Keresés

Részletes keresés

Dr. Klíma Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1600
frigo trade klíma szerelés inverter fujitsu









...és egy másik, ugyancsak nagyon jó klíma.....Fujitsu plazma inverter

dr. klíma
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1599
frigo trade klíma szerelés inverter fujitsu









Egy nagyon jó klíma........Daikin Prestige inverter


dr. klíma
XRive Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1598
OK, hülye vagyok... A motor típusszáma alapján megvan az illetékes klíma, hozzá a szervízkönyv, kapcsolási rajzok. Valami AM27A1C07 v. AM27A1C09 v. AM27A1C13 volt az áldozat.
Előzmény: XRive (1597)
XRive Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1597
Megpróbálok valami jobb fotót csinálni/csináltatni... A panelek már nem elérhetők, ez tuti. Viszont nem okoz gondot egy-egy jól leírt kapcsolást üzembiztosra kivitelezni...

Holnapra, ha más nem, pontosan leírom, mi van azon a matricán. És kösz az eddigieket is.
Előzmény: klimakiraly (1596)
klimakiraly Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1596
Ennél bővebbet mint ami rajta van?

Az egyik csatlakozó a 220V-os erőátvitel, a másik pedig a fordulatszám jeladó.

Ezeket a motorokat egy fázishasításos vezérlőpanel vezérli...azt is kérd hozzá...mondjuk elektronikusan távirányító vezérli ... akkor már a távirányító vevőpanelt is...

K.K.
Előzmény: XRive (1595)
XRive Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1595
Pont erre volt szükségem, köszönöm :-)

Még egy kérdés. A motorja így néz ki: http://kepfeltoltes.hu/080612/204_2_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ennek a bekötéséről, tulajdonságairól kaphatnék még néhány ötletet, tippet, infót?

Előre is köszönet :-)
Előzmény: klimakiraly (1594)
klimakiraly Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1594
Valahogyan így működik.





Ventilátoraink

K.K.
Előzmény: XRive (1593)
XRive Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1593
Hali!

Eredetileg nincs folytva, az biztos. De itt is csak max. néhány méter 150-es cső, meg párhuzamosan kötött sörösdoboz-oszlopok lesznek előtte... Teljesítményben (hálózatról felvett teljesítményben) ezeket a kollektorokat nagyjából ugyanannyival szokták hajtani, mint amennyit elvileg ennek a keréknek a motorja bír. Azaz első ránézésre látok rá elvi lehetőséget, hogy elboldogul vele.
Csak nem ismerem ezeknek a szerelését, dolgait.
Előzmény: klimakiraly (1588)
XRive Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1592
Ja-ja. A hozzávezetés miatt nyilván valamivel nagyobbra kéne vennem az OGY-t, de ez nem katasztrófa. Ha működőképes az ötlet.
Előzmény: Who111 (1589)
XRive Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1591
A sörkollektor-honlapon már próbálkoztam a dolog felvetésével, nem sok eredmény született. Talán annyi, hogy vigyázzak, mert a kollektorba visszaszivárgó belső levegőből lecsapódó pára télen le tud fagyni.

Az elképzelés alapja annyi, hogy egy efféle kollektornál a sörösdoboz-oszlopokhoz kell egy osztó-gyűjtőnek nevezett doboz, ami összefogja ill. szétosztja a levegő áramlását az egyes oszlopokba, valamint hozzácsatolja az egész hóbelevancot a belső térbe menő csőhöz.
Ez az OGY ugyanakkor egy nagyméretű, kihasználatlan üres tér. Ugyanakkor az eredeti design szerint kell még nekem egy erős ventilátor, a hozzávezető csőre akasztva, ami tolja be a levegőt a koliba. Ha ezt a ventit az OGY belsejébe tudnám integrálni, akkor az egésznek a kompaktsága növekedne valamenyire. Még akkor is, ha a csőcsatlakozás miatt az OGY-t eredeti méreténél nagyobbra kell vennem.

A gond az, hogy ezeknek a mókuskerekeknek a működéséről nem tudok eleget. Nem tudom, milyen profil kell nekik, hogy ténylegesen fújjanak is, nem tudom, mire képesek, meg estébé.
Előzmény: viricsi (1586)
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1590
szia
LG C12AWR
üdv.: dr klíma
Előzmény: ndrv (1585)
Who111 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1589

A mókuskeréknek az lenne az előnye, hogy az osztódobozba beépítve egyformán

hajtaná át a levegőt az összes csövön.

A lyuk a falon ugyanakkora maradna. (Szerintem, de halljuk XRive-t.)

Előzmény: viricsi (1586)
klimakiraly Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1588
Szia!

Szerintem ezeknek a nyomása nulla közeli ... ugye a kifújó és beszívó oldala sincs fojtva.

