Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2022.06.26 0 0 5525

Azt állítja. Pl. kazán 2-3  közti fokozaton van  ahhoz állítja a vízhőfokot .Kint  0 fok víz 30: -10 fok víz 50 fok : kint 10 fok vizet nem fűti mert ezen a kazán beállításon már túl meleget érez. 

 

Ez csak egy példa volt. Nagy épületeknél ahol nagy a hőtehetetlenség ott lehet használni. Nekem nem vállt be, le kellene kötnöm, de mindig csak halogatom. Tavasszal, ősszel jelent problémát, de ezek az évszakok meg eltűntek már :)

 

     

Előzmény: retax (5524)
retax Creative Commons License 2022.06.17 0 0 5524

de annak nem az előremenő víz hőmérsékletét kéne állítania?

Előzmény: Törölt nick (5523)
Törölt nick Creative Commons License 2022.06.07 0 0 5523

Szia. Nekem családi házon van (nem Mika kazános) semmire nem jó. Nem a külső hőmérsékletre vagyok kíváncsi hanem a lakás belső hőjére. Tavasszal ősszel egyszerűen leállítja a fűtést mert kint úgy érzi, hogy meleg van. A lakás meg hideg. 

Előzmény: retax (5522)
retax Creative Commons License 2022.06.02 0 0 5522

A Technorgáz honlapja és a gépkönyv is említi, hogy a MIKA-6EU-hoz lehet külső hőmérséklet érzékelőt csatlakoztatni. Van ebben valakinek tapasztalata, hogy milyen érzékelőt és hogyan lehet?

tasim Creative Commons License 2022.06.01 0 0 5521

Valaki nem tudja esetleg, hogy az újabb, csendesebb gázszelepet be lehet építeni az egyel korábbi készülékbe?
Mika 6eu.v készülékem van, 2 éves.

freerider_111 Creative Commons License 2022.05.13 0 2 5520

Azt azért vedd figyelembe, hogy mint minden fórum, facebook csoport stb. A gond nélküliek nem fogják minden fűtés szezon végét ezzel zárni: "az én mikán 3. éve hibátlan..." vagy valami hasonló. Ide mindenki akkor ír ha gond van.

Előzmény: Törölt nick (5517)
VVVVPPPO Creative Commons License 2022.05.05 0 0 5519

Lehet rossz a 203-as is, de a hang miatt inkább savazás vagy kazántest csere.

Előzmény: theBatman (5518)
theBatman Creative Commons License 2022.05.04 0 0 5518

Sziasztok!

Van egy Mika 6eu kazánom.

Ezt a szezont végig hibátlanul üzemelte, viszont mostanában E05 hibakódot ír. Próbálkoztam resetelni, de nem javított.

Itt a fórumon olvastam, hogy az áramláskapcsolóban kereshetem a hibát. Kitisztítottam, bár nem volt túl koszos, majd az itt leírtak alapján ki is vettem ezt a szűrőt, viszont a mágnest benne hagytam. Rá is kellett tölteni a rendszerre, mert folyt ki belőle víz. Mostmár sistergő hangja is van, viszont az alap hiba az E05 hibakód továbbra is fennállt, így kicseréltem a ventilátort. Most 2 napig hibátlanul működött (csak a sistergő hang maradt), de ma napközben újra E05 hibakódot ír.

203-as panel van benne, azt is ki kellene cserélni, az lehet a hiba forrása?

Kérlek segítsetek!

Törölt nick Creative Commons License 2022.05.04 0 0 5517

ahogy olvasom a topikot van gond bőven ezzel a masinával. 

 

VVVVPPPO Creative Commons License 2022.05.03 0 0 5516

Jobbnak nem mondanám. Ugyanaz a készülék, csak ventilátor és TB203-as panel nélkül. ...két hiba lehetőséggel kevesebb. Más (csendesebb) gázszelepet kapott és szarabb szivattyút.

Előzmény: retax (5515)
retax Creative Commons License 2022.05.03 0 0 5515

Sziasztok, a gravitációs MIKA miben jobb vagy rosszabb a sima 6EU-nál?

Attinude Creative Commons License 2022.05.01 0 0 5514

Sziasztok. 

 

Székesfehérváron kerenék kivitelezőt tudtok ajánlani, aki beszerzi és beüzemeli a komplett rendszert?

 

tasim Creative Commons License 2022.04.26 0 0 5513

Sziasztok,

Heizer Plus 80 indirekt tárolló eladó 3 év garanciával, számlával 65.000 Ft. Jófogáson és marketplacen megtalálható.
Mika kazánhoz is tökéletes. Fürdőszoba átalakítás miatt eladó Budapesten.

