Keresés

Részletes keresés

Tibeth Creative Commons License 2014.12.01 0 0 2394

Nincs valakinek szüksége egy nagymamára?

 

Bartloka Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2393

felhozom a mélyből. margerita, hogyan alakul az életetek? van valamilyen (remélhetőleg pozitív irányú) változás?

 

Gergő múlt héten volt egy éves. nagyon vagány kissrác :) gyakorlatilag egész nap pakol, amit ér. (mondjuk most éppen a kávét a mosógépbe, meg ha jól látom, egy legóember is ott fekszik). kb. egy hete Bandi is emberszámba veszi. úgy értem, elkezdett vele játszani, hülyéskedik vele, simogatja, puszit ad neki (eddig kb. ignorálta vagy ütötte).

margerita Creative Commons License 2014.02.13 0 0 2392

Sziasztok! koszonom az erdeklodest. Elvittem nehrologushoz es kell neki fejlesztes :-/ jovo heten. kezdjuk (tsmt). a keze gyenge, nem a laba, nem gondoltam volna.

 

raadasul nekem melyulo depressziom van, nagy hezitalas hogy mist hagyjak fel a szoptatassal es gyogyszer vagy kuzdjek. egyelore utonbi csak3 gyerek, munka, stb mellett eselyem sincs. kialakul majd.

 

de sok jo van: jatszohazazni kezdtunk meg ringato a Balint hazban es 3an mar minosegi jatekot jatszanak, sokszor Jazi is erti a szabalyokat es kacag. pl jedi kardozas (!)

lükepék Creative Commons License 2014.02.12 0 0 2391

Itt is voltak betegek, de amikor alacsonyabb a hőmérséklet, jobban is alszanak. Igaz, nem fázósok. Hálózsák rulz!

Előzmény: ncsk (2390)
ncsk Creative Commons License 2014.02.12 0 0 2390

Bocsánat, hogy ismeretlenül belekotyogok, az előző írásom is csak véletlenül jött ebbe a fórumba Pankának. Szóval a durva az, hogy mi is mediterránban élünk 5-10 fok van kint, sőt nappal több és a hülye panelgének miatt nem bírom a hideget :) Gyerek is folyton beteg meg kitakarózik éjjel, nem merek nem fűteni. Amúgy tuti hozzá lehetne szokni. 

Előzmény: lükepék (2389)
lükepék Creative Commons License 2014.02.12 0 0 2389

Rám is rámjött a spórolhatnék, így nappal van csak 19-20 fok, éjjel 17-18... :) persze ezt könnyű úgy, hogy kint 5-10 fok van ebben a mediterrán télben.

Előzmény: Panka806 (2383)
Bartloka Creative Commons License 2014.02.11 0 0 2388

nálunk jön a kicsi is a bölcsis farsangra. eredetileg neki is szerettem volna jelmezt, de perpill az is jó, ha a nagynak készen lesz :))) holnapra...

 

amúgy nálunk semmi extra, tolja a pörköltet nokedlival :D feneketlen bendő. mérni már kb. 2 hónapja nem mértük, akkor olyan 9,5 kg és 77 cm körül volt. majdnem egy ruhaméretet hordanak a naggyal. (Gergő textilpelusos, úgyhogy +1 méret kapásból).

Előzmény: Panka806 (2385)
Fogár Creative Commons License 2014.02.10 0 0 2387

nálunk az oviban és iskolában is zártkörű a farsang így ez nem kérdés :D

azaz oviban lehetett menni tavaly,ha szülő is beöltözik...de végülis nem éreztem olthatatlan vágyat :)

 

amúgy tényleg jófej babajelmezek vannak

múltkor Bezzeganyán láttam klassz baba/mama jelmezeket,némelyiken nagyon röhögtem,ötletesek voltak

 

rólunk...

