Keresés

Részletes keresés

Tamás30 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1617
Sziasztok,


Kinek mi tapaszalata van az LG art cool klímákkal kapcsolatban?
Tervezem egy ilyen beszerzését, konkrétan az alábbit néztem ki:


LG C18AHR



Nem inverteres, 5,3kW-os...




Üdv,


Tomi
fodorb Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1616
Nem lehet szerkeszteni :(
HA ennyire bizonytalan vagy, akkor hivj egy szerelőt, vagy nézd meg a leírást abból ki kellene derülnie
Előzmény: Trianta (1614)
fodorb Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1615
Nálunk 10 cm van
Előzmény: Trianta (1610)
Trianta Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1614
Van két cső, egy beltéri és egy kültéri egység.
Hova és melyik csövet csatlakoztassam elsőként?

Ha csatlakoztatom a cső egyik végét, a másikon nem megy ki a gáz?
Előzmény: klimakiraly (1613)
klimakiraly Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1613
Szia!

Tehát gyors csatlakozós ... ügyesen megoldható, de ha sosem szereltél ilyet akkor érhetnek meglepetések ... Én személy szerint semmi pénzért nem nyúlnák hozzá. Egy cégnél volt 10 ilyen gépünk karbantartásra (Szegedi Közlekedés Felügyelet) hát még szerencse hogy egy évre vállaltuk, nem kevés munkát adtak....soha többet.

Tehát amilyen párhuzamosan csak tudod úgy próbáld egy hirtelen mozdulattal rátenni. Sikerülni kell elsőre, mert ha félre nyomod és szivárog a gáz, az gáz. Akkor tépd le amilyen gyorsan csak tudod és hívja olyan embert aki csinált már ilyet.

Olyan ez mint a foghúzás megfogod azt kihúzod, de Én nem vállalnám élesben az biztos esetleg egy lakatlan szigeten ha csak Én lennék a feladatra senki más :-)


K.K.
Előzmény: Trianta (1611)
Lacivill Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1612

Hálószobába mindenképpen csak halkat tennék, nekem most üzemeltek be egy Daikint, igy látom mekkor a különbség a többiekkel szemben.

Én semmiképpen nem vennék áruházban ilyen terméket, hanem a kivitelezötől.

Vannak középkategóriás elfogadható árú készülékek, midea gree.

Aztán hogy 3 db mono , vagy 1 triót veszel az más kérdés.

Inkább a másik topikban érdeklődj szerelöktöl, ja és a válasz gombra kattints, hogy lehessen tudni kinek szól....

Előzmény: Laci_88 (1609)
Trianta Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1611
A 2. kérdésemben tuljadonképpen az érdekel, hogy a csöveket hogy kell rátenni a csatlakozóra? (hogy a gáz ne menjen el)
Előzmény: Trianta (1610)
Trianta Creative Commons License 2008.06.24 0 0 1610

Sziasztok!

 

Tegnap vásároltunk egy Simbio SB 1012 klímát, a szettben benne van minden (3m kábelek és csövek), kivéve a kültériegységet tartó konzol.

 

A klímát én fogom felszerelni és bekötni.

Kérdéseim evvel kapcsolatban:

1. a kültériegység és a fal között mennyi helyet célszerű hagyni?

2. a csöveket hogy szokás beszerelni, gyakorlatilag hogy zajlik egy ilyen?

