Keresés

Részletes keresés

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.12.22 0 0 107371

Sziasztok,

 

Elsőképpen békés ünnepeket kívánok mindenkinek és nyugodtabb új évet.

 

Kérdés is volna  :-)  :   Mivel idén a szálláshely bizniszem teljesen megborult átalakultam mellékállásúvá. 
Sajnos további bajok vannak kilátásban, mivel jövőre egy több százezres okmányscanner kiadás van kinézőben az iparági szereplőknek. 

Jellemző, hogy még semmilyen részlet nem ismert, senki semmi biztosat nem tud.

 

Én még mindig bízom abban, hogy idővel helyreáll ez a dolog és akkor megint lehet tisztes profitot csinálni majd a szálláskiadással. Tehát jó lenne fenntartani a státuszt. Addig viszont a költségeket a minimálisra kéne szorítani.

Sajnos az alap rezsiket, ingatlanadót pl. nem lehet kikerülni, tehát akár van vendég akár nincs, azt az évi 100-200 ezer forintot ki kell csengetni.

 

Ellenben azt tervezem, hogy a vállalkozást szüneteltetni fogom januártól. 

Ha jól értem elegendő a webes ügysegéden megtenni a bejelentést , ha a TB-vel a főállásom miatt nem kell foglalkozni és az iparűzési adót
meg kifizetem inkább?

 

Mivel online a dolog, akkor bármelyik adott időpontra ki-be kapcsolhatom a működést akár 1-2 nappal előtte is? Évente akár többször?

Mr Reacher Creative Commons License 2020.12.21 0 2 107370

A parkolási díjbevételre nem szabad bevétel-alapon kalkulálni. A parkolási (és dugó) díj valójában forgalomszervezési eszköz. Arra szolgál, hogy a nagyobb városok belső részeit tehermentesítsék, de aki akar azért mégis be tudjon menni autóval.

Előzmény: NB2 (107366)
Mr Reacher Creative Commons License 2020.12.21 0 3 107369

Az önkormányzatoknál egyszerre van jelen a hiány, és a pazarlás. Másképp fogalmazva, arra biztosítanak forrást, amire akarnak. A jelen kormányzati törekvések arra irányulnak, hogy a válság terheit szétterítsék, de a lakossági fogyasztás (beruházás) ne essen vissza, a lakosság munkajövedelemből éljen meg, ne a segélyezés legyen a középpontban. 

 

Ezt a törekvést a baloldali, liberális színezetű önkormányzatok novemberben adóemeléssel veszélyeztették. Ezen adóemelések érintették volna a vállalkozói, és alakossági szektort is. Ezen önkormányzatok ahelyett, hogy szétnéztek volna a saját házuk tájékán (lásd: arra biztosítanak forrást, amire akarnak), a legegyszerűbb eszközhöz fordultak, adót próbáltak emelni. A fővárosban belengették az iparűzési adó emelését is, amit mi azért tudjuk, hogy nem ment volna a kormány nélkül, mert a törvény felső korlátot szab. Némely önkormányzat a 2021-es adóemelési stopra hisztérikusan reagált, törvényszerű volt a következő lépés.

 

Az önkormányzatok arra biztosítanak forrást, amire akarnak. Megnéztem a mi vidéki kisvárosunk többször módosított 2020-as költségvetését. A működési célú költségvetés 7,2 milliárd, a felhalmozásival együtt 15 milliárd. Abban van 9 milliárd előző évi pénzmaradvány (előző évről áthozott, hosszú eu-s projektek pályázati forrásai+önrész), plusz az idén induló fejlesztések. Ezekkel nem foglalkozom, pedig a célszerűségüket lehetne feszegetni.

 

A gépjárműadó és az idegenforgalmi adó (ez utóbbi nálunk jelentéktelen) elvonása bevallottan 71 millió. A működési költségvetés pont 1%-a. Egy ekkora bevételkiesést bármelyik háztartás nevetve kigazdálkodik. Nyáron minden évben van egy bő egy hónapos rendezvénysorozat, ami az idén elmaradt, megtakarítás 35 millió. De ugyanennek az önkormányzati cégnek működési célú támogatásként plusz 50 milliót biztosítottak. WTF. 

 

Az általános tartalék az eredeti előirányzat szerint 162 millió volt, ami a felhasználás után még mindig 148 millió. Iparűzési adó eredeti előirányzata 2,6 milliárd, adóelőleg mérséklés miatt mindössze 4 millióval csökkent.

 

Díszkivilágítás lekapcsolás egy napon? Hiszen 20 óra után kijárási korlátozás van. Kik fogják észrevenni? A kutyások, és akik még nem értek haza munkából.

Előzmény: zsanna (107368)
zsanna Creative Commons License 2020.12.21 0 1 107368

Az én agyam még igen jól működik, és bizony kiválóan emlékszem sok-sok dologra....  

