Köszi, már előtte írtam is. Nézem, a képek csodásak, bár itt is soványka a part, alig van ehly odafeküdni és körbemenni nem is lehet, mert a pálmék néha a vízben vannak már. Mi ez a hosszúkás rózsaszín csőszerű féregszerű szörny a képeiden??? Ilyet még soha nem láttam. Vagy ez valami háló???
Ki szabad meni a vizibungallók stégjére, ha nem ott lakok és szabad azoknál a lagúnában úszni?
No para, a hidroplanok tenyleg csak nappal mennek, de mivel a nappal 6-6ig tart ezert semmi gond, 6:30-7:00-kor felszall, 7:30-ra leszall Malen es az boven eleg az atsetalas+becsekkeleshez a 9:20-9:30-as jaratokhoz. Igy van ez kitalalva.
Köszi, "Deki" a legjobb barátom, nálam nagyon rajongója azt hiszem nincs. Németországban idén kezdtek üzleteket nyitni, itt a saját drága itteni márkáikat védik, így folyton külföldön vagy online kellett bevásárolnunk. Addig még simán beszerzek ilyen felsőt. :-)
Brutális különbségek vannak az átszállási időkben Emirates, Qatar és Oman között, Oman katasztrófa, visszafelé egy egész éjjelt a reptéren tölt az ember és másnap délután érkezik csak haza.
Még azt kérdezném, hgy ez a hír (tripadvisoron olvastam) csak a vizi transzferre érvényes vagy a kis hydroplanos repülőkre is, hogy csak nappali világosságban közlekednek, így ha pl. a nemzetközi gépem Maléról reggel indulna vissza, akor emiatt már előző nap elvisznek a szigetemről és malén kell egyet éjszakáznom?????? Ilyet nagyon nem szeretnék.
Meisersnél valamiért márciusban minden szerdai indulás kb. 500 euróval olcsóbb, mint a többi, de csak ezekre a napokra, de a nap egyelőre mindegy lenne.
Na, ezt nem kell külön mondanod ;-) páeom még 50-essel is képes szénné égni, szinte semmi sem védi meg, mindig 30 és 50 faktor között viszünk, de gondolom ehhez a hosszabb, órákon át tartó snorizáshoz nem ártana valami pólót is felvenni magunkra talán.
Nem tudok hozzáférni az e-mailedhez, mert semi nem nyitja meg nekem. írj légszi nekem mail, a többi helyről tudunk privátban vagy a FB-on chaten beszélgetni (a blogomban ott van név és mail).
A bőröndsúly kérdésem a kis vízre landóló gépre értettem.
De, az összes német iroda, sőt booking is csak reggelivel dobja ki a legolcsóbb ajánlaokat, ha nem írom be kiterjesztett keresőbe, hogy AI, halálosan megörülök, hogyhogya a fenébe találtam ilyen olcsót, aztán ott van, hogy csak reggelivel (az összes többi kaját ebben az esetben pluszban fizeted).
Lakottra nem akarok menni, nincs szép partjuk és eléggé lepukkadtak, jók lehetnek egy kombi utazásban, mint egy ilyen helyi élményt megélni, egy több szigetes utazásban, de nem most.
Ha nem használtok uszonyt (békatalp) tényleg jó a korallcipő. De szerintem érdemesebb uszonnyal úszni. Filitheyo-n voltak időnként olyan áramlatok a letörésnél,hogy kellett az uszony, mert anélkül nagyon fárasztó lett volna.
A Hawaii-i tipp érdekelne,mert nekünk is bakancslistás, de még nem mertem összerakni. Azt hittem sokkal drágább,mint pl Seychelles :-) Meg nagyon messze is van. Francia Polinézia még nem lett összerakva? :-) Nekünk Ő van Hawai-val nagy harcban egyszer a jövőben :-)
(De a legnagyobb álom Indonézia, Raja Ampat. De azt nem merem bevállalni. Félek picit az infrastrukturális hiányoságoktól, az elzártságtól)
A bőrönd Maldívra nem volt súlykorlátos. Qatar 30 kg-ig enged, nem kötözködtek a hidroplánon emiatt.
A kézipoggyászokat is mérik, max 7 kg lehet. Nem tudom mi lett volna,ha átlépjük :-)
Maldívon ha jól tudom-resort szigeteken- minimum félpanzió az ellátás. Nem tudnál csak reggelit kérni,mert nincs vásárlási lehetőség. Ismerősök voltak lakott szigeten,nekik valóban csak reggelis ellátás volt.
Örök téma itt, a lakott sziget vs. resort. Ismerősömék szeptemberben voltak Ukulhason. Azt mondta,mindennel együtt 500e/főben állt meg nekik. Reggelivel volt a szállás, este ugyan ott külön lehetett vacsorát fizetni,vagy voltak éttermek,stb. Nem volt jó idejük-pár nap eső, felhős ég, 2-3 napsütéses nap volt. Ez azért megmaradt bennem: Megkérdeztem tőlük,hogy milyen volt: Első benyomás: Azt hittem sokkot kapok,amikor megláttam hová jöttünk... 3 nap kellett,mire úgy keltem fel,hogy lehet nem kellett volna idejöjjünk. Tehát ilyen egy lakott sziget... Kíváncsiságból akkor rákerestem: Filitheyo ugyan annyi napra, abban a szeptemberi időszakban, félpanzióval, 520/fő lett volna.... Innentől kezdve szerintem értelmetlen agyalni zon,hogy lakott sziget,vagy resort... A lakott sem olcsóbb. Sajnos Maldív az Maldív árakon van :-( Legalábbis ha nem akarsz kockáztatni az időjárással. Lehet menni nyáron, kora ősszel,de akkor rizikós az időjárás miatt. Lényegesen olcsóbb, de nem merném bevállalni.
Mi még tuti visszamegyünk. Seciék után szabadon egy Vilamendhoo-Angaga 5-5 nap még egyszer biztosan lesz :-) Ezeknek a reefje állítólag a legjobbak közt van, 3-4* szállások-még fogcsikorgatva bevállalható- és van manta rája,és cetcápa lehetőség :-)
(Filitheyo-ról márciusban írtam összefoglalót, esetleg tipp szinten lehet érdemes elolvasni)
+ meg valami: ugye kell eleg magas fokozozatu naptej, nem fel deci, ergo az mar nem mehet a kezibe. Plusz ugye napozas utani is - nekunk most nagyon bejott a (csunya betegsegbol rankmaradt) E45-os krem, pillanatok alatt elmult a leégés!
Amit meg ajanlok a sznorizashoz is trikot felvenni, mert biza megég a hátad rendesen.
Kisrepcsin 5kg es be is szoktak tartatni. Hidroplanon meg szinten egy kis kezi, es hatul utazik a tobbi.
De ha mar csak a ket sznoris-cuccot nezed azzal ugye tele lesz egy taska, szoval azert ne csak kezipoggyaszra szamolj.
Es meg valami: hidroplannal tedd a keziben levo nem vizallo cuccokat egy vizzaro zsakba. "Just in case" - mi lattunk kiszallni ugy hidroplanbol embereket, hogy a csomagjuk rendesen megmartozott (jott egy hullam!)
Szérfcipő így ajálott, azzal a vízbe menni (már ha nem a békaláb van rajtunk).
A vizirepülőre mennyi a csomaglimit? Mondjuk egy hétre, egy zsigetre, ahol szinte csak bikinibenés mezitláb vagyok, nem hiszem, hogy kell kizipoggyásznál sokkal több. ;-)
Mi szívesen sznorkelezünk és a Maldívokban nem csak a pihenés lenne a cél, hanem hogy láthassunk érdekes vizivilágot is.
Ami kicsit bánt, hogy abból a pénzből, amiből ide egy hétre mennénk, elmentünk a Seychellsre (kevesebből) majdnem három hétre, három sziget. Igaz azon is tíz évet vacilláltam :-) , de mikor elkezdtem vele foglalkozni, akkor abban a fórumban szétszedtek, hogy hogyan képzelem én azt ilyen luxus szigetekre olcsón utazni??? :-) És mégis tudtunk. Maldívokra látszólag ez nem kivitelezhető, (csak reggelivel :-) ). Így fáj az a pénz, mert megterveztem már egy 4 szigetes 3 hetes Hawaii utazást is és az is kijön, helikopteres kirándulással, bérautóval annyiból, min egy hét Maldív. Szóval vagy el kell fogadjam, hogy ennyi, vagy nem megyünk, mert túl sok. Egy hétnél többre nem tudunk menni, mert kell a szabadság másik két tervezett időben hosszabb utazásra.
Azért ezek a cápák nem emberevők, de nem tudom, az első találkozásnál hogyan reagáénék, kibírnám -e vele egy vízben, vagy elmenekülnék??? Ezt nem tudom előre, pókfóbiám is van, de abban is sokat fejlődtem! :-) nem zárkózom el semmitől sem, csak nem tudom, hogyan reagálnék. Sokat sznoriznánk és szeretnék kajakozni vagy stand up padding-ot kipróbálni.
Hát mi is anynit melózunk, hogy állandóan csak hullák vagyunk, ráadásul halál idegesítő, szörnyű emberekkel, ezek elől menekülünk a világ végére. :-) Szeptemberben voltunk egy hetet Görögországban, azután jövő júliusig nem lenne semmi, ezt nem lehet kibírni, kell valami elazulás és Maldívok régi vágy, most időben márciusra jól bepasszolna.
Sey-t én is kb. fél évig szerveztem.
Mostani favoritjaim pár órás délutáni nyomozás után: továbbra is majdnem első helyen Kuredu, majd utána Filitheyo és Vilamendhoo (utóbbi a legdrágább, és ami nem tetszik, hogy nagyon soványka a parti sáv és a lagúna is kicsi, így akkor kizárásos alapon az előző kettő közül lehetne, Filitheyo riffjét jobban dícsérik, mint Kureduét, de az sem tűnik rossznak, viszont, ami Kuredun jobban tetszik, hogy sokkal több szélesebb, hosszabb fehér homoks par van és alagúna is szélesebb).
"napi szinten találkoztunk szirti cápákkal a vízben" :) Igen, ezek vannak! De 1 meteresnel hosszabbat ritkan lat az ember. A tobbsege nagyon kolyok.
Es igen, az elso 1-2 nap "erdekes", amikor ugy gazolsz be a vizbe, hogy ott a kishal-raj, korulotte a cápácskák, te meg mégy befele!
De aztan megszokod es csodalod, ahogy uszik feled no nem a nagy feher, hanem a pottom szirti.
Valoszinuleg sokkal nagyobb veszelyt jelent egy feszket vedo nagyobb trigger-fish (engem "megtamadott" egy kicsi), vagy hogy ralepsz egy homokban lapulo rájára/köhalra...
Úgy látom,azért kb hasonló az érdeklődési irányunk, és megjegyezném,hogy imádtam Filitheyo-t :-)
Nyilván Maldív viszonylatban egy olcsóbb kategóriás sziget, de Egyiptomon kívül mi sem luxusszállodákban szállunk meg.
Ami fura,hogy pl pont tegnap jegyezte meg a Feleségem,hogy Ő sokkal jobban élvezte Seychelles-t,mint Filitheyo-t. Ő nem sznorkelezik annyit,mint én (én napi 3X1-1.5 órát) ezért néha unatkozott. Szerinte Maldívra max 10 nap kellett volna. (12 napot voltunk+utazási napok)
És ez valóban tény. Ti is mászkálósak vagytok-a blogod alapján- aktívan nyaralók. Maldívon az aktivitás szerintem a sznorkelezésben merül ki. Ha viszont olyan szigetet választotok,ahol nem fantasztikus a reef, előfordulhat némi unatkozás.
A másik-és nem lebeszélni akarlak Maldívról, de mi Filitheyon is napi szinten találkoztunk szirti cápákkal a vízben :-)))) (csak mert említetted a fóbiád)
Filitheyo cirka 1 óra alatt teljes körbejárható fotószünetekkel együtt. Ezt kétszer megteszed mondjuk az ott töltött idő alatt,és ezen kívül csak a sznori marad,mint aktivitás. Ezt azért figyelembe kell venni.
Mi is azért választottuk annó Seychelles helyett,mert nem kellett szervezni semmit,és hulla fáradtak voltunk a melótól. Seycehellest 6 hónapig szerveztem :-) Filitheyot-a fórum alapján választottuk-kb 2-3 óra alatt :-)
All Inclusive-nak is sok fajtája van :) Ultra All Inclusive, Deluxe All Inclusive, Platinum All Inclusive és hasonlók. A különbség hogy általában az import italok a nagy márkáktól nincs benne, van olyan sziget ahol az étlapról és csak bizonyos ételeket választhatsz, van olyan ahol csak a büfé étteremben való étkezés van benne stb...
Pl. Faarafushi-nál az All Inclusive-ba nem csak az étkezés és italok vannak benne, de kajakozás, katamaránozás, merülés stb:
Szia, egyszer mentünk azzal a járattal és kb. másfél órát vártunk a hidroplánra. Oltást még soha nem adattunk be magunknak - és soha nem lettünk ott betegek.
AI-ban sajnos nem tudok segíteni - teljes ellátással voltunk. Étkezéskor a víz és az üdítő ingyen van ebben a kategóriában (Sun Island). AI-ra a korábbi írásokban többen panaszkodnak a legtöbb szigeten, hogy nincs benne minden. Egyiptomban amikor voltunk ott sem volt benne minden az AI-ban.
Oké, köszi, lehet, mégis magunk szervezzük le. :-) Van benne elég tapasztalatunk, csak most időm nincs semmire szinte. Még utánaolvasgatni is alig. De mondjuk utáljuk ezt a sok átszállást és várakozást, a svájci Edelweiss társaságnakvan direkt járata Malera, hasonló áron, mint Emirates...sőt kicsit olcsóbb jegy is van még egy-két időpontra, velük az idén nagyon elégedettek voltunk. Még átrágjuk, hogy hogyan legyen.
Léna, mi is saját szervezésben megyünk, én is olyan vagyok mint te :D mindent én szervezek és jól körüljárom :D Maldív a sziget kiválasztása a legnehezebb, ha ez megvan utánna már semmi mást nem nagyon kell szervezni. Máshol transfer, nevezetésseg, kocsi bérlés stb.. elmegy az idő, itt ugyanezt kell ráfordítani a szigetre/szállodára. Én is kb 100 szigetet néztem át, mit hogy mennyiért adnak, rohadt sok időt eltöltöttem vele :D
Minden szálloda leszervezni neked a transfert vagy kisrepcsivel (hydroplán) vagy motorcsónakkal (speedboat). A repülő vagy Quatar (dohai átszállás) vagy Emirates (dubai átszállás). Amit én hallottam és láttam hogy ha kiválasztottad a szállást/szigetet akkor azt utazási irodán keresztül foglald mert 90% nekik jobb áraik vannak mintha közvetlenül a hotelnél teszed ezt meg.
Ja, még annyi, hogy tegnap este mondta párom, hogy ha tól sokat nézünk utána, végül sehova sem fogunk menni, mert mindenhol van valami, ami negatív. Lehet, egyszerrűen csak foglalni kellene, ahol tetszik a sziget kinézete és a szoba kinézete és ennyi, nem olvasgatni, nem nézegetni. ;-)
tudod, egyszer megyünk el ide, és akkor a saját elképzelésinknek tökéletesnek szeretnénk. Eddig mindig sikerült, akárhova utaztunk, elégedettek voltunk azzal, amit összeraktunk. Szóval ez nem lehetetlen, de ennek feltétele az alapos utánajárás. Ha elolvasok 10 értékelést és csak kettő negatív, nemis foglalkozom vele, de ha elolvasok tizet és 8 ugyanazt a problémát írja le, akkor igen. Mindegiyk szigetről nézek you tube videokat is és Meerunál a bungallók előtti parton, illetve az egyik parti medencénél, ahol bár van, tele volt emberekkel. Nyilván ezek olyan helyek, ahol koncentráloódnak az emberek, mert szomjasak, mert szereik a medencézést. Nagyon nehéz ítélni és nem befolyásoltnak lenni ezek láttán, ha szűrni próbálod a neked megfelelő paramétereket.
Természetesség. Ha naturista strandolásra céloztál még az előzőben mexikóval összefüggésben, ez nem keresett opció, nem ezért akarunk az alig érintett Hondaafushira menni, muszlim országban nyilván nem fogok levetkőzni. Ha nem erre értetted, akkor én azt értettem alatta, hogy meg van hagyva természetesnek, tehát nem minden sarkon van valami betonépítmény, betonháromszögek a vízben, hullámtörők, mindenütt napernyő stb...hanem úgy érzed ott magad, mintha Robinson lennél egy lakatlan szigeten. Filitheyo nagyon tetszik.
Utazási irodák. Hazahoztam FTI-t, és Jahn Reisent, ezek olcsóbbak. Mauritiusra annó FTI-ből foglaltunk szinte anyiért, amennyiért manapság még egy repülőjegy árat sem kapsz, csomó szezonális kedvezmény van, korán foglaló kedvezmény stb. Igaz, hogy Meisert vagy 10 éve kezembe sem vettem, mert amikor még hazahoztam, kigülledtek a szemeim az áraitól. Talán, mert a Meiesrben nem találhatók meg az olcsóbb szálláshelyek. Mivel kereken 9 éve semmiféle utazást nem foglaltunk utazási irodánál, hanem mindig magunk raktuk össze, teljesen egyedül, ehhez mérünk minddent. Hazahoztam katalógusokat Izlandnél, vagy az idei Costa Ricánál, hogy tippeket gyújtsek a körutazásos programokból, mi fér bele kb. egy napba, mit csinálnak az utazási irodák. És mi kihoztuk minden alkalommal ugyanazt az utazást, meghosszabbítva jó pár nappal, saját bérlt autóval és nem egy bszon ülve a sok néppel, minimum 1500 euróval kevesebbért. Ez az alapkiindulási pontom, hogy miből tudjuk kihozni magunk, és mit kér egy iroda. Csak Maldívok esetében baromira nincs kedvem a belföldi kisrepülős vagy csónakos transzfert nekem hozzászerrvezni, nincs kedvem egy hetes utazás miatt magam agyonszervezkedni, így most jobbnak érzem irodával menni. Nem sértődök meg a véleményeden, alapjában, kezdettől kezdve, amióta ismerjük egymást itt a fórumból, más véleményünk van szinte mindenről. Ez normális, minden ember más, de fogadja is el ezt és ne próbálja egy másikra ráeerőltetni az ő igazát. ;-) Ezen meg te ne sértődj meg.
Sajnos "fafejű" vagyok, a berögződéseimet nem tudom kiverni magamból, ez van, tudom, hogy amiket írsz, jó szándékkal írod, de én ez ellen nem tudok mit tenni, hogy bizonyos módon működök és ezt egy hozzászólás nem tudja megváltoztatni bennem. Biztos vagyok benne, hogy meg fogjuk találni a szigetünket és jó lesz, ahogy lesz. Igazából ahogy írtad is, ezt nekünk kell tudni, ezért nem is kezdtem el itt kérdezősködni annyira, ha nem kezdtük volna el ezt a másik topikban.
Eddig mindig elértük, hogy számunkra megfelelő áron és a számunkra elképzelt módon és minőségben utaztunk és boldogan jöttünk vissza. Remélem, most is gíy lesz. ;-)
Nem negatív értelemben írtam itt most bármit is, illetve nem vitázni akartam, csak őszintén leírtam, hogy mi van.
Milyen aktív ez a fórum ahhoz képest hogy Maldív mennyire messze van és drága :) Mindenesetre mi is csatlakozunk hozzátok, lefoglaltuk első utunkat. Egy új szállodát választottuk bő egy hétre December elején: Baglioni Maldives Resort, fenn északon hogy lehetőleg jó időnk legyen. Most nyitott Augusztusban szóval kíváncsiak vagyunk, majd beszámolunk milyen volt.
Dubai átszállással, Emirates EK652-es járatával fogunk érkezni 14:55-kor. Valaki szokott ezzel repülni? Sokat kell általában várni a hydroplánra? A másik kérdés hogy ki hogy áll az oltásokkal? Tudjuk nem kötelező de akik már gyakorlott maldívosok azooknak mi a véleménye?:) Nem igazán akarjuk oltatgatni magunkat :p
Léna -> menjetek Vilamendhoo-ra. Viszonylag nagy sziget, lehet setalgatni is, kulturalt, szep house-reef-fel. Es nem veszesen draga. Van adult-only resz is.
AI-t meg nem kell fizetni, plane ha nem isztok nagyon alkoholt.
Szia tomika, képzeld tegnap abszolút a Sun Island volt a favoritom, de elolvastam 20 értékelést, és elment minden kedvem. Sokan írták azt, hogy hiába voltak all inclusive-on, mégis a főétkezésekhez csak a víz volt inygen, ha más italt rendeltek, fizetni kellett érte. Meg randalírozó részeg angol verte hajnalban az ajtót...A kevés vendéget nem arra értettem, hogy ne lássunk embert a szigete, vagy magányos sarokra vágyunk, hanem inkább erre, hogy ne legyen ilyen irányú turizmus, meg minden este zenés, animációs programok, amit erőltetnek. Zanzibáron ez volt és este, ha kiültünk a brba egy sörre, jött azonnal az animátor, hogy játsszuk társasjátékot, ha elutasítottuk, akkor mondta, hogy akkor legalább beszélgessünk, mert kell, hogy lássák a főnőkei, hogy foglalkozik a vendégekkel. De mi nem akarunk beszélgetni, ismerkedni ,valamit kényszerből csinálni, mi havi néha 180-200 órában zavarodott, pszichés beteg embereket ápolunk és kész vannak az idegeink, ezután a nyaraláson teljesn nyugalomra vágyunk, elszeparáltságra.
Sun Islandot ejtettem tegnap, Kuredu tetszik most a legjobban és Filitheyo sem rossz, de ezek 4000 helyett már 6000 Euro lennének egy hétre kettőnknek. És ez a valóságban nem is egy hét, mert délután érkezel, délben mész el, csak 5 teljes napról van szó, ezért nem arányos nekem ez az ár érték, főleg, ha még az AI-ban nincs is minden benne.
Még egyszer a hangsúly kedvéért: engedd el a kliséket (amik lehet, hogy elmondásokból érkeznek hozzád).
Meeru (bár nem jártam rajta) egyáltalán nem "nyaralókkal agyonpakolt" sziget. Sun sem. És lényegében egyik maldiv sziget sem. Nem tudom hogy oldják meg, vagy mi a technika, de még azokon a helyeken, ahol rengeteg szobát írnak, hogy akkora a sziget kapacitása, ott is alíg találkozol emberrel a parton (oké, este az étterem lehet, hogy tele lesz). Nézz meg a youtube-on pár videót (én pl. tegnap néztem egy Sun Island-es drónos videót, amin a magasból lenézve összesen 6, azaz 6 db ember sétált a parton).
És a természetesség alatt is kicsit mást értettem. Sun island például pont nem egy természetes sziget, mert viakoloros járdái vannak, a közepén pedig egy gyönyörűen kialakított, botanikus kert, vagy nem is tudom milyen park jellegű dolog. Ehelyett pl. Filitheyo maga a dzsungel, benne homokos ösvényekkel.
Vagy ott vannak az utazási irodás sztereotípiák, amiket olvasok Tőled. Azt írod itt is, hogy a Meiers toronymagasan a legdrágább. Hosszú évek óta hasonlítom össze különböző irodák árait. Legtöbbször a Meiers, Dertour és FTI hármasét. Bármikor néztem, ha ugyanazt a szigetet vettem górcső alá, mindháromnak fillérre ugyanaz volt az ára (oké néha előfordult 1 EUR különbség a szobaárakban, de pl. 2 EUR már soha). Meg ne sértődj, de szerintem ez csak a fejedben van valami régi emlék miatt, csak nem igaz mára.
Nehéz elmagyarázni ezt a hogyan válasszunk Maldiv nyaralóhelyet dolgot, de a lényeg, hogy Maldiv annyira, de annyira más, hogy kicsit ki kell lépni a megszokott gondolkodásból.
Viszont a jó hír, hogy egyetlen maldiv szigettel sem lehet mellényúlni (ez az itteni fórumozók évtizedes, általános tapasztalat), így végül ha nem lesz más, akkor Hondafiushi is csoda lesz, csak azt próbáljuk többen is elültetni benned, hogy ne ragadj le az első szimpatikus lehetőségnél.
Nekünk az első szigetünk Meeru volt. Egyáltalán nem volt zsúfolt. Sőt, mi is azt kerestük, hogy hol vannak a vendégek az amúgy fullon lévő szigeten. Csak az étkezéseknél lehetett észre venni, hogy mások is nyaralnak ott. A második szigetünkön (adaaran select meedhupparu) is ugyan ez a tapasztalat, de a többiek beszámolóit olvasva és a videókat nézve ez az összes szigetre igaz. Mi pont ezt szeretjük a Maldív szigetekben. A tömegnyomort egyik szigeten sem fogod tapasztalni, attól ne félj.
Szia, ahogy n.tomika írta - Sun nagy sziget, Maldív mértékkel, sok nyaralóval, akikből a vízben jóformán nincs senki. A távolság akkor lehet "nagy", ha így épül föl a napod : bungaló - reggeli - bungaló - medence - bungaló - bár - bungaló - ebéd - bungaló - medence - bungaló - bár, stb. Így összejön pár km séta minden nap, ami a napi "betevők" biztosítása miatt nem optimális. Ez sok vagy sem mindenki döntse el maga - jól kiépített utak vannak lehet bicajozni, bár ahogy elnéztem nem egy top szerkezetek, de erre a távra megfelelnek. Mi a bungaló előtti tengerpartot (fürödtünk) csak az étkezések miatt hagytuk el, illetve minden nap ebéd után sétáltunk (szórakozásként). mert akkor elég erős volt a nap a fürdéshez. Így nem éreztük nagynak a távolságokat - 212. bungaló - Központi étterem max. 10 perc, andalogva. Csatoltam két képet a zsúfolt partszakaszról - vízből és a bungaló teraszáról:
Szia, mi a Sun Islandon voltunk. Igaz hogy a legnagyobbak közé tartozik, de ebből kifolyólag több vendég is van rajta. Elméletileg.... Mert a rengeteg vendéget csak érkezéskor lehetett látni. Amúgy üres a part, a víz, azt néztük mindíg hogy hol vannak az emberek. Viszont ami a nagy méret ellen van, tapasztalatból írom, hogy érdekes lehet 1x, esetleg 2x végigsétálni a parton a szigetet, de többször úgysem teszed. Ezeken kívül lehet állandóan gyalogolni a bárba, étterembe, medencéhez. Mi 2nap után meguntuk és biciklit béreltünk..... Úgyhogy én legközelebb kisebb szigetre mennék. Bár a Kuramathi is vonz!!!
Egyetlen “jótanácsot“ hadd adjak (talán a többiek megerősítenek). A beszámolóitokból nagyjából tudom, mire gerjedtek. De feledjétek el a kliséket, ez nem Mexikó, vagy akár Seychelles, ahol kilométereket csatangolsz a parton. Itt érdekes módon a kisebb, családiasabb, természetesebb szigetek a nagyobb mutatványok. Verd ki a fejedből, hogy másutt mit szoktatok csinálni, itt keressétek a sajátosságokat. És Maldivon ez nem más, mint a kicsiség és a természetesség.
Köszönöm, expedia, óvódó, ab in den urlaub német oldalakon néztem és a helyi utazásirodás pc-je sem dobta ki (Németország - itt az utazási irodák az összes utazásszervező képviseletei, tehát a Der is benne van. Meiers mindig a legdrágább, az nékünk felejtős. Német FTI nek vannak még ajánlatai.
Köszönöm a hozzászólásod és segítséged !! Jövő héten megyünk ismét az irodához, de addig konkrét tervvel szeretnék ott lenni, mert csak akkor foglalunk, ha az adott helyről előbb millió videót megnéztünk és véleményt összehasonlítottuk . Ha ezt nem tennénk még, akkor az utazási íródás már rábeszélt volna Hondaafushira.
Igazából nékünk egy belső, bennünk működő átérték arany a döntő és egy szigetre 1 hétre nagyon unrealisztikusnak tartunk többet, mint fejenként 2000 eurót kiadni, de ez alatt az ár alatt csak helybéliekkel lakott szigetet találtam.
Bármi tippet szívesen fogadok. Csak olyan tömött sziget ne legyen, mint Meeru,ahol egymás nyakán ülnek a nyaralók. Bocs a hibákért, a tablet folyton átjavít mindent.
Szia, nem új, csak valami vihar szinte teljesen szétzúzta, 2017-ben renoválták. A sziget iszonyúan tetszik, több mint 2 km hosszú, mindenhol azt írják, hogy alig van vendég és egyedül vagy a partokon, de sokat olvastam értékeléseket és elég sok negatívat írnak. Szóval ennyi pénzért nem szeretnénk csalódottak lenni. Keresgélek tovább.
Nagyon tetszik Kuredu és San Island, ezek is hosszúkásabbak, nagyobbak, de már jóval az elképzelt kiadásunk felett.
A vágyam Kuramathi lenne, de az már nagyon álomkategoria.
Az, hogy a Booking-on, Agodá-n, stb. nincs hely, illetve nem foglalható Biyadoo, az még nem jelenti azt, hogy tényleg nincsen hely. A Der/Meiers katalógusban ugyanis benne van, és ott tudtommal folyamatosan foglalható. Ennek az az oka, hogy a Der/Meiers előre lefoglalja a szobák nagy részét (amit aztán csak Ő árul, ráadásuk sokkal olcsóbban, mint pl. a Booking), és így máshol gyorsan elfogynak a helyek, míg a Der/Meiers-nél nem.
Mi még 2004-ben voltunk ezen a szigeten, viszonylag egyszerű resort, de gyönyörű a növényzete és a hófehér homokos partja, nagyszerű a house reef-je, és teljesen hozza a maldív érzést. Ár-érték arányban pedig kiváló volt akkor is, és még most is.
Én a helyedben kérnék ajánlatot Biyadoo-ra is azoktól a magyar irodáktól (pl. Admiral Travel, Araamu, stb.), akik a Der/Meiers-ből foglalnak. Utána majd ráérsz dönteni.
Hát a minimum 1,5 km hossz eleve végtelenül leszűkíti a keresést, mert szinte nem is nagyon van olyan méretű sziget. A Te általad írt is valami zsír új hotel, 2018-ban nyitott a hírek szerint, szerintem még teljesen ki sincs építve.
Rájöttem, hogy miért nem dobta ki egyik szálláskereső sem, mert egész hónapra nincs már hely, amikor menni akarunk. Így a biyadhoo island resort kiesett.
"De pl. Biyadhoo a létező legolcsóbb resort sziget, ami ráadásul tuti búvár sziget, tehát jó víz alatti adottságokkal rendelkezik".
- lehetséges, de nem találtam meg az itteni utazási irodák kínálatában az olcsóbbak között, sőt egyáltalán nem ilyen csomag-ajánlatban, amiben repülő, transzfer, minden benne van. Meg én méretre nagy szigeteket keresek, minimum 1,5 km-től felfelé, ahol hosszúra nyúló part van, ilyen homoknyelvvel, amin messze el lehet sétálni, így ez a Biyadhoo nem passzol annyira bele, de jobban utána fogok nézni.
