű tisztítani. A kompakt divatos kivitele ideálissá teszi a lakásokban, hotelekben, irodákban és éttermekben történő alkalmazását."

Az információt a Daikin tette közzé.

A berendezést rendelhető/bérelhető/kipróbálható. Jelentkezni a dr.klima@atrtnet.hu-s mailon kell.

baráti üdv.: Dr.Klíma
Előzmény: mr.Baker (1340)
klimakiraly Creative Commons License 2007.11.21 0 0 1342
Szia!

Talán Május körül megoldódik, ha egy cégre gondolunk.
Akkor fogják ... fel-le léptetni aki tehet róla.
De mivel minimum raktárral dolgozik és elmebeteg meleg volt az idén ... jó eséllyel felfelé lép.

És akkor nem is oldódik hanem ... nem tudhatjuk.

K.K.
Előzmény: windy12 (1336)
Dínó Creative Commons License 2007.11.20 0 0 1341

Hmm. És mennyibe fáj egy ilyen ArtCool klíma meg a beszerelése? 

Egy  60m2-es(nappali+konyha-étkező), durván 260m3 helyiségbe kellene.

Előzmény: Dr. Klíma (1332)
mr.Baker Creative Commons License 2007.11.20 0 0 1340
Üdv, ez a daikin légtisztító "plazma ionizáló uv fénye" ózont termel, ami hátránya a készüléknek.

Mi erről a véleményetek? Nem fikázok csak érdekel a téma :) most egy sharp plasmaclustert használok de kipróbálnám ezt is ha van olyan jó....
Előzmény: Dr. Klíma (1315)
windy12 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 1339

Erről minden évben, amióta létezik az ArtCool, elmondjuk a sírámainkat, és eddig mindig süket fülekre találtunk. Egyszerűen érthetetlen, hogy miért van ez így. Egy másik márkánal is nagyon nehézkes volt a bepattintás, szóltunk, és a következő szezonban - láss csodát! - megszűnt ez a probléma. Ezek szerint meg lehet oldani, csak akarni kéne. Műszakilag sem értem egyébként, hiszen az ArtCool majd másfélszer akkora, mint egy átlagos beltéri, nem is laposabb, és mégsincs hely mögötte.

Előzmény: Kicsitklímás (1338)
Kicsitklímás Creative Commons License 2007.11.20 0 0 1338

Sziasztok!

 

Felraktunk 14 db. Neo-plasma izét! Már a kicsomagolásnál látszik, hogy gázos lesz a bepattintás. A vízcső nincs beszerelve, mint az átlagos klímáknál, nem is nagyon fér be a helyére. Az alaplapot már a földön sem könnyű bepattintani. Lehet, hogyha a víz a jobb oldalon van rögtön kötve, (nem megy át a klíma alatt) akkor könnyen felpattan, de így ....  Egész nap rakatnám azzal a ...-val, amelyik kitalálta!

Azért van egy dolog, amin elgondolkodhatnának! Nem a hétvégi "team-building tréningről" hazatérő öltönyös sales-projekt managerek adják el a klímák nagyrészét, hanem az az egyszerű klímás vállalkozó, akitől megkérdezik, hogy melyik típust, és miért azt javasolja! 

Előzmény: klimakiraly (1329)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.11.20 0 0 1337
Értem....köszi
Van olyan időszak, mikor nem "döcögős" ? :)

Nyáron a nagy rohamok....télen a szabadságolások..
Előzmény: windy12 (1336)
windy12 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 1336
Semmi komolyabb, csak a rendelések visszajelzése, a kiszállítások értesítése megy döcögősebben, mint eddig. Lehet, hogy semmi nincs a háttérben, csak a másik cég felszámolásának tükrében keltett bennem gyanakvásra okot. Ezért is érdeklődtem itt, hátha valaki bennfentesebb, és többet tud.
Előzmény: Dr. Klíma (1331)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.11.19 0 0 1335
A munka akkor van befejezve, ha mindent (lehetőségekhez képest) megtesz a szerelő a készülék védelme érdekében...
Szerelés befejeztével pormentesen letakarta a készüléket, hogy a lakásba való beköltözés után ne javítással kelljen kezdeni a készülék használatát..
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.11.19 0 0 1334


Íme az LG cserélhető képes klímaberendezése......
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.11.19 0 0 1333
Az LG Art Cool Galery inverter -es berendezés felszerelés közben.

Nincs is annál jobb, mikor a gazda a festés után dönti el, hogy "mégiscsak kell nekem klíma, ha már 45.000 Ft engedményt kapok a beüzemelés árából..." :)

üdv.: doki
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.11.19 0 0 1332
Nem értem az embereket....

Nyáron majdnem megölik egymást, hogy megvehessék és beszereltessék a kiszemelt klímaberendezést......még az is aki csak jóval késöbb fog beköltözni a lakásába.
Most meg van egy olyan akció, mely tényleg az elmúlt évekhez képest "jelentős" akció, s az emberek nem törik magukat......Pedig a klímások többsége ilyenkor azért ráérősebb :)



Dr. Klíma Creative Commons License 2007.11.19 0 0 1331
Megosztanád a gyanakvásod okát? Lehet privátban is....
Köszönöm!
doki
Előzmény: windy12 (1330)
windy12 Creative Commons License 2007.11.18 0 0 1330
Az egyik mo-i Lg disztributor ellen éppen a napokban kezdődött a felszámolási eljárás. Valami zűr lehet a másiknál is, mert a megrendeléseket érdekes módon fogadják és igazolják vissza. Nem tudom, mi lehet, de az elmúlt hetek történéseinek tükrében gyanakszom. Ha valakinek van valami fajsúlyos infója, megoszthatná. Köszi.
klimakiraly Creative Commons License 2007.11.17 0 0 1329
Most éppen Zanzibaron vannak, nem tudom a szerelhetőség szóba került-e?

De szerintem nem.
Ha igen akkor is nagy ívben ...

Szóval marad a szenvedés, mikor nyáron amúgy is kevés az idő és a türelem. :-(

Nahh majd ha elkezdenek esni a magaslóról ...
Előzmény: Kicsitklímás (1328)
Kicsitklímás Creative Commons License 2007.11.17 0 0 1328
Minél több kétbetűs sz.rt szerelünk, annál jobban tudom becsülni a Fujitsut!
Előzmény: hopiheszerviz (1327)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!