Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2012.09.14 0 0 380

Ja, még kifelejtettem. Ha jól tudsz bámulni, akkor mind a 11 kör körül fogsz látni lila aurát is. Ez az animáció tehát segít megtanítani aurát látni. Az aura nem más (sok elmisztifikált magyarázatot olvasni), mint a negatív képek kicsúszása a szem mikromogásainak következtében. Minden színnek más a negatívja és így más az aurája is........... Nekem simán megy állóképen is aurát látni, de ezzel az animációval egyszerűbb...........

Előzmény: ghepard (379)
ghepard Creative Commons License 2012.09.14 0 0 379

Hát persze, csukott szemben látni a negatív képet. Ha tiszta fehérre nézel, akkor ott fogja látni az ember. Fontos, hogy egyszínű (fehér) legyen az alap, de csukott szem is egyszínű alap. Ezért, ha például erős fénybe néz az ember és aztán gyorsan ráteszi a szemeire a tenyereit, hogy sötétben legyenek, akkor még sokáig látni bent a fényeket.........

 

Csináltam már tavaly egy egyszerű animációt is. Azon szépen látni, hogy még 1 mp se kell és már ott a negatív kép is. 11 zöld kör van elosztva 30 fokos szögben, a 12. helyen nincs semmi. Ez az alakzat forog körbe . Ha az ember az alakzat közepén lévő kis körre bámul, látni fog az éppen üres helyeken elég erős negatívot (szerintem még erősebb is, mint a zöld), ami lila lesz a zöld szín esetében. Bármikor egy klikkel megállíthatod és meggyőződhetsz, hogy nincs ott semmilyen lila kör, mégis nagyon élesen látni, ha az ember nyugodtan nézi (inkább bámulja) a közepén lévő kis kört........

 

Innen letöltheted, ha meg szeretnéd nézni, nagyon érdekes.. Tehát le kell tölteni a gépre és az ADOBE READER-rel kell futtatni. A böngésző nem tudja elindítani az animációt és így csak állóképet látni (lehet valamelyik böngésző már el is tudja indítani)

 

ftp://geofftp:rEadfTp@web.sav.sk/bl-graphs/animation/zold-korok.pdf

 

 Remélem sikerül látnod.........

Előzmény: Semmisem (378)
Semmisem Creative Commons License 2012.09.14 0 0 378

Csukott szemnél is megjelent a kép.

Előzmény: ghepard (377)
ghepard Creative Commons License 2012.09.14 0 0 377

na itt az igért kép

 

Nézz egy helyre valahol a kép közepén 4-5 másodpercig (ne pislogj), majd csudb be a szemeidet egy kis időre (kb fél mp, vagy még annyi se), de mikor kinyitod már mellé nézz a fehér képernyőre (legyen ott legalább akkora hely tiszta fehéren, mint maga a kép). Próbálj akkor is ugyanarra a helyre nézni és közben pislogni is. Ha ráérzel, meg fog jelenni valami, amit biztos, hogy felismersz, mindenki ismeri..........

Előzmény: Semmisem (375)
ghepard Creative Commons License 2012.09.14 0 0 376

Igen, jó móka. Ez is a negatív képen alapszik, ami a 320-370 hozzászólások között volt emlegetve. Ha nem mozdítod a szemeid (egy helyre nézel), akkor nem látsz fekete pontot. Mert a negatív se mozdul el és pontosan alatta van, ezért nem látni. Ha azonban elmozdul a szem a közben kialakult negatív kép is elmozdul és egy pillanatra láthatóvá is válik. Persze ilyen és hasonló képeken nagyon szembetűnően. De a gyakorlatban mindig jelen vannak a negatívok, csak nem vesszük mindig észre - azt úgy mondjuk, hogy elfáradt a szemünk az olvasásnál. Olvasáskor ugyebár az alap fehér és a betűk feketék. Egy idő után a negatív kép bekavar. De nemcsak az olvasásnál, mindenhol jelen vannak (az említett hozzászólások között próbáltam is magyarázni, hogy miért és hogyan). Ezért (is) nem jó, ha az ember egy helyre bámul sokáig, mert teljesen szétesik a kék.