Egyelőre marad Hondaafushi. Teljesen természetesnek meghagyott sziget, kevés turistával, totál Robinsonos érzés és a legnagyobb Maldívok közé tartozik.
Utazás Budapest-Amszterdam-Abu Dhabi-Male útvonalon volt. 4 éves gyerekkel nem volt leányálom, nem javaslom ezt az útvonalat. A gyerek a malei érkezés után azt mondta többet ne utazunk ide, elfáradt. KLM- Etihad kombóval semmi baj nem volt, még a csomagokat se hagyták el. A reptéren kevesen voltak 10 perc se volt az útlevélvizsgálat. Nehezen találtuk meg a Bandos képviseletét, volt vagy félperc. Várattak egy kicsit gondolom vártak még valakire, de nem érkezett, így maximum 10 perc után a hajón voltunk és utaztunk a sziget felé. Körülbelül 20 perc után már a szigeten voltunk, a szokások fogadtatással. Check in volt egy fél óra (információkkal együtt), de utána még várnunk kellett, mert még nem volt kész a szoba! (14 óra után érkeztünk!!!) Fizetésnél vagy 50USD kevesebbet kellett fizetni a szállásért, mint amit a booking mondott, nem reklamáltam. Ezután golfkocsival elvittek a 195-ös szobába. Délután 4-kor már az óceánba fürödtünk.
Szoba (standard) nekem tökéletesen megfelelt, egyedül a fürdő színei nem tetszettek és hogy zuhanyzó volt. Elhelyezkedése a szobának: közel a nagy strandhoz, ez jó és snori szempontból is a kiváló. 180-as szobát (környékét) és néhány deluxe bungalót nem választanék, mivel a dive center mellett (körül) építkezés van.
A korallok sajnos elég lepusztultak, de a halak kárpótolnak mindenért. Néhol 5-10 méterre vannak a korallok és a szép halak. Cápából a legnagyobb körülbelül 1 méteres lehetett, amit a vízben láttam kb. 2 méterre volt tőlem.
Étkezés nekem remek volt, terveztem, hogy elmegyek egy fizetős étterembe, de végül nem tettem. A gyerekeknek volt gyerek menü hagyományos európai ételekből. Én curry ettem curryvel... Aki nem szereti az ázsiai kaját az se fog éhen halni. Egy bajom volt, nekem nem voltak elég csípősek az ételek. Reggelinél 2 fajta szalámi és sajt volt. A beef a jobb szerintem. Ebédnél és vacsoránál minden volt ami szem-szájnak ingere.
Mi a tenger után, mindig elmentünk a medencébe, mivel így lemostam magamról a só és a homok nagy részét. Ott a bárban koktéloztunk (alkoholmentes), vagy üdítőztünk.
All. inc kontra félpanzió: Nekünk 600 vagy 700 Usd-vel volt több az all. inc., mint a reggelis ellátás. Szerintem alkohol nélkül leittuk az árat és még ott az ebéd és vacsora ára.
Programok: mi üvegfenekű hajóval kirándultunk és esti horgászaton voltunk. Nekem beakadt egy körülbelül 2 kg-os tonhal. Breeze bárban utána ezt felszolgálták, teljesen ingyen.
Borravaló: Nem nagyon láttam, hogy mások adtak volna. Nincs állandó asztal az étkezéseknél, így igazán nem is tudsz adni. Nem láttam az értelmét, nem kaptam jobb szolgáltatást, ha adtam.
A sziget méretei miatt sokat lehet sétálni, van wellness és gyerekeknek játékszoba, különféle foglalkozások.
Hazautazás sajnos túl hamar eljött. A gyereknek ekkor már az volt a kérdése mikor jövünk vissza (hosszú utazás ellenére)?Legalább 10 nap kell, ha a pénztárca és idő megengedi.
Airfrance nem volt semmi baj a kiszolgálás jobb volt, mint az Etihadon. Párizsba a csomagunk lekéste az átszállást, 1,5 nappal később érkezett meg.
Időjárás: nekem tökéletes volt, 1 nap volt esősebb, de különösebben nem zavart a vízben. Napimádók azért ne októberben és novemberbe utazzanak ide.
Kedves Judit, mi a 212-s bech superior bungalóban voltunk. Wifi ott is volt - a szobában volt a router, így hasított rendesen. Ahogy elnéztem az egy éven belüli hozzászólásokat a "szobákban" biztos van wifi, pár évvel ezelőtt volt gond.
Nagyon köszönöm a tapasztalatodat! Nem tudom, melyik bungalóban leszek, de most már azt gondolom a kapott infók alapján, hogy talán mindenhol működik. Legalábbis nagyon bízom benne:) Nem fogok SIMet venni így, ha többen is azt írjátok itt,h jól megy a wifi.
Viszont már több féle szúnyogirtót is beszereztem:)
Oh, nagyon köszönöm, ez jó hír! Van ugyan City SIM-kártyám, de ott sajna nincs netszolgáltatásuk. Helyi SIM kellett volna hozzá, de így akkor nem veszek, ha van használható wifi. Köszönöm!
Több féle infót olvastam, így megkérdezem itt is: a "superior beach bungalóban" van ingyenes wifi? Néhány helyen azt írják, hogy csak a közös helyiségekben. Máshol viszont (pl. itt is) azt olvasom, hogy "teljesen jó a wifi mindenhol, a bungalókban is".
Akinek van friss tapasztalata, légyszi világosítson fel! :)
Több féle infót olvastam, így megkérdezem itt is: a "superior beach bungalóban" van ingyenes wifi? Néhány helyen azt írják, hogy csak a közös helyiségekben. Máshol viszont (pl. itt is) azt olvasom, hogy "teljesen jó a wifi mindenhol, a bungalókban is".
Akinek van friss tapasztalata, légyszi világosítson fel! :)
Amennyi kp. rajtatok marad a végén, azt ott hagyhatod a végelszámolásnál, a különbözetet meg kifizeted kártyával. Kétszer voltam, mindkétszer fizethettem így.
A fogyasztás, bármi is legyen, az a végén kártyával fizetendő, de a borravaló nagysága nőhet, ha több helyen veszel igénybe szolgáltatást, több helyen adsz borravalót. :-)
Jól mondod, a bárban fogyasztott dolgok, az ebédhez vagy vacsihoz az italok-üdítők mind szobaszámlára mennek. A kirándulások is.
Ha átmész esetleg a Holiday-re, adnak egy kis kártyát, az ott fogyasztott dolgokat is a szobaszámlára teszik. Mi ott vettünk pár ajándékot, azt kp-vel fizettük a kis üzletbe.
Igazából szerintem attól függ mennyire lesz szükségetek, hogy mit csináltok! A programok árát nem tudom, mert mi nem voltunk, pedig 6éjszaka után jár egy ingyenes, de arra sem mentünk. Úgyhogy mi ilyenekre nem költöttünk. All inclusive ellátással voltunk, így igazából italra csak olyanokra költöttünk, ami nem része az all inclusivenak. Ami költség volt még a bicikli valamint a takarítónak, pincéreknek a sok 1dolláros! Valamint utolsó nap délben kicsekkoltunk és 6kor indultunk a szigetről így a kettő közötti időszakban fizetős ha iszol.... Úgyhogy nagyjából elég lehet a 200$. Egyébként kártyát a recepción elfogadnak.
KP a borravalóra kell. Nem tudom mennyi programot, illetve "bározást" terveztetek - ezek mennyiségétől is függ. Mi összesen 65 $-t "jattolunk" programok nélkül (pincér, takarító, hordár, ilyen-olyan segítség igénybe vétele a recepción), teljes ellátással voltunk és nem vettük igénybe a bárok szolgáltatását.
Most egy bugyutának tűnő kérdés következik:). Mindig "biztonsági játékos" vagyok: többet viszek kb.mindenből,mint amennyire valaha is szükség lehet:)
Na de most azért szeretném nem átlépni az ésszerű határokat. Alapvetően kártyával fogok fizetni mindent,amit lehet. 1 hétre 200 dollár kp.ugye elég?
(Csak tartok tőle,h történik vmi a kártyámmal vagy ilyesmi...Persze abból is kettőt viszek:), na de pl.a jattra meg ilyesmire,átlagos nyaralóként.) Mit gondoltok?
Szia. Nekünk este 11kor indult a gépünk Malebol, akiknek 8:45kor indult őket délben elvitték a szigetről. Nekünk 6kor kellett indulni. A tv-n van egy csatorna ami szobaszámra levetítve jeleníti meg, hogy kinek mikor kell indulnia. 11kor zár a minibár és jönnek a bőröndért, majd 12ig le kell adni a szoba kulcsokat is.
Kishajó, busz, kisrepülő majd séta és nagyrepülő!!
Előző este látni fogod a recepción a TV-n, hogy mikor kell elhagyni a szobád (12-óra szokott lenni), mikor záródik a minibár, mikor viszik el a csomagodat, mikor indul a transzfered a szigetről és mikor kell kifizetned a számlád. Ők intézik a visszafelé transzfered. Kézből-kézbe adnak hazafelé :) ellenőrzik, hogy rendben Male-ba érkeztél-e. Ott "engedik" a kezed.
Mi júniusban voltunk, este 20.20-kor indult Male-ból a gépünk (Qatar), és 13.30-kor sajnos el kellett mennünk.
Köszönöm a részletes választ! Elvileg jó lesz a VISA hitelkártyám, azzal készülök:)
Késő este/éjjel indul a repülőm hazafelé Male-ból. Azt, hogy mikor indul a transzfer/melyikkel kell menjek, ők osztják be? Vagy nekem kell eldönteni,h mikor hagyom el Sun Islandet?
Szia! A szigeten sehol nem tudsz fizetni semmivel csak a recepción távozáskor. Minden költséget a szobára írják és utólag kell kifizetni. Még mikor már kicsekkoltál és utána fogyasztasz vagy veszel valamit is utólag ráírják a szobára és távozás előtt ugyanúgy fizetni. Mert nekünk is az volt hogy 12ig ki kell csekkolni, viszont 6kor hagytuk el a szigetet. Már sehol nem tudtunk az all inclusive ellátásra inni, se ebéd, mindent fizetni kellett. Annyit tudtunk potyázni, hogy volt a caffe bar, ahol 16:00tól volt kis szendvics illetve egy pár süti, ott tudtunk enni, inni nem kértünk,viszont tea volt kirakva. Viszont a bárban amit kértünk azt távozáskor újra fizetni kellett.
Sziasztok!
Gondoltam megosztom Veletek életünk nyaralását! :)
Maldív szigeteken jártunk, régi álmunk valósult meg...
Egy kedvező árajánlat kapcsán foglaltunk még júliusban egy 10 napos útra a Paradise islandra. Később a fórumot olvasva kissé lehangolt, hogy eléggé lehúzták ezt a helyet... Ugyanakkor el kell mondjam, hogy nagyon jól éreztük magunkat és nagyon pozítivan csalódtunk. Mondom ezt úgy, hogy rendszeresen nyaralunk 4-5 * helyeken. Nekem simán fölűlmúlta a Velence Resort Spa-t csak, hogy Mo-i szállodához viszonyítsak (jelzem onnan is kaptunk már 1 millíós árajánlatot 10 napra). Szóval egy nagyon rendezett, szépen parkosított részekkel. All inclusive ellátást kértünk mert féltünk az egyedi áraktól (3 dl cola 5 usd), ebben 3 x étkezés (képeket mellékeltem) 2 féle leves, 6 féle húsétel, ugyanennyi köret, előételek, saláták, kb 10-10 féle, vacsoránál látványszakács, illetve ami nekem fontos, hogy nem automatából adják a kávét ahogy pl általában egyéb szállodákból megszoktuk, finomak a pékárúk, es rengeteg friss gyümölcs (alma, papaya, ananasz, dinnye, maracuya), külön indiai konyha (én a curryt nem kedvelem) vagy 10 féle min. Napközben a bárban az üditő, sör, boron kívül 5 féle koktél díjmentes (sajnáltam, hogy kedvencem mohito nem volt benne :) ).
A beach bungallónk eu szemmel a 4* alúlról súrolja , de tiszta, rendezett volt, napi takarítás, törölközőcsere, kinti fedett tusuló, klíma, smart tv, erős wifi, teraszunk szép kilátassal rendelkezett (volt olyan partszakasz ahol egy eléggé vállalhatatlan hullámtörő gátra nézett), miénk a 278-as volt ezt bátran ajánlom mindenkinek. A vizibungallók magasabb szintről árulkodtak, de az állandó vízmorajlás engem zavart volna, illetve a borsos felára... :)
Mi mindíg snoriztunk, nekünk ez új élmény, illetve voltunk túrán is, tudom, hogy vannak szebb reeffel rendelkező szigetek, de pl cápával, rájával minen nap találkoztunk, illetve van egy korrallal sűrűn benőtt rész ott rengeteg hal volt...
Okt 22-31 közötti időszak egy igen kritikus időszaknak számít az időjárás tekintetében a monszunváltás miatt, 3 éjszaka esett, volt, hogy másnap de 10 h-ig, illetve 3 nap volt amikor elég felhős volt az égbolt (ekkor is kellett használni naptejet), minen nap strandolásra teljesen alkalmas volt az idő, sőt...
Összeségében bőven felülmúlta a várakozásainkat, nem csak a neve egzotikus, tényleg van benne valami vonzás, remélem nem utoljára jártunk itt! :)
Próbáltam volna képeket beilleszteni de nem találom ezt a funkciót, belinkeltem az google albumomat...
A helyszínen semmi sem fizetendó. Ezek mind be vannak már épitve az árba. Ahogy a mülönbözó reptéri okosságok is a repjegy árba. Mondjum ha az irodának ennek utána kell járni, az elég...
Mert szó szerint nincs is ilyen. Viszont van egy 6 USD/nap green tax, meg van a szolgáltatásokra kivetett 12% adó, stb.
Ami Sun islandes fizetést illeti, tényleg tudsz kártyával mindent fizetni (a szuvenir boltos vásárlásoktól a fakultativ kirándulásokig). Csak a borravalóra és a más szigeteken való vásárlásokra kell kp.
Sun Island, 1 hónap múlva. :) A kérdésem az lenne, hogy valóban mindent tudok-e bankkártyával fizetni (nyilván a borravalón kívül). Nincs-e vmi költség a reptéren/útközben/esetleg a fakultatív progikon/bárhol, amit csak kp-ben lehet. Erősen számolgatok/agyalok,h mennyit váltsak, és mindig túllőttem eddig a célon a múltban:), most nem szeretnék.
A +fogyasztást a szobaszámlára írják, és a végén mehet kártyával- mint bármelyik szállodában, ezt értem.:) De ezen kívül felmerülhet bármi, ahol nem jó a kártya?
Sziasztok, Köszönöm a válaszokat. Egyelőre próbálnám szűkíteni olyan max.3-ra a lehetséges szigetek számát, aztán majd azokra szeretnék ajánlatot kérni.
Ugyan mi csak 3 szigeten voltunk, egyik sem volt adult-only, de a gyerekek szama elenyeszo volt mind a harom esetben. Maskepp fogalmazva: "Lattunk gyereket".
Ahol esetleg kicsit tobb volt (?) a gyerek - Vilamendhoo-n, ott meg volt egy adult-only resz (kb a fele a szigetnek) es a "gyerekes", ahol volt medence kifejezetten a gyerekeknek.
Pár tipp még: Centara Ras Fushi Resort, Hurawalhi Island Resort, Robinson Club Maldives. Nézd meg őket, melyik milyen.
Amiket Te írsz, abból Lux nagy áradozások tárgya volt itt a fórumon (bár kevés az oda utazó, mert ez eléggé magas árkategóriás sziget). Baros ugyanez a kategória.
Ami ezek között egyfajta különbséget tesz, az a fekvés. Centara, Baros közel fekszik Maléhoz, oda nem tudsz hidroplánozni (pedig az nagyon a sava borsa között van egy maldiv utazásnak), a többi messzebb van, oda lehet menni vizirepcsivel. Már ha ez szempont.
Pár sziget közül gondolkodunk, ha esetleg lenne valakinek véleménye, szívesen venném. Szóval : Lux South Ari Atoll, Komamdoo (ennek nagy előnye nekem, hogy nincs gyerek 18+), Baros, Atmosphere kanifushi. Vagy, ha esetleg tudtok még olyan szigetet, ami nem fogad gyereket, szívesen veszem azt is.
Nekem eddig nagyon tetszik a sziget. 195-os standard szobaba vagyunk. Kis gyerekkel vagyunk jol erzi magat. Dive centernel epitkezes van arra a kornyekre nem szabad szobat foglalni. Az etel nekem kivalo, a gyereknek van gyerek menu pizza, sult krumpli es csibefasirt. Ma isteni mango volt a vacsoranal. A viz fantasztikus, rengeteg a hal. (Osszehasonlitasi alap: Egyiptom, Phuket, Phi-Phi, Koh Talu). Ma latunk a Sand Barbol egy 1 meteres capat, a kicsik mellett.
Mi újság Bandoson, hogy tetszik a sziget, és milyen az idő?
Úgy emlékszem korábban azt írtad, hogy kisgyerekkel utaztok. Amikor mi kétszer is ott jártunk (2003/2004 szilveszter és 2006) Bandos nagyon gyerekbarát sziget volt, és remélem még most is az.
Milyen szobakategóriát foglaltatok? A sznorkelinget kipróbáltátok már?
Mind2 ugyanaz a telefon segítségével lett fotózva,csak egyik napfény másik szűrt fény mellett.... Picit konvertálni kellett hogy ide fel lehessen tölteni.
Ételek tekintetében nehéz a válasz. sima csirke nuggets nem volt. egyszer volt burgonyapüré, akkor is reggelihez. A reggeli a legjobb. Lehet kérni tükörtojást, omlettet, sima tojást akár zöldséggel, sajttal, gombával, paradicsom, paprika. Ezeken kívül van még pulyka és marha bacon, sajtok, 1-2 fajta szalámi de nem tetszett én nem kóstoltam. Van bab és még sok minden. egyik nap palacsinta másik nap gofri.
Ebéd és vacsora tekintetében minden alkalommal készítettek vaslapon valamit. legtöbbször halat sütöttek, valamint csirkét. de volt hogy marhát is. Ezek vagy tetszettek vagy nem. én a hal kivételével mindet ettem mert ezek voltak a számomra fogyasztható ételek. Ezeken kívül volt mindig valamilyen egyéb hús is., de legtöbbször annyira fűszeresek voltak, hogy nem esett jól csak a sima grillezett hús. többféle sütemény és gyümölcs. Gyerek sarok nem volt. volt többféle nagyon fűszeres, csípős szószos ételük, nem tudom mik voltak, nem tetszettek. voltak tészták is. Spagetti, makaróni volt, és volt amikor tejes,tejszínes öntetű tészta is volt.
Mi a 450 es sunset villában voltunk. Szerintem előttünk volt a legjobb a part, mert volt egy két pálmafa és bokor de nemsokkal utána már kezdődött a víz. Pár házzal vissza már volt egy kanyar az épületek elhelyezkedésében ráadásul a part is egy kis öbölre hasonlított , így kicsit vissza már nagyon széles volt a part a víz és épületek között. Szóval nekem kimondottan tetszett ahol voltunk. ha találok róla képet felteszem ha tudom.
Ha valami kérdés van nyugodtan kérdezzetek.
Vizet adnak étkezéshez, de nyilván kell 1nap , hogy megszokd azt az ízt..... Nem tesznek eléd egy üveggel, de járkálnak és öntögetnek...
Orsolya33.Közeledi a mi nyaralásunk is.Mi 25-én indulunk a szomszédes Holiday Island szigetre.Nagyom várom már én is.Megjön addigra a naposabb idő.Szerencsére hideg nem lesz.Össze is futhatunk ha van hozzá kedvetek.
Majd beszamolot kerek, mi januarban megyunk oda. Felpanziot foglaltunk. Nem iszunk alkoholt, viszont annal tobb vizet. Azt mar tudom, hogy a szobaban van valamennyi bekeszitve. Etkezeshez adnak?
Sziasztok! Közeleg az indulásunk időpontja.Sun Island. Ez az utolsó hosszabb beszámoló nagy segítség volt több szempontból is, de azért felteszem a kérdést: van bármilyen jó tanácsotok "kezdő maldívistáknak",ami hasznos lehet? Bármi bármivel kapcsolatban, amit jó lett volna ha indulás elött tudtok,amire felhívják a figyelmeteket?
UI.: Első út lesz. és nem tudom lesz-e még lehetőségünk az életben megismételni, szóval kívánjatok nekünk jó időt! :-)
Tudnál még pár szót írni arról, ebédnél és vacsoránál voltak európai jellegű fogások -tésztán kívül- vagy ahogy a videókon is látni, tényleg főleg csupa fűszeres szószban fürdik minden?Az érdekelne, van- e “diétás sarok”ahol kímélőbb ételek vannak ill. “gyerek sarok” pl.egyszerű csirke nuggetsszel? Másik kérdésem a SUNSET VILLÁRÓL lenne. A SUNSET Villák 421-450-ig tartanak, melyik előtt van a legszebb partszakasz, ahol a homoksáv is elég széles, magas pálmafák is vannak előtte, de azért az ablakból lehessen látni az óceánt😀Bocs, ezért a hosszú megfogalmazásért, de több forrásból olvastam, hogy a SUNSET VILLÁK partszakasza nem a legszebb, de arról még senki nem írt mégis melyik “házszàm” előtt a legszebb a part! Előre is köszi
Ma lefoglaltuk a következö maldív utunkat :-), a 10. házassági évfordulónkra, 2020. március 6-21-ig, 14 éjszakára.
A választás ezuttal Oblu select at Sangeli szigetére esett.
Eddig Angagán, Kuredu-n jártunk, 10 évvel ezelött, Angagán volt a házasságkötésünk is, és akkor megfogadtuk, hogy a 10 éves évfordulónkra mindenképp visszamegyünk megnézni, hogy hogyan nö az ültetett pálmánk. :) Közben 6 évvel ezelött voltunk Kuramathin is.
Most viszont, hogy eljött az idö, mégis máshogy döntöttünk, mert bár Angagát nagyon szerettük, de elég nagy a választék, mégsem akartunk ugyanoda visszamenni, ahol már jártunk.
Sangeli AI sziget, ami nem igazán volt feltétel, mert nem vagyunk AI pártiak, de annyira megtetszett a sziget felépítése, hogy mégis ö lett a kiválasztott. Az 5*-hoz képest, és az AI ellátáshoz képest viszonylag jó ár-érték arányt képvisel,illetve majd utólag megírom, hogy így van-e. :)
Ha valaki jár arra még elöttünk, szívesen veszek infókat, fotókat.
Szia, köszi a beszámolót, pár kérdésem lenne, hogy vizet tudsz inni egész nap ingyenesen? Vagy csak a főétkezéseknél van? Mini bár ingyenes vagy fizetős? Köszönöm
Mi a fő étteremben, vacsora vagy ebéd alkalmával mindíg adtunk nekik 1-1dollárt. Valamint a bárban is minden alkalommal fizettünk. Ennek ellenére olyan volt a kiszolgálás amilyen. Nem javult a fizetéstől. Vagyis nem tudom milyen lett volna a nélkül.
Reggelinél csapolós üdítő van, ebéd, vacsorára már nincs csak amit kérsz, vagy a poharadat mindíg töltik a csatos üveges vízből. Egyébként szerintem az sima tisztított tengervíz lehet. Ez folyhat a csapból is. Találkoztunk egy párral akik rendszeresen itták a csapvizet mert nekik kevés volt a 2x1liter. Azt mondták ugyanolyan az íze, semmi bajuk vele.mi fogmosáshoz használtuk.
Akkor nem a pinceren mulott, hanem ez volt a vezetoseg reszerol kiadott szabaly.
Azert egy luxusudulotol eleg lehangolo.
Mert ugy oszinten, mennyibe kerulne nekik az a masodik pohar sor? Erdemes ilyesmivel elrontani a vendegek kedvet es sajat hiruket?
Mi a 4. nap este adtunk a pincérünknek először borravalót, mert jött két szünnap neki, plusz az utolsó nap. Rákérdeztem az utazási irodánál, mert ők is voltak többször Maldív-szigeteken vendégként, azt az információt adták, hogy ők mindig az utolsó nap adnak jattot.
Szia! Az étteremben a pincér tölti a poharatokba., nem hagyja az asztalon, de mindig ott terem, ha már kezd elfogyni a pohárból a víz. Néha úgy kellett "elzavarni", hogy nem kérünk többet. Mi teljes ellátással voltunk - vízért és üdítőért nem kell fizetni. Üdítőt nem ittunk, ezért nem tudom, hogy egy vagy hány üveg járt volna. Biztos ki lehet fogni kevésbé lelkes pincért, de az egy hét alatt az asztalunk környezetében ezzel nem volt gond.
Sziasztok! Sokadik hozzászólásban olvasom, SUN-on mennyire szűkmarkúak az italokkal. Mi szimpla vízivók vagyunk, max 1-1 üdítő de inkább víz. Ezért is volt szimpatikus, hogy SUN-on ingyen jár víz az étkezésekhez. A vizet is rendelni kell,mint a többi italt vagy jár 1 kancsó víz az asztalhoz? Vagy számítsunk rá, hogy 2 dl-s poharakban kapjuk hosszú várakozási időre és korlátozzák is a mennyiséget?Szintén vizes kérdésem, SUN-os videon láttam, van aki felforralja a csapvizet és simán megissza, lehetséges, h a csapból ugyanolyan tisztított víz folyik, mint amit a szobához járó csattos üvegekbe töltenek?Köszi a válaszokat!
Hát Maldivon én még soha nem találkoztam igazi korsóval, akár fizetős volt, akár AI. De őszintén szólva más AI, vagy teljes ellátásos helyen se divat a nagy pohár.
nekünk most Embudun simán kihoztak többet is az AI keretében ha esetleg úgy kértünk. mondjuk látták is, hogy fogy rendesen az asztalon, nekik se kellett annyit fordulni, illetve látták, hogy nem másnak adogatjuk, hanem ki tüntetjük el :)
Szerintem a pazarlás az ételnél merül fel inkább, mint az italoknál, itt inkább az a baj, hogy nem tudsz meginni egy korsónyi (5 dl) sört egyszerre, mert az már nehézségekbe ütközik. Ez csak példa, mert már nem emlékszem arra, hogy mekkora poharakban adták az italt.
Azért az nem az ördögtől való, ha egy vállalkozás megpróbálja keretek közé szorítani a fogyasztást és megelőzi a pazarlást, pocsékba felszolgálást és ne adj Isten a csalást (amikor az AI vendég kontójára nem AI vendég is fogyaszt). Ezzel kapcsolatban ne legyünk már szemforgatóak. Csak az a nem mindegy, hogy ennek milyen a körítése, hogy egyenesen úgy érzed, hogy nem szolgálnak ki, vagy esetleg még bólintasz is, hogy igen, ezt így kell csinálni és nem baj, ha kiszűrik a pocsékolást...
Láthatóan Sun-on ez nem megy és ahogy kiderült, már akár évtizede sem sikerült előre lépni. De azért hadd védjem meg őket, ezzel együtt bármikor gondolkodás nélkül visszamennék Sun-ra, mindentől függetlenül ez egy nagyszerű sziget.
"Az egész ugy nézett ki, mintha limitálni akarnák a fogyasztást"
Biztos vagyok benne, hogy pont ez a cel.
Viszont igy eleg tulzas ALL inclusive-nak nevezni az ellatast.
Plane, ha mint irod, a masodik kort mar egyaltalan nem akartak kihozni.
Nem új dolog, hogy nem hoznak ki több italt, mint ahányan ott vannak a rendelésnél, már 15 évvel ezelött is ez ment. Akkor is lassú volt a kiszolgálás, mi is próbálkoztunk, hogy valaki esetleg elöbb ért a bárba és rendelt volna 4 sört, de nem lehetett.
Visszakerestem mit írtam itt 2004-ben:"Mi AI-val voltunk Sun-on,még azt sem tudtuk megcsinálni, hogy a pincérnél több sört rendelhettünk volna, mint ahányan az asztalnál ültünk, mert nem hozták ki.(Pedig amilyen lassu a kiszolgálás, a nagy melegben esetleg kettő is lecsúszott volna egymás után) előfordult, hogy a társaságból valaki egyszerre kért sört + valami rövidet, akkor a pincér megkérdezte, hogy melyiket hozza elöbb, mert egyszerre nem hozhatja ki."
"AI érdemes befizetni, mert nagyon drága az innivaló, de egy pohár szódát nem lehet ugy meginni, hogy utána ne kéne még negyed órát várni arra, hogy kihozzák aláirni a számlát, ami előre le van bélyegezve, hogy fizetve. Előfordult, hogy nem volt elég a fejenkénti egy pohár sör vagy üditő, mert nagyon ki voltunk melegedve, de a második kört már nem akarták kihozni, vagy olyan is volt, hogy a pincér az orra alatt motyogott magában. Az egész ugy nézett ki, mintha limitálni akarnák a fogyasztást, pedig nem azért fizettünk be AI-re, hogy leigyuk, hanem azért mert eddig mindig ez volt a kellemesebb megoldás."
Az már a világ legtöbb helyén szokássá vált, hogy csak annyit adnak, amennyit éppen megiszol, azaz nem lehet ketten 4-et/6-ot/akármennyit kikérni. És ezt nem lehet elég udvariasan mondani a vendégnek, mert úgyis kiakad rajta (különösen, ha magyar...). Szóval ez nem akkora mutatvány, ezért még csak felháborodni sem szabad.
A lassú kiszolgálásról: pont 10 éve voltam Sun-on és az akkori beszámolómban is volt egy ilyen mondat, hogy "az asztal sarkában hegyekben gyűlő koszos tányér", azaz már akkor is kicsit lassan mentek a dolgok. Vélhetően ez is hozzá tartozik a "nagy sziget, sok ember" kérdéshez. Egyébként kisebb szigeteken, ahol kevesebb embert kell kiszolgálni, sosem ütköztünk ilyen jelenségbe.
És még egy gondolat. Sun-on a félpanzió a szokásos ellátás, az AI már eltér a megszokottól és láthatóan a személyzet nem is kezeli jól. A félpanzióval anno csak apró kellemetlenségként érzékeltünk ezt-azt, ami a nyaralás minőségét jottányit sem befolyásolta. Ezzel szemben az AI-hoz a személyzetnek is ki kell lépnie a komfortzónájából és ez nehezebben is megy. Pár éve voltunk AI szigeten, ahol az az alap és nem is voltak különösebb kínjaink.
A "gagyi" tomenyre csak annyit, hogy koktelt ugye ezekbol csinalnak, mert az elegge szentsegtores lenne (szamomra legalabbis) ha mondjuk egy 12 evig erlelt skot viszkit osszekevernenek akarmivel is. Vagy egy hasonlo kategorias rumot, konyakot, stb.
