Keresés

Részletes keresés

kocrea Creative Commons License 2021.12.05 0 0 117

Köszönöm szépen!

Előzmény: molli14 (116)
molli14 Creative Commons License 2021.12.04 0 0 116

Ha Dificlir nem hatott , Klion se fog sőt vancomicin sem . Debrecen 1sz.belgyógyaszatra kérj beutalót ! De hívd fel covid miatt sok mindent lezártak. 4 nap kórházi benfekvés. Orszondán keresztül adják a fmt-ét. Gyógyulást!

Előzmény: kocrea (112)
raider Creative Commons License 2021.12.01 0 0 115

Szerintem magánúton nem csinálnak ilyen beavatkozást.

Előzmény: kocrea (114)
kocrea Creative Commons License 2021.11.30 0 0 114

Magánban is csinálnak ilyet? Az mennyire megbízható? A gondom, hogy már csak 45 kg vagyok és van egy 7 éves kislányom akinek február óta káosz az élete. Én voltam neki a biztos pont...

Előzmény: raider (113)
raider Creative Commons License 2021.11.30 0 0 113

Szerintem kliont semmiképpen ne szedjél, ha a difclir kúra nem segített, ez biztosan nem fog. A széklettranszpantációval kapcsolatban én is a debreceni lehetőségről hallottam, de sajnos az az orvosnő (telefonszám és név) akit kaptam, sohasem válaszolt a megkereséseimre.

Előzmény: kocrea (112)
kocrea Creative Commons License 2021.11.30 0 0 112

Elmúlt két hét a 10 napos dificlir kezelés után, most újra van hasmenésem, újra vérzik a végbelem és pozitív a clostridium tesztem. Zegen azt mondták, szedjek újra kliont (3x2) és tükröztessem meg magam. Ha nem javulok, akkor kórházba visznek és alternatíva lehet a széklettranszplantáció. Mi a széklettranszplantációra jelentkezés menete? Kell hozzá kórházi ellátás? Hol csinálnak ilyet? Csak Debrecenben? Van várakozási idő? Köszönöm a választ előre is!

Előzmény: molli14 (111)
molli14 Creative Commons License 2021.11.29 0 0 111

Dificid nem hatott , meg vártam 2 hetet tesztig. Széklettranszplantációm volt. 

Előzmény: kocrea (108)
kocrea Creative Commons License 2021.11.24 0 0 110

Köszönöm a jó tanácsot. :)

Előzmény: raider (109)
raider Creative Commons License 2021.11.17 0 0 109

Vancomycinből az 5 napos kezelés nagyon kevés, mondjuk úgy, hogy elégtelen. Mindenképpen érdemes Enterollal kombinálni az antibiotikum szedését, sőt azt szedd önmagában is minden nap egy darabig, napi 2x1-et.

Klion az kb. a nesze semmi és jól fogd meg aztán hajítsd el kategória, inkább okozza semmint kezeli a problémát.

Előzmény: kocrea (108)
kocrea Creative Commons License 2021.11.16 0 0 108

Üdvözlet mindenkinek!

Nálunk a covid hozta ki. Tavasszal kaptuk el, a lányomon kívül mindenkinek volt hasmenéses tünete is. Édesapám a kórházban meghalt; szóban azt mondták, hogy cl.d. a papírra azt írták, hogy tüdőgyulladás. Anyukám hasmenéssel küldték haza a kórházból, hogy majd meggyógyul...10 nap után felfújódva vittem vitettem vissza, akkor derült ki, hogy clostridiuma van. Egy hónapig volt bent. A gasztroenteorológustól pentasa-t kapott a probiotikumok mellé, attól jött helyre a nyárra. Nyár végén újrakezdődött,42 kg-ra fogyott, akkor 3 hét 1500 mg klion megállította. Én szeptember 1-jén lettem rosszul. Atoxinvizsgálat negatív lett. 10 nap 2x1 klion, egy hétig utána jól voltam és kezdődött újra. Aztán 10 2x2 klion aztán egy hétig megint jól voltam. Aztán megint minden előről. Borzasztóan görcsölt és felkelni nem tudtam, mert semmi nem maradt meg bennem. Két hét alatt 8 kg-t fogytam. 3 belgyógyásszal beszéltem. A végén meg akartak tükrözni, de azért még csináljunk egy tesztet. Na az lett pozitív, meg a kalprotektin szintem az egekben. Én is kaptam 5 napra Vancocym-ot napi 4-szer, az sokat segített, de a napi 3 hígabb széklet maradt. Most túl vagyok 10 nap dificlir kúrán. Elinix-et , Pentasa-t D és B vitamint szedek. Elvileg most jó, bár a székletem még nem az igazi. Az egyik belgyógyász szerint legyek türelemmel, idő kell hozzá és javul. Anyánál ez volt. A másik belgyógyász sürgeti a béltükrözést, de őszintén nem hiányzik két nap béltisztítás újra. Illetve azt olvastam, hogy a toxin még sokáig kimutatható, akkor is ha elvileg jól vagyok, úgy meg meg sem tükröznek. Az infektológus azt mondta jelentkezzem azonnal, ha rosszabbodok. Volt aki visszaesett dificlir kezelés után? Mennyi idő múlva? Nagyon kell figyelnem, mit eszek, mert még bizonyos dolgok pl felvágott, banán, narancs nagyon irritálja a végbéltájékomat. Vajon mennyi ideig kell szigorú diétát tartani?  

drakkvuff Creative Commons License 2021.09.07 0 0 107

Kaptál már Dificlir-t? Ha nem Halasi infektológust keresd meg,és beszélj vele mi a gondod,ő felírhatja az tuti. Pl a Kecskeméti(megyei kórház) nem..

