Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

AudiA6 Creative Commons License 2021.03.12 0 0 6326
Előzmény: police7777 (6319)
parijani Creative Commons License 2021.03.12 0 0 6325

Szia! Biztos, hogy Pro? Ha igen, akkor tudtommal az nem kártyás, hanem belső memórájáról futtatja a navit, USB-ről lehet frissíteni. 

Ide regisztrálj be és utána kiválasztod a kocsit, fejegységet és letöltöd ami a kocsidhoz való.

 

 https://www.volkswagen.de/de/besitzer-und-nutzer/myvolkswagen/navigation-map-update.html

 

Előzmény: Gábor Kerdi (6324)
Gábor Kerdi Creative Commons License 2021.03.12 0 0 6324

Szia! Passat B8, 2016.12 hó Discover pro. Hol van a letöltési választási lehetőség? Én ahol találtam, ott csak az Európa tömörített volt és az jóval nagyobb, mint 16GB. :(

Előzmény: parijani (6323)
parijani Creative Commons License 2021.03.11 0 0 6323

Szia!

Milyen fejegységed van, milyen autó, mikori gyárátás? Nekem Discover Media-m van szintén 16GB-s kértyával már töbször frissítettem, a letöltésnnél 12-14GB-s zip-ek vannak fent hozzá (több féle verzót tudsz leszedni, külön Európa, stb...pont a kártya mérletkorlát miatt).

Üdv!

Előzmény: Gábor Kerdi (6322)
Gábor Kerdi Creative Commons License 2021.03.06 0 0 6322

Üdv! Én pont ezt próbáltam a mai nap. Nagyon nem akar összejönni:

  • kártyát kivettem, tartalmát lementettem
  • Discover care programot letöltöttem, telepítettem
  • program indít, kiírja, hogy először az alkalmazást frissítsem, majd rávisz a térképfrissítés letötöltő oldalra, ahonnan le is töltöm a térképcsomagot
  • a program minden indításnál az előbb leírtakat ismétli, így ezt elengedtem
  • a letöltött csomag 32GB-os kártyát igényel, de természetesen az eredeti 16GB-os :(
  • Kigyomláltam a nem kellő országok adatait, ahogy anno Igo-nál
  • feltöltöttem TC-vel
  • kártya berak, nem ismeri fel az autó, kiírja, hogy rakjak be olyat amin van megfelelő tartalom

Itt tartok. a discover care programra látok leírásokat, hogy elvileg létezik 1.0.4 verzió, de eddig városi legenda szinten van, mert sehol nem találok letölthető verziót.

 

Valaki ötletelhetne olyat ami működik. :)

Köszönöm előre is.

Előzmény: wongkok (6315)
Amarton Creative Commons License 2021.03.06 0 0 6321

Keress meg privátban.

Tudok benne segíteni.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu/

 

Előzmény: police7777 (6320)
police7777 Creative Commons License 2021.03.05 0 0 6320

police7777 Creative Commons License 2021.03.05 0 0 6319

Sziasztok!

 

Létezik a fejegységemhez olyan frissítés, amely után tudom az androidos telefonomat

tükrözni a fejegység képernyőjére?

Adatok:

VW Passat B8,

2015/06

 

 

Köszönöm.

Ekszer

 

Amarton Creative Commons License 2021.02.28 0 0 6318

Discover Media sosem navigált magyar hangon.

App-connect és waze vagy Google maps már annál inkább.

Szóval nem a frissítés miatt tűnt el, hanem sosem volt.

Csak a discover pro gyári navigáció beszél magyarul.

Előzmény: Tixy78 (6316)
Octi19 Creative Commons License 2021.02.27 0 0 6317

Én a helyedben egy márkaszervizben keresném a megoldást. Szintén 2018-as Passat és szintén Discover Media, de nem tudom, hogy eredetileg magyar volt-e. Én nem használom a navigációs közleményeket, elég csak a térkép, de aktuálisan valóban nem elérhető a magyar nyelvű navigációs közlemény. Szerintem egy márkaszervizben, vagy ezen az oldalon kaphatsz segítséget: https://www.porschehungaria.hu/kapcsolat

Előzmény: Tixy78 (6316)
Tixy78 Creative Commons License 2021.02.26 0 0 6316

Sziasztok.