A mi tapasztalatunk Kihaa-n is az volt, hogy koktelba ment a no-name cucc (AI), a minosegi italok meg tobbnyire fizetosek voltak. Mondjuk mi "megoldottuk", nem igazan vagyunk koktel-kedvelok, de a Campari+narancsle "koktelt" igen kedveljuk es ca Campari benne volt az AI-ban...
"annyi penzert csak 1-1 pohar ital jar nekik" - errrr... ennek azert valoszinuleg az az oka, amit ide is irt egy honfitarsunk, nevezetesen, hogy negyen mennek de csak ketten fizetnek AI-t...
Lehet volt egy par ilyen eset es eloirtak a pincereknek, hogy 2 fonek 2 koktel, ha megisszak, akkor johet a kovetkezo menet.
Szerintem amit o ir az nem csak gagyi, hanem mar verlazito.
Hogy a pincer visszaszoljon a vendegnek, hogy annyi penzert csak 1-1 pohar ital jar nekik, illetve hogy a kaja vegere hozzak ki azt is...
Ennel egy sokkalta kevesebbe kerulo lakott szigeten is jobb kiszolgalast kaptak volna a penzukert, mas orszagokban meg vegkepp.
Engem leginkabb az lepett meg, hogy itt egy eleg ismert, mar joparszor ajanlott szigetrol volt szo.
Itt a fórumon nagyjából hetente merül fel az AI, vagy nem AI kérdése. A megéri/nem éri meg kérdése mellett íme egy új adalék, hogy komoly felár mellett még gagyi is lehet...
Hogy melyik a legszebb, azt csak az mondhatna meg, aki mindegyiken volt. Ilyen ember pedig itt a forumon biztos nincs.
De eddig akik Ululhasra vagy Thoddoora mentek, azok elegedettek voltak veluk. Persze siman lehetnek ezeknel szebbek is, ma mar rengeteg lakott szigeten van szallas.
Ha nem akarod a veletlenre bizni, hogy hova ulsz/ultetnek a repulogepen, akkor arra van egy nagyon egyszeru megoldas: elore lefoglalod a helyedet (az ulesrendet szepen mutatja a foglalas). Persze ez vagy penzbe kerul, vagy sem (Emirates-nal penzbe kerul) - de valamit valamiert (egy 1.5M-os nyaralasnal eldontod, hogy meger-e 30ezret, hogy tudd hol ulsz es mit latsz vagy nem latsz).
A "10 percet kellett setalni az etteremig"-en jot nevettem, nektek sincsenek kutyaitok ezek szerint, amikkel setaltok :)
A capaktol meg nem kell tartani, nem esznek meg, még az etetesre erkezok sem.
Amit a kiszolgalas sebessegerol irtal az tenyleg bosszanto lehetett, mi altalaban amikor megerkezunk mindig elmondjuk, hogy mit kerunk inni es amire leulunk tenylegesen az asztalhoz addigra ott szokott lenni - nem Sun, de saccperkb mas szigeten sem rohannak, szerintem futni ige nincs is a maldiv nyelvben :D
".... Olyan 30-50centis is úszkált. De miután láttam a cápaetetést, onnantól kezdve nem tudtam nyugodtan a vízben lenni. Szerintem ott rontják el, mert aki egyszer látja utána nem kívánkozik a vízbe... Látható hogy mindenki úgy megy be a vízbe hogy közben fürkészi a vizet. Lehetett tudni hogy aki mélyen bent volt, ők még újak, nem voltak etetésen! :)"
ezek ( valószínűleg) szirtcápák amiket láttatok....teljesen veszélytelenek asz emberre. Aki mélyen bent voltak, lehet búvárok voltak ( nem merülésen) ők ismerik se a fehér foltú, se a fekete foltú szirtcápa nem veszélyes az emberre...
ugyanígy veszélytelenek a dajka cápák is.... illetve inkább úgy írnám " kevéssé veszélyes"
deellenbenhanem... ( :D ) mondjuk egy fészkelési időszakban( pl. május) megzavart Titán Trigger ...... na az!!! lehet veszélyes!!
Nagyon nagyon köszönöm a beszámolót, nekem nagyon hasznos volt, főleg mert 2db 3 éves gyermekkel mennénk akik még nem tudnak biciklizni, így most bajban vagyok hová menjünk, de sok olyat írtál amitől nem jött meg a kedvem. ( távolság és étel, na meg a markoló). Köszönöm még egyszer!
Sziasztok! Nagyon sokat olvastunk utána, de nem találtuk meg igazán a választ. Olyan lakott szigetet keresnénk, ami hajóval elérhető Malebol, és a legszebb sziget:)
Sajnos nem volt még időm egy normális beszámolót írni..... ezt is telefonról írom, bocsi a sok hibáért.
Hírtelen jött a döntés, hogy utazunk, indulás előtt egy héttel. A Sun Islandra esett a választás, mert attól féltem egy pici szigeten nem fogunk tudni mit csinálni, számomra biztonságosabbnak tűnt egy olyan sziget amin van orvosi ellátás. Szerencsére nem volt rá szükség.
Utazás: rendben zajlott, Budapest -dubai. 16:30kor indult. Kényelmes helyen ültünk a menekülő ajtónál. Hatalmas hely volt, viszont kilátás nulla. Bár töröktől sötét volt. Dubaiban egy 3órás átszállás, könnyen ment, igaz kicsit bojongtunk mire rá jöttünk merre kell menni. Onnan 2:30kor indulás Maleba. Itt már nem volt szerencsénk, középre ültünk,semmi hely, nulla kilátás. Maleba érkezés után séta a gyűjtő pontra, szerencsénk volt nekünk nem sokat kellett várni, hogy bevárjunk mindenkit. Onnan séta az indulási oldalra és irány Miamigili, ha jól emlékszem a nevére. Kis kávédaráló... De élvezetes. Sajnos pont úgy repült az atolok felett hogy minden látnivaló a másik oldalon volt. Alattunk alig 1-2 stigetcsoport. Leszállás után buszozás a kikötőbe, majd egy 10perces hajóút a szigetre. KB 11körül értünk a szigetre. Besétáltunk a hosszú stégen aminek a végén már hűsítő kendővel vártak, mindenkit leültettek egy itallal hogy közben töltsük ki a bechekkoláshoz szükséges papírokat. Kiosztották a szobákat majd felrakták a szalagot a kezünkre. Utána elektromos golfkocsikkal a bőröndöket és minket is a szálláshoz vittek. Mi kimondottan a felújított Sunset villába akartunk menni, úgyhogy azt is kértük. Ez a sziget déli (ha jól emlékszem) oldalán van, a vízi villák oldalán. 450ES bungalló. Előttünk egy kis öböl szerű rész volt. Itt kicsit korallosabb volt a víz, vagyis sok volt a törött korall amit a partra sodort a hullám, de nem vészes. Simán mezítláb is lehetett lenni. A terasztól kB 10méterre volt az óceán. Körülöttünk egy két bokor, pálmafa. Gyönyörű táj, part. Maga a szoba felújított. Kinti zuhanyzóval, bár benti kád nem volt. Ami rossz volt, hogy 2darab 1személyes ágy volt összetolva, viszont ennek kerekei voltak és könnyen szétcsúszott..... Ezen kívül kint és bent is egy egy nagy kanapé. Elfoglaltuk a szobát és épp ebéd idő lett, így séta az étteremig. Na itt jött ki először a nagy sziget átka. KB 8-10perc sétára volt a fő étterem, lobby, main bár, medence..... Nem tűnik soknak de azért egy nap sokszor megtenni ezt a távot nem kellemes. Úgyhogy 2napot gyalogoltunk, stoppoltunk közbe, elektromos kocsikon néha néha vitték az embereket. Szóval 2nap után rákényszerültünk a biciklire. Béreltünk 2kerót és onnantól kezdve megnyílt a sziget.bármelyik pontja 2percen belül elérhető volt.
Szóval ebéd következett ahol saját asztalt biztosítanak az ott tartozkodásod alatt, és így 2pincért kapsz,akik felváltva vannak minden nap.
Étkezések a fő étteremben. Reggeli, ebéd, vacsora. Ha jól tudom a vízi villások nem ott esznek. Volt Még 2étterem, thai és olasz valamint a fish market nevezetű, ezekben nem voltunk.
A Bőséges reggeli volt a legjobb. Minden alkalommal, minden étkezés alatt jól laktunk, de egy jót talán 1-2x ettünk. Kicsit unalmas volt az ételek variálása, egyhangúan ugyanazokat tették fel állandóan. Valamint 2nap után az egekbe volt a savam a nagyon fűszeres ételektől.
All inclusive ellátással voltunk. Itt megjegyzem, hogy alkoholt kevesett, inkább csak sört és üdítőket, koktélokat ittunk, szerintem le ittuk a felárat, DE!!!!!
Ez az all inclusive messze elmarad a máshol megszokottól..... Mindenhol kérni kell az innivalót és botrányos sebességgel hozzák ki. Szó szerint megebédeltünk vacsoráztunk mire kihozták az innivalót. Szégyen. Az ember kéri mert kirakva semmi nincs. Ha véletlenül nagyon szomjas lennél nyugodtan szomjan is halhatsz, mert étkezés megkezdésekor kikéred, de a pincér még összeszedni a körülötted lévő asztalról a koszos, használt evőeszközöket, poharakat és majd utána indul be, majd kB 10perc múlva jön ki.ha addig innál, talán nyeld sűrűn a nyálad.... Mikor szóvátettük még neki állt feljebb. Oké sokat dolgoznak. Lehet nem is az ő hibájuk. De attól ez még nagy hiányosság. Pár nap után rá kellett őket szoktatni, hogy beköszöntünk még mielőtt elkezdtük felderíteni kiszedni az ételeket és már akkor kikértük az italokat. Így mire mindent összeszedtünk jó eséllyel kint volt az innivaló is.
Egyébként minden bárban van itallap. Az első két oldal aaz all inclusivesoké.a maradék 10lap külön fizetendő. Szóval van all inclusive, de alig takar valamit. Sőt, volt olyan, hogy 2kört kértem egyszerre, mondván olyan lassú a kiszolgálás hogy ne kelljen sokat várni, még ránk szóltak,hogy ha csak 2-en vagyunk nem hoznak csak 2italt..... Azt hittem a pofám leszakad. Úgyhogy számunkra nagyon nagy csalódás volt az evés, ivás része. Az all inclusivehoz járó koktélokat olyan pocsék alkohollal csinálták, hogy alig lehetett meginni. Azért ezeket jó tudni előre. Nyílván amit megkíván az ember úgyis kikéri még ha fizetős is, de mikor kifizeted itthon a 200ezer all inclusive felárat, erre nem számítasz.... Az után már rossz érzés még külön fizetni....
első két napban bátran mentem fürödni. Bár a part közelében rengeteg bébi cápa volt, néha egy két nagyobb is. Olyan 30-50centis is úszkált. De miután láttam a cápaetetést, onnantól kezdve nem tudtam nyugodtan a vízben lenni. Szerintem ott rontják el, mert aki egyszer látja utána nem kívánkozik a vízbe... Látható hogy mindenki úgy megy be a vízbe hogy közben fürkészi a vizet. Lehetett tudni hogy aki mélyen bent volt, ők még újak, nem voltak etetésen! :)
Egyébként a sziget nagyon szép nagyon gondozott.. Mindenre figyelnek. A takarító fiú minden nap jött, takarított rendesen. Viszont a mini bár ami az all inclusive része fullra fel van töltve mindennel, rövid italok vagy 10fajta, sörök több fajta. Rostos levek, csoki, rágcsa, 1,5literes ásványvíz, viszont ezek NEM tartoznak bele az all inclusive ellátásba. Ez mind fizetős. 6darab 3decis üdítőt adnak naponta. És 2 csatos üveges tisztított vizet. Ennyi!!! Első nap nem tudtuk egy 1,5 literes vizet megittunk, másnap kiszámlázták....
Ez a számla aláírás tudom hogy a nyomon követhetőség miatt van de egy nagy időhúzás....
Az emberek, a személyzet nagyon kedves, figyelmes, mosolygós, segítőkész!!! Az időjárásról már feljebb írtam. Sajnos nem volt felhőtlen. Minden éjjel esett.... Ami még felháborító volt számomra. Bár ezt sok szomszéd is átélte, de akkor is, az ember kifizet rengeteg pénzt és elutazik a világ másik végére azért, hogy egy nyamvadt markolót bámuljon és hallgasson minden nap reggeltől délig. Bent a vízben dolgozott. Markolta a semmit.... Vagyis szerintem forgatta a homokot és ezáltal kijött a hínár, fű, mert több emberke is volt körülötte és hálóval szedték össze, majd hozták ki a partra. Lehet hogy kell ezt a műveletet csinálni, de gondolom senki nem ezért utazik olyan messzire.
A kikötő mellett van egy búvár központ és ezek mellett van az olasz étterem, ahonnan egy létrán már a mélyebb vízbe le lehetett menni úszkálni. Itt sokan snorkeleztek,mi is. Rengeteg gyönyörű színes hal, polip, cápa amiket láttunk.
Összességében ez egy csoda. Csodálatosan éreztük magunkat egy csodás helyen. Bár picit többet vártunk az egésztől, de ettől függetlenül bármikor visszamennénk. Hírtelen ennyi jut eszembe, de bárkinek bármi kérdése van, kérdezzen nyugodtan.
Ha jól olvastam a Sunon voltatok, azért ha lenne kedved írnál egy két friss infót a szállással kapcsolatban? ( gyerekeknek van külön játszós rész pl? ) köszönöm előre is Ági
Köszönöm a válaszaitokat, igazából egy kicsit beparáztam az olvasottak alapján...repültem Dominikara 12 órát már akkor is végig izgultam, hogy minden ok legyen, kompressziós harisnyám volt óránként feláltam sétálni is de így is bedagadtak a labaim, de gondolom mindenkinem dagadnak ilyen hosszú úton igaz?
Ha volt már viszér problémád, akkor mindenképp ajánlott a szuri + a harisnya is. Érdemes sok folyadékot inni, és óránként felállni, elsétálni a mosdóig. Ülve is lehet mozgatni a lábat, feszíteni-elernyeszteni.
Én az első időkben Aspirin Protec-et szedtem, plusz ha repültem szúrtam magam. A tüdőembóliám után most már véralvadásgátlót szedek, így elég a gyógyszer + a harisnya.
Sziasztok, kicsit tanacstalan vagyok...Maldívra repülünk november végén Párizsból , sok helyen olvastam , hogy érdemes beadatni indulás előtt véralvadásgátlót mivel 10 órát fogunk repülni. Ti akik többet repültök ilyen hosszú útra mit tanácsoltok kell az injekció vagy elég a kompressziós harisnya? Köszönöm
Szerintem mi is ezzel a járattal jöttünk haza. Hajnali 2től voltunk a reptéren 8:50kor indult a gép. 8kor már bent ültünk! Szóval hosszú volt, első elgondolásból dubai városnézést szerettünk volna, de nagyon drága lettek volna (100e Ft/3-4óra) és szerintem semmit sem láttunk volna, így hamar lemondtam róla. Így maradt a reptéren szétnézés, vásárlás! Sokkal olcsóbb mint Maleban. Igaz dubai van mindenre írva nem maldives....
Szóval sokat nézelődtünk, de 4után elfáradtunk. rengeteg fekhelyes pihenő van ahol tudtunk picit pihenni. Ami rossz volt hogy nagyon hideg volt!!!! Pulóver, hosszú nadrág kell! Éjjel mikor fáradtság vagy még jobban fázol de a klíma is ment 100000el!
Szia! Egy tanácsot tudnék adni, a Marhaba váróba ne foglaljatok, mert az szörnyű. Túlzsúfolt, kényelmetlen, nem éreztük jól ott magunkat. A Emirates business váró viszont szuper, kényelmes, tágas, minden IS van, remekül aludtunk is ott, de business jeggyel szoktunk bemenni, sajnos nem tudom, hogy economyst beengednek-e ha fizet érte.
Dubaiba lesz átszállásunk ami kb 6-7 óra (este-éjszaka). Erre az időre érdemes-e a reptéren az egyik lounge-ba helyet foglalni? Ha igen melyikbe? Helyszínen is lehet vagy előre online kell? Megéri-e? Vagy inkább nézelődjünk csak a reptéren? 🤔😃
Igen, így van, szerintem is leginkább a monszunváltás időszakai kerülendők. Annyit viszont pontosítanék, hogy az április vége/május eleje még a tavaszi monszunváltást megelőzi, ez szerintem az egyik legjobb időszak (és már jóval olcsóbb, mint a főidény), mi már négyszer is voltunk ekkor, és mindig szuper idő volt.
A tavaszi monszunváltás a maldív meteorológiai honlap szerint az utóbbi években május 10-15 körül érkezett, így szerintem a május 10-30 közötti időszak lehet leginkább necces, utána viszont a június megint jó lehet, nekünk júniusban már csodálatos időnk volt többszőr is.
Az őszi monszunváltás időszaka pedig inkább október vége-november eleje.
De! A monszunváltáson kívüli időszakban is bármikor lehet pár napos esős-szeles-viharos időszak is, ez előre teljesen kiszámíthatatlan, persze esős évszakban kicsivel nagyobb eséllyel, de akár a száraz évszak kellős közepén is. Nekünk a 17 év alatti 22 maldív nyaralásunkból a legroszabb idő 2008 március közepén (!) volt, amikor 11 napból 9 napig szinte végig esett, és még a napot sem láttuk ezeken a napokon. Ekkor ugyanis egy trópusi ciklon érte el a Maldív-szigeteket, ami akkor a "szokásos" 2-3 nap helyett szokatlan módon 9 napig alig mozdult.
A kedvenc időszakunk egyébként az esős évszak közepe, az augusztus, 2002 óta eddig 9 alkalommal voltunk augusztusban, és szinte mindig nagyon jó idő volt. Az augusztusi nyaralási időpontoknak kezdetben főleg munkahelyi okai voltak, ekkor tudtam ugyanis viszonylag hosszabb szabit kivenni, így augusztusban mindeg legalább 2 hétre megyünk. Ebbe pedig egy 2-3 napos esősebb időszak (mint pl. idén is) simán belefér, sőt, szinte még élvezetes is. A többi 10-12 nap viszont általában nincs eső, süt a nap, és mérsékelt a szél.
Szóval szerintem a május második fele, illetve az október vége-november eleje kivételével bármikor érdemes a maldívra menni!
Szerencsére 25 év alatt eljutottam oda, hogy olyan polcra kerültem munkahelyileg, hogy jóformán én vagyok a munkahely, tehát nem kell kompromisszumokat kötnöm ilyen oldalról.
De akár itt a fórumon is kikristályosodott már, hogy két időszak kivételével bármi vállalható, a szezonnak számító tél természetesen, de akár az esősnek mondott nyár is. A kivétel a monszunváltás két hónapja, ami valahol szeptember-október és április-májusból egy időszak, ami két héttől egy hónapig terjed.
Én már neki sem állnék táblázatoknak meg ilyeneknek, hanem az egyik időszakra simán mennék, a másikat meg babonásan kerülném. Ezért is írtam lejjebb, hogy ha ekkor engedte csak a szabadság, akkor inkább menjen az ember Sey-re, vagy Tahitire, vagy mittudomén, aztán majd ha a szabadság másképp engedi, akkor egy megfelelőbb időszakban mehetsz Maldivra is. Mert biztos forrna az agyvizem, ha ennyi pénzért (még ha ez az időszak tényleg olcsóbbnak is számít) végül az időjárás lerontaná az élményt.
Azt már le sem merem írni hány órát "játszadoztam" az elmúlt 4 év napos és csapadékos napjainak az összehasonlításával - augusztus-szeptember hónapra - egy hetes üdülést kellett "belőni". Tudom, hogy így is lottó, de a "lelkiismeretem megnyugtattam" :-)
Csak imádkozni tudtam, hogy legalább egy nap legyen napos, hogy lássam milyen is igazából az óceán és a sziget. Nálunk is adottság volt, hogy ezzel a két hónappal lehetett "játszani". Mázlink volt. Jó időszakban is ki lehet fogni akár 5 nap folyamatos esőt (korábban valaki példálózott vele), de sokkal kisebb a valószínűsége. Akik búvárkodni is szeretnének azoknak a szél és áramlat erősség is be tud tenni - víz alatt ilyenkor elég kicsi a látótávolság. Kollégáim voltak augusztus elején Royal Islandon (lényegében 8 napig víz alatt voltak) és sokszor jó ha fél méterre láttak el, strandolásra viszont megfelelt az időjárás. Legközelebb, mert lesz, azért mi is megpróbálunk március magasságában menni, de mint tudjuk egy dolog, hogy mit tervezünk és egy másik, hogy a munkahely mit gondol róla.
Nehogy szabadkozz, most értél rá és kész. Ez is egy adottság. Esetleg egy lelkiismertesebb iroda megpróbált volna lebeszélni róla, hogy ebben az időszakban ne ide menj a pénzedből, hanem Seychelles-re, vagy mittudomén, id majd máskor mész.
A két fotó között ugye zongorázni lehetne a különbséget?...
És ugye már látszik az is, hogy miről beszélek maldiv érzés alatt. Sajnos az első képen (ahol úgy szoktam mondani, "szürke égből sz@r szemerkél") csak ott vagy földrajzilag. A másodikon esetleg élvezed is, hogy ott vagy.
Azért remélem nem vette el minden kedvedet, bár ahogy olvasom, visszamész még, csak máskor:) Hajrá!!!
Igazából mi most értünk rá jobban, ezért választottam ezt az időpontot. Indulás előtt 1héttel! Szóval abban reménykedtem, hogy bár esős időszak, hátha jó idő lesz. Elvégre a trópusokra mentünk. De ha valaha még visszamegyünk ezek után csak a legmelegebb,esőmentes időszakban teszem!!!! Mert nem az árat nézte az ember, hogy most 100ezerrel olcsóbb, viszont ahoz drága hogy ne tudd minden percét kiélvezni.....
Erről csak annyi apróság jutott az eszembe, hogy oké, az ember elég sok mindennel köt kompromisszumot (főleg, ha ő maga nem is tudja befolyásolni:), de azért a napsütés alapvető kelléke annak a "maldiv érzésnek", amit itt oly sokszor szoktunk citálni. Azok a leírhatatlan színek attól kelnek életre. Ha gomolyfelhős az ég (érthetőbben=bárányfelhős), az még külön dob rajta, de ha egyenszürke lesz az ég, a víz színei "bemattulnak", az már komolyan befolyásolja az érzést...
Szóval értem én, hogy ez a legolcsóbb időszak, de az irodáknak nemcsak ezt kéne hangsúlyozni., hanem hogy az alacsony árért cserébe esetleg nem azt kapod cserébe, ami a katalógusfotókon szerepel.
Szeptember 20ig teljesen korrekt ido volt, nem azt mondom, hogy felhotlenul napos, de kellemes, es legalabb nem egtunk x@rra a napon.
Utana egy hetig (4-5 napig igazabol) tenyleg bedeszkaztak az eget a hirek szerint, akiknek arra az idore jutott a nyaralas azok nem orulhettek ennek tulzottan.
Igazából borzasztó értékes, amit írtok, alap megfigyelés és élmény mindkettő azok számára, akik az időszak eldöntésében hezitálnak. Ezek szerint a klasszikus monszun, szeptember-október (és a május?) tényleg kerülendő.
Arról már sokat hallottunk, hogy az elvileg esős évszaknak tekintett nyár bátran vállalható (nyilván a főszezon tél pedig még bátrabban), de az évszakváltásról csak nagy általános okosságok voltak ismertek, elvétve volt olyan visszajelzés, hogy ebben az időszakban milyenek valójában a szigetek.
Értelemszerűen nálunk Holidayen is ilyen volt az idő, borús.En úgy vettem észre, a meleg kellemes, pont jó, ugyanúgy barnulunk (vagy égünk), ami bezavart az a szél.A kirándulásokat nem cancelezték se eső,se ború esetén de szél miatt igen. Ha szél van, nagyobb a vízmozgás, a felszínen "elvisz a víz" a víz alatt rosszabb a visibility. A hajót dobáló hullámokról nem is beszélve, ami miatt az útitársam pl hajlamos kidobni a taccsot.
Tavaly novemberben voltam és bár minden napra jutott szinte eső, köztük szikrázóan sütött a nap. Idén azért mentünk most, mert az útitársam nem kapott szabit már október után. De ezt az időszakot kerülni fogom.
Hát ennek hittem énis, hogy igaz hogy monszun, esős időszak van, de néha néha esik egy eső, esetleg nagyobb eséllyel fordul elő eső! 2napja jöttünk haza, ennek ellenére 2 vagy 3nap volt jó idő, minden éjjel szakadt az eső és 2-3nap is sok esett, ezek mellett állandóan felhős volt az idő... nagyon csalódottak voltunk. Azt hittük azért jó idő lesz egy két esővel. Ezzel szemben több eső esett míg kint voltunk, mint itthon idén!!!!!!! Úgyhogy esős monszun idején kilehet fogni több hetes rossz, esős időt. Nincs hideg de extra meleg sincs....
No para! Egyrészt most éppen a monszun időszaka van, nem csoda, ha folyton esőt jelez. Novemberre ez lecseng.
Másrészt Maldiv egy 800 kilométer hosszú ország, ahol foltokban valahol mindig esik a trópusi eső, ezért he maldiv előrejelzést nézel az azt mutatja, hogy esik az eső, mert valahol tényleg esik. De ez csak kis területeket érint, a Te szigetet jó eséllyel csak egyszer egy hét alatt, egy 20 perces zuhi erejéig. Amikor majd kinn leszel, látni fogod, hogy itt-ott a szomszéd szigeteken ömlik az eső, felétek viszont csak gomolyfelhők úsznak és gyönyörűen süt a nap.
Egy hétnél hosszabb távú előrejelzés olyan mintha kávézaccból jósolnál. Mi augusztus elején voltunk, az előrejelzések (egy hétnél rövidebbek) lényegében minden napra mondtak esőt és csak egyszer esett. Általában gyors záporok vagy egy-két napos esők - nem Burma, ha elkezd esni akkor esik 3 hónapon keresztül.
Kezdek mostmár tényleg kétségbeesni az időjárás miatt. Bár csak november végén utazunk, de hetek óta azt látom az előrejelzésen,hogy esik. Ezt úgy kell elképzelni, hogy valóban tényleg minden nap, egész nap, vagy csak egy-egy gyors zuhi?
Szerintem nem éri meg. Dubajhoz kell idő. Mi is visszamegyünk még, mert van amit nem tudtunk megnézni egy hét alatt sem. Legközelebb ha mentek Maldívra, akkor oda, vagy vissza töltsetek el egy pár napot. Akkor azért a nagyobb nevezetességeket megtudjátok nézni.
Mi egyszer Sydney-ben voltunk úgy, hogy volt ilyen 4-5 óránk és meg voltam veszve érte, hogy akkor menjünk be a városba, (ráadásul nappal volt). A végén nettó 1 óránk maradt, ami alatt megebédeltünk (mondjuk az Operház lábánál), de őszintén jobb ötlet lett volna a reptéren maradni, mindemellett a poggyászmegörzővel, a logisztikával hatalmas pénzek mentek rá erre a nettó 1 órára, fajlagosan borzasztó drága volt.
Nem lebeszélni akarlak, de lehet, hogy nem véletlen billeg a Te fejedben is az ötlet. Ha minden zárva van és még esetleg kivilágítva sincs, amit meg akarsz látogatni, az még tovább ront ezen a helyzeten. Inkább azt javaslom, próbálj kitalálni valamit, például vacsora a Burj-el-Arab-ban, ilyenek, ami biztosan nyitva van (netről ezt ki tudod nézni) és inkább legyen kevesebb a program, de tartalmasabb. Inkább egy konkrét dolog, tennivaló, megnéznivaló, mint nézelődés. Ha ez megfelel, akkor erre még az esetleg több pénz elköltése sem kár.
Egy dolog jutott még eszembe: ha a 3-4 óra nettó idő, akkor jó, de ha ez van beírva a repjegyre, mint átszállási idő (azaz bruttó), akkor felejtős az egész program, mivel a leszállás után is eltelik egy jó idő, mire valóban elindulsz a város felé, visszafelé meg be kell csekkolni, ami újabb rengeteg időt vesz el a keretből. Ezt se hagyd figyelmen kívül.
Nehéz a döntés, szerintetek érdemes kimenni 3-4órára a reptérről dubaiban. Találtunk már magyarul beszélő idegenveztős városnézést, találtunk angolul beszélő sofőrszolgálatot de nem tudjuk érdemes e kimenni. Látunk e valamit, ha éjszaka van és minden zárva..... Ha valaki voltak kintről éjjel és megérte kérlek jelezze.....
Amúgy nem egy olcsó mulatság, szóval ha minden zárva és nincsenek kivilágítva egyáltalán megéri e? Előre is köszönöm a segítséget!
Ha rákeresel a neten, hogy “opening hours male airport duty free”, látod, hogy 0-24-ben van nyitva a bolt.
Árban ne számíts semmire, pontosan olyan drága lesz minden, mint a resort szigeten, a választék viszont sokkal-sokkal nagyobb. Ha fontos az, hogy honnan van a szuvenír (akarsz egy kis kötődést az emlékhez), akkor vegyél a szigeten, ha ez nem annyira fontos, de a választék számít ráérsz a reptéren shoppingolni.
a reptéren simán jó áron van nagyon durván jó kínálat szuvenírből. nekem meglepő volt. ha ezt előre tudom, nem veszek semmit sem sem a resorton, sem maafushin vagy gulhin
n.tomika! Mondjuk a Burj Khalifa simán belefér az idődbe, nappal metróval, vagy éjjel taxival kb. 1 órás út, csak arra figyelj, hogy két órával a gép indulása előtt érj vissza. A Velana reptér Duty Free rogyásig van szuvenírrel.
Szia .Kcicó.Szuper lenne.Minden rendben volt?Repülőút,továbbjutás a szigetre?Hányas számú bungiba vagytok?melyik rész a legjobb?Várom nagyon a képeket.ha hazaértek jó llenne ha tudnál küldeni fotókat és információkat a hotelről.az email címem: n.judith19@citromail.hu.Nagyon szuper pihenést kívánok.
Azt szeretném kérdezni hogy suvenireket érdemesebb Maleban vásárolni?? A sziget boltjában elég drága. De vajon lesz e rá lehetőség a reptéren vagy környékén?? Ha minden igaz 18:00kor visznek el a szigetről és majd 23:00kor indulunk dubaiba. Elvileg lenne időnk, ha van,lesz rá lehetőség. Valamint nyitva vannak e este az üzletek? Előre is köszönöm!
Igen sajnos reggel úgy nézett ki szép idő lesz aztán dél körül jött az eső és egész nap ilyen maradt... valamelyik nap tornádó-tölcsér-szerűséget is láttunk a távolból, kigugliztuk, nem lehetetlen...
Óóóó, régen ez a 2560 is csak 512 volt, úgyhogy már ez is fejlődés.