Flóra kb 30km/h-val mászik,iszonyú gyors

lépegetve közlekedik már a bútorok mellett,nagyon sokat álldogál

ül,sikoltozik,gagyarászik sokat

 

sajna most épp a két nudlit elkapta vm kór-sanszos,hogy Janka hozta nekik haza,mert ő is kicsit gyengélkedett múlt hét csüt/péntek- Kamilla és Flóra is lázasak...38,5-38,8 között nyomták ma,szerencsére nurofen eddig elég volt,ezt leszámítva jókedvűek

 

Flóra még mindig nem egy világbajnok a méreteket tekintve,most kinőtte a tesco 3-6hó méretet...9hós :D

7720g és 69cm múlt heti mérés szerint

alul két foga van,és most jött ki neki a két felső metsző

 

elég jóevő amúgy,mindenért nyúlkál amit mi eszünk,tátog szegénykém,ha ölben van,és én eszek...akárhányszor emelem a kanalam/villám ő is reménykedve nyitja a száját :D

ma pl a brassóimat hagytam felelőtlenül a dohányzóasztalon,mert letettem amíg kirohantam valamiért asszem Kamillának...mire visszaértem Flóra könyékig benne volt,lenyúlt egy húst...hát nem ette meg,de kellőképpen összecsócsálta,majd kiköpte :D...de annyi kiderült,hogy a darabossal nincs gondja,nem fuldoklik :)-csak kéne pár fog,simán megrágná...

 

Előzmény: Panka806 (2385)
Panka806 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 2386

Margerita: Hogy vagytok? Meggyógyult J.? A lábával mi van azóta? Sokat gondolok rátok.

 

Többiek? Kinél mi újság? Valahogy el van veszve mindenki. :-(

Panka806 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 2385

Amióta L. annyit betegeskedett, D. sem volt ovi előkészítőben, pont azért, mert oda is visznek beteg gyereket, és tuti ő hozta haza onnan a bacikat. :-( Bár pont ma beszélgettünk az egyik anyukával a játszótéren, hogy ő is azon gondolkodik, hogy nem viszi többet a gyerekét, mert a héten megint volt beteg gyerek. Nem tudom. D.-nak hiányzik a társaság, meg az irányított foglalkozások, viszont L. végre nem beteg. :-)

 

Kicsit más: ahol van nagyobb gyerek ott a kicsi is farsangol? Nálunk ugye van kisiskolás unokatesó, ezért D. is mindenáron farsangolni szeretne. Ez még nem is lenne gond, mert az ovi előkészítőben lesz, tehát akkor biztos, hogy megyünk. Viszont L. nem kicsi még hozzá? De itthon meg nem tudom hagyni. Ráadásul olyan cuki babajelmezeket találtam ma. Egyik másikban el is képzeltem a Kismackómat mászni. :-) Szóval nálatok a babák mennek a nagy tesókkal farsangolni, vagy otthon maradnak?

Előzmény: ncsk (2384)
ncsk Creative Commons License 2014.02.10 0 0 2384

Ebböl is látszik, hogy panelszökevény vagyok, mert 20 fokban megfagynék, nálunk 23 fok van, 22-ben már felkapcsolom a fütést. :) Mindez azért, mert 30 évig a panelban 25-26 fok volt. 

 

Mi megint betegen... Kezdek kétségbe esni. egy röpke pillanatig megfordult a fejemben, hogy kiveszem a gyereket az oviból, de az meg visszaesés az élet egyéb területein. Szokásos láz-köhögés kombó. olyan mintha egy víruskísérleti projekthez adnám a gyerekemet és nem oviba.  Aggódom, hogy ártok neki ezzel, de nincs ötletem mit tehetnék még. 

Amúgy lehet ez annak az eredménye, hogy itt nem kell orvosi igazolás, hogy mehet-e a gyerek oviba, így elvileg nagyobb az esély, hogy beteget is bevisznek. 

Előzmény: Panka806 (2383)
Panka806 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 2383

Úgy szoktuk, hogy amikor lefekszenek az előszobában ég a villany, amíg nem alszanak el. Az bevilágít mind a kettőhöz, és amikor lefekszem leoltom. Dorinánál meg félig fel van húzva az egyik redőny, így az utcáról is szűrődik be fény. De ma éjjel pl.: rosszat álmodott, felsírt, hogy sötét van félek, így a kis lámpája égett egész éjjel. Szóval azért van, hogy ég a villany, de tényleg próbálok spórolni ezzel is meg a fűtéssel is. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem fűtünk, de nem 22-23 fok van, hanem csak 20-20,5.