 

De a másik oldalon - gyakorlatban azt a negatívot fel is lehet használni, hogy élesebben lássunk. Mégpedig pont azzal, hogy egy helyre nézünk (nem mindegy hova) 2-3 mp-ig, majd becsukjuk szemeinket 2-3 mp-ig, de úgy hogy ne mozduljunk el a szemeikkel, majd kinyitjuk. Így az agy nyitott szemmel lát egy normális képet, majd csukottal egy negatívot (feketének a fehér, zöldnek a lila, kéknek a sárga, pirosnak a cyánkék - és ezeknek több milliós keverékei).

 

Majd később beteszek egy negatívot, lehet fogalmad se lesz, hogy mi az, de ha megcsinálod azt, amit majd írok, akkor fel fogod ismerni, hogy mi az  - azt hiszem, mindenkinek ismerős lesz, amit fog látni..........

Előzmény: Semmisem (375)
Semmisem Creative Commons License 2012.09.13 0 0 375

 

Mit szólsz Gephard? Olyasmi benyomásaim vannak, h egész jó játszótér, érdekeseket tapazstaltam. Rezgések és mikromozgások kapcsán. Fokuszpontok, és hatások.

 

Te mit mondasz? Mi midnenre alapul a mechanizmusuk ?

Előzmény: ghepard (374)
ghepard Creative Commons License 2012.08.22 0 0 374

Rég nem írtam ide. De tegnap valami 5 kilót híztam. Tegnap sokat néztem és hallgattam a Discovery Science és ott volt egy adás, ami az űrhajózással és a szemekkel volt kapcsolatos.

 

Olyan dolgokat is csinálok, amit már be is bizonyítottak, hogy működik. A gravitáció és a rezgések, mozgások. Az űrkutatásban is folyik a jobb látásért folyó harc. Mert minden űrhajós, ha visszatér pár hétig nem lát jól, némelyik 1-2 hónapig is. Olyan 60%-os a látásuk, attól függ mennyit vannak odafenn...... Volt azonban egy, akinek nem romlott el a látása. Na ezt agyonvizsgálták, hogy miért......... Na én meg pont olyasmiket is csinálok, ami ennek az embernek a sajátja volt (azt hiszem nem is tudott róla)................... És még naponta több órara ki is teszem a szemeimet ennek a hatásnak (régen ezt nem mertem, mert lehet végzett volna velem) s még nagyobb frekvenciáknak is................

 

Nos ennek az embernak valami folytán gyorsabban rezegtek a szemei, mint az átlagembernek és ez hogy megvédte attól, hogy romoljon a látása odafenn. Na tessék ez egy tudományos magyarázat, hogy a gyors mozgások és rezgések valamitől megvédik az embert. Én is rengeteget mozgatom a becsukott szemeimet, gyorspislantásokat végzek (amilyen gyorsan csak lehet egymásután és amilyen ideig bírom) - na és már jó pár hónapja a naggal is mozgatom (a fülhallgató által)......... Na, talán nem véletlen, hogy annyit kibírok nap mint nap olvasni a  monitort és még estefelé nézni is a TV-t.....................

ghepard Creative Commons License 2012.05.24 0 0 373

Sajnos most, 46 évesen jött el a presbyopia nálam, hirtelen 30-35 centinél közelebbről nem látok élesen.