És talán még annyi az index védelmében, hogy mobilra és léteznek applikációk (PS, Photogrid, az én telefonomon is van kettő), amivel egy ilyen transzformáció simán megoldható. És az app-ok is legalább annyira a legmodernebb kor termékei, mint a képfeltöltés. Persze annál nem lenne egyszerűbb, hogy csak tolod fel a képe(ke)t, az oldal meg mindent megcsinál helyetted.
Azert talan megoldhato lenne, hogy a lekicsinyitas a szerver-oldalon tortenjen, azaz amikor tarolja, akkor csak mondjuk 500KB legyen egy kep, hiaba is volt 5MB, amit feltoltottel.
Abban egyetertunk, hogy jo ez igy, hogy "text only" + "ha szenvedsz, akar kepeket is feltolthetsz, egyenkent"
Es ez 2019-ben, amikor egy kozepkategorias telefonon keszult kep is nagyobb ennel a meretnel, igencsak nehez feladat ele allitja azt, aki ide akar posztolni a nyaralas alatt egy par kepet :)
Azért is keresnénk valami féle programot, hogy ne keljen 6órát a reptéren ülni. Igazából akármilyen buszos, taxis vagy hozós,vivős program jó lenne... Egyenlőre várok egy ajánlatra, kíváncsi vagyok mit tartalmaz! Nyílván rossz hogy éjszaka vagyunk ott, bár utazás szempontjából nagyon jó hogy szinte lesz egy utolsó egész napunk.
Szerintem 6,5 óra az kevés. Nekünk 1 hét sem volt elég. Mire a reptérről kiértek, kutyafuttában megnéztek ezt azt, kívülről, mert semmi sincs nyitva, aztán sietni, hogy visszaérjetek a reptérre... Húzós lesz. És igen nagyon meleg van ott.
De bátraké a szerencse. Ha van rá lehetőség akkor a "városnézés" izgalmasabb időtöltés (már csak a kevés idő miatt is), mint a reptéri ücsörgés.
Egyszer van egy 2560 kbyte limit a kép nagyságára, aztán, amikor feltöltötted, még meg kell nyomni a kép mellett a "Beilleszt" gombot is. Hátha csak ezek közül hibádzik valami:)
Sziasztok! Hazafelé lesz 6,5óránk dubaiban. Érdemes programot szervezni?? Vagy inkább úgy kérdem milyen programot érdemes választani? Magunkban nem nagyon mennénk ki. Viszont a kínálatban láttam éjjeli városnézést (ez adott, mert hajnal 2-8-ig kellene valamit csinálni.) továbbá modern dubai valamint régi dubai városnézés. Valaki volt már hasonló programon?
Még egy kérdésem lenne hogy dubaiban nagyon meleg lesz? Csak azért kérdem, mert kifelé vezető úton azért elfért a repülőn a hosszú ruha. Hazafelé ráérünk ott átvenni??
Fantasztikus lehetett ezekkel a hatalmas mantákkal együtt úszni. Ez még nekünk nem jött össze, erre még nagyon vágyom. Sajnos januárban se lesz lehetőségünk, mert azt olvastam valahol, hogy abban az időszakban nincsenek Hanifaru Bay-en. :( De talán egyszer nekünk is sikerül testközelbe kerülni velük. :)
szeptember 11-21, 10 éjszaka, Jahn Reisen, 1600 € tengerparti superior szobában AI ellátással
Emirates-el mentünk Münchenből Dubajon keresztül, Dubajig A380, amin félház volt, így elég kényelmes, onnan oda vissza B777-300. most repültem először Emiratesel, de nekem csalódás volt, messze van egy Deltától szerintem. nem nyújtja azt a luxus, amit hirdetnek, és hát a repjegyeik sem olcsók.
Maléban megkaptuk a vízumot, 15 perc múlva már a speedboattal mentünk, flottul ment minden. érkezéskor hideg vízes citrusos törölköző + koktél, gyorsan kaptunk szobát is. az egész sziget mindenhogy bejárható, nincsenek utak, így 10 napig cipő nélkül ez elég jó szabadság érzetet adott :) nagyon figyeltek a tisztaságra, nem találtunk ebben semmi kifogásolhatót az egész szigeten. a pálmák is minden nap gondozva, visszavágva, nagyon bejött az egész sziget hangulata, full relax az egész.
étkezés: reggeli, ebéd, vacsora büfé rendszerben az egyetlen étteremben, ezen felül 4-6 között szendvicsekkel meg sütivel egy kis snack a bárban (ebből szintén csak egy van). reggelinél semmi extra, ebédnél és vacsoránál egy 3*-os szállodához képest kifejezetten jó választék, hal, csirke, bárány, marha mindig, de volt disznóhús is többször, amit meg is lepődtünk. minden nap tematikus este, ott tartózkodásunk alatt volt olasz, kínai, mediterrán, ázsiai, steak, ami eszembe jut. levesek is rendben voltak, kifejezetten elégedettek voltunk a kajával. friss gyümölcsök nagyon finomak, és sütikből is találtunk brutál jókat, de azért alapvetően nem nasis a társaság. ami kicsit rossz volt, hogy 14:30kor vége volt az ebédnek, és 19:30kor kezdődött a vacsora, addigra azért minden nap éhesek voltunk már.
italok: AI voltunk, sörből volt san miguel, lion és carslberg a csapon, illetve dobozba budweiser és raffles, ez így nagyon rendben volt. rövidből jameson, beefeater, gordons, captain morgan, bacardi, smirnoff, martini, red label, ami így beugrik. 9-24 voltak italok az AI-ban, de 12kor simán adtak még egy-egy doboz sört, ha az ember a teraszán akart még egyet inni.
személyzet: még a takarító is beszélt angolul, ezen meg is lepődtünk, hogy mennyire jól beszélt mindenki angolul. jatt nélkül is mindenki nagyon kedves volt, azon után meg pláne. egy rossz szót se tudok mondani, soha roszabb személyzetet.
reef: első maldív út volt, nem tudom mihez hasonlítani, de az előtte olvasottak azt mondták, kifejezetten jó reefje van. hát nekünk tátva maradt a szánk. rengeteg baby shark mindenhol, nagyobbal is rendszeresen találkoztunk sznoriknál, sok foltos sas rája, grouperek, teknős, tonhalak és még ki tudja milyen és mennyi fajta hal :) a vörös tenger is nagy szerelem volt mindig is, de ez egy másik szint :)
vendégek: 80%ban kb németek, abból is az 45-50+os korosztály, amit mi nem bántunk, mert eszméletlen nyugi volt a szigeten, mindenki a kikapcsolódást kereste. pár kínai, ukrán, portugál vendég, illetve helyiek voltak rajtunk kívül.
diving center: sajnos először nem engedtek életembe merülni vizsga hiányában, de utólag látva az áramlatokat, ezt itt meg is értettem, így sajnos erről nem tudok nyilatkozni, mert vizsgázni meg nem állt kint szándékomba látva a sznori lehetőségeket :)
voltunk egy biyadhoo resort + maafushi + gulhi island hoppingen, biyadhoo lagúnája eszméletlenül szép volt, az nagyon megfogott mindenkit, aki jött velünk. maafushi nem volt rossz, de nem tudom elképzelni, hogy ott nyaralok, gulhi viszont legalább nem turista célpont, így kicsit beleláthatott az ember a helyiek életébe.
összességében minden képzeletet felülmúlt, biztosan nem az utolsó maldív út volt... :)
ha van üres hely, akkor lehetséges... de az "olcsóbb", ahogy írták is nem azt jelenti, hogy 15ezerért tudsz ápgrédelni... :)
vagy ingyen tesznek át, mert pl túlfoglalás van (mi egyszer így kerültünk első osztályra), vagy fizetsz, hogy átkerülhess, de akkor megfizettetik Veled...
(LOT-nál vagy egy nagyon korrektnek tűnő "licitálós" opció amit máshol még nem láttam, mert ha ilyet akarsz, akkor vásárláskor dobsz egy plusz összeget amit "Neked megérne" és ha van szabad hely az indulás napján és beférsz a licited alapján, akkor megnyered a helyet, ha nem, zsozsó megy vissza)
Úgy érted, a reptéren, amikor adod fel a csomagodat? Hát ahhoz nagyon szépen kell pislognod és a legeslegutolsó pillanatban kell beesned, mert az ilyen helyeket inkább a gyakran utazóknak osztogatják el. Pont idén, az egyik Delta járaton kaptunk ilyen upgrade-et :-) Persze nincs kizárva, hogy az út elején még marad feltöltetlen hely (nagyon ne számíts rá) és megkapod, de az olcsóbban úgy értendő, hogy az economy class árának nem háromszorosa, csak duplája...
Amikor becsekkelsz, akkor altalaban mindig van opcio, hogy - ha nem is First Class-ra, de - Business Class-ra upgrade-elj.
Hogy ez olcsobb-e mint a jegyvetelkor azt nem tudom, de en meg nem igazan lattam volna olyan árat, ami nem lett volna erosen osszemerheto a nyaralas teljes osszegevel...
Ha a három, általunk eddig meglátogatott szigetet kellene összehasonlítanunk, akkor kb ezek lennének föbb gondolataink: - Angaga: pici, közvetlen, családias. Sajnos a reef-böl keveset láttunk, a laguna élövilága változatos. Kiránduláskor nagy hátrány, hogy az atoll közepén van. - Vilamendhoo: viszonylag nagy sziget, kevésbé családias. A reef és a laguna élövilága változatos, a kirándulások viszonylag nagy távolságra vannak. - Kihaa: viszonylag nagy sziget, kevésbé családias, gondok az angol nyelvü kommunikációval. A laguna élövilága elég gyatra (semmi kishalfelö, alig pár gyerekcápa), a reef kb Vilahoz hasonlít. Viszont karnyújtásnyira van a Hanifaru bay.
Hogy melyikre mennénk vissza legszivesebben? Jó kérdés :) még gondolkozunk rajta, lehet, hogy elöbb jön egy Vörös tenger és egy Sri-Lanka körút (mindkettö már jó ideje terve van véve)
[Elözmény: 2017 szept Angaga + Vilamendhoo az összehasolítási alap!]
Utazás az Emirates járatával London->Dubai->Malé, majd onnan a MantaAir kis kávédarálójával Dharavandhoo-ra, onnan motorcsónakkal Kihaa/Kihaadhuffaru szigetére. Az egész saccperkb 22 óra, indulástól érkezésig. Az Emirates London-Dubai A380-800 csapnivaló (az ülések + kaja + kézicsomagnak nagyon szükös a hely!), a Dubai-Malé B777-300 messzemenöen jobb. A flight-info mind a két gépen hasonló, külsö kamerák is vannak, lehet nézelödni elöre/lefele (már amikor nem 40ezer láb magasan repülünk) A belépés Malén - bár két gép is jött egyszerre - gyorsan megy, már a gépen kitöltöttük a kis kártyát, pitty-patty beütik az útlevélbe a pecsétet. Felvesszük a csomagokat, megtaláljuk a Kihaa-s fickót és átmegyünk a domestic/belföldi járatok termináljára. A MantaAir kis gépre nem engedik felvinni az egyik kézitáskát, mert nehéz - kiveszem belöle a kamera-táskát (amiben benn lapul az összes akksi is) - igy aztán könnyü :) A cuccainkat kb 6x világították át, az útleveleket kb 10x ellenörizték az út során. Persze mindig kivenni a tablet-et, levenni az órákat, stb. A Dubai reptéren felújítás zajlik, a kajáldákon kívül szinte semmilyen más bolt nincs nyitva - bár idén nem volt tervbe vége a visszaúton (ott több idönk volt az átszállásnál) valami szép aranyat venni, azért nézelödni jó lett volna.
A szigetre érkezéskor a szokásos frissítökendö+üdvözlö ital jár, "sorfallal" (dobolás nincs). Megkapjuk a villánkat, ami Beach Reserve Villa, azaz nem közvetlenül a parton van, hanem saccperkb 20 méterrel beljebb Csináltam videót, ami bemutatja milyen sokat kellett sétalnunk a partig... Jó választás volt, a közvetlen parti villák elött is van többnyire növényzet, ergo a kérdés az, hogy az ablakodból mennyi % óceánt látsz.
A 111-es villa volt a mienk (maps.me nagyon jo térképet ad az össze villa elhelyezkedéséröl, sokkal jobb, mint a gugli!!!). Kb 5 perc sétára volt az étteremtöl és 1 perc sétára a vizisport-centrumtól/búvár-központtól. A villa hatalmas (70+ m2), nagy szoba, remekül müködö légkondival, kis hütö/italokkal (Cola+Sprite, sört kérhetsz), 4L víz bekészítve. A víz helyben készül (reverz ozmózissal) és eléggé fura az íze, kell 2-3 nap, mire megszokod. A fürdöszoba nyitott, benne egy fedett zuhanyzóval, káddal, nyitott-zuhannyal, WC+bide, 2 mosdókagyló, mindenféle piperecucc. A villa körül terasz, ággyal, székekkel, lábmosóval. Plusz gekkók :) akik - ha tetszik neked, ha nem - bemászkálnak! Bónuszként olyan konnektorok, amikbe mindenféle dugasz bedugható (ilyent eddig csak travel adapter-en láttam), úgyhogy senkinek nem kell semmiféle átalakító sem. Továbbá nem csak hangulatvilágítás van, hanem még olvasni is lehet a lámpák fényében! Természetesen normalis safe is van, valamint rovarölö spray, tessék kérem használni, trópuson vagyunk, ez-az bemászkál (pl csótány), hazaindulás elött nem árt kipakolni a csomagokat és meggyözödni arról, hogy nem jön velünk kéretlen utas. A szobatakarítás "kicsit" kaotikus, nincs idörend, amikor jön a fickó, akkor ha tetszik, ha nem takarítani fog. Néha még akkor is, amikor kinn van a DND táblácska... Merthogy neki ez a dolga.
Jó tudni, hogy a túristák aránya kb: 40% kínai, 30% orosz, 25% egyéb Európai, pár % arab - legalábbis a mi 12 napunk alatt ez volt a tapasztalatunk.
Semmi gond nem volt egyik népcsoporttal sem, persze mindböl volt egy-két (szerintünk) nem (egészen) szalonképesen viselkedö.
A kínaiak jó része egész nap fel-alá sétál felöltözve, napernyövel, a mobiltelefonját nyomkodva. Söt video-telefonnal járja a szigetet, hogy az otthoniak is lássák, hogy hol van...
Mi all-inclusive (AI) ellátáson voltunk, ez kb annyival került többe, mint amennyivel a reserve villa olcsóbb volt a partinál.
A szigeten egy nagy "büfés" étterem van (Malaafaiy), plusz a bejáratánál egy a la carte és elötte a tengerparton pár "sátor" ("Sangu"), ahol lehet puccosan (oh, bocsánat, elegánsan) enni :) Természetesen az utóbbiak nem képezik az AI részét. Van ezen kívül még két bár, mindkettö medence mellett, ahol az italokon kivül lehet kérni napközben csipegetnivalót (AI keretein belül), nekünk erre az érkezés napján volt csak szükségünk, amikor lemaradtunk az ebédröl.
Az éttermi választék szerintünk megfelelö volt, persze hozzáteszem, hogy mi nemzetközi konyhához vagyunk szokva. Vigyázat: muzulmán ország - gyesznót ne is keress/várj, nem lesz!
Reggelinél van 2 fajta gyümölcslé, tej, kávé (azt hozzák és meglehetösen jó!), omlett/rántotta/tüörtojás (ahogy te kéred, elötted sütik), 3-4 fajta gyümölcs, sokfajta apróédesség/süti (kis fahejas-csiga, lekváros batyucska, stb), 3-4 kenyérféle/bucik, frissen készült waffle, 2 fajta felvágott (1 csirke, 1 marha) + 1 fajta sajt (no ez fájni fog azoknak, akik sonkára/szalámira/sokfajta sajtra vágynak, nem lesz!), full-English-breakfast (beef-bacon, grillezett paradicsom, kis kolbászkák (csirke/marha), grillezett gomba, paradicsomos fött bab), fött tojás, sokfajta müzliszerüség, sokfajta mag (dió, mogyoró, mandula, füge, datolya), lekvárok, méz, söt még porrige is van (amit az általunk Mrt Porrige-nak elnevezett, midenért panaszkodó angol nö egyszerüen "shit"-nek értékelt). No szóval aki ebböl nem tud választani, az ne menjen [de biztosan kihagytam egy pár dolgot, ami még volt]!
A vacsoránál elöételnek volt egy pár zöldség-falatka/sushi/sajtválogatás, mikor melyik. Aztan mindig volt valamiféle tészta, amit wok-ban csináltak elötted, frissen (sose próbáltuk). Mindig grilleztek valamit, vagy halat, vagy marhát, vagy csirkét - sima szeletként vagy saslik jellegüen. Mindig volt legalabb 2 fajta hal, néhány (2-3) kínai stílusú kaja, néhány indiai jellegü, meg egy csomó "egyéb". Pl volt cordon bleu is, meg rántott csirkemell, valami krumplifözelék-szerüség, nagyon finom édesköményes krumpli, mini-marhahamburgerpogácsák, chillis-hal, bárány-sült, stb. Szóval éhen nem maradtunk :) de aki sertéspörköltre vár nokedlival az éhen fog maradni. Oh, majd elfelejtettem: a deszertek... Minden este volt vagy 3-4 féle "mini" kehely/falatka, 2-3 féle torta, fagylalt és gyümölcsök.
Az ebédnél nagyjából ugyanaz a választék, mint a vacsoránál, de nem mindig(?) volt elötted-készülö/ grillezett étel. Ami miatt nekünk tetszett ez a "szükös" választék [általában 1-2 dolog volt, amire rákattantunk étkezésenként] az az volt, hogy legalabb nem zabáltunk mint egy gyesznó és nem +5 kióval jöttünk haza :)
Ami katasztrófa volt, az az evöeszközök. Nem tudom, hogy tudtak ilyent gyártani, meg pláne megvenni! Jól néztek ki, azzal nem volt gond, csak megfogni nem lehetett rendesen öket. Azért nem haltunk éhen :D
A kiszolgálás sebessége olyan "maldívos", ha kérsz valamit (mondjuk még kávét), akkor az bele fog telni vagy 5 percbe, még akkor is, ha alig vannak az étteremben. Ami furcsa volt még Angaga/Vila után az, hogy ott a személyzet képes volt megjegyezni, hogy mi a te rutinod, itt ez nem ment, képes volt ugyanaz a fickó a tizedik napon is megkérdezni, hogy kérünk-e tejet a kávéba...
Az AI ital-választékról annyit, hogy persze limitált, hogy mi tartozik bele és mi nem - ami "elötted" van az igen, amik fenn a polcon azok általában nem. De nem kell kétségbeesni, ott az ital-menü, lapozd végig! Avagy a mixer szól is, ha olyant kérsz, ami nem AI, hogy azért fizetned kell. Mi az étteremben ittunk "házi" vörösbort, rozét és sört, mindegyik kifogástalan volt (van egy speciális bor-bár is, mi azt kihagytuk). A bárokban mi leginkább csak campari+narancslé kombót ittunk, kipróbáltunk egy pár koktélt is, aztán visszatértünk a bevált recepthez. Hozzáteszem mi sosem voltunk nagy koktél-rajongók, tehát lehet, hogy a hiba a mi készülékünkben volt és nem az italokban!
Az egész szigeten van wifi, kapsz hozzá kódot 4 eszközre. Viszont kicsit érdekes a dolog: a villában müködik kód nélkül is, az étteremnél/bároknál meg csak kóddal, érdemes a telefont flight módba rakni, majd kivenni belöle - akkor jól jelentkezik be - marmint amikor a villából kisétálsz illetve amikor vissza. A sebessége elfogadható, egy picit gyorsabb volt a villában, de csodákat azért ne várjunk.
Gyereket talán hármat láttunk (az étteremben), van pepec játszótér is nekik, de ott egyel sem találkoztunk.
Van még a szigeten gym, pingpongasztal (benn a gym épületében is!), 2x squash (ugyanott), valamint teniszpálya (külsö). A recepciónál van két boltocska (lehet képeslapot+bélyeget venni), és van egy mini-könyvtár is. A sportcentrumban van 2+2 kajak (1 illetve 2 személyes), egy csomo surf-board [ezek járnak ingyen az AI-hoz], valamint JetSki is (ezért fizetni kell, minket nem igazán hozott lázba). Plusz van egy remek spa, ahol fel lehet frissülni (persze nem ingyen, lásd a programoknál!). Valamint ott a búvár-sznorkel központ (lásd a programoknál!)
A programokról:
Elöször is ejtsünk szót a legnagyobb problémáról: a kommunikációról. Nevezetesen arról, hogy a személyzet elenyészö része beszél
elfogadható szinten angolul. És ez nem csak a mi problémánk volt, mások is panaszkodtak.
Kihaa Ultimate Experience Package No most ez egy olyan dolog, amit nagyon nyomnak (az elsö két nap lehet rá befizeni és ki is kell fizeni izibe!) No de amire sikerült kideríteni, hogy mi is ez valójában abból a katyvaszból, amit 4 ember mondott az nem kevés idönkbe és energiánkba került. A lényeg: kell venned 6 db párra/couple szóló vouchert, fix árért: 6x2x$45-ért (plusz adó) és meg kell mondanod, hogy az adott listából melyikekre akarod/kéred a vouchereket. A listán sok minden van: kirándulások (delfin-nézegetés, naplemente, horgászás), a spa összes 50 perces treatmentje, jet-ski, lobster/homár-vacsora gyertyafénynél, stb [ezek szépen ki vannak plakátolva]. A $45/fö ár az lényegesen olcsóbb, mint az egyedi árak, ergo ha tudsz/akarsz a listán szereplö dolgokból 6 dolgot választani, akkor jól (söt nagyon jól!) járhatsz vele. Viszont csak pároknak, azaz nincs olyan, hogy az egyik voucherrel az egyikötök elmegy delfint nézni, a másik meg horgászni! Mi kértünk egy naplementés hajókázást, egy homár-vacsorát a parton, egy jet-skit és 3 spa-jegyet, amibol vegül is a jet-skit átcseréltük spa-ra.
A spa-van végül is kipróbáltuk a balinéz/thai/detox/thai/thai masszázsokat - valószínüleg nem megyünk ennyiszer, ha majd dupla annyit kellett volna fizetnünk érte, de így saccperkb annyi volt, mintha itthon mentünk volna el (no jó, itt havonta 1x szoktunk menni).
Amit bánunk, az a "gyertyafényes" homár volt, az totális átverés, 500gr homár helyett kaptunk saccperkb 100gr-ot (nagyvonaluan legyen 150gr) és még az sem volt igazán jó.
Az AI-hoz jár egy program ingyenesen a "hajókázósok" közül (delfin, horgászat, naplemente), mi naplementéztünk, persze totál felhös idö volt...
Minden nap este 6:30-kor van a móló végében "etetés", amikor is leginkább a ráják játszák a föszerepet, lehet öket etetni/simogatni is. Ezen kívül hetente 1x van még koktél-party, "kertmozi", zenés est.
És akkor most essen szó az "igazi" programról: sznorkelezés!
A szigetre az Ocean Dimension-ön (búvár-sznorkel központ) kereszül találtam rá, és nagyon megtetszettek a sznoris programok.
Ajánlom a web-lapjuk végigböngészését! Mi nem búvárkodunk, de a sznorizás az nagy szerelem, tehát csak olyan szigeteket néztünk ahol jó a sziget reef-je. Az OD-nek van egy ingyenes "körbevezetése", amikor is kimegy veled egy kisérö a house-reef-re és végigvisz rajta (nem körbe a szigeten, csak a két móló között, de ott van a látnivaló nagy része). Persze a korallszirten (reef) belül is lehet sznorizni, ott is vannak érdekes halak, gömbkorallok. Aztán vannak a programjaik, amiböl a "Finding Manta" a legnépszerübb, a Hanifaru bay-ben állandóan vannak manta-ráják - ezek veszélytelen, de igen nagyra nött (4m szárnyfesztávolság!) impozáns élölények! Amikor mi voltunk, akkor két dolog, ami befolyásolja a manták aktivitását is "csúcson" volt: a víz tele volt planktonnal (amit esznek) és telihold volt (nem tudni, mitöl gerjednek ilyenkor, de szeretik) Kétszer is voltunk kinn velük, hihetetlen élmény volt (https://youtu.be/t-58pcsyAv4) Sajnos amikor mi voltunk a cetcápa nem jött :( ez van, egy jó ok, hogy visszamenjünk valamikor! Aztán voltunk még kétszer kinn velük: egyszer egy "sima" sznorizás + sand-bank (homokpad) túrán [visszafele mentünk már a szigetre a hajóval, amikor manták felett mentünk el, megkérdezték, hogy "Ugorjunk?" - "Nanáááá!"], egyszer meg egy teknös-les túrán (ott visszafele delfinek kisértek egy darabig). Aztán még jött az egyik legérdekesebb élmény: az éjszakai/lámpás sznorizás: végig a house-reef mellett!
Bónusz.
Az egyik éjjel iszonytatos szmog volt, megállt a levegö és valamit égettek, seciné majd megfulladt, a légkondi sem tudta eléggé tisztítani a levegöt. Mondtam: irány a móló (jetty), hátha ott fúj egy kis szél. Kimentünk, éjjel 3 volt, és lefeködtünk a móló végébe nézni a halakat. És egy pár perc múlva jött/felbukkant a vízben egy marha nagy teknös. Aztán vártunk még egy órát, hogy tisztuljon a levegö és jött még egy másik, kétszer is. Aztán a rákövetkezö napokban is volt, hogy felébredtünk az éjszaka közepén és kimentünk teknöst lesni, és mindhárom alkalommal jöttek!
Az idöjárásról: szerencsénk volt és bár csak pár nap volt, amikor felhötlen volt az idö, többnyire csak bárányfelhök és/vagy fátyolfelhök zavarták a napsütést. Esni leginkább csak éjszaka esett, volt, hogy órákig, de reggelre már csak a pocsolyákból tudtuk, hogy nagy esö volt éjszaka. Aztán az utolsó/elutazásunk elötti estén eleredt, annyira, hogy a recepció és az étterem közti pár métert sem tudtuk megtenni börig ázás nélkül. Éjszaka csendesedett, aztán reggel a hajóval sikerült átmenni a kis-reptér szigetére gond nélkül és fel is szálltunk a kávédarálóval rendben. Igen ám, de amikor Maléhoz ért, akkor a pilóta nem látta a szigetet/leszállópályát, 2x, olyan felhö/esö volt. Aztán harmadszorra sikerült megtalálni és leszállni. Úgyhogy a 30 perces útból lett vagy 1 óra 20 perces, ami nem tett jót az idegrendszerünknek. És ez az idö még kitartott elutazásunk után is vagy 4 napig a sznoris lányok szerint, aztán visszatért a napsütés. Gondolom, akik egy hétre mentek és ebböl 4 nap szakadó esö volt nem voltak nagyon boldogak!
Az idöjárás-elörejelzésröl: van ilyesmi, de felesleges nézni, mert vajmi kevés köze van/lesz a valósághoz, pedig a meteorológiai állomas kb 15km-re van.
Ez így rossz kérdés.... Nincs is rá jó válasz... :)
Olvass vissza, látni fogod kiket ajánlanak itt bizalommal... De a bizalom és megbízhatósàg, az egyedi és mjnőségi kiszolgálás szerintem fontosabb szempont mint a "legolcsóbb"!
Ha még nem voltál, akkor esetleg próbálkozz meg egy fülorrgégész látogatással, lehet csak kicsit el van tömődve az az "átjáró" (vagy hogy hívják) ami amúgy pont az ilyen nyomáskülönbségek kiegyenlítésére szolgálna... (Nekem egyszer nézték ezt és "kifújták" vagy mi a fenét csináltak vele... kicsit kellemetlen, de nem fájdalmas)
Zsófika te meg bírd ki azt a pár évet, lesz majd még időd és lehetőséged utazgatni. De gondolj bele, megéri az a pár nap a nem kis kockázatot. NEKED MOST A GYEREK A LEGFONTOSABB. Adjon a Jóisten a kislányodnak erőt, egészséget, hogy megnőjön és belőle is JÓ anya legyen, és meglátod eljön majd mindennek az ideje, mikor majd Ő is elmegy maldívra , de már az ő szerelmével. Jó szándékkal írom ezt neked, mert én is sokat tanultam az öregebbektől, tapasztaltabbaktól, és nem bántam meg:)
felnőttnek az orr befog, nagylevegő fújást orr felé nyomni is "kidugaszol"... persze ezt egy baba nem tudja megoldani max ha már tud zsepibe orrot fújni... :)
nekem mázlim van, még nyelnem se kell hozzá, kb egy ásítással ki tudok egyenlíteni :)
Hát ennek az adatlapja hasonlót sem ír, csak azt, hogy a hangzása a kisebb légnyomás mellett isbugyanolyan jó, mert alkalmazkodik a nyomáskülönbséghez. De ez sajnos a fülemen nem biztos, hogy segít :-)
Thoddoot megjárt fórumozókhoz irányulna elsősorban a kérdésem ( gondolom minden szigeten más) hogy milyen fakultatív lehetőségek vannak a szigetről ? és ha releváns KB milyen árakkal kalkuláljunk ?
Hű, de megértelek! A mi kisemberünket (5) is eléggé megviseli a leszállás. Neki a légnyomás optimalizáló fülhallgató vált be eddig legjobban, mert még a rágás-nyelés sem igazi megoldás számára.
Repülés- és fülfájás témához tennék még hozzá saját tapasztalatot, mert sajnos én azok közé a kevesek közé tartozom, akik felnőttként is borzasztó fülfájással reagálnak a nyomáskülönbségre, így elsőkézből tudom elmesélni, mennyire szar érzés ez. Ez tényleg egy elképzelhetetlen fájdalom, nem csoda, hogy a pici babák üvöltenek. Mivel ti is először repültök, leírom a dolog hátterét egy kicsit részletesebben, így könnyebb talán elképzelni.
Tehát a felszálláskor nekem nem fáj a fülem igazán, csak dugul, ez csak egy kisebb diszkomfort, ilyenkor ugye mesterségesen csökkentik a kabinnyomást, hogy fent a magasban, ahol ritkább a levegő, minél kisebb legyen a gép vázára nehezedő nyomáskülönbség. Persze egy kisgyerek ezt a diszkomfortot másképp élheti meg, ezért érdemes felkészülni arra is. A süllyedés az igazi dráma, amikor a kabin nyomását elkezdik visszaemelni. Ez érzésre olyan, mintha egy tompa tárggyal, pl fülpucoló pálcával egyre erősebben nyomnád befelé a dobhártyádat, később pedig a koponyádat is a füleidnél és a homlokodnál. Ez, ha nem teszel ellene, nem diszkomfort, hanem kinzó fájdalom kb 20-25 percen át, és erős diszkomfort még 1-2 napig. Azt észre lehet venni, hogy süllyed a gép, ilyenkor érdemes felkészülni arra, hogy hamarosan emelik a nyomást (nem azonnal).
