Keresés

Részletes keresés

L45H Creative Commons License 2008.07.11 0 0 34
Itt vagyok!
A "ska" végződés (és azon belül is a Juliska) hallomás útján megismert dolog, hogy mi biztos belőle, meg mi nem, azt már nem tudom. Apukám dolgozott az EUrama-n, ő mondta. Majd megkérdem, hogy van-e valami konkrét amivel ez alá lehetne támasztani.
Szívesen csinálnék képeket az EUrama-ról, de sajnos a közeljövőben nem tudok lemenni oda (szeptember előtt...). Így marad a webcím, bár tudom ez nagyon nem sok: http://www.eurama.hu/index.php?module=staticpage&id=93&lang=1
mopet46 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 33

Kedves Hajósok, Hajómániások, Fotósok!

Idén 50 éves a Tápé 100-as hajótípus. Ez alkalomból kérlek küldjetek fotókat nyilvános mélemre, vagy ide, a Regiszter hasznosítására is. Szívesen fogadnék linkeket is ahol ilyenek találhatóak.

Emlékeztetőül, a BKV hét törpe, plusz Jancsi és Juliska ez a típus. Nem összetévesztendő a BKV 100 típussal!

Köszönettel: mopet46

mopet46 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 32
Helló! Kösz! Már otthonról!

Gratulálok megfigyelő képességedhez! Pár saját fotóval kiegészítve végig néztem a R-ben megjelent fotókat, és teljes mértékben igazad van.  Én balga módon elfogadtam, amit a R írt. A négy nevet váltó hajóból csak a Szende-Noémi lehet valóság. A többi az bibis. Ha gondolod, derítsük ki a valóságot. Ha van fotód, küld el nyilvános mélemre, én is küldök neked, és lehet kezdeni a sakkozást.

Egyébként én dolgoztam ezekkel a hajókkal ’70-’83-ig. A R-ben levő Szendét a Palánál én vezettem a kéménygallért is én festettem. Az első négyet ’73-ban vittük Füredre (Hapci, Szende, Vidor, Juliska), érdekes, hogy nem lettek egyformák, ennek a miértje is megérne egy misét. Akkoriban még nem igazán érdekelt a dolog, akkor még csak egyszerű munkaeszköz volt számomra. Viszont az idén már 50 éves hajótestek!

Az említett topikot mostanában a Balatoniak uralják, de nagyon jó! ITT található, de ezzel a témával maradjunk ezen a topikon, hátha felélled.

Üdv.

 

Előzmény: f.domino (31)
f.domino Creative Commons License 2008.06.30 0 0 31
Mopet46!
Jobbulást!
Természetesen nem a 82-es évjáratú törpékről beszélek. A Tápé-100-asok a 73-as átépítés után (az előző hozzászólásomban leírt ismérvek alapján) 3 félék lettek. Eltérőek a kormányállások arányai is. Plusz még érdekes megnézni a süllyesztett fellépők elrendezését. Ezek alapján az Eurama a Kuka és a Juliska egyike, Morgó kizárva. Ha csak nem építette át valaki a Morgót pont olyanra, mint a Juliska, de annak semmi értelme nem lett volna. Ehhez jön még L45H észrevétele a SKA végződésről.
Nekem is a szívem csücskei, 79-80-ban (14 évesen) sok feljegyzést csináltam róluk.
Melyik a másik topik?
mopet46 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 30

A Tápé 100-as típusok (a hét törpe meg a Jancsi és Juliska) '73-76 között lettek átépítve, ez a regiszterben is látható egyik másik hajónál. Nézz utánna!

Nem tévesztendő össze a '82 után épült ugyanolyan névvel épült új hajókkal.

Ha kikerülök a kórházból többet is beszélhetünk róla, mert nekem szívem csücskei ezek a hajók. De, ha visszaolvasol, főleg a másik hajóstopikban többet megtudhatsz róluk.

Előzmény: f.domino (29)
f.domino Creative Commons License 2008.06.30 0 0 29
Most találtam rá erre a topikra, meg a hajóregiszterre is.
Szerintem az Eurama nem lehet a Morgó. Tök mások az arányai. A Morgó, a Jancsi és a Vidor volt ilyen, Ezek valamelyikéből lett a Déri. Az Eurama sztem a Szende, Kuka, Juliska valamelyike. A Hapciról nincsenek feljegyzéseim.

Jellegzetességek:
-oldalsó kerek ablakok száma,
-Szélvédő függőleges, vagy előre dől,
-első oldalablak eleje hárta dől (Szende, Kuka, Juliska), előre dől (Tudor, Szundi), vagy függőleges (Jancsi, Morgó, Vidor)

A Morgónál a hátsó, háromszögletű oldalablak sarka egész az ajtó fölött van, pont mint a Dérinél, az Euramanál viszont jóval előrébb.
..Nadine.. Creative Commons License 2008.05.31 0 0 28
A Tabán már nem "magán" hajó? Vagy az is még bkv-s, csak a túristacsoportokat viszi?
Előzmény: deck-hand (9)
..Nadine.. Creative Commons License 2008.05.31 0 0 27
Várhegy, ma du-n.
mopet46 Creative Commons License 2008.05.27 0 0 26
Nem az a baj, hanem nem mondod, hogy hol láttad a "ska" végződést?
Előzmény: L45H (25)
L45H Creative Commons License 2008.05.27 0 0 25
Uuupsz, bocsi azt nem láttam :). Köszi a választ!
Előzmény: mopet46 (24)
mopet46 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 24

Köszi az infót, de ezen deck-hand 14 hsz-val már túl vagyunk. Érdekes kérdés, hogy milyen -ska végződést említessz, mert a Tápé 100-as típusok közül többekközt a Juliska is azok közt van aminek sorsa ismeretlen.