Jolle Creative Commons License 2022.04.23 0 0 5512

Sziasztok. Mika 6ev service menüje után érdeklődők. Szeretném kijelenteni az aktuális viznyomást, és a beállított határértéket. Miért?, mert F37 és F40 között kínlódik már két napja. Másik kérdésem: lazábban található nyomás kiegyenlítőre 3Bar van írva, nektek mennyi van benne leeresztett víznyomásnál?, nekem 0 volt benne, és 2.5-re pumpaltam fel, tíz perc múlva visszatérve nyomás meg volt.

xjtd Creative Commons License 2022.04.18 0 0 5511

hello mindenkinek!

segitseget kerek!

MIKA6EV,de csak futeskor van rajta. hmv kor megvan, de nem hasznalom. hoigenyre foego begyujt, szivattyu elindul, a hocserelo elmeno csoven minimalis meleg erezheto, de foego lekapcsol. ha valtoszelep relejet leszedem, alatta tengely veget nyomkodom, mintha tovabb eljutna a melegviz, valamivel tovabb eg a foego, de megis lekapcsol. szivattyu tengely forog, szep tiszta a futoviz, fernoxal kezelt. 

masik hiba, az orlang csak addig eg, amig nyomom a begyujto gombot. ez a hiba kesobb jott elo, mint az elso. lehet valami levego kevero gyurut elpiszkaltam, amikor leszedtem az elolapot? mert az orlang jo volt, es nem is volt sose langleszakadasra hajlamos a keszulek.

nem jovok ra, pedig hideg van....

budapesti a keszulek.

mi a hiba?

koszonom a segitseget.

Reeves Keanu Creative Commons License 2022.04.12 0 0 5510

Sziasztok! Egy órája fentebb állítottuk a termosztátot magasabb hőfokra és a Mika kazánunk E05 hibakódot ír ki azóta. Néztem, hogy az E05 hiba"léghiány kapcsoló nyitvamarad".Van mód rá, hogy ezt itthon rendben tudom hozni? Vagy meg kell várnom még kiér egy szerelő, mert az egy éves gyerekkel nem szívesen maradnék fűtés nélkül addig. A válazokat előre is köszönöm.

tasim Creative Commons License 2022.04.06 0 0 5509

Lenne még egy kérdésem.

Ki lehet iktatni a váltószelepet valahogy? Hibát dob, ha kiszerelem a rendszerből?

Szeretném ledugózni a kimenő indirekt tároló kört.

tasim Creative Commons License 2022.04.06 0 0 5508

Hátha valakinek aktuális.

Van egy Omega+ mágneses iszapleválasztóm Mika kazánhoz jó áron.

Akit érdekel írjon privátot. 

LetiziaKk Creative Commons License 2022.04.04 0 0 5507

Sziasztok! A Mika kazánunk most már tegnap óta F23-as hibakódot ír ki illetve elég hangosan búg. Van bármi ötlet/javaslat, hogy mi okozhatja, hogyan lehet megoldani? Egyelőre a szerelőt nem értem el. Köszönöm!

tasim Creative Commons License 2022.03.26 0 0 5506

Sziasztok!

Mennyivel olcsóbb egy mika 6eu-val előállítani a használati melegvizet mint egy villanybojlerrel?

Váltószelepes mikám van, de a radiátorokhoz nem lett beszerelve visszacsapó szelep, így fűti a radiátorokat is minimálisan. Ezért, hogy ezt elkerüljem, eddig csak a fűtőszálas üzemet használtam(mert az is van a bojlerben)

Szerintetek megéri váltószelepet beszerelnem a radiátorokhoz vagy maradjak a villany melegviz előállításnál?

Ugye alapvetően gázzal olcsóbb a melegvíz előállítás, de ilyenkor az egyik kör átadja a bojlerben található csőveken keresztül a meleget az ott lévő közegnek. Már ez is szerintem veszteség. Valamint az is, hogy így a visszamenő ág egy részét is aktívan felfűti a rendszer. (Bár többnyire a falban van szigetelve)

További kérdésem lenne még, hogy okozhat-e problémát a váltószelepes kazánnak, hogy a bojlertől sosem kap bekapcsolási jelet és így ez a funkciója sosincs használva?

 

VVVVPPPO Creative Commons License 2022.03.23 0 0 5505

Gázszelep cserére tippelek.

Előzmény: tata222 (5502)
VVVVPPPO Creative Commons License 2022.03.23 0 0 5504

Ki kell szerelni és kitisztítani a gázégőt. Szerintem hívj szerelőt.

Előzmény: TiborSoos (5503)
TiborSoos Creative Commons License 2022.03.23 0 0 5503

Sziasztok!