Ami segít: pici babánál, aki még nem tud rágni, a folyamatos nyelés, mert minden egyes nyelésnél megnyílik a fülkürt és így kiegyenlítődik a dobhártya mögötti nyomás. Nagyon apró lyukú cumisüveggel jártok a legjobban, így nem fog a süllyedés ötödik percében jóllakni :-) Ha már tud rágni, a rágás sokkal hatékonyabb, mert minden egyes rágáskor is nyílik a fülkürt torok felőli vége, és a rágás egy sokkal folyamatosabb dolog, mint a nyelés. Ezért ajánlják sokan a rágógumit, ami ugye nálatok még nem fog szóba jönni :-))
Én felnőttként vagy magkeveréket, vagy banánt, vagy egyéb gyümölcsöt rágcsálok nagyon pici falatokban, sokáig rágva (hogy ne lakjak jól, mert nem az a cél), attól a pillanattól, ahogy megérzem a fülemben a nyomást, szinte egész a földetérésig. Így nagyon picit fáj csak, és utána perceken belül elmúlik.
Bocs a hosszú leírásért, én kb kéthetente-havonta repülök, ezért nalam kardinális kérdés, hogy ne fájjon a fülem minden repülés után. És sajnos sokan alábecsülik ezt a fájdalmat. A magokban az a jó, hogy nem maszatolnak, nem büdösek, ezért ideálisak repülőgépre, a hátrányuk, hogy egy-egy landolásnál egy teljes csomag elfogy, ami olyan 4-500 kalória :-D
Tavaly augusztusban 1 éves volt a kisebbik lányom amikor Maldívra utaztunk, idén nyáron pedig 2 éves, és egyik utazás alkalmával sem volt semmi problémánk sem a repülőúton, sem pedig a szigeten. A gyereknek mindenféleképp vigyetek fel a gépre a kézipoggyászban ételt és innivalót, a poggyász ellenőrzéskor jelzitek hogy a kicsinek van, külön ellenőrzik, de nekik felengedik a folyadékot is. Én a gyerekorvosunktól kaptam azt a tanácsot, hogy a felszállás közben folyamatosan itassam, és akkor semmi probléma nem lesz a fülével, nekünk ez mindig bevált. 1 éves korában még nekem is az ölemben ült, viszont a repülőn vannak olyan sorok, ahol nincs előtte ülés, és a falra felakasztanak a babának egy speciális mózes kosarat, amibe bele tudod tenni a babát, így te kényelmesen tudsz ülni és közvetlenül előtted alszik a baba. Ez a mózes kosár súly függő, nekünk még 1 évesen tudott benne aludni. Így ha van lehetőségetek akkor érdemes ilyen ülésre foglalni a helyet. Tudom gyerek függő, nálunk szinte mindig végig aludta a repülő út nagy részét, semmi gond nem volt vele. A bőröndök nagy része gyerek tápszerrel, pelenkával, és bébiétellel szokott tele lenni, de szerencsére sok ruha nem kell a nyaraláshoz. Az időeltolódást mindig nagyon jól kezeli mind a két gyerek, a szigeten sem szokott semmi probléma lenni. Tavaly még babakocsit is vittünk a szigetre, ami nagyon hasznos volt 1 éves gyereknél, persze ehhez olyat érdemes vinni amit a homokban is tudsz használni. Illetve idei nyaralásunk tapasztalatából kiindulva egy jó tanács, hogy a repülőre kézipoggyászban pelenkából és bébi ételből többszörös mennyiséget vigyél fel, ugyanis mi ez év augusztusában úgy jártunk a Qatar-ral, hogy a szombat esti budapesti indulásunk után csak hétfőn hajnalban értünk a szigetre, mivel a repülő Budapesten 4 óra, Dohából 11 óra késéssel indult, és ilyen esetben hiába van a bőröndödben pelenka, étel, ahhoz nem tudsz hozzá jutni. Mellesleg megjegyzem, le a kalappal a gyerekek előtt, mert nálunk ezt a horribilis késést is teljesen jól viselték, mink felnőttek sokkal nehezebben.
Én pont az ellenkezőjét tudom mondani, de lehet hogy csak szerencsések voltunk. Mi 3 éve voltunk 2 pici gyerekkel (2 és 4 évesek voltak akkor) egy 2+10 órás repülőúton. Szinte egész úton aludtak. Az időeltolódást is ők bírták a legjobban. Azóta voltunk már 2-szer is ilyen hosszú úton, köztük most idén Maldívon. Se a repülőn se a szigeten nem volt semmi probléma. Persze azóta kicsit megnőttek így már jóval könnyebb velük utazni. És csak mellékesen jegyzem meg, hogy Egyiptomban is voltunk már velük és ott se lettek betegek. De mondom, lehet csak mi vagyunk ilyen bátrak (sokak szerint lehet felelőtlenek) és szerencsések.
Nem akarlak lebeszélni, csak a saját tapasztalatom írom le. Mi 2,5 évesen vittük először repülni a gyerekünket. Még akkor is nehéz volt megértetni vele mitől fáj annyira a füle. A másodikat már csak 7 évesen reptettük. Akkor már a hosszú repülőút rendben volt, de mikor mindkét gyerek Thaiföldön elkezdett éjszaka folyamatosan hányni reggelig, nem volt egyszerű történet. És ott még aránylag gyorsan tudtunk orvost keríteni, de nem a pihenésről szólt utána az út, hanem a folyamatos stresszről, mikor lesz megint velük valami.
Tavaly már itthon hagytuk őket és csak ketten mentünk el Maldívra. Na az kikapcsolódás volt! Idén szintén úgy megyünk a téli kirándulásra. Nyáron visszük őket is és róluk szól az egész, télen pedig rólunk. Ha mégis viszitek a kicsit, remélem szerencsésebbek lesztek mint mi voltunk!
Egyéves gyermekkel elindulni egy ilyen hosszú útra elég vakmerő vállalkozásnak tűnik. Lehet, hogy semmi gond nem lesz, de lehet rémálommá válik a nyaralásotok. Kezdve egy 9 órás éjszakai repülőúttal, amit a gyermek nagy valószínűséggel végig fog sírni, s ezzel kiváltva a fél repülőgép utasainak ellenszenvét, akik szeretnének pihenni. De ez még a kisebbik gond, a komolyabb problémát az jelenti, ha tényleg beüt valami egészségügyi probléma. Az egyéves gyermek immunrendszere még nem a legacélosabb a helyi baktériumokkkal szemben. Ráadásul az ottlétből ez a gyermek ebből semmit nem fog élvezni, mert nem tudja még felfogni. Ezzel az erővel egy otthoni wellnesbe is elvihetted volna, neki ugyanaz lenne az élmény. Én ezt átgondolnám mégegyszer, megéri e a kockázatot. Nem bántásból írtam, csak nagyon nagy a rizikófaktor. :))
Szia, ez nagyon bátor terv. Hozzá tudtok ott majd jutni olyan ételhez, ami az ő kis gyomra számára megszokott? Van a szigeten gyerekorvosi ügyelet hasmenés esetén a gyors kiszáradás megelőzésére? A repülőút sem semmi, de én amiatt aggodnék legkevésbé.
Általában az ilyen hosszú járatokon van ellátás és ital ingyen, de ezt a repülőjegy foglalásánál írják.
Tényleg sose repültetek, akkor szerintem nem ilyen hosszú úttal kéne kezdeni...
2 év alatti gyerekek nem kapnak ülőhelyet. Én 14 hónapos gyerekkel repültem Londonba először, átlagos repülő tapasztalattal.
A gyerek sírt fel és leszállásnál dugult a füle. Nem érezte jól magát a repülőn. 2,5 évesen már semmi gond se volt vele.
A gyereket végig ölbe kellett tartani, illetve rögzíteni egy külön biztonsági övvel. Kifejezetten kényelmetlen volt, 2 óra 15 percen keresztül is, nemhogy kb. 8-10 órán keresztül ugyanez. 8-10 órás repülésnél, már elgémberedsz, pláne ha figyelni kell még egy gyerekre. Pelenkacsere és etetésről még nem is beszéltem... Maldív tapasztalatom még egy hónapig és három napig nincs. Olvass vissza sok mindent megtudhatsz!
Február 11.-én utazunk egy hétre a Fihalhohi Island Resort-ba. Bécsből indul a gépünk, közvetlen járat. Sosem repültünk még ezért nem tudom mire számíthatok. Az osztrák légitársaság ad ilyen hosszú útra ételt, italt a gépen? Ezt hogy kell elképzelni? Velünk utazik majd az egy éves kislányunk is és mondta az iroda hogy ő nem kap saját helyet a gépen. Volt aki ekkora gyerekkel utazott? Nem volt túl kényelmetlen? Volt esetleg valaki ezen a szálláson? Elég jókat írtak róla, az alapján választottuk. Milyen az ill-inclusive ellátása?
Elorejelzest tok folosleges nezni, semmi koze nincs altalaban a valos idojarashoz. Majd teszek fel osszehasonlito kepeket ha lesz egy kis idom ezzel jatszani: ezt mutatja a telefonomon az elorejelzes + ezt fenykepeztem a parton abban a pillanatban. "Tanulsagos" lesz :D
November 4.-én utazunk először Maldivra, Meeru szigetére. Láttam, hogy jelenleg nagyon rossz az időjárás ott, 3 napja szakad az eső. Annyira félek a rossz időtől hogy hihetetlen, nem tudom mire kell számítani, megjósolni úgyse lehet, előrejelzéseket néztem, és esőt ír, de lehet hiába is nézem. Csak 6 éjszakát maradunk ezért félek. Valaki ment már november elején? :)
Szia, belföldi járatnál a súly határ az 5 kg a kézi poggyásznál, a feladott esetén 20 kg. Méret hasonló mint a Qatar-nál (erre nem emlékszem, de nem is méregették) A csomagokra vigyáznak, de ugye az ördög nem alszik, mi is úgy pakoltunk, hogy fürdőruha legyen a kéziben. Wifi mindenhol volt (bungaló, központi helyek) - július vége-augusztus elején voltunk. Mobil kártyát a nemzetközi reptér kijáratától jobbra tudsz venni. www.ooredo.mv vagy www.dhiragu.com, mi nem vettünk.
Irigyellek Meeru miatt! :) Fantasztikus nyaralásunk volt ott két éve! Ráadásul július közepén :P szuper időnk volt, egyetlen egyszer esett délután, aminek köszönhetően csodálatos fények és színek voltak, meg kb. kétszer 10 percet napközben, egyszer éjjel. Nyilván ez kiszámíthatatlan, szerencsénk volt. :)
Megkérdezhetem milyen szállástípust választottatok? Biztos, hogy szuper lesz! ;)
Szombat ota esik, ma is - legalabbis ezt irtak az Ukulhasiak is, meg ezt irta az iment a Kihaa-s dive center-es csajszi ket perce (de lattak tegnap a szakado esoben cetcápát, ami nekunk nem bujt elo sajnos)
Az Emirates normalis tarsasag, van rendes kaja [check-in elott kivalaszthatod, hogy milyen menut akarsz, de "magyarosh" nincsn a listaban], italbol annyit iszol, amennyit akarsz, csak kerni kell.
Valamint Dubai átszállással megyünk Emirates géppel? A gépen, gépeken milyen ellátásra lehet számítani? Vagy előtte a repülőtéren mennyire kell bevásárolni?
Sziasztok! Holnap indulunk a sun-ra.... Lenne pár kérdésem, ha nem baj. Jön valaki?
Jelenleg milyen idő van kint??
Valamint néztem youtube-s videót és ott láttam, hogy Maleból már elég kis géppel visznek tovább, amin nem sok hely van? Ugyanazok a kézipoggyász méretek mint ami odáig megengedett? Valamint a kézipoggyászba mennyire kell belerakni olyan dolgokat amik kellhetnek az első 1-2 napban? Mennyire fordulhat elő hogy elkavarodik vagy nem fér fel a bőrönd?
Továbbá lentebb olvastam adatkártyáról! Erről kérhetnék felvilágosítást? A Sun területén mennyire lesz elérhető a wifi?van pár dolog amit a pihenés alatt sem tud mellőzni az ember....Így érdeklődnék a mobilnet kártya lehetőségeiről is. Van lehetőség mobilnet kártyát venni a repülőtéren? hol? Maleban? Mennyiért és milyen adatforgalmat célszerű? Továbbá a telefonálás. Elég borsos az ára, ha jól informálódtam. Ha van net nem szükséges de máshogy megoldható?
Aranyos vagy, hogy felhívod erre a figyelmem, ugyanakkor mint írtam egykor én indítottam ezt a fórumot!
Számtalanszor voltam már májusban, és júniusban is, nem vagyunk az a féle ember, akik nem találják fel magukat minden helyzetben!
Amit feltettem, az egy érdekes jó ár, sehol máshol nem ennyi ugyanebben az időpontban, és soha nem szokott ilyen olcsó lenne júluisban, és májusban sem, ráadásul nekem nincs is két gyerekem!
Ez csak egy példa, megmutattam, mert találtam....
Szeretném megjegyezni, hogy májusban eddig 3-szor voltam, és mindháromszor tökéletes volt az időjárás, míg egyszer voltunk januárban, amikor végig szakadt az eső! A nagy ökölszabályok ma már nem érvényesek!
hazaértünk tegnap Embuduról, amint lesz időm, írok róla. biztos nem ez volt az utolsó maldív út... :) az AI témához hozzászólva, mi egy kis baráti társasággal voltunk (3 fő), és a 10 nap alatt közel 3000 dollár lett volna az italfogyasztásunk, úgy hogy koktélt nem is ittunk. ez ahogy írják többen, egyénfüggő. mi két sznori között is megittunk egy pohár sört, néha egy viszkit is, de hát baráti társasággal ez benne van. este kártyához meg azért fogyott több is, de aki nem iszik alkoholt, csak egy egy üdítőt vagy néha egy pohár sört annak felesleges, bár nekünk is valami 25 eur napi különbség volt a teljes ellátás és AI között, szóval mi nem is gondolkodtunk másban :)
Asszem megtaláltam a két gyerekeseknek szóló álom ajánlatot! Tessenek menni Maldívra azok is, akik nem milliomosok! He he he! Én ma foglaltam, nem volt egyszerű, de végül sikerült.
Milyen volt a többi szigethez képest, ahol korábban jártatok? A reef-je elérte Vilamendhoo-ét?
Mi a szomszédos Dreamland-an voltunk júliusban, látszott is a szigetetek a partunkról, és kiránduláson is elmentünk mellette. A Hanifaru Bay-ban voltatok "mantázni"?
Olyan koran max azok ernek oda, akik nem a reggeli gepekkel mennek :)
A reggeli gepekhez kb 1/2 7-7 fele szoktak leszallni a kisgepek, az indulasok meg 9-9.30 korul vannak emlekeim szerint.
Tegnap katasztrofalis idoben jottunk haza, a kisgepunk (nem is hidroplan, hanem a nagyobbik kavedaralo!) csak masodjara talalta meg a Male repteret, olyan felho/eso volt.
Igy aztan a gep, ami 6:30-ra ott kellett volna legyen leszallt 7:10-kor (utanunk jott egy helyi jarat vagy 100 emberrel, gongolom az volt a Sun-os gep),
mire kijottek a csomagokat es atmentunk a nemzetkozi terminalra es becsekkeltunk az volt 8 ora.
A gepunk meg 9:10-kor indult - persze nem indult, kestunk egy jo csomot, mert meg megvatunk mindenkit...
Egyebkent a helyi irodavezeto ficko szerint egy csomo helyen fel sem tudtak szallni a kisgepek.
Szoval no para, de azert legyen olyan biztositasod, ami kifizeti azt, ha az idojaras miatt nem ered el a gepedet!
Sziasztok! Nos visszatértem én is egy kérdéssel hozzátok! Rég volt már, teán igaz sem, volt bár emlékeimben még javában él, amikor 1998-ban Lohifushi-n jártam, majd hazaértem után megnyitottam ezt a fórumot!
Találtam tegnap egy nagyszerűnek látszó hihetetlen ajánlatot, és nem tudom, hogy mennyire bízhatok benne! Képen mellékelem a dolgot. Ott a dátum, 2 felnőtt, egy 9 éves gyermek! Transzfer nincs benne, azt külön kell fizetni!
Kérdezni szeretnék: Sun Island. Mennyire van kontinentális ételválaszték? Ugye az sem lesz "bajban", aki nem eszik tengerit/ázsiait, semmi ilyesmit,hanem a "megszokott" ízek kedvelője?
Sziasztok!
Szeretnék hozzászólni az AI. témához.
Kiváncsi voltam megnéztem.
Januárban utazunk Fihalhohira 12 éjszakára AI ellátásra Bécsből direkt járattal.
Én májusban foglaltam 4654 Euro-ért a TUI-nál
A mostani árak ua. 5904 Euro AI. A 12 éjszakára FP-ra 5308 Euro. Ez 600 Euro különbség 2főnek.
Ez 25 Euro/fő/nap.
Én ezért foglaltam AI ellátást.
Elfogadom,hogy más szigeteknél ez sokkal több is lehet.
Ami az AI kérdést illeti: kb. kéthetente lángol fel a vita és kb. 90:10-re vezet az, akik azt mondják, hogy nem éri meg. Egy strigula részemről is a nem éri meg mellé. Mi anno 650-680 dollárt költöttünk az egy hét alatt tokkal, vonóval, fakultatív kirándulásokkal, szuvenírekkel, miegyébbel (a legnagyobb része nincs az AI-ban), azaz kb. ezt a nagyságrendet költöttük el, töredékét az AI-ban szereplő italra, vagy más dolgokra.
Az AI anyagilag nem fogja megérni, inkább a kényelmedet veszed meg vele, ami mellé csak annyi megjegyzést, hogy a másik megoldás sem sokkal kényelmetlenebb technikailag (annyival különösen nem, amennyivel többe kerül), azt gondold inkább végig, hogy neked megér-e annyit az egy fokkal nagyobb gondtalanság, hogy még 200 ezerbe kerüljön, azt eszedbe se jusson végigszámolni, hogy ez hány sör, vagy hány koktél.
Szia! Sun-ról belföldi repülőjárattal lehet Male-ra jutni, az utolsó mostanában 16 órakor indult Suntól 10 percnyi hajóútra lévő szigetről. Amennyiben 23 órakor indul a gépetek Male-ról haza felé, akkor lesz egy csomó időtök a reptéren. Átmehettek "városnézni" Male-ra, ha érdekel. Korábban írt tapasztalatok alapján az AI különbözetet elég nehéz "leinni" - mindent meg lehet oldani :-) a fogyasztási szokásoktól függően.
Sziasztok, decemberben, ünnepi időszak alatt szeretnénk utazni, mindenképpen Észak-Male Atoll vmelyik resortját választanánk, ami ez idáig szóba jön: Paradise Island, Malahini Kuda Bandos, Angsana Ihuru.
Mi utóbbi szigetet preferáljuk, elsősorban a reefje miatt, azonban több helyen olvasni negatív kommenteket az ai ellátásról, hogy kissé félrevezető. Van esetleg személyes tapasztalat erről?
Bármit nagyon szívesen vennénk tapasztalatot a három fenti szigettel kapcsolatban!
Esti órákban érkezünk, volt így valaki, gyorshajós transzferrel teljes sötétedés után?
Sziasztok! Megtudnátok mondani, hogy Sun Island esetén az all inclusive ellátás megéri a 100.000Ft/ fő árat?? 200ezret egy hét alatt le lehet inni?? Vagy mivel másabb a Sun esetén a teljes ellátástól? Valamint jelen ajánlatban 9órás male érkezés lenne, ezzel nincs is gond. De hazafelé 23órás indulás. Ez is a legjobb lenne, de olyat olvastam hogy repülős transzfer 3ig van. Ilyen esetben hogyan oldják meg a transzfert?? Vagy egyáltalán mivel visznek malebol a sunra?? Hidroplán vagy belső járat? Előre is köszönöm.
Sziasztok! Úgy alakult, hogy idén decemberben, jövő áprilisban és 2021 januárban is biztosan utazom és megfordult a fejemben, hogy decemberben előre megvenném a telefonkártyákat (dhiraagu) a reptéren, legalább 2020 áprilisra is, hogy akkor ne kelljen már akkor is még egyszer sorbaállnom érte.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek aktiválástól él a kártya? Tehát ha megveszem decemberben, akkor simán elrakhatom áprilisra és csak akkor aktiválódik, ha majd 4 hónap múlva belerakom a telefonomba? Vagy a vásárláskor aktiválják?
Bookingon a Bandost, eddig árban nem tudták felülmúlni. Mivel lemondható okt 23-ig így nézem az ajánlatokat folyamatosan.
Bandos választásának oka: közel a reptér, halakra (reefre) nem panaszkodnak annyian, van gyerekmedence, gyerekfoglalkozás és programok.
Probléma lehet: hogy régi sziget, néhányan panaszkodnak az ételre (ázsiai konyha), szerintem legnagyobb gáz, hogy a főétteremben az üdítők drágábbak, mint a többi étterembe. (Bandos által küldött árlista alapján... Igaz engem az all. inc. miatt hidegen hagy.) Fakultatív drága.
Köszönöm! Csak mert szereztem már átalakítót,és vinném is szívesen,nem súly. De ha egészen biztos,h van,akkor nem teszem be. 2 kellene sztem,es ha lehet kérni,az szuper:)
Van a sziget kínálatában egy ilyen fakultatív kirándulás (a honlapjukon nincs fenn, de ha ott vagy és rákérdezel a Guest Relation-ön, akkor fogják kínálni). Ennek lényege, hogy 9:00-17:00-ig kiadják a szigetet, ami asszem Tholhufushi névre hallgat. Elég borsos a kirándulás ára, anno 240 USD volt, most nem tudom, de biztos 300 körül. Ennek az a lényege, hogy egyszerre csak egy párt (vagy egy társaságot, azaz ha mondjuk 3 pár együtt utazik, akkor lehet ez 6 ember is és akkor 6 emberre oszlik meg a 240 USD, de vadidegeneket nem eresztenek össze semmiképpen. Ha csak ketten vagytok, akkor kettőtöket visznek).
Van olyan verzió is, amikor ott aludhatsz egy éjszakét a szigeten (mert van rajta egy elég takaros kis bungi is). Ezzel csak az a baj, hogy ezzel nagyon elgurult a gyógyszere a szigetnek, mert valami 1340 dollár, vagy valami hasonló áron láttam nemrég. Ez a mostani árszinten kb. 10 éjszaka az anyaszigeten, ez nagyon véleményes. Ha ott lesztek, mindenesetre kérdezz rá.
Megvolt az elsö Maldív-élmény....és a tervek szerint nem az utolsó, mert csodálatos volt...
Araamu adta az olcsóbb ajánlatot, kérésemre Helengeli volt a célpont. Qatar Airways (felejtös), reggeli megérkezés Male-ra. Az útlevélellenörzésnél hatalmas a sor (egyszerre érkezett jópár gép), de kit érdekel, amikor 30 fok és a tudat, hogy ott vagy.
Az érkezési csarnokban már várnak, és egy palack vízzel együtt villámgyorsan a hajóhoz kísérnek, a csomagra sincs gondod. A hajón frissítökendö.
A 20 személyes hajón a transzfer kb. 50 perc Helengeli szigetéig. Egyik irányban sem volt nagyon vészes, söt...
Helengeli kis sziget (kb. 830 meter hosszú), 116 villával, 3 kategóriában (Beach, Deluxe Beach és Water villa, ez utóbbiak szintén a parton vannak, de részben már a víz felett és saját kis medencével a teraszon). Nekünk tökéletes volt a Deluxe Beach Villa.
Érkezésnél zenével fogadnak, check-in közben frissítö, a csomagok már a Villában várnak.
A sziget az egyik legszebb és legjobb állapotban levö házi reef-röl hires. Életemben elöször sznorkeleztem, és csodálatosan szép és izgalmas a vizivilág. Van abban valami különleges, amikor a kis szirti cápa a bokáig érö vízben úszkál töled félméterre...de láttunk teknöst, ráját és megszámlálhatatlan fajtájú más halat.
Szorkelezéshez a sziget ingyen biztosít maszkot, pipát és uszonyt, felárért bérelhetö teljes arcú maszk is.
A villa 2-3 személyes. Mentömellények (a sznorkelezéshez gyengébb úszóknak), esernyö, esökabátok (2x esett, összsesn talán 3 órát, de jól is esett), papucsok, fürdököntös, hajszárító, tusfürdö és sampon. Minibár üdítökkel, széf, TV, ingyen wifi (az egész szigeten), napi 2x takarítás, meg- és beágyazás, csokik. A villába belépés elött le tudod mosni a homokot a kis víztározóból, amit rendszeresen töltenek.
A fürdöszoba a szabadtérben van, fantasztikus....zuhanyozni a szabad ég alatt, miközben nézed a denevért, hallgatod a szél susogását...
Az egész sziget nagyon tiszta, folyamatosan rendeben tartják. A személyzet mosolyog, elöre köszön, segítökész. Egyetlen út visz végig, kb. 5 perc séta volt az étterem. A kikötönél van egy snackbár.
Helengeli All Inclusive sziget, és mi nagyon élveztük, hogy az egész sziget ilyen alapon müködik. Az AI italokban sok prémium cucc is benne van. Ha elfogyott, már jött a pincer és ajánlotta/hozta a következöt.
A szigeten 2 étterem van, az egyik a normál, svédasztalos (nagyon jó választékkal, még vegan sarok is volt, de mindig volt pizza, tészta, steak-opció is), a másik csak esténként nyitott ki, és ott a la carte és fizetös volt. Hetente egyszer van grill-vacsora is a fizetösben, all-you-can eat alapon, 25 USD-ért.
Nagyon sokszor láttuk, hogy azt a partszakaszt és az asztalokat külön feldíszítik nászutasoknak, szülinaposoknak, évfordulóra...
A szigeten egy bár van, esténként élözenével. Délutánonként frissen sütött snack-ek.
2 medence (az egyik egy adult only, infinity pool), de a másiknál sem volt sok gyerek. Kikapcsolódásnak ott a spa (nagyon klassz volt), egy kisebb, de jól felszerelt edzöterem, van egy kis bolt is, ahol szinte mindent (de nem olcsón) lehet kapni. Egy pool table, egy darts, sakk és egy ping-pong asztal. Lehet jetskizni, kajakozni/evezni is, utóbbi bérlése ingyen. Nászutasoknak a spa-ban egy ingyen 50 perces masszázs.
Van a szigeten egy búvárközpont is.
Helengeli nem egy nagy sziget....
De mi pont ezt élveztük. Sehol nem volt tömeg, a beach villa elött senki más nem járt a parton, a tenger színe fantasztikus.
Az árban benne volt pár hajós túra (esti delfin-nézés, horgászás és látogatás egy másik szigeten), de minket ez nem érdekelt.
A vendégek zöme német, orosz, kínai, angol. Pár holland és francia.
Elhajózáskor a személyzet ismét sorfallal és integetve köszön el.
Köszi :), felvettem a kapcsolatot az A betűs irodákkal mind a kettő segítőkész nehéz is a döntés de az egyik olcsóbb mint már sokan írták is. De szeretek azért más véleményt is meghallgatni természetesen, több szem többet lát alapon. Igen arra gondoltam ne legyen lepukkant..nem kell ultra modern legyen, csak ne lelakott. Megnézem amiket írtál. ( meg nem rossz ha a wc nem egyben van a fürdővel, ezt kevés helyen látom pl.) Ha valami eszedbe jut szívesen olvasom :)
Thodoo es Ukulhas altalaban tetszik azoknak, akikoda mentek
Maafushi kerulendo, max kirandulobazisnak jo
Nyilvan meg rengeteg masik is van (pl Feridhoo is igeretes), de ezek talan a legismertebbek.
Hát tanácsot nemigen mernék adni (a másik kollégának is inkább csak irányokat vázoltam, nem mertem azt a bátorságot venni, hogy olyanokat mondjak, hogy menj erre, vagy arra a szigetre).
Az a legfőbb baj, hogy mindahányszor Maldivon voltam, a feleségemmel voltam (már felnőtt gyerekeim vannak), soha nem volt szempont, hogy gyerek is jön. Azt tudom, hogy pl. Dhonvelin, amikor voltunk, rengeteg gyerek volt, a szobánkban is láttam, hogyha lenne velünk lurkó, hol helyeznék el. Persze Dhonveli sajnos az eddigi 5 sziget közül alighanem az utolsó helyen kullog. Modernség ügyben is bajban vagyok, mert számomra egyik sem modern, hanem mindegyiknek van valami helyi stílusa. Persze, ha modernség alatt azt érted, hogy nem legyen lepukkant, vagy útban a lepukkant felé, az egy kicsit más tészta.
Neked is azt tanácsolnám, hogy az itt a fórumon is reklámozott, vagy akár máshol talált irodákat kérdezd meg a szigetekről.
Az egyetlen okosság, amit mondanék, hogy Sun után érdemes egy kicsit mást nézni, gondolok itt arra, hogy a nagy, kiépített sziget helyett/után egy kisebb, de természetesebb szigetet. Angaga, Filitheyo, Vilamnedhoo, Komandhoo, Reethi Beach ilyenek például (mondjuk ezeknek remek reef-jük van, bocsi, csak nálam ez fő szempont, ezért sokat olvastam ilyenek miatt róluk). Csak nem tudom mennyire gyerekbarátok. Erre kérdezz rá pl. irodában.
Ha felmész a sziget honlapjára, ott is az Activities lapra, akkor láthatsz felfújható izéken játszó gyerekekről képet. Tehát van ilyen (persze, hogy a klasszik matrac, vagy más, azt nem tudom). De van bolt, ahol vannak strandcikkek, vagy a vizisport és búvárközpontban tudsz kölcsönözni. És ott is fogják felfújni, ha kell.
1. Átalakító volt a bungalóban (Superior BB), hogy mindegyikben van-e azt nem tudom, de gondolom igen. Ha nincs akkor hoznak. (nálunk nem volt esernyő: kértünk - hoztak - nem esett :-) )
2. Nem tudom. Egy üzletben volt mindenféle strand cucc, de csak benéztünk.
Lenne pár apró kérdésem a Sun Islanddel kapcsolatban. Különböző oldalakon találtam infót,de biztosat szeretnék tudni olyanoktól,akik mostanában jártak a szigeten:)
1. Valóban van átalakító a konnektorhoz minden bungalóban? 1db?
2. Van ott olyan üzlet,ahol gumimatracot tudok venni? És vajon fel lehet fújatni valahol?:)
Egyelőre ennyi jut eszembe,köszönöm,ha reagáltok!:)
De jó olvasni amit írsz, hasonló dilemmában vagyunk mi is szigetek választása kapcsán, csak mi családdal megyünk ( így kicsit más szempontok is számítanak). Tudsz esetleg nekem is tanácsot adni? Mi 2 hétre megyünk 2 resortra, eddig szerintem jó :). Itt jön a neheze ( nekem ) az első 8 éjszakára a nagymamákat is hozzunk, hogy egy két programra el tudjunk menni gyerekek nélkül ( 4 évesek). Így az első 8 éjszakára a Sunot néztük ki, viszont a 2. szigetre egy modernebb szigetet keresünk ( itt a reef már nem annyira fontos) itt inkább jobban a pihenésé lesz ( gyerek játszó rész jó lenne esetleg), ez lenne az 5 éjszaka. ( amiket néztem Kuramathi, Oblu select, Kandima) De vevő vagyok másikra is,de a bőség zavara miatt elég nehéz a döntés. Köszi előre is :) Ági
Igazából überokos se akartam lenni, de anno éppen itt a fórumon lehetett ilyenről olvasni, hogy 2 hét 2 sziget, aztán kipróbáltuk, szenzációs volt, azóta is vissza szeretnék így menni Maldivra.