És nem is a sértődöttség szól belőlem, hiszen mi itt lent a rendszerváltás óta folyamatosan a hamupipőke-tagozatba tartozunk. Az első 12 évben ez talán jogos is volt, mert mi következetesen szembe mentünk az éppen aktuális kormány színével, és mindíg az ellenzéket szavaztuk meg :-)  De aztán jött a "Páva-éra", - amikor bizony az önkormányzat csontig benyalt a kormánynak, súlyos milliárdokba került, hogy bevállalta a kísérleti nyuszi-szerepet bizonyos einstandolásokhoz, - de a helyzet nem változott, a kormányzati tervekben továbbra is zsákfalu maradtunk:-( 

És én bizony az összes adómat szívesebben fizetném ide, helybe, mint be a nagy-kalapba... 

Előzmény: Alex Raps (107364)
Alex Raps Creative Commons License 2020.12.21 -1 1 107367

Nem tűzzel-vassal, de az analitikus gondolkodás és az alsó tagozatos matematika (és vagy a statisztikák) mentén mindenképpen, mert a számok csak őket igazolják. Mindezek mellett nekem tiszta az is hogy az ország/országok gazdaságait MINDENKOR a családok működtetik, annak ellenére hogy most már mindenféle műanyagot* akar belekeverni az önmagát liberálisnak hazudó politikai irányzat ebbe az egyetlen igazolható képletbe. 

 

*például a halálkultuszt azzal hogy a gyermekgyilkosságot - és itt most kifejezetten az abortuszra gondolok - a nő szabadságjogának állítják be, a gyilkosokat megmentik (életfogytiglani a legsúlyosabb büntetés, de nem ritka hogy 5 éven belül megússzák amit persze alapvetésben ötödölnek, jó esetben talán harmadolnak(?)) és a magtalan házasságot próbálják ráerőszakolni a társadalom még egészséges részére - a gyermekekre - mindenféle "érzékenyítésnek" álcázva.    

Előzmény: NB2 (107366)
NB2 Creative Commons License 2020.12.20 -1 0 107366

20-asom volt rá, hogy védeni fogod őket :)))

 

Mindenkinek (kivéve patikák) kevesebb lesz a helyi adó alapja, ezáltal jóval kevesebb fog fizetni amúgy is. Ezzel csak az ellenzéki városokat szopatják. Azok a városok meg próbálják visszaszerezni a pénzüket. Pl az elvett parkolást.

Előzmény: Alex Raps (107364)
Alex Raps Creative Commons License 2020.12.20 0 0 107365
Előzmény: Alex Raps (107364)
Alex Raps Creative Commons License 2020.12.20 0 1 107364

Világgazdasági válság van ezért az adófizetők többségének visszaestek a bevételeik. Aztán alig egy hónapja a főváros elkezdett emelgetni és ilyen időkben sokkal inkább ez a védhetetlen, mint ahogy 2008-ban - akkor kormányzati szinten - is ugyanez történt (jegybanki kamat 11%-ra ugrott, jöttek a "nem fog fájni" típusú adójogi módosítások és kvázi sikertörténetnek kommunikálva - boáffff - tombolt a fordított bizonyítási kényszeres vizsgálatok időszaka). Csak már elfelejtetted, mert 10-12 év távlatában az ember agya ilyen. Mindettől függetlenül. Az ország önkormányzatainak elsöprő többsége naracsos és ekkora tömegben nincs olyan hogy a "haveroknak majd odaadjuk máshogy", mert sajnos nincs pénzfa*. 

 

*ha lenne akkor erdőink lennének belőle

Előzmény: zsanna (107362)
zsanna Creative Commons License 2020.12.20 0 0 107363

... akiknél a kormányzat....

Előzmény: zsanna (107362)
zsanna Creative Commons License 2020.12.20 0 3 107362

Ja, csak azt is tedd hozzá, hogy azoknak az önkormányzatoknak, akiket a kormányzat majd busásan kárpótolja ezzel-azzal a kieső bevételt :-( 

Ez egyértelműen a politikai  szivatás kategóriába tartozik, abszolut nem gazdasági döntés.

És ha már Parragh: azt miért nem veti fel, hogy visszautalják az 5 ezer forintokat a cégeknek, mint egy gesztus jelleggel, hogy szemléltessék: ezzel a kicsi forintokkal is támogatják a nehéz helyzetben levő gazdálkodókat???

Előzmény: Mr Reacher (107361)
Mr Reacher Creative Commons License 2020.12.19 -2 1 107361

Ez szerintem jó hír.

Előzmény: Gody papa (107360)
Gody papa Creative Commons License 2020.12.19 -1 0 107360

Parragh győzött az IPa harcban :-(

zsanna Creative Commons License 2020.12.19 0 1 107359

Én mondjuk az OTP-t lehetőség szerint úgy ahogy van, ignorálom, mert módfelett rühellem őket (is) - de az tény, hogy nekik van a legnagyobb elfogató bázisuk.