 

2018 Passatban Discover Media navigációs egység van. Navigáció gyárilag Magyarul beszélt, de a térkép frissítés óta Angolul beszél. Tudna valaki segíteni, hogyan lehetne Magyar hangot újra elővarázsolni a Navigációból?

A teljes menű az maradt Magyar, csak a Navi hang lett Angol.

 

Köszönöm.

wongkok Creative Commons License 2021.02.23 0 0 6315

A kártyát ki kell venni az autóból és erre kell felmásolni az új térképet majd visszatenni.

Előzmény: kelly77 (6314)
kelly77 Creative Commons License 2021.02.23 0 0 6314

Sziasztok. Még mielőtt nekiesek inkább kérdezek.

Adott egy passat b8 2015-ös. Vw oldaláról le töltöttem a hozzá tartozó navi térképet. Az útmutató annyit ír,  hogy tömörítsem ki 7 zip-pel írjam rá kártyára,  tegyem egy sd foglalatba,  és kövessem az instrukciókat a kijelzőn. Na ez ennyire egyszerű lenne? Kártyát utánna bent kell hagyni? A régebbi,  gyári navi kártyát ki kell venni? Vagy azért ez nem ennyi? :)

Rigotech Chiptuning (X) 2021.02.20 -3 1 6313

Sziasztok!

 

Elnézést, ez eléggé OFF, de kicsit mégis a témába vág a programozás vonatkozásában. (Navigáció ügyben nem tudok segíteni)

 

Új cikkünk: Skoda Octavia 2.0 TDI chiptuning – mitől jó, és hogyan lehet elszúrni?

 

 

Nagyon kevés tuningcég veszi a fáradságot, hogy szakcikkekkel , esettanulmányokkal, mérésekkel, technikai infókkal segítsen, stabil adatokat adjon. Mi a Rigotech chiptuningnál írásainkkal, videóinkkal, teljesítményméréseinkkel segítünk tisztán látni ebben a marketing zajban! 

 


Ha az autód 'felhúzásán' gondolkozol, 2021-ben több mint 200 helyről kapsz itthon tuning ajánlatot. Ahhoz nem kell diploma, hogy valaki tudja, hogy a 70 ezer kevesebb mint a 90. 
Az, hogy az adott ár milyen technológiát, minőséget tartalmaz, többnyire csak utólag derül ki, ha esetleg valami probléma lesz az autóval, vagy jobb esetben realizálódik, hogy bizony a tuningnak nincs semmi eredménye, kidobott pénz volt. 

 


Részlet az új Rigotech cikkből:

"A Skoda Octavia 2.0 TDI chiptuning gyakori feladat nálunk a nagyon régi 1.9 TDI adagolós, majd 1.9 – 2.0 PD TDI, és napjainkban ezzel a 2.0 CR TDI 140LE 103kW -os motorral is. Sok Skodás szereti kicsit felextrázni az autóját, átülni egy erősebb, rugalmasabb gépbe. Mint bármely márka chiptuningjánál itt is fontos, hogy jó szakember, jó eszközökkel nyúljon az autóhoz, és az autó állapotát, a tulaj kérését figyelembe véve készítse az egyedi motoroptimalizálást. 

Sokat kibír ez a gyárilag szoftveresen fojtott 2.0 CR TDI motor, de avatatlan kézben gyorsan időzített bombává válik, jelentős szervizköltségeket okozva. – a cikk végén elmondom miért

Ez a sárga Skoda taxi 580 ezer kilométert futott, – igaz átesett pár javításon, alkatrészcserén a motor – de érkező teljesítménymérésnél láttuk, hogy még így is túlteljesíti ... " FOLYTATÁS ITT. 

