Keresés

Részletes keresés

Fogár Creative Commons License 2013.09.03 0 0 2121

na...Flóra 4hós súlya...5285g...nem egy nehézsúlyú

mindehez 60cm

Fogár Creative Commons License 2013.09.01 0 0 2120

:) nem rossz méretek!!!

Flórát konkrétan 2hósnak nézik újabban

meg a "jajdepicike"...közben meg 6nap múlva 4hós...khm

Előzmény: kicsinap (2116)
Fogár Creative Commons License 2013.09.01 0 0 2119

vannak ezek az adamo hinták-abba már fekve/félig fekvőbe is lehet

ha meg tényleg olyan stabilan ül-hát akkor ebbe a bébihintába lightosan miért ne lehetne :)

 

Flóra súlyára kedden derül fény...kissé be is vagyok rezelve

nagyon nem szeretném,ha a tanács az lenne,hogy akkor tápszerezzem...

éjszaka mondjuk keleget-elromlott az éjjel alvás...2x fixen kel-most éjjel 3x is...

mennyisére nem tudom mennyit eszik,de elégedetten csatlakozik le...most is alszik már vagy 2órája...szerintem egy éhes gyerek ilyet nem csinál

 

nézegettünk tegnap képeket egész Janka születésétől

istenem mennyire hasonlítanak egymásra...mindegyik,le sem bírják tagadni,hogy tesók

hiába hogy a hajszínűk sem egyforma,arcformájuk sem...de mégis...valahogy a tekintet,nézés,gesztusok...mosolyok...döbbenet

Flóra néha kiköpött Janka

aztán mostmeg ahogy tegnap néztem Panna csecsemőkori képeit...mintha mégis inkább az ő ikertesója lenne :)

szép mind :)

 

kocsi

nem döntöttünk

most fog menni az autó egy teljeskörű kárpittísztításra,aztán fotózzuk és hirdetjük

 

Honda FRV lesz, vagy Ford Galaxy

nekem inkább a ford,mert tágasabb,hosszabb távon jobban el tudom képzelni,hogy kényelmes

Hondában kicsit ellenérzésem van az első sori 3üléssel-hogy kit ültetek oda,hogy azon mindig vita lenne...stb...stb-hogy ő kimarad a "hátsó" bandázásból...ilyesmi...

nameg az a "nyugi",hogy esetleg vezetés közben egymagam legyek-amíg ők hátul gyepálják egymást...így nem lenne...mindig ott lenne vk mellettem :D- én lányaim rendre szólnak,hogy piros/sárga/zöld a lámpa anya...kanyar,gödör...stb...nem tudom akarok e egy fix mitfahrert

Előzmény: margerita (2117)
Panka806 Creative Commons License 2013.09.01 0 0 2118

Amikor stabilan megül, akkor már hintáztathatod. Szóval J.-t szerintem már simán lehet. :-) Nálatok max. az lesz probléma, hogy hatalmas a hinta hozzá képest, de mi ezt D.-nál megoldottuk úgy, hogy pléddel kibéleltük a hintát.

 

Pont a napokban gondoltam rátok, hogy vajon felállt-e már J.

 

 

Fogár: gyarapodott Flóra, vagy még mindig áll a súlya? Kocsi téren van előrelépés, sikerült választanotok?

Előzmény: margerita (2117)
margerita Creative Commons License 2013.08.31 0 0 2117

Mi meg mindig csak szopunk neha anyatejbol buzakasat kap par kanallal.

 probalnek kepet rakni mert o mar kezd felallni is gyakorlatag semmi akadaly nincs elotte, iszonyat mozgekony

 

hintazni mikor illik kezdeni? O mar stabilsn ul bar megcsak fekvo hintaba tettem jatszohazban.

kicsinap Creative Commons License 2013.08.30 0 0 2116

Na ma le is centiztem, 70 cm! Nem csoda akkor, hogy nem tudtam összekapcsolni a 68as bodyt.:-)

Előzmény: kicsinap (2114)
Panka806 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 2115

Lejöttem a gyerekekkel a szüleimhez 2 hétre, és L. hirtelen nagyon jó evő lett. :-) Biztos a jó levegő hatása. :-) 5,5 hósan már 1 evést ki is váltottunk, mert az itteni kertben szedett gyümölcsöt szó szerint zabálja. Otthon nem kellett neki az alma, barackból is csak1-et evett meg max. utánna 1000-rel kereste a cicit. Itt sem fűztem sok reményt a dologhoz, ehhez képest rögtön 1. nap 15 deka alma-barack keveréket megevett, és ez megy azóta is. A szopival voltak megint gondjaink inkább, mert amíg nem szokta meg a más környezetet nem igazán volt hajlandó szopizni, csak üvegből fogadta el a tejet, aztán 3 nap után ez is helyre állt.