 

 Ezt az idézetet mostanában írta egyvalaki a Látásjavító szemműtét. Megéri ? című topikban. Olyasvalaki, akit kb 12 éve műtöttek és mostanáig minden OK volt. Tehát, ez is mutatja, hogy a műtét nem egy életre biztosít 100%-os látást. Nekem is  ennyi évesen kezdett el távolodni az éles fókusz. Három év alatt elment egész bőven 1 méter fölé. Tehát  közelebbről nem láttam élesen. Ekkor (2000-ben) mentem szemorvoshoz és vettem szemcsit (2.5D). Kilenc évig viseltem és mégis le tudtam tenni pár nap alatt. A kezdeti fókusz még mindig bőven 1 méter felett volt (a szemüveg semmit se javított rajta) - de egy is odafigyeléssel, kisérletekkel, sok sok gyakorlással le tudtam vinni a normális értékre és nyugodtam olvashatok egész nap a monitorról. Mostanában gyakorlatilag már nemigen összpontosítok a szem munkájára, már bennem vannak a mozdulatok és a háttérben dolgoznak, hogy tartani tudjam ezt az állapotot. Most például olyan dologra összpontosítok, amit sose csináltam. Gerellyel kezdtem el kisérletezni - fejembe vettem, hogy megdöntöm az országos csúcsot, csak úgy szórakozásból........

 

ghepard Creative Commons License 2012.03.21 0 0 372

Most a napokban más dolog jobban jár az eszemben, mint az olvasásos progi. Múlt csütörtökön a focin szinte az utolsó percben elszenvedtem egy csúnya bokaficamot. Az utolsó 1994-ben volt. Most ezzel szórakozom, hogy holnap se kelljen kihagynom a megszokott csütörtöki focit. De tegnap azért már összedobtam úgy a progit, hogy kifelé nagyobbodnak a betűk és nem tetszett az az olvasás. Már mikor csak úgy egy szavat kiírtam, valahogy éreztem, hogy ez nem lesz jó. Viszont az jónak néz ki, hogy egyre kisebb, majd aztán egyre nagyobb betűkkel íródnak a szavak és az ellipszis is kisebbedik meg nagyobbodik. Majd még az árnyékokat is elosztom jobbra és balra............

ghepard Creative Commons License 2012.03.15 0 0 371

Igen, ezt mindig érdekes látni. Ilyenkor a gyerekkorom jut az eszembe, mikor valami ilyesmi pörgettyűket csináltunk és néztük kinek forog tovább. Minél gyorsabban forog, annál nagyobb a forgatónyomatéka, annál erősebben tartja az irányt. Érdekes volt látni, mikor az egyik végén vízszintesen forgott tovább. Az erő elég nagy abban az irányban, melyben forog és így nem engedi leesni. Tavaly egymásután 3 héten defektet kaptam (lehet ugyanott) és mikor leszedem a kereket, szokom csak úgy a kezemben gyorsan meghajtani. Ha áll a kerék, akkor kis erővel mozgatható ide oda. Ha azonban forog, elég nagy az ellenállása, ha fordítani akarom......

 

Tehát azt hiszem, hogy a szemeknek is fontos, hogy tartsák az egyensúlyt. Több évtizeden át azt hitték, hogy a két szem ugyanoda néz a mikromozgások alatt, ezért mindig csak az egyik szemet nézték kamerákkal. A kettőt egyszerre már bonyolultabb programokat és rendszereket igényel, de ha jól emlékszem, akkor először 2007-ben megcsinálták kettővel egyszerre és jött a meglepetés.

Előzmény: Semmisem (370)
Semmisem Creative Commons License 2012.03.15 0 0 370

Előzmény: ghepard (369)
ghepard Creative Commons License 2012.03.15 0 0 369

Igen, nagyjából ismerem, hogyan működik. Bennünk is van egy valahol a fülben. Ezt a jószágot is lehet edzeni, hogy jobban tudja érzékeltetni, hogy milyen helyzetben is van az ember. Érdekes dolog például. Mikor bukfenceztem előre vagy 5-6-ot, akkor azt már elég jól megszokta, mert mostanában ugye eleget vagyok úgy lefelé, kézállás, lehajlás stb. A bukfenc meg abban az irányban indul. Mikor most vasárnap (is) kint csináltam 5-6 hátrafelé bukfencet (úgy gurulva egymás után) - na mikor felálltam (ami nem is volt egyszerű.. :)) - hirtelen nem is tudtam merre van fent, lent, bal, jobb........ :))  Na mondom magamban, erre még rávilágítunk.......