Az egész nem bonyolult, az egyik hét végén visszamész Maléra, majd nem az európai repülőre szállsz, hanem elmész egy másik szigetre (a szigetek közötti közvetlen transzfer fogalma ugyan létezik, de bonyoiult, szervezést igényel és csak nagyon korlátozottan működik).
Hogy milyen szigeteket ajánlanék? Itt már bizonytalan vizekre evezünk, ezt inkább az utazási irodákra bíznám. A két itt a fórumon ajánlott iroda hidd el nem azt fogja kínálni, ami neki jó, hanem kivételesen azt, ami neked a legjobb.
Itt elsőre inkább csak irányokat, vagy még inkább ötleteket mondanék:
1. Ha megosztod két szigetre a nyaralásodat, érdemes úgy gondolkodni, hogy Maléhoz közeli és távolabbi szigetpárt válassz. Egyrészt a közeli sziget esetén a transzferrel tudsz olcsósítani, mert nincs hidroplán, vagy repülő költség (helyette speed boat van). Másrészt a fővárosba is belátogathatsz fakultatív kirándulás keretében. Ebben a körben az Északi-Malé Atoll és a Déli Malé Atoll szigetei esnek bele körbe:
a. Alsó kategória (csak példaszerűen): Biyadhoo, Dhonveli, Thulhagiri, Paradise, Bandos, malahini Kuda Bandos
b. Középkategória: Meeru, Velassaru, Kurumba,
c. Felső kategóris: Baros, Taj Exotica, Banyan Tree Vabifaru, Four Seasons
2. A második körben másik atollra is érdemes ellátogatni és kipróbálni a hidroplánt is, itt már a lehetőségek végtelen tárháza tárul fel:
a. Alsó kategória: Rannalhi, Kandooma, Kihaa, Vilamendhoo, Angaga
b. Középkategória: Sun Island, Reethi Beach, Kuramathi, Royal Island, Veligandu, Komandoo
c. Felső kategória: Velassari, Angsana Ihuru, Hideaway Beach, W Retreat.
Belinkelek neked egy viszonylag teljes szigetlistát, ahol atollonként végignézheted a kínálatot: katt ide! De bízz az irodákban is, tényleg segítenek.
A fenti szigetsorrend természetesen nem szentírás, akár meg is fordíthatod, előbb távoli hidroplános sziget, aztán a közeli, erre nincs szabály.
Két luxus nyilvánvalóan nem fog beleférni 2 millába, két közepes talán. De még egyszer mondom, hogy például egy kevésbé luxus, de szuper reef-fel rendelkezó sziget nagyobb szám tud lenni, mint a csillagok szerinti luxus. Mert miben nyilvánul meg az 5*? Hogy például golfkocsi jön érted este és visz el vacsorázni...De könyörgöm, amikor a púderfinomságú fehér homokban is el lehet sétálni? Ki az ördögnek kell golfkocsi? Vagy esetleg a Spa-ban 26 féle kezelést kínálnak. És? Esetleg van minigolf pálya is. Na ne mááár...
Ja és még valamit ezekről a csillagokról. Rengeteg helyen voltam már a világban, ahol ezek a csillagok adnák a támpontot,de hamar rájössz, hogy csak nagy rátartásokkal: Szigapúrban egy 5*-os hotel korrekt, de semmi különös, Tunéziában az 5*-os is az éppen elmegy, Dominikában, vagy Mexikóban is ez a standard, de semmi ájulat. Éppen Maldiv az a hely, ahol a 3,5 vagy 4*-osban is teljesen luxusban éreztem magamat és messze felülmúlta egy Seychelles-i, vagy thaiföldi esetleg 4-5 csillagos szállodát.
Aztán a fenti szempontok alapján a fenti felsorolásból olyanok ugranak fel elsőként, hogy Angaga, Vilamendhoo, Komandoo. Mert jó a reefjük, a hotel sem rossz és máris a közép, sőt alsó kategóriából szemezgettünk.
Csak egy apróság: egy lánykéréshez (ha jól emlékszem ez van Neked), el sem tudnék képzelni egzotikusabb és romantikusabb helyet, mint Sun Island mellett a lakatlan kis sziget, ahol csak ketten vagytok a természettel, csodálatos, zavartalan környezetben és itt térdelhetsz szíved hölgye elé, a kis gyűrűddel (aki itt nemet mond, hááát...nem is folytatom:). Viszont Sun Islandet akár itt a fórumon is az egyik legkommerszebb szigetnek tartják, a középkategória alján, az alsó tetején. De hogy mindemellett egy gyönyörű szigetről van szó és kivétel nélkül gyönyörteljesen jön onnan vissza mindenki, az biztos:)
Szóval ha rálépsz erre az útra (és hidd el annyi pluszt kapsz érte cserébe, amiért megéri:), akkor előbb azt döntsd el, hogy közeli, vagy távoli sziget, kisebb, vagy nagyobb, természetesebb, vagy kiépítettebb (esetleg olcsóbb, vagy drágább), hidroplános, vagy csónakos, szuper reefes, vagy csak éppenhogy. És ezekkel a preferenciákkal keress, vagy kerestess.
Persze ha kell még tanács, segítek, segítünk itt a fórumon:):)
Na jó keresgetést!
Azt nem mondom, hogy könnyítettem a dolgodon:):):)
Üdv, nem a flancolásról van szó első sorban (nyilván persze arról is, szeretnék egy örök szép emléket adni a páromnak), hanem hogy az egy hét az-az időtartam, amíg teljes nyugalomban eltudunk szakadni itthonról, többről csak komoly szervezkedések árán. De ha megéri, hát miért is ne! Az irodák nem nagyon ajánlgattak ilyen opciót, csak Sri Lankát mint kiegészítést... Ha már felvetetted az ötletet, mondanál konkrét szigeteket, amikre gondoltál? Ha belefér a keretbe mint opció, az a minimum hogy utána járok ennek megoldásnak is, még semmi sem fix. Az 5 csillagon csak azért volt hangsúly, mert az értékeléseket és a brossúrákat böngészve nagyon sok olyan szigetet találtam, aminek a reefje meseszép, de a resort minőségi és kényelmi faktora, vagy a szolgáltatás mennyisége és minőségei számomra ár-érték arányban túlárazottnak tűntek (a saját viszonyítási alapjaimhoz képest) és kedvet szegtek. Vagy másképp fogalmazva, nem tűnik irreálisan drágábbnak egy minden szempontból luxus resort, egy "közepeshez" színvonalhoz képest. Ugyanígy sok olyan sziget is akadt, aminek viszont a resortja volt szuper, rengeteg számomra tetsző dologgal és szolgáltatással, de a reef nem nagy szám, sőt... de hát azért meg nem kell a maldív szigetekig menni, teljesen igazad van és egyetértek. A Banyan Treee szimplán jó kompromisszumnak tűnt így elsőre, szép reef, luxus resort nem vállalhatatlanul drágán. Ettől függetlenül szívesen enged az ember az igényekből, ha a kontra oldalon jó dolgok sorakoznak fel, így vagyok ezzel én is. Azt pedig én mondom meg őszintén, hogy nincs nagyon viszonyítási alapom, hogy mi számít jó ár-értékű szigetnek, vagy mi számít jó üzletnek ilyen téren, csupán eleve úgy indultam neki látatlanban, hogy 2 millió plusz költőpénz az ideális keret, amít erre foghúzásszerű fájdalom nélkül szívesen áldoznék rá, és örvendeztem hogy nem irreális az elképzelésem, ekkora összeggel már van válogatási lehetőségem és egy akár egy luxus resort is beleférhet ha jókor fogalalok. Köszönöm hogy reagáltál, már csak ezért is megérte kérdeznem, mert magamtól ilyen verzióban még csak el sem gondolkodtam, viszont így kérlek adj akkor további támpontokat, mely szigetek azok, amik szóba jöhetnek ezzel a kerettel.
Őszintén? Az első dolog, ami eszembe jutott, hogy 2 millióból 2 hétre is lehet menni (mondjuk két szigetre). Persze tudom, hogy vannak meghatározó pillanatok az ember életében és megadja a módját, de számos más szigeten is meg tudod adni (mégha a hivatalos besorolása nem is 5*-os). Tudod, az is egyfajta alapigazság, hogy "Maldivon nem tudsz mellényúlni". És nem okoskodásként, de annyit fogadj el, hogy a csillagok között Maldivon nincsenek akkora különbségek, hogy egy 5*-tól hanyatt dőljön az ember, a 4*-re szájat biggyesszen, a 3*-ra (talán ilyen nincs is), meg rázza a fejét, hogy nem. Például a házi reef csillagokban ki nem fejezhető, de egy jó reef-fel rendelkező 4*-os szerintem sokkal nagyobb szám tud lenni, mint egy reef nélküli 5*-os.
Szóval én mondanám, ha még semmi sem fix, hogy mélyedj el egy ilyen lehetőségben is.
Persze ha nagyon megigézett a sziget...
Maga sziget nem lehet rossz, a Tripadvisoron majdnem 1800 értékelésből mindössze 85 hülye volt, aki nem a legmagasabbra értékelte, ez nagyon árulkodó, hogy ennyire egyöntetűen felértékeli a nagyon-nagyon túlnyomó többség. Ha abból az axiómából indulsz ki, hogy "mindig az első gondolat a legjobb gondolat", vagy egy hétnél nincs hosszabb lehetőségetek, akkor érdemes ragaszkodni a szigethez.
Először is köszönet mind azokért az információkért, amiket már a fórumot böngészve is megtalálhattam, még csak kérdeznem sem kellet. Pár nap fórumozás után az alapvető és lényeges infókkal sikerült magam felvértezni, így elérkezett az idő, hogy a maldív életérzés minket is beszippantson. A jeles alkalom nem lenne más, mint az eljegyzés, a jövő évben.
Sokatok elismerő szavain felbuzdulva felvettem a kapcsolatot az A betűs irodákkal, és az abszolút pozitív első benyomások után kicsit tétlenül állok a választható szigetek és így ajánlatok tengerében.
Első blikkre leginkább a Banyan Tree Vabbinfaru nyerte el leginkább a tetszésem, de nem nagyon találtam róla részletesebb leírást a közelmúltból, illetve az irodák is mást javasolgattak és más ajánlatokkal bombáznak. Ha valakinek lenne tapasztalata a szigetről, azt nagyon szépen megköszönném, mert rengeteget segítene a döntésben. És persze a kontra! Ha netán személyes tapasztalatból valaki más szigetet ajánlana ebben az árkategóriában azt is örömmel venném, még semmi sincs eldöntve.
A szempontok: - ne legyen túl messze Malétól, ha lehet - a Banyan Tree-re 1,9 milliós ajánlatot kaptam két főre, teljes panzióval, repjegyekkel, transzferrel mindennel egybe véve egy hétre. hasonló árban gondolkoznék, 2 millióig bezárólag - legyen saját szép reefje, imádunk sznorizni - változatos élővilág - 5 csillagot szeretnék mind szállásban, mind a szolgáltatások színvonalában, szeretném megadni a módját az anyagi keretekhez mérten (masszázs, búvárkodás, delfin les…legyenek jó opciós lehetőségek) - mezítlábas, szép fehér homok, a sziget mérete nem befolyásoló tényező - az ellátás majdhogynem teljesen mindegy, semmiképp nem AI, a párom glutén és laktóz érzékeny, így eléggé beszűkül a fogyasztható ételek száma (de azért szuper lenne, ha ezt is figyelembe tudná venni resort) - nem tipikus családi nyaralásra alkalmas szigetet keresnék (nem kell adult only-nak lennie, de jó lenne egy meghittebb, romantikusabb szigetet találni) - nagy előny lenne, ha valami maldív viszonylatban is extra helyszín is lenne a szigeten,vagy elérhjető távolságban, amit lánykérésre használhatnék
Bármilyen segítséget, ötletet, tippet, ajánlást nagy örömmel vennék és olvasnék.
Szerintem Doha egy porfészek, látnivaló semmi, csak ha nagyon muszály (szállással együtt olcsóbb, mint a rövid átszállás, vagy nagyon hajnalban van a csatlakozás), akkor állnék meg aludni...
Ha Qatar Airways társasággal utazik az ember Maléba, akkor érdemes a hosszabb utazási idős járatokat választani és Dohában aludni egyet? Ha igen van bevált hotel amit ajánlotok ?
Rengeteg ilyen iroda van. Ha visszaolvasol, itt a fórumon néhányra szűkült a kör: Aaramu Travel, Admiral Travel (és én mondjuk az AST Travellel szoktam a foglalásokat intézni), amelyik szimpatikusabb, vagy közelebb esik...
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy melyik irodában szoktátok foglalni az utat? az egyéni nem opció! Még sziget nincs eldöntve csak annyi hogy resort.
Az irodak is siman leszervezik neked repjegy nelkul is (marmint a mar lefoglalt jegyedhez igazodva) a szallast/transzfert es lehet jobb arat kapsz, mint ha magad intezned a szallodaval vagy egyeb foglalos oldallal.
Elvileg a szálloda intézi a transzfert is, ezét igen, jól gondolod, hogy tudniuk kell, mikor érkezel.
Hogy küld-e vouchert nem tudom, de talán annyira nem is lényeges. Mert amikor leszálltatok, kimentek (már a csomagokkal a kezetekben a terminálból), bele fogtok botlani egy sor pultba (utazási irodák és szigetek pultjai vegyesen, de legalább, vagy 20). Itt kell jelentkezni az embernél, hogy megjöttetek (a terminál és a pultok közötti 20-25 méteren még segítő emberek is szoktak cirkálni, akik el fognak kapni, hogy hová tartasz (Where are you going to? vagy csak egyszerűen Which island?). Bemondjátok, hogy Sun island és vagy odavezet, vagy eligazít, hova kell menni.
A pultnál bemondod a nevedet (vagy odaadod a vouchert, de ez is inkább a nyelv hiányát hidalja át, mert voucher nélkül is elhiszik, hogy hozzájuk jöttél és "jogosult vagy"), kipipálnak egy listáról (és akkor ez a lista számít, nem a voucher:), majd egy újabb kis ember elkisér egy buszhoz a csomagjaiddal. Ez a busz visz át a hidroplán kikötőbe, ez tök automatikus és ezt is ők intézik (pontosabban Sun-ra ha jól emlékszem már nem hidroplán jár, hanem belföldi járat, az meg tán 100 méter séta a belföldi és a nemzetközi terminál között, erre vagy buszt lesz - nem hiszem - vagy csak simán mutatják az utat, hogy "oda tessék fáradni a nagy zöld táblához"). Onnan meg már csak gépre fel/huss az atollok felett/leszállás/dhoni jön/juhéééé itt vagyunk a szigeten, mint a Guy Ritchie féle Blöff-ben, amikor Avi kuzin átrepül New Yorkból Londonba két másodperc alatt, míg megiszik egy felest a Concorde-on:):)
Nagyon régen voltunk utazási irodával Sun Islandon. Azóta is visszavágytunk. Most a Qatarnak remek ajánlata volt, igy vettünk jegyet január végére. Hogy melyik szigetre menjünk azt még nem döntöttük el. Sajnos nagyon kicsit beszélünk angolul, a kérdésem az lenne, hogy mi a menete a transzfer foglalásának. Gondolom a szállodának kell megirni, hogy melyik járattal mikor érkezünk.(google forditó a barátom ! :) ) Gondolom, majd küld valami vouchert, ugye ? És utána a repülőtérről hogy jutunk át oda, ahonnal a transzfer kisrepülőgép indul ? Előre is köszönöm a választ.
Angaga, Fihalholi és Vilamendhoo remek reef-fel rendelkezik. Mirihi viszont magasabb kategóriájú. Angaga és Mirihi kicsi, de végtelenül természetes, a többi nagyobb, Vilamendhoo a legnagyobb. Egyedül ez a áthelyezni Veliga sötét ló, sosem hallottam róla. Nem csodálom, hogy nehezen döntesz.
szerintem próbálj a klasszikus módon dönteni: mi a fontosabb, nagyobb vagy kisebb, illetve pénzügyileg mi fér bele? Ezekkel máris szűkítheted a kört
Segítséget kérek azoktól, akik többször jártak már Maldívon és ismerik a szigeteket. Februárban szeretnénk utazni a Maldív-szigetekre. Amit kinéztünk eddig az a következő: Mirihi, Angaga, Fihalhohi, Thelu Veliga, Vilamendhoo. Nem tudunk dönteni. Melyiket ajánlanátok. Fontos az autentikus környezet, szép szobák, beach villát bérelnénk, közeli part, korall (tudom kevés) és élővilág. Ja igen, az sem lenne rossz, ha az All. inclusivbe benne lenne a gyümölcslé, víz, és minden helyi ital is. Köszi a válaszokat. Üdv.
Ha valakit erdekel, akkor az M3-on van egy kisfilm a Hello, Világ sorozatban a Maldiv szigetekrol (is -- Sevilla, Korzika, Ciprus, Maldív-szigetek, Nápoly).
Mi 17 éve az Admiral Travel-lel utazunk a maldívra is, és más egzotikus helyekre is, őket bátran tudom ajánlani, nagyon korrektek, megbízhatóak, és akár személyes találkozás nélkül, online is elintéznek mindent.
A Sun után talán a Royal Island-et ajánéanám, kozépméretű sziget, van reef-je is, szép medencéje (gyerekmedence is), majdnem olyan sok szolgáltatása van, mint a Sun-nal, és gyerekbarát.
Persze mi egy kicsit elfogultak vagyunk a Royal-lal, már ötször is voltunk ott, és nagypn szeretjük.
Melyik utazási irodát ajánlod jobban az Araamut vagy Admiralt? Ők adták eddig a legjobb árakat. Sun Island után Te melyik szigetet ajánlanád ami szebb és kicsit modernebb már? ( de még gyerek barát)? Köszönöm
Vilamendhoo es Lilly Beach kozott par kilometer van csak, amikor Vilarol jottunk haza, akkor le is szallt ott a gep, szoval megoldhato a transzfer.
Angaga->Vilamendhoo motorcsonakkal kb 10 perc, mi addig sirtunk, amig a nemet utazasi iroda csak elintezte ingyen ($380 lett volna hivatalosan) De az osszes kirandulo-dhoni ami Angagarol megy szerintem erinti Vilat.
DE amit erdemes tudni, hogy vannak azert olyan utazasi irodak, akik ha ket kozeli szigetre foglalsz, akkor leszervezik a kozvetlen utat a ketto kozott es ugy kapsz ajanlatot (nekunk volt is ilyen, csak vegul is nem veluk utaztunk)
Igazából Sun-ról Angaga, Mirihi és talán Vilamendhoo van elérhető távolságban, végső esetben akár Filitheyo is (meg Conrad Rangali, meg Lily Beach , de nem nyújtottam végtelenre sort).
A nagy baj az, hogy az egész egy kitalált rendszer és bár néha kézenfekvő lenne egy félórás hajóúttal simán átmenni, mégis megtetetik veled az egész utat, mert ez a rend. Ennek ellenére hallottam már róla, hogy megoldották némi rábeszélésre a vendégnek. Ezt viszont mindenképpen érdemes lenne e-mailben előre leegyeztetned Sun-nal, mert egyébként befoglalják Neked az automatikus transzfert és akkor kifizeted a felesleges transzfert is és esetleg azt is, amikor simán átvisznek.
Angagára például anno mi voltunk Island Hoping kiránduláson, tehát tutira megtehető távolságról van szó és még megy is hajó a két sziget között (igaz nem testvér sziget), a másik két sziget is rádiuszon belül van. Persze azt is végig kell gondolnod, hogy melyik mennyibe kerül, milyen a sziget színvonala és ez Neked megfelel-e.
Szia Köszi a választ---Énis néztem ezen az oldalon semmi infó....Tripadvisor megvolt,elég meggyőző.Harmadik utunk lesz,Maldívra,nem vagyok kétségbeesve,csak gondoltam egy kérdést megér:)Royal,Angsana Velevaru,és most kipróbáljuk Residence Maldívolt is.Üdv.
A Sun Island-ről direktbe a közvetlenü szomszédságában lévő (kb. 2-3 km) Holiday Island-re tudtok eljutni, mindkét sziget a VillaHotels lánc tagja, és testvérszigetek.
Naponta több ingyenes dhoni járat is közlekedik a két resort között, oda-vissza lehet menni bármelyikkel, és a "másik" szigeten történő fogyasztást automatikusan hozzáírják az "első" szigeten lévő számládhoz. Természetesen lehet úgy is foglalni, hogy folytatólagosan mindkét szigeten foglaltok szállást, a transzfert ők megoldják, nem kell visszamenni közben Maléra/Hulhuléra.
Csak testvérszigetek között van transzfer (azt a sziget elintézi kérésre), egyébként vissza kell jutnod malé-ra és onnan újabb transzfer a másik választott szigetedre.
Köszönöm a választ, a szoba méretet láttam, igazából csak arra voltam kíváncsi volt e valaki 2 gyerekkel és elfér valóban pluszba a 2 ágy még. Mivel 2 hétre megyünk a 2. hétre vagyis 5 éjre egy másik szigetet szeretnénk ami picit "jobb" /más. Van esetleg tanácsotok? ( fórumot már végig olvastam ). Van arra mód, hogy Sun Islandról direktbe a másik resortba menjünk? Vagy ezt felejtsem el? Köszi
A Sunset házak, ahogy a leírásban van, 28 m2-esek, szemben mondjuk egy superior bungi 21 m2-ével. Igazából a 21 m2-esbe is befért volna 2 pótágy (a gyerekekét mindenképpen ezzel fogják megoldani), a 28 m2-be még inkább, de azt ne várd, hogy tágas lesz a szoba így.
Mondjuk azt azért nem értem, hogy miért sunset villa a nevük, amikor lényegében keletre néznek, a nap a hátuk mögött nyugszik:(. Ne haragudj, ha finnyogok, de egyébként az elhelyezkedésük sem a legkicsattanóbb Sun Island-en, bár azért még a jobbak közül való. Persze a gyerekek miatt hajlandó kompromisszumokat is vállalni az ember (mondjuk velük viszont mindenképpen jó, hogy a ház előtt sekély, lassan mélyülő és nem koralltörmelékes a víz - bár az áramlatok ezt időnként másképpen gondolják - mint máshol)
Hát beütve ide a baloldali keresőbe, nulla releváns találatot dob fel, lassan 15 éve járok ide a fórumra, de a név semmit sem mondott. Nem hiszem, hogy sok szerencséd lesz vele itt a fórumon.
Viszont érdemes megnézni a Tripadvisort. Nagyon sokat elmond, hogy az utazók 5,0-ra értékelik (1250 vélemény alapján), azaz nem lehet szó rossz helyről. Alig van pár eszetlen (ilyen mindig van egyébként), aki valamilyen - főleg vélt - apróság miatt lehúzná, a legtöbb értékelésbe beleolvasva csillogó szemeket és elégedett arcokat látok. Szerintem jól választottál vele, bár Maldivon axióma, hogy szinte lehetetlen mellényúlni:)
Sok hozzászólást elolvastam, Bandos láttam ti is voltatok már Sun Islandon, érdeklődnék, hogy volt e valaki már az új Sunset házakban? Mennyire kicsik a szobák? Mert 2 gyerekkel ( 4évesek) mennénk és ne tudom hogyan férnénk el. 2 db pótágyat tesznek be? Köszönöm a segítséget. Üdv: Ági
ilyen sziget igazából nincs. Lényegében az összes sziget egyforma programokat kínál, talán egy fontosabb kivétellel: a Mahé környéki szigeteken az a plusz program, hogy bemehetsz a fővárosba. Inkább ahhoz szoktasd magad, hogy ne a hagyományos értelemben vett időtöltésekben gondolkodsz. Sétálás (az új, sose látott környezet miatt ez is marha érdekes lesz, hidd el), fényképezés, sznorizás, spa, cápa és rájaetetés, kirándulások ide-oda, napozás, olvasás. Ezek elegyéből, ha akarod, tartalmas nyaralás lesz, unalom kizárva.
Ami az orvost illeti, csak néhány nagyobb szigeten van, inkább elsősegèly jelleggel. Ha nagyobb baj van, csak a Malév kórház játszik (ezt megszervezik neked a resortok), de inkább ne legyen baj. Ne gondolj rá mert bevonzod, nem lesz ilyen.
Az AI nem olyan, mint Törökben, kevesebb féle cucc van benne, kevesebb szesz, kevesebb koktél. DE: a kajákhoz, napközben, a parti bárban és a központi étteremben bármikor kapsz inni, az evéssel se lesz problémád, rágcsa, snack, ilyenek elérhetők,
Egy elmaradt egzotikus utazást szeretnénk bepótolni , valamilyen egzotikusnak számító helyen! Fontos hogy gyönyörű, szép legyen a hely. Ebből kifolyólag maldívra gondoltunk. Viszont picit félek, hogy a pihenésen kívül mit fogunk tudni csinálni!?? Tudnátok olyan szigetet ajánlani ami kicsit mozgalmasabb, esetleg több program is van rajta?!?!?!?Előre is köszönöm!
valamint olyan kérdésem lenne, hogy a resort szigeteken van mindegyik szigeten orvos??? vagy mi történik ha valaki véletlenül orvosi ellátásra szorul egy isten háta mögötti sziget egyikén? tudtommal kórház csak maleban van, mi a menetrendje ha valaki rosszul van? nem egy szimpla fejfájásra gondolok.
Ugyanez a kérdés, mint előttem! Mit tartalmaz az all inclusive a maldív resort szigeteken??? Vehetem alapul a törökben megszokottat? reggeli ebéd vacsorán kívül egész nap lehet csipegetni, van kései reggeli, snack, kései vacsora, fagyi osztás, süti osztás stb... vagy csak az italok vannak pluszban??? magyarul van a teljes ellátás reggeli ebéd vacsora italok nélkül plusz ha all inclusivet kérek akkor a teljes ellátás plusz ital????? előre is köszönöm a választ!
Szia!
Múlt évben novemberben voltunk itt AI-on 12 éjszakát. Reggeli,ebéd,vacsora büfé.Mindig sütethetsz valamit. Az étel nagyon finom és változatos.
Két bár van a szigeten. A naplementi oldalon a Blue-bár a másikon a bár 75. Az italok itt ingyenesek az étel nem. De nem is hiszem,hogy kellene.
A szobákban minden nap kaptok mentes vizet.
Az AI még tartalmazza a hajókirándulást a snori felszerelést is.
Kérdezz ha valami még fontos.
Tekintetbe veve, hogy a szigetek kicsik, az ettermek/barok a parton talalhatoak ezert maga a kerdes nem tul relevans.
Azaz setalsz max 50-100metert a legkozelebbi bárig, ahol leulsz es iszol egy bambit.
Megvan ennek az a nagy elonye, hogy sehol sem fogsz latni a parton elhagyott kajat/uveget/stb.
A szobaban levo hutobe is szokott jarni valamennyi viz/udito/sor/miegymas, ami bennfoglaltatik az AI-ban (de nem feltetlenul minden, ami a minibarban van!)
a keresőt használtam, visszanéztem mindent 2017. elejéig ami a Royal Islandra vonatkozik, sok hasznos infó volt valóban, azonban konkrétan erre a kérdésemre vonatkozóan nem találtam infót. Tovább nem kerestem, mert gondoltam 2 év alatt lehet változnak a dolgok.... Gondoltam hátha van valakinek 2 évnél frissebb tippje...
Megszületett a döntés, a barátaim a Royal Islandra mennek októberben
Érdeklődnék, hogy van-e valami tapasztalat / tipp, hogy hányas számú bungik a "jók", vagy hogy van-e ott valami különleges szempont amit érdemes figyelembe venni (szél, akármi)
Nekem is ilyen álom volt Tahiti-emlékszem Gauguin-ről kellett előadnom kb 10 éves koromban rajz órán. És először valamiért Tahiti helyett Haitit találtam meg a térképen-mert akkor még csak atlasz volt, meg könyvtár, internet hírből sem (80s) :) Szóval nagyon nehezen lehetett bármilyen infóhoz jutni, képekhez is. Akkor beleszerettem Tahiti-be-de pár éve addig gugliztam, míg megtaláltam a Cook-szigeteket ami gyakolratilag a szomszédjuk csak sokkal olcsóbb, sokkal kevésbé "menő" de ugyanaz a táj (amerikaiak szerint olyan, mint Hawaii a nyolcvanas években). És találtam oda egy akciós jegyet úgyhogy elmentem :)
Megjegyezem a Maldív víz alatti világ sokkal szebb!
Szóval ha "arra jársz" Tahiti helyett a Cook is nagyon jó :)
Egyiket sem vonom kétségbe. Csak itt a fórumon az elmúlt jöpár évben ezek kristályosodtak ki (vagy ha úgy tetszik, ezeket emlegettük toronymagasan a legtöbbet)
Néztem nekem nem hoz ki jó árakat az általam nézett szállodákba (van amelyikbe igen, már 2008-ban is agodát mondták jónak). Eddig a booking vezet 2157 USD 5 éj 2 felnőtt + 1 gyerek all. i-val, adó és transzfer benne van. Szállodát is megkérdeztem megvan a foglalás náluk, mert írták korábban, hogy nem szokott meglenni.
Agoda-t próbáltad? Én nemrég foglaltam Biyadhoo-n 2 felnőtt + 1 kétéves gyerek részére 7 napra teljes panzióval 1630 USD + 380 USD transzfer áron. Egyéb költség nincs. Igaz, ez az ár csak 1 napig volt fent, az átlagár ezekkel a feltételekkel 340 USD/nap. 2019 januárra kollégám 4 héttel az utazás előtt foglalt agoda-n Embudura két felnőttnek teljes panzióval kb. 85.000 Ft/nap (pontosan nem emlékszem) áron. Szóval érdemes nézegetni (leginkább in private böngészéssel).
Korábbi tapasztalatom (2014, Indonézia, Malaysia) is az, hogy Ázsia tekintetében az agoda a legjobb.