Előzmény: Fogár (2382)
Fogár Creative Commons License 2014.02.10 0 0 2382

oh...azért azt tudod,hogy egy éjjeli kis lámpa/fény nem pörgeti a villanyórát? :)

persze sok kicsi,sokra megy...

Előzmény: Panka806 (2379)
Buba.* Creative Commons License 2014.02.08 0 0 2381

Buba.* Creative Commons License 2014.02.08 0 0 2380

Kedves Anyukák!

 

Korábban én is tagja voltam az egyik itt lévő topic-nak (2009/2010-es babák)

3 kislány édesanyja vagyok. Legnagyobb lányom 4, középső lányom 2 éves, a család legkisebbike 6 hónapos.

Már jó ideje a család központi részévé váltak a pelenkák és a babaápolási kellékek.

Így nem is volt kérdés,mikor férjemmel vállalkozni kezdtünk,hogy pelenka webáruházat nyitunk.


Webáruházunkban márkás, valamint I. osztályú PRÉMIUM kategóriás valamint ÖKO és Svájci pelenkákat, babaápolási kellékeket forgalmazunk.
Legfontosabb számunkra,hogy kedvező áron jussanak hozzá vásárlóink termékeinkhez. A megrendelt termékeket akár INGYEN házhoz szállítjuk!!!
Folyamatos akciókkal várjuk régi és leendő vásárlóinkat!
www.bubababa-pelenka.hu
www.facebook.com/bubababawebaruhaz

 

Látogassatok el weboldalunkra, faceboo-on is keressetek meg minket, ahol hamarosan útjára indítjuk második nagy nyereményjátékunkat.

 

További jó babázást kívánok mindenkinek!

Üdvözlettel:

Buba-Baba Webáruház

 

Panka806 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 2379

Hülye spórolós lettem a Gyed miatt. :-( Ha nem húzzuk le teljesen a redőnyt, ugyanannyi fényt kap kintről, mintha égne a lámpa a feje mellett.

Előzmény: Fogár (2378)
Fogár Creative Commons License 2014.02.07 0 0 2378

nálunk is van éjjeli lámpa

több féle is :)

van csillámos lávalámpa,projektoros-mennyezetre vetítős

ikeás katicalámpa...nem mind ég persze egyszerre-mikor melyik :)

én sem értem,miért gond az éjjeli fény?

Előzmény: kicsinap (2377)
kicsinap Creative Commons License 2014.02.07 0 0 2377

De miért gond, ha lámpa mellett alszik? Nálunk mindegyik gyereknek van kis éjjeli fénye a szobában. Pedig már nagyok. 2-3 évesen kezdtek félni a sötétben. Az ajtót se csukhatjuk be teljesen.

Előzmény: Panka806 (2375)
lebhaft Creative Commons License 2014.02.07 0 0 2376

Sziasztok!

Bocsánat,hogy ismeretlenként írok,de hátha valamelyikőtöket érdekli,hogy megtanulja az ayurvédikus babamasszázst.

Neked szól,ha:
Szeretnéd,hogy kisbabád jó kedélyű legyen?
Szeretnéd jobban megismerni,közelebb kerülni hozzá?
Megérteni a viselkedését,(miért hiperaktív,nyűgős,hasfájós)-és ezeket megoldani?
Megtanítom neked az Ayurvédikus babamasszázst!
Ettől a finom meleg olajos masszástól testileg és szellemileg is kiegyensúlyozottabb lesz!
Próbáljátok ki!

Tartok csoportos tanfolyamokat is,de megértem,hogy a hideg,zord időben nehezebb elindulni, házhoz megyek Budapesten!

Az első találkozáskor csak beszélgetünk,feltérképezzük a babád és a te ayurvédikus testtípusodat.A további 3 alkalommal pedig megmutatom a maszázsfogásokat,jól begyakoroljuk,és megismertetlek az Ayurvédikus babaápolással, és lelki oldalával.

1+3 alkalmas foglalkozás 16.000Ft, nem kell egy összegben kifizetned.
Ha érdekel vagy kérdésed van,jelentkezz bátran!