 

Szívesen válaszolok kérdéseidre. Legjobb, ha ajánlatot kérsz az autódra, így látom a rendszerben és telefonon is tudunk egyeztetni. Kérdezhetsz a rigotech.hu oldalunkon a cikkeink alatt a 'Hozzászólások' részben is, gyorsan fogok válaszolni. Itt a fórumon is igyekszem, de nem garantálom, mert itt ritkán nézem. 

 

 

 

 

 

AJÁNLATOT A SAJÁTODRA, IDE KATTINTVA tudsz kérni, chiptuningra, motoroptimalizálásra, teljesítménymérésre, hibás tuning javítására, bevizsgálására, gyári visszaállításra. Nézd meg korábbi motoroptimalizálással kapcsolatos írásainkat is.

 

Előre is köszönöm, ha hozzáadsz a Facebookon, ott napi szinten mennek az új mérések, tesztek, érdekességek. 

 

 

   Üdvözlettel: 

 

 

   Tóth Richárd
   
Rigotech Chiptuning

   tulajdonos ügyvezető

 

 

  ÁRAJÁNLAT és INFÓCSOMAG az autódra ITT! 
  Csatlakozz! - mérések, sztorik, akciók: Facebook
  Iratkozz fel! 600+ chiptuning videó: YouTube

  Teljesítménymérés

  Rigotech Chiptuning szakcikkek

  Chiptuning árak

  Tuningbox árak

 

 

#ppro #rigotech #chiptuning #motoroptimalizálás #teljesítménymérés #dyno #autochip #tuning #performance #tuningcars #premiumcartuning #performancechip #engineperformance #remap #eco #power #cartuning #powertuning #chip #ecuremap #optimalizalas #budapest #dynoproject #fékpad #crtdi #dsg #tdci #tdi #rigotech-chip

Amarton Creative Commons License 2021.02.16 0 0 6312

Azért kell a SW verzió, mert nem biztos, hogy MIB1.

Előzmény: v.atosz (6311)
v.atosz Creative Commons License 2021.02.16 0 0 6311

Elmondása szerint MIB1-es, azaz nem lehet. Vagy te másként tudod? 

Előzmény: Amarton (6310)
Amarton Creative Commons License 2021.02.15 0 0 6310

Írd meg privátban, hogy milyen SW verzió van a fejegységen.

Lehet hogy tudok rá megoldást, hogy legyen carplay benne.

Előzmény: Mödzsi (6308)
v.atosz Creative Commons License 2021.02.15 0 0 6309

Ha már ilyenben gondolkozol, akkor nézz utána az RCD330-nak és RCD360 Pro-nak, abból sem mindegy melyiket, több verzió van belőle aszerint, hogy Carplay vagy Android, stb...

Van már elvileg olyan wireless emulátor is, amellyel nem kell hogy kábelen lógjon.

 

De én erősen szkeptikus vagyok ezekkel kapcsolatosan, többen jelezték, hogy hát azért nem gyári hangminőség (még ez az egyébként jó minőségű cucc), de engem az is zavar, hogy onnantól a mikrofon is a fejegységben van és nem a gyárit fogod tudni használni. A kábeltől meg hülyét kapok.

Mivel nekem van Dynaudiom is, így tök mindegy, marad a gyári, mert azt hiszem azt le sem kezeli...

 

A fenti fejegységek olyan 100-100 plusz körül, az a a wireless emulátor ALI-ról meg asszem olyan 20-30e körül van.

 

Ez alati minőséggel nem foglalkoznék.


Ha jobban érdekel, akkor keress rá a face-en: "VW RCD330 Hungarian Group"

Előzmény: Mödzsi (6308)
Mödzsi Creative Commons License 2021.02.15 0 0 6308

Sziasztok,

 

Nagyon agyalok még mindig ezen a Carplay dolgon (2015 os Passat Discover pro rendszerrel).

Felmerült, hogy esetleg a gyári cuccot ki kellene cserélni egy Androidos rendszerre, ami elvben tudja a Carplay-t, tud rajta a gyerek mesét nézni, ha már nagyon unatkozik stb.