"Inkább itt azt kell megfontolni, hogy kényelmed mennyit ér meg, bár hozzáteszem rögtön, hogy a normál metódus sem kényelmetlen."
nem a metódus kényelmetlen, hisz a legtöbb esetben allinnél is alá kell írni a blokkot és sima menetnél se kell egyből fizetni + bonus: borravalót meg mindkét esetben illik adni a jófej személyzetnek... :)
sztem átlagember átlagfogyasztásnál kb az az allin előnye az, hogy nem fogsz azon gondolkodni, hogy jólesne-e még egy sör vagy sem, mert a legtöbben sztem nem tudunk elvonatkoztatni a tudattól, hogy banyek 6ezer forint, hát az horror... annyiért inkább nem kell mégegy... (hiába vagy épp egy 2millás nyaraláson)
de ha befizetted az allint akkor ez "nem számít" (nem fogsz többet inni, de felesleges dolgokon rágódással se rontod a saját pihenésedet :D)
Igy is, ugy is ala kell irnod a fogyasztast (hacsak nem minden szigetlako full inclusiveban van?), a kulonbseg annyi, hogy check-outkor kifizettetik veled vagy sem (illetve, hogy mi az amit ki kell fizetned es mi az, amit nem)
Kb. hetente megy végig ez a kérdés a fórumon, tényleg visszaolvasva rengeteg véleményt találsz.
Egyébként röviden: az utazók 90%-a szerint semennyire sem éri meg, a 10% szerint minden pénzt megér. Az árak egyébként bombasztikusak (itt alább láthatod is), ugyanakkor az AI ára is úgy van kialakítva, hogy elájulsz. Összességében, ha normál fogyasztást feltételezel (anpi egy-két sör, üdítő, ásványvíz, koktál, stb), akkor nem éri meg, ha extrém módon nagyfogyasztók vagytok, főleg alkoholból, akkor már megérheti. Inkább itt azt kell megfontolni, hogy kényelmed mennyit ér meg, bár hozzáteszem rögtön, hogy a normál metódus sem kényelmetlen.
Kurumba árak: SPARKLING & CHAMPAGNE Barton & Guestier 42, Loire Valley, France - NV Bottega Rose 52,Pinot Noir, Raboso, Veneto, Italy Testulat Brut 97 Épernay, France - NV RED WINE Matua 57, Marlborough, New Zealand Merlot, Le Due Torri 47, Friuli, Italy Mommessin 46, Languedoc, France Cabernet Sauvignon, Kaiken 47, Mendoza, Argentina Melbec, Vinecol 57, Mendoza, Argentina.
VODKA Smirnoff 9 Grey Goose 13 Cîroc 13 GIN Gordon’s 9 Bombay Sapphire 11 Hendrick’s 13 RUM Appleton White 9 Ron Zacapa 23 Years Old 19 COGNAC Hennessy V.S 13 Hennessy V.S.O.P 15 TEQUILA Patron Silver, Resposado Añejo 13 LIQUEUR Baileys 9 Grand Marnier 9 Amaro Montenegro 9
WHISKY - BLENDS Johnnie Walker Red Label 9 Ballantine’s 9 WHISKY - PREMIUM Johnnie Walker Black Label 15 Chivas 12 yrs 15 WHISKY - SINGLE MALTS Glenmorangie 18 yrs 19 Lagavulin 16 yrs, Isay 19 BOURBON / TENNESSEE Jim Beam 9 Gentleman Jack 12 IRISH / CANADIAN Jameson 9 Canadian Club 9 Pouring standard for spirits 45ml per shot +23% adó és felszolgálási díj. Árak USD-ban vannak.
Barátaimnak segítek a nászutat szervezni, ők nem annyira tapasztaltak ilyenben
szeretnek jókat enni, és egész nap lazán inni is - nyilván a nászúton meg pláne - nem részegnek lenni, de egy kis fröccs, sör, pálesz (nyilván itthon) egyébként más égetett szesz is esténként lecsúszik.
Az én tapasztalataim (pl Egyiptom) hogy a helyi alkoholos italok pár nap után már nem csúsznak annyira, lehet venni extráért "prémium" minőséget.
E mellett lehet, hogy nem annyira éri meg már az AI ellátás? Elég lenne egy félpanzió és fizetik maguknak a piákat? Az nagyon nagyon drága lenne? Tudnátok pl árat írni egy-két prémium italra?
Szia Kcicó!Köszönöm a válaszod.Mennyi időre mentek?Milyen ellátást foglaltatok?Mi teljes ellátásra megyünk,és majd arra lennék kíváncsi,hogy ebbe mi tartozik bele.Írtatok a hotelnek hogy a szigeten melyik bungallót szeretnétek?
Az új Meiers katalógusban Thulhagiri (Malé melletti aranyos kis sziget) például 152 EUR/fő/éj asszem félpanzióval. Két emberre, 3 éjszakára ez 912 EUR. Nem tudom mikor mennél, de erre még szoktak lenni 10-15% előfogalási kedvezmányek, akkor már 800 környékén vagy. Nem tudom mi lenne az álomhatár.
A létező legolcsóbb resort sziget egyébként Biyadhoo, ez 27 km-re van Malétól, kb. 40 perc gyorshajóval. Ennek a katalógusára most 112 EUR/fő/éj, azaz ez 672 EUR kedvezmények előtt.
Csak annyiban árnyalnám ezt, hogy az AF-KLM-nek határozottan van két külön ága. Amikor a KLM ágról beszélünk, az olyan, mint amit írsz. Amikor Amszterdamból repültem Miami-ba, vagy San Francisocoba, kék KLM festésű gépekkel, grammra ezek fogadtak, amiket leírtál.
Ezzel szemben pont Maléba repültem AF-szal, akik ráadásul codeshare-ben repülték az utat az ETIHAD-dal. Azaz BUD-CDG ment AF géppel, CDG-MLE ETIHAD-dal. Vagyis lényegében a longhaul része pont arabokkal ment le oda, vissza. Késésekkel, ráadásul hazafelé a CDG-BUD járatot az AF fapados cége a Joon repülte. Nekem rengeteg kérdőjel maradt a repülés után.
En a legtobbet veluk repultem long hault (hosszu tavut) vagy 10x.
Nekem az egyik kedvenc cegem. Szerintem jobb mint az arabok (ezert lehet lehurognak...) (ehetobb a kaja a mi izlesunknek jobban megfelel) (se a qatar se az emirates nem jobb...)
Jo aron es jo szolgaltatassal.
Hatul a konyhanal ki van rakva a repules alatt udito-ragcsi nyugodtan hatramehetsz es fogyszthatsz.
Legutoljara a kisfiammal mentunk es furcsa volt hogy nem kap gyerekmenut es jatekot.
Kerdeztem es itt elore kell jelezni hogy igenyt tartotok ra (arabok keres nelkul adjak)
Fontos ahogy neztem bevezetek a poggyasz nelkuli arat te azt vetted?
Valamint varom en is az otletet hogy hogy tudok megoldani resort szigetet lenyeges kevesebbol 3 ejszakara mint 1000 euro...
Egyben válaszolnék. Bookingos árban benne van minden, nekem eddig teljesítették amit kértem (baj lenne, akkor dertour a tartalék megoldás). 4 éves gyerek tudom nem a legjobb választás én is 6-7 éves korára terveztem ezt az utat, de nem tudom akkor meg tudom ezt tenni. A gyereknek 4- repülős útja lesz, igaz nem ekkora távolságra. Igazán a Male-Párizst érzem neccesnek nemcsak nála... Én se értek egyet a három hónapos 10 órát végigüvöltő gyerekkel, de senki se szólt az olaszoknak ennek ellenére... A német oldalakon azokat értem amiket írtál +FTI, Jahn Reisen stb. A Vistába se a magyar árakat kértem, magyar katalógusba bele se vagyok hajlandó nézni. 2008-ban Thaiföld 22euro szállás Dertour, magyar katalógus kicsit rosszabb feltételekkel 22000 forint. (250 forint volt akkor egy euro) Közeli szigeteket néztem a kevés nap miatt, csónakos transzferrel. Sajnos a napok számát tanárokként nem tudjuk növelni, szívességet meg utálok kérni.
Alkoholt nem iszunk, én azonban rengeteg ízesített vizet vagy colát. Vacsoránál, ebédnél simán lenyomok három-négy üveggel, ezért gondoltam all. inc-ra, mert 5usd/db áron rengeteg lenne az italfogyasztás ára.
Értem. De a Vista is felejtős. A "német foglalási oldalak" alatt nem tudom mit értesz, de ahogy Bandos is írta a Meiers, Dertour, FTI, Neckermann (nem az itthoni), TUI, GULET stb. irodák magyar közvetítői Aaramu, Admiral, AST, stb. minidig, de mindig olcsóbbak a teljes csomagot nézve, mint a Booking (ezért is írtam, hogy felejtős).
Ahogy előttem is írták, a booking esetében rengeteg az apró betű, hogy mi nincs az árban (főképp, hogy ne almát-almával hasonlítson a kedves utas), de mire tüzetesen végigérsz, rájössz, hogy nem a Booking a Te partnered. (arról az apróságról nem is beszélve, hogy nekünk, pontosan a gyerekeinknek egyetlen ütközésünk volt eddig velük, amikor lefoglaltak egy egyébként rendkívül kedvező szállást, majd telt-múlt az idő, amikor a booking sajnálattal értesítette őket, hogy a foglalás mégis semmis...)
A Booking-os áraknál a maldív resortoknál az esetek legalább 95%-ában kedvezőbbek az Admiral, Araamu, és még néhány egyéb hazai iroda által foglalt Der/Meiers, Gullet, FTI, Neckermann (stb.) árak.
Én pl. személy szerint kb. 6-szor drágább árat tapasztaltam az egyik sziget esetében a Booking-on reggelivel, mint a Der/Meiers-nél félpanzióval. (ld. 33774-es hozzászólás konkrét számai)
Igen etihad az üt második része. Bookingos árat megközelíteni sem tudom irodában (vista) és a német foglalási oldalakon sem. A német oldalakat kb. 2008 óta használom, az ők szállás áraikat nem volt még, hogy bármely magyar iroda megverte volna, mivel ők is ebből a rendszerből foglalnak.
BUD-AMS távot gyakran repülöm a KLM-mel, teljesen jók, mindig előbb érkezünk. Viszont mindig tömve van a gép, legutóbb is csak a business sorokban voltak üres ülések. Air France.... egyszer repültem velük Dél-Amerikába meg vissza, igazából bajom nem volt, nem késett, ellátás átlagos volt.
A bookingot felejtsd el (főleg ha számít a budtét). Vannak kis irodák, ahol a Meiers, Dertour útjait közvetítik (Aaramu, Admiral, AST). Itt biztos hogy jó árakat kapsz.
Az Air France odafelé (az Abu Dhabiból ítélve) az Etihaddal megy. Mi tavaly voltunk velük, nem voltunk elájulva, sok volt a negatív mellékzönge, de nem vállalhatatlan.
Drágább sokkal 2229 euro + transzfer. Valaki foglalt már a travel republic nevű cégnél? Facebookon nagyon rosszakat írnak róluk, az áraik viszont nem rosszak...
Bandosra megyunk mi is 3 ejszakara. Neckermannal olcsobb volt mint bookingon. Nezd meg naluk is a weboldalon mennyi a szallas. (az arban a transzfer is benne van)
Talán van még remény, és tovább is megmaradnak az óceáni atollok, és így a Maldív szigetek is!
Az Indexen van egy cikk arról, hogy egy tudományos kutatás szerint a globális felmelegedés miatti vízszint emelkedéshez a korallszigetek dinamikusan tudnak alkalmazkodni, és mégsem tünnek el olyan hamar (50 év?), mint ahogy eddig gondolták.
Van a cikkben egy kb. 2 perces beágyazott videó, azt is érdemes megnézni.
A cikk első mondata ugyan csak a Csendes óceán atolljait említi, de a videóban többször is hivatkoznak a Maldív szigetekre, így egyértelmű, hogy nem csak a Csendes óceán, hanem az Indiai óceán atolljainál is ugyanez a mechanizmus működik.
Gyerekkoromban (nyolcvanas évek) olvastam egy könyvet: A világ országai. Akkor elhatároztam, hogy három országból egybe minimum el kell jutnom ezek közül: Maldív-szigetek, Seychelle-szigetek vagy Tahiti (sok más mellett). Nem tudom miért az én szívem mindig is Maldívhoz húzott valamiért. Sajnos a tanári fizetésből ez nehezen megvalósítható (nem panaszkodásképpen). Idén sajnos kaptam egy remek betegséget, amiből remélem sokat látok majd a Maldív-szigeteken. Így döntöttem és az őszi szünetre vettem három repülőjegyet a családomnak (jó drágán)... Kérdésem valaki ismeri a KLM- AIR France kombot? Odaút Budapest-Amszterdam- Abu Dzabi-Male, visszaút Male-Párizs-Budapest. A fórumot 2008 óta olvasom, ha jól emlékszem egy valaki szidta a franciákat. Szállásnál a legfontosabb, hogy a gyerek 4 éves neki legyen medence és játék lehetőségek. Nekem legfontosabb, hogy sok élőlény legyen a vízben. Feleségnek a szép tengerpartok. (Utóbbi kettő szerintem bárhol teljesül a Maldív-szigeteken.) Most jelenleg két szálláson gondolkodok: 1 Bandos okt. 26-tól 5 éj all. in. ellátás transzfer, stb. 2150 USD a bookingon. 2. Kurumba 5 éj félpanzió 1370 euro + transzfer 290 euro a dertouron. Szívesen fogadok bármi tanácsot, ötletet.
"Ottlét": Mi teljes ellátással voltunk (FB) - a szobához ingyenesen naponta fejenként 1-1 liter víz jár (szép palackozott, csatos üvegben adják). Étkezéshez korlátlan víz fogyasztás jár, illetve üveges üdítő (cola, sprite, stb) is ingyenes. Egy-egy üveg biztos - mi vizet ittunk csak, ezért az üdítők mennyiségét nem tudom 100 %-ra, de van ingyenes mennyiség is. Többször is odajöttek magyarázni, hogy az üdítő ingyen van, alig tudtuk meggyőzni őket, hogy direkt nem fogyasztunk :-)
Étkeztetést profin oldották meg, lényegében telt ház volt a szigeten, de egyszer sem éreztük lassúnak a táplálékhoz jutást. Saját asztal és pincér "jár". Több oldalon keresztül kellene írni a választékól, ezt nem teszem meg. Tömören összefoglalva, az ételek változatosak (legalább két féle hal, marha, baromfi fogások), voltak és jók. Nem Michelin csillagos körítés és minőség, de bőven megütötte az általunk elvártat. Egyedül a sütemények voltak inkább szépek mint jók (ízlések és pofonok), de két nap után már tudtuk, melyeket érdemes kipróbálni. Friss gyümölcs általában 4 féle volt egy-egy alkalommal ezekből válogatva: görögdinnye, sárgadinnye , papaya, lichi, maracuya, alma, ananász.
A 212-s superior bungalót kaptuk - át lehetett volna kérni az általunk preferált 140-150 közé, de végül nem kértük, mert tökéletes volt. (Bepakoltunk és gyorsan átmentünk a megnézni a 140-150 közötti részt. Az is gyönyörű, de akkor pont minden házikó előtti ágynál, illetve a parton voltak ott lakók és így "zsúfoltnak" tűnt)
Az eredeti 212-snél kicsit messzebb van a part (20-30 m), de az egyébként is kevés fürdőző így itt még kevesebb. Konkrétan kb. 150-200 m-s part szakaszon az első pár napban csak mi fürödtünk. A csúcs 15 ember volt :-) Amennyiben valaki most megy ki és az érkezéskor a 220-248 közé akarják elszállásolni, akkor kérjen cserét azonnal, mert ezen bungalók és a part közötti részen egy ültetvényt (csepegtető öntözéses, elkerítve fehér ponyvával) hoztak létre és így nehézkesebb az amúgy is messze lévő parthoz kijutni és illúzió romboló. Ránézésre ez így is marad egy jó darabig.
Több program közül lehet választani - elérhető a sziget és az utazási irodák honlapjain. Mi nem vettünk igénybe semmit, ezért nem tudok róluk írni. Lényegében egész nap a tengerben/óceánban voltunk, igyekeztünk kihasználni minden percet abból a 12 órából amikor világos van.
Mint többen is írták a korábbi beszámolókban nem ez a legszebb korallokkal felvértezett sziget, de újoncként még így is nagy élmény volt az olasz étterem melletti ref, de nekem a legjobban az tetszett, hogy a mi partszakaszunknál 6-7 méterre a parttól találtam 4-5 élő korallt és körülöttük vagy 10 különböző halfaj úszkálgatott. Délelőttönként rendszeresen 2-3 kölök cápa is elúszott közvetlen a part mellett.
A sziget szárazföldi része is gondozott - naponta takarították a homokot és a növényzetet is.
Időjárás: Ott tartózkodásunk alatt egyszer esett (hajnali 4 és 5 óra között), illetve az utolsó két nap volt jelentősebb felhőzet, de az is csak a szigetet vette körül felettünk lényegében zavartalan volt a nepsütés, melyet max fátyolfelhő színezett.
Rövid élménybeszámoló - Sun Island Resort Első Maldív utunk volt - az élmények alapján nem az utolsó. Előkészültek: Index fórum évekre -, Tripadvisor értékelések 1 évre történő visszamenőleges átolvasása. Utazási irodák neten fellelhető ajánlatainak összehasonlítása. Egyéni szervezésben nem gondolkodtunk (nem vitatom, megvan a maga szépsége az önálló szervezésnek, de ahhoz jobb angol tudás és több szabadidő kellene). Az A-betűs irodák közül a vidéki szervezésében voltunk. Minden gördülékenyen ment, rengeteg írásbeli információt kaptunk az irodától az utazást megelőzően, így telefonon csak pár pontosítást kértünk. Nagyon készségesek voltak. Valahogy így képzelem el egy utazási iroda hozzáállását az ügyfelekhez.
Utazás oda: Indulás 2019.07.30 17:30 BUD Éjjel menetrend szerint érkeztünk DOHA-ba - a transzfer egyszerű, elrontani sem lehet. Male reptéren az útlevélkezelést követően a Sun Island-os pult megkeresése - egyből szemben bal szélen a pult, de már előtte amikor a vouchert szedtem elő a táskából odajött egy helybéli (más szigethez tartozó ember) megkérdezte, melyik szigetre jöttünk és készségesen odakísért minket a pulthoz (nem várt pénzt érte). Innen közösen más érkezőkkel (sziget/iroda emberével) átsétáltunk a belföldi reptérhez, max. 100 m közvetlen a check-in-s pultig kísértek. Kis várakozás után átmentünk a beszálló kapuk előtti váróba (légkondi van), kb 45 percet kellett várni a beszállásra, közben a reptéri alkalmazottak többször odajöttek hozzánk megkérdezni melyik gépre várunk. Szerintem csak az tud "elveszni" aki direkt akar. Rövid repülő út Villa International Reptérig - bruttó 30 perc (ténylegesen kb. 20 perc a levegőben). Az út során gyönyörködés a látható atollokban. Repülőtér és kikötő között 5-10 perces buszozás és beszállás a hajóba kb. 10 perces hajó út, újabb rácsodálkozás a tengerre - ilyen kék színek nincsenek is.
Visszaút: Indulás 2019.08.07 A fentiek visszafelé lejátszva, annyi különbséggel, hogy Male repterére érkezve önállóan kellett megkeresni a nemzetközi repülőteret és azt hogy hol is kell "csekkolni". Itt volt az érkezés és az indulás között 3,5 óránk, de a beszállókártya intézést 3 órával az indulás előtt meg lehet kezdeni, ezért nem mentünk át a fővárosba "valós életet" nézni. A reptéren van valami pizza vételezési hely, illetve Burger King, ha valakit érdekel. A külső váróban nincs légkondi csak ventilátorok, ezért célszerű minél hamarabb megkezdeni a beszálláshoz kapcsolódó ügyintézést, mert ott már jobb színvonalú váró van légkondival felvértezve. DOHA átszállás pikk-pakk. Megérkezés BUD-ra fél órával a hamarabb a kiírásnál, cserében a szokásosnál 40 perccel többet vártunk a csomagokra. Ja, még a gépről szerencsénk volt megcsodálni a repterünk rakodó személyzetének magas szintű munkakultúráját.
a képek alapján a kajával nem az a baj, hogy nem laktál jól vele, mert a "fine dining" amit ez mutatni próbál nem is arról szól... az a baj, ha ehhez gyenge volt az ízvilág (és a sztem látvány is max közepes)
ettől még az étterem (egy ilyen étterem) ha érdekel valakit, meg is érhet ennyi zsozsót... max el kell fogadni, hogy ez - legalábbis ebben az étteremben - nem a bezabálós de nem is a michelin* hanem csak egyedi nagyon különleges környezet ami jó lehet egy kis szájtátikázásra... :D
Szia! Hurawalhin voltunk a víz alatti étteremben. Választani lehetett, hogy halas menüt kérsz, nem halasat, vagy vegát. Ár ugyanaz, mi ebédelni voltunk, akkor 200 USD (+italfogyasztás) körül volt az ár, a vacsora ha jól emlékszem 280 USD volt. Egy szénsavas ásványvíz 12 USD volt, mást nem ittunk, de nyilván az italok horror áron voltak. 6 vagy 7 fogást hoztak, nagy tányéron pici semmiségek, úgyhogy nem igazán laktunk jól és még különösebben finom sem volt, viszont minden jól nézett ki (volt, amit kagylóhályon tálaltak). Maga az étterem gyönyörű, hangulatos, sok képet és videót is csináltam. Egyszer érdemes kipróbálni, de visszajáró vendég nem lesz belőlem.
Szia Alica90!
Pl az alábbi szigeteken van víz alatti étterem :
Ozen by Atmosphere (az ottartozkodás alatt 1x benne van az all inclusiveban)
Conrad
Hurawalhi (ide van lehetőség átmenni Kuredu vagy Komandoo szigetekről is)
Általában mindegyik helyen fix menü sor van. Attól függően, hogy ebéd vagy vacsora 225-280 usd az ár /fő
Üdv. BodiZ
Szia Kcicó.Kár,hogy nem akkor jöttök amikor mi.Saját szervezéssel mentek,vagy utazási irodával?Mi még nem jártunk maldívon,ha megérkeztek kérdezhetek majd párat??
A szomszédom Siófokon appartmanok kiadásával foglalkozik és rendszeresen jelennek meg nála vendégek úgy, hogy 2 főre foglalnak és hirtelen mégis 4-en vannak (azt mondják, a gyerek rendszeresen jön úgy, hogy "ő nem számít"). A múltkor egy 9 fős lengyel csoport szeretett volna egy 2 ágyas szobát náluk (igaz azok legalább nem kamuzták be előre, hogy csak 2-en vannak, de a jelenség így legalább nem szigorúan magyar, inkább kelet-európai). Szóval az AI "tágabb értelmezése" még csak nem is akkora kirívó eset....
"A bárban a dobozos üdítőket illetve söröket mindig megbontották így a szobába nagyon nem tudtunk bontatlan üdítőt vagy sört elhelyezni."
Ezt elvileg azért csinálják allin esetén a legtöbb helyen, hogy ne tudj visszaélni vele és "másokat ellátni", bár ebben az esetben Te Magatoknak akartad eltenni... !
Sajnos láttam már ilyet, pont maldívon és "véletlenül" pont magyarok voltak; 2 párból csak egy volt allinre fizetve de "okosba" ki akartak kérni 4 italt és fel voltak háborodva amikor a pincér közölte, hogy kettőt tud hozni, újat akkor hoz ha az előző elfogyott, a másik pár pedig lesz szíves rendelni és fizetni magának...
Mi csodálatos 12 napot töltöttünk a Summer Islandon decemberben !
A mis szobánk Vista szoba volt a 365-ös és nagyon szuper elhelyezkedéssel volt a szigeten .A napfelkelte oldalon volt mese szép volt a napfelkelte !
Ami hiányosság volt az a hűtő "üressége " azaz csak üveges vízzel volt feltöltve .
A bárban a dobozos üdítőket illetve söröket mindig megbontották így a szobába nagyon nem tudtunk bontatlan üdítőt vagy sört elhelyezni.
A koktél választás is igen hiányos volt mivel csak egy fajta koktél volt ingyen minden nap .
Az étkezés igen bőséges és választékos volt viszont az utolsó nap délután 16h -kor indultunk el a szigetről és ebédet már nem kaptunk azaz fizetni kellett volna érte .
Összességében nagyon szép volt a sziget illetve nagyon tiszta , szép rendezett a szoba is !
Biztos vissza fogunk még menni mert az ára nagyon kedvező a többi szigethez képest !
Mi is várjuk az élménybeszámolót , mivel mi 2019.01.07 től utazunk az Oblura .
Milyen szobát foglaltatok ?
Sok helyen olvastam már a szigetről és azt javasolták , hogy a naplemente oldalon érdemes foglalni viszont ott csak a delux szobák illetve a lagoon villák találhatók !
szóval én nem "csak" a legújabb generációról beszélek, és nem (feltétlenül) a generációs szakadékokról vagy hogy ami anno a hippi volt az nálunk a grufti most meg (vagy már nem?) az emo és hogy mi vagyunk azok akiktől a nagyszüleink a szüleinket féltették... :D :D
Inkább azokról akik beülnek barátokkal/párjukkal de beszélgetés helyett telefont nyomkodnak, akik utaznak, de az utazás nem magukról, az élményekről, pihenésről felfedezésről, tanulásról és egyéb (számomra??) jó dolgokról szól, hanem arról, hogy hányan fogják lájkolni ha kiposztol egy atomretusált képet amin pl maldív van... de csak háttérnek... aki egy maldívon nem a naplementében-békében-nyugalomban gyönyörködik hanem azon koncentrál, hogy ő hogy néz ki a képen... hogy a készített fénykép nem már az emlék és élmény felidézéséért hanem mások "irigységére" készül... azokról akikkel a telefonjuk/internet stb elhiteti, hogy ha nem reagál azonnal egy emailre/posztra/viberre akkor lemarad valamiről vagy ha nem lálkolják a 121tucat beállított retusált képét akkor egy sikertelen senki... aki a szabadsága alatt is ezen fontossági hitében ringatva magát megfeledkezik arról amiért igazából utazunk kéne... pihenés-élmény-feltöltődés-felfedezés-világ megismerése...
persze... az is igaz, hogy ma már egy telefon nem csak telefon... utazáskor az már térkép, jegy, útvonaltervező, utikönyv, étteremajánló és fényképező sőt akár már fizetési eszköz is...
ami persze árnyalja a képet arról, hogy mennyit használjuk...
De en szemely szerint sajnalok kifizetni ket teljes napert transzferrel tobb mint 300 ezer forintot.
Hajo amelyikkel megyunk az sem rossz. Ott legalabb a kaja 5* nem ugy minn ahogy nehany resort szigeten a leirasotokban.
Indiaban kikot negy helyen es jon vissza. En mar voltam ketszer (sajat szervezesben eszakon es delen is) de a csaladommal nem szivesen mennek oda hogy ott keljen aludni es enni is. Ezert valasztottuk a hajot.
Ha esetleg van jobb es penztarca barat opciotok akkor szivesen veszem.
En nem tudnek ket hetet fekudni egy szigeten ugy hogy semmit nem csinalok .
Erről a Thulhagiri élményeim egyik mondata jutott eszembe fél évvel ezelőttről:
A kamaszfiúról jutott eszembe, hogy nyaralt a mellettünk levő bungiban egy szlovák család, ahol az volt a tipikus felállás, hogy anyuka egy napágyon vadul napozott végig, csak megmártózni és enni állt fel, apuka rengeteget őgyelgett a parton és néha anyuka mellett feküdt a napágyon. És volt egy kamaszfiú, aki egész álló nap kuksolt a szobában (mondjuk legalább a nyitott erkélyajtó melletti szófán ücsörgött és megszállottan nyomkodta a telefonját, mintha a világ megszűnt volna körülötte (az ő Maldiv jegyéért, meg szállásdíjáért elég kár volt:)) ...:)
Persze ne feledjük el, hogy mekkora generációs szakadék van köztünk és a szüleink között is és Isten bocsássa meg Nekem, de én elnézem a kölykeimnek, hogy mekkora lesz köztem és a köztük is. És nem ítélek el senkit azért, mert a telefonját bújja, mert ennek a generációnak ez a jó út. Hányan mondták sráckoromban, hogy fúúú, egy fiúnak hosszú haj, meg fülbevaló, maga a fertő, meg, hogy fúúú ezek a diszkózenére rázzák a picsájukat. Igen és azzal se ártottunk senkinek és nem fordult ki a világ a sarkaiból. Az új nemzedék meg hangosan röhög, hogy milyen hosszú haj és milyen discozene? És a röhögésen túl - talán juszt azért is - nyomkodja a telefonját és lemarad a mellette elszáguldó világról. De ha nekik ez jó, én nem szólom meg őket, mert a telefon az én időm hosszú haja, amiért csak a vének puffognak...
"Sajnos sokszor a vendégek egy része még belső utakon is leszegett fejjel, a telefonját babrálva sétált. Az meg egészen hihetetlen volt, hogy egyszer ültünk a naplemente bárban, voltunk ott kb. 40-en, 50-en, mi, és még néhányan néztük a gyönyörű naplementét, a tengert, és áhítattal hallgattuk a sziget és a tenger hangjait, miközben a vendégek nagyobb része szinte csak a telefonjával foglalkozott, és még amikor a nap lebukott a látóhatár alá, még akkor sem nézett fel abból."
ez sajnos mindenhol nagyon igaz és nagyon szomorú trend, kiegészítve azzal, hogy (főleg a "fiatalok") már alig beszélgetnek, mindenki a telefonnal foglalkozik, ha beszélget is akkor a telefonnal a kézben teszi/azt mutogatja... és ha fel is néz és meglátja amit érdemes, akkor is max egy szelvi és posztolásra szánt fotó kedvéért... már nem is látja a látnivalót, az már csak neki háttér és a fotó se emlék csak egy lájkvadász pillanat...
A sziget amúgy a betongáton kívül tényleg szuperül hangzik... de nekünk - ha visszajutunk eccer.... márpedig... :) - akkor ez tuti kizáró ok... :(
A Dreamland különleges sziget, és a kedvező ár csak ráadás. A különlegesség persze pozitív, és részben negatív oldalról is értendő.
A pozitív dolgok:
A növényzet a sziget belsejében a legtöbb helyen mangrovés, nagyon sűrű, megközelíthetetlen, látványnak is nagyon jól néz ki. Ugyanakkor viszonylag sok pálma is van a stózigeten, főleg a parthoz közel. A belső tó szintén egyedülálló, rengeteg vizi növény van benne, főleg tavi rózsa és vizi liliom. A tó területének kb. negyede medenceként is funkcionál, ez a rész el van kerítve, és itt növények sincsenek. A sziget korábban lakatlan volt, csak 2-3 éve kezdték felépíteni a bungalókat és az infrastruktúrát, tavaly március óta működik csak a resort, így minden újszerű. A sziget hangulata, nyugodt, csendes, pihenésnek, teljes kikapcsolódásnak kiváló. Közel van a Hanifaru Bay (dhonival alig 10 perc) ahol a az év egy részében rendszeresen előfordulnak manták és cetcápák.