 

A videót nyugodtan belinkelheted, megnézem.......

Előzmény: Semmisem (368)
Semmisem Creative Commons License 2012.03.15 0 0 368

NEmrég találtam egy érdekeset, leeht csak én vagyok lemaradva. Csak emiatt írom ide amit most írtál. A gyroscope. Fő érdekessége a gravitációval való kapcsolata, működés közben, ha érdekel egy video erről beilleszthetem ide. (de aza  gyanum ismered már a szerkezetet).

Előzmény: ghepard (367)
ghepard Creative Commons License 2012.03.15 0 0 367

Tegnap kifelejtettem. Le akartam pötyögni, hogy miért akarnám kipróbálni, hogy ne egy irányban menjen az árnyék. Lefigyeltem már sokszor, hogy hogyan rezgek, vibrálok a kezeimmel, mikor kedvem szottyan - a legkisebb erőfeszítéssel. Az akkor lehetséges, mikor a kezek nem egyirányban rezegnek. Ha egyirányban, akkor szinte kizökkentenek egyensúlyomból és több izmot meg kell feszíteni. Ha azonban az egyik jobbra mozdul, de a másik közben ugyanannyit balra, akkor az ember súlypontja a helyén marad és nem kell kompenzálni. Tehát lehet a szemeknek is jobb úgy mikrorezegni, ha egyszerre befelé és aztán egyszerre kifelé mozdulnak el. Ezzel az lehet a cél, hogy két különböző képet kapjanak, melyből aztán eldönti az agy a kontúrokat, az éles határokat. Gondoltam, hogy a különböző képhez besegítek a különböző oldalon lévő árnyékkal is..... Na majd eldől, hogy jobb lesz e...........

ghepard Creative Commons License 2012.03.14 0 0 366

Na eljutottam odáig, hogy most sokkal kisebb az ellipszis, mely mentén forognak a szavak, szinte csak a monitor közepén. A kb 6cm sugár helyett most csak olyan 1.5cm a sugár. Eleget nézegetem is nap mint nap, így lehet megtanul az agyam középről olvasni  és aztán a normális szövegen is fog tudni megmegállni a szavak közepén egy pillanatra. Ahogy úgy nézegettem tegnapelőtt, eszembe jöttek azok a kisérletek, amiket a szemek mozgásáról olvastam. Hogy csak kb fele időegység alatt néz ugyanoda a két szem, ami nagy meglepetés volt a kutatóknak pár éve. Az ugrott az eszembe, hogy mi lesz, ha a szavat úgy fogom árnyékkal ellátni, hogy a bal felén balra lesz az árnyék, a jobb felén vizont ugyanakkor a jobb felén. Na ezt ki kell próbálnom. Jobb lesz, vagy nem? Csak előbb le kell progizni, ami eltart egy kis ideig. Aztán még egy ötlet, ha a szó közepe volna kisebb betükkel és fokozatosan a széléhez nagyobbodnának, lehet jobban felismerhető lenne a szó középről - de ez is csak ötlet. Ki kellene próbálni, de ezt még nehezebb leprogizni, mint a másirányú árnyékot......

ghepard Creative Commons License 2012.03.06 0 0 365

Na, a két szó úgy sem jó, ha mindig a középen van a szóköz. Hiába van ott, mivel a szavak nem egyformák, egyszer a bal fele sokkal nagyobb, máskor meg a jobb fele. Ráadásul ugyanaz nem jó, mint mikor több szavat is tettem. Az agy keverte a szóközöket. Mert egyszer a két szó között volt, máskor meg a másik ellipszisben. Tehát marad az egy szó, úgy néz ki az lesz a legjobb megoldás.