K.K.
Előzmény: XRive (1584)
klimakiraly Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1587
Szia!

C12AWR vagy C09AWR tükör előlapos DC inverteres önszárítós plazma szűrős ...

K.K.
Előzmény: ndrv (1585)
viricsi Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1586

Én ugyan nem de egy kedves barátom, sztgyi olvtárs (a napenergia topicon megtalálod) elég alapos tudója a sörkollektornak.

Ha végiggondolod elég nagy rést kéne a falon vágnod, hogy ez a méretes mókuskerék megfelelően dolgozhasson, ráadásul még egy jó profilt is ki kéne alakítanod, hogy megfelően szívjon-fújjon.

Szerintem nem jó úton jársz, ha ennek a vacaknak az ezirányú felhasználását tervezed. Sok gondot vennél vele a nyakadba.

Előzmény: XRive (1584)
ndrv Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1585

Szia!

 

A képen látható légkondi LG artcool típus? Ha igen, azon belül milyen fajta? (Mirror, Metál, stb.)

 

Köszi a választ előre is.

Előzmény: Dr. Klíma (1569)
XRive Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1584
Nem is tudom. Ventilátornak, talán :-)

Vannak ezek a sörkollektor-dolgok.
Pl. http://www.hungary-tourist-guide.com/sorkollektor_hu/wp-content/02_.jpg

Gond ezeknél, hogy egy központi ventivel nehéz egyformára kihajtani az egyes oszlopokat. De egy ilyen mókuskerék megfelelően bepasszítva nagyjából ugyanúgy tolná a levegőt mindenhová.

Ha jól gondolom.
Előzmény: viricsi (1583)
viricsi Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1583
Ez egy split klíma beltéri egységének a motorja és mókuskereke. Van belőle millió és egy féle, én a helyedben nem foglalkoznék vele, merthogy mi a csudára tudnád használni?
Előzmény: XRive (1581)
vörös a vérem Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1582

Tisztelt Szakik!

 

Anno vigyorogva néztem a tetőre meg ablak elé szerelt kültéri egységeket, de most az arcomra fagyna a vigyor - ha nem lenne dögmeleg az újonnan vásárolt kis tetőtéri 1,5 szobás vackomban...

 

Szeretnék bele egy jó középkategóriás, lehetőleg inverteres splitklímát, de a kültéri elhelyezése elég bajos. Két lehetőség lenne:

 

1. a folyosón meg a lépcsőházon keresztül kivezetni a lház lapostetejére (rögtön az ajtómmal szemben van, de fölöttünk még egy emelet, szóval nincs közel...). Ez ugyebár csúnya, b@szott drága, ráadásul talán még a hatásfokot is ronthatja?

 

2. a fent vázolt förmedvények: ablak vagy tető... ezekkel a vizuális testi sértésen túl az is gond lehet, hogy a lakások kicsik, közel vannak az ablakok, ergo a szomszédoknak bezavarhat mégoly halk mormogású kültéri rezonanciája is...

 

Szerintetek érdemes, vagy ilyen esetben már inkább mobilklíma, minden hátrányával együtt is? És ha igen, miféle? És ha nem, mi legyen? :)

 

Előre is köszi mindenféle véleményt

XRive Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1581
Hali!

Szermányoltam egy - valószínű klímából származó - ventilátort és motort. Találkozott már valaki effélével? Esetleg egy pontos típust, adatlapot, légszállítási és fogyasztási adatokat, szerelési tippeket/rajzokat tud valaki adni?

http://kepfeltoltes.hu/080604/204_3_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
tkrm Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1580
Sziasztok! Hogy szokott kinézni egy split klíma összekötő csővezetékeinek fal áttörése? Arra lennék kiváncsi, hogyan szokták átvezetni ezeket a csöveket a falon, van-e valamilyen esztétikus megoldás erre, vagy csak a lyukon áthúzzák a csöveket és kész? (külön kőműves-burkoló-festő közreműködése nélkül)

A másik kérdés pedig arra vonatkozna, hogy mennyire jó megoldás az erkélyre, járólapra telepített saját lábán álló kültéri egység. Az erkély felülről nyitott, oldalról zárt, 2 padlóösszefolyó van. Problémás lehet, ha a kültéri egység nem áll vízszintben? Köszi!
vizizé Creative Commons License 2008.05.29 0 0 1579
Köszönöm,és bocs ha rossz helyre keveredtem.. gúgli barátunk révén jutottam ide :-)
Előzmény: Dr. Klíma (1578)
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.05.29 0 0 1578
szia

el kell szomorítsalak....nem tudok jót mondani a genexről...pláne nem egy 5 kW-osról a szobában.....
Hasonló jellegű kérdéseiddel jobban teszed, ha a következő topikba keresel választ:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9018927

ide inkább képeket szoktunk betenni

üdv.: Dr Klíma
Előzmény: vizizé (1577)
vizizé Creative Commons License 2008.05.28 0 0 1577

Jó estét Mindenkinek!