Annamari 70-398-2886

Panka806 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 2375

Érdekes, hogy Dorina is elkezdte, hogy nem alszik sötétben, csak lámpa mellett, mert fél. Mondjuk gyorsan rövidre zártam, mert kihúztam az éjjeli lámpáját a konnektorból, azt mondtam neki, hogy elromlott, és a redőnyt csak félig húzzuk le, így kintről kap annyi fényt, ami elég.

 

Lackó alvásával meg azt mondom, hogy inkább szerencsém van, annak ellenére, hogy Dorina is ilyen jó alvó volt, meg most is az. Tudod én inkább a másik véglet vagyok, aki semminek nem tud örülni. :-))))) (na jó ez csak vicc). Azt könyvelem el sikernek, hogy most már 6-ig kihúzza, mert december elején még 5-kor dőlt ki, és 1/2 6-6-ig aludt. Így délután érdemben már nem lehetett semmit csinálni, sehova menni, mert ő már aludt. Ez a 6 utáni fekvés már egész jó, mert nyertünk 1 órát, így a délutáni alvás után tudunk játszóházazni, vagy jobb időben játszóterezni. :-) Napközben is alszik még 2X1,5 órát. Néha délután 2-2,5-et is. :-) Vagy lehet, hogy alvással kárpótolnak a nagyon elevenségükért. :-D A múlt héten Lackó is felmászott a lépcsőn, ráadásul sajnos Dorina ki tudja neki nyitni a biztonsági zárat, így mindig szabad neki az út ha menni akar. :-( 1 fél percre sem tudom levenni róluk a szemem, mert ha rosszaságról van szó, akkor már most is nagyon jól összedolgoznak.

Előzmény: Bartloka (2374)
Bartloka Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2374

oké, ahogy olvasom, ez a második-sokadik gyerekek sorsa :) valahogy úgy vagyok vele, amíg nem lesz kiütéses és nem üvölt a hasfájástól, ésszerű keretek között kajáltatom a miénkből.

 

nane, hogy Lackó ennyit alszik. rendkivül irigy vagyok! Gergő fél 8 körül alszik el, és legkésőbb 11-kor (kb. amikor végre mi is ledőlnénk) szól. akkor beköltözik a mi ágyunkba (többször megpróbáltam a sajátjába visszacsempészni, nagyjából esélytelen...), Bandi legkésőbb 2-kor felébred (mostanában kezdett el félni a sötéttől), és szintén költözik hozzánk. az még a jobbik eset, ha szól, hogy menjünk érte, de volt már olyan, hogy megjelent mellettem, hogy "anya, lejöttem". én meg majdnem szívrohamot kaptam.

Előzmény: Panka806 (2373)
Panka806 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2373

Pont ma poénkodtam anyukámnak, hogy nálam most kezdődik az igazi fogyókúra, mert a kajám egyik felét Dorina a másikat Lackó eszi meg. :-) Dorina hiába eszi u.azt, mint én, neki az enyém kell. :-) Lackó ma meg addig hisztizett, amíg nem ehetett a tányéromból.

 

Viszont alvással kapcsolatban nem az én válaszomat várod. ;-) Lackó este 6-1/2 7-től reggel 6-1/2 7-ig alszik. :-)

Előzmény: Bartloka (2371)
lükepék Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2372

Én kínomban már talán 8 hó körül adtam pár falatot a nagylány joghurtjából, mert a kicsi egyszerűen mindent kinéz a szánkból. bár kb a harmadik nyalás után fintorog már, m savanyú. Tejfölt akkor kap, ha nincs külön főzés, és turmixolom a főzit. Meg kapott házi kalácsból is keveset, ami tejjel volt.

Előzmény: Fogár (2362)
Bartloka Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2371

ha már kajálás: Gergő két napja bojkottálja a kanalas cuccokat, és kizárólag azt hajlandó megenni, amit mi eszünk. próbálok úgy ügyeskedni, hogy apától kezdve Gergőig mindenkinek kedvére való és elfogadható kaja legyen.

kinél hogy alakulnak az éjszakák? vígasztaljatok meg, hogy nem az én gyerekem az egyetlen, aki még nem alussza át...