 

MIKA-6EU gázkazán Parapet, 2018-ban telepített, tavaly novemberben fűtési szezon elején volt átnézve takarítva, akkor F40 és F37 hibakód miatt is volt javítva (tágulási tartályból a nyomás meg lett szüntetve, le lett eresztve): 

Az utóbbi időben egyre többször történik, hogy mikor bekapcsol hiába kap szikrát nem gyullad be. Mikor végre begyullad akkor viszont nagy durranással történik az. Néhány alábbi eset:

 

  • Bekapcsol, szikráztat, nemgyullad. ugyanez a sor újra. Harmadjára ugyanez újra, sikerül viszont iszonyú nagyot durra. (10-ből 2 ilyen eset)
  • Bekapcsol, szikráztat, durranva begyullad de kialszik. Újra ugyanez a sor de másodjára begyullad durranással. (10-ből 2 ilyen eset)
  • Bekapcsol, szikráztat, néhány másodperc után nagyobb durranással begyullad (10-ből 4 ilyen eset)
  • Néha begyűjtés után kívülről szürkés füst látható az ablakon keresztül (10-ből 1 ilyen eset)

 

Megnéztem a parapet kivezetőt kívülről hátha el van dugulva de semmi. Bár nem nagyon volt rá szükség de ki is porszívóztam amennyire tudtam. Nem segített rajta.

 

Kérdések:

 

Mi lehet a probléma, és mennyire orvosolható házilag vagy inkább szerelő szükséges?

Mennyire S.O.S. a hiba, mennyire lehet veszélyes egy ilyen készülék ilyen működéssel?

 

Előre is köszönöm a segítségetek.

 

Üdv,

Tibor

 

tata222 Creative Commons License 2022.03.18 0 0 5502

Sziasztok,

Az eddig jól működő Eu-s rendszerem E01-kóddal elhunyt. Korábban tapasztalt hiba, a kazántól legtávolabbi radiátornak csak a felső 1/4-e meleg lentebb hideg. A radiátor nem levegő. A szivattyút ha 3-as állásba tettem akkor még működött de tegnaptól már az sem segít. Valaki tud valami megoldást? A radiátor szelepe nyitva van.

Maci10 Creative Commons License 2022.03.16 0 0 5501

Köszi szépen! Megkeresem és jelentkezem az eredménnyel.

 

Előzmény: Sony Black (5500)
Sony Black Creative Commons License 2022.03.16 0 0 5500

Mit gondoltok tegyek bele 110 és stemkot?

 

Semmiképp!

 

Vegyem lejjebb a kazán hofokot mondjuk 60ra? Tegnap 70 én hagytam?

 

Nem kell.

 

A szivattyút tegyem be 3 as állásba? most kettesen van.

 

Nem kell.

 

Mondtam telefonban hogy mérjél rá multiméterrel! Vettél egy új sztemkót de lehet az is kuka. (nem új keletű dolog) Vagy az van, hogy mint írtam a határon mozog, a termoelem által gerjesztett feszültség. Ezekben oxiprotector van. Próbáld letestelni közvetlen a gázszelephez az oxiprotektort egy szál réz vezetékkel (az nem lenne baj ha hőálló szigetelésű, pl vasaló kábel)

A thermo elem áramkörében van a hiba, ez tuti. Csak meg kell találnod a gyenge pontot!

Előzmény: Maci10 (5499)
Maci10 Creative Commons License 2022.03.16 0 0 5499

Sziasztok! Kérlek segítsetek az alábbi problémában. Mika 6e készülékekem van még az orlangos verzió, nem a legrégebbi attól egyel újabb. A napokban többször leállt váratlanul fűtés közben. Sztemkóra gondoltam, kiiktattam belőle, simán ment 4 napig. Tegnap tettem bele egy uj 95 fokosat utána éjszaka megint eldobta az egészet. Ha megy akkor a láng jól néz ki, stabil. A korábbit nem láttam milyen volt de egyszer már volt cserélve.

Mit gondoltok tegyek bele 110 és stemkot?

Vegyem lejjebb a kazán hofokot mondjuk 60ra? Tegnap 70 én hagytam?

A szivattyút tegyem be 3 as állásba? most kettesen van.

 

Előre is köszönöm!

 

 

 

Sony Black Creative Commons License 2022.03.09 0 0 5498

Itt szerintem senkinek nincs tapasztalata kondis készülékkel kapcsolatban. Még nekem se... :(

Előzmény: Refco (5497)
Refco Creative Commons License 2022.03.08 0 0 5497

Üdvözlet. Az a probléma megoldódott. Most új hiba kódot dob a Mika 6 e kon régebbi típusú csoda. Elindul begyújt, dolgozik majd kiáll láng és error hibával, de mielőtt kiállna elveszi a gázt, elalszik és ekkor sípol. Esetleg valaki tud segíteni a hibajelenséggel kapcsolatban. Előre is köszönöm

Refco Creative Commons License 2022.03.08 0 0 5496

Üdvözlet Mesterek!

Kérdésem a következő lenne, ezzel a hibaüzenettel áll ki hibára a "csodagép" hibakód:

Error led villog + 70° led villog -> kondenzációs tartály tele

Mi a megoldás?

Válaszokat előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!