A negatív dolgok (a többi szigethez képest):
Nem túl szép a partja, csak kevés helyen van széles fehérhomokos part, ezt persze az erős erózió okozza. Jelenleg már a sziget kb. 2/3-át körbeveszi egy kimondottan csúnyácska kőgát, amit eléggé el nem itélhető módon úgy alakítottak ki, hogy részben a meglővő reef-re "ráhalmozták" a nagyméretű köveket, így elpusztítva a reef egy részét. (Érthetetlen.) A még megmaradt house reef sem túl szép, bár halak azért vannak jócskán. A szigeteten szinte semmi program nincs, nekünk a 2 hét alatt egyszer volt a bárban egy kb. 20 perces búvár prezentáció, és slussz. Az étteremben nincs fix asztalod, és nincs fix pincér sem. Valószínűleg a room boy sem fix, nálunk a 2 hét alatt 3 room boy is "megfordult". Nincs a la carte étterem, csak az egyik bárban lehetett ebédre pár dolgot kérni (szendvicsek, hamburgerek, saláták, 2-3 fajta olasz tészta és pizza, 3 fajta ázsiai kaja. Mi szándékosan csak FP-t fizettünk be, és ebédre jó lett volna egy kicsit szélesebb választék). A szolgáltatások nagyon korlátosak, pl. kaját sem lehet rendelni a bungalóba (ebédidőben mi máshol ezt a lehetőséget szívesen használtuk, hogy ne menjen el sok idő az ebédre való várakozással), és pl. biliárd asztal sem volt, nekünk mindkettő hiányzott.
Ami még furcsa volt, a sziget minden pontján és mindig volt wifi, a bungalókban, azok előtt, az étteremben és a bárokban, még a parton is, és a mólók végében is. (Ez nekem inkább negatív "tapasztalást" okozott.) Sajnos sokszor a vendégek egy része még belső utakon is leszegett fejjel, a telefonját babrálva sétált. Az meg egészen hihetetlen volt, hogy egyszer ültünk a naplemente bárban, voltunk ott kb. 40-en, 50-en, mi, és még néhányan néztük a gyönyörű naplementét, a tengert, és áhítattal hallgattuk a sziget és a tenger hangjait, miközben a vendégek nagyobb része szinte csak a telefonjával foglalkozott, és még amikor a nap lebukott a látóhatár alá, még akkor sem nézett fel abból.
Ezzel együtt is nagyon jól éreztük magunkat a Dreamland-en, a pozitív dolgoknak örültünk, a negatívokkal pedig igyekeztünk nem foglalkozni, és élveztük a maldívot, ami egy csoda!
Egyelőre ennyi jutott eszembe. Ha még van kérdés, szívesen válaszolok.
Attól függ, hogy mit szeretnétek. Mi ugyan már lassan 10 éve, hogy ott jártunk, de az azóta sem változott, hogy az egyik oldal a laguna, a másik oldal a reef oldal.
Mi a reef oldalon laktunk, és szuper volt, hogy pár méter után kezdödött a letörés, és rögtön lehetett sznorkelezni. Minden nap kétszer ez volt a fö programunk. Nem tudom pontosan, hogy mi volt a bungink száma, de megnézve egy mostani térképet, olyan 118 körül lehetett. Szerintem a 110-120 közötti jó szakasz.
A laguna oldalán vannak a vizivillák, ott messzebb be tudsz sétálni a vízbe.
Talán van valaki, aki mostanában járt ott és tud pontosabb számot mondani, hogy hol van szélesebb, szebb homokos part. Mikor mi voltunk, a mi szakaszunkon nagyon szép part volt.
Majd fényképezzétek le légyszi a pálmánkat, Mr. & Mrs. Thomas van rajta ;) (elírták, ez a férjem keresztneve :D)
Nem nagy a sziget, meg fogjátok találni a házasságkötéskor ültetett pálmákat. Kíváncsi vagyok, mekkora már. :)
2010-ben ott házasodtunk össze, akkor azt mondtuk, hogy a 10. házassági évfordulónkon visszamegyünk, vagyis jövö év elején nekünk is aktuális lenne az utazás. És tervben is van, de mivel annyi gyönyörü sziget van így valószínüleg nem Angaga lesz belöle, hanem egy másik sziget (közben nem gyöztünk 10 évet várni, azóta már jártunk egyszer újra Maldívon)
Januárban megyünk Thoddoora és Ukulhasra. Tudnátok abban segíteni, hogy egy csütörtöki napon hogy tudok átjutni Thoddooról Ukulhasra? A ferry elvileg aznap nem arra megy. Illetve van egy 200 USD-s speedboat ajánlatom, de azt eléggé sokallom, amikor elvileg Maléból 35-ért elvisznek Thoddoora.
Most - elviekben helytenül - úgy fogok véleményt mondani, hogy nem jártam még Maafushin. A szigetről készült képek alapján nekem az a benyomásom alakult ki, hogy az ott elérhető partokért, környezetért stb., nem kell Maldívig menni, mert olyan szinten nem tükrözik a szigetvilág adottságait, hogy nagyon. Lehet, hogy még Indiában is talász szebb helye(ke)t nála, pedig Maldív alapvetően elképesztő. De nem Maafushi. Szerintem.
Ajánlani helyette lakott szigetet nem tudok, de azt javaslom, hogy nézelődj még.
Hát nem tudom, de Maldivot, mint a legjobb falatot először bekapni és utána menni Indiába....hát lelked rajta.
Nem tudom eltéríthetlek-e, vagy a keret csak Maafushit dobja fel a lehetőségek között, de inkább terelnélek egy resort szigetre. Ha a reptér közelsége szempont, akkor is van a közelben egy sor resort: Thulhagiri, Malahini Kuda Bandos, Bandos, Paradise Island). Ezek egytől egyig az olcsóbb árfekvésű resort szigetek ráadásul.
Itt csak a szállást kell intézni, a transzfer automatikus.
Ha mindenáron Maafushi, akkor Booking.com, és a transzfert intézheted külön (de lehet, hogy a kiválasztott szállás segít ebben is), mehetsz speedboattal, vagy a napi menetrend szerint komppal.
Írnál arról picit bővebben, hogy miben tér el Dreamland a többi szigettől, ahol jártatok? Csak mert ti azért sok szigeten voltatok, mégis ennél a szigetnél említetted meg a “màsságot”, ezért nagyon kíváncsi lennék, hogy 20+ szigettől miben tért el Dreamland.
Csak mert valóban nagyon kedvező áron foglaltátok, és bár a márciusi utunk után most nem maldív van tervben, de hát a MESZ dolgozik...
Köszönöm tanácsaidat.Az evéssel ivással az a baj,hogy az indulás napján már nem ehetek,mert akkor a repülőn vissza jön.Ezzel nincs is baj,mert kibírom,csak nem tudok elzsibbadni az alkoholtól.Hát a gyönyörű szigetért meg kell szenvedni.
Teljes mertekben egyetertek az elozo hozzaszoloval, kinn a fedelzeten es nem benn, seciné is csak ugy birja.
A repulon meg azert adnak inni alkoholos italokat, hogy megidd azokat (persze mertekkel). Tessek a kajahoz kerni egy uveg vorosbort, aztan a kaja utan egy kis uto-aperitif-et (nindegy mit, csak ártson). Ezzel jol kiutod magad/megnyugtatod a gyomrodat es nem fog az esetleges turbulencia gondot jelenteni, szepen vegigbobiskolod az utat.
Es persze: a biztonsagi ov azert van, hogy be legyel csatolva. Mindig, amikor az ulesben ulsz. Hogy miert arra szamtalan video/hir all rendelkezesre, hogy elborzadj milyen az, amikor a repcsi csak ugy egyik pillanatrol a masikra vakumba kerul es esik par szaz metert. Ilyen elofordul :) de ha be vagy kotve, akkor egy-ket masodpercre urhajoskent fogod erezni magad es megtapasztalod a sulytalansagot [velem megesett valosagban is, nem annyira ritka dolog]. A "csak raz a turbulencia"-ra meg lasd az elozo pontot.
Duzso, a tengeri betegség ellen vannak jó, tényleg működő gyógyszerek, de bekómáztatnak ergo egy "rövid" útra felesleges kiütni magad... (talán van valami fültapasz is?!)
sztem bogyő nélkül kb ezek segíthetnek: mindenképpen a fedélzeten lenni, ahol a szemed - ha nem a hajóhoz kötött "fix" pontot nézel, hanem távolra, ami lehet a horizont/sziget/másik hajó is - és az egyensúlyi szervezd ugyanazt érzékeli, azaz a folyamatos imbolygást és sztem az is segít ha "kiütöd" a hajó mozgását azzal, hogy billegsz, megpróbálsz nem a hajó padlójához hanem a nem létező talajhoz képest stabilan állni... (ebből lesz az imbolygós matrózjárás amikor a parton is így jár már valaki :D)
DE ha speedboattal mentek az egész másfajta mozgás, az gyors, csapkodó, dobálós, ott nincs lassú imbolygás, sztem nehezebben is jön elő a tengeribetegség... de itt is mindeképp a fedélzeten, a szabadban érdemes lenni és itt is él, hogy ne befelé, hanem kifelé figyelj...
Hazaérkeztünk tegnap a Dreamland-ről, nagyon jól éreztük magunkat. Az időjárás is kedvező volt, a 2 hét alatt mindössze 3 esős, felhős és szeles napunk volt, és még pár nap, amikor vastag fátyolfelhő volt, de eső nélkül, és legalább 7-8 nap sok napsütéssel, mérsékelt széllel. Ismét bebizonyosodott, hogy a maldív az esős (-nek mondott) évszakban is jó választás!
A sziget némileg eltér az általunk eddig meglátogatott szigetektől, de ez most nem is volt baj, a változatosság is fontos. A besorolása 4*-os, de ezt szerintem inkább alulról súrolja, mert a szolgáltatásai erősen korlátosak. A partja és a reef-je nem a legszebb, sajnos az erózió miatt alig van széles, homokos part. A főleg mangrovés növényzet viszont szép, a belső tó egzotikus, a beach bungi újszerű, tágas, kényelmes, és nagyon közel van a parthoz, a kaja jó, bár szerintem nem elég változatos, a személyzet kedves, és az ár-érték arány (legalábbis az Admiral Travel-en keresztüli DerTour-os foglalás esetén) rendkívül kedvező.
Mi a 2 hétre 2 főre beach bungiban, félpanzióval, transzferrel, erre az időszakra, kedvezményekkel valamivel több, mint 2100 EUR-t (kb. 700eFt) fizettünk. Erre jött még a Qatar repjegy, 204eFt/fő.
Szia! Mi 2 éve voltunk a Sun Island-en és mi a félnapos 3site snorkelinget választottuk! (manta, teknős, cetcápa) Egyáltalán nem bántuk meg! Hatalmas szerencsénk volt, mert hajókázás közben láttunk delfineket. Illetve akkor már hetek óta sehol senki nem látott cetcápát, aztán egyszer csak a hajónk mellett feltűnt. Egyből rohant az egész csoport a vízbe. Leírhatatlan élmény volt cetcápával úszni. Illetve teknőst is láttunk ezután.
Csak az az egyetlen mód, ha írtok a szigetnek. Hangsúlyozzátok, hogy visszatérő vendégek vagytok és erős érzelmi szálak kötnek ahhoz a bungihoz, nagyon szeretnétek megkapni.
Ami a 3 egymás melletti szobát illeti, az még neccesebb lesz, de meg kell próbálni. Anno a 2 egymás melletti szoba sem sikeredett nekünk. Nagyon a véletlenen múlik, mert hetekre előre szervezni kéne, hogy egyszerre szabaduljanak fel. Ezt nem fogják megtenni. Csak ha véletlen éppen lesz 3 ilyen szoba, akkor kapjátok így. Ráadásul úgy hogy az egyik szoba fix és amellett kell 3 üres legyen, az szinte a csoda kategória.
Üdv.
Szerintetek mennyi az esélye a Sun-on ugyanazt a szobát megkapni amit 8 evvel ezelőtt?
Az asszony nagyon szeretné, az iroda is megtesz mindent, írtak nekik és szépen kérték Őket!
Most 3 Superior beach bungit foglaltunk lehetőleg egymas mellé szeretnénk!
Van ötlet, hogyan érjük el?
Dec 2-11ig 9éj, még oddébb van de időben szeretném intézni!
Köszi
Barátoknak segítek a nászutat megszervezni és ehhez kérnék tapasztalatot / segítséget
- beszélnek angolul, de azért nem annyira jól
- nem voltak még ilyen messze / nem voltak még Ázsiában
- a Doha átszállásos Quatar gépet néztem nekik ami 17.30 indul és reggel ér oda - kérdés: van tapasztalat, hogy van-e késés, főleg az átszállás miatt kérdezem
- Melyik utazási irodát ajánlanátok a repjegy / szállás intézéséhez?
- A transzfert tudja intézni a szálloda? vagy az iroda? Volt aki iroda nélkül szervezte (én mennék így már sok felé voltam, de ők még nem! szóval jobb, ha esetleg fogják a kezüket ha bármi közbejönne...)
- Malé-tól messzebb lévő szigetet néznék nekik, mert azt olvastam az kicsit nyugisabb, érintetlenebb - van esetleg ajánlás?
- imádnak sznorizni, szóval jó, ha olyan, amin helyben van az atoll (ha jól olvastam nem mindenhol van így )
- all incl ellátást kérnének
- fakultatív programok is szóba jöhetnek
- bármennyi napra lehet szállást foglalni nyilván de van valami standard: mondjuk 7 éj vagy akármi amitől esetleg van csomag és olcsóbb?
Szóval, bármi olyan tanács jól jönne, ami nem általános, mert azokat (utikritika, stb stb) már elolvastam.
Most csak éppen belefulladok a szigetek számába és a szállásvariációkba..... :D
Ne légy önző, nézd a baby-d érdekeit! Ráér még ez az út pár évet, amikor már ő is élvezni és értékelni fogja tudni, hogy elcipeled a világ másik végére....
Teljes mértékben egyetértve az előttem szólókkal: ilyen hosszú út még egy felnőtt ember számára is fárasztó, edzett immunrendszerrel is könnyű összeszedni valami vírust vagy bacit a repülőn a többi utastól, és egészséges felnőtteknek is megterhelő lehet a meleg. Ha valami baj van, mit csinálsz?
Ezenkívül pl. aki kicsenget egy rahedli pénzt egy ilyen üdülésre, az nem a szomszéd villában síró gyereket szeretné hallgatni egész nap/éjjel. Nem kérek elnézést a véleményemért, azért írom ezt, mert utaztam már úgy, hogy a nyolc órás úton hetet végigüvöltött mögöttem egy baba.
Rengeteg szép hely van közelebb is, miért kell egy csecsemőt feltétlenül végighurcolni a fél világon?
Bocsánatot kérek előre is, de nagyjából arra kell felkészülni, hogy a babád keservesen fogja végig sírni a repülő utat. Sajnos 90%-ban ez történik. Az ilyen drasztikus környezet változástól, illetve a repülő túl klimatizált levegőjétől hamar megbetegszenek a babák, és ahogy már írták nincs a szigeteken orvos. Én biztos nem mennék el egy ilyen picivel. A barátnőm bevállalósabb volt, mentek babával mindenhová, de mindenhol beteg lett a kicsi.
Olyanokat mérlegelj (a teljesség igénye nélkül), hogy sok szigeten még orvos sincs, nem hogy gyerekorvos, kórház meg kb. csak a fővárosban (lehet, hogy van még 1-2 szigeten, de sok biztos nincs). Ha vmi baj van, nem olyan egyszerű segítséghez jutni. Egy ekkora babának még sok oltása hiányzik. Azért kérd ki akár több gyerekorvos véleményét is.
Neked is lehet pl. tejlázad, és mondjuk az se kellemes, ha ilyenkor kell tápszerre átállítani a babát.
A nap iszonyatosan tűz és hőség van, a napra nem ajánlatos sztem kitenni egy babyt. Pláne letakarva nem.
Babakocsival még a kiépítettebb szigeteken is nehézkes szerintem közlekedni, a homokban meg gyakorlatilag lehetetlen.
A pelenka beszerzése sem egyszerű, bár a szigettel konzultálva nyilván nem megoldhatatlan feladat.
A repülőn a légnyomás változás ellen az evésen kívül nagyjából semmit sem tud tenni a baba, viszont nagyon rossz neki.
Persze az is lehet, hogy semmi gáz nem lesz, olvastam már blogot világjáró csecsemőről is. (Én a magam részéről őrültségnek tartom, de én parás vagyok.)
Júniusban voltam kint, egyik vacsora után összeettem valamit, egész éjjel gyomor görcseim voltam, öblögettem Unicum-al, reggelre elmúlt. Talán az segített, talán nem, mindegy. Megcsípett viszont valaki, talán moszkitó, talán nem, de az mai napig látszik még így másfél hónap után is, gyógyszerezem, kenőcsözöm, mégsem tűnik el. Decemberben megyek Amari Havodda-ra AI, de a hazai félliter Unicum-ot viszem a nagy bőröndben.
Sziasztok. November végén utazunk Ukulhasra.Ne vessetek meg érte,de tengeri ,meg mindenféle beteg vagyok.A repülőt is nagyon nehezen bírom.De a férjem miatt,meg magam miatt,hogy eljuthassunk csodálatos helyekre,bevállalom. De a gyors hajó, ami a szigetre visz,attól nagyon parázok. Ha a messzibe egy pontot figyelek a hajón,akkor kibírom,(de szerintem itt nem lesz távolban egy pont.)Egyedi eset vagyok,vagy más is szenved ilyen problémával? Utazási tabletta,meg hasonlók nem érnek semmit.
Nincs olyan őrült felelős szülő, aki ilyen pici gyerekkel utazna oda. Értelme semmi, mert a szülőnek nyűg, a gyerek meg nem élvezi, egy olyan picinek állandóság és nyugalom kell.
Visszaolvastam eleg sok posztot de erre valo informaciot nem talaltam. Utazott valaki Maldiv-szigetekre 1.5-2 honapos csecsemovel? Ha igen megkoszonnek par infot, hogy milyen volt az utazas, mire redemes figyelni, esetleg elore felkeszulni. Elore is koszonom
Ha valamiért ciki, az azért van, mert orvosok írták le számtalanszor, hogy pálinkát, vagy tóményet vinni fertőtlenítésként, az egyik legnagyobb tévhit, mert orvosilag nem igazolt. Tök ciki, hogy képtelenség kiirtani ezt a tévhitet és mindenki hordja a piát meggyőződésesen.
Aztán az is ciki, hogy egy ilyen, mindenki által luxusnak leírt helyet sokan olyan lepránál néznek látatlanban, ahol fetrtőtleníteni kell.
Végül azért is ciki, mert a világ szinte összes italmárkája megtalálható (oké az Unicum például nem). És ha egy üveg Uni elég a nyaralás ideje alatt, akkor egy üvegnyi pia árdifferenciája már legalább 10000 Ft lehet, ami azért baj, ha egy milliós nyaralásnál számít
Unicumot szoktunk venni pesten a reptéren, minden étkezés előtt egy kicsit ittunk így elkerült a fáraó átka....szerintem nem ciki , akit ismerek az mindenki viszi itthonról a házit....mert nyilván a reggelinél nem fogok a kávé helyett töményet kérni, hanem inkább a szobán iszok egy kicsit.
Hat nagyon reméllem, hogy nem vertek átt....most néztem is a neckermann oldalát és a félpanzió 14 éjszakára 2896 eur, all inclusivera pedig 3946 eur. Amikor mi foglaltuk 14 éjszakát félpanzióval 2030 eur volt /fő. az all 3500 lett volna.
Ne haragudj, de 3000 eur két főnek az all felár fphez képest? 300 ezer ft el tudok képzelni, nagyjából ennyi a német neckermann oldalán is. Ha nem nézted félre, akkor téged szerintem átvertek.
Fertotlenites celjara nem erdemes tomenyet vinni, mert nincs miert.
Viszont nem feltetlenul kell alkesznak lenni ahhoz, hogy az ember eleg szep kis szamlat osszegyujtson egy 10 napos nyaralas vegere, ha mondjuk naponta 2x2 koktelt elszurcsognek a naplementet bamulva plusz esetleg az ebedhez/vacsorahoz megisznak egy-egy pohar sört/bort [40 koktel x $15 + 20 sör x $10 => $800]
Nem vagyunk nagy alkeszok 😜 Csak gondoltuk, hogy viszünk fertőtlenítés gyanánt egy kis pálinkát, nem tudom milyen a higéna , még nem voltunk Maldívon, Egyiptomba mindíg szoktunk vinni , bár Dominikára nem kelett....
Tény hogy valahol müködik, valahol nem:-). De én erre nem alapoznék. Maldiv egy luxus üdülőhely, ennek megfelelőek az árak is. Ami nincs benne az ellátásban azt ott kell kifizetni szállodai áron, nincs más opció. Nem lehet a sarki boltban olcsóbban bevásárolni.
Nem tudom, de nekem pont ellenkező volt a tapasztalatom: nálunk működött, hogy 2 dolcsi az ágyra, meg két kedves szó a fiúhoz és máris több vizet találtunk az asztalon (megjegyzem, a borravalót egyáltalán nem azért hagytuk ott, hogy vizet kapjunk és azt sem állítom, hogy a két dolog automatikusan függvénye egymásnak).
O nem ugy gondolta ;) hanem olyan "egyiptomi-nyaralas" modon, $2 a szobafiunak es hoppp, maris +2 uveg viz terem a szobaban, amikor reggel feltoltik az aznapra járó cuccal.
Nem, ez nem igy mukodik (valoszerusithetoen) egy maldiv resortban.
Egyebkent ha az alkohol (hianya) problema, akkor javaslom meg most gyorsan upgradelni a felpanziot olyan ellatasra, amiben benne foglaltatik az alkoholfogyasztas is, mert nyugodtan lehet szamolni $15/koktel árral (ossz-szorozz, aztan meglatod).
Ha párizsi átszállással mész Parizsban nem fogod megkapni a bőröndöd, így amit veszel azt a kézipoggyászodba tudod tenni, szóval még rosszabb mintha itthon tennéd be a feladandó bőröndbe. Az alkohol az alkohol bárhol is vetted. Maldivon kicsit másabb árakkal kell számolni mint más nyaraló helyen, 2 dollárért nagyjából semmi extra nincs. 4-5 dollárba kerül egy fél literes víz.
Sziasztok! Első utunk lessz Maldívra novemberben.November 25-én indulunk Párizsi áttszálással esetleg jön ekkor még valaki ?
Dhaalu-atol szigeten lévő Kandima resortban lessz a szálásunk.
Esetleg járt már itt valaki? Félpanziós ellátást kértünk, viszont ami érdekelne, hogy mennyi vizet szoknak adni a szobára? Esetleg ha adunk a takarító fiúnak napi 2 dollárt akkor lehet hogy kapunk plussz vizet? Olvastam hogy kiveszik a bőröndből az alkoholt? És amit párizsban vennénk a reptéren azt sem vihessük be a szigetre? Köszönöm.
Ahogy kijössz Malén, félkörben lesznek az irodák és a szigetek pultjai. Lehet a szigettől vár valaki táblácskával, de ha nem, simán meg lehet találni a sziget pultját. Onnan meg már kísérnek tovább Maamigili felé menő repcsi checking-hez. Lekésni igazából nem tudod, egy nap több gép is indul.
Szia Peponi!!Maldívra most megyünk elősször,utaztunk már sok felé szerencsére,de mindig utazási itodával és minden úgy történt ahogy leírtad.Viszont most egy utazásszervező által összeállított útra megyünk,ezért gondoltam,hogy nem fog várni bennünket senki majd malén.Azért ott biztos mindenki megindul ezer irányba,és attól félek nehogy lekéssük a kisgépet ami tovább visz bennünket a mi kis szigetünk felé.De mindenképpen írok még az utazásszervezőnek.Mindig mindenem izgulok,és általában minden símán megy.Nagyon köszönöm,hogy segítettél.
Három felhős, szeles, esős nap után itt a Dreamland-én ma végre ismét sokat sütött a nap, a szél is sokat enyhült, és csak egy kb 5 perces rövid zápor volt kora délután. És végre nagyon szép naplementénk is volt! Azért így mégis sokkal szebb a maldív, és persze így sznorizni is sokkal nagyobb élvezet.
Tegnap délután történt egy érdekes eset. Van itt egy maldív kertész, aki mindig mosolyog ránk, már messziről előre köszön, nagyon jó fejnek tűnik. Tegnap meg is szólított, hogy nem voltunk-e már véletlenül Angagán. Mondtuk, hogy de igen, 3 évvel ezelőtt. Újabb széles mosoly, és mondja, hogy emlékszik ránk, Ő is ott dolgozott akkor, és csak a tavaly tavaszi nyitás óta van a Dreamland-en, előtte 9 évig Angagán dolgozott. (Angaga és Dreamland ugyanahhoz a szigetlánchoz tartozik.)
Ez azért nem semmi, hogy sok ezer vendéggel találkozik, és mégis megismer minket ennyi év után.
Ha irodával mentek, az Ő képviselőjüket fogod megkeresni Maléban (kis pultok, rajta az utazási irodák logói), és Ő tovább irányít a sziget pultjához. Ott pár embert összevárnak, és elkísérnek oda, ahonnan indul a repcsi Mammigilibe. Leszállás után is várni fognak, buszba ülsz, és elvisznek a hajóhoz, ami elvisz a szigetedre. Végig "kísérnek", egyeztetik a neveket, könnyedén oda fogtok érni.
Szia Orsolya33!Kószönöm,hogy írtál.Írom a címet: n.judith19@citromail.hu.Előre is köszönöm.Mi is csomagba vettük iroda által ,ők állítozták össze,de a reptéren nem fog várni bennünket senki.Transzferek is benne vannak nekünk is.
Judit19! Nem látszódik a mail címed. Ha beírod ide, átküldök mindent,amint kaptam: itallap, búvárprogramok, egyéb fakultatív, masszázsok, spa kezelések. Mi végül irodára bíztuk a szervezést. Ez tűnt az egyszerűbbnek. Szóval a transzfereket is ők intézték.
Szia Orsolya!!Mi is tervezünk átmenni a Ti szigetetekre.Maldívra most megyünk mi is először.Ti magatok foglaltatok szállást és külön repülőjegyet??Ha valaki tud abban segíteni,hogy ha megérkezünk maléra onnan hogyan tovább.Honnan fogom tudni,hogy a transzfer a szállodához honnan és mikor megy tovább.Elvileg reggel 9-kor száll le a gép.Esetleg a fakultatívok árát átküldhetnéd .Nyilvános az e-mail címem.Minket is érdekelnének a szomrizós,vagy búvárkodós programok.
Idén februárban voltunk . Egy programra fizettünk be a 3 helyszínes lest . Általában 8-10 fővel indítják a leseket . Mi a gyors hajós változatot választottuk . Délelöttit.
Amiatt , hogy az egymástól távolabbi helyeket kb 4 óra alatt bejártuk . Indulásnál van rövid tájékoztatás ,adnak szerelést . Uszony , pipa , szemüveg , mellény .
Garancia nincs . Cet cápát nem láttunk , mantrát igen és teknőst delfint is . Ebédet reggeli adnak szendvics formában , üdítőt is .
A hajós fiúk figyelik az óceánt , ha kapás van ugrás azonnal be . Mi esőben voltunk kint . 40eFt volt fejenként . Élmény volt .
Sziasztok! Alakulunk:-). Utazás lefoglalva (Sun Island), előleg befizetve, repjegyek begyűjtve :-). Most a fakultatív programokkal kapcsolatosan kérnék segítséget. Bekértem az árlistákat a szállodától, szóval az árakkal tisztában vagyok, de melyik az,amit a leginkább érdemes választani. Max 3 programot tervezünk. Mindenképp szeretnénk "mantalesre" menni, de azok közül is több opció van feltüntetve, különböző időszakokban. Első út lesz, nagyon kezdő "maldivisták" vagyunk és még kezdőbb búvárkodók. Még sosem próbáltuk. Lehet így egyáltalán merülni? A csomagok árát itt is megkaptam, de nem látom feltüntetve az oktatást. Hogy működik ez? van esetleg vki,aki ott próbálta először? Segítsetek rajtunk! :-) Köszi: Orsi
Az első néhány napban nagyon sok napsütés volt, és utána még kedden is, de közben hétfőn sok eső volt, és kedd este óta itt cirkulál egy kisebb ciklon, rengeteget esik, erős szél fúj, és azóta nem is volt igazi napsütés. De a maldívhoz ez is hozzátartozik, két hétbe pedig bőven belefér.
Igazi összehasonlítás valószínűleg nem lesz (18 sziget esetében erre már nem igazán vállalkozom), de szigetleírás és élménybeszámoló majd igen.
Előzetesként csak annyit, hogy a Dreamland összességében az eddigi szigeteink közül a középmezőny hátsó részén helyezkedik el, a szolgáltatásai csak alulról súrolják a 4*-ot. Ettől persze még nagyon klassz kis sziget, és a viszonylag korlátos szolgáltatásokat bőven ellensúlyozza a rendkívül kedvező ár-érték arány. Júliusban a beach bungi alap ár félpanzióval 74 EUR volt fejenként, de ebből egszer 15% előfoglalási kedvezmány (ápr. 30 előtti foglalás miatt), és egy másik 15% “hosszú tartózkodási” (>7 éj) lejött, így az ár szinte verhetetlen volt.
Szia Orsolya33!Mi nov 25-én megyünk a szomszédos szigetre a Holiday Islandra.Ha jól olvastam akkor Ti a Sun Islndon lesztek.A két sziget között van hajós járat .Akár össze is tudunk futni.Ti honnan utaztok??Mi szombathelyről 2-en a férjemmel.Ha gondolod írj.
Nagyon szépen köszönöm, hogy szántál egy kis időt rám. Mindenképpen azok közül választunk ahol széles a part és talán úgy is marad. De ahogy mondod január még messze van.
Ha eszembe jut még valami, akkor írok, de szerintem Téged ismerve kapunk majd egy fantasztikus beszámolót, amiben minden benne lesz. Ha nem, akkor majd kérdezek.
Nem zavarsz, szívesen válaszolok. Most éppen esik az eső, de szerencsére jó nagy terasz van, így ott esős időben is kényelmesen telik az idő.
A Dreamland délnyugati partszakaszán a 109, 110, 112 előtt jó a part, de nincs növénzet a bungik előtt, és így árnyék sem, kivéve persze a teraszt. A 114 szerintem talán a legjobb szoba, széles, homokos part, árnyékot is adó növényzet, de azért klassz kilátás a bungiból a vízre.
Az északnyugati oldalon a 116 és a 117 jó, de a 121 előtt most nincs part, és dagálykor a víz majdnem a teraszig ér.
A part persze folyamatosan változhat, januárig még többször is.
Jelenleg szerintem a 104-108, 111, 113, 114, illetve a másik oldalon a 115-117, 129-134 és a 149-142-es szobák a legjobbak, a fekvésük, a széles, homokos part, a kilátás, és az árnyékot is adó növényzet szempontjából.
Jó készülődést, és ha van még kérdésed, szívesen válaszolok, bár lehet, hogy majd csak otthonról.