Keresés

Részletes keresés

Tomahawk_ Creative Commons License 2007.07.18 0 0 392
Nem kérdeztem, megköszöntem illedelmesen aztán eljöttem:-)Esetleg ha a kollegád nem felejti el megkérdezhetné..eddig nem vettem észre változást..de tény,hogy a 20-as van rajta 17-es helyett.
Előzmény: bogabi72 (391)
bogabi72 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 391
Mondtak valamit, mikor átvetted (miben másabb a rátolt ROM és a MioMap, mint ami rajta volt)?
Előzmény: Tomahawk_ (390)
Tomahawk_ Creative Commons License 2007.07.18 0 0 390
No, az enyém kész van...három nap volt végülis.Most állítgatom be a dolgokat rajta.
vlevi Creative Commons License 2007.07.18 0 0 389
Baszki. Ez jó vicc. Majdnem olyan, mintha az internetszolgáltató küldene éjszaka egy mailt, hogy reggeltől megváltozik a mail szerverük címe.
Előzmény: Tomahawk_ (387)
bogabi72 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 388
Még nem, holnap viszi fel 1 kollégám Pestre, és hozza is haza délután (remélem, emailben legalábbis ebben egyeztünk meg).
Előzmény: Tomahawk_ (382)
Tomahawk_ Creative Commons License 2007.07.17 0 0 387
Na frankó...jó kis papírtérkép...hát én is azon navigálódtam el az angol utcáig!:-)Nem káröröm ne érts félre...kezdek bosszús lenni,hogy sorban adják be a kulcsot a masináink!
Előzmény: Macsa68 (385)
vlevi Creative Commons License 2007.07.17 0 0 386
Én pl. sokkal jobban örülnék neki, ha a telefonkönyv helyett egy MyPhoneExplorer szintű progi lenne benne.
Macsa68 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 385

Azóta ismét ledöglött a bluetooth miatt, úgyhogy marad  szerviz, holnap meg majd előkotrom az öreg windows free térképet, hogy dolgozni tudjak.

 

 

Tomahawk_ Creative Commons License 2007.07.17 0 0 384
Nem segít...én megpróbáltam minden reanimációt,de semmi.
Előzmény: vlevi (380)
Tomahawk_ Creative Commons License 2007.07.17 0 0 383
Amúgy érdekes,mert nekem az lcp-nél azt állították,hogy elsősorban Nokiákkal adja mindezt elő!Sonyknál eddig működött a topictagok tanúsága szerint.
Előzmény: Macsa68 (378)
Tomahawk_ Creative Commons License 2007.07.17 0 0 382

A számból vetted ki a szót!:-)

Én emiatt vagyok kénytelen pár napja nélkülözni az 520-ast!Szerintem Te is meg fogod látogatni az angol utcai szervízt!:-)

bogabi!Te már voltál?

Előzmény: bogabi72 (379)
vlevi Creative Commons License 2007.07.17 0 0 381
Akkor én szerencsés vagyok, mert nekem áttöltötte a telefonkönyvet?
De azért szerintem elég vacakul írták meg az áttöltő szoftvert, mert külön bejegyzés neki a mobil és a vezetékes szám.
Ráadásul ahogy nézem, ez egy egyszeri áttöltés, onantól kezdve nincs kapcsolat a telefonon és a PNA-n lévő telefonkönyv között. Ha pl. a PNA-ba beírok egy címet, az tuti, hogy nem jelenik meg a telefonban, és fordítva sem. Így viszont nem sok szart ér.
Szerintem mindegyik telefon ismeri a VCARD-ot, miért nem arra írták meg a telefonkönyv szinkronizációt?
Előzmény: Macsa68 (378)
vlevi Creative Commons License 2007.07.17 0 0 380
Ilyenkor nem segít az újraindítás? Kikapcs gomb sokáig nyomva tartva?

Egyébként egy barátomnak van valami MIO-s PDA-s telefonos fényképezős GPS-es csodagépe. Az képes mindenre lefagyni, telefonálás, vagy navigáció, mindegy neki.
Előzmény: Macsa68 (378)
bogabi72 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 379
Hali,

Olvass vissza pár hozzászólást. Te még szerencsés vagy abból a szempontból, hogy sikerült újra munkára fogni a MioMap-et a kütyün, jópárunknak el kell vinni az LCP-hez ROM és MioMap frissítésre, mert a navi része sajnos teljesen bedöglött egy bluetooth-os próbálkozás után.
Előzmény: Macsa68 (378)
Macsa68 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 378

Sziasztok!

 

C520-asom van full Európa térképpel.

Nagyon jó a kütyü, tényleg mindenhol elnavigál.