 

 

Elég régi index-fórumos vagyok, de nem gondoltam, hogy ilyen topic is van. :-)

Előre is elnézést, ha túl laikus lesz a kérdésem :-)

Klímavásárlás előtt állok, és gondoltam utánna olvasok kicsit. 50nm körüli nappali hűtése (esetleg néha fűtése) lenne a cél.Kaptam egy számomra kedvezőnek tűnő ajánlatot egy Genex ice blue 5.2-es készülékre. (remélem jól írtam le a típust).

 

Szívesen venném a véleményeket. :-)

java_m& Creative Commons License 2008.05.28 0 0 1576
Nem ködösítek, egészen pontosan rólam van szó.

Amit leírtam az valós. Megszereztem a szükséges szakképesítéseket. Gyakorlatban műveltem a szakmát majd átkerültem az elméleti oldalra.
Naprakésznek kell lennem műszakilag mivel én adom a műszaki segítséget a dolgozóknak. Kapcsolatot tartok a partnerekkel. Tárgyalok a leendő ügyfelekkel és nem csak kis gépeknél a jellemzőbb a millió feletti összeg mindezt az esetek többségében sikerrel. Beosztom, szervezem a szerelő idejét és, ha kell én is kimegyek a helyszínre javítani, telepíteni. Viszont amit ezért cserébe kapok az szerintem nagyon kevés.
Ezért kérdezem a véleményetek.
Előzmény: Dr. Klíma (1574)
klimakiraly Creative Commons License 2008.05.28 0 0 1575
Szia!

Kérdés szerintem az mit fog csinálni.
Szerelőd a kevés, vagy a piac nagyon szoros.

Ha klímát szerel mindennap 30fok feletti hőfokban heteken keresztül ~10.000HUF/nap kézhez.

De ez annyira nehéz ügy hogy lehetetlen válaszolni.

K.K.
Előzmény: java_m& (1573)
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.05.27 0 0 1574
szia

szerintem rosszul közelíted meg a dolgokat......nem az számít, hogy milyen papírja van, sőt még az sem számít, hogy mit és hol dolgozott.......ami a fontos részedről, az az, hogy a te cégedben a termelésben mennyit vesz részt, azaz mennyit hoz....
Ha az embered becsületes, rátermett és jó munkákat hoz neked, akkor fizesd meg rendesen.....ha meg csak azt nézi, hogy mettől meddig tart a munkaideje, köszönj el tőle....
.
doki
Előzmény: java_m& (1573)
java_m& Creative Commons License 2008.05.27 0 0 1573
T. Cégtulajdonosok!

Bérezéssel kapcsolatos kérdés:
Szerintetek mennyi nettó bért illik adni a következő paraméterekkel rendelkező alkalmazottnak:

Végzettségek: csőszerelő, ipari kereskedelmi hűtőgépszerelő, korlátlan zöldkártya, sziv. vizsgálat

Egyéb: szakmai angol ismeretek, B kat. jogsi

Tapasztalat:
3 év fizikai munka klíma, hűtőgépek, hűtőkamrák. 2,5 -kw - 200-300 kW-ig.
2 év üzletkötés, munkaszervezés, kapcsolattartás az ügyfelekkel, szakmai vezetés, leendő munkák elnyerése

Szerintetek ez az ember mit érdemel nettóban?
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.05.19 0 0 1572
szia
szokták mondani, hogy a szükség nagy úr.....
meg lehet oldani, de nem kétséges, hogy nem szerencsés megoldás. A kültéri egység valamilyen szinten mindig rázkódik.....könnyen berázhatja az erkélyed korlátját és elviselhetetlen zörejek, zajok keletkezhetnek.....
Telepítettünk már így gépet régebben......nem vagyunk rá büszkék, de ott sem volt más megoldás....
Ebben az esetben érdemes olyan készüléket választani aminek a ventilátora viszonylag alacsony fordulatszámon jár és az is segíthet, ha inverteres berendezés.....

ha készítesz felvételt az erkélyedről és megosztod velünk, talán akad valami ötletünk....

üdv.: dr. klíma
Előzmény: pumchi (1571)
pumchi Creative Commons License 2008.05.19 0 0 1571

Sziasztok!

 

Szerintetek egy erkély korlátjára lehet/érdemes kültérit rögzíteni. Az nem kérdés, hogy szép-e. :)

 

Nem igazán tudom kulturáltan elhelyeztetni, hogy még az erkély is használható legyen. Pedig a lakás is elég kicsi.

 

Előre is köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!