 

De az árnyékok már más tészta. Itt azt hiszem szép és jó hatás érhető el. Már próbálgatom forgatni gyorsabban, mint mennek a szavak az ellipszis mentén - és mintha még tisztább és élesebb betűket látnék az árnyékok felett. Itt is sok variáció van. Eltart míg jópárat leprogizok és pár napig próbálgatok......

 

Még az is lehet, hogy nem is fognak elmozdulni a szavak, csak a mögöttük lévő árnyék fog dolgozni - és így segíteni a szemet. Azt hiszem az jó torna lesz az agynak és a szemnek is...... És akkor már talán nem lesz olyan ritmustörő, ha a hosszabb szavak tovább lesznek megjelenítve. Mert azért nem nagyon lehetséges, hogy 1-2 betűs szavat ugyanolyan gyorsan felfogjon az agy mint mondjuk 20-at.............

ghepard Creative Commons License 2012.03.05 0 0 364

Tegnap kisérletező kedvemben voltam reggel. Hétvégén szokok beleolvasni egy könyvbe a konyhában, amit a feleségem hagy ott. Kisérletezgetek, hogy hogyan tudom a leggyorsabban kiélesíteni tűélesre a betűket. Most az jött az eszembe, hogy mikor már megy el az éles kép, akkor fordítok a fejemen és magamon is. Tehát a könyvet magam előtt tartottam és kezdtem. Na egy irányban mindig visszaélesedett. Ez is mutatja, hogy a gravitáció miatt is elromlik a szem gyorsrezgése és jön a homály. Tehát jobbra hajoltam, balra, előre, hátra, fel és le irányok között forogtam, mikor kezdett romlani. Kb 40 percet cseszekedtem, mert megtetszett a dolog. Különös érzés volt látni, hogy egy másik állasban kiélesedik a romlásnak indult kép - csak úgy magától.

 

Az olvasásos animációmhoz is van két újabb ötletem. Megpróbálom az árnyékot rezegtetni, mikor a szavak ugyanazon a helyen lesznek mindig. A másik pedig az, hogy megpróbálok két szavat tenni egyszerre az ellipszisbe. De most úgy, hogy a szóköz mindig az ellipszis közepén legyen. Ekkor is mindig ugyanoda lehet nézni és balra lesz egy szó, meg jobbra is. Elméletileg így gyorsabb lehet az olvasás, na majd eldől.......

ghepard Creative Commons License 2012.03.01 0 0 363

Már van is gyakorlati előnye annak, hogy most sokat foglalkozom a színekkel. Bíbelődök azzal az olvasássos animációval. A keskenyebb betűket elvetettem, nem jó úgy se. Aztán úgy is próbálkoztam, hogy nagyobbak lesznek a kevésbetűs szavak és kisebb betűkkel írom a sokbetűseket. de így se olyan jó. A legjobb, ha egyformák. Próbálkoztam már a színekkel is. Úgy például, hogy fokozatosan megy át a háttér az egyik színtől a másikig. Ez jó volna, de a monitor képernyűje miatt nem jó. Mivel ott folyadékkristályok vannak, ha megváltozik a szín, akkor átírodnak, ha nem akkor maradnak úgy. Az átírás közben pedig olyan kisebb felvillanás észlelhető - ami zavaró. Ha csak 3-szor változik a kör alatt, akkor az már elveszik.

 

A gyakorlati előny az, hogy kell keresnem negatív képet, vagy alakot ahhoz képest, amit nézni akarok. Kint persze ez nagyon nehéz, mert nincs is, de legalább az egyik szín fordítottját nézem pár másodpercig, majd azt, amit akarok látni. A melóban könnyebb, mert készíthetek negatívat és arra nézhetek pár másodpercig. Ez nagyobb kontrasztot eredményez bizonyos ideig, amivel olyan színek és árnyalatok előjönnek - hogy csak úgy nézek............

ghepard Creative Commons License 2012.02.27 0 0 362

Be lesz tiltva a LASIK lézeres szemműtét az USA-ban?