 

Két gondom azonban adódott:

Egyszer navigálás közben gondoltam BlueTooth-szal összelövöm a telefonnal (Sonyericsson W850i). A szerkezet rákérdezett, hogy átmásolja-e a telefonkönyvet, majd az "igen"-re azt tanácsolta, hogy várjak csak türelmesen. Úgy egy fél óra múlva - mikor már nagyon hiányzott volna, hogy hol is vagyok - kezdtem gyanítani, hogy itt igazából nem történik semmi. Kikapcsoltam a telefont, hátha reagál valamit a kapcsolat elvesztésekor, de nem történt semmi, csak továbbra is türelemre intett a szerkezet. Gondoltam is, hogy ez ám az übercsúcstechnika, hogy még a kikapcsolt telefonról is leszívja az infót, de inkább mégse hittem a kémfilmeknek és egy hosszas gombnyomással lekapcsoltam az egyébként semmi másra nem reagáló C520-ast is. Visszakapcsolás után azonban a térkép rész nem indult el. Ekkor gondoltam - búcsút intve a saját beállításoknak - élek a gyári beállítások visszaállítása lehetőséggel, de az se segített. Miután hazakeveredtem valahogy, nyúltam a CD-ért, hogy majd onnan állítom helyre a rendszert, viszont a Windowsom sehogy sem ismeri fel a C520-at, pedig külön is telepítettem a CD-n lévő USB drivert.

Végül is a térkép helyreállt azáltal, hogy a telefon kapcsolatot újra aktiváltam, két problémám azonban azóta is megmaradt:

1) Nem működik a számítógépes kapcsolat. 2) Most már azt mondja a telefonomról, hogy az nem támogatja a címlista átvitelét. (Pedig szerintem mennie kéne, mert egyszer vhogy mégis látta az utolsó hívások listáját.)

 

Ha valaki tudja a megoldást hálás lennék érte.

 

Előre is köszi, üdv: Csaba

stopword Creative Commons License 2007.07.17 0 0 377
Ajánlom figyelmetekbe blogomat, ahol többek között videolejátszót találhattok a C520-hoz sok egyéb melett.
http://stopword.freeblog.hu
DTF Creative Commons License 2007.07.17 0 0 376
Sorjában:
- a fényképek megjelenítése: nekem csak a térkép van rajta, így még van 900 mega szabad hely. ez nem lehet akadály. memóriakártyáról sem olvassa be a képeket, állandóan "Out of memory"-t ír ki. Minden kép amit szeretnék rajta megnézni Jpeg kiterjesztésű, ahogy már elmondtam, egy 7.1-es Canon fényképezőröl töltöm át.
a mio által készített képeket normálisan jelentíti meg, a többi csiga lassúsággal tölti be, de megnézni nem lehet őket, csak a kis kockákat lehet megnézni. (egyébként nagyon gyatra képeket készít az enyém, még kíváló fényviszonyok között is, persze ha számítógépen nézem.)
- A kép szerinti navigálás már működik, eddig GPs jel nékül próbálkoztam vele a szobában. Viszont ezt nem lehet elérni a MioMapből, csak a Fényképek albumból, ugye?
- TMC antennám van, tudom, hogy nincs H-n, de jó lenne. nemsokára megyek Nyugatabbra, kipróbálom.
Előzmény: ac07 (375)
ac07 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 375
A GPS koordináta mentése: "Földrajzi koordináták tárolása:

Fotókészítés mellett a Camera (Kamera) program GPS bélyegzési funkciót is

kínál. Ezzel a funkcióval tárolható a fotó készítésének pontos földrajzi helye. A

későbbiekben a MioMap navigációs program segítségével bármikor megtekintheti a fotó készítésének helyét.

1. Indítsa el a Camera (Kamera) programot (az 6.1-ben leírt módon). Ha a GPS

Stamp (GPS bélyegző) funkció nincs bekapcsolva, érintse meg a ��

�� �� gombot a bekapcsoláshoz.

2. A jelenik meg a képernyő jobb alsó sarkában jelezve, hogy a GPS port

aktiválva van és keresi a GPS műholdakat.

MEGJEGYZÉS: Ha a program 2 percen belül nem talál GPS jelet, a ikonon egy X

szimbólum jelenik meg. Érintse meg ezt az ikont és a program újra próbálkozik a

Előzmény: DTF (367)
ac07 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 374
Ez: "A Képek program nem támogatja a BMP fájlok 32-bites vagy azt

meghaladó felbontású megjelenítését." nem lehet probléma a megjelenítésben?

Előzmény: DTF (367)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 373
Egy szépen csengő női hang engemet is érdekelne,megköszönném ha küldene valaki.
.
e-mail: joco0105@freemail.hu
ac07 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 372

Nekem a C720-as fényképeivel nem volt probléma. Amikor képeket akarsz nézegetni, akkor mennyire van teli a memóriája. Ha teleraktad mind a 2 gigát, akkor valóban nem marad memóriája egy-egy kép megnyitására.