Laci_88 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1609
pld Auchanos, Tesco-s, stb 50-60ezer körüliek?
Laci_88 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1608
Esetleg valami tanácsot tudsz mondani?
milyen teljesítményűt ajánlasz?
esetleg típus(oka)t tudsz mondani?
Lacivill Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1607

Ez csak a beltéri, kültéri is kell hozzá

 

Előzmény: Laci_88 (1606)
Laci_88 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1606
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni:
Két tetőtéri szobáról lenne szó - mellette a 3.ban van egy 2.2-es Genex klíma - + van még egy előtér és egy fürdő. Utóbbi három átlagmagassága 2.2-.2.30m.
De a lényeg a két kis szoba hűtése lenne, ezek magassága átlag 1.8-2m között az alapterülete a kétszobának kb. 25nm de egymás mellett vannak és csak egy vékony elválasztó fal van közte, ajtó nincs.
Szerintetek kb. mekkora teljesítményű klíma kellene? monosplit elég lenne?
Ebben gondolkodtam: Samsung MH020FNEA.
Hülye kérdés, de ehez kell még a kültéri is +ba? Sajnos nemigazán értek hozzá.
Segítségeteket előreis köszönöm.


Laci
Psychedelicatessen Creative Commons License 2008.06.23 0 0 1605
Sziasztok!

Albi lévén először mobil splitben gondolkoztam, de nem igazán látok ilyenből jót, ezért arra gondoltam, hogy sima split klímát veszek (pl. SAMSUNG AQV09NSAN Neo Forte szimpi, inverteres és olcsó), csak épp nem szereltetem be fixen: Erkélyre simán kirakom a kültérit, a beltérit pedig valahogy elhelyezem. Van ennek a megoldásnak valami háulütője? Esztétika nem érdekel most, pl. lógó kábel, vagy résnyire nyitott erkélyajtó stb, lényeg, hogy működjön és ne kelljen fúrni.

Köszi.
java_m& Creative Commons License 2008.06.19 0 0 1604
És ezzel mi a baj? Ezek szerint most, hogy láttad már zavar? Eddig miért nem zavart? Szóval a kérdésedre a válasz: Tulajdoni hányad arányában a tulajdonosok jogosultak a közös tereket használni. A padlás közös tulajdon? Ez esetben kérheted a közös képviselőt, hogy hívjon össze egy lakógyűlést és, ha a lakók fele+1 (tulajdoni hányad alapján) azt mondja, hogy az oda nem való akkor azokat onnan el kell tenni. Külömben barátkozz meg a gondolattal, hogy feletted két klíma kültéri dolgozik.
Előzmény: geseb (1603)
geseb Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1603

Kedves Klimások!

 

Kérem segítsetek nekem.

Egy társasház legfelső emeletén lakom a családommal és egyik nap fent jártam a padlástérben, ahol azt láttam, hogy oda van lerakva (beszerelve?) 2 db. kültéri egysége a klimaberendezésnek, pont az áén lakásom felett..

Kérem, hogy aki tudja, hogy milyen jogszabály, vagy előírás vonatkozik a klimaberenmdezések elhelyezésére, vagy felszerelésére, az írja meg nekem.

Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1602
Szóval azok a képek:
0
1
2
3
Előzmény: Törölt nick (1601)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1601
Sziasztok!

2 hete szereltek nálunk a PannonKlímások. Gondoltam felrakok pár képet.
(Daikin FTX35G) A kondenzvízet a fürdőszobába (szifon -ba) vezették. A
kültéri az erkélyen van. Meg vagyok elégedve mindennel. Bár azóta nem
süt a nap. :-)

ad,
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1600
frigo trade klíma szerelés inverter fujitsu









...és egy másik, ugyancsak nagyon jó klíma.....Fujitsu plazma inverter

dr. klíma
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1599
frigo trade klíma szerelés inverter fujitsu









Egy nagyon jó klíma........Daikin Prestige inverter


dr. klíma
XRive Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1598
OK, hülye vagyok... A motor típusszáma alapján megvan az illetékes klíma, hozzá a szervízkönyv, kapcsolási rajzok. Valami AM27A1C07 v. AM27A1C09 v. AM27A1C13 volt az áldozat.
Előzmény: XRive (1597)
XRive Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1597
Megpróbálok valami jobb fotót csinálni/csináltatni... A panelek már nem elérhetők, ez tuti. Viszont nem okoz gondot egy-egy jól leírt kapcsolást üzembiztosra kivitelezni...