Van ezekkel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Van valami fontos dolog amire figyelni kell? A hangminősége milyen? Hogy bírja a meleget?

 

Nincs nagyon gagyi hatása?

 

Vagy inkább maradjak a gyári rendszeren?

 

Köszönöm szépen előre is :)

bpubi Creative Commons License 2021.02.14 0 0 6307

Sziasztok!

Van egy Golf MK7-esünk amiből vásárlás előtt kivették a Navi SD kártyát. Honnan érdemes beszerezni egyet ? Europa V4 volt benne (A dobozt bennehagyták) Mit jelentenek ezek a V1 V2 V3 stb nevek ? Nem találtam semerre választ. Neten árulnak mindenfélét V1-V13-ig.

 

Ez valami fapad verzió, nincs benne multikormány. Az MFD kijelzőn semmi más nem jelenik meg csak, hogy nincs érvényes navigáció sd kártya. Hogy lehet idevarázsolni az átlagfogyasztást, sebességet, stb ? ( Az autó beállításoknál be van kapcsolva minden, hogy mutassa. Deiscover Media MIB2 van benne.)

Köszi előre is.

PMiheller Creative Commons License 2021.02.11 0 0 6306

Szia,

 

köszi az infót - elméletileg ezt mind megtették múltkor, 3 napot volt szervízben az autó :-(, ebből egyet onlány gyári segítséggel. De ha PÜ-ben küldesz elérhetőséget azt megköszönöm, összehoznám a két szakit...

Üdv

Péter

Előzmény: zsebvilag (6304)
Mödzsi Creative Commons License 2021.02.10 0 0 6305

Köszönöm szépen.

Sajnos szerintem ez most kimarad :(

Nem olyan nagyon olcsó ez a cucc sem.

Előzmény: v.atosz (6297)
zsebvilag Creative Commons License 2021.02.10 0 0 6304

Szia,

Nálam olyan 1 - 1,5 év után jelentkezett a hiba, de miután látszólag "csak" az állapotjelentésekre nem jött válasz, nem igazán erőltettem a kérdést. A hibát nem a 2 éves felülvizsgálattal sikerült megoldani, mert a szervizesek csak a kifogásokat keresték. Az egyik kereskedőnek panaszkodtam a hibára, és Ő segített. Azt hiszem a PoHutól kapott "telefonos" segítséget. Egy cetlire volt leírva, hogy miként kell a menüben az újraindítást (reset?) kezdeményezni, majd kiszállni az autóból és bezárni!!!, 5 percet várakozni ( Mekka irányába fordulva imádkozni ;-) végül a kulccsal manuálisan nyitni az ajtót. És láss csodát, másnap reggelre érkezett új állapotjelentés. A telefonon cseréje erre az időszakra esett, ezért gondoltam, hogy az okozta a hibát. Esetleg szükség esetén megadom az elérhetőség.

Üdv

Kálmán

Előzmény: PMiheller (6303)
PMiheller Creative Commons License 2021.02.09 0 0 6303

Sziasztok,

köszi mindkettőtöknek a választ! Sajna nem csak onlány nem működik, hanem USB-ről sem, gyanítom, hogy ugyanaz a kommunikációs probléma nem engedi a jogosultságeellenőrzést mint ami az online frissítést. Szóval se té, se tova... :-(

A szerviz SEM tudta rátolni a frissítést, USB-ről sem!

@Zsebvilag: anno voltam a Kodiaq-kal ZEG-en is, akkor nem tudtak segíteni :-(

Nem cseréltem telefont, csak az autó frissítette online a saját Firmware-jét. Neked mennyi idő után kezdett vacakolni?

Üdv

Péter

Előzmény: zsebvilag (6302)
zsebvilag Creative Commons License 2021.02.09 0 0 6302

Nekem a Golf VII 2017 hasonló problémát okozott, a zalaegerszegi szervizben sikerült orvosolni, a megoldás a MIB újraindítása volt. Sajnos az újraindítást is a központból instruálták. Nálam a mobilom cseréje után jelentkezett a hiba. Odáig jutottam, hogy a 3 éves kezdeti lejárt CarPlay előfizetésről használható szolgáltatás hiányában lemondtam.