 

Előzmény: Elar (107356)
zsanna Creative Commons License 2020.12.19 0 1 107358

Cégnek már csak annyi a dolga, hogy utaljon a három megadott számlaszámra, - és figyeljen a zsebek maximumára :-)  Már nincs az, hogy a cégnek kell szerződni, - ez csak a dolgozó ügye. 

Előzmény: Laci/Zápolya (107357)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2020.12.19 0 1 107357

Nehézkesek voltak. 

Telefonálj előtte, hogy mit és hol csinálj ahhoz (meg a cég is), hogy még ebben az évben átfusson a szerződés és az utalás. (Hétvégén is lehet telefonos ügyfél-szolgálatuk?)

Előzmény: Elar (107356)
Elar Creative Commons License 2020.12.19 0 0 107356

Miért? Nem jók? Melyiket válassszam?

Előzmény: Laci/Zápolya (107355)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2020.12.19 0 0 107355

Működik!

Az OTP lehet a szűk keresztmetszet.

Előzmény: Elar (107354)
Elar Creative Commons License 2020.12.19 0 0 107354

Jó reggelt.

Idén úgy tűnik nagyon ügyesek voltunk és remek lett a mérlegünk...

Az müködőképes, hogy december 22-én bemegyek egy OTP-be, kötök egy Szép kártya szerződést és utal rá a cég 800e Ft juttatást?

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.17 0 0 107353

NB2 Nem. Elvileg tárhelyre jön.  NAV.os ügyintéző szerintem aznap, vagy másnap ki szokták küldeni.

Én csupán azonnal ezt az üzenetet kaptam: "a dokumentum elfogadásra került, a tartalmi feldolgozása megkezdődött."

 

 

Mr Reacher

 Azt nem tudom, hogy tegyek-e valamit. Ez a csúszás is összefüggésben van-e a fentebb olvasott áfás dologgal, karbantartással. Csak küldenének valamit ha rosszul adtam be.

 

 

 

 

Mr Reacher Creative Commons License 2020.12.17 0 0 107352

Ügyfélkapus üzenetkén küldik ki.

Előzmény: NB2 (107351)
NB2 Creative Commons License 2020.12.17 0 0 107351

Nem postán küldik ki? Jó 10 éve kértem, akkor lezárt borítékban jött.

 

Jó lehet azóta már elektronikusan dolgoznak, nem tudom, csak ötlet volt.

Előzmény: Törölt nick (107349)
Mr Reacher Creative Commons License 2020.12.17 0 0 107350

Nincs összefüggés a kettő között. A 08-as bevallások feldolgozási késedelme a covid-kedvezmények nyomtatványfrissítései miatt vannak. Verziófrissítés történt 7-én, 10-én és 14-én is. A frissebb verzió hibalistára lökhetett korábban beküldött bevallásokat is. Én is jártam így.

Előzmény: Törölt nick (107349)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.17 0 0 107349

Sziasztok. NAV. akadozásai mennyire érinthetnek egy telefonos pinkód igénylést? ONYA.n adtam be hétfőn. Egy olyan üzenet jött, hogy a dokumentum elfogadásra került, a tartalmi feldolgozása megkezdődött.

Ügyintéző szerint aznap vagy másnap küldik a PIN.t. Még mindig semmi.

Bár lehet az egész rendszer akadozik, hisz a járulék adat kivonatot se tették még közzé.

Pedig általában 14-15.én fent szokott már lenni a múlt havi.

 

Köszönöm.

Mr Reacher Creative Commons License 2020.12.17 0 0 107348

Úgy tűnik, hogy ismét úgy orvosolták a karbantartás során elkövetett balfogásaikat, mint 09.30 után. 

Előzmény: Laci/Zápolya (107347)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2020.12.17 0 0 107347

A fejlesztés eredménye: nem lehet a legyűjtött számlákat excelbe exportálni. Pedig az egy jó funkció volt!

Mr Reacher Creative Commons License 2020.12.17 0 0 107346

Nagy a válaszidő, de most megy.

Előzmény: NB2 (107345)
NB2 Creative Commons License 2020.12.17 0 0 107345

akartam is írni, hogy most megy

 

mint kiderült ügyfél tegnap este be tudta küldeni a számláját

Előzmény: Laci/Zápolya (107344)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2020.12.17 0 0 107344

Itt lehet követni az üzemmenetet: http://www.vanenav.hu/

Előzmény: NB2 (107343)
NB2 Creative Commons License 2020.12.17 0 0 107343

én csak számláznék:)

ügyfél viszont számlát jelentene...

Előzmény: Mr Reacher (107340)
Mr Reacher Creative Commons License 2020.12.17 0 0 107342

Azt én is tudom, hogy második napja nem működik. A vevőszámlákat a számlázók előbb-utóbb begyötrik. Ha belőle dolgoznál, az a gáz.

Előzmény: Akár Kati (107341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!