Holnapra, ha más nem, pontosan leírom, mi van azon a matricán. És kösz az eddigieket is.
Előzmény: klimakiraly (1596)
klimakiraly Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1596
Ennél bővebbet mint ami rajta van?

Az egyik csatlakozó a 220V-os erőátvitel, a másik pedig a fordulatszám jeladó.

Ezeket a motorokat egy fázishasításos vezérlőpanel vezérli...azt is kérd hozzá...mondjuk elektronikusan távirányító vezérli ... akkor már a távirányító vevőpanelt is...

K.K.
Előzmény: XRive (1595)
XRive Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1595
Pont erre volt szükségem, köszönöm :-)

Még egy kérdés. A motorja így néz ki: http://kepfeltoltes.hu/080612/204_2_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ennek a bekötéséről, tulajdonságairól kaphatnék még néhány ötletet, tippet, infót?

Előre is köszönet :-)
Előzmény: klimakiraly (1594)
klimakiraly Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1594
Valahogyan így működik.





Ventilátoraink

K.K.
Előzmény: XRive (1593)
XRive Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1593
Hali!

Eredetileg nincs folytva, az biztos. De itt is csak max. néhány méter 150-es cső, meg párhuzamosan kötött sörösdoboz-oszlopok lesznek előtte... Teljesítményben (hálózatról felvett teljesítményben) ezeket a kollektorokat nagyjából ugyanannyival szokták hajtani, mint amennyit elvileg ennek a keréknek a motorja bír. Azaz első ránézésre látok rá elvi lehetőséget, hogy elboldogul vele.
Csak nem ismerem ezeknek a szerelését, dolgait.
Előzmény: klimakiraly (1588)
XRive Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1592
Ja-ja. A hozzávezetés miatt nyilván valamivel nagyobbra kéne vennem az OGY-t, de ez nem katasztrófa. Ha működőképes az ötlet.
Előzmény: Who111 (1589)
XRive Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1591
A sörkollektor-honlapon már próbálkoztam a dolog felvetésével, nem sok eredmény született. Talán annyi, hogy vigyázzak, mert a kollektorba visszaszivárgó belső levegőből lecsapódó pára télen le tud fagyni.

Az elképzelés alapja annyi, hogy egy efféle kollektornál a sörösdoboz-oszlopokhoz kell egy osztó-gyűjtőnek nevezett doboz, ami összefogja ill. szétosztja a levegő áramlását az egyes oszlopokba, valamint hozzácsatolja az egész hóbelevancot a belső térbe menő csőhöz.
Ez az OGY ugyanakkor egy nagyméretű, kihasználatlan üres tér. Ugyanakkor az eredeti design szerint kell még nekem egy erős ventilátor, a hozzávezető csőre akasztva, ami tolja be a levegőt a koliba. Ha ezt a ventit az OGY belsejébe tudnám integrálni, akkor az egésznek a kompaktsága növekedne valamenyire. Még akkor is, ha a csőcsatlakozás miatt az OGY-t eredeti méreténél nagyobbra kell vennem.

A gond az, hogy ezeknek a mókuskerekeknek a működéséről nem tudok eleget. Nem tudom, milyen profil kell nekik, hogy ténylegesen fújjanak is, nem tudom, mire képesek, meg estébé.
Előzmény: viricsi (1586)
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1590
szia
LG C12AWR
üdv.: dr klíma
Előzmény: ndrv (1585)
Who111 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1589

A mókuskeréknek az lenne az előnye, hogy az osztódobozba beépítve egyformán

hajtaná át a levegőt az összes csövön.

A lyuk a falon ugyanakkora maradna. (Szerintem, de halljuk XRive-t.)

Előzmény: viricsi (1586)
klimakiraly Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1588
Szia!

Szerintem ezeknek a nyomása nulla közeli ... ugye a kifújó és beszívó oldala sincs fojtva.

K.K.
Előzmény: XRive (1584)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!