 

Mozgás: anyuéknál hatalmas a nappali, és "bejárja". Mindig a szoba valamelyik sarkában találjuk virágot rángatva. :-) Na meg D. labdáit "kergeti". :-) 3 napja próbálkozik 4kézlábra állni, egyenlőre sikertelenül, de kitartóan tolja fel a kis popóját. :-) Viszont ha meg tud kapaszkodni valamiben, akkor ülésbe felhúzza magát.

Előzmény: Bartloka (2111)
kicsinap Creative Commons License 2013.08.29 0 0 2114

Hát nem aprózta el, mondjuk nagyon hosszú is, most szedtem elő a nagyfiúk 74-es cuccait, mert nem bírtam tegnap összekapcsolni  68-as hosszú ujjút alul.:-)

Látod engem meg az aggasztott, hogy igen nagy tempoban hízik, most volt az első hónap, hogy nem 900-1000 grammot szedett magára, "csak" 660 grammot. :-)

 

És már bizony bejárja a szobát, nem kúszik, vagy mászik, de forgással kéz pakolgatással bárhová eljut, a nagyfiúk mindig azt mondják, hogy "anya, rakd odébb". Hát mondom hiába, visszamegy. Ezerrel kell figyelnem miket hagynak elő...

Előzmény: Fogár (2113)
Fogár Creative Commons License 2013.08.29 0 0 2113

hű,szép méretes gyerkőc :)

Flóra 3 hósan 5050g volt...kedden lesz 4hós méricskélés...bízom benne,hogy pár 100 g-ot felgyötörtünk...most kezdi a 62es rucikat hordani :)

és még íígy is volt aki azt mondta,hogy milyen nagy baba...hát...izééé

Előzmény: kicsinap (2112)
kicsinap Creative Commons License 2013.08.29 0 0 2112

NÁlunk úgy volt, hogy az alma totál kudarc volt, a barack sem ment, akkor tartottunk egy hosszú szünetet, és a sütőtök az lecsúszik! Utána újra próbáltam a barackot és akkor már elfogadta. Egyelőre ezt a kettőt kapta, most kaptam répát, meg céklát, majd próbáljuk, csak tudok élni, a 4 nyári szünetelő gyerek mellé némi építkezést is hozzájött (ablak csere meg szigetelés), és örültem, ha a nagyoknak bírtam főzni (Boldi elég rosszul tudott aludni, irtóra nagy a zaj), és még nem látszik a vége...

Amúgy a mennyiséget is csak nagyon lassan lehetett növelni, talán ma volt először, hogy 120 ml-t megevett. Én megmondom őszintén még nem akarok elhagyni szoptatást (csak 5 hós lesz holnap), mivel tápszert is kapott, ezért szoptatás után etetem meg mindig. Szopi+ a 120 ml kaja már elég volt neki.

 

Ma lemértem 7780 gramm...Hét izé...A játszótéren nem akarták elhinni, hogy csak 5 hónapos...

Előzmény: Bartloka (2111)
Bartloka Creative Commons License 2013.08.29 0 0 2111

kinél hogy halad a hozzátáplálás? Gergő a barackot kiköpi, az alma tetszik neki, de úgy vettük észre, hogy attól meg fáj a hasa, úgyhogy egy pár napig jegeljük a témát. hétfőn megyünk a védőnőhöz státuszra, hátha mond valami okosat.

 

jövő héten kezdjük a babauszit, kiváncsi vagyok, hogy tetszeni fog-e neki.

Előzmény: margerita (2110)
margerita Creative Commons License 2013.08.22 0 0 2110

Nna kiprobaltam a glutenadast (5+ mar) 3 napig ndm kakilt de vidaman ragicsalta. Neki mar sok foga van. Nektarin szeletet adtam meg neki ida kicsit szivni a kezembol, tetszett neki kifejezetten. 

Panka806 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 2109

Szerintem ő bele sem gondol abba, hogy baj lehet. A pasik hajlamosak azt hinni, hogy a babák csak 1 helyben fekszenek.

 

Nálunk itt volt ma az egyik kollégám.A kedvenc kollégám. :-) Hát L. szerintem eddigi életében nem kacagott annyit, mint neki, pedig alapból kacagós gyerek.