A Tápé 100 típusnév származása: ezek a hajók (a hét törpe + Jancsi és Juliska) '58-'59-ben Tápén készültek és 100 személyesek voltak. Nem összetévesztendő a '82után épült, BKV 100-as típussal, ami ugyan sejtetö a hajónevek azonossága miatt is, de új, nagyobb testek. Ma már ugyan egy sem fut születési nevén, de attól még a  hajó történetének része marad.  

Előzmény: L45H (23)
L45H Creative Commons License 2008.05.24 0 0 23
EUrama tulajdona, Petőfi térről (8-as ponton) megy egy órás sétára menetrend szerint! Ez az egyetlen hajójuk. Jelenleg Rába motorja van, kevés üzemórával (számot ne is kérdezz, nem tudom :D). A vezetőállás meg annyit is ér, kagylós az ablak, meg van, ahol plexi :-/. A neve is EUrama, és Tihany II. volt korábban, azelőtt meg Juliska volt (a ska végződésben vagyok biztos csak :D)
A típus neve miért Tápé 100?
Előzmény: mopet46 (13)
mopet46 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 22

Képek az őskorból. 1973 őszén.

Bfüredi felújításra menet, veszteglés Sióagárdon (kisebb vízre várva).

Egy páran már nem élnek közülünk, az Ő emlékükre! :-( 

 

mopet46 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 21
Akkor nyomassd a képet, ne hagyd magad!
Előzmény: portbudapest (20)
portbudapest Creative Commons License 2008.05.17 0 0 20

nagyon jó a kép! azért én sem hagyom annyiban!

Végre a bkv múzeumainak új kiállításaiban is feltűnik - a sok szárazföldi vas-és gumikerekes között helyének megfelelő mértékben - a hajózás :)

Előzmény: mopet46 (19)
mopet46 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 19
No itt van egy az őskorból!1980
mopet46 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 18
Nem csak neked, nekem sem! De hol a kép?
Előzmény: portbudapest (17)
portbudapest Creative Commons License 2008.05.06 0 0 17
a kép csak nekem nem jelenik meg?
portbudapest Creative Commons License 2008.05.06 0 0 16

 

Kedves Hölgyek/Urak!

 

Elevenítsük fel a topicot. Itt a szezon :)

 

Kedvcsinálónak egy kép az őskorból:)

 

Új menetrend: www.bkv.hu

 

 

 

 

mopet46 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 15

Jahkérem, egy jó fotóért meg kell szenvedni. Még szerencséd, hogy nem fényképezett vissza. :)

Köszi az infókat. Egyébként írtam neked mailt, alkalmadtán less rá!

Előzmény: deck-hand (14)
deck-hand Creative Commons License 2008.02.19 0 0 14
ÉN is elég elönytelen pozicióban voltam, konyha ablakon logtam ki fele, a tápé 100-as itt TihanyII. néven most már Eurama (ex Morgó). Az eurama üzemelteti , ami az MB travelhez tartozik.
Előzmény: mopet46 (13)
mopet46 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 13

Gondolod, hogy érdemes életre kelteni? Most nem a BKV hajózásra, hanem a topikra gondolok.

Az első képen látom a Hófehérke van elég előnytelen szögből fotózva.

A második kép az egy Tápé100 típus, amely ezt szögletes kerékállást 74  után kapta Füreden a Man motorjával, de hogy hívják most, és kiből lett? Kinek  a tulajdona? 

Előzmény: deck-hand (12)
deck-hand Creative Commons License 2008.02.18 0 0 12
Előzmény: mopet46 (11)
mopet46 Creative Commons License 2008.02.09 0 0 11

HI!

Nagy kár, hogy ez a topik így lefagyott, pedig megérdemelné, hogy a BKV hajózás teljes megszünése előtt legalább a múlt egy kicsit felfrissülhetne. Mondhatnám úgy is, akinek nincs múltja, nincs jövője sem. Jó lenne, ha legalább az emlékekben megmaradhatna. Nekem ugyan már évtizedek óta nincs közöm hozzá, mégis életem legszebb éveit töltöttem ott. Negyedszázados emlékeket szívesen látnék.

 

hefke, hótehénke

Bár ő már nem az én Hefkém, de mégis csak a vezérhajó, már csak a kora miatt is.

És igenis erősebb és gyorsabb volt a felújítás előtt a  8h Jendrójával, mint az Iluska.

deck-hand Creative Commons License 2007.11.30 0 0 10
deck-hand Creative Commons License 2007.11.25 0 0 9
1.-3. kép Szent Kristó fm/s , Tabán m/s
4.-5. kép Pest Buda m/s
6. kép Lágymányos m/s
fotok: Ogre67
**BPO-700** Creative Commons License 2007.11.23 0 0 8
levi84 Creative Commons License 2007.10.18 0 0 7
Hello!

Tudna valaki segíteni, hogy honnan tudhatnám meg a fővárosban közlekedő átkelőhajók menetrendjét, esetleg az üzemeltető cégek nevét, és az üzemben lévő hajók nevét!
Nagyon fontos lenne, mert a szakdogámhoz kellene!

Előre is köszi mindenkinek!
**BPO-700** Creative Commons License 2007.07.22 0 0 6
BTKmániás Creative Commons License 2007.05.14 0 0 5

Óbudai sziget

 

 

Várhegy

 

Várhegy

Előzmény: BTKmániás (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!