A TMC-hez azért majd kell egy külön antenna is, mert csak a készülék és a program képes kezelni, de antenna kell az FM vételhez.

Előzmény: DTF (367)
bobzso Creative Commons License 2007.07.17 0 0 371
kiegészités....

egyelőre csak angolt irnak TTS-re, ha esetleg valaki samantha-t megtalálná azt megköszönném lehet hogy ki lehetne probálni még ha csak angol akkor is....

Előzmény: bobzso (370)
bobzso Creative Commons License 2007.07.17 0 0 370
Hello,

Egy kis érdekesség........

Külföldi oldalakat olvasgatva arra lettem figyelmes, hogy a mi kis cuccunk (C520, C720) tud TTS funkciót (Text To Speach). Ez arra jó, hogy elvileg tudja azt, hogy "Második lehetőségnél fordulj jobbra a Jzsef körútra..."

Ez mind szép és jó, de egyelőre úgy tűnik csak angol hanggal működik, sajna ezt a hangot nem tudtam még megszerezni, hogy kipróbáljam.

Olyat is olvastam, hogy elvileg elérhető lesz mind a 16!!! nyelven, lehet hogy reménykedhetünk, de azért bele ne éljük magunkat....

roadruner Creative Commons License 2007.07.16 0 0 369
Sziasztok Guruk:)

Én is egy C520-as boldog tulajdonosa vagyok...
És nagyon szivesen fogadnám h avalaki átküldené a "hogyan tudjon lejátszani vidot"
és egy Nöi hangot:D

ELöre is köszi mindenkinek:D

email: alex1982@t-online.hu
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 368
Ok mostmár tökéletesen működik.
Előzmény: Törölt nick (366)
DTF Creative Commons License 2007.07.16 0 0 367
kb 2 hete vettem én is egy ilyen PNA-t, annyi különbséggel, hogy C720-as.
minden királyul működik (elsődlegesen navigálásra hasznájuk), nem téved el pl. még a legapróbb ausztriai faluban sem. A GPS jelet sem veszíti el soha. tényleg oltári jó.
mivel a gépről jószerivel csak pozitívumokat tudok mondani, így azokat nem sorolnám fel, hanem inkább egy pár negatívumot.

- a legnagyobb baj vele talán az, hogy pl. a rámásolt fényképeket (vagy memóriakártyáról) nem lehet megnézni, mivel állandóan azt írja ki, hogy "Out of memory" hogy miért arról fogalmam sincsen. kíváncsi lennék, hogy másoknál is előfordul ez (én 7 megapixeles képeket néznék rajta).

- a C720-ason van egy olyan funkció, hogy ha készítek egy képet, akkor a gép tárolja a kép készítési helyének koordinátáit majd elvileg oda lehet navigálni. (tehát pl. lefényképezem a vidéki nagyszüleim házát, és így amikor oda akarok menni, elég csak rábökni a térképre és az út automatikusan terveződik.) csak sajnos ez még nekem egyszer sem sikerült, mert mindig kiírja, hogy "Critical Fault" és újraindul.

más nem is jut az eszembe. Kár, hogy még nincs TMC H-n. nagyon jó lenne már.
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 366
Sziasztok!

Van egy nagy problémám, a Mio Transfer apszolút nem működik!rosszul telepítettem?
ac07 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 365

Szia!

Használsz ilyet? Érdekelnének a tapasztalatok (a c710-es topicba is írtam hasonló kérdést).

Köszi.

Előzmény: cumpika (363)
Tomahawk_ Creative Commons License 2007.07.16 0 0 364
LCP-nél leadva a cucc.Gyanúsan sokan ügyfél jött garis problémákkal.Nekem nem egy óra a 17-esről 20-asra módosítás,hanem 3-4 munkanap!Jah de ha fizetek a garanciális hibával odavitt gépemre 5 rugó+Áfa sürgősségi munkadíjfelárat, akkor kész egy órán belül!!Érdekes hozzáállás.Nem fizettem.Még a végén én leszek a hibás!:-)Akkor most várakozom 3-4 napot.
cumpika Creative Commons License 2007.07.16 0 0 363
C720: Full Európa telepítve az ezközön, autós tartó,/a legjobb amivel eddig találkoztam, atomstabil nem rezeg,/ bölcsővel együtt tehát nem kell a készülékből ki be huzkodni a kábelt,
Szivartöltő,
Hálózati töltő,
USB kábel a pc-vel való összekapcsoláshoz,
Tok,
Cd,részletes magyar kezelési útmutató a navihoz, és a PNA-hoz.
Előzmény: Törölt nick (361)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!