Előzmény: margerita (2108)
margerita Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2108

Panka! Ezt ateltem a naggyal, 70 centisen lepegetett. Hajmereszto. Meg rossz ha nem babak sokaig, azt a kizepsonel tapasztaltam milyen jo, ringathato, fektetheto... A szelvesz babak mindemben gyorsak, energikusak, allando keszenlet kell mellejuk es persze nem is nagyon bizhatok masra, mert masok nem ismerik milyen kus alattomosak. Ma kicsit az apjaval hagytam mire visszaertek biztonsagi ov nelkul fekudt a babakocsiban (aaaa) es persze nem szolhatok mert nem akarom elvenni ezt a kis lelkesedest

 

 

(Kozben a kozepsonek sikerult strandon fejserulest szenvednie, heim paloztunk)

 

 

 

Panka806 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2107

Hát nem irigyellek. A kis tündéred nincs még 5 hónapos, de már ennyi mindent csinál. Nem sok nyugtod lesz, meg a fiúknak sem, ha feláll és elindul. A mászós képen olyan kis picinek és törékenynek tűnik, közben meg 1 igazi vasgyúró.

Előzmény: margerita (2105)
margerita Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2106

En meg nem hozzataplalok, vettem buzakasat de meg nem adtam. Nekem bizarr egy ekkoraval kanalazni, persze olvastam en is hogy kell lassan. 

margerita Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2105

Fogar, ez tenyleg nem jo. Verszegenyseg? Vizsgaltak? Jazminnsl volt, em elkezdtem napi 2 vasat tolni es helyreallta az etvagya. 

 

mi meg a mozgassal szenvedunk, mar ul is ami azzal jar hogy nem hajlando fekudni. Sokat sir es csak ben tudom altatni. Ha elaludt alszik szepen.

Panka806 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2104

Nálunk teljes visszalépés van a hozzátáplálásban. Most már a barackot is kitolja a szájából nem csak az almát. :-( D. lelkes evése után nem gondoltam, hogy ez ilyen szenvedős is lehet nálunk. :-(

Panka806 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2103

L. is csak 300 g-ot hízitt most 1 hónap alatt, és néha azt érzem én is, hogy kb. némán éhezik. :-( Mi eljutottunk arra a szintre, hogy reggel is csak akkor eszik ha átmegyek érte, magától nem "kér". De napközben sem reklamál 1X sem, hogy enne. Csöndben elnézelődik, hangosan dumál D.-nak, majd elalszik. Ja és mindemellett tök kiegyensúlyozott, mosolygós baba.

Mérni nem mérted mennyit eszik Flóra? Ha meg elég a tejed a tápszert nem is biztos hogy elfogadja majd. Persze tudom, könnyen okoskodom...

Előzmény: Fogár (2102)
Fogár Creative Commons License 2013.08.16 0 0 2102

Hát velünk meg az van,hogy Flóra semmit sem gyarapodott 17 nap alatt...sőt 20g al kevesebb...5030g így 3,5 hósan lassan... :(

 

nem tudom,nem értem.Azt látom,hogy nem hurkás-soványka.Viszont úgy tűnt jól lakik,éjjel végig alszik.Nem értem-el vagyok kenődve.Lehet,hogy éhes csak beletörődik és ennyi?-állítólag van ilyen.Most 2óránként kelletetnem,urticat szedni...aztán meglàtjuk.Vetettem férjjel tápszert...

 

pár napja megy a feszülés evés közben,ordít...de nyel-hallom.

 

Nekem megjött...de erre nem tudom fogni,hogy hetek óra nem fejlődik semmit.

 

4.gyerek ide,vagy oda...ilyen még nem volt..

Panka806 Creative Commons License 2013.08.14 0 0 2101

Nem tudom ma mi volt a levegőben, de Lackó egyáltalán nem aludt napközben. Sőt akárhányszor megpróbáltuk lerakni, mindig elkezdte rugni 2 lábbal az ágy oldalát és hangosan kacagott. Majdnem keresztbe tett Dorina délutáni alvásának is, mert ő is kacagni akart Lackómackóval, aztán ő szerencsére elaludt, Lackó meg szórakoztatott minket tovább.

Fogár Creative Commons License 2013.08.14 0 0 2100

aha,na utána fogok kérdezni

én elsősorban tényleg rendes úszósra gondoltam-nem pancsikálásra

ezzel a búvárreflexes úszással kapcsolatban azért megoszlóak a vélemények,hogy jó-e fejleszteni-rájátszani...nem tudom...

azt a vízbe esős tartást jónak tartom-láttam is róla youtube videót

 

mi a legnagyobbal voltunk babaúszáson...búvárreflex ide-oda annyira utálta,és riadt volt minden egyes víz alá nyomás után...csodálom,hogy nem utálta meg a vizet...