Előzmény: parijani (6301)
parijani Creative Commons License 2021.02.09 0 0 6301

Szia!

Én a kezdetekben próbáltam online aktualizálni egy 2018 B8 passat discover media-t, de egyszer sem sikerült. A radio logokat egyszer leszedtem, majd SD kártyáról frissítettem. A térkép nekem SD kártyán van, azt is offline csináltam a már említett sosem talált online frissítés miatt, na meg egyszerűbb volt leszedni NAS-ra a 12-14GB-ot.  Nekem az online rész a legalapabb, le lehet kérni a kocsi állapotát kb és ennyiben ki is merül (időjárás, rss persze lenne, de nem használom). Viszont tavaly óta hiába kérek állapotot a kocsiról (emailben el kellene küldeniük, előtte kaptam is) a még hátralévő lekérdezések száma csökken email nincs. A múltkor beléptem a weben és ott volt az állapot lap. Én itt elengedtem ezt a témát, ha mondjuk a full-os verzióm lenne, ahol lehet nyitni zárni stb. is a kocsit biztosan verném az asztal a VW-nél, hogy fizettem egy szlogáltatásért amit nem teljesítenek. A tiédhez szerintem USB-n keresztül lehet frissíteni a térképeket, egyszerűbb, évente kb. 2 frissíté van, de azok sem tükrözik a valóságot. Pl. ahol lakom egy utca már 2 éve egyirányú, a tavalyi térképen még mindig nem frissült. Jobban jársz ha Magadnak frissíted USB-ről, letöltöd a MAP-update-ről s megspórolsz egy csomó idegeskedést a szervízzel, de Te tudod.

Üdv!

Előzmény: PMiheller (6299)
kzsoctavia Creative Commons License 2021.02.08 0 0 6300

Köszönöm majd akkor utánanézek még

Előzmény: Syracusa (6298)
PMiheller Creative Commons License 2021.02.08 0 0 6299

Sziasztok,

 

nincs más sorstársam esetleg akivel tudnék eszmét cserélni a WiFi-ne nem működő frissítésekről? Nincs más olyan aki a garázsban állva a ház Wifijét vagy útközben a telefon/SIM-modul wifijét használja erre?

Ami érdekelne, az elsőre az, hogy működik-e a térképfrissítés mint funkció ill. mennyi ideje? (1-2-3 év...?) Ha nem, akkor mennyi idő után nem?

Kösz

Üdv

Péter

Előzmény: PMiheller (6287)
Syracusa Creative Commons License 2021.02.08 0 0 6298

Bocs, telefonon sem tudok többet mondani. Akkor aktív a belső BT, ha a 3 byte, 5. bit nulla. Oszt ennyi.

Más biteknél is van BT és/vagy telefon említve, de az a tartóra vonatkozik, a madzagosra és a bt-sre.

Ha nem működik, utána kell mászni ennek a variánsnak neten, miért, én is csak ezt tenném ha nekem lenne vele nyűgöm.

Ehhez a vag számhoz amúgy egy (autó)modell sem párosítható, ahol van bt-s/telefonos pr szám a felszereltségi listán.

 

Előzmény: kzsoctavia (6295)
v.atosz Creative Commons License 2021.02.07 0 0 6297

Be kell valamennyire igen. Itt azért azt kell tudni, hogy a fejegység a kesztyűtartóban van (gondolom a Passatnál is), és a kijelző mögött nincs semmi, az csak egy kijelző. A lényeg, hogy plug&play-ként össze kell dugdosni és valahova el kell tenni. A Golfnál ez azt jelentette, hogy a kesztyűtartós részt kellett kicsit lebontani.

 

Erről van szó egyébként:

https://www.aliexpress.com/item/4000812836516.html

 

 

Előzmény: Mödzsi (6296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!