 

Hogy komoly vita folyik odaát ezen műtét betiltásáért. Hogy miért? Azért mert rengeteg mellékhatása van és egyre több ember panaszkodik. Az USA-ban 1995-ben engedélyezték. És pontosan az az ember (Dr. Morris Waxler) harcol most a betiltásáért, aki hozzájárult 1995-ben ahhoz, hogy zöld utat kapott. 

 

Egy cseh oldalon olvastam ma reggel, mely szemtornával foglalkozik. Az információt az ABC NEWS-tól (USA) vette át.

 

Na ez is olyan dolog, ami csak megint megerősít abban, hogy a természetes út az tisztább dolog - csak az meg nem pottyan az égből 15 perc alatt.......

ghepard Creative Commons License 2012.02.23 0 0 361

A retinán tehát képesek a receptorok eszeveszett gyorsan berezegni. De a probléma az, hogy nem tudnak ilyen gyosan megállni. Ezt szeretném valahogy a színekkel felgyorsítani..... Például megpendítesz egy gitár húrt az jóideig még fog rezsegni. A vaksötétben hirtelen villanyt nyújt az ember (elég néhány tized mp), akkor a leojtás után jó pár másodpercig látni a fényt a sötétben.  Mondjuk nem ajánlom, de ha nagyon gyorsan a Napba nézünk, néhány perc is eltelhet míg megállnak az érintett receptorok és nagyon sokáig világítanak csukott szemben is láthatóan.......

Előzmény: Semmisem (359)
ghepard Creative Commons License 2012.02.22 0 0 360

Hát igen, első hallásra elképesztő. De Neked is menni fog, persze ha egy kicsit gyakorolnád. Elüldtem mailban a címedre is. Nagyon érdekes, hogy mikor minél gyorsabban megy, annál nyugodtabban kell csak nézni és úgy beáll magának arra frekvenciára az agy is és a szemek is. Ez csak minden görcs és erőlködés nélkül megy, semmi akarás.  A szem mikromozgásait semminek se szabad gátolnia. Az a kevés idő is elég akkor arra, hogy szinte leszkennelje a szavat a szem és az agy feldolgozza és a pálcikák meg a csapok lelassulnak az üres ellipszisen (mintegy kinullázódnak) - így aztán fogadhatják az újabb szavat élesen..........

Előzmény: Semmisem (359)
Semmisem Creative Commons License 2012.02.22 0 0 359

Elképesztő! 

Előzmény: ghepard (358)
ghepard Creative Commons License 2012.02.22 0 0 358

Most épp akartam beírni egy új hsz. Klassz, hogy végre meg tudod nézni. Valóban valami új hatás. S ez a színeknek köszönhető, amiket még csak úgy első nekifutásra kezezek. Most még csak a szavak hogyanján gondolkodom. Beszámolhatok egy döbbenetes dologról. Tanulással, gyakorlással felgyorsítható az agy munkája is. Tegnap eszembe jött, hogy mi lesz, ha több üres ellipszis lesz a két szó között (a linken most 5 van), de rettentő gyorsan fog menni az animáció. Tehát a szó csak kb 25-30 ezred másodpercre látható. Gyorsabban nem tud menni a gépem. Tehát egy mp alatt képes kb 33-36 képet megjelenítni az animációból. Tegnap sikerült úgy olvasnom minden szavat. A linken fent is van ez a verzió. Ha kíváncsi vagy rá, küldhetem, meghagytam a mailcímedet. Be van állítva 5 ezred, amit a gép nem tud elérni (ez 200 képet jelentene másodpercenként) és így maximum gyorsan fog peregni.