Előzmény: Törölt nick (2099)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.14 0 0 2099

Csak egy igazolás kellett a gyerekorvostól, hogy babaúszásra alkalmas/uszodába mehet.

Általában úgy kell belőni, hogy ne essen kaja- és alvásidőbe.

Óránként indulnak a foglalkozások reggel 8-tól este 6-ig.

A 3-as és 4-es csoportba már elég nagy babák vannak (kb. 2-3 évesek), széléről is ugrálnak, csúszdáznak.

Azt kell megkérdezni, hogy mehet-e egyből 2évesként a nagyobb csoportba, mivel már ő kinőtt a búvárreflexből.

 

Előzmény: Fogár (2098)
Fogár Creative Commons License 2013.08.14 0 0 2098

nekünk Budafok elég közel van (Szmiklóson lakunk)

nem tudom Flórával mennék-e,mert fogalmam sincs bírja-e majd...

jól tudom,hogy az első 2oltás kell hozzá?

 

azt nem tudod véletlenül,hogy 2éves körülieknek van e vm foglalkozás?

a 2011-es évjáratú lányom elég fogékony a vízre...erősen gondolkozunk,hogy minnél előbb kéne vinni úszásra (konkrétan már ugrál bele a medence széléről,és ijesztő,hogy az sem zavarja ha elmerül....)

Előzmény: Törölt nick (2093)
Bartloka Creative Commons License 2013.08.14 0 0 2097

G-nek is nagyon kevés pisije volt a nagy melegben. a szakember szerint ez belefér. vizet egyszer próbáltuk, nem fogadta el.

Előzmény: Fogár (2086)
Bartloka Creative Commons License 2013.08.14 0 0 2096

mi szeptembertől fogunk járni, ha minden jól megy (ide). Gergő igazi vízimádó, múlt héten voltunk már vele pancsolni, és egyébként is nagyon vidám meg nevetős, de a vízben úgy gurgulázott, mint még soha.

 

jövő héten meg megyünk sátrazni :))

Előzmény: margerita (2087)
margerita Creative Commons License 2013.08.14 0 0 2095

Tosgyoker, koszi!

 

Budafok messze van, de tetszik amit irsz nagyon

Panka806 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 2094

Ugye volt 1 hetünk, amikor a reggeli és az esti evés kivételével csak üvegből fogadta el a tejet, egyébként keservesen sírt már a cici látványától is. Na akkor úgy megszokta az üveget, hogy most sokszor szó szerint keresi cici után, ilyenkor esélyem sincs a másik cicit is odaadni neki, mert csak dumál neki, de nem veszi a szájába. Egyébként a Medela Calma fej baromi drága, és nem igaz rá, hogy nem szokik hozzá a baba, mert L. az élő példa, hogy sokszor inkább azt várja, mint hogy a 2. ciciből is egyen. Ráadásul ahogy figyeltem sokkal könnyebben megy belőle a tej, mint mellből.

 

A helyesírási hibákért bocs, ma még az átlagnál is fáradtabb vagyok. :-(

Előzmény: Fogár (2092)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.13 0 0 2093

Szia, mi Budafokra járunk, pontosabban a Campona melletti uszodába, szombaton lesz meg a 10. alkalmunk, utána már vizsgázik is a baba:), és mehetünk a nagyobb csoportba. Változó, hogy ki mikor kezdi el, a kezdő csoportunkban voltak 7-8-9 hónaposak is, már javában ülnek, integetnek stb., de mi 5 és fél hónaposan jobban "úszunk":)

Lényegében 4 alapgyakorlat van és pár apróság, amit el kell sajátítani + az önmentés is (az a lényege, hogy ha a baba vízbe esik, forduljon a hátára és várja a segítséget). Az önmentés egyelőre segítséggel történik, gondolom a következő csoportban már a baba meg is tudja csinálni.

A búvárreflex érdekes dolog, működik:)

 

 

 

Előzmény: margerita (2087)
Fogár Creative Commons License 2013.08.13 0 0 2092

szerintem nem furcsa,hogy 1 mellből eszik-elég neki

emiatt nem is értem ezt a lefejt tejes ht-t nálatok,hiszen egyszerűbb lenne másik mellből etetni-ha nem elég :)

de így,hogy még gyűlik is a fagyasztóban az jó-persze ha majd elfogadja

 

én megvettem a fejőt-azóta kb "porosodik"...

egyszer sem használtam

 

 

Előzmény: Panka806 (2088)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!