Előzmény: Fogár (2365)
Fogár Creative Commons License 2014.02.04 0 0 2370

a címen beröhögtem...gyermekmegtakarítás? :D...vagy megtakarítás gyermekeknek...nagggyon nem mindegy

 

de kedves hirdető

ha neked nem próbléma a havi 8-10-12e,én szívesen megadom a számlaszámom neked,és utalgathatsz-4gyerekem van,hidd el jó helyen lesz :)

de ha többet sem érzel meg,bármekkora adományt szívesen fogadunk

Előzmény: Kiss Eszter76 (2367)
Panka806 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2369

A többiektől bocs a kibukásért, de kicsit unom, hogy a mai napig telefonon, e-mailben szinte napi szinten megtalál mindenféle biztosítási alkusz, aki meg akar győzni arról, hogy ő tudja a tutit, hogy mi jó a gyerekeimnek, és szar anya vagyok ha nem pont az ő általa ajánlott, szerinte a piacon legjobb életbiztosítást kötöm meg a gyerekeimnek.

Panka806 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2368

Kedves Kiss Eszter biztosítási alkusz!

 

Ha észre sem veszed ezt az összeget, akkor gyanítom nem GYED-ből, GYES-ből, vagy minimálbérből teszel félre. A mai világban azt kijelenteni, hogy havi szinten ekkora összeg félretétele senkinek nem okoz problémát merész ötlet. De induljunk csak ki a 8 eFt-ból. 1 gyerek esetén ez 8 eFt, 2 gyerek esetén már 16 eFt, 3 gyerek esetén 24 eFt. Mennyi is a GYES 2014-ben? Bruttó 28.500 Ft. Ez nettóban 25 eFt körül van. Tehát akkor szerinted 1 olyan 3 gyerekes család, ahol anyuka GYES-en van a 3. gyerekével könnyedén félretesz havonta 24 eFt.

 

Azt gondolom, hogy közülünk bárki aki félre akar/tud tenni a gyerekeinek ilyen olyan módon megteszi, megtette, nem biztosítási alkuszok kéretlen reklámjaira kíváncsiak itt a fórumon, hanem beszélgetni szeretnének a közel azonos korú gyerekeikről, a velük kapcsolatos örömökről problémákról.

Előzmény: Kiss Eszter76 (2367)
Kiss Eszter76 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2367

Gyermekmegtakarítás

 

_Mi lesz a gyermekeinkkel?nekem soxor eszembe jutott már ez a gondolat.Mindössze havi 8-10-12 ezer ft-os megtakarítással elindíthatod az úton!Ha rendszeresen kell megtakarítani,az ember sokkal inkább megteszi!Nekem már szinte eszembe se jut az a pénzösszeg,amit levonnak a számláról!Beépül a mindennapokba!Ha érdekel a lehetőség keressen bátran bárki bizalommal engem.tel:06308151987-es telefonszámon.Az ország bármeik településére kimegyünk,hisz a gyerekekért mindent!Megtakarítási program a gyermekek jövőjének finanszírozására! A program teljes ideje alatt védelem az egész család számára, egyetlen életbiztosítási szerződéssel!

 

 

Panka806 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2366

Képzeljétek, L. elkezdett terelni, ha rászólok, hogy valamit nem szabad. Annyira cuki. :-) Rászólok, hogy nem-nem, ő meg mintha mi sem történt volna rámutat a lámpára. :-) Meg elkezdett "furulyázni". Rájött, hogy a furulya melyik végét, és hogyan kell fújni ahhoz, hogy hangot adjon ki, úgyhogy ha a kezébe kerül, akkor lelkesen fújja. Lehet, hogy zenész lesz, mert D. játékzongorájával is imád játszani, meg 1000-rel dobol a játékdobon. :-) Ha meg zenét hall, beül a szőnyeg közepére, és rázza a fejét, vagy tapsol. Én meg sokszor agybajt kapok, amikor együtt kezdenek el "zenélni". :-)

Süti-süti pogácsát is csinálja már.

Fogár Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2365

ok :)

tapasztalatlan anyukaként már tök összezavarodtam ;) :D

mert írtak 7-9hót neten...de én meg inkább 10re emlékeztem...vhol 11et írnak,máshol meg,hogy 1éves kor alatt tejtermék az fujjfujj... :)

Előzmény: Bartloka (2363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!