 

Nálam az jött ki, hogy minimum 1800-2000 szavat olvastam 1 perc alatt. Az átlagember (a jószemű) kb 200-300 szavat tud olvasni percenként. Persze itt azzal az idővel számolok, mennyi ideig láttam a szavakat. Ezt papíron vagy álló szövegen lehetetlen elérni, de itt lehetséges. Neked is menni fog és azt hiszem mindenkinek, semmi gond. Azért, mert a szem gyakorlatilag áll és középről olvassa a szavakat. Nem szabad elmozdulni az ellipszis közepéről. Az animációt megcsinálhatnám úgy is, hogy mindig ugyanabba a pontba menne a szó, de így nem igen lehet megállítani a retina rezgéseit, hogy kész legyen az újabb szóhoz....... Most megpróbálom  (már amikor lesz egy kis időm) a rövid szavakat szélesíteni és a hosszúakat meg kekenyíteni...........

 

A látható színek tH frekvencián rezegnek és így a receptorok is rendkívül gyorsan berezegnek és elektromágneses teret generálnak. Ez a rezgés több nagyságrenddel nagyobb, mint a hang rezgései. Talán a színekkel kezelhető lesz ez a rezgés és élesebb látást fog biztosítani.........

Előzmény: Semmisem (357)
Semmisem Creative Commons License 2012.02.22 0 0 357

NA sikerült végre megnéznem őket. Szuper kezdeményezésnek tűnik, és ahhoz h igazán értsem bizonyára rendesen át is kell gondolonom h mi miért történik az animációban. Ezeket persze le is irtad, de nem könnyű felfogni. Minden esetre nagyon frissitőleg hat az animáció. 

ghepard Creative Commons License 2012.02.20 0 0 356

Hát azok nem olvassák, hanem átfussák az oldalt. Egy két szavat megjegyeznek és aztán eldöntik, hogy érdemes e részletesen elolvasni. Fizikailag képtelenség egyszerre látni az egész oldalt és mintegy elolvasni is. Igaz, ha meszzebb menne az illető, akkor egyszerre is lehetne látni. Fel/lefelé a szem csak 3 fokot lát élesen (oldalt kb 12 fokot is). De mondjuk így át lehet futni 50 oldalt 2-3 perc alatt és nagyjából tudni is lehet, hogy érdekes e vagy nem az ember számára.....

 

Semmi gond, írj mailt és küldöm mailban. Az én mailcímem publikus, tehát elég ráklikkelni a nickemre és már írhatsz is mailt, aztán visszaküldöm, mert aTiéd nem publikus és így nem tudom.......

 

A kör nagyon jó, de úgy gondolom, hogy a kör négy csúcsát (bal jobb fent lent) egyenesekkel összekötni még jobb lenne. Persze ki kell próbálni. Akkor egyforma magasságokkal emelkedhetne vagy pottyanhatna. Most nem egyformak a magasságok, hanem a szög egyforma...... Ma reggel kipróbáltam azt, hogy minden egyes szó után egy üres ellipszis jelenik meg (mintegy kinullázza a negatív képet a retinán) - és azt hiszem simán elég a 100-110 ezred is a szó megjelenítéséhez. Ez még azt is eredményezi, hogy a következő szavat élesebben látni, mert addigra a retina negatívja is kialudt.......... Na ez klassz..... Igaz így dupla olyan nagy az animáció, de annyi baj legyen....... :))  Az ember a sebességet be tudja állítani, ami nagyon jó. Én szinte az 5 ezred mp különbséget is érzékelem és meg lehet találni, hogy az embernek pont milyen sebesség a legjobb akkor.........

 

Tovább gondolkodom a dolgokon, hogy mit tehetnék a hosszú szavakkal. Már van is ötletem, de egy kicsit bonyolult leprogizni, majd nekimegyek. Nagyon nem jó, ha a szavat szétválasztom (és az se jó ha több szó van egymás mellett), mert az már megállítja a feldolgozást. De sok a kevésbetűs és sok a sokbetűs szó is. Meg kell tanulni egyszerre látni mindegyiket. Ehhez azt akarom kipróbálni, hogy a kisebb szavakat megszélesítem egy kicsit a hosszabbakat meg keskenyíteni fogom. Hogy meddig fog lehetni az majd eldől. Ha keskenyebb lesz a szó lehet belefér a 12 fokba és akkor egyszerre látható lesz, izgalmas dolog lehet belőle........  