Előzmény: Nincsnevemosztkesz (105)
drakkvuff Creative Commons License 2021.09.07 0 0 106

Nem,azóta nekem sem az igazi..

Azért érdekelne,ugye itt a Covid..bekerül sok ember legyengülve a kórházakba,vajon hányan kaphatnak el multirezisztens kórokozót? Bennem felmerült,lehet ezért ilyen nagy a halálozási ráta,és nem pont a covid felelős sokért,hanem a kórházi fertőzés ami sajna nem ritka. De covidos,ergo abba hal halt meg..

Előzmény: Nincsnevemosztkesz (99)
Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.09.02 0 0 105

Na 3 hónap után újra kiujjult. Micsoda öröm. Kezdődik előreláthatólag minden. Veletek mi van,nagy a csend?

Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.09.01 0 0 104

Kedves bejudit.   Nem lehet tudni valamit  Reeniko rol?

 

Előzmény: bejudi (100)
Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.07.28 0 0 103

Én is szeretném.

Előzmény: molli14 (102)
molli14 Creative Commons License 2021.07.28 0 0 102

Szetetném tudni , hogy van! 

Előzmény: Nincsnevemosztkesz (101)
Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.07.22 0 0 101

Köszönjük az infót.

Előzmény: bejudi (100)
bejudi Creative Commons License 2021.07.21 0 0 100

Kedves Ittlévők!Reeniko (lentebb többször olvashattatok Tőle) nevében írok , ő jelenleg Debrecenben fekszik a Kenézy Gyula kórház belgyógyászatán és ha minden igaz, ma széklettranszplantációt kapott, illetve kap pár napig...Csak, hogy tudjátok, ott még végzik, TB által.Ez is egy esély a gyógyulásra!

Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.07.19 0 0 99

Neked visszaállt az emésztésed  a régi állapotra? Mert nekem szerintem sosem lesz a régi.

Előzmény: drakkvuff (98)
drakkvuff Creative Commons License 2021.07.17 0 0 98

Nekem ugye otthonra írtak fel antibiót,amitől nem múlt el,utána kórház 2 hét 4 óránként vankomycin+klion? Ott ent csináltak tesztet,negatív lett(hogy a francba ne lett volna az,ha tele vagy antibiotikummal) tényleg néha azt látom az orvosok nem állnak a helyzet magaslatás,antibió kúra alatt nem tenyésztünk!!! Kiengedtek,éreztem nem jó mégsem,vártam pár napot h ürüljön az antibiotikum,és csináltattam magánban. Akkor kaptam Diciclir-t,azt irtotta ki. Hozzá teszem műtét utána.alatt kaphattam el,és több hónap után jutott eszükbe kérni egy szaros tenyésztést,nem-e az..mintha nem lennének vele tisztában,hogy sajnos a kórházakban bezogy sokan benyalják. Anni hogy nálam nem a hasmenés volt a vezető tüntet,azon kívül minden más tünet megvolt.

Előzmény: Nincsnevemosztkesz (93)
Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.07.16 0 0 97

Szia. Nem voltak erősek a tüneteim.Kliont több mint 30 napig szedtem. Utána 10 nap Vancomicyn. Utána lettem Salmonellás. Azóta az Enterolt szedem 3x1 et. Volt már 2 negatív laboros tesztem,és 2 házi tesztem negatív. De szerintem visszajön.

Előzmény: molli14 (96)
molli14 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 96

Nagyon erős tüneteid vannak? Milyen kezelést kaptál? Milyen kiegészítőket szedsz?

Előzmény: Nincsnevemosztkesz (95)
Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.07.14 0 1 95

Szerintem most esélytelen. A covid miatt mi jól megszívtuk. Nálam még a tetelyébe jött egy kis Salmonella fertőzés. Ezt ugye el kellett viselni,mert gyógyszert a cdi miatt nem lehetett rá szedni. Most  aranyér,meg ki tudja még mi. 

Előzmény: molli14 (94)
molli14 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 94

Tudja valaki hol végeznek fmt Magyarországon? Szegedet hívtam , Miskólc, Budapest, Pécs. Eddig reménytelen. 

Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.07.13 0 0 93

Nem volt rá szükség a végén? Meggyógyultál valami mástól?

Előzmény: drakkvuff (91)
Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.07.13 0 0 92

Igen halottam a Szegedről is,csak ott nem találtam elérhetőséget.

Előzmény: drakkvuff (91)
drakkvuff Creative Commons License 2021.07.10 0 0 91

Nálam ez volt a vészterv a dokinál..azt nem tudom jelenleg van-e rá mód. Ugye ezt rendes kórházban,nem magán,és beöntés,stb..elvileg így a leg hatásosabb,mert a teljes bélszakasz kap a "jó" anyagból.

Előzmény: Nincsnevemosztkesz (89)
drakkvuff Creative Commons License 2021.07.10 0 0 90

Szegeden TB-sen is csinálják ha nem hat semmi. Igaz kell egy megfelelő donor,és hígítva,orrszondán keresztül kapod aminek a vége a gyomor kivezető bélszakaszában van. 

Előzmény: Nincsnevemosztkesz (89)
Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.07.05 0 0 89

Ha nincs más esély ,igen.

Előzmény: molli14 (88)
molli14 Creative Commons License 2021.07.05 0 0 88

Meg próbálod Arthuróba ezt a kezelés? 

Előzmény: Nincsnevemosztkesz (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!