 

Előzmény: Semmisem (355)
Semmisem Creative Commons License 2012.02.20 0 0 355

Ismeretesek olyan embereke, akik oldalakat egyszerre olvasnak el. Lehet annak köze ahhoz, amit most írtál? Ahhoz az ideához? Pár másodpercbe tellik nekik 1-1 oldal olvasása.

 

Próbáltam ma is megnyitni a linkedet, de most már semmit sem jelenit meg, dolgozol rajta azért? Emailben nem lehetséges elküldeni a pdf-et? vagy túl nagy?

Előzmény: ghepard (354)
ghepard Creative Commons License 2012.02.20 0 0 354

Az olvasásnál abból kell kiindulni, hogy a szem mikromozgásokat végez. Különösen fontos ez az olvasásnál. A legújabb korszerű berendezésekkel és programokkal végzett kisérletek azt a meglepő eredményt hozták, hogy a két szem nem mindig ugyanoda néz. Ezek a mozgások irtózatosan gyorsak, de időbelileg csak kb 10%-ot tesznek ki. Tehát a szemnek kb 90%-ban állni kellene..... Abből a 10% mikromozgásból a két szem ugyanoda kb 53%-ban néz. 39%-ban a két szem máshova néz (a bal balabbra, a jobb jobban jobbra)! Na és kb 8%-ban még keresztezik is egymást!! A nemrég betett példa szerint szinte mindegy, hogy a betűk hogy vannak elkeverve, ha az első és az utolsó betű ül, akkor jól értelmezzük a szavat. Mivel 39%-ban a két szem máshova néz - talán nem is balról, vagy jobbról kellene kezdeni olvasni a szavat- hanem pontosan középről. Mégpedig csak a mikromozgásokkal. Tehát középen hagyni a szemet és engedni, hogy berezegjenek. Ekkor tudja az agy megkülönböztetni a betű és az alap közti kontrasztot. Na ezt megyek most tanulni...... A szavat visszateszem az ellipszis közepébe, ahog már próbálgattam, de elég sokat ahhoz, hogy megtanuljak középről olvasni - a szó közepéből.........

ghepard Creative Commons License 2012.02.17 0 0 353

Egyébként, üdv a topikban. Gondolom, hogy megnéztél belőle egy részt. Én már leprogiztam és próbálgattam is a több szavas  egy sort, kétsorosat egyszerre, de valahogy ez az egy szavas a legmegnyugtatóbban olvasható, már úgy vettem észre. Leprogiztam még azt is, hogy a hosszabb szavaknál többet vár. 1-8 betűnél egy időegységet, 9-16 két időegység, 17-24 három időegység - de ez meg olyan ritmustalannak tűnik.

 

Most még meg kell nézni a fordított színkombinációt is. Tehát mikor a betűk lesznek sötétek, majd azt is megnézni, hogy milyen volna, ha a sötét/világos kombináció váltakozna. Irányokat, mozgásokat is kombinálni fogom majd. Rengeteg részlet, amin még javítani lehetne........

Előzmény: zorro70 (351)
ghepard Creative Commons License 2012.02.17 0 0 352

Ja igen, ez is lehet. Nálam ugyan a böngésző is mutatja az animációt, mert abban is benne van a JAVA SCRIPT. Lehet a böngészőben, amit használ (OPERA, FIREFOX, MOZILLA, CHROME stb) még nincs benne az a verzió, ami már mutatja a PDF animációt is. De ha lementi a fájlt a gépre, akkor az ADOBE READER már fogja mutatni (mint írod), ha csak az nem 6-tól alacsonyabb verzió.........

Előzmény: zorro70 (351)
zorro70 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 351

Üdv.

Csak akkor tudod megnézni ill. akkor működik, ha lemented a gépedre.

Előzmény